Grupy leków

Leki kardiologiczne (leki stosowane w chorobach serca)

Leki kardiologiczne (leki stosowane w chorobach serca)

.. ...wykorzystywane są dwie grupy leków hiopolipemizujących: statyny i fibraty. Do statyn zaliczamy na przykład simwastatynę ( Simvacard, Cardin, Simvacard, Simvacor, Vasilip, Vastan, Ximve, Zocor ) i atorwastatynę ( Tulip, Atoris, Atorox, Atrox, Sortis, Torvacard ). Jednym z wielu dostępnych..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa

.. ...rozstrzeniowej obejmuje różne grupy leków poprawiających kurczliwość mięśnia sercowego. W przypadku gdy mamy do czynienia z kardiomiopatią pozapalną oprócz leków poprawiających krążenie krwi stosuje się leczenie przeciwzapalne. W przypadku schyłkowej postaci kardiomiopatii ( niewydolność..

Frakcja wyrzutowa

.. ...na podawaniu leków z grupy beta blokerów, ACE inhibitorów, antagonistów receptora aldosteronu, leków diuretycznych ( moczopędnych ) czasem leków inotropowo dodatnich ( zwiększających siłę skurczu mięśnia sercowego ). Dobór leków zależy od konkretnej sytuacji zdrowotnej chorego. Ostra..

Klomipramina (Hydiphen, Anafranil)

.. ...Klomipramina to lek z grupy trójpierścieniowych antydepresantów. Leki te zmniejszają dolegliwości lękowe, fobie, są stosowane w różnych stanach depresyjnych, również w leczeniu schizofrenii. Mechanizm działania leków z tej grupy polega na blokowaniu wychwytu zwrotnego serotoniny i..

Fenylbutazon (Butapirazol)

.. ...Fenylbutazon to substancja z grupy niesterydowych leków przeciwzapalnych ( NLPZ ). Fenylbutazon jest głównie wykorzystywany w leczeniu chorób reumatycznych ( np. zesztywniające zapalenia stawów kręgosłupa ) oraz w leczeniu dny moczanowej. Działania niepożądane są wspólne dla całej grupy..

Sotalol (Biosotal, Darob, Satohexal)

.. Sotalol to lek z grupy beta - blokerów ( beta - adrenolityków ) nieselektywnych. Jednocześnie jest to substancja zaliczana do leków antyarytmicznych z tej samej grupy co amiodaron. Sotalol ma identyczne działanie z innymi nieselektywnymi beta - blokerami: zwalnia rytm serca zmniejszając zapotrzebowanie..

Duszący kaszel

Duszący kaszel

.. ...objawem ubocznym leków z grupy ACE - I ( inhibitorów konwertazy angiotensyny II ). Są to leki szeroko i z powodzeniem stosowane w leczeniu nadciśnienia tętniczego. Przewlekły kaszel jest objawem nietolerancji tych leków i stanowi przesłankę to modyfikacji terapii. W takiej sytuacji sięga..

Fastum gel

.. ...Ketoprofen to substancja z grupy niesterydowych leków przeciw zapalnych ( NLPZ ). Ketoprofen ma działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne, przeciwgorączkowa i w pewnym stopniu również przeciwagregacyjne. Lek w postaci żelu jest używany miejscowo po rożnego typu urazach, w przypadku stanów..

Indapamid (Ipres long)

.. ...substancja aktywne z grupy leków moczopędnych ( diuretyków ). Lek ten zwiększa wydalanie sodu i potasu z moczem, przez co zwiększa również objętość wydalanego moczu ( sód pociąga za sobą wodę ). W czasie stosowania preparatów indapamidu należy liczyć się z możliwością wystąpienia..

Hydroksyzyna (Hydroxyzinum, Atarax)

.. ...Hydroksyzyna to substancja z grupy leków przeciwlękowy ( anxiolityki ). Lek ma złożony mechanizm działania, poza zmniejszaniem uczucia lęku, niepokoju, napięcia działa także rozluźniająco na mięśnie oraz przeciwbólowo i przeciwwymiotnie. Hydroksyzyna jest łagodna, może byś stosowana u..

Torasemid (Diuver, Trifas)

.. Torasemid to lek z grupy diuretyków ( leków moczopędnych ) pętlowych. Określenie pętlowy odnosi się do miejsca nefronu ( element funkcjonalny nerki ), w którym działa lek ( pętla Henlego ). Torasemid hamuje wchłanianie zwrotne sodu, chlorków i wody. Mechanizm działania jest wspólny dla całej grupy (..

Fluwoksamina (Fevarin)

.. ...Fluwoksamina to substancja z grupy leków antydepresyjnych. Fluwoksamina należy do wybiórczych inhibitorów wychwytu zwrotnego serotoniny, zwiększa więc stężenie tego neurotransmitera w ośrodkowym układzie nerwowym, przez co wpływa na zmniejszenie się dolegliwości wynikających z choroby...

Fenofibrat (Lipanthyl, Grofibrat, Fenoratio, Fenardin, Apo-Feno)

.. ...Fenofibrat to substancja z grupy leków obniżających poziom cholesterolu. Fibraty poprzez modyfikacje procesów enzymatycznych organizmu powodują spadek stężenie triglicerydów ( TG ) i tzw. złego cholesterolu ( frakcja LDL ) oraz wzrost stężenie tzw. dobrego cholesterolu ( frakcja HDL )...

Fenobarbital (milocardin)

.. ...Fenobrabital jest lekiem z grupy barbituranów. Jest to silny lek działający uspokajająco, przeciwdrgawkowo i nasennie. Działa również przeciwskurczowo. Bardzo istotnym efektem ubocznym fenobarbitalu jest działanie hamujące ośrodek oddechowy w centralnym układzie nerwowym. Efekt ten nasila..

Propafenon (Polfenon, Rytmonorm)

.. ...Propafenon to substancja z grupy leków antyarytmicznych. Działanie leku polega na blokowaniu przepływu jonów sodu w komórkach układu bodźcoprzewodzącego, przez co wygaszane są pobudzenia dodatkowe i zwalnianie jest przewodzenie w obrębie całego układu. Podnosi się próg pobudliwości..

Leki stosowane w leczeniu zaburzeń rytmu serca (arytmii)

Leki stosowane w leczeniu zaburzeń rytmu serca (arytmii)

.. ...zwyczajowo dzieli się na 4 grupy. Podział jest oparty na podstawowych mechanizmach działania tych leków, dotyczy głównie ich wpływu na kanały jonowe komórek okładu bodźcoprzewodzącego lub oddziaływania na receptory komórkowe. Do pierwszej grupy należą leki blokujące przepływ sodu w..

Opipramol (Pramolan)

.. ...Opipramol to substancja z grupy trójpierścieniowych leków przeciwdepresyjnych. Opipramol nie wywołuje uzależnienia. Działanie przeciwdepresyjne opiramolu jest niewielkie w porównaniu do innych leków z grupy trójpierścieniowych antydepresantów. Opipramol ma natomiast wyraźne działania..

Dystonia (ruchy dystoniczne)

.. ...kilku lub tylko jednej grupy mięśnie. Dystonia może występować jako zaburzenie uwarunkowane genetycznie, może być także objawem uszkodzenia ośrodkowego układu nerwowego ( udar mózgu, uraz ). Dość często ruchy dystoniczne są spowodowane działaniami niepożądanymi niektórych leków..

Leki przeciwdepresyjne

Leki przeciwdepresyjne

.. ...neurotransmiterów ) mózgu. Grupy leków antydepresyjnych. Trójpierścieniowe antydepresanty - klasyczne leki, nieselektywnie wpływające na przewodnictwo związane nie tylko z noradrenalina i serotoniną, ale także innymi neurotransmiterami ( np. dopaminą, GABA, acetylocholiną itd. )..

Świąd skóry

Świąd skóry

.. ...przynoszą preparaty z grupy leków antyhistaminowych. Często skutecznym lekiem są także preparaty zawierające lindan. Świąd może być jednak zupełnie nie związany z alergią czy chorobami dermatologicznymi. Stanowi na przykład jeden z objawów cholestazy mechanicznej, czyli sytuacji w której..

Ezetymib (Ezetrol)

.. ...brzucha i bóle głowy. Przy jednoczesnym przyjmowaniu statyn dołączyć mogą się objawy niepożądane charakterystyczne dla tej grupy leków. Preparat dostępny w Polsce: Ezetrol ( za Indexem Leków MP 2007 )...

Leki stosowane w cukrzycy typu 2

.. ...Stosuje się następujące grupy leków: pochodne sulfonylomocznika, np. glimepiryd lub gliklalzyd; metformina ( pochodna biguanidu ); inhibitor alfa glukozydazy jelitowej - akarboza; glinidy, np. repaglinid. Rzadziej stosowane grupy leków to glitazony i glitazary, których mechanizm..

Żylna choroba zakrzepowo - zatorowa nóg cichym zabójcą

.. ...lekarskimi dotyczącymi tej grupy schorzeń. Najpoważniejsze z nich dotyczą błędnie zastosowanego, złego standardu terapeutycznego ( powszechnym jest stosowanie zbyt małych dawek leków przeciwzakrzepowych, złej interpretacji badań dodatkowych oraz niestosowania profilaktyki..

Niesterydowe leki przeciwzapalne (NLPZ)

.. ...Mechanizm działania leków z grupy niesterydowych leków przeciwzapalnych ( NLPZ ) polega na hamowaniu aktywności enzymów z grupy COX ( cyklooksygenazy 1 i 2 ) katalizujących reakcje powstawania substancji prozapalnych nazywanych prostaglandynami. Większość NLPZ blokuje zarówno COX1 jak i..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 39

.. ...obawiać, należy on do grupy beta - blokerów i faktycznie przywraca pracę serca do normy. Nie jest niebezpieczny i myślę, że nie odczujesz skutków ubocznych ( no chyba że się nakręcisz, jak to my potrafimy; ) ). Dodam może jeszcze to, że należy on do starszych leków, na rynku jest cała..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 50

.. ...wracam na zajęcia do grupy wsparcia. Jednak o odstawieniu leków nie mam co marzyć - nie dam rady. Próbowałam . Za długo to wszystko już trwa. Pozdrawiam serdecznie wszystkie panie. Przepraszam, że tak minorowo, ale tak się dzisiaj po prostu czuję. witam nerwuski: ) jestem tu pierwszy raz..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 93

.. ...na ulotce pisze ze najwyzej 3 m - ce mozna brać.Afobam jest z tej samej grupy leków co lexotan.Trudno cokolwiek radzić ale jedno wiem ,że z tego typu lekami trzeba być ostrożnym.Pozdrawiam wszystkich...

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 575

.. ...brałam uspokajacz z grupy benzodiazepin,ale miałam bardzo powolne odstawianie tego leku,żeby uniknąć skutków ubocznych.Zeszłam już całkowicie z leków i dobrze się czuję...Ale leczenie farmakologiczne to nie wszystko - psychoterapia na którą jezdzę już od listopada i są efekty,bardzo mi..

Zespół Barlowa - ktoś ma tą chorobę?

.. ...należy do tej samej grupy leków co bisocard więc wszystko spoks.pytanie tylko czy należy go ciąglę używać?Z twojej wypowiedzi wynika że używasz go przez 1,5 roku.czy tak samo jest z magnezem.wciaz na tabletkach? daj znać prosze.pozdrowienia To znowu ja ... jeśli chodzi o bisocard to..

Dodatkowe skurcze - Str. 129

.. ...lekach antyarytmicznych z grupy 1 lub 3, szczególnie groźne okazaly się te z grupy pierwszej i pacjenci nimi leczeni umierali. mój specjalista też mi o tym mówił. Stasiu chyba pisał tu keidys nazwy tych leków ich stosoanie zasze wymaga ostrożności wielkiej, ale czasem jest konieczne. w..

Dodatkowe skurcze - Str. 134

.. ...stary, wyklęty lek z grupy pierwszej ) i wstała jak nowa. Wszystko zależy od PRZYPADKU. lezała tez, juz pisalam tu dziewczyna z arytmią 9 tyś komorowych, w tym pary i salwy, nie odczuwała NIC, wyszła bez leków. ale była tez taka z 30 tysiącami pobudzen, też nic nie odczuwala, a dostała..

Dodatkowe skurcze - Str. 175

.. ...dokładnie z tej samej grupy: ) ) )a łączyć leki to dopiero niefajna sprawa. Biosotal jest blokerem jak betaloc, a do tego ma cechy leków grypy trzeciej - wydłuza potencjał czynnosciowy serca - poczułaś się po nim lepiej PIOREN moze??? on także obniza ciśnienie i robi wszystko co betaloc,..

Dodatkowe skurcze - Str. 251

.. ...leczenia: w grę wchodza dwie grupy leków - betablokery ( zwane też betaadrenolitykami ) i blokery kanałów wapniowych. Inne leki sa zbyt toksyczne by uzasadnione było ich stosowanie w tej grupie chorych. Gdy leki te są nieskuteczne, dają objawy niepożądane czasem z innych względów -..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 31

.. ...magnez i witaminy z grupy b. Uwierzcie ze to najlepszeco mozemy zrobić sami dla siebie.Leki otumaniają.Dodatkowo te leki które przepisują lekarze sa w polowie psychotropami. Chodze dolekarrza jak to się mówi przedwojennego nie jest co prawda kardiologiem, ale leczy swietnie i naprawdę..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 43

.. ...sedativum, należy do grupy leków uspokajających – soli bromu, hamujących czynności ośrodkowego układu nerwowego ( sedativa ), która ma obecnie bardzo niewielkie znaczenie w lecznictwie. Bromek amonowy jest niekiedy przydatny, podobnie jak inne bromki do stosowania..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 85

.. ...słaby lek.Afoban jest z grupy leków uzależniających .Można go brać najwyżej 1 m - c.Na pewno poprawia jakość życia ale tylko na jakiś czas.Jak się da próbuj bez leków.A jaka to będzie psychoterapia grupowa czy indiwidualna? A słyszałaś o takim Centrum Terapii Nerwic w Mosznej woj..

Czy nie zadużo leków na nadciśnienie na raz?

.. ...najmocniejszy ( 10mg ) z grupy, a zarazem to jakaś nowość. Narazie wstrzymam się z przyjmowaniem. Może Ktoś mi coś doradzi ? Witaj!vivace 10 czy vivacor 10? vivace 10 mg Radszy - zaufaj swojemu lekarzowi - skąd on ma wiedzieć czy leki na Ciebie działają i jak - jeśli ich nie bierzesz?..

Drżenie ciała, mięśni, juz sama nie wiem jak to nazwać - Str. 13

.. ...biorę Sedam - lek z grupy benzodiazepin i pewnie mnie też uzależni,ale narazie nie dam rady beż leków.Pozdrawiam serdecznie.Napisz jak było na wizycie.Do jutra,pa. hej u mnie jest prawie dobrze nie ma lęków napięć drżenia tylko rano jak wstanę ale są mniej nasilone leki zadziałaly na 7..

Omdlenia wazowagalne o typie wazodepresyjnym

.. ...jeśli bierzesz z takiej grupy mogą powodować pogłębienie astmy oskrzelowej. Zaburzenia są też podejrzane, ale raczej nie powstały na tle kardioloicznym. Ja brałam metohexal mialam brac go do konca zycia ale zaczely wypadac mi wlosy i wykryli u mnie astme oskrzelowa sama bylam w szoku bo..

Koronarografia

.. ...stosować razem tzn. z grupy betablokerów ( Concor Cor ) + antagonistów wapnia( Diltiazem ). Proszę o radę czy łączenie tych grup leków jest bardzo niebezpieczne. ??? Lekarz kardiolog , u którego leczymy się ( po wyjściu ze szpitala ) nie potrafił tak dokładnie na to odpowiedzieć...

Concor-cor oraz diltiazem

.. ...Przeczytałam na tym forum,że te grupy leków nie powinny być stosowane łącznie... CZY TO PRAWDA ??? Proszę o fachową poradę, bo zaczęłam się denerować czy na pewno babcia ma dobrze zalecone leki??? Tyle razy już zostały zmieniane ( bezskutecznie ), że jużsama nie wiem co jest dobre...

Ból lewej strony klatki piersiowej i kłucie serca

.. ...podpowiadam stosowanie leków z grupy tzw. NLPZ czyli niesteroidowych leków przeciwzapalnych np. ketonal, naproxen, ibuprofen itd. mogą ja nasilać. To jest dzałanie uboczne tych leków. Może zmiana leków, lub przejście na inna postać np. nie tabletki a maść. Ograniczyć podaż kawy!!! która..

Odstawienie leków na nadciśnienie

.. ...to leki z tej samej grupy? Czy ktoś mial nieporzadane objawy przy stosowaniu tych lekow? witaj Rafal Cos musi byc w tej angielskiej pogodzie [ klimacie ] , bo jak mieszkalam w Polsce to mialam zawsze bardzo niskie cisnienie,wrecz na pograniczu zapasci. Wszyscy sie dziwili jak ja..

Nikt nie wie co się dzieje, badania są OK

.. ...Concoru . Leki z tej grupy ( beta blokery ) często powodują obrzęki drętwiemie kończyn i uczucie chłodu. Pocieszające jest to że badania które wykonałeś są dobre. Wygląda na to że jedynym problemem jest nadciśnienie. Trudno dociec dlaczego lekarz upiera się przy beta blokerach mając do..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 1196

.. ...brałam inny, ale z tej grupy leków, brałam Stymuloton przez ok. 15 miesięcy. Na pewno wiesz Izo, że tego typu leki trzeba brać co najmniej pół roku, a często dłużej, pierwszy efekt poprawy dopiero można zauwazyć po 4 tygodniach. Ale Ty na pewno to wszystko wiesz : ) Dobrze, że się..

Echo serca, czy wszystko jest w normie?

.. ...na podawaniu leków z grupy beta blokerów, ACE inhibitorów, antagonistów receptora aldosteronu, leków diuretycznych ( moczopędnych ) czasem leków inotropowo dodatnich ( zwiększających siłę skurczu mięśnia sercowego ). Dobór leków zależy od konkretnej sytuacji zdrowotnej chorego. Ostra..

Brak tchu i częste ziewanie - Str. 25

.. ...( SSRI ) i należy do grupy leków zwanych lekami przeciwdepresyjnymi. Leki te pomagają w przywróceniu prawidłowego poziomu serotoniny w mózgu. Zakłócenia czynności układu serotoninergicznego w mózgu odgrywają kluczową rolę w rozwijaniu się depresji i pokrewnych zaburzeń. Lexapro jest..

SIADH (zespół nieadekwatnego wydzielania wazopresyny) po SSRI/SARI

.. ...psychiatra przepisał mi lek z grupy SSRI - sertralinę ( w prep. Luxeta ). zacząłem od mniejszej dawki,stopniowo ją zwiększając ( zgodnie z zaleceniami lekarza ). brałem sertralinę przez ok. 2 m - ce, przy czy odczuwałem znaczne pobudzenie ( czyli klasyczny * jitterness syndrome * -..

Nieregularne zażywanie lekow psychotropowych?

.. ...przeciwpsychotycze, ale inne, bo z grupy SSRI ( paxtin ). Naczelną zasadą przy zażywaniu leków przeciwpsychotycznych jest to, by robić to ściśle wg wskazań lekarza. Nie można więc samowolnie leku tego odstawić, zmniejszyc lub zwiększyć jego dawkę. Działanie tego twojego leku, z tego co..

Napady paniczno-lękowe z agorafobią - Str. 170

.. ...lek Depralin to lek z grupy SSri czyli wychwytu zwrotnego serotoniny( hormonu szczęscia ) ja biore podobny tylko nie produkowany w Polsce,a ten z tego co wiem to Polski lek i działanie ma takie samo jak mój. Pierwszy miesiąc jest ciężki bo zazwyczaj to nudności, nasilenie leków ale to..

Meridiany serca

.. ...uzupełnia. Poza tym do tej grupy leków należą także jemioła, melisa i serdecznik. * O takim czymś nie słyszałam ale jestem w okresie menopauzy ok.6 lat i mam właśnie skoki ciśnienia lekooporne i dlatego ich nie biorę. Podajesz jemiołę , melisę i serdecznik oraz głóg.Mam pytanie ,czy te..

Może ktoś mi pomoże bo lekarze nie umieją.

.. ...sezonowa depresja są grupy wsparcia nawet życzliwy ksiądz może być dobrym psychologiem, przestań koncentrować się nad sobą zobacz że koło ciebie są naprawdę cierpiący ludzie daj siebie innym a może trzeba pójść na wolentariat odwiedzić chorych na onkologii odrazu odsuniesz od siebie złe..

Mam juz dosyć. szukam pomocy

.. ...ludzi ale u nielicznej grupy jest ona * aktywna * Być może pod wpływem leków od serca uaktywniła mi się bardziej? Druga rzecz to lek Kaldyum. Jej mąż taki przyjmował i miał objawy podobne do moich tj częste drżenia, mocne bicie i często przyśpieszona akcja serca Trochę to dziwne bo to..