Gruczolak przysadki mózgowej

Nadczynność tarczycy

.. ...jest hormonalnie czynny gruczolak przysadki mózgowej. Rzadszą przyczyną jest guz zwany potworniakiem, który może zawierać tkankę tarczycy. W Polsce przyczyną pierwotnej nadczynności tarczycy nadczynności są najczęściej zmiany łagodne guzkowe ( pojedyncze lub mnogie ). Częsta jest również..

Mikroglroczolak (guz przysadki mózgowej)

Mikroglroczolak (guz przysadki mózgowej)

.. Mikrogruczolak to termin odnoszący się do guza przysadki mózgowej, zawierający informację na temat jego wielkości. Mikrogruczolakami nazywamy guzy, których średnica jest mniejsza niż 1 cm. Przysadka mózgowa jest gruczołem wewnątrzwydzielniczym nadrzędnym w stosunku do pozostałych tego typu gruczołów naszego..

WPW a drętwienie kończyn, uderzenia gorąca

.. ...najbardziej mi dokucza gruczolakowatość, jestem już po resekcji przysadki mózgowej, leczę nadnercza. Ale do rzeczy! Zespół WPW mam w opisie każdego wykonywanego EKG. Holtery nie są najgorsze. Chyba najbardziej dokucza fakt, ze nigdy srednia dobowa tetna nie spada ponizej wartosci 100...

Interpretacja MR okolicy podwzgórzowo-przysadkowej

.. ...lipcu. Podejrzewano gruczolaka - mlekotok, skąpe miesiączki, prolaktyna 35 - 114... Od 4 miesięcy biore Nrprolac. Badanie zrobiono po 4 miesiącach od wstępniej diagnozy Opis badania jest następujący W lewej części przedniego płata przysadki mózgowej uwidoczniono w badaniu pokontrastowym..

Zaburzony dobowy profil ACTH i kortyzolu.

.. ...wrócił do normy. Przy gruczolaku przysadki mózgowej mogą być złe wyniki kortyzolu i ACTH. Pozdrawiam. Twoje problemy na pewno nie wskazuja na problemy depresyjne. Po pierwsze znajdz sobie endokrynologa. Troche malo danych podales na temat poziomu ACTH i kortyzolu. Dziala to tak ze..