Guz nadnercza

Mikroglroczolak (guz przysadki mózgowej)

Mikroglroczolak (guz przysadki mózgowej)

.. ...termin odnoszący się do guza przysadki mózgowej, zawierający informację na temat jego wielkości. Mikrogruczolakami nazywamy guzy, których średnica jest mniejsza niż 1 cm. Przysadka mózgowa jest gruczołem wewnątrzwydzielniczym nadrzędnym w stosunku do pozostałych tego typu gruczołów..

Skoki ciśnienia tętniczego

Skoki ciśnienia tętniczego

.. ...należy wykluczyć obecność guza nadnerczy ( pheochromocytoma ) produkującego znaczne ilości adrenaliny. Bardzo częstą przyczyną skoków ciśnienia tętniczego jest nieodpowiednio dobrane dawkowanie leków przyjmowanych z powodu nadciśnienia tętniczego. W takim wypadku charakterystyczne jest..

Objawy wegetatywne zaburzeń lękowych

.. ...wzmożona aktywnością układu andrenergicznego. Przyczyną może być np. guz nadnerczy. Częstą kardiologiczną przyczyną napadowych lęków jest zespół wypadania płatka zastawki dwudzielnej ( zespół Barlowa )...

Nerwica - czy na pewno? - Str. 221

.. ...piersiowej ok - znaleziony guz nadnercza odpowiadający łagodnemu gruczolakowi nadnercza.Na badania hormonalne jestem umówiony.MRI kręgosłupa już pisałem.Jest bardzo źle.Lędzwiowy - kręgozmyk przedni 1,5cm, i 4 pozostałe dyski do wymiany, piersiowy o dziwo ok na razie, szyjny przepuklina..

Skoki ciśnienia i bóle brzucha z wymiotami

.. ...badania w celu wykluczenia guza chromochłonnego nadnerczy. To bardzo rzadka sprawa ale te objawy troche do tego pasują. Objawy guza - Napadowe nadciśnienie, zaczerwienienie twarzy, objawy żołądkowo - jelitowe. Trzeba wykonać oznaczenie katecholamin oraz tomografię nadnerczy. Jeśli to..

Nadciśnienie tętnicze

.. ...postawiono diagnozę: guz chromochłonny nadnercza prawego. Piszę żeby Was uczulić. Skoki ciśnienia pomimo leczenia mogą świadczyć o czymś nieładnym. Tak było w moim przypadku. Za dwa tygodnie ide do szpitala ponownie , tym razem na operację. Mam nadzieję,że po usunięciu guza unormuje mi..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 12

.. ...wiele. W lutym usnięto mu guza chromochłonnego wraz z nadnerczem, a 11.06 wszczepiono mu w aninie sztuczną mechaniczną zastawkę aortalną. Po zdjęciu szwów mąż wrócił do domu, wszystko było ok, mąż czuł się świetnie, jedynie ramiona go bolały. Dziś jednak zawiozłam go na ostry dyżur:..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 13

.. ...jedynie dawał o sobie znać guz nadnercza ). Według mojej skromnej wiedzy wydaje mi się że powinieneś poddac się operacji. Wiem, że gdy zastawka daje już o sobie znać może doprowadzić do nieodwracalnych uszkodzeń serca. Ja męża namawiałam na operacje i myśle, że nie będe tego żałować...

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 44

.. ...podejrzenie, że mam guzek na nadnerczu i to jest przyczyną skoków ciśnienia. Nie jest to pewne i wymaga jeszcze potwierdzenia, ale teraz nie można było wykonać dodatkowego badania które to potwierdzi albo wykluczy. Muszę trochę odczekać po ablacji i ct serca. Pamiętam, że po pierwszej..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 53

.. ...że powodem może być guz nadnercza, który powoduje nagłe wyrzuty adrenaliny, ale nie zostało to do końca zdiagnozowane ponieważ nie można było zrobić mi następnego CT w krótkim odstępie czasu. Jednocześnie ze skokiem ciśnienia pojawiało się zwiększenie tętna i zaburzenia rytmu prowadzące..

Blok pęczka Hisa

.. ...klebuszkowe zapalenie nerek, guz nadnerczy, jestem po zapaleniu miesnia sercowego, mam zaburzenia rytmu serca i mam rozrusznik to Ty sie kobieto jeszcze tym przejmujesz?? :D:D:D nie wiem co to znaczy to sie przejmuje, tez bys sie przejmowal jesli lekarz by ci powiedzial, ze ekg wyszlo..

Ataki paniki trwające kilkanaście sekund i inne, co mi jest?

.. ...Ja mialam 5 lat temu guza na nadnerczu - zostlo wyciete - mialam podobne objawy - badania moje wtedy wykazaly za duza ilosc adrenaliny - poczytaj sobie o nadnerczu - ja sie strasznie pocilam i mialam uczucie ze serce mi * wyskoczy * z ciala. Czy miales badane cisnienie? cisnienie mam..

Nadciśnienie wtórne

.. ...powiedział,że podejrzewa guz chromochłonny. I tu pojawia się problem. Tomografia j.brzusznej nie wykazała zmian w nadnerczach, uwidoczniono jedynie we wnęce śledziony ( twór o wym. 18mm mogący odpowiadać śledzionie dodatkowej ). Czyli co? mogący odpowiadać? sami nie wiedzą co to jest? W..

Setki badań i nic poza nadciśnieniem nie wyszło

.. ...hypertensjologii czy to nie guz nadnercza,do tego stwierdzili - wypadanie płatka zastawki mitralnej.Poproś lekarza o skierowanie na taki oddział! Ale co Ci tam wycieka moze zmien TY kardiologa.Jesli chodzi o zawroty głowy wskazana konsultacja neurologiczna koniecznie - TK głowy ,usg..

Nadciśnienie a aldosteron, aldsteron

.. ...przerostem nadnerczy , lub guzami nadnerczy. Ta, to fajnie że lekarze sobie nic z tego nie zrobili. Ogólnie powiedzieli że coś z wynikami nie tak, ale to fajnie bo badania mialem dwa razy. Świetnie moze w ogole nie musialem sie leczyc na nadcisnienie, o ile coś z tym aldosteronem da sie..