Gruczolak przysadki

Nadczynność tarczycy

.. ...jest hormonalnie czynny gruczolak przysadki mózgowej. Rzadszą przyczyną jest guz zwany potworniakiem, który może zawierać tkankę tarczycy. W Polsce przyczyną pierwotnej nadczynności tarczycy nadczynności są najczęściej zmiany łagodne guzkowe ( pojedyncze lub mnogie ). Częsta jest również..

Mikroglroczolak (guz przysadki mózgowej)

Mikroglroczolak (guz przysadki mózgowej)

.. ...sprzężenie zwrotne ujemne ). Gruczolaki przysadki są dość często guzami czynnymi hormonalnie. To znaczy, że w sposób niepodlegający autokontroli organizmu, wydzielają w namiarze hormony. Może to dotyczyć prolaktyny, hormonu wzrostu, czy hormonu adrenokortykotropowego ( ACTH ). Może..

Akromegalia

.. ...zmiany to nadciśnienie tętnicze, kardiomegalia i niewydolność serca. Podstawą leczenie akromegalii jest usunięcie gruczolaka przysadki. W niektórych wypadkach stosuje się farmakoterapię lub/i radioterapię...

Objawy guza mózgu

Objawy guza mózgu

.. ...sytuacja, w której guz umiejscowiony w mózgu manifestuje się nieprawidłowościami w innych, odległych układach. Gruczolak przysadki wydzielający hormon wzrostu będzie manifestować się poprzez akromegalie...

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 43

.. ...pomocniczo w leczeniu gruczolaka przysadki. Kiedyś duże dawki bromku amonowego i innych bromków były stosowane zapobiegawczo w epilepsji. Poczynając od Farmakopeii Polskiej V, dawkowanie bromku amonowego i innych bromków zostało znacznie obniżone. Ammonium bromatum czyli Ammonium..

WPW a drętwienie kończyn, uderzenia gorąca

.. ...najbardziej mi dokucza gruczolakowatość, jestem już po resekcji przysadki mózgowej, leczę nadnercza. Ale do rzeczy! Zespół WPW mam w opisie każdego wykonywanego EKG. Holtery nie są najgorsze. Chyba najbardziej dokucza fakt, ze nigdy srednia dobowa tetna nie spada ponizej wartosci 100...

Płyn z piersi

.. ...rezonans, magnet. ale gruczolaka przysadki nie stwierdzono.A wydzieline miałam badaną - raz stwierdzono obecność erytrocytów i komórek nabłonkowych - a za drugim razem nic niepokojącego.Pozdrawiam to idz na zabieg i bedzie po klopocie a tak szybko nie odrastaja brodawczaki jezeli wynik..

Szumy uszne - pisk 24/7 - Str. 2

.. ...normę ) wskazuje, że mam gruczolaka przysadki. Teraz czekam na rezonans przysadki. A czytając objawy przy gruczolaku przysadki mam nadzieję że po leczeniu to cholerne bicie zniknie... Witajcie... ja również od kilku lat mam problemy z uchem albo ciśnieniem w głowie. Pykanie przerodziło..

Interpretacja MR okolicy podwzgórzowo-przysadkowej

.. ...lipcu. Podejrzewano gruczolaka - mlekotok, skąpe miesiączki, prolaktyna 35 - 114... Od 4 miesięcy biore Nrprolac. Badanie zrobiono po 4 miesiącach od wstępniej diagnozy Opis badania jest następujący W lewej części przedniego płata przysadki mózgowej uwidoczniono w badaniu pokontrastowym..

Rozstępy na udach, pośladkach

.. ...sa prawidłowe czyli gruczolaka przysadki też można wykluczyć. Rozumiem,że nie miałaś wykonywanego testu obciążenia Metoclopramidem? Przy tym teście bada się prolaktynę przed podaniem i po podaniu Metoclopramidu. Znaczny wzrost po podaniu leku może świadczyć o czynnościowych zaburzeniach..

DUŻY Problem z pamięcią, koncentracją, myśleniem, itp.

.. ...wie moze to jkais maly gruczolak przysadki albo cila migdalowatego teraz to sie szerzy jak stonka w czasach PRLu Narkotyków oraz żadnego koksu na siłowni nie biorę i nie brałem - preferuję zdrowy tryb życia. Jakieś 12 lat temu, jako młody gówniarz raz z ciekawości zapaliłem skręta, było..

Nastoletnia nerwica - Str. 7

.. ...osłabienie kończyn? A przy gruczolaku przysadki faktycznie jest podwyższony poziom prolaktyny. Ciekawa jestem o jakim badaniu na SM myślał ten profesor...i czemu za 20 lat...czegoś tu nie kumam... jak ruszam okiem to ta plamka razem sie rusza i rowniesz nie rozumiem tego wszystkiego..

Złe samopoczucie

.. ...rezonans i wyszlo ze mam gruczolaka przysadki mozgowej ale ten strach nie dal mi stym zyc pojechalam do naj lepszego specalisty przysadki mozgowej spojzal na badania i stwierdzil ze nie mam tego goza ze moze stwardnienie rozsiane tak bardzo sie boje zrobic tego badania moj lek coraz..

Nerwica, jak sobie z nią poradzić?

.. ...rezonans i wyszlo ze mam gruczolaka przysadki mozgowej ale ten strach nie dal mi stym zyc pojechalam do naj lepszego specalisty przysadki mozgowej spojzal na badania i stwierdzil ze nie mam tego goza ze moze stwardnienie rozsiane tak bardzo sie boje zrobic tego badania moj lek coraz..

Zaburzony dobowy profil ACTH i kortyzolu.

.. ...wrócił do normy. Przy gruczolaku przysadki mózgowej mogą być złe wyniki kortyzolu i ACTH. Pozdrawiam. Twoje problemy na pewno nie wskazuja na problemy depresyjne. Po pierwsze znajdz sobie endokrynologa. Troche malo danych podales na temat poziomu ACTH i kortyzolu. Dziala to tak ze..

Prolaktyna po 1 godzinie

.. ...nieznaczny tzn. ,że jest gruczolak czyli maleńki guz przysadki.Więc to ciebie nie dotyczy i powinno cie cieszyć.Ja myślę,że powinnaś zrobić sobie bad. cyklu hormonalnego.Tzn. wielokrotne bad. poziomu hormonów płciowych od 9 do 24 dnia cyklu.To da pełny obraz ,co dzieje się w twoim..