Heparyny

Leki kardiologiczne (leki stosowane w chorobach serca)

Leki kardiologiczne (leki stosowane w chorobach serca)

.. ...skrzeplin stosuje się heparyny, np. nadroparyna ( Fraxodi, Fraxiparine ) czy enoksyparyna ( Clexane ). Leczenie ostrej niewydolności serca obejmuje optymalizację leczenia ACEi i ewentualnie glikozydami nasercowymi. Stosuje się również leki z innych grup: diuretyki ( głównie pętlowe ),..

Leki przeciwpłytkowe

Leki przeciwpłytkowe

.. ...angioplastyki naczyń wieńcowych ( balonikowanie ). Czasami stosowany jest w okresie poprzedzającym angioplastykę u pacjentów z niestabilną dławicą piersiową. Przykładowy preparat: Reo Pro ( abciximab )...

INR (znormalizowany czas protrombinowy)

.. ...leczenia przy pomocy heparyny ( zakrzepica żylna, zator płucny itp ). APTT wydłuża się także u hemofilików i w chorobie von Willenbradna. APTT skraca się w stanach nadkrzepliwości. Normy laboratoryjne podstawowych parametrów: PT: 12 - 18 sek. INR: 0,8 - 1,2 PT%: 80 - 120 sek. APTT: 37 -..

Kardiowersja

.. ...niektórych sytuacjach wykonuje się kardiowersję po uprzednim podaniu heparyny. W sytuacjach skrajnych, gdy arytmia stanowi bezpośrednie zagrożenie życia pacjenta, kardiowersję wykonuje się w trybie ostrym...

Enoksyparyna (Clexane)

.. Enoksyparyna ( heparyna drobnoczasteczkowa ) to substancja obniżająca krzepliwość krwi ( blokuje aktywność niektórych osoczowych czynników krzepnięcia ). Heparynę drobnoczasteczkową stosuje się w profilaktyce chorób zakrzepowo - zatorowych u pacjentów leżących, po unieruchomieniu kończyn dolnych ( gips,..

Zakrzepowe zapalenie żył

.. ...Altacetu bądź maści heparynowych. Operacyjne leczenie jest konieczne, jeśli istnieje zagrożenie przedostania się skrzepliny z żył powierzchownych do układu żył głębokich ( ryzyko zatorowości płucnej )...

Czynniki ryzyka zakrzepicy żył głębokich

.. ...zakrzepicy żył głębokich ogranicza się do odpowiedniego ułożenia chorego w łóżku, ćwiczeń fizycznych, stosowania specjalnych pończoch uciskowych lub podawaniu heparyny, zwykle w postaci wstrzyknięć podskórnych...

Migotanie przedsionków u ciężarnych

Migotanie przedsionków u ciężarnych

.. ...zatorowym. Stosuje się kwas acetylosalicylowy ( aspiryna w odpowiedniej dawce ) oraz acenokumarol. W pierwszym trymestrze ciąży i w ostatnim miesiącu przed planowanym rozwiązaniem stosuje się heparynę...

Winpocetyna (Cavinton, Viecbrol, Vinpocetine, Vinpoton)

.. ...stosować jednocześnie z heparyną. Przed rozpoczęciem terapii należy także wykluczyć możliwość krwawienia do ośrodkowego układu nerwowego. W ramach działań niepożądanych, winpocetyna może powodować przyspieszenie akcji serca jako odruch na chwilowy spadek ciśnienia. Preparaty zawierające..

Nadroparyna (Fraxodi, Fraxiparine)

.. ...Nodraparynę lub inne heparyny drobnocząsteczkowe stosuje się także u niektórych chorych z ostrym zawałem serca oraz u kobiet w ciąży ze wskazaniami do leczenia antykoagulacyjnego ( ciąża stanowi przeciwwskazanie do stosowania doustnych preparatów antykoagulacyjnych, np. acenokumarolu )...

Leczenie przeciwkrzepliwe

.. ...krzepnięcia. Tak działają heparyny, które blokują powstawanie trombiny ( poprzez aktywację antytrombiny III ). Podobnie działają także doustne leki przeciwkrzepliwe ( warfaryna lub acenokumarol ), które blokują powstawanie czynników krzepnięcia zależnych od witaminy K. Trzecią metodą,..

Rozsiane krzepnięcie wewnątrznaczyniowe (zespół DIC)

.. ...ogólnego chorego w leczeniu DIC stosuje się przetoczenia preparatów krwiopochodnych, heparyny, substancje hamujące fibrynolizę lub czynniki krzepnięcia. Zespół DIC jest poważnym zagrożeniem życia chorego...

APTT (czas kaolinowo-kefalinowy)

.. ...leczenie przy wykorzystaniu heparyny niefrakcjonowanej. Jest to lek stosowany m.in. w żylnej chorobie zakrzepowo - zatorowej, choć coraz częściej sięga się po heparyny drobnocząsteczkowe. W przypadku heparyny drobnocząsteczkowej technika podawania jest mniej skomplikowana, mniejsza jest..

Żylna choroba zakrzepowo - zatorowa nóg cichym zabójcą

.. ...pacjentom przed operacją heparyny drobnocząsteczkowej oraz zakładaniu pończochy o stopniowanym ucisku mankietów do przerywanego pneumatycznego ucisku. Są to metody fizykalnej profilaktyki przeciwzakrzepowej stosowane głównie w chirurgii. Profilaktyka przeciwzakrzepowa powinna być..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 30

.. ...dawkowala ilosc podawanej heparyny, a w czasie ablacji podali mi 6000j i po ablacji dalej mialam podlaczona pompe Marta opisz Twoj przebieg ablacji Agata powiedz mi jak sie objawiają te czestoskurcze, bo wiesz co ja dopiero wykryłam moją chorobe 3 miesiace temu ,a moze bym dalej o niej..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 50

.. ...zastrzyki w brzuch z heparyny. Da się przeżyć. Sam zastrzyk niezbyt boli, tylko potem przez kilka minut piecze. Do wszystkich którzy się boją, panikują i histeryzują - zabieg naprawdę nie jest straszny, nie jest bolesny. Jest tylko trochę męczący. I nie rozumiem, gdy ktoś mówi, że nie..

Acenocumarol i wskaźnik INR

.. ...doustnych antykoagulantów heparyną ( w dawce zapewniającej dwukrotne wydłużenie APTT ). Heparynę powinno się włączyć przed upływem 6 tygodnia i kontynuować przez pierwszy trymestr. W drugim i trzecim trymestrze należy ponownie włączyć doustne antykoagulanty i podawać je do 36 - 38..

Acenocumarol i wskaźnik INR - Str. 5

.. ...to wtedy zastrzyk z heparyny, zwiekszenie warfinu i wszystko wraca do normy. Fakt, duże znaczenie ma to co sie je. Wszelkie * zielone * bardzo wpływają. Ale tylko wtedy, gdy sie je dużo. Prz warfinie utrzymanie INR jest dużo łatwiejsze. Jak zżywałam aceno to skakał okropnie. Aby byc..

Acenocumarol i wskaźnik INR - Str. 6

.. ...do tego zastrzyki z heparyny w brzuch zmian żadnych spada nadal INR brzuch bolesny od zastrzyków i oczywiście cały w wybroczynach czy to normalne chyba tak w szpitalu też tak miałem ale co ze wskaźnikiem miał ktoś z was taki num er co ciekawe w szpitalu mnie doprowadzili do wskaźnika..

Częstoskurcze i arytmie - jakie leki bierzecie?

.. ...CLEXANE - BIOCEFAL - HEPARYNA - AUGMENTIN i jeszcze inne, ale mam problemy z rozczytaniem. Te ostatnie leki to prawdopodobnie podawano mi w szpitalu:] Zapomniałam..Co do metod przerywania częstoskurczów samemu ( co rzadko się zdarzało:] )to np.: - regulacja oddechem( nie wiem jak to..

Chelatacja - Str. 4

.. ...witaminy, arginina, heparyna i inne, w części efektem innych terapii, które pacjenci przechodzą dodatkowo korzystając również z chelatacji. Znakomity efekt terapii grupowej jest niestety obosieczny, gdyż pacjent, który najczęściej z innych powodów niż chelatacja odczuł pogorszenie..

Acenocumarol a inne narządy

.. ...z tego co wiem. Jest heparyna która potafi zastapić Acenocumarol na jakis czas np na czas innego zabiegu operacyjnego ale na stałe się tego nie używa. Zresztą wstrzykiwanie sobie tego w brzuch tez do przyjemnosci nie należy. witam, wspomniany wyzej lek to najprawdopodobniej fraxiparine..

Acenocumarol a inne narządy - Str. 3

.. ...wiadomo leczenie to heparyna i leki przeciwzakrzepowe a szpitalu nie wiem co dostawałem ale po szpitalu przepisano mi acenokumarol i zastanawiam sie czy aby mi on nie szkodzi rozregulował mi sie stolec oddaje go co 2 - 3 dni i to z bólami brzucha jestem senny doszły wypryski na twarzy..

Ablacja - kompendium wiedzy - Str. 6

.. ...tej zalegającej krwi ( heparyna ), a odnośnie rozrzedzania to mam wrażenie, że moja krew jest zdecydowanie za bardzo rozrzedzona!!! Nawet po zastrzykach w brzuch mam małe wylewy, które utrzymują się już 4 lub 5 dni... CO MAM Z TYM ZROBIĆ??? Czy któś sie z tym borykał? nie mam szans, żeby..

Ablacja - kompendium wiedzy - Str. 9

.. ...pod pompą infuzyjną ( heparyna ). Rano zdjęto mi opatrunek i mogłem chodzić po góra 10 minutach. Miałem zastosowane tylko znieczulenie miejscowe. Ból w pachwinie odczuwałem jak się wierciłem. Po zdjęciu opatrunku pełna sprawność tylko mięśnie w nodze są tak jakby słabsze. Ma minąć po..

Ablacja - kompendium wiedzy - Str. 28

.. ...zastrzyk w brzuch z heparyny - chyba 2 razy - zupełnie bezbolesne - nie masz się czego bać, - Nie nazywaj miejsca wkłucia raną : ) bo to raptem maluteńki otworek, po którym nie zostaje żaden ślad. Ostatnio próbowalam odnaleźć na swoim ciele miejsce wkłocia i nie znalazłam : ) - owszem..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 13

.. ...skrzepliną za pomocą heparyny ale na mojego męża ona chyba nie działa bo wskaźnik protrombinowy ma nadal niski pomimo tygodnia na clexanie i tygodnia na heparynie non - stop. Tak więc znowu jest w szpitalu już tydzień i nie zanosi się na szybkie wyjście. Maria przepraszam że nie odpisuję..

Szybkie tętno - Str. 5

.. ...dlatego,że podają po zabiegu heparynę i można dostać krwotoku ). Dzięki, trochę mnie uspokoiłyście. Zadzwonię jutro do mojego Doktora i upewnię się. Szczerze mówiąc najbardziej zdenerwowało mnie to okreslenie - hormonalne - a jak nie bedę brała hormonu tarczycowego to będzie źle !..

Szybkie tętno - Str. 6

.. ...antykoncepcji! Do zabiegu podają heparynę w takich dawkach, że nie ma powodu, by pacjent kombinował. Są wystarczająco przygotowani i nie uzależniają się od przygotowań pacjenta. Cieszę się zajebiście : ) Nareszcie jakaś odmiana i dobra wiadomość : ) Pakuję tobołki i zaraz lecę do domciu,..

Ablacja

.. ...kroplówkach, badaniach i pompie heparynowej. W aptece kupiłam maść Heparin i wszystko zeszło bardzo ładnie. Najlepszym podsumowaniem samopoczucia po zabiegu jest to: zabieg w poniedziałak, w środę plecak z piżamką itp. na plecki i powrót do domu. Może nic w tym dziwnego, ale zabieg w..

Obawa o zawał serca

.. ...dzień jest podawana heparyna. Dziasiaj ma mieć podany zastrzykl przeciwbólowy w kręgosłup. Ogólnie osłabione serce. Istnieje obawa o zawał serca. Czy istnieje jakiś ratunek dla ojca? słyszałam, że jest jeszcze możliwe laserowe usunięcie zatoru i chcioałabym się czegos na ten temat..

Koronografia - ryzyko i strach? - Str. 5

.. ...Smarowałam maścią z heparyną i to pomogło. A tak w ogóle to trzeba trochę oszczędzać nogę i nie robić kilometrów., a będzie dobrze. Porfirek dziekuje za odpowiedz , ktora dodala mi otuchy bo mialam wczoraj okropny dolek z powodu tej mojej nogi.Nie wiem czy moge dostac taka masc tu w..

WPW a ablacja - Str. 2

.. ...dni brałam zastrzyki z heparyny i to cały problem, 28.10 miałam ablację, więc minął miesiąc przynajmniej 4 razy licząc średnio wylądowałabym na erce, gdyby nie zabieg, nic takiego nie miało miejsca, zaczęłam nową pracę i życie, bez częstoskurczów, zapewniam jest lepsze A jak później z..

Arytmia nadkomorowa serca - Str. 4

.. ...robię sobie zastrzyk z heparyny w brzuch. Po odczekaniu 5 - 12 godzin umiarawiam się sam idę biegać( zawsze pomaga )i mam problem z glowy. Czy to możliwe że częstoskurcz nadkomorowy jest wynikiem zburzeń poziomu potasu magneu i wapnia w ograniźmie?? Tak sugerwoali mi lekarze. Nadal biore..

Zabieg na zweżenie aorty i niedomykalnośc zastawek

.. ...mechanicznej. Pozostaje heparyna. Zastosowanie zastawki biologicznej może jednak wymagac w przyszłości reoperacji. Ulega ona degradacji, zwapnieniu itp. Możliwa jest operacja metoda Rossa, o której ktos wspominał już. Sprawe komplikuje nieco stenoza. Organizm lepiej znosi bowiem..

Co dalej po rozległym zawale serca?

.. ...tylko pompę infuzujną z heparyną ( na początku dawka 1,5 - 2cm3/h teraz 0,9cm3/h ),+stała tlenoterapia ( dziś już też zmniejszono dawkę ), w 1dobie poziom glukozy był bardzo wysoki 370 do prawie 500, obecnie 90 - 160, samopoczucie coraz lepsze, babcia może spokojnie spać w nocy. Lekarze..

Szybkie tetno II

.. ...podłączono mi pompę z heparyną. Ale powiem Wam jedno...punktualnie o północy przyszedł pan doktor ( Jezu,jaki On przystojny;już wcześniej na forum o tym wspminałam ) i ściągnął mi ten wałek uciskowy.I pierwszą rzeczą jaką zrobiłam jak już ubrałam spodnie od piżamy,to zadzwoniłam po..

Szybkie tetno II - Str. 2

.. ...opatrunek uciskowy, pompa z heparyną, kroplówka i co pewien czas wkłucia do badania, na golasa i sikanie do basenu, elektrody do monitorów itp. Bałam się krwotoku i krwiaków, więc leżałam jak kłoda zginając tylko jedną nogę w kolanie. Ale to sie szybko zapomina : ) Agnieszka, nie zartuj,..

Szybkie tetno II - Str. 4

.. ...sie przedawkowania. Heparyny i potasu nie dostawalam, widocznie nie bylo trzeba, natomiast co jakis czas dostawalam antybiotyk, i dostalam tez kroplowke z glukozy. Co do roznych rygorow, zakazow i nakazow po ablacji, to juz 15 minut po przywiezieniu na erke moglam pic, a okolo 2 h..

Jakie pokarmy mają wpływ na krzepnięcie krwi?

.. ...Flukonazol Heparyna i heparyny drobnocząsteczkowe Ibuprofen Indometacyna Izoniazyd Karbenicylina Ketokonazol Ketoprofen Klofibrat Kwas acetylosalicylowy Kwas nalidyksowy Kwas nikotynowy Metronidazol Naproksen Omeprazol Piroksykam Propylfenazon Propafenon Sulfonamidy Tamoksyfen..

Ratunek dla osoby z chorobą serca i zaawansowaną POCHP?

.. ...od dziś we wlewach, heparynę i nie wiem dokładnie, co jeszcze. Jestem zrozpaczona - nikt się nie spodziewał, że z ojcem jest aż tak źle. Czy w tej sytuacji nie ma ratunku dla osoby z zaawansowaną POCHP? Ojciec od 5 lat nie pali i sumiennie się leczy, w 2003r przebył strumektomię i nikt..

Skutki nieświadomego zawału serca

.. ...by skrzep sie rozpuścił.Niestety heparyna nie pomogła - trzeba operować.Jeśli jest ktoś kto znalazł sie w podobnej sytuacji i wie na czym polega na operacja proszę o kontakt:wodniczek26@poczta.onet.pl..

Śluzak?

.. ...godzinie, po wzieciu heparyny, dopiero echokardiografia wykazala sluzaka w lewym przedsionku ktory byl w stanie rozpadu i natychmiast zostalam poddana operacji na otwartym sercu w krakowie. nie bagatelizujecie objawow. odpiszcie w miare szybko. czuje sie roznie, pa pa Witam, cieszę się,..

Migotanie przedsiomków - Str. 3

.. ...50mg plus zastrzyk z heparyny, czekam kilka godzin i idę biegać. Nie mam cierpliwpści do brania leków i dlatego wszystkie odstawiłem po roku systematycznego leczenia.To leczenie nic mi nie pomagało a lekarze tylko zwiększali dawki chemii. Zabezpieczający sintrom też odstawiłem i tylko..

Tętniak aorty piersiowej

.. ...antykoagulanty z przejściem na heparyne ,ale myslę ,ze jest to wykonalne. Zyczę powodzenia! Dziękuję ci serdecznie. Chciałbym sie jeszcze dowiedzieć jak długo moga żyć osoby po takiej operacji? Czy gdzieś mozna zdobyć jakieś dane na ten temat? moja mama jutro bedzie miala wlasnie ta..

Wyrywanie zęba przy wszczepionej zastawce

.. ...rzeczywiscie w brzuch zawiera heparynę drobnoczosteczkową. Ma innny mechanizm zapobiegania krzepnieciu krwi dzieki temu INR spada do poziomu ponizej 2. Wiem bo kiedyś to brałem ale mi sie wydaje że to stosuje się przy wiekszych zabiegach niz usuwanie zęba. Ja miałem zabieg hirurgiczny...

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 30

.. ...tyg.,aby przejsc na Heparynę,,,zamiennik Sintromu.Dzieki temu płód jest bezpieczny.Narazie nie planuje ciazy ale oczywiscie chcialabym miec jedno dziecko za 2 - 3 lata,,,Ciesze sie ze u Ciebie wystarczyła plastyka,,u mnie nie było szans,,trzeba bylo wymienic i nikomu nie życzę takiej..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 44

.. ...terapii wtedy bierze się heparynę np. clexane. Może się przydać,parę linków. http://kardiochirurgia.olsztyn.pl/docs/pacjent_po_zabiegu.pdf http://bogdankowalik.pl/PORADNIK_PO_OPERACJI.pdf http://www.jaimojeserce.eu/operacje_zastawek..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 45

.. ...konieczne zastrzyki z heparyny i zwiększenie warfinu. Ja w przypadku spadku INR do 1,5 zwiększam dawkę warfinu do 1o dziennie przez pare dni. Jeśli utrzymuje się w granicach 1,8 - 2,5 dawka moja to 10 - 10 - 7,5. I to się sprawdza u mnie. Generalnie to indywidualna sprawa. Trzeba do tego..

Betaloc ZOK - czy ktoś z was to zażywa? - Str. 4

.. ...leczeniu szpitalnym heparyną było lepiej, teraz znów nogi palą mnie żywym ogniem witam !! Jestem tu nowa, trafiłam przypadkiem na ten wątek. ja brałam betaloc zok 50 pół roku, po zapaleniu osierdzia. Nie przytyłam zupełnie a wprast przeciwnie schudłam 5 kg ale uważam że to nie przyczyna..

Zatorowość płucna

.. ...rozrzedzające krew ( heparyna ) zgodnie ze wskazaniami prowadzącego lekarza... poród i ciąża są obarczone dużym ryzykiem ciężkiej zatorowości. pozdrawiam wszystkich i życzę duuuużo zdrówka AWE, u Ciebie wcale nie musiało być zapalenia płuc. Lekarze często diagnozują zapalenie płuc..

Rozbieżności w opiniach lekarzy co do operacji aorty wstępującej

.. ...acenokumarolu i właczenie heparyny drobnoczasteczkowej ) jola pojechałaś do zabrza , co ci powiedzieli? Witam wszystkich : - ) Tyle się napisałam i nie dodało mojej odpowiedzi ech ale do rzeczy. Ewo może lżej Ci będzie jak napiszę, że jestem obecnie w sytuacji identycznej jak Twoja. Mam..

Udar mózgu - Str. 6

.. ...Lekarze leczą go obecnie heparyną. Tydzień dzisiaj mija i nie ma żadnej poprawy. Lekarze twierdzą, że stan jest beznadziejny. Największy problem stanowi ta noga, amputacji nie chce się podjąć na chwilę obecną żaden z chirurgów z obawy, że może tej operacji nie przeżyć. Czy jest szansa,..

Działanie uboczne clexane

.. ...zapisał żeby zamienił ci heparynę na doustne antykoagulanty np. acenocumarol. Z tym, że zaczynaja one działać dopiero po 3 dniach od przyjęcia pierwszej dawki i oczywiście tez mogą mieć działania niepożądane. Czesc a macie moze cos takiego ze po wstzryknieciu tej substancji was piecze..

Postępujący zespół wazowagalny? czy to możliwe? - Str. 9

.. ...smarowanie ze żelem z heparyną : ) buziaki i trzymaj się pozdr witam ja właśnie wróciłam z szpitala z rozpoznaniem zespołu wazowagalnego - postać wazodepresyjna ( wstępne rozpoznanie był zespół MAS ),ciśnienie z 130/80 spadło do 80/40 a następnie do 60/0 i podobno muszę nauczyć się z tym..

Aparat do mierzenia INR - Str. 2

.. ...dzięki stosowaniu pipet z heparyną która powstrzymuje proces krzepnięcia w momencie wypływu krwi przy nakłuciu. Nie stosowanie takich pipet może zniekształcić wyniki. Nawet w laboratoriach przecież krew wydostaje się bezpośrednio do pojemników wypełnionych heparyną z tego samego powodu...

Zwężenie żył płucnych po ablacji

.. ...oprócz normalnej porcji heparyny przy zabiegu, był jeszcze Clexane następnego dnia. Czyli też rutyna. Przy obchodzie wieczornym, następnego dnia po zabiegu, poskażyłem się na lekką duszność. Na szczęście dyżur miała lekarka, która tego nie zlekceważyła i co kilkadziesiąt minut wpadała do..

Problem ustawienia wskaźnika krzepliwości krwi

.. ...przyjmowaniu zastrzyków heparyny w brzuch ( KLEKSAN ). Po operacji pojawił się problem z ustawieniem wskaźnika krzepliwości. Po około 30tu dniach udało się doprowadzić do wymaganych 35 - 45%. Po kolejnym miesiącu wskaźnik wzrósł do ok. 55 - 65% mimo dodawania dawki Sintromu do dzisiaj..

Ciąża przy sztucznej zastawce serca

.. ...odstawia się Acenocumarol i przechodzi na heparyne ale szczegołow nie znam. Pozdrawiam Agnieszkę driadea odnajdziesz może szybciej na : http://forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=35361 Wymaga logowania...

Nerwica w ciąży - Str. 194

.. ...wcześniej pozatym ja biorę heparyne wieć krążenie jest lepsze. hej dzewczyny. mi tez nogi nie puchną w widoczny sposób, ale kreci mi w nich okropnie, szczegolnie jak się położe wieczorem, ale wiem,że opuchnięcie w ciaży sa częste, zawsze jednak lepiej powiedzieć o tym lekarzowi. i..

Koronografia - mam pytanie - ktoś sie na tym zna? - Str. 2

.. ...podawanych lekarz ( heparynie ), podawanej po angioplastyce Tata przeszedł zawał 8 lat temu i do teraz wszystko było dobrze. Od niedawna jak wchodził po schodach i to zazwyczaj rano bolało go w klatce piersiowej. lekarz zalecił dokladne badania które wyszły bardzo dobrze. Tylko na..

Wybór zastawki serca

.. ...starać o dziecko. A co do heparyny( klaksan ) w zastrzykach to powinno się go przyjmować minimalnie przez 1 trymestr a potem jak uważasz. Zazwyczaj kobiety przyjmują go dłużej dla większej pewności i komfortu, że nie szkodzi dziecku. A co do życia jest tak jak napisała koleżanka powyżej..

Bezurazowo opuchnięty palec prawej dłoni - czy to może być zakrzepica?

.. ...zastosowano leczenie heparyną. po cichu bardzo się boję czy to znowu nie to :( od kilku miesięcy podczas snu bardzo często drętwieją mi dłonie, budząc mnie ze snu... rozcieram je wtedy i drętwienie przechodzi. mam lekką nadwagę ( to może też być istotna wiadomość ) przy wzroście 171 cm..

Bypassy i udar mózgu

.. ...się drobnomolekularnej heparyny... i drugie NIE - nie robie się tego profilaktycznie ( po prostu bez heparyny nie da się wykonać operacji w krążeniu pozaustrojowym ). A teraz wyjśnienie. Przyczyną choroby niedokrwiennej serca jest miażdżyca. Z powodu nasilonej miażdżycy obejmującej..

Sztuczna zastawka + leki a wpływ na przyszłe dziecko

.. ...acenocumarol i przechodzę na heparynę tz. kleksan bo acenocumarol może uszkodzić płod ale związane to jest z moim krwioobiegiem czyli kobiety a nie mężczyzny więc nie musisz się obawiać : - ) pozdrawiam Witam Asiu: ) Hmm miło czytać takie odpowiedzi. Mam nadzieję że jakoś się uda...

Krwiaki po koronarografi

.. ...przejdzie bez paniki za szybko sie wstalo po zabiegu ja mialam po ablacji takiego krwiaka ze wyladawalam na chirurgi ale wszystko sie wchlonelo, a na chirurgie trafilam bo podejrzewali tetniaka,pozdrawiam..

ZŻG - zakrzepica żył głębokich

.. ...pierwszych dniach choroby heparyny ( np. Clexane, a może miałeś tylko nie piszesz? ), ale czasami pacjęci się bardzo bronią bo nie chcą sobie dawać głupiego zastrzyku podskórnego w brzuch. Tak przy okazji możesz poprosić swojego lekarza o maś z heparyną, jeżeli uzna to za stosowne to..

ZŻG - zakrzepica żył głębokich - Str. 2

.. ...przez nie dostałem właśnie zakrzepicy w rękach ;/ po czym założono mi wkłucie centralne . Obecnie leczony jestem w domu po przez podawanie fragminy ( heparyny drobnocząsteczkowej ) wrazie pytań gg 2454181..

Acenocumarol a Warfin przy sztucznej zastawce - Str. 2

.. ...15 i biorę zastrzk z heparyny przez 2,3 dni i robię badanie. Generalnie reguluję dawkę sama w zaleznosci id INR. Przykładowo 10 - 10 - 7,5 i INR w granicach 2,2. Powodzenia i pozdrawiam Hejka, dzięki za informację, chociaż zaskoczył mnie fakt iż bierzesz tak duże dawki, pewnie to jest..

Planowanie ciąży i zmiana leków przeciwzakrzepowych

.. ...starać się o dziecko bez heparyny ale taka ciąża to wielka niewiadoma ponieważ do chwili badań prenatalnych będzie istniało zapytanie czy przez chęć posiadania dziecka nie wyrządziliśmy mu poprostu krzywdy. Może, ktoś z was może podzielić się ze mną doświadczeniami bądź opiniami własnymi..

Zator płucny - Lovenox a Fraxiparine

.. ...to samo, ten sam sklad? Czy macie mozliwosc sprawdzenia tego ? Z gory bardzo dziekuje. obie to heparyny drobnocząsteczkowe. działanie, wskazania, przeciwwskazania takie same, a substancja czynna różna...

Zwolnienie - prawie zarzymanie akcji serca i nadrabianie strat

.. ...pogorszyl , podano mi heparyne,metocard,polocard,i odeslano karetka do specjalistycznego szpitala na kardiologie.Tam od razu na koronarografie,RCA byla krytycznie zwezona , wiec wstawiono stend,stwierdzono zawal serca NSTEMI .Serce po paru dniach sie uspokoilo,lecz bole w mostku pojawily..

11 lat z protezą CM 23

.. ...Instytucie 1 mc na KWSie ( heparynka na zator płucny ). Tam usłyszałem, że operacja pomoże tyle * co baba z wozu... * Potem I Kardiochirurgia, zabieg 21 04 1998. 8 maja na pożegnanie usłyszałem: * Panie Piotrze, nie tak nas przerażał stan Pańskiego serca, jak Pański optymizm * Po około..

Brak acenocumarolu przez 6 miesięcy

.. ...cos zastępczego typu heparyna. Co to za lekarz że odstawił ten lek. Prosze sprawdzić czy nie ma nic w zamian zapisanego np heparyna ( zastrzyki ) albo Warfin. Jak się nie bierze tego leku moga tworzyc sie skrzepy na zastawce po pewnym czasie sie to odrywa. Dalej juz nie musze pisac. To..

Dokładność pomiaru INR aparatem - Str. 2

.. ...są pokryte od środka heparyną która mroźi wynik do czasu zbadania go na pasku testowym, a krew przepływa niejako bezpośrednio z nakłucia do tej pipety i jest bardzo mało czasu kiedy krew styka się z powietrzem. Wcześniej korzystałąm z CoaguCheka XS wypożyczonego od koleżanki, ale nie..

Badanie jelita a marcumar i heparyna

.. ...bralam ani Marcumaru ani Heparyny.To badanie bylo badaniem rutynowym. Okazalo sie jednak ze w jelicie mialam maly polip,ktory w czasie badania usunieto.Od tamtej pory sprawa ucichla.Obecnie jednak mam bole brzucha i nie jest to zwiazane ze sprawami kobiecymi. Poza tym nie wystepuja zadne..

Clexane

.. ...zmuszony przez rok brać HEPARYNY , jestem 11 lat po wymianie zastawki . Chciałem coś napisać o moich * przejściach * w trakcie tego leczenia . Miałem pecha i w czasie gdy ja brałem clexane , były kłopoty z dostępnościa leku na rynku , więc musiałem raz brać clexane , a raz fraxeparine ...

Ciąża a przyjmowanie WARFINU, SZUKAM PAŃ Z PODOBNĄ WADĄ

.. ...przed ciążą. Jakie leki, heparynę przyjmować. Operacja w roku 1988, w Klinice Kardiologii Ogólnej i Kardiochirurgii. Instytut Kardiochirurgii Anin. Dane z karty informacyjnej Stan po korekcji częściowego wspólnego kanału przedsionkowo - komorowego 1985. Stan po zamknięciu ubytku..

Wyrwać ząb

.. ...po świętach idę wyrwać ząb. Panowie, a nie trzeba w trakcie przerwy brania leków na rozrzedzanie krwi aplikować sobie zastrzyków z heparyną? Mietek, a dlaczego rozrzedzasz ? Profilaktyka czy zastawka ?..

By-passy_szpitale: Zabrze, Katowice, Anin, inny który polecacie? - Str. 2

.. ...przepisal zastrzyki Heparyny profilaktycznie ze wzgledu na zmiany miazdzycowe w tetnicy szyjnej, nigdy nie zostaly pobrane do analizy faktory koagulacyjne oraz wzkaznik INR podczas stosowania zastrzykow. Dziadek zaczal krwawic wewnwtrznie, z jelita, wzkaznik INR byl stanowczo zawysoki..