Hemoglobina za

Hipoksja

.. ...gdy ilość zredukowanej hemoglobiny we krwi włośniczkowej przekroczy 5g%. Hipoksja może wystąpić w chorobach płuc, niedokrwistości płuc, niewydolności serca a także w jego wadach ( przeciek prawo - lewy ). Następstwa długotrwałej hipoksji. zwiększenie produkcji erytrocytów ( erytrocytoza..

Tetralogia Fallota

.. ...zwiększone stężenie hemoglobiny będące wynikiem hipoksji ); tzw. objaw kucania - pacjent kuca dzięki czemu wzrastają opory w krążeniu dużymi i poprawia się przepływ płucny. Powikłania tetralogii Fallota. niewydolność prawej komory serca; infekcyjne zapalenie wsierdzia; napady..

Sinica

.. ...sinica centralna - spadek wysycenia krwi tlenem; sinica obwodowa - zmniejszona perfuzja tkanek na obwodzie, np. w niewydolności serca. W sinicy centralnej język pacjenta jest siny, w obwodowej czerwony...

Ciągłe zmęczenie

Ciągłe zmęczenie

.. ...wystarczających zasobów hemoglobiny aby zapewnić wszystkim organom odpowiedni dowóz tlenu. Ciągłe zmęczenie towarzyszy infekcjom. Znany jest na przykład zespół chronicznego zmęczenia po przebyciu mononukleozy. Z zakresu endokrynologi trzeba pomyśleć o niedoczynności tarczycy, z punktu..

Krążenie hiperkinetyczne

.. ...krew z mała ilością hemoglobiny dostarcza za mało tlenu do tkanek, serce próbuje więc zwiększyć ilość tlenu przez zwiększenie ilości dostarczanej krwi ), w marskości wątroby ( nadciśnienie wrotne ) czy w przypadku istnienia przetok tętniczo - żylnych ( połączenie żyły i tętnicy bez..

Niedotlenienie

.. ...związane z niskim poziomem hemoglobiny, substancji odpowiedzialnej za transport tlenu. Mówimy wtedy o niedokrwistości ( anemii ) - graniczny poziom hemoglobiny wynosi 11 - 12 g%. Poniżej 6 g% pojawiają się objawy neurologiczne wynikające z niedotlenienia mózgu. Istnieje możliwość..

MCHC (średnie komórkowe stężenie hemoglobiny)

MCHC (średnie komórkowe stężenie hemoglobiny)

.. ...angielskiego: Mean Corpuscular Hemoglobin Concentration, czyli: średnie komórkowe stężenie hemoglobiny. Parametr ten powinien zawierać się w granicach od 32 do 36 g/dl krwi ( górne i dolne granice normy mogą różnić w badaniach pochodzących z różnych laboratoriów analitycznych, jest to..

Owrzodzenia podudzi

Owrzodzenia podudzi

.. ...hemosyderyny - zdegradowanej hemoglobiny z przesączonych czerwonych krwinek ) i podatna na urazy. Z uwagi na znacznie zaburzone krążenie krwi w zmienionym obszarze, nawet niewielki uraz może doprowadzić do powstania dużej, źle gojącej się rany. Owrzodzenia są najczęściej umiejscowione na..

Morfologia krwi obwodowej (normy krwi)

Morfologia krwi obwodowej (normy krwi)

.. ...morfologii jest stężenie hemoglobiny ( Hb ). U kobiet powinno zawierać się w przedziale 12 - 26 g/dl ( u ciężarnych normy są niższe: 11 - 14 g/dl ), u mężczyzn 14 - 18 g/dl. Spadek stężenia hemoglobiny oznacza niedokrwistość ( anemie ). Trzecim istotnym parametrem jest objętość krwinki..

Hematokryt

Hematokryt

.. ...adaptacji układu krążenia kobiety ciężarnej do wymogów płodu. Inną często przyczyną spadku wartości hematokrytu ( wraz z spadkiem stężenia hemoglobiny i ilości czerwonych krwinek ) są stany niedokrwistości...

Budowa krwi

Budowa krwi

.. ...jest transport tlenu. Hemoglobina zawarta w tych komórkach nadaje krwi czerwony kolor. Leukocyty. Leukocyty, których liczba waha się od 4 do 10 tysięcy komórek na jeden mililitr krwi, stanowią siły zbrojne organizmu. Rozmaz krwi obwodowej pozwala na ocenę poszczególnych populacji..

Chipsy szkodzą sercu

.. ...akrylamid łączy się z hemoglobiną we krwi, a tak zmodyfikowana hemoglobina nie jest sprawnie usuwana z organizmu. Innymi słowy, akrylamid spowalnia metabolizm hemoglobiny, co dodatkowo wywołuje stany zapalne. Trzeba pamiętać, że przewlekłe stany zapalne toczą się w organizmie większości..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 55

.. ...krwi, że ma anemię. Hemoglobina 10,8, więc nie jest to tez jakaś straszna anemia. Od dwóch tygodni jest na Hemoferze i znowu atak się powtórzył. Może dwa tygodnie to za mało, a może krew wcale nie jest przyczyną? Przychodzą mi do głowy rózne dziwne myśli, łącznie z jakimiś chorobami,..

Echo serca - Str. 2

.. ...granicy normy chodzi o hemoglobinema 12tys, a echo bylo bez dooplera napewno wyniki krwi: kreatynina w surowicy 0,60mg/dl hematokryt 37,1 % hemoglobina 12,4 g/100ml erytrocyty 4,290mln/mm leukocyty ponizej 100 srednie stezenie hb w krwinkach MCHC ( SSH )33,4 g/100ml sred obj krwinki MCV..

Echo serca - Str. 3

.. ...labolatoryjnych niski potas , hemoglobina i hematoktyt na dolnych granicach normy dla kobiety, podobnie wskazniki objetosciowe krwinek. Poza tym ok. Witam, podziwiając znajomość tematu przez Szanowne Panie. Jeśli można pochwalę się moimi wynikami echa serca, prosząc jednocześnie o..

Echo serca - Str. 58

.. ...w normie - przy czym hemoglobina przy górnej granicy normy. Zastanawiam się na dzrobieniem poziomu b12 i kwasu foliowego - może to jest powodem problemów z sercem - interniści nic nie mówią, poza tym że powinnam pobyc na obserwacji w szpitalu ale mam dziecko i nie moge sobie na to..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 37

.. ...dlaczego mam taka słabą hemoglobinę.Jestem przestaraszona tą anemią, jeszcze tego mi trzeba w tej mojej schizie.Chociaż z jednej strony tłumaczy w pewnym sensie to moje złe samopoczucie.Czytam codziennie posty i naprawdę rozumię Małą. Mi też tutaj jest źle,już kilka razy robiłam awanturę..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 95

.. ...wyszedł mi rewelacyjnie, a hemoglobina nawet 13,5 ciśnienie mierzę kilka razy dziennie i mam ciągle 121/72 puls od 70 do 90. A mimo to serce mi kołata szczególnie rano jak się budzę a potem cały dzień mam tak ściśnięty żołądek, że niewiele mogę zjeść. Do tego zawroty głowy, telepawka..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 118

.. ...powazniejszego!mam anemie 11,1 hemoglobina! mam tez zwyrodnienie szyjnego kregoslupa!mam non stop zimne rece i nogi!ale czy ktoras z tych przypadlosci moze dac takie okropne efekty zawroty glowy i nogi jak z waty?boje sie !caly czas sie boje!juz kiedys mialam te objawy ale minely gdy..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 606

.. ...sercowego do tego spada mi hemoglobina i krwinki czerwone ale szczeże ci powiem że już mam dość tych lekaży bo każdy mówi co innego ja poczekam za miesiąc powtóże sobie te badania i jężeli się pogorszą to pujde do niej i zarządam zaświadczenia że jak mi co nieprzepisze to nich mi..

Niedoczynność tarczycy - Str. 12

.. ...rosnac czerwone ciałka i hemoglobina i hematokryt po przerwie jaka zrobiłam znowu spadly 3,700 i białych tez za duzo 9.700 reszta tez ponizej normy.Endo twierdzi że to jest rodzaj anemi megaloblastycznej a hematolog mówi że wszystko okej zgłupiałam juz totalnie.Moja mama horuje na haszi..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 190

.. ...ok, cukier - ok, ob, hemoglobina, etc. - ok, crp - ok, profil lipidowy - ok, tarczyca - ok, badanie u neurologa, neurochirurga ( nie wymaga leczenia medycznego na rozpoznaniu ) , psychiatry ( zdrowy fizycznie i psychicznie ) , okulisty ( dno oka ), internisty - wszystko ok......Od ponad..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 197

.. ...niskie żelazo,niską hemoglobinę . Niedawno miałam robianą kolonoskopię ,która wykazała jakieś zmiany, ale musze iść jeszcze do ginekologa ( w tym tygodniu mam wizytę ) Straciłam pracę , a teraz to i zasiłek już mi się skończył : - ( Nie mogę znależć pracy mieszkają w dużym mieści ,bo..

Niski puls po concorze 2,5

.. ...210 norma jest 200 i hemoglobina 17.4 a jest 17.Mam 34 lata. ja mam podobnie,neurolog mówi zdrowa,okulista i kardiolog też( choć mam rozmyte widzenie,a serce wali tak szybko że czasem nie zdążam policzyć,ciśnienie w normie,holter i echo serca też,ale strach co się dzieje nie daje..

Pomocy! już zdesperowany jestem - Str. 3

.. ...czerwonych krwinek i hemoglobiny, czyli coś żelaza będę musiała pozażywać. Te kropelki to się nazywają Milocardin. Jutro jeszcze pójdę do lekarza, bo ból się cały czas utrzymuje :( A co Tobie dolega? Melisa i te tabletki validol pomagąją Ci?> Pozdrawiam Wiataj!! Ja choruje juz dwa..

Czy na pewno to nerwica? - Str. 2

.. ...mam serce jak koń a hemoglobinę jak maratończyk : ) okaząło się że to nerwica lękowa , psychiatra zdiagnozował byłem przerażony i zmęczony, stawiałem sobie pytania ile tak pociagnę , ciągłe uczucie odpływania , pozorne zawroty głowy i tak dalej. i wtedy jak miałem 18 lat , odbiłem się od..

Dodatkowe skurcze - Str. 70

.. ...odebrałam dzisiaj, ob 6 , hemoglobina 12 ( 12 - 16 ). Może ktoś miał podobne objawy? Czy to nie jest zapalenie osierdzia? Pozdrawiam. Jowita. Moje serducho napędziło mi dziś niezłego strachu. Od początku roku regularnie codziennie ćwiczę ( niedużo, ale zawsze ) a raz w tygodniu idę na..

Dodatkowe skurcze - Str. 143

.. ...19 maja. Miałam dobra hemoglobinę i hematorkyt, a teraz wszystko mi zleciało w dół, hmmm. a tak w ogóle to czemu lekarze nie proponuja nam takich róznych kompleksowych badan, tylko my tak slęczymy w tym niecie i sami musimy ich dręczyć i przesladować:D gabi robili mi na oddziale..

Dodatkowe skurcze - Str. 264

.. ...ejstem odwodniona - hemoglobiny miąłm 20 jednostek gdzie norma jest do 14. nie mogły mi pobrac krwi tak była gęsta Za mało piłam!!!!!!!!!!!!!!!!!!Przy karminiu piersią jest to konieczne - w upały nalezy wypijac 3 litry płynów - a ja głupia ostatnio piłam bardzo mało w zasadzie jadłąm..

Dodatkowe skurcze - Str. 281

.. ...kazał zbadać cukier w hemoglobiie. Problem - nie wszystkie labolatoria to robią. Czy ktoś robił takie badania ? Pozdrawiam. Jem wszystko po za tym co wymieniłem, warzywa raczej nadziemne choć i marchew, unikam jabłek, bananów. Od razu się przestawiłem. Jutro będę miał wyniki..

Drżenie ciała, mięśni, juz sama nie wiem jak to nazwać - Str. 10

.. ...3 m - ce.mam anemie hemoglobina 11,1.ponoc od tego tez nie mozna miec zawrotow glowy ciaglych przez niemal 20 dni.juz opadam z sil!boje sie martwie.w przeciagu 3 tygodni bylam u lekarza 3 razy dzis ide po raz czwarty.mam silna nerwice ale czy od nerwow krecilo by sie w glowie tyle..

Po operacji bajpasów - Str. 2

.. ...krew, bo spadła jej hemoglobina, na dodatek okres ( planowo ) dostała. Trzymam kciuki za naszych rodziców! saba...ja miałam tyle mysli na minutę, że nie miałam kiedy napisać...teraz już jestem spokojniejsza... pozdrawiam Cie, mamę i resztę, zapewne rodziców czeka rehabilitacja ale jest..

Hemoglobina 106% w badaniu morfologii krwi

.. ...Aha obok tych 106% jest napisane 17 g/dl. Prosze o objasnienie tych 106%. Z góry dziekuje !! Wszystko jak najbardziej ok: ) 17 g/dl to gramy na decylitry szescienne: ) Wynik jak najpbardziej prawidlowy..

Nerwica przełyku wyleczalna? - Str. 3

.. ...dobrze bo był tragedia hemoglobina 12.5 ok ujdzie biore żelazo ale tak naprawde to wole kule niz co inne jak rozmawiam z ludzmi u lekarza podczas wizyty w kolejce to mozna na zawał fiknąc jakie ludzie maja choroby .trzymajcie sie i nie chorujcie Tz to mam, jestem całkowicie tego..

Wysokie APTT i wizyta u hematologa

.. ...badania w środku cyklu hemoglobine miałam 12, płytki krwi 342 ( normą dla labolatorium w którym miałam robione badania było do 340 ), APTT 42,4, czas PT i fibrynogen w normie, nie mam krwawień, ale mam tendencje do występowania siniaków, czy może to wskazywać na łagodne zaburzenie układu..

Osłabienie, omdlenia, bradykardia, bóle głowy

.. ...I mam szumy nad sercem. przeszłam już tyle badań i też nie umieją mi pomóc. czy hemoglobija 7,8 w moim wieku to dobrze? bo lekarz powiedział że tak. a siostra że mam za niskie. już nie wiem co robić :(..

Trójglicerydy, wysoki poziom

.. ...głowy, po wykonaniu badań hemoglobina - 13,9, cholesterol - 302, HDL - 83 , LDL - 167, TG - 254. Od dłuższego czasu odczuwam mrowienie dłoni w czasie snu. Czy te objawy mają związek z tymi wynikami? Proszę o pomoc. ewa64 TSHto masz dobre jakie leki bierzesz na tarczyce niedoczynnosci nie..

Osoby z zastawką mechaniczną

.. ...żelazo ucieka mam 8.6 hemoglobiny witam mam na imie malgorzata chcialabym sie spytac co to jest wskaznik inr czym sie go miezy jakie sa jego normy oszekuje na operacje serca mam niedomykalnosc zastawki mitralnej3 stopnia i trojdzielnej 4 stopnia bardzo prosze jesli sa osoby kture..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 633

.. ...problemy z za niską hemoglobina. Matiiago to mały Dominiś się biedactwo wycierpiał.Problemy z uszkami u małych dzieci zazwyczaj wiążą się z okropnym bólem i wysoką gorączką ,tylko współczuć i nic więcej, Ty też nie żle na pewno wykończona jesteś po nie przespanej nocy,W miarę możliwości..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 651

.. ...cokolwiek. Wszystko ok. Z hemoglobiny piątkowej - 8.2 nagle po dwóch dniach zrobiła się 13.2. Dziwne. Więc jeszcze dwukrotnie powtórzyli badania i to samo. Więc maluch jest zdrowy, ma lekką nadwagę: ) No i pani doktor podejrzewa że w labolatorium w przychodnie coś popieprzyli. Prosto ze..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 1060

.. ...i potasu oraz słaba hemoglobina to jeden ale tylko jeden z powodów całego zdarzenia! Buziaczki dla Was Dziękuję za troskę .Jesteście kochani!!! Krysiu dzisiejsze badania mają na celu kontrolę nad poziomem makro i mikro elementów: ) Dzięki Ci moje Ty kochanie! Dorotko , cały czas o tobie..

Morfologia krwi - wyniki

.. ...górna granica normy ) - hemoglobina HGB - 16,00 [ g / dl ] - hematokryt HCT - 48,10 [ % ] - MCV - 87,8 [ f ] - MCHC - 33,3 [ g / dl ] - MCH - 29,2 [ pg ] - PLT - 283 [ 10^3 / ?l ] - glukoza - 129 mg / dl ( podwyższone ) - kreatynina - 1,34 mg / dl ( podwyższone ) - sód - 135 mmol / l -..

Czy to naprawde nerwica? aj z lekarzami

.. ...rzeczy było zaniżonych, hemoglobinę dużo, zrobiłam żelazo i miałam zaniżone około 20 w dół więc nie chce wiedzieć ile miałam w wakacje... Miałam robione Ekg i tam jakieś małe niepoprawności jak stwierdziła lekarka, EEG wskazywało na Epi, Emg wykluczyło tężyczkę, od neurologa dostałam..

Postępujące osłabienie, obniżona temperatura ciała i zimne poty - Str. 6

.. ...badanie krwi i tu moja hemoglobina jest wysoka. Biorę też leki na rozrzedzenie krwi. Badałem cholesterol i próby wątrobowe - też w normie. OB w pierwszym badaniu 3 w drugim badaniu po miesiącu 9. Byłem też u dentysty ale nie mam żadnego stanu zapalnego. Jestem wysokim facetem i ważę 97..

Nerwica w ciąży - Str. 30

.. ...a po godzinie 6.19. Hemoglobina 12.9. Krew ok, ale martwie sie moczem. krwinki biale 2 - 4 a czerwone 0 - 1. Nie mialam nigdy takich wyników. Wychodzi na to ze jakas infekcja dróg moczowych, ale ja nic nie czuje. Mocz oddaje w normie, w nocy nie wstaje do kibelka. Napiszcie swoje wyniki,..

Nerwica w ciąży - Str. 31

.. ...miałam koszmarów.Moja hemoglobina wynosi:10.5,hematokryt:29.5,erytrocyty:3.36 czyli poniżej normy.A w moczu mam leukocyty +3 a powinno być ujemny,więc nie wiem co to oznacza,a wizytę mam dopiero 23.10 może któraś z was wie co oznaczają leukocyty w moczu.Jak u was ze śluzem,też macie..

Nerwica w ciąży - Str. 47

.. ...masz wyniki krwi? Moze hemoglobina za niska. Serce wali bo zawsze pod koniec ciazy bije szybciej, nie martw sie tym. Mi zostało 10 tyg a serce juz bije szybciej. Lekarz uspokaja ze to normalne. Wieksze przeciazenie, ucisk . Szybciej sie meczymy - nawet leząc; ) Ja nie moge lezec na wznak..

Nerwica w ciąży - Str. 54

.. ...podrosło,ostatnio musiałam sama na własną rękę robić badania.Jeśli masz jakieś wyniki to jakbyś mogła podaj mi wartości hemoglobiny i hematokryt oczywiście z okresu ciąży.Nieżle mnie przestraszyłaś teraz...

Badania krwi, czy sa poprawne - jak interpretowac?

.. ...5,2 erytrocyty 3,63 hemoglobina 11,2 hematokryty 31,9 MCV 87,9 MCH 30,9 MCHC 35,1 PLYTKI KRWI 196 PROSZE O POMOC !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1 jak na kobietę to super : ) szukasz męża?? : ) STAN ; to nie są prawidłowe wyniki ...... Moja córa ma 4 latka i przewaznie ma za niskie płytki..

Bóle serca mogą być powiązane z krwią?

.. ...boli serca niemialem hemoglobine mam nizsza nieco bo 16.Proponowalbym echo serca : ) moze jakies zwezenie organiczne ma Pan w sercu?Moze Pan pil male ilosci wody przez dluzszy czas?Albo mieszka Pan bardzo wysoko w gorach?Rozne moga byc przyczyny podwyzszenia liczby krwinek i..

Bypassy i udar mózgu

.. ...tarczycy, cukrzyce typu 2 ( hemoglobina glikowana 5,9% ). Nie zrobiono żadnego usg dopplerowskiego. jakie badania powinny być wykonane przed koronografia i operacją zastawki ( niestety to musimy zrobić w szpitalu rejonowym a opeka medyczna woła tu o pomste...czekają tylko na kopertę )...

Hematologia - interpretacja

.. Hematokryt 43,1 Hemoglobina 15,0 Krwinki Czerwone 4,78 Krwinki białe 7,3 MCHC 34,8 MCH 31,4 LYM 21,9 MXD 13,2 % NEUT 64,9 Płytki krwi 159 ul LYM 1,6 ul MXD 1,0 ul NEUT 4,7 ul MCV 90,2 fl RDW 12,9 PDW 14,7 fl MPV 11,4 P - LCR 36,5 OB 10/20 Dodam ze lekarz na bilansowych badaniach wykryl wole ( cos z tarczyca..

Dziwne skurcze serca, co sie dzieje z moim sercem?

.. ...okazało że spadła mi hemoglobina, magnez i potas. EKG nawet w momencie ataku nic nie wykazało. To wszystko było na tle nerwowym jak to wytłumaczyć nie wiem. Było to niezależne ode mnie. Po porodzie też się czasami zdarzało chociaż wyniki miałam dobre. Pozrawiam Meadan,zrozumiałaś mnie..

Zastawka mirtalna i aortalna - wszczepione - Str. 2

.. ...dobre. Tylko za niska hemoglobina a za wysokie ob Witam. Jestem po takiej operacji. Staram się żyć jak wszyscy chociaż mam od tego czasu zaburzenia rytmu serca. Moje życie bardzo się zmieniło. Ale żyję i z tego bardzo się cieszę. Ewa Ewa! Mam wiele pytań do Ciebie. Jak bardzo zmieniło..

Puls a wysokie fT4

.. ...sierpniu. 21/08 OB 2 Hemoglobina 13.8 - norma od 14 - 18 TSH 2.48 - rosnie w porownaniu do 1 oznaczenia Glukoza 88 AIAT 17 norma do 40 AspAT 14 norma do 40 anty - TPO 10,9 norma do 30 Magnez 0.77 mmol/l norma 0,65 - 1 - 1,25 - czyli nisko troche Sód 141.1 mmol/l norma 135 - 145 Potas..

Nerwica - ja walczę, a Ty? pomóżmy sobie - Str. 2

.. ...centralnym jonem cząsteczki hemoglobiny, współdziała z glikolem, który odtwarza upośledzoną sekwencję aminokwasów w lipidowych osłonkach mielinowych u chorych na SM, działa przeciwstresowo, przeciwanafilaktycznie, przeciwzapalnie, ochrania przed promieniowaniem jonizującym, pobudza..

Silne bole lewego barku, klatki, reki i twarzy

.. ...potas. No i sprawdzic Hemoglobine ( przy wrzodach pewnie bedzie lekka niedokrwistosc ).Wiec po uzupelnieniu vit B dorzucic Zelazo. Nie stosowac wszystkich preparatow na raz. Znerwicowany organizm usuwa/nie przyswaja wiekszosci mineralow wiec trzeba cierpliwosci bo jednostka stanowiaco o..

Zawroty głowy, ból serca, duszności, wysokie ciśnienie

.. ...badania krwi, miałam niską hemoglobinę, ale nie tak bardzo, żeby panikować. Czułam się wtedy dobrze, wszystko zmieniło się właśnie w Irlandii. Wróciłam do Polski z dziwną wysypką na twarzy. Czerwone, piekące, łuszczące się plamy. Drętwieją mi ręce, raz jest mi gorąco, innym razem zimno...

Bóle głowy, nerwica, osłabienie organizmu

.. ...niedobór żelaza, ale hemoglobinę w normie - zawsze tak miałam, kiedyś lekarka mi powiedziała, że mój organizm przystosował się do takiej ilości żelaza w surowicy. A zapomniałam dodać, że miałam robiony bilans w szkole i mam bardzo niskie ciśnienie 96 na coś. Potem byłam u tego lekarza..

Interpretcja badania krwi, mam guzy tarczycy

.. ...6,8 erytrocyty - 4,43 hemoglobina - 13,7 hematokryt - 41,7 mcv - 94,1 mch - 30,9 mchc - 32,9 płytki krwi - 215 anizocytoza erytrocytów - 14,0 lym - 38,3 mxd - 4,6 neu - 57,1 lymph - 2,6 mxd - 0,3 neut - 3,9 rdw - sd - 45,2 pdw - 13,9 mpv - 11,8 p - lcr - 39,1 ob - 7 tsh - 1,06 proszę o..

Niska hemoglobina i wysoki cholesterol

.. ...* tzn. bardzo niską hemoglobinę ( 7 - 8 g/dl ) i do tego wysoki cholesterol ( 280 mg/dl ). Z tą hemoglobiną walczy już od dawna i żelazo nie jest obce - efektów nie widać. Cholesterol już opanowany przez atorvasatyne w dawce 20mg ( dziś wyniki ok 140 mg/dl ). Ale potrafi skoczyć w góre...

Miażdżyca żył kończyn dolnych - Str. 2

.. ...bardzo niski poziom hemoglobiny przeszedł * niby delikatny zawał * spowodowany niedotlenieniem serca. Trochę zrobiłyśmy zamieszania, udało się przede wszystkim zmienić lekarza prowadzącego. Tata jutro wychodzi ze szpitala. Niemniej, aby proteza udowo - biodrowa nie zaskrzepiła się..

Ból ręki i dretwiejące palce

.. ...wskazywały na podwyższoną hemoglobinę HGB 16.7 g/dl. Nie są już aktualne i należałoby wykonać nowe badania, ale może będziecie w stanie w jakimś stopniu naprowadzić mnie na to co mi dolega. Pozdrawiam. Mi sie dwa razy w życiu zdarzyło coś podobnego. mrowienie, oraz drętwienie w rękach...

Niedobór żelaza bez niedokrwistości??

.. ...prawidłowym poziomem hemoglobiny, hematokrytu i erytrocytów?? mozna ,mozna ,ja takze mialam niedokrwistosc a hgb 12,5.nie pamietam nazwy leku ktory wtedy mialam zapisany ( oprocz tego ze byl cholerycznie drogi ) po uzyciu calej serii ponowne badania i wszystko ok ,kilkakrotnie jeszcze..

By-passy - zapalenie płuc i woda w płucu - Str. 2

.. ...Mój Ojciec też jest po bajpasach i ma zapalenie płuc oraz wodę w płucu przy tym ma wg mnie złe wyniki morfologii np hemoglobina 9. Czy wiecie co można Ojcu podawać do picia i jedzenia żeby go wzmocnić..

Odwodnienie

.. ...odowdniłam organizm - hemoglobina wzrosłą mi do 18, 5( norma do 16 ) przez to dosatłam tachykardii:( W szpitalu dali mi kroplówki , nawodnili wyrówanli poziom potasu( bo elektrolity mi sie też roztroiły totalnie ) a ja cały czas mam tą tachykrdię to juz 4 dzień. Czy ona mi zniknie?..

Bajpasy - złe wyniki morfologii

.. ...wyniki morfologii np hemoglobina 9. Czy wiecie co można Ojcu podawać do picia i jedzenia żeby go wzmocnić Witam Zenek! A kiedy ojciec miał tę operację. Jest w domu czy w szpitalu. W jakich jednostkach ma 9 tej hemoglobiny? Co na to wszystko lekarze? hemoglobina u mezczyzny powinna..

Częstoskurcz, kłucie, lęk oraz silne mdłości i kłopoty z oddechem

.. ...Morfologia ok - tylko hemoglobina niewiele ponad poziomem anemii. Nie palę niczego, piję piwo do dwóch raz w tygodniu. Nie lubię kawy. Często mam zawroty głowy, ciśnienie zazwyczaj w normie. Myśle że potrzebne byłyby echo i spirometria.Nieraz przy dusznościach robi się badanie z płatka..

Interpretacja wyników krwi

.. Hemokryt - 54,8 hemoglobina - 19,7 MCH - 33,7 Płytki krwi - 122 PCT - 0,14 Monocyty - 15,8 OB - 1 AspAT - 42 Alat - 116 masz cóś z..

Wyniki badania krwi morfologii, tsh i cukrzycy

.. ...czerwone ( ERY ) 3,76 hemoglobina ( HGB ) 11,7 hematokryt ( HCT ) 34,6 MCV 92 MCH 31,1 MCHC 33,8 RDW 9,6 płytki krwi 257000 rozmaz krwi obwodowej: pałeczkowate 3 segmenty 62 eozynofile 2 monocyty 4 limfocyty 28 zasadochłonne 1 chemia kliniczna Glukoza we krwi 65,0mg/dl TSH 0,619 Proszę o..

Ciągłe zmęczenie i senność

.. ...wysypiam............ OKEJ wszystko spróbuje co napisaliście Aga 36 a moze to anemia? ja robilam ostatnio badanie krwi i wyszedl mi niedobor hemoglobiny..moze stad to nasze kiepskie samopoczucie, oslabienie, zmeczenie..

Drżenie rąk, ból głowy, wege - nerwica?

.. ...kciuki, oby żelazo , hemoglobina były w dobrej formie : ) bo nam , wege, to ciezko jest utrzymać dobry poziom zelaza, no niestety.. :( na obniżenie ciśnienia - picie herbatki ze skrzypu i nalewki z jemioły.Codziennie zapisuj pomiar ciśnienia i czekaj na rezultat.Mam nadzieję,że nie..

Prosze o ocenę wyników

.. ...erytrocyty 4,54x10^6/uL hemoglobima 14,5 g/dl hematokryt 40,4% MCV 89,0 fL MCH 31,9 pg MCHC 35,9 g/dl RDW 12,6 % Płytki 184,0x10^3/uL MPV 10,1 fL PDW 12,2 P - LCR 26,9 witaj, glukoza ok natomiast poziom cholesterolu w wartosciach granicznych. proponuje troche zjechac z cholesterolem do..

Proszę o opinie i rady

.. ...erytrocyty 4,54x10^6/uL hemoglobima 14,5 g/dl hematokryt 40,4% MCV 89,0 fL MCH 31,9 pg MCHC 35,9 g/dl RDW 12,6 % Płytki 184,0x10^3/uL MPV 10,1 fL PDW 12,2 P - LCR 26,9 cholesterol za wysoki.Można łatwo obniżyć stosując dietę obniżająca cholesterol,zero fajek i alkoholu oraz kawy,bardzo..

Liczne dolegliwości i stan podgorączkowy

.. ...wynika, że mam niedobór hemoglobiny i krwinek czerwony co by wskazywało na malą anemię. Jeszcze u lekarza z tym nie byłam, dopiero w piątek przyjmuje mój lekarz. Teraz tylko szukanie przyczyn tej anemii pewnie trochę potrwa. Wyczytałam w internecie, że stany podgorączkowe mogą wtedy..

Wyniki Morfologii Krwi

.. ...LEUKOCYTY 9,27 ERYTROCYTY 5 HEMOGLOBINA 14,9 HEMATOKRYT 44,9 MCV 89,8 MCHC 29,8 RDW 13,6 PŁYTKI KRWI 313 MPV 9,9 NEUTROCYTY 4,93 LIMFOCYTY 3,16 MONOCYTY 0,85 EOZYNOCYTY 0,31 BAZOCYTY 0,02 % NEUTROCYTOW 53,2 % LIMFOCYTOW 34,1 % MONOCYTOW 9,2 % EOZYNCYTOW 3,3 % BAZOCYTOW 0,2 OB 2 GLUKOZA W..

Ferrytyna a problemy z sercem

.. ...ważniejsze niż poziom hemoglobiny i żelaza we krwi, to jej niedobór pwooduje anemie i prawdziwe problemy z sercem. Norma jest od 13 - 150, ale już można mieć problemy mając poniżej 50 jednostek czy ktoś o tym słyszał? Im więcej czytam tym więcej widze jak kiepskich mamy lekrzy:( ja mam..

Szum nad sercem i inne dolegliwości

.. ...Lecz martwi mnie moja hemoglobina, która wynosi 7,8. Czy to jest prawidłowe? tak samo z nadciśnieniem powiedział nic takiego. lecz sum nad sercem go zainteresowało i dał mi skierowanie do kardiologa. mam dopiero wizytę w następną sobote. i chce się dowiedziać czy nie mam anemi( choć..

Garść objawów

.. ...zwiększa się poziom hemoglobiny w osoczu i ilość czerwonych krwinek,analogicznie jak po preparatach zawierających związki żelaza.... * stosowe się.... * zwłaszczu dawców krwi wykazujących okresowo większe zapotrzebowanie na jony żelaza * Cytaty z * Ziołolecznictwo * A.Ożarowski.Przecia..

Ból serca, duszności, uczucie zimna, zmęczenie.

.. ...morfologią - jaka jest hemoglobina, może masz anemię, uczucie zimna i obniżenie temp.ciała może mieć związek jak to nazwałaś słabym krążeniem - jakie masz ciśnienie( pewnie niskie ), do tego sprawdź tarczycę i powinnaś mieć zrobione echo serca z Doplerem. Echo serca i EKG nie wykazało..

Morfologia

.. ...musisz szybko działać.Hemoglobina jest za niska.Mój mąż przed operacją miał Hb - 16,5,a po operacji 9,4.Sama widzisz ile krwi sie traci.To była operacja biodra.Natychmiast idż do internisty niech ci przepisze żelazo,wit.C i coę ,co poprawi wyniki.Pij codziennie sok z buraków z sokiem z..

Moje wyniki krwi.

.. ...Krwinki czerw. rbc 5.78 hemoglobina hgb 17.5 krwiniki białe wbc 6.0 Wskażniki czerwonokrwinkowe: MCV 83.9 MCHC 36.1 MCH 30.3 RDW - CV 13.8 Płytki krwi PLT 149 MPV 11.0 PDW 12.8 P - LCR 33.7 Rozmaz ( pomiar automatyczny ) Wart.b. LYM 2.5 %LYM 40.9 Mxd 0.5 %MXD 8.7 NEUT 3.0 %NEUT 50.4..

Przewlekla niedokrwistosc malego stopnia

.. ...wyniki morfologii, gdzie hemoglobina jest zawsze na dolnej granicy normy lub teraz np. zanizona do 11 ( norma od 12 - 16 ), a zelazo skaczace ale tez zawsze na dolnej granicy lub ponizej, dzis 35 przy normie od 60 - 150, pol roku temu bylo 50, kiedys 33, jeszcze kiedys 63....Erytrocyty..

Dam Nobla jak ktoś mi pomoże !! - Str. 5

.. ...stanie zdrowia? mam malo hemoglobiny, 11 przy normie od 12 - 16, i ob 20. Nie zdążyłam wyłączyć komputer to jeszcze coś napiszę ,wydaje mi się Gajka ,że masz 45 lat to w tych latach właśnie od lat 40 - tych naszego życia OB powinno być pomiędzy 10 - 20 chyba nawet do 25 ,ja też mam 20 a..

Kobiece dolegliwości sercowe i nie tylko

.. ...piszesz przecież ,ze ta hemoglobina jest u Ciebie od kilku lat trochę niższa a co do żelaza to wcale aż taki nie jest dobry dla serca bo ja tez czytałam gdzieś ,że nadmiar szkodzi sercu. Zyta stosunek cholesterolu LDL do HLD oblicza się tak :100xhld podzielić przez ldl. Ja nie biorę już..

Przedawkowanie antybiotyków ?

.. ...troszkę zmniejszoną liczbę hemoglobiny, ale lekarze mówią, że jest to dopuszczalne. Mimo wszystko łopatki bolą mnie coraz bardziej, a także dostałem biegunki. Poza tym temperatura utrzymuje się na poziomie 37 stopni, a w ustach mam gorzki posmak ( przypominający * smakiem * kawę )...

Proszę o informację na temat wyników

.. ...4,46 erytrocyty 3,96 hemoglobina 12 hematokryt 36,5 mcv 92,3 mch 30,3 mchc 32,9 płytki krwi 131 rdw 13,3 pdw 20 mpv 14,1 p - lcr 57,4 na zwiększenie czerwonych ciałek trzeba jeść wątrobę wieprzową,stek wołowy,pić sok z buraków 2x pół szklanki dziennie,wit.C itd. norm nie podaja? co to za..

Interpretacja wyników badań. Czy lekarka miała rację?

.. ...źle, za niski poziom hemoglobiny podobno świadczy o niedokrwistości, masz też dość niski poziom żelaza chociaż w normie się mieści - być może powinnaś skonsultować się z hematologiem. OB jest trochę za wysokie, wskazuje na lekki stan zapalny lub jakieś przeziębienie /powinno być o połowę..