Gradient ciśnień

Zwężenie odpływu z prawej komory

.. ...ECHO serca zmierzono gradient ciśnień powyżej 30 mmHg. Większość zwężeń może być leczona metodą balonową. Specjalny cewnik zakończony balonikiem wprowadzany jest do serca pacjenta. Dostęp do serca uzyskiwany jest z żyły udowej. Niektóre przypadki wymagają operacji kardiochirurgicznej...

Zwężenie odpływu z lewej komory

.. ...profilaktyką infekcyjnego zapalenia wsierdzia - zarówno przed jak i po zabiegu. Leczenie zwężenia odpływu z lewej komory. Walwuloplastyka lub zabieg kardiochirurgiczny w zależności od gradientu ciśnień...

Koarktacja aorty

.. ...wymaga zabiegu kardiochirurgicznego. W niektórych przypadkach stosowana jest angioplastyka balonowa. Cewnik zakończony specjalnym balonem wprowadzany jest do aorty przez tętnicę udową a następnie pompowany...

Balonowa angioplastyka koarktacji aorty

.. ...- 90% pacjentów leczonych tą techniką uzyskuje się spadek gradientu ciśnień. Po zabiegu należy wykonać po ok. 5 - 6 miesiącach badanie ECHO serca metodą dopplerowską w celu kontroli gradientu ciśnień...

Krążenie w życiu płodowym

Krążenie w życiu płodowym

.. ...funkcję. Zmieniają się gradienty ciśnień w układzie sercowo naczyniowym, dochodzi do funkcjonalnego zamknięcia się otworu owalnego i przewodu tętniczego. Krew zaczyna przepływać zgodnie ze znanym schematem: żyły - prawy przedsionek - prawa komora - krążenie płucne - lewy przedsionek -..

Zabieg Rashkinda (atrioseptektomia balonowa)

.. ...po urodzeniu ( zmiana gradientów ciśnień wynikająca z uruchomienia krążenia płucnego ). W niektórych wadach wrodzonych serca istnieje jednak konieczność otwarcia otworu międzyprzedsionkowego. Taka konieczność zachodzi na przykład w atrezji zastawki trójdzielnej, kiedy drożny otwór..

Tętniak przegrody międzyprzedsionkowej

.. ...jest już zbędny. Zmiana gradientów ciśnień w jamach serca powoduje jego funkcjonalne zamknięcie. Otwór międzyprzedsionkowy jest wyposażony w rodzaj zastawki, która przepuszcza krew tylko z prawego do lewego przedsionka. Wzrost ciśnienia w lewej połowie serca, który następuje po porodzie,..

Badanie metodą Dopplera (badanie dopplerowskie)

.. ...przepływu, pośrednio gradientu ciśnień przez zastawkę, ewentualnego przecieku w niedomykalności, itd. Ocena kierunku przepływu krwi jest często bardzo istotna w przypadku badania naczyń obwodowych, na przykład tętnic szyjnych i tętnic domózgowych ( pośrednio pozwala wyciągnąć wnioski na..

Echo serca - Str. 42

.. ...umiarkowaną i krytyczną Gradient ciśnień maksymalny i średni to jeden z parametrow je opisujący O umiarkowanej stenozie aortalnej mówimy jesli gradient średni przekracza 30 mmHg P. Eliza - badanie bez groznych patologii, lagodne fale zwrotne Witam P.Izabelo czy moge prosic o..

Kardiowerter / defibrylator serca (ICD) - Str. 5

.. ...ma kilka przesłanek: gradient na badaniach echo ok 30 - 55, zwłóknienie mięśnia sercowego ( 8% ), podczas testu wysiłkowego skok ciśnienia z wyższego na niższe ciągnący za sobą w konsekwencji zawroty głowy, a dalej nawet utratę przytomności, którą już kiedyś miałem w przeszłości. Cóż, o..

Kardiowerter / defibrylator serca (ICD) - Str. 6

.. ...klimice.Pozdrawiam - Maria chodziło o gradient ciśnienia w granicach 30 - 55 ( niestety nie pamiętam rzędu jednostek ale chyba to były mmHg ) Witaj Dioznizosie.. Mam już cardiowerter deviblyrator 8 miesięcy , choruję na kardiomopatię rozstrzeniową..i mam cudownego kardiologa: ) ) ) ) ),..

Plastyka zastawki mitralnej a ciąża

.. ...kardiologiczna przy gradiecie 42.mysle ze twoje dzieciatko urodzi sie calkowicie zdrowe.Trzymam za was kciuki. Buziaczki. Ja na 75% mam stenozę mitralną, tzn u kardiologa nie byłam, bo lekarz internista twierdził że podwyższone tętno to norma przy niskim ciśnieniu, ale jak poczytałam to..

Pierwotne nadciśnienie płucne - Str. 15

.. ...robiący echo liczy jakiś gradient czy coś takiego. Ja musiałam mieć cewnikowanie serca z arteriografią, aby wykulczyć zatorowość płucną. Pozdrawiam seredecznie wszystkich do Alex; witam lecze sie u doktora marcina kurzyny w klinice w warszawie.przyjmuje silendnafil ( wiagra )jestem w..

Pierwotne nadciśnienie płucne - Str. 18

.. ...Zastawka trójdzielna: Gradient fali zwrotnej: 31,o mmHg, fala zwrotna I stopnia - skurczowe ciśnienie w t. płucnej wynosi ok. 41 mmHg. Następny wynik: Zastawka trójdzielna : Gradient max: 1,1 śr.: 0,7 mmHg , Fala zwrotna : nieobecna RVSP: 42 mmHg. Tak więc ja nie wiem jak oni to liczą,..

Pierwotne nadciśnienie płucne - Str. 19

.. ...Zastawka trójdzielna: Gradient fali zwrotnej: 31,0 mmHg , Fala zwrotna: I stopnia - skurczowe ciśnienie w t. płucnej wynosi ok. 41 mmHg. Następny wynik:Zastawka trójdzielna: Gradient max: 1,1 śr.: 0,7 mmHg Fala zwrotna: nieobecna RVSP: 42 mmHg. Tak więc nie wiem jak oni to liczą, ale..

Szmery serca u niemowlaka

.. ...zmniejszeniu różnicy ( gradientu ) skurczowego ciśnienai między komora prawą a pniem tętnicy płucnej. Wyniki walwuloplkastyki ( potocznie balonikowania )sa z reguły dobre. Wyjątek stanowia dzieci z zastawką dysplastyczną , w której płatki zastawki nie sa w pelni ukształtowane. W ich..

Interpretacja wyników echa serca

.. ...Gradient mitralny max - 2,3mmHg i aortalny - 10,0mmg. Ciśnienie w tętnicy płucnej - 22,0mmHg. Pień płucny nieposzerzony - 21mm. KURCZLIWOŚĆ ŚCIAN : nadmierna. Aorta nieposzerzona - ( 36,5mm ) - wysycona..

Przepływowość 50mmhg - co to oznacza

.. ...50mmhg - co to oznacza przy niedomykalności zastawki aortalnej - tylko w tym nie wiem o co chodzi Zawsze jak jest niedomykalność oznacza się gradient ciśnień. pozdrawiam a majac 50mmhg to duzo czy malo..

Proszę o interpretację wyników Echa serca

.. ...normie. Gradienty ciśnień przez ujścia zastawkowe prawidłowe. Osierdzie bez płynu. Zrobiłem wyniki ponieważ miałem bóle w klatce piersiowej. Prosiłbym o podanie przez kogoś prawidłowych norm. Dziękuję..