Gospodarka

Hiperlipidemia

Hiperlipidemia

.. ...) Przyczyny zaburzeń gospodarki lipidowej. genetycznie uwarunkowana hipercholesterolemia jest najczęstszą postacią hipercholesterolemii; hipercholesterolemia z przeładowania - spowodowana niewłaściwym odżywianiem i stylem życia; postacie wtórne zaburzeń lipidowych np. niedoczynność..

Czynniki ryzyka choroby niedokrwiennej serca

.. ...pierwszego rzędu zaburzenia gospodarki tłuszczowej: zwiększenie stężenia cholesterolu całkowitego, LDL - cholesterolu, triglicerydów oraz zmniejszenie stężenia HDL cholesterolu; nadciśnienie tętnicze; cukrzyca; zespół metaboliczny X: otyłość typu centralnego ( typ: jabłko ),..

Hipotonia ortostatyczna

Hipotonia ortostatyczna

.. ...niefarmakologiczne oddziaływanie na gospodarkę sodową ustroju. Pomocne może być zwiększenie podaży sodu w diecie. Od wielu lat podstawowym lekiem w terapii hipotonii jest fludrokortyzon ( preparat Cortineff ). Jest to glikokortykoid o właściwościach mineralokortykoidu. Jego aktywność..

Dieta obniżająca poziom cholesterolu

Dieta obniżająca poziom cholesterolu

.. ...bardzo niekorzystne dla gospodarki lipidowej. Tłuszcze nasycone zawarte w mięsie ssaków powodują wzrost stężenia cholesterolu we krwi. Patomechanizm tego zjawiska nie jest do końca poznany - najprawdopodobniej obniżają one liczbę receptorów dla LDL w wątrobie. Niezależnie od rodzaju..

Niedobory magnezu

.. ...się z krwi do tkanek. Gospodarka magnezowa jest dość skomplikowana, zależna miedzy innymi od czynności przytarczyc, powiązana z gospodarką wapniową i potasową. W razie objawów niedoborów magnezu należy także skontrolować stężenia potasu i wapnia. Przy niedoborach magnezu objawy mogą..

Lipemia

Lipemia

.. ...tylko objawem zaburzenia gospodarki lipidowej organizmu, ale również może fałszować wyniki niektórych badan laboratoryjnych. Najczęstszą przyczyna występowania lipemii są otyłość i spożywanie tłustych pokarmów. Zaburzenia we wchłanianiu VLDL i chylomikronów mogą także towarzyszyć..

Przytarczyce

.. ...pośrednictwem którego kontrolują gospodarkę fosforanowo - wapniową organizmu. Do całego układu włączone są jeszcze jelita ( wchłanianie wapnia ), nerki ( jeden z etapów syntezy aktywnej postaci witaminy D ), oraz kości ( resorpcja wapnia ). Do prawidłowego funkcjonowania przytarczyc jest..

Choroba reumatyczna (gorączka reumatyczna)

.. ...się przeciwko swojemu gospodarzowi. Gorączka reumatyczna rozwija się po około 3 tygodniach od paciorkowcowego zapalenia gardła nieleczonego antybiotykami. Najczęściej atakowane narządy to stawy, serce i układ nerwowy. Zapalenie stawów na tle choroby reumatycznej nieleczone trwa do kilku..

Lipidogram

.. ...rzeczywistego stanu gospodarki lipidowej organizmu. Standardowy lipidogram obejmuje oznaczenie poziomu całkowitego cholesterolu, stężenie frakcji HDL i LDL oraz stężenia triglicerydów. Prawidłowy lipidogram. Lipidy Zakres norm cholesterol całkowity poniżej 190 mg/dl ( 5,0 mmol/l ) HDL..

Sterydy

.. ...rozliczne: wpływają na gospodarkę mineralną, wodno - elektrolitową, metabolizm glukozy, produkcje hormonów płciowych, gospodarkę lipidową i inne. Wpływ glikokortykosteroidów na układ immunologiczny jest wykorzystywany do leczenia takich chorób jak astma oskrzelowa, zespół nerczycowy,..

Dieta bogata w potas

Dieta bogata w potas

.. ...kluczowe znaczenie w gospodarce elektrolitowej ludzkiego organizmu. Dobowe zapotrzebowanie na potas dorosłego człowieka wynosi około 2000 mg na dobę. Ponieważ większość spożywanych przez nas produktów spożywczych zawiera ten pierwiastek, u większości zdrowych ludzi poziom potasu jest..

Fibraty

.. ...działaniem związanym z gospodarką lipidową, fibraty wykazują także aktywność przeciwpłytkową i przeciwzapalną. Zwiększają także wrażliwość komórek mięśniowych, komórek tkanki tłuszczowej i fibroblastów ( komórek tkanki łącznej ) na działanie insuliny ( poprawa tolerancji glukozy )...

Przeciw Zawałowi Serca

.. ...Ekonomicznego w Krakowie, studentów zagranicznych UEK i studentów UJ Collegium Medicum - rozpocznie się w niedzielę 13 kwietnia 2008, o godz. 11.00 w hali sportowej UEK, przy ul. Rakowickiej 27. Wstęp wolny...

Pionierska operacja nieinwazyjnej krioablacji serca

.. ...krążenia, zaburzenia gospodarki mineralnej, nadczynność tarczycy, ale też niektóre leki oraz wzmożone napięcie nerwowe wywołane stresem. Dotychczas arytmię serca leczono przy użyciu całkiem odwrotnej techniki – ablacji. Polega ona na działaniu na wybrany narząd wysoką temperaturą...

Polacy mają za dużo cholesterolu we krwi

.. ...Tymczasem zaburzenia gospodarki lipidowej są drugim, po nadciśnieniu tętniczym, czynnikiem ryzyka kardiologicznego, które z kolei powoduje aż 48 proc. wszystkich zgonów w Polsce. Oznacza to, że w ciągu najbliższych 10 lat ponad 700 tys. Polaków między 30 a 70 rokiem życia ( jest ich..

Nadciśnienie tętnicze to problem 30 proc. Polaków

.. ...choroby, jak zaburzenia w gospodarce lipidowej i węglowodanowej oraz edukować pacjentów. Jak podkreślał prof. Andrzej Trzebski z Akademii Medycznej w Warszawie, bardzo ważną metodą prewencji nadciśnienia i nieodzownym elementem jego terapii jest zdrowy styl życia. Wśród jego podstawowych..

Pierwsza udana transplantacja serca w Polsce przeprowadzona była 20 lat temu

.. ...teraz własną działalność gospodarczą, pracuje w wagonie Warsu. Kiedy tylko jadę przez Włocławek, a jeżdżę dosyć często, wspominam tego chłopaka. Dostałem życie w prezencie od niego i prof. Religi - podkreśla. Jak podkreśla prezes Stowarzyszenia Transplantacji Serca, Tadeusz Bujak,..

Aterotromboza - jak leczyć, jak zapobiegać?

.. ...tętnicze, zaburzenia gospodarki węglowodanowej, zła dieta oraz zakrzepice. Statystyki pokazują, że w Polsce dochodzi do około 250 tys. przypadków Ostrych Zespołów Wieńcowych rocznie, z czego 100 tys. to zawały serca. Około milion osób ma zdiagnozowaną chorobę wieńcową. Szacuje się także,..

80 proc. zgonów z powodu zawału serca można zapobiec

.. ...otyłość, zaburzenia gospodarki węglowodanowej - cukrzyca, zaburzenia gospodarki lipidowej - wysoki poziom cholesterolu ( hipercholesterolemia ) oraz siedzący tryb życia. Niestety, w Polsce ryzyko zawału dotyczy milionów osób - aż dziewięć mln Polaków ma nadciśnienie, 16 mln - nadwagę i..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 24

.. ...nerwicy. Marzy mi sie male gospodarstwo rolne w pieknej okolicy, zycie rytmem przyrody, bez nerwow i wiekszych stresow... Dlatego gram w toto - lotka, bo to jedyna metoda na realizacje tego marzenia. Poki co, trzeba walczyc i nei poiddawac sie. Pozdrawiam wszystkich. Cześć i co ja mam..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 26

.. ...ze ciąza tez zaburza gospodarke hormonalna ) a tu sie okazuje ze mimo ze tsh wyszło w normie jest to tarczyca pierwszego stopnia czyli rozregulowana innymi slowy hormonkom sie pomieszalo w glowkach od czego mnie tez sie troche pomieszalo i stad moje problemy - - * obecnie przyjmuje od..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 32

.. ...odpowiada właśnie zaburzona gospodarka hormonów tarczycy. Poziom hormonów tarczycy: TSH,FT3 i FT4 można również jak potas zbadać z krwi. Pozdrawiam! Miniu, glowa do góry! Będzie dobrze. Dzięki za radę w sprawie potasu. A z wagą mam niestety odwrotny problem. Może objadaj się słodyczami,..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 33

.. ...wrażenie jakby moja gospodarka hormonalna zwariowała. Dlatego jak tylko wrócę do Polski, to idę do endokrynologa i zobaczymy. Tu Dharmo unikam lekarzy, bo ta służba zdrowia taka zakręcona, a i mój angielski średni : - ) Mam nadzieje, że domowymi sposobami przejdzie. Tak z innej beczki,..

Acenocumarol i wskaźnik INR

.. ...Pani okres zachwiania gospodarki hormonalnej. Jesli mi wskaźnik pokaże w granicach 2,0 zaraz tego dnia biorę o 2mg więcejpo to aby on jak najszybciej wskoczył na swoje miejsce i dopiero wtedy ustalamy dalsze dawkowanie. Pozdrawiam równieżżyczę dużo zdrowia Agnieszka Pani Agnieszko....

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 16

.. ...mineralów - nieprawidlowa gospodarka elektrolitowa Rozwiazanie: - zbadanie poziomu Magnezu, Wapnia, Potas, Sodu we krwi, dodatkowo analiza pierwiastkowa wlosow - Suplementacja odpowiednich mineralow u mnie wyszedl potas za maly we krwi, sod na granicy w analize pierwiastkowej wyszlo ze..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 19

.. ...rownież dbać o odpowiednią gospodarkę potasowo magnezową.Rozumiem wszystkich ,jak trudno zapanować nad sobą podczas dolegliwości,jak często emocje biorą górę.Opanowanie ich to juz polowa sukcesu.Lekarz powiedział mi.że w miarę uplywu lat wada będzie bardziej dokuczać.Alternatywą dla..

Chelatacja - Str. 6

.. ...żywności, oraz chemii w gospodarstwie domowym pozbyłam się nie tylko problemów z sercem i nadciśnieniem, ale również wielu innych poważnych dolegliwości jak:wrzody żołądka, przewlekłe zapalenie śluzówki żołądka,ischias - u rwy kulszowej, straszliwych bólów głowy, bezsenności, nerwowości,..

Niedoczynność tarczycy

.. ...też ma znaczenie na gospodarke hormonalna.przed braniem leków było tak byłam wiecznie zmęczona mogłam wstac o 7 ranno a o 9 juz iść spać nie chodziłam na imprezy bo jedną noc odsypiałam cały tydzień po wejściu na półpietro byłam tak zmęczona ze musiałam odpoczywać męczyłam się mówieniem..

Niedoczynność tarczycy - Str. 2

.. ...ktory reguluje cala gospodarka czlowieka ale nie wciskaj kitu ze tarczyce mozna wyleczyc mineralami i witaminami Jola nie sluchaj tylko kieruj sie swoim rozsadkiem,Lezalam na onkologi to niektorzy proponowali pic nafte ze raka mozna pokonac, Do Minii - Zachowujesz sie niegrzecznie, bo..

Niedoczynność tarczycy - Str. 3

.. ...ktore reguluja cala gospodarka czlowieka temperatura cisnienie itp... a jezeli zaczyna cos szwankowac to wtedy jest nadczynnosc lub niedoczynnosc a z tym zwiazane rozne dolegliwosci to powiedz co proponujesz jak jestes tak oblatana w tym temacie? Kamilu - pewnie szybciej i więcej byłoby,..

Niedoczynność tarczycy - Str. 17

.. ...założyć rodzinę ), a moja gospodarka hormonalna jest w rozsypce. Mój pierwszy wynik TSH wynosił 5,48 a norma ( 0,34 - 4,82 ). W tym wszystkim jedno mnie cieszy, brak niektórych objawów które występują u innych ludzi: brak depresji lekka nerwowość - nie silna brak bólu stawów umiarkowana..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 126

.. ...wszystkie... ) wpływają na gospodarkę hormonalną....więc w moim przypadku wolałbym nie ryzykować. Co wcale nie znaczy że jestem przeciwny ich zażywaniu. Wręcz odwrotnie, uważam że * wyciągnęły * mnie z głębokiego dołka...Zastanawiam się jak jest z ziołowymi środkami, czy nie *..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 160

.. ...wpływając na metabolizm i gospodarkę wapniowo - fosforową organizmu. Trójjodotyronina ( T3 ) – hormon wytwarzany przez komórki pęcherzyków tarczycy, magazynowany w postaci tyreoglobuliny i wydzielany do krwiobiegu. Trójjodotyronina jest u człowieka głównym hormonem tarczycy,..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 162

.. ...występuje gdy zaburzona jest gospodarka elektrolitowa organizmu,depresja także...KONIEC I KROPKA.Żeby mózg mógł prawidłowo funkcjonować musi być wszystkiego pod dostatkiem:}Jeżeli czegoś brak to ...POLECAM , zanim zaczniecie brać leki przeciwdepresyjne, płyn ORSALIT.Należy gopić przez 3..

Świadczenia po operacji serca

.. ...wymaga pomocy ( głównie w gospodarstwie domowym: sprzątanie, zakupy, pranie itp ). W szpitalu powiedziano jej, że ze względu na rodzaj zabiegu jaki przeszła, może się ubiegać o pewne świadczenia ( np. dodatek pielęgnacyjny, dofinansowanie do turnusów rehabilitacyjnych ). Oto moje..

Skąd wysokie trójglicerydy? 225 mg co robić? - Str. 2

.. ...Nazywam się Marcin i z gospodarką tłuszczową mam problemy od 10 lat. ( mam 26 lat ). Cholesterol główny mieści się w przedziale 170 - 190, wiec nie jest źle, ale trójglicerydy to są ponad 1000, a we wrześniu 2007 byly nawet 1500. Ktoś zalecił mi picie oleju lnianego. 4 łyżki dziennie...

Skąd wysokie trójglicerydy? 225 mg co robić? - Str. 3

.. ...trawienie, eliminację toksyn, gospodarkę tłuszczową, zapasy cukru i wiele innych spraw. Niewiele się o tym mówi, ale w ciągu najbliższych lat to choroby watroby mogą być najważniejszą przyczyną wielu naszych dolegliwości. Wszystkie śmieci z naszego jedzenia ( wszystkie E, dodatki,..

Niebezpieczne dla życia skutki stosowania Prestarium

.. ...nadciśnie oraz zaburzenia gospodarki lipidowej. Po 4 misiącach leczenia diuresinem trójglicerydy wzrosły ponad dwukrotnie to jest do ponad 340. Chyba macie racje z tym prestarium. Po okresie 2 tygodni miałem incydent uderzenia krwi do mózgu - tak powiedził neurolog - przy wstawaniu jakby..

Interpretacja koronarografii

.. ...tetnicze zaburzenia gospodarki lipidowej Leczenie Koronografia z uzyciem dwoch cewnikow, echokardiografia Epikryza Pacjentka 58letnia z choroba niedokrwiennaserca przyjeta do kliniki w ramach ostrego dyzuru z powodu zawalu miesnia sercowego bez uniesienia odcinka ST. W wywiadzie stan po..

Serce a sterydy

.. ...odpowiedzialną za rytm bicia serca ( coś w ten deseń ).Nie jestem kardiologiem : ). Mogę sie trochę mylić( ale nie dużo ). Proponuję żebyś zrobił * Echo serca * - jest najdokładniejsze chyba. Pozdrawiam!..

Dodatkowe skurcze - Str. 8

.. ...arytmii, zaburzenia gospodarki elektrolitowej organizmu ! Wiem ,że to nie jest aż tak ważny powód !A stres - a jakże teraz mozna żyć bez stresu - tym bardziej jak się ma taką naturę ,że człowiek wszystkim się przejmuje a codzienność nie szczędzi nam stresu !Dodatkowo człowiek wciąż..

Dodatkowe skurcze - Str. 17

.. ...!Wytapiam hektolitry potu - gospodarka eletrolitowa organizmu w zagrożeniu , nie nadążam z uzupełnianiem ! A jak reszta się czuje? hej ! znajomi od serca! : ) Co z WAMI? POZDRO : ) ja też wypijam mnustwo wody i ratuje sie asparginem nie znosze takiej pogody pozdrawiam sercowych z całego..

Dodatkowe skurcze - Str. 31

.. ...prowadzi działalność gospodarczą , ale zajmuę się domem i przy tych zawrotach głowy wykonywanie najprostrzych prac domowych sprawia mi okropną trudność . W ydaje mi się ,że z tych skurczy dodatkowych nabawiłm się nerwicy lękowej ,bo skąd te lęki? Choć byłam już z wizytą u psychiatry..

Dodatkowe skurcze - Str. 39

.. ...mających zaburzenia gospodarki elektrolitowej organizmu .Napewno wpływa ona na pojawienie się dodatkowych skurczy .Nie powiększyła się bo nic ostatnio lekarz nie mówił. KRYCHA ! nie polecam afobamu poproś lekarza o coś innego ! Aniu ! tak właśnie jak ty reaguje się dopóki człowiek trochę..

Hipercholesterolemia u dziecka

.. ...pozwalające na uregulowanie gospodarki tłuszczowej w organiźmie. ps. Owa pasta ma przyjemny orzechowy smak, co niewątpliwie zyskuje na atrakcyjności w podniebieniu młodego człowieka. Życzę spokoju ducha. zuzanna30, 2008 - 03 - 18 19:56:47 Witam ja mam 10 letnia curke ,ktora tez ma..

Nierówne bicie serca

.. ...malo potasu. rozedrgana gospodarke hormonalna i na dodatek a wlasciwie mysle sobie na bazie tych wszystkich dolegliwosci dodatkowe skurcze serca. biore juz od roku beta bloker beta lok zoc 25 mg, ale ostatnio cos to nie odnosi skutkow. mam pytanie skad wziac taki aparat o jakim pani..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 31

.. ...pomysł zeby mi uzupełnic gospodarke mineralną kroplówką i prawie dostałam depresji albo miałam taka nerwicę. Dopiero twraz z tego wychodzę. Z jednej strony odczuwqałam lęk przed smiercią i ciągle obawiałam sie o własne zdrowie, a po tej mojej chorobie azaczęłam mysleć jak jest po..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 61

.. ...stresu i generalnie cala gospodarke organizmu nerwicamoze rozregulowac Cześć Wojtek83, te ataki paniki są zwykle następstwem silnych przeżyć. Niektórzy dają radę nad nimi zapanować, ale w większości przypadków naprawdę potrzebna jest pomoc psychologa, a niekiedy również psychiatry ( o..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 68

.. ...potrzeboje do prawidlowej gospodarki...odpocznij a zobaczysz ze wszystko bedzie ok,wiesz co?najgorzej to jest ta psychika,boisz sie i myslisz o sercu caly czas dlatego jestes znerwicowany i wtedy organizm tez jest slabszy,wiem to po sobie...pozdrawiam Piotr - niedomykajace sie zastawki..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 73

.. ...powiedzial ze to polega na gospodarce tlenowej,jak jest za duzo tlenu w krwi to wtedy serce robi dluzsza przerwe. pozdrowka Witam ponownie!Warga, Nikusia - dzięki wielkie za odpowiedż i słowa wsparcia. To forum naprawde pomaga. Teraz czuje się już lepiej ale zdaje sobie sprawe że każdy..

Tętniak aorty piersiowej - Str. 4

.. ...lato , ponieważ mamy gospodarstwo, w miarę możliwości pomagałem mojej Ani w gospodarstwie. Pozdrawiam Was i waszych najbliższych. Zdrówka ! Sławku dziękuję ,pamiętaj nie przemęczaj się i nie dźwigaj więcej niż powinieneś ,to bardzo ważne .Moja Mama tak właśnie między innymi * zapracowała..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 26

.. ...ze wzgledu na aktywna gospodarkę wapniową - zwapnienie zastawek. Mimo to zdecydowałam sie na nia z mysla o dzidzi. Mam nadzieję ze za 10 lat medycyna tak pojdzie do przodu ze wymiane zastawki zrobią mi bez otwierania klatki ( ponoc jest juz tak w Zabrzu ) i będzie to zabieg a nie..

Nigdy wiecej marichuany - Str. 4

.. ...przetwórstwo było ważną gałęzią gospodarki w wielu krajach. Wielu lekarzy przepisywało marihuanę na najróżniejsze dolegliwości, a rzesze ludzi paliły ją dla przyjemności. Wówczas nikomu to jeszcze nie przeskadzało. Dlaczego więc w ciągu kilkudziesięciu lat sytuacja tak się zmieniła? W..

Nadczynność tarczycy i mam problemy z sercem - Str. 2

.. ...zaburzona jest w ogóle gospodarka hormonalna. Potem mamy osteoporozę, miażdżycę i inne dolegliwości, również wrzody żołądka i zupełnie nie zdajemy sobie sprawy, że jedno od drugiego jest zależne, bo nauczeni jesteśmy na wszystkie przypadłości brać oddzielne leki. Zdarza się, że różne..

Jestem podłamany leczeniem nadciśnienia - Str. 2

.. ...ilosc nefronow, lub zla gospodarka potasem. z pewnych powodow organizm podwyzsza cisnienie aby wyrownac gospodarke w swoich komorkach, dlatego w tych wypadkach leki hipotensyjne nie dzialaja, gdyz nawet pomimo rozszerzenia naczyn krwionosnych organizm potrzebuje tego nadcisnienia, gdyz..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 10

.. ...organy odpowiadają za gospodarkę lipidową w organizmie więc nabrałam podejrzeń, że być może to on jest wszystkiemu winien. Nie jestem zwolenniczką łykania zbędnych leków dlatego w pierwszej kolejności postaram się za radą Cztyelnika /pisz jak najwięcej!/ poszukać przyczyny, a następnie..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 57

.. ...Europejskiego Obszaru Gospodarczego ( EOG ) i Szwajcarii. EKUZ nie jest dowodem ubezpieczenia w Narodowym Funduszu Zdrowia uprawniającym do świadczeń zdrowotnych na terytorium Polski. Oznacza to, że osoba ubezpieczona w NFZ może posługiwać się EKUZ wyłącznie w innych państwach..

Nerwica i nałogi z tym związane

.. ...wyleczone ), zaburzenia gospodarką potasowo - magnezową ze skórczami i napieciem mięśniowym( wyleczone )...ale co pozostaje to pozostaje - kłucia w klatce piersiowej , bóle plecow( międzyłopatkowe ). W tej chwili moja nerwica wybrała sobie nadciśnienie. Więc walczę. Muszę witam..

Trójglicerydy, wysoki poziom

.. ...poradni leczenia zaburzeń gospodarki lipidowej na Dolnym Śląsku Ja miałem jesienią robione wyniki. Wyszło tak: TG - 833, HDL - 30, LDL - nie dało sie wyliczyć, jedynie ogólny poziom cholesterolu wyszedł ok. 210. Nie rozumiem skąd taki wynik? Lekarka powiedziała że albo genetycznie jestem..

Możesz przekazać 1 % podatku dzieciom chorym na serce

.. ...jednoosobową działalność gospodarczą i korzystający z liniowej, 19 - procentowej stawki podatku. Jak przekazać 1% podatku organizacji pożytku publicznego? 1. Wybrać organizację pożytku publicznego, której chcemy przekazać 1%. Organizacje te znajdziemy na liście publikowanej przez..

Czy mam nerwicę?

.. ...testy ponadto jestem gospodarzem klasowym a jako osoba nieśmiała jest to dla mnie trochę stresujące chodzić do nauczycieli, choć ten lęk już przezwyciężyłam.Ostatnio niestety weszłam do pokoju nauczycielskiego, a tam cała kadra była, a to nie było dla mnie przyjemne. Mam kłopoty ze snem...

Zawroty głowy, zatoki, zmęczenie, osłabienie - Str. 3

.. ...dziecko i działalnosc gospodarcza.czy moze mi ktos pomóc? Hej sandro nie jestem lekarzem ale Po pierwsze to nie zalamuj sie i zwolnij troszeczke tempo no bo faktycznie duzo na twojej glowie jak na 21 lat niewiele napisalas i nie chce doradzac i pisac ze to moze byc od nerwow Jesli nie..

Złe widzenie i zaburzenia rownowagi

.. ...dziecko i działalnosc gospodarcza.czy moze mi ktos pomóc? Być moż to nerwowy rok,a może masz kłopoty z kręgosłupem szyjnym?u mnie tak było i pomogła rehabilitacja. A może pójdź do najbliższego laboratorium i zrób sobie podstawowe badania + badanie na tarczycę... możesz mieć nadczynność,..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 212

.. ...prostu robiłam obrządek w gospodarstwie, kąpałam, przebierałam, z psem byłam na dworze i tak dalej, i tak dalej teraz zmywam paznokcie, ale czy będe miała ochote pomalowac, to naprawdę nie wiem, oj nie wiem poza tym czytam też blogi, więc mogę być odrobine roztargniona, ale do tego juz..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 324

.. ...konfliktów, szybkiego rozwoju gospodarczego, hojnych sponsorów, korzystnego układu gwiazd, miłosnych uniesień , czytelnych instrukcji, cichych wielbicieli, mistrzowskich zagrań, dobrej nocy, wielkiej przygody, słodkich snów, zgranej ekipy, pomyślności na nowej drodze życia, pociechy z..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 524

.. ...diabli z tą działalnością gospodarczą ) ale za to od jutra przez 3 dni bedzie w domciu.No ale przecież mam jeszcze Was więc myslę ,że nie będę czuła się taka sama. Narazie,pa - pozdrowionka dla wszystkich.Odezwę się póżniej. Dorka ja mam ruter bezprzewodowy ale chyba jest zbyt słaby i..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 528

.. ...prowadzacych działalność gospodarczą.Mój mąż też prowadzi działalność gospodarczą.świadczy Usługi Zootechniczne i fakt - nie każdy bank chce udzielić takiemu przedsiebiorcy kredytu.W tych,które zaufały nie ma problemu,w każdej chwili udzielaja następnego.Alesa takie,że nawet nie chca..

Brak tchu i częste ziewanie - Str. 2

.. ...spowodowaną zaburzeniami gospodarki elektrolitowej organizmu. Świadczy o tym obniżony poziom witaminy D odpowiedzialnej za magazynowanie i przyswajania wapnia w organizmie. Braki pierwiastków: potasu, magnezu i wapnia rozregulowują pracę OUN i wywołują obajwy rzekomonerwicowe, w tym..

Brak tchu i częste ziewanie - Str. 12

.. ...zaczelam swoja dzialalnosc gospodarcza i ciagle martwie sie czy nie strace czy zarobie.pozbycie sie tych stresow rownaloby sie z rezygnacja z dzialalnosci czyli rownowaznie z rezygnacją z zarobku.kółko zamkniete totalnie. Spokojnie Moja Droga, ja prowadzę działalność od ponad 5 lat i to..

Zaburzenia nerwowe lub nerwica

.. ...bez wyraznych zmian w gospodarce hormonalnej Tarczycy? Witaj, Mart! * Urok * tej choroby polega na tym, że trudno ją wychwycić na podstawie samych badań hormonów. Nie jestem specjalistą, więc nie potrafię Ci wytłumaczyć jak to wszystko działa. Radzę więc, żebyś zrobił badania..

Nerwica w ciąży - Str. 63

.. ...lekarza, mowil ze po 34 tyg gospodarka hormonalna kobiety dochodzi do granic mozliwosci. Teraz jeszcze szybciej nasze serce pompuje krew, hormony buzują stad tez sennosc i zmęczenie. Musimy duzo lezec i nabierac sil, Ciebie czeka porod a mnie cesarka; ) Musimy w tym czasie byc silne bo..

Nerwica w ciąży - Str. 149

.. ...mam fiola na punkcie gospodarstw agroturystycznych bo uważam ze wypad z dziećmi w takie miejsce jest super sprawa.Mnie nie ciesza Egipty i Turcje,ja lubię Polske i już znalazłam pare fajnych miejsc na lato....Ale się rozpisalam. Tak Aga ale na i tak czuje sie strasznie .Ty chociaz..

Nadciśnienie tętnicze i inne leki

.. ...Zarzynacie swoja prawidłową gospodarke hormonami. Mam znajomą, co się fatalnie przez nie załatwiła. Moja żona nigdy ich nie brała - i nie pozwoliłbym jej. To ja dbam o komfort współżycia - to faceci niech panują nad sobą i pokażą, że są mężczyznami. Jak mogą wymagać/akceptować branie..

Mocniejsze uderzenie serducha oraz bardzo szybki puls

.. ...prowadzę własną działalność gospodarczą.Jestem projektantką ,dekoratorka wnętrz.Nie twierdzę ,że zajmowanie się sprawami zawodowymi przy tej chorobie to miód ale jakoś sobie radzę bo chyba nie mam innego wyjścia.Podobnie jak Ty miewam przyspieszone bicie serca ,sztywnienie kończyn..

Nie mogę normalnie żyć, normalnie funkcjonować i mam tego dość - Str. 2

.. ...musisz leczyć. Zaburzenia gospodarki hormonami powodują problemy, o jakich pisałaś powyżej. Będziesz zapewna leczona do końca życia, ale spokojnie, remisja objawów nastąpi prędzej czy później. Niedoczynność jest łatwiej leczyć niż nadczynność. Psychoterapia jedynie uzupełniająco...

Złe samopoczucie, zawroty głowy, mdłości i kołatania serca

.. ...mianowicie. Moj tata ma gospodarstwo i nie wiem czy np. bedzie mogł jeżdzić traktorem albo przebywac w okolicy urzadzen elektrychnych takich jak zbiornik od mleka czy cos takiego??? Prosze o szybką odpowiedz jesli ktoś bedzie wiedział. Pozdrawiam serdecznie i z góry dziekuje za..

Uczucie przewracania się serca

.. ...tarczyca, zaniedbana gospodarka mineralna itp. Wiem o czym mówisz bo miałem podobne skurcze i czasami siedziałem ze strachu nie ruszając się w obawie o następne. Odwiedziłem kardiologa i okazało sie że przyczyną moich skurczy jest wypadający płatek do tego lęk który temu towarzyszy...

Interpretacja wynikow a wskazania do bypasów

.. ...tetnicze zaburzenia gospodarki lipidowej Leczenie Koronografia z uzyciem dwoch cewnikow, echokardiografia Epikryza Pacjentka 58letnia z choroba niedokrwiennaserca przyjeta do kliniki w ramach ostrego dyzuru z powodu zawalu miesnia sercowego bez uniesienia odcinka ST. W wywiadzie stan po..

Ból głowy, ciągnący do tego wysokie cisnienie, ból w klatce piersiowej

.. ...mózgową, więc rozregulowuje gospodarkę hormonalną stąd być może Twoje problemy z hormonami nadnerczy.Wzrasta również poważnie poziom prolaktyny. Ze swojego doświadczenia wiem, że to prawda.Podczas zażywania ranigastu wystąpiły u mnie bardzo silne i długotrwałe bóle głowy i o dziwo nie od..

Nie wiem co mi jest! Opisuje swoją historię i czekam na wypowiedzi! - Str. 2

.. ...od której m.in.zależy gospodarka wapniem w organiźmie.Bez niej wapń nie może być wchłonięty do kości i, że tak powiem * plącze * się po różnych zakamarkach powodując nietypowe zaburzenia m.in.w układzie nerwowym, krwionośnym, w stawach itd.itp. na które lekarze * wystawiają oczy * i..

Dieta po bypasach i z cukrzycą typu II ksiażki, przepisy jakie polecacie?

.. ...KURY hodowane przez gospodarzy prywatnie, mają zakaz DZIUBANIA ryżu oraz kasz, w odległości mniejszej niż 2 mb od budy psa, aby ten nie przejął ich nawyków żywieniowych, co skutkowałoby większą energią naszego pieska domowego i możliwością DEKOMPOZYCJI architektury podwórka, np...

Dziwne skurcze serca, napięcie, spłycony oddech i ucisk

.. ...Chyba miales na mysli gospodarke magnezowo - potasowa mowiac o tych orzechach?? To musze zmienic diete racjonalnie i to potrwa zanim odzyskam stracone sole mineralne, pozdrawiam. Najlepiej zacząć łykać magnez itp jak radzono.Jak nie pomoże to zrobić sobie dietę w tym stylu:..

Napady paniczno-lękowe z agorafobią - Str. 125

.. ...nie opiera.Trzeba tak gospodarować czasem aby w miare go dobrze wykorzystać dzieląc miedzy inne rzeczy.Ja jak sobie przypomne od zawsze chodziłam z dziećmi sama bo on pracował.Ale inni tez pracowali i potrfili chodzić razem z dzieckiem i zoną ale to dopiero po 24 latach małzenstwa do..

Napady paniczno-lękowe z agorafobią - Str. 152

.. ...handluję art.chemii gospodarczej,kosmetykami i mam trochę odzieży używanej.Ruch jest do d....Ledwie na opłaty uciułałam.Dolores chyba mamy super mężów.Pozdrawiam idę do wyrka powygrzewać się.Pa pa. Witajcie,mój syn mial dzisiaj bal przebierańców i musialam upiec ciastto,bo tak jakos na..

Drganie mięśni i mimowolne skurcze

.. ...prawdopodobnie masz zaburzona gospodarke minerałami niekiedy skurcze i drgania miesni w nodze sa spowodowane czesciowym draznieniem nerwu w kregosłupie, czy nie miałeś urazu kregosłupa Wcześniej przekrecałem karkiem zeby strzelał a teraz sie oduczyłem tego... Już nie robie tego od ponad..

Czy ja przesadzam? musze uwierzyć w siebie, że nic mi nie jest?

.. ...rozregulowałem całą gospodarkę elektrolitową, no i sporo kofeiny też pewnie dało o sobiei znać. ok, dziękuje o odpowiedź, napewno mi pomogła : ) wstałem rano i znowu po chwili takie 2 dodatkowe skurcze, odczuwalne obok prawej łopatki. Wiem ze to nic nie groźnego, ale jednak powoduje że..

Ochojec przereklamowany

.. ...zyciu,jak brak dobrego gospodarza to bieda. ostatnio trafilam zupelnie nie spodziewanie na wydawaloby sie najzwyklejszy szpital w moim okregu,i bylam mile zaskoczona,bo opieka i dozor pielegniarski nad podziw. okazalo sie w krotce,ze to ordynator jest rzetelny wobec swojej osoby,ale i..

Odwodnienie

.. ...roboty,ktory wyrownuje gospodarke elektrolitowa,czesto go robilam mojemu mezowi ktory czesto sie odwadnial na wskutek czestych biegunek,niestety szukalam ale gzdes go skutecznie wtrynilam,bo nie moge znalezsc,jutro sie odezwe z przepisem,bo nnie pamietam wszystkich proporcji i nie chce..

Odwodnienie - Str. 3

.. ...betabloker tak wpływa na gospodarkę tlenem w organiźmnie i te mechanizmy które decydują o szybkości pulsu że znikają wszystkie nieprzyjemne objawy które wcześniej towarzyszyły podwyższonemu pulsowi gdy serce było jeszcze w pełni sprawne. Może nie jest to regułą w każdym zawale i w każdym..

Holter - Prośba o interpretacje wyników

.. ...posiłkach np czekolada, albo ogólnie mleko ) a podobno oba organy * obsługuje * nerw błędny? p.s2 czy bloki moga mięć związek z elektrolitami? oczywiście z zaburzoną gospodarką elektrolitów? pozdrawiam..

Problemy z myśleniem, mową, z pamięcią

.. ...hormonalne - rozregulowana gospodarka hormonalna, 10. problemy układu nerwowego, w tym wady narządów zmysłów Nie myśl że Twoja dieta dostarcza Ci wszystkich niezbędnych witamin a może zażywasz coś po czym owe witaminy zostają wypłukiwane z Twojego organizmu? Myślę byś nie szukał odraza..

Nieustanne zawroty głowy i nerwica lękowa - Str. 7

.. ...rozgrywający drużyny gospodarzy ma piłkę. Fantastycznie panuje nad sytuacją. Dzięki wspaniałej pracy rąk i nóg piłkarza piłka zdaje się żyć swoim własnym życiem. Z prędkością błyskawicy przemieszcza się harmonijnie po boisku, gotowa do poddania się strzałowi. Z trybun słychać głosy:..

Udar niedokrwienny z częściowo sparaliżowaną lewą połową

.. ...prowadzę działalność gospodarczą ) dlatego też napisałem na forum,żeby dostać jakieś słowa otuchy i może jakąś poradę.Pozdrawiam tata Anetki. Chyba to wystarczy jakiejś dziwnej zdrowa1 Przepraszam Pana oraz córkę Anetkę bo tu niestety właśnie dziwni ludzie dziwne rzeczy wypisują,ale w..

Lęk jest naszym przyjacielem - Str. 8

.. ...dziedziny życia, jak gospodarka czy kultura.W SFERZE PSYCHIKI STAN CHRONICZNT ODPOWIADA PERMANENTNEMU KONFLIKTOWI . Człowiek tkwi w sytuacji konflik­towej i NIE ZNAJDUJE ANI ODWAGI ANI SIŁy , by podjąć jakąś decyzję ( TO OPIS TEGO CO DZIEJE SIE Z NAMI W NERWICY - mój przypisek ). Każda..

Drętwienie i osłabienie to objawy nerwicy?

.. ...potrzebna, nie dla tego, że jestem zdrowy, o nie, ale dlatego, że prowadzę działalność gospodarczą i to mi powinno mi wystarczyć. Nawiasem mówiąc, ten * lekarz * nie jest już orzecznikiem ZUSu. Pozdrawiam...