Górne ciśnienie

Ciśnienie krwi i tętno

Ciśnienie krwi i tętno

.. ...spotyka się określenie górne i dolne ciśnienie krwi. Jest to nic innego jak ciśnienie skurczowe ( górne ) i rozkurczowe ( dolne ). RR = 120/80 mmHg - takie oznaczenie stosuje się do zapisania wartości ciśnienia krwi u pacjenta z ciśnieniem 120/80. Skrót RR oznacza Riva - Rocci ( dla..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 976

.. ...nerwicy skacze puls i górne ciśnienie,dolne powinno być łagodne.Piszę to wszystko,ponieważ świadomość faktu,że takie objawy to nerwica pomagają w racjonalizowaniu sytuacji.Ale żeby tak się stało musisz najpierw wyciszyć emocje.Długo bierzesz leki?Aha.Czy przepisał Ci je psychiatra?..

Dziwne skoki ciśnienia tylko u lekarza

.. ...zwykle rośnie ciśnienie górne podczas wizyt u lekarza ( np.180/80, 160/70 ), ponadto puls, nawet podczas zwykłego osłuchiwana pracy serca. W domu mierzyłem swego czasu codziennie, obecnie raz na 1 - 3 miesięcy i mam prawidłowe. Te typy tak mają.Nadciśnienie białego fartucha występuje u..

Brzuch drga, porusza się w rytm uderzeń serca

.. ...+/ - 10 ) cisnienie z górnej granicy, czy to może jest nerwica?. Teraz już się dotego przyzwyczaiłem, ale kiedyś jak o tym myślałem to ciśnienie rosło i ogólniebyło złe samopoczucie. Sorry, ale nie będę owijał odpowiedzi w tzw cotton - Ty masz problem nie z sercem ( tetno, ciśnienie itp..

Jaki ciśnieniomierz kupić? - Str. 3

.. ...więcej niż spodziewane górne ciśnienie ) lub uszkodzonego zaworu samospustowego. W tych aparatach elementem, który jest prawie niezauważalny jest fakt, że osoby starsze pompując mankiet gruszką ( jakieś 10 naciśnięć gruszki ) męczą się i tym samym tuż przed pomiarem podnoszą sobie..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 23

.. ...dostałem tabletki i teraz górne mam 110 - 120 - w Zabrzu jak byłem na konsultacjach stwierdzili, że lepiej będzie jak ciśnienie obniżymy do ok. 110. Trochę przez to byłem * marudą * : ) ciągle śpiący - no w końcu przed operacją leciałem na 160 : ) ) ) i byłem pobudzony - ale organizm już..

Szukam wsparcia - tachycardia, nadciśnienie, trójglicerydy - Str. 2

.. ...jestem na pograniczu górnej granicy cholesterolu, trójglicerydów, ciśnienia, cukru. Niekiedy były wyzsze ale to nieznacznie. Ale się tym zbytnio nie przejmowałem bo uprawiałem sport. Niestety dopadł mnie zawał serca i mam wstawioiny stend. Prawdopodobnie spowodował go długotrwały stres...

Jakie powinno być ciśnienie?

.. ...większe lub równe 180 górnego lub 110 dolnego to już tzw. nadciśnienie ciężkie!!!! nie lekceważ sprawy. Jeśli dopuścisz do wieloletnieniego utrzymywania się takiego nadciśnienia, to może to spowodować nieodwracalne zmiany w Twoich narządach wewnętrznych. Leków przeciwnadciśnieniowych nie..

Mocne bicie serca i podwyższone ciśnienie

.. ...lewej komory serca na górnej granicy norm i coś o ukrwieniu i bez stwierdzenia chyba zalążków nowotworów i żebra ok. nie pamiętam dokładnie tego opisu bo nie mam zdjęcia i dostałem skierowanie do Kardiologa w ziołem oczywiście wszystkie badania ze sobą i opowiedzialem też o swoich..

Nerwica powrót

.. ...jest 140/90 i to są górne granice normy. Ale jak mnie głowa mocniej ściska i zmierzę sobie ciśnienie, a pokarze się 155/100 to natychmiast panika i lęk, i zaraz szybko lek na uspokojenie /staram się małą dawkę, bo one uzależniają/. I trzeba jeszcze poczekać, aby lek się wchłonął. /do..

Ciśnienie 150-190 / 50-70 przy tętnie 50

.. ...nienormalne jest mieć * górne * ciśnienie wysokie a * dolne * niskie czyż nie? lekarz kardiolog ( jakiś zasłużony starszy pan ordynator ) stwierdził w 5min na prywatnej( czytaj nie mało płatnej ) wizycie że nie widzi żadnych poważnych nieprawidłowości i przepisał leki na nadciśnienie..

Wysokie ciśnienie po przejściu kilku kroków

.. ...lewą komorę serca na górnej granicy norm,miałem robione ekg wysiłkowe i echo dodam że wykryto u mnie nadciśnienie wtedy pani kardiolog po badaniach zapisała mi do stosowania betlock 50 i tricatec 10 rano 5 i wieczorem 5 i dała wypis do lekarza pierwszego kontaktu w celu dalszego..

Skoki górnego ciśnienia

.. ...wyższe wynik. Natomiast górne ciśnienie mam średnio 140, do 160 kilku. Prowadzę w miarę aktywny tryb życia, tj. ćwiczę z obciążeniem ok. 3 - 4 razy w tygodniu ( od ok. 4 lat ), jeżdżę na rowerze i chodzę na basen ( rzadziej ). Martwią mnie skoki górnego ciśnienia, dzieje się czasami tak,..

Nieduży przepływ L-P przez PFO (ASD2)

.. ...drugiego, żyły głównej górnej, zatoki wieńcowej i otwory pierwszego ) i PFO to dwie różne rzeczy. ASD to defekt=ubytek przegrody międzyprzedsionkowej - czytaj dziura w przegrodzie. Skutkuje tym, że krew przecieka z lewego przedsionka do prawego ( od wyższego ciśnienia do niższego ) -..

CIśnienie krwi, uczucie przeszkody w gardle podczas połykania śliny

.. ...że mam lewą komorę na Górnej granicy normy,Następnie RTG kręgosłupa( wyszło skrzywienie prawopiersiow ),Badania tarczyczy( ok ),Krwi( ok ),Kilka razy EKG( ok ) i echo serca Dostałem betaloc 50 i tritacet 10,po badaniach dostałem wypis do lekarza rodzinnego w celu kontynułowania..

Różnica pomiędzy ciśnieniem skurczowym a rozkurczowym a bisocard

.. ...bo za bardzo obniżył górne ciśnienie. Dziś rano znów skok ciśnienia dolnego czyli rozkurczowego do 110 przy czym skurczowe tylko 130. Czułam niepokój, ból w klatce piersiowej, duszności, problem z mówieniem, bóle mięśni, ogólne osłabienie. Zażyłam 5 mg Bisocardu, o 20 godz ciśnienie w..

Ciśnienie rzędu 180/120

.. ...Ciebie wysokie. Ale górne przecież, też jest wysokie! Z tego co mi wiadomo, to regularnie utrzynujące się ciśnienie górne powyżej 180 lub dolne powyżej 110 to już nadciśnienie tzw. ciężkie. Tak więc nie zaniedbuj sprawy, zrób tak jak Ci mówiłem i koniecznie idź do lekarza. Bylam u..

Wysokie ciśnienie tętnicze i nerwy

.. ...dziennie ) to cisnienie górne spada poniżej 140 ... dolne utrzymuje sie ( 75 ). Miewam cisnienia optymalne 120/80 , ale to bardzo żadko. Moim głównym probleme są nerwy. Byle błachostka i serce zaczyna mi dudnić i cisnienie wzrasta do 150/80 puls do 90. Może to być delikatna nerwica ....

Nadciśnienie?

.. ...50 - 60, czy wysokie górne ciśnienie jest niebezpieczne? i czym może być spowodowane... Znalazłem na necie że jest to * Nadciśnienie izolowane skurczowe * ... czym może to być spowodowane? I jakie mogą być tego następstwa, oraz jak obniżyć górne ciśnienie... spowodowane jest twoim tokiem..

Wysokie ciśnienie górne niskie dolne

.. ...czas mam koło 60 - 70 a górne waha mi się 120 - 160. Byłem u lekarza na krwi nic mi nie wyszło ( kreatyny już w niej nie ma ), nerki też sprawne. Czuje się dobrze. Nie mam pojęcia z kad to się bierze, jeżeli ktoś wie o co może chodzić proszę o pomoc. jezeli to od kilku dni to moze to..

Czy to może byc nerwica czy coś innego???

.. ...kręgosłupa,okazało sie że mam 3 górne i 2 dolne przesunięte czy coś takiego,nastawił mnie ,po 2 tygodniah poprawił nastawienie.i wszelkie lęki ciśnienie odeszło.leki odstawiłem nic nie biore,czuje się znacznie lepiej,ciśnienie 117/75 i puls 63 do 76 ,ale mam czasami jeszcze takie..

Wysokie ciśnienie od kilku dni i zawroty głowy

.. ...w górnej granicy normy.twoj problem jest inny - - - - jak w nocy podżerasz z lodówki,to nalezy sie odchudzic,a i cisnienie bedzie jak talala. no właśnie nie jem dużo, 2 kanapki i dużo jeżdże na rowerze..

Bardzo silne odczucie porażenia prądem

.. ...poziom potasu 0,7 powyżej górnej granicy oraz cholesterol w górnej granicy normy . Ciśnienie krwi w granicach 130/87 lub czasem wyższe .Jeśli ktokolwiek miał podobny problem lub ktoś się spotkał z takim zjawiskiem proszę o odpowiedz . Najpierw upewnij się czy masz zdrową dietę i nie..

Operacja tętniaka aorty wstępującej - Str. 2

.. ...miałem ciśnienie 150/60 Górne wysokie a dolne niskie. To efekt zastawki uszkodzonej. Teraz po operacji z pomocą leków Bisocard 5mg Tritace 5 mg ciśnienie na poziomoe 123/82 z małymi odchyleniami.Dolne jednak nie spada poniżej 70. CO do komory seca to po 2 miesiącach od operacji na..

Bóle w klatce piersiowej

.. ...cześci szyi i lewej górnej cześci zębów. Często mdleję. Ból i kołatanie serca wzrasta wraz ze zwiększaniem sie wysiłku. Jestem bardzo blada i mam bardzo podkrązone oczy, choć nigdy nie miałam. Mam niskie ciśnienie. Przy dużych bólach dostaje gorączki. Za wszelkie wskazówki i porady z..

Krwawienie z przewodu pokarmowego a nadciśnienie...

.. ...Was z krwawnieniem z górnego odcina przewodu pokarmowego, tj. podczas pobudki w nocy uczucie smaku krwi w ustach, po spluciu ślina jest różowa. Biorę leki na nadciśnienie, miałem badanie gastroskopi i widoczne były małe ranki na przełyku. Gdzieś wyczytałem że mogą sie one tworzyć przy..

Wszystko o ciśnieniu krwi...

.. ...ciśnienie to pomiędzy - górne 125 - 140, a dolne 65 - 80 puls w granicach 58 - 75... podczas sytuacji powiedzmy lekko stresującej bedzie to 150/90 puls 100...interesuje mnie także, czy jesli ciśnienie jest prawidłowe to czy może wystąpić zawał serca? Dziękuje za wszystkie informacje i..

Drętwienie mięśni, mdłości

.. ...mam 25 lat, a ostatnio górne ciśnienie skoczyło mi na 150, choć czasami problemy z ciśnieniem mi się zdarzały wcześniej ) i czasami zawroty głowy i mroczki przed oczami, ( ale jak wstaje od biurka, albo podnoszę głowę za wysoko )... bóle głowy rzadkie. A i jeszcze stawy znów mnie..

Górne ciśnienie w normie, dolne wysokie

.. ...granicach 90 - 110... górne w miarę dobre; ) ok 125 - 140 ( a czasem to i 150 ). Byłem u rodzinnego to powiedział, że jakiś znerwicowany jestem i przepisał magnez i potas oraz Betaloc ZOC 50 po pół tabletki/dzień, ale nie zażywam bo nie uważam, żeby w takim wieku brać dożywotnio jakieś..

Dziwny, długotrwały ból głowy.

.. ...tępy ból po prawej, górnej stronie czaszki. Ból nasila się pod naciskiem dodatkowo boli gdy się po coś schylam( niezależnie od tego czy schylam samą głowę czy cały tułów ). Nie mam żadnego guza w tym miejscu, nie uderzyłem się też w głowę. Czasem czuję jakbym miał zwiększone ciśnienie w..

Co się ze mną dzieje???????????//

.. ...ciśnienie i sie przeraziłam górne 170 kilka na 80 parę.Wystraszona pobiegłam do przychodni , lekarz zapisał Bisopromerck5 i sobie brałam 1 tabletkę rano, ale tak mi spadło ciśnienie , że od ziewnia bolała mnie szczęka i ledwie chodziłam - lekarz zalecił pół tabletki.No i było ok - od..

Nie mam rąk - jak mierzyć ciśnienie sensownie i miarodajnie ?

.. ...gorzej, ból z lewej górnej strony klatki - myślę że wynikający ze stresu i nerwicy, zaniepokojony poszedłem kilka razy do przychodni zeby zbadać ciśnienie i zrobić EKG, EKG ponoć wyszło przyzwoicie, ale wyniki pomiaru ciśnienia ( na łydce w pozycji siedzącej ) były np.: 182/89/59,..