Guz

Zapalenie wsierdzia

.. ...kończyny; bóle pleców; guzki Oslera ( bardzo rzadki, ale swoisty dla zapalenia wsierdzia objaw - są to bolesne podskórne grudki występujące na dłoniach po powierzchni podeszwowej stóp ). Pacjenci z infekcyjnym zapaleniem wsierdzia powinni mieć ograniczoną aktywność fizyczną ( leżenie )...

Choroba niedokrwienna serca (choroba wieńcowa)

Choroba niedokrwienna serca (choroba wieńcowa)

.. ...tocznia układowego, guzkowego zapalenia tętnic, zapalenia zakrzepowo - zarostowego tętnic, twardziny układowej ( sclerodermia - choroba tkanki łącznej ), skrobiawicy, idiopatycznego młodzieńczego zapalenia tętnic; zatory naczyń wieńcowych w przebiegu: infekcyjnego zapalenia wsierdzia,..

Recenzja Choroba niedokrwienna serca, red. Wrześniewski, Włodarczyk

Recenzja Choroba niedokrwienna serca, red. Wrześniewski, Włodarczyk

.. ...między nimi korelacji. M. Guzowska podejmuje w swoim artykule interesujący, a dosyć dotychczas zaniedbywany w obszarze badań nad stresem wątek represyjnego stylu radzenia sobie. Zainteresowania Autorki koncentrują się przy tym na związku pomiędzy tym stylem a postawą wobec choroby u osób..

Sarkoidoza

.. ...przebiegu których powstają guzki złożone z komórek zapalnych ). Dotyczy zwykle ludzi młodych, ziarniniaki mogą powstawać w różnych narządach, najczęściej w płucach, węzłach chłonnych i wątrobie ale zmiany mogą także dotyczyć układu nerwowego, oka, skóry, kości, nerek i serca. Nie jest..

Nadczynność tarczycy

.. ...Rzadszą przyczyną jest guz zwany potworniakiem, który może zawierać tkankę tarczycy. W Polsce przyczyną pierwotnej nadczynności tarczycy nadczynności są najczęściej zmiany łagodne guzkowe ( pojedyncze lub mnogie ). Częsta jest również choroba Gravesa - Basedova. Nadczynność tarczycy..

Mrowienie w nogach

Mrowienie w nogach

.. ...wykluczyć zmiany zapalne i guzy w obrębie samego rdzenia. Podobne objawy mogą także towarzyszyć SM ( stwardnienie rozsiane ). Przyczyną parestezji w obrębie kończyn dolnych, która łączy w sobie zagadnienia neurologiczne i kardiologiczne, jest cukrzyca. W przebiegu tej choroby dochodzi do..

Mikroglroczolak (guz przysadki mózgowej)

Mikroglroczolak (guz przysadki mózgowej)

.. ...termin odnoszący się do guza przysadki mózgowej, zawierający informację na temat jego wielkości. Mikrogruczolakami nazywamy guzy, których średnica jest mniejsza niż 1 cm. Przysadka mózgowa jest gruczołem wewnątrzwydzielniczym nadrzędnym w stosunku do pozostałych tego typu gruczołów..

Rak płuc

Rak płuc

.. ...otwiera stwierdzenie guza w przeglądowym zdjęciu RTG klatki piersiowej. Następnie wykonuje się CT klatki, często bronchoskopię z pobraniem wycinka lub popłuczyn oskrzelowych, jeśli guz jest umiejscowiony blisko ściany klatki piersiowej wykonuje się również biopsję przez powłoki skórne...

Śluzak serca

.. ...Śluzak jest najczęstszym guzem serca, choć w ogólnej populacji jest to patologia wyjątkowo rzadka. Może występować rodzinnie. Objawy śluzaka. Objawy śluzaka można podzielić na ogólnoustrojowe i objawy związane z zaburzeniami hemodynamicznymi serca. U około 1/3 pacjentów z śluzakiem serca..

Skoki ciśnienia tętniczego

Skoki ciśnienia tętniczego

.. ...należy wykluczyć obecność guza nadnerczy ( pheochromocytoma ) produkującego znaczne ilości adrenaliny. Bardzo częstą przyczyną skoków ciśnienia tętniczego jest nieodpowiednio dobrane dawkowanie leków przyjmowanych z powodu nadciśnienia tętniczego. W takim wypadku charakterystyczne jest..

Nowotwory serca

.. ...prawej komory. Inne guzy pierwotne serca to włókniaki i tłuszczaki. Wszystkie powyżej wymienione nowotwory są zmianami łagodnymi. Złośliwe nowotwory serca to: mięsaki wywodzące się z komórek mięśniowych lub mięsaki naczyniokowate. Innym nowotworem złośliwym serca jest chłoniak. Przerzuty..

Włókniak

.. ...one postać podskórnych guzków. Często pojawiają się na karku, na powiekach, na szyi. Włókniaki twarde są zwykle mniejsze, często pojawiają się na kończynach. Liczne włókniaki występują w chorobie Reclinghausena - nerwiakowłókniakowatości wrodzonej. W przebiegu tej choroby całe ciało..

Nadciśnienie wtórne

.. ...wrodzone choroby nadnerczy, guzy hormonalnie czynne ( np. pheochromocytoma, guz wydzielający aminy katecholowe - adrenalinę i noradrenalinę ) czy choroby miąższu nerek wywołane przewlekłym zapaleniem tego narządu. Nie można przenosić na dzieci norm ciśnienia tętniczego stosowanych dla..

Reumatoidalne zapalenie stawów (RZS)

Reumatoidalne zapalenie stawów (RZS)

.. ...), płuc i opłucnej ( guzki w płucach, zapalenie opłucnej ), a także serca. W przebiegu RZS może dojść do uszkodzenia zastawek serca, zapalenie wsierdzia oraz rozwoju kardiomiopatii ( guzki reumatoidalne w mięśniu serca ). Rozpoznanie reumatoidalnego zapalenia stawów opiera się przede..

Badanie metodą Dopplera (badanie dopplerowskie)

.. ...ilościowej. Nie pozwala na ocenę kierunku ani prędkości przepływu, stwierdza tylko obecność lub brak przepływu krwi w danej strukturze. Jest to bardzo istotna informacji przy ocenie i różnicowaniu guzów...

Torbiel (cysta)

.. ...torbielą a zmianą litą ( guzem ). Pomocna jest w tej kwestii tomografia komputerowa. Leczenie torbieli. W zależności do narządu, w którym torbiel jest umiejscowiona, objawów, przyczyn i charakteru zmiany, decyduje się o konkretnym postępowaniu. W niektórych sytuacjach konieczne jest..

Objawy wegetatywne zaburzeń lękowych

.. ...wzmożona aktywnością układu andrenergicznego. Przyczyną może być np. guz nadnerczy. Częstą kardiologiczną przyczyną napadowych lęków jest zespół wypadania płatka zastawki dwudzielnej ( zespół Barlowa )...

Biopsja tarczycy (BAC)

.. ...guzkowego tarczycy i do opróżniania torbieli. Badanie cytologiczne pozwala także postawić rozpoznanie zapalenia tarczycy typu Hashimoto. Wynik biopsji pomaga podjąć decyzję co do dalszego postępowania...

Akromegalia

.. ...hormonu wzrostu przez guza przysadki. Bardzo charakterystyczne jest powiększenie się elementów twarzy, szczególnie żuchwy. Przerostowi ulegają także stopy i ręce, tkanki miękkie, narządy wewnętrzne i kości. Najczęstszą przyczyną akromegalii jest wspomniany guz przysadki ( gruczolak ). W..

Objawy guza mózgu

Objawy guza mózgu

.. Guzy mózgu mogą dać bardzo różne dolegliwości. Objawy zależą przede wszystkim od umiejscowienia guza oraz od tempa w jakim wzrasta. Czaszka jest zamkniętą przestrzenią w której ciśnienie zależy od masy objętości mózgu, objętości krwi w naczyniach oraz płynu mózgowo rdzeniowego w komorach ośrodkowego układu..

Świąd skóry

Świąd skóry

.. ...trzustki zaciskający przewód żółciowy wspólny lub patologia w obrębie ujścia przewodu do dwunastnicy ( tzw. brodawka Vatera ). Świąd skóry może być także objawem ziarnicy złośliwej ( chłoniak Hodgina )...

Jaskra

Jaskra

.. ...pseudoeksfoliacja czy różnego typu guzy gałki ocznej. Jaskra może także rozwinąć się na tle zmian wywołanych urazem, np. po zwichnięciu soczewki. Niektóre leki mogą wywoływać jaskrę - jest to np. możliwe działanie niepożądane długotrwałej terapii sterydowej. Wtórna jaskra może także..

Pionierska operacja nieinwazyjnej krioablacji serca

.. ...Polcard ( Narodowego Programu Profilaktyki i Leczenia Chorób Układu Sercowo - Naczyniowego ). W Polsce technikę krioablacji stosuje się już do niszczenia małych guzów nowotworowych. Katarzyna Pawłowska..

Operacja nowotworu serca metodą autotransplantacji

.. ...sercu. A w przypadku guzów złośliwych dokładne oczyszczenie jest najważniejszym celem zabiegu - powiedział dziennikarzom prof. Reardon. Po poprzednich 11 operacjach, przeprowadzonych tą metodą w USA, u żadnego z pacjentów nowotwór nie odrodził się w operowanym miejscu. W zabiegu tym do..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 12

.. ...zespół wazowagalny oraz guza chromochłonnego ( nadciśnienia nie mam ). Panie doktorze jeśli Pan to przeczyta prosze mi uwierzyć i sie nie smiać; historia jest prawdziwa, a dla mnie chwilami ( tzn w okresach gorszego samopoczucia ) wręcz nie do zniesienia. Kilka razy lezałam w szpitalu,..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 19

.. ...czyli holtera włączanego guzikiem. Czlili mocne bibie - włączam holter guzikiem. Z reguły pacjnet dostaje taki holter na tydzień - dwa i to powinno wystraczyć... Bez kontroli lekarskiej nie sposób ocenieć co to za arytmia i czy może byc groźna. Pani Kingo: Proszę spokojnie rozejrzeć się..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 24

.. ...holter event czyli na guzik, o którym juz pisałem ). Jesli to przyspieszony ale prawidłowy rytm ( czyli po lekarsku - zatokowy ) - to znaczy że raczej tylko dokuczają nerwy. Proszę to po prostu sprawdzić. Może to Panią uspokoi i nerwica ucieknie? POzdrawiam. I wysyłam jak zwykle do..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 27

.. ...na tydzień i włącza guzikiem jak pojawią się kołatania. Rzpoznanie co to za arytmia to pierwszy krok do wyleczenia. Na mantrach się nie znam ale wygląda na to że sam niedługo zaczne je stosować : ). Prosze nie chować sie w kącie tylko spróbować nawiązać kontakt z tym doktorem holterem...

Jaki powinien być prawidłowy puls?

.. ...wymiary prawidlowe bez guzków i innych takich, jednak to TSH nie jest normale tak wiec następe skierowanie na badanie krwi tym razem ft4, teraz czekam na wyniki, poki co na uspokojenie pracy serca dostałam propranolol 10mg i Thyrozol 10 na tarczyce jednak dawkowanie będzie uzależnione od..

Echo serca - Str. 27

.. ...i stopień naciekania guzów ( zwłaszcza podśluzówkowych ), ogląda dokładnie trzustkę i drogi żółciowe. Oczywiście pobiera się też wycinki do badania. Obecnie stosowane badanie echokardiograficzne potocznie zwane * USG, UKG lub ECHO serca * , daje obraz budowy serca z tego wniosek że..

Echo serca - Str. 47

.. ...zespoleniem, a teraz rosnący guz ( ? ) na łopatce, biegam jeszcze na rehab i do pracy. Pilnie muszę udać się do gina ( tylko kiedy jak zajęta jestem od 7 rano do 18 - 20 tej ). A z sercem cóż, oprócz tego mam wypadający płatek zastawki mitralnej ( na szczęście niewiele ), nie widzę innej..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 7

.. ...pomyslalem ze napewno mam guza albo raka w glowie i coraz czescjej mnie bolala glowa wiec zaczolem chodzic do nerlologa ten mnie badal eeg badanie dna oka i nic az wymusilem zeby mi dal skierowanie na tomografie kom po tym badaniu jak wyszlo ze mi nic nie ma glowa sama przestala bolec..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 8

.. ...później stwierdzono u mnie guza w piersi i zaczęła sie jazda.Po badaniach okazało się,że to powiększony gruczoł,ale wcześniej lekarz nieźle mnie nastraszył.Po tym wylądawałam w szpitalu.W 7 mies. brałam ślub i też wylądawalam w szpitalu( kolejny atak ).A później to już ciągle miałam..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 15

.. ...taty,ciaza pozamaciczna,guz na macicy - operacja.to wszystko w ciagu 2 lat.niestety cialo musi odreagowac...i kolowrotek * efektow specjalnych * znow na topie.tym razem ich jest wiecej i sa bardziej inensywne.mam zawroty glowy,trace rownowage.w srodku wszystko mi sie trzesie( non stop..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 16

.. ...tak ja miałam już dziś guza mózgu, bo bolała mnie głowa. Ech...te nasze irracjonalne zachowania i natrętne myśli. Moja droga, od razu Cię wyczułam, dlatego spytałam, czego uczysz. Ja oczywiście też języka polskiego: ) Przez rok uczyłam w liceum, które pracuje w systemie amerykańskim...

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 16

.. ...mianowicie mam małego guzka na tarczycy na razie nie kwalifikuje sie do wycięcia. Wszystkie badania terczycowe sa w normie choć mam wiele objawów podobnych do nadczynności ( jestem bardzo szczupła, za sczupła, zimne dłonie, stopy, nieraz drżenie rąk ) ale wiele z nich to chyba objawy..

Leki na arytmię to bzdura! - Str. 3

.. ...miałam nadczynność i guzy, które się wycofały przy zmianie trybu życia ). Odrzuciłam wszystko to, co chemiczne - chemię z domu, z kuchni vegetę, kucharka i rosołki w kostce. Nie kupuję przetworzonej żywności. Pewnie, że wszystkiego zupełnie się nie da wyeliminować, bo wszędzie jest pełno..

Duży puls

.. ...półroku wykryłam sobie guza na szyii. Jestem po ablacji... Mam taki sam problem jak Twoja mama... Wydaje mi się ,że mam to na tle emocjonalym;/ witaj Najprawdobodobniej Twoja mama ma tachykardie czyli praca serca jest nieco szybsza niz u zdrowego człowieka. Powiedz mamie zeby zrobiła..

Chelatacja - Str. 6

.. ...nadczynności tarczycy z guzami. Nadczynność prawdopodobnie spowodowała te wszystkie dolegliwości. Wcześniej dałam się namówić na HTZ. To był ogromny błąd. Chcę przedstawić krótką historię choroby mojego ojca. Ma on 62 lata i choruje na miażdzycę, głównie chodzi o tętnice udową która jest..

Ablacja - kompendium wiedzy

.. ...Powinniście dostać własny guzik do przywoływania siostry. Ale cofnijmy się w czasie do momentu przyjazdu. Jeszcze w dniu przyjazdu dostaniecie pojemnik na mocz. Siostra poprosi was o oddanie moczu rano, przed jedzeniem. Następnego dnia rano ( o godz. 6stej ) przed śniadaniem oddajecie..

Ablacja - kompendium wiedzy - Str. 9

.. ...naciśnięciem jednego guzika, pełna kontrola. Przed zabiegiem cholerne nerwy ( co się później okazało niepotrzebne, ważne żeby nastawić się pozytywnie wtedy pójdzie jak po maśle ). Na szczęście u mnie wystarczyło wejście tylko w prawej pachwinie. Standardowo wkłucie najpierw w żyłę lub..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 26

.. ...nie.Od x czasów miałam guzki na tarczycy,ale były one obojętne - około 60% populacji to ma.Dopiero leki na arytmie Amiodaron pobudził te guzki/to są właśnie skutki uboczne tego leku/,chociaż po nim czułam się dobrze. Witam miło Sławku Myniu pozdrawiam rocznica 4 lat i jaki wynik nie..

Rak płuc (przerzuty z piersi)

.. ...sama wyłeczyła sobie guza piersi , unikajac amputacji.( Ja osobiście też uważam, że zdrowy gniew przypomina burzę z piorunami, po której znowu nastaje w nas spokój ). Pozdrawiam Chce pomoc dla chorych * bez nadziei..na wyzdrowienie * Czemu tak pisze ? Bo chorzy * z nadzieja * korzystają..

Szybkie tętno - Str. 3

.. ...USG tarczycy wykryto guza. Teraz biorę leki, tętno wróciło do normy a ja czuję się świetnie. Przed chwilą dzwonili z Ochojca i jadę jutro na kosnultację.I jak dobrze pójdzie,to może jeszcze w tym tygodniu albo w przyszłym będę mieć drugą ablację.( dlatego w miarę szybko,bo to drugi..

Szybkie tętno - Str. 5

.. ...i mogłoby uaktywnić guzki, które posiadam :( Widzę jadnak, że każdy szpital trochę inaczej podchodzi do sprawy nawet szczepień na żółtaczkę. Mnie osobiscie zdaje sie, ze ilu lekarzy i szpitali, pewnie tyle podejsc ; ) W tym moim to panicznie sie boja, zeby ich potem pacjent nie zaskarzyl..

Szybkie tętno - Str. 7

.. ...i...niechcący nacisnęłam jakiś guzik i zaczęło mi to piszczęć.Pot mnie oblał,bo sobie myślę,że szlag trafił to nagranie i co tu robić,myślę.No więc wpadłam na pomysła,że zadzwonie do dr Czerwińskiego i się zapytam,czy aby przypadkiem naciśnięcie tego guzika nie spowodowało usunięcia..

Woda w płucach - Str. 3

.. ...się,że w jajniku jest guz prawdopodobnie,i wysłali mamę do ŻOR na oddział ginekologiczny,w celu potwierdzenia diagnozy,będąc w tym szpitalu,pomimo że mieli wszystkie wyniki z tamtego szpitala tym razem wysłali mame na badania do Gliwic,jednak tam potwierdzili,ze to jest guz 3 stopnia,po..

Niedoczynność tarczycy - Str. 3

.. ...miesiąc. Na tarczycy miałam guzki - 2 lata temu już ich nie było. Odnośnie suplementów - są takie, które, jeśli chodzi o jakość, można porównać do Fiata 126, ale są i takie, które są ,,mercedesami * .Trafiłam na te drugie i może stąd te efekty. O dodatkach, które biorę mówiłam mojej..

Niedoczynność tarczycy - Str. 4

.. ...odrastac tarczyca i trzy guzki doszly dodatkowe dr z powrotem wlaczyla mi leki, pozdrawiam No, widzisz, Minia - i tak będą Cię ,,leczyć * do końca życia. Tak Ci wpoiili w tej twojej sekcie, że tylko i tylko lekarstwa są takie dobre. Pozdrawiam hej dziewczyny!w poniedziałek dotsanę..

Niedoczynność tarczycy - Str. 8

.. ...wykazuje tylko rozrzucone guzki lite. A więc zagrożenie rakiem jest śladowe. Poczytałem ostatnio dużo o tarczycy w internecie i zebrałem szereg opinii przeciw ryzykownej operacji. Wczoraj z lekarzem podjęliśmy decyzję - zakończyć leczenie nadczynności i jeśli ona powróci zostanę..

Niedoczynność tarczycy - Str. 11

.. ...powiększona z trzema guzkami :( w poniedziałek idę na badanie TSH i FT3 i FT4 a potem z wynikami do endokrynologa. Wedle Pani radiolog prawdopodobnie mam nadczynność tarczycy. Jak będę wiedziała coś więcej to napiszę. Pozdrawiam Witam wszystkich mialaś rację Asik 26 mam małe dawki Letrox..

Moje serce przestaje bić ot tak poprostu

.. ...zrobiłam holtera i co?? i guzik z pętelką, pobudzeń nadkomorowych prawie wogóle komorowych 5 szt na dobę , kilka tachykardi i to wszystko, miałam równiez zdjęcie kaltki piersiowej płuca iserce w porzadku, a samopoczucie do za przeproszeniem d..., ale ale , niedługo swięta Bozego..

Ablacja

.. ...mogę zrobić biopsję guza tarczycy - nie tylko gabinety państwowe ale i kliniki i gabinety prywatne. A jeśli chodzi o Kraków to nie ma problemu. Ze mną na sali lażała kobitka, której w Krakowie wszczepili rozrusznik, a na ablację przyjechała do Katowic. Ja też pojechałam do Katowic na..

Nerwica - czy na pewno?

.. ...nie zawał serca, czy guz mózgu, ale jest ciężko. Im gorzej się czuje, im bardziej odczuwam swoje przykre dolegliwości, tym bardziej się nimi martwię... im bardziej się martwię tym gorzej się czuję i tak to się napędza...a mówili, że nia ma perpetum mobile : ). I tak już jest..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 6

.. ...jakis tetniak albo inny guz... jednak wiem ze to byla tylko ona - ta piekielna nerwica... pare dni minelo za nim zanim doszlam do siebie. w jednej chwili zrozumialam, ze nie moge sie poddac, ze musze byc od tego silniejsza, ze nie moge pozwolic na to by * nerwica * zrujnowala moje..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 7

.. ...cos w glowie jakiegos guza czy tetniaka i ze wwkoncu peknie. Pstchiatra powiedzial ze nerwica jest jest choroba i to twoj orgaizm chce jakichs zmian i pokazuje w ten sposob zeby cos zmienic. Czyli na poczatku bule glowy. Pozniej straszy cie ze umzesz jesli czegos nie zmienisz ja..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 8

.. ...tomografie( balam sie ze to guz lub tetniak )ale jest ok,moze zacznij brac magnez?ale idz do lekarza po co masz sie zamartwiac? pozdrawiam duzo zdrowia zycze Do Gonia - Dzięki za odpowiedz. U kardiologa bylem 2 miesiace temu. Sądzilem, ze ten ucisk spowodowany jest nadcisnieniem (..

Poranne szybkie bicie serca - dlaczego? nerwica - Str. 3

.. ...więc wymyśliłam sobie guza tetniaka i wszystkie choroby jakie mogą być. Siedząc w pracy zdrętwiała mi ręka wyladowałam na SOR podali potas bo miałam go mało i podali lek uspokajający ale moja gechennna trwa Mam wspaniałego męż córkę a ja nie mogę sobie poradzić z moimi dolegliwosciami..

Czy to nerwica serca? silny ból w okolicy serca - Str. 2

.. ...z tych rzeczy, tylko ciągły jednostajny ból całej lewej strony w okolicy serca. Nie mogę się położyć, czy schylić. Może to tylko nerwobóle. Nie wyczuwam żadnych guzów, bo myślałam, że to może być rak...

Dziwne ataki serca

.. ...serce,póżniej wymyśliłam sobie guza mózgu,oczywiście rezonans wykluczył moje podejrzenia.Napisałam to,żebyś nie popełnił tych samych błędów,tylko poszedł do psychologa,im szybciej zaczniesz terapię,tym szybciej uporasz się z nerwicą.Ja mam z nią problemy do dziś,bo przez te kilka lat nie..

Zbyt szybki puls

.. ...tarczycy a to w tsh nie wyjdzie. Wole się upewnic i zrobic te p/ ciała tarczycowe. Wizyte u endokrynologa mam dopier na 26 czerwca. Mam nadzieje że ten lekarz mi w koncu pomoże. od razu guzki przesada..

Nerwica, choroba serca, skurcze dodatkowe?

.. ...wal twoj wybor mnie to guzik obchodzi: - )chyba banany mi pomagaja,wymieszne z kakao: - )i taniec i smiech, jaki jakub? swoja droga to maciej czy wyleczyles swoja dolegliwosc? prosze o kontakt mam 26lat ostatnio miewam jakies dziwne bule w lewym barku to byl jakis dziwny skurcz gdy..

Pulsowanie w brzuchu - Str. 2

.. ...czasu nie ma zadnego guza czy jakichs boli po prostu mi pulsuje i tak sie zastanawiam co to moze byc bo co innego gdy by mi pulsowało w 1 miejscy ale mi pulsuje od mostka za pepek i mysle ze to po prostu ruchy aorty ale chce sie dowiedziec czy ktos miał cos podobnego ,takie pulsowanie to..

Bardzo silne bóle głowy wywołane stresem lub nerwami

.. ...doszukuje się żadnych guzów itp.ale ten mój ból jest właśnie najbardziej dokuczliwy jak się denerwuje,boli mnie cała głowa tak mocno że niewidzę nic na oczy no i w tedy ratuje się tabletkami przeciwbólowymi IBUM to ich nazwa.nie wiem jak długo będę w stanie to wytrzymać zanim..

Bardzo silne bóle głowy wywołane stresem lub nerwami - Str. 3

.. ...mysłałem że to może guz mózgu. Poszedłem w końcu do Neurologa i powiedziałem mu szczegółowo o swoich dolegliwościach. To postukał mnie młoteczkiem po kolanach, łokciach; kazał mi wstać na prawej nodze i dotknąć lewą reką czubek nosa i takie tam pierdoły i powiedział, że to zwykłe bóle..

Bardzo silne bóle głowy wywołane stresem lub nerwami - Str. 5

.. ...obiawy mogące świadczyć o guzie. Pozdrawiam. jestes kochany izenek!!!!!!!!!! : ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) bardzo mnie uspokoiles : ) ) ) bardzo ci dziekuje : ) ) ) ) ) odezwij sie jeszcze : ) moze na gg ? 4488094 hej. widzę że nie jestem sama, mnie również łapią straszne bóle głowy od..

Bardzo silne bóle głowy wywołane stresem lub nerwami - Str. 6

.. ...sobie, że mam może jakieś guzy czy tętniaka! Tabletki żadne nie pomagają! Pomóżcie! Witam raz jeszcze! Tak się cziesze, ze tu trafiłam! W końcu spotkałam ludzi co mają takie same problemy jak ja! Zapomniałam dodać, że również miałam duszności w klatce piersiowej. A teraz przeszło na..

Śluzak w prawej komorze serca

.. ...Sluzak jest łagodnym guzem , umiejscowionym w jamach serca ( najczęściej w lewym przedsionku ). Czasem bywa ,że pojawia się ponownie , stąd ważne sa okresowe kontrole echokardiograficzne. Objawy jakie panie opisuja raczej nie maja związku z przebyta operacja kardiochirurgiczną Szanowna..

Skoki ciśnienia i bóle brzucha z wymiotami

.. ...badania w celu wykluczenia guza chromochłonnego nadnerczy. To bardzo rzadka sprawa ale te objawy troche do tego pasują. Objawy guza - Napadowe nadciśnienie, zaczerwienienie twarzy, objawy żołądkowo - jelitowe. Trzeba wykonać oznaczenie katecholamin oraz tomografię nadnerczy. Jeśli to..

Bóle w lewym boku - Str. 3

.. ...jakbym miała tam jakiejś guzy.. Okropne jest to uczucie.. Od listopada 2006 r. miałam zrobione mnóstwo badań.. żadne nic nie wykazały.. W marcu tego roku stwierdzono u mnie początki choroby wrzodowej.. Dostaję Noplazę.. niby jest lepiej.., ale to nie to samo, co brak bólu.. W Internecie..

Czy na pewno to nerwica? - Str. 2

.. ...myślą,że może mam jakiegoś guza który uciska mi nerw wzrokowy i dlatego mam ciągle * * rozbiegany wzrok * * i * * mroczki przed oczami * * ,ale i on powiedział,że wszystko jest ok. Dodatkowo zrobiłam sobie wszystkie badania związane z krwią i moczem no i oczywiście też wszystko było..

Dodatkowe skurcze - Str. 26

.. ...kontrolnebo mialam jeden guzek a pojawily sie cztery i po odstawieniu zaczal odrastac plat operowany a co do skurczy jak bym tak liczyla jak to opisujecie to chyba na nowo bym powrocila do dawnej nerwicy do tego doszla mi dusznica bolesna ale mysle pozytywnie, powodzenia skurczowcy i nie..

Dodatkowe skurcze - Str. 30

.. ...klawiatury( która w istocie * guzik * da, bo przyczyna pisania * pszejmują * tkwi nie w klawiszach tylko w Twojej głowie, podobnie sprawa ma się ze skurczami dodatkowymi )... Do kolegi z ostatniego postu brawo, bo chyba nic nie maja do roboty tylko licza swoje skurcze ? do * dajcie..

Dodatkowe skurcze - Str. 83

.. ...,natomiast usg wykryło guzki .Ale tak jak zaproponowałeś zrobię jeszcze przeciwciała.A tak na marginesie to z tym niższym TSH /jest ciut niższe od dolnej granicy normy/ miałam poważne kłopoty bo zaczęto mnie leczyć na nadczynność.Kilka tyg brałam metizol nic nie pomagało i w końcu inny..

Dodatkowe skurcze - Str. 98

.. ...tak sa. Nie wiem moze guza mozgu mam, tfu tfu, niedlugo ide 3 raz do neurologa i ma mnie zbadac porzadnie. Tez nie przejmowalem sie kiedys jakims tam magnezem, potasem, a po 8 browarach moczu oddawalem wiecej niz Gabi podczas wszystkich swoich Mikcji : ) ) ) i bylo super, na kaca sie..

Nadciśnienie tętnicze

.. ...postawiono diagnozę: guz chromochłonny nadnercza prawego. Piszę żeby Was uczulić. Skoki ciśnienia pomimo leczenia mogą świadczyć o czymś nieładnym. Tak było w moim przypadku. Za dwa tygodnie ide do szpitala ponownie , tym razem na operację. Mam nadzieję,że po usunięciu guza unormuje mi..

Zabrze - czy ktoś się tam leczył? - Str. 2

.. ...znakomicie.Bylam tam operowana na guza prawego przedsionka i musze przyznac ,ze lekarzy maja wspaniałych ,opieke również.Teraz czekam na ablacje i bardzo sie boje,ale nie zlych lekarzy tylko samego zabiegu ( bólu ) .Na zabieg czekałam 3 lata .Mam trzepotanie przedsionków ,okresowe..

Szybkie tetno II - Str. 5

.. ...było pomimo, że mam guzy na tarczycy, które co rok muszę kontrolować i jeszcze parę innych dolegliwości. Teraz dopiero wiem, że częstoskurcze miewałam często, ale tylko nabierałam większego tempa żeby nakręcić sprężynę. Wszystko do czasu tego dużego ataku. Dowiedziałam sie, że kolejnego..

Naświetlanie guza na płucu niebiezpieczne dla chorego serca?

.. ...temu okazało się że ma guza na płucu. Został skierowany na naświetlania kobaltem - 5 naświetleń. Po drugim trzeba było przerwać bo nastąpiła niewydolność krążenia. W tej chwili jest ok. Czy w tej sytuacji należy kontynuować naświetlania czy odczekać jakiś czas. Jeśli odczekać to jak..

Nadciśnienie - dobry lekarz z Gdańska

.. ...wieku 70 lat i przy guzku w piersi nie można - podobno podawać żadnych leków.Guzek w piersi to włókniak. Co robić? Czy znacie jakiegoś dobrego lekarza w Gdańsku, który może pomóc.Proszę o namiary. A i jeszcze jedno napewno to nie od nadwagi ponieważ jest szczupłą osobą. Pozdrawiam IZWI..

Bigeminie komorowe z jednego ośrodka

.. ...wspomniał o tym zabiegu.Ładowali mi tylko coraz to nowe beta - blokery i głusi byli jak mówiłam,że to nie pomaga.Słyszałam tylko,że z tym da się żyć i mam się do tego przyzwyczaić. A guzik prawda. Pozdrawiam...

Bóle głowy a ciśnienie

.. ...normoechogeenicznym guzkiem o średnicy 16 mm.TSH 1.61 , FT 4 1.31 . Wizyta u endykrynologa zakończyła się zrobieniem.Anty TPO 1.6 iUSG .Odpowieć lekarza leczenie nie wymagane wizyta co 6 miesięcy. Co robić i czy to coś poważnego proszę o pomoc i odpowieć mam 40 lat.Wczoraj miałem..

Bóle głowy a ciśnienie - Str. 2

.. ...przekreciles wyniku FT4 co do guzka to powinien byc dalej zdiagnozowany np biopsja,pozdrawiam DO MISIA, Właśnie jestem po rtg kręgosłupa i dokładnie tak jak u ciebie C5 i C6 i takie same bóle, szczególnie przed snem gdy się kładę prawa strona pulsuje i boli, w dzień też pobolewa. Jeśli..

Śluzak?

.. ...ma jedna nerkę ( miał guza 5 lat temu niezłośliwego. Bardzo sie martwi jak przetrwa ewentualna operację. Raz mu odjęło nogę na kilka minut, potem rękę... Może znacie lekarza, który może nam pomóc. Gdzie najlepiej wykonać operację? oj minęło już trochę czasu odkąd zamieściłam mój wątek na..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 17

.. ...widział tam jakiegoś guzka, brałam propranolol bez większego rezultatu.Przy kolejnej kontroli trafiłam do innego endokrynologa, który zrobił mi usg i stwierdził, że moja tarczyca jest idealna i nic tam nie ma, hormony miałam wszystkie w normie, doradził wizytę u kardiologa.Byłam,..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 20

.. ...nerwice i oprócz tego guzki na tarczycy czy to ma coŚ wspólnego ze sobĄ...nie chce za bardzo łykac tabletek miałam przepisany propanolol kiedyŚ , brałam go przez jakiŚ czas na poczĄtku czułam ulge potem to samo xanax biore bardzo rzadko a może powinnam regularnie go zażywac..nie wiem..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 38

.. ...cioci własnie wyszedl guz mózgu, także zastanawiam sie czy z jednej strony to nie lepiej nic nie wiedziec i żyć jak siezyje. Wiem jedno nerwica jest okropna, zaraz jak jestem taka pobudzona i musze do toalety leciec to sie zastanawiam czy nie mam czegos w głowie ja nie wiem czy to..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 44

.. ...pewnie mam jakiegoś guza czy cóś albo wu;ewu zaraz dostane!!!!!!!!!!! A serce miałam przeciez badane ECHO i EKG i wszystko wyszło w porzadku!!!!!!!! Więc to chyba rzeczywiście tylko nerwy. Ale gdzie ja bym pomyślała ze newry potrafia z człowiekiem zrobić cos takiego!!!!!!! witam podziel..

nadciśnienie a drganie powieki

.. ...jeszcze czytam tu o guzu mózgu i już mam dość od trzech dni biorę aspargin ciut mniej mi drga ale wciąż czy ktoś też tak miał?? pa aneta Drganie powieki jest związane z niedoborem magnezu.Pozdrawiam Ja też miałem ostatnio drgania powieki.Teraz natomiast zaczynają mi drgać różne części..

bóle w boku

.. ...że jajnik jest ale z guzem, potem guz niby zniknął ale bóle wciąż są. Nie mogę normalnie funkcjonować. A mam 18 lat. Czasmi tak mnie boli ze już nawet nie potrafię określic w którym miejscu mnie boli!!! Przy tym występują nudności zawroty głowy. Nic mi się nie chce... Proszę o pomoc!!..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 7

.. ...robione. moze ty pomyliles guziki na klawiaturze i tak mi odpyskowales : ) hihi a tak powaznie. pisze objawow, ktore powinny byc, nie pisze o wynikach badan, bo one za dobre nie sa. interesuja mnie jedynie objawy bo wiem, ze pewne powinny byc, a tu nic. a przez same cyferki na kartce..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 12

.. ...wiele. W lutym usnięto mu guza chromochłonnego wraz z nadnerczem, a 11.06 wszczepiono mu w aninie sztuczną mechaniczną zastawkę aortalną. Po zdjęciu szwów mąż wrócił do domu, wszystko było ok, mąż czuł się świetnie, jedynie ramiona go bolały. Dziś jednak zawiozłam go na ostry dyżur:..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 13

.. ...jedynie dawał o sobie znać guz nadnercza ). Według mojej skromnej wiedzy wydaje mi się że powinieneś poddac się operacji. Wiem, że gdy zastawka daje już o sobie znać może doprowadzić do nieodwracalnych uszkodzeń serca. Ja męża namawiałam na operacje i myśle, że nie będe tego żałować...

padaczka, problemy kardio, a może jeszcze coś innego?

.. ...trzustkowego, niezłośliwego guzka, który lokalizuje się w trzustce albo w pobliżu? Objawy tej choroby często są mylone z padaczką lub cukrzycą, chorych czasem nawet wysyła się do psychiatry. BŁAGAM POMÓRZCIE mam odruchy wymiotne dość czesto lecz nie wymiotuje ( zdażyło mi sie tylko raz )..