Hipokalemia

Zespół wydłużonego QT (long QT syndrome, LQTS)

.. ...zaburzeń elektrolitowych ( hipokalemia, hipomagnezemia, hipokalcemia ), istotnej bradykardii, zatrucia kokainą, środkami fosforoorganicznymi. Hipokalcemia jest częstą przyczyna wydłużenia odstępu QT. Wiele leków antyarytmicznych powodujących zwolnienie repolaryzacji i leków..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 112

.. ...V.a. Gastroenteritis Hipokalemie( 3,5 czegos tam.od 3,6 jest juz ok ) i nadal nadcisnienie( male 145/76,jezeli za prawidlowa norme bierzemy 140 ) Co do bolow brzucha zaczalem duzo pic - pomaga...moge juz normalnie jesc nadcisnienie: na dzien dzisiejszy waha sie w przedziale 130 - 140..

Potas - czemu go tak mało?

.. ...glikokorykosteridow w organizmie - hipokalemia zprzemieszczenia ( tzw. tranmineralizacja - zasadowica, śpiączka cukrzycowa z podaniem insuliny na diete raczej uwazam i staram sie jesc duzo potasu, biegunek ani wymiotow nie mam, wiec coz jeszcze musze sprawdzic nerki, dziekuje za..

Potas - czemu go tak mało? - Str. 2

.. ...zdiagnozowac przyczynę hipokalemii ( bywają różne ) - od chorób nerek po pierwotny i wtórny hiperaldosternizm ( trudne do zdiagnozowania ): Leczenie: to od suplementacji np. Kalipoz po leki np. Inspra... wszystko zależnie od przyczyny. A którzy lekarze są w stanie zdiagnozować..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 14

.. ...padaczka, tężyczka, hipokalemia, hipokacemia, zapalenie wsierdzia i mieśnia sercowego, podejrzewano zerwanie struny drugorzędowej w sercu niedomykanie zastawek wypadaine płatka mitralnego, PFO, tachykardia zatokowa. Przeszłam tam horror, a na wypisie oczy mi na wierzch wyszły bo..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 19

.. ...stąd eeg - tężyczkę - hipokalemię - PFO - nerwicę póki co stwierdzono u mnie PFO, lekką hipokalemię, nerwicę ( podkreslono że głównie ) i kazano kontrolować sie w poradni padaczkowej... psychologicznej i kardiologicznej. Czyli nadal loteria. Zakleją dziure w sercu - jeśli nie minie to..

CK-MB - Str. 2

.. ...jak tylko hipokaliemia i zbyt wysokie CK - MB. Mimo wszystko jednak postaraj sie o tę konsultację zwlaszcza pulmonologiczną. Miewasz tez zawroty glowy,mroczki przed oczami czy zaburzenia koncentracji?..

Poziom potasu we krwi

.. ...porażenie hipokalemiczne.Córeczka ma skierowanie do Warszawy do Szpitala Chorób Mięśni na pobranie wycinka mięśnia.Mam pytanie czy ktoś z Was miał podobne badanie i jak to wygląda.Z góry dziękuje za pomoc...

Drżenie ciała, mięśni, juz sama nie wiem jak to nazwać - Str. 41

.. ...się okazało? To była hipokalemia. Bardzo silne obniżenie potasu w organizmie. Zacząłem brać Aspargin, wcinać banany i pomidory i już po tygodniu wróciło do normy ( choć dieta potasowa musi trwać kila miesięcy, żeby metabolizm się przystosował poprawnie ). Gdyby nie to, że ( pośrednio )..

Bóle lewej strony klatki piersiowej

.. ...konkretnie potas - sam mielem hipokalemie - czulem sie zmeczony jakbym stoczyl z 50 walk,teraz juz lepiej unikaj stresu( wiem ze to sie latwo mowi ale jest to mozliwe ) czyli: nie mysl tyle co bedzie - twoje bole i szybkie bicie serca spowodowane sa twoim mysleniem o tym: ) w szkole..

Arytmie komorowe - Str. 2

.. ...plagi egipskie anemia hipokalemia gdzie nie miałam na nic siły. Ale teraz powoli wracam dożycia. Czuję zaburzeni i wiem że je zawsze będę czuć. Jednak się nie poddaje. Pamiętajcie że zawsze może być gorzej wielu ludzi ma arytmie. Grunt żeby się jej nie bać i nie myśleć. Wiem że czasem..

Okresowe porażenie hipokaliemiczne

.. ...na okresowe porażenie hipokalemiczne od 13 roku życia. Zażywa potas o przedłużonym uwalnianiu witaminę B oraz jakiś lek na obniżenie ciśnienia. Żaden neurolog w naszym regionie nie jest w stanie pomóc, przepisać jakieś nowe leki bo wydaje mi się że kilkanaście lat przyjmowania tych..

Echo serca - intepretacja wyników. Bardzo proszę.

.. ...nie są związane z nerwami, chyba,ze jakies ekstremalne przypadki: ) No tak, trzeba będzie poczekać na to co powie kardiolog i już mam stresa :/ Serce mam w porządku tylko hipokalemia się przyplątała :/..