Hipokaliemii

Hipokaliemia

.. ...5,0 mmol/L. Przyczyny hipokaliemii. Hipokaliemia może byś spowodowana stosowaniem leków, które zwiększają wydalanie potasu z moczem - przede wszystkim chodzi tu o leki diuretyczne jak na przykład furosemid. Hipokaliemia wraz z zaburzeniami stężenia pozostałych istotnych jonów ( sód,..

Indapamid (Ipres long)

.. ...możliwością wystąpienia hipokaliemii. W ramach zapobiegania hipokaliemii, razem z lekami moczopędnymi przepisuje się preparaty potasu ( wyjątek stanowią diuretyki oszczędzające potas ). Indapamid jest stosowany w leczeniu nadciśnienia tętniczego. Działanie moczopędne zmniejsza objętość..

Sole potasu (Kalipoz, Kaldyum, Kalimat, Kalium, Acespargin, Kalibit)

.. ...stanach umiarkowanej hipokaliemii ( jeśli hipokaliemia jest znaczna, lub współistnieją zaburzenia wchłaniania, potas podaje się w postaci dożylnej ) oraz profilaktycznie, w celu zapobiegania wystąpienia hipokaliemii. Jony potasu są wypłukiwane z organizmu przez większość leków..

Torasemid (Diuver, Trifas)

.. ...niepożądanym jest możliwość hipokaliemii i wystąpienia zaburzeń rytmu serca. Torasemid rzadko prowadzi do tak znacznych spadków stężenia potasu, jest jednocześnie kilkakrotnie silniejszym lekiem od furosemidu - innego przedstawiciela tej grupy. Diuretyki pętlowe są stosowane w leczeniu..

Mrowienie w nogach

Mrowienie w nogach

.. ...wibracji ( to zaburzenie pojawia się najwcześniej, ale zwykle jest dla chorego niezauważalne ). Przyczyną mrowień ( parestezji ) mogą być także zaburzenia elektrolitowe ( hipokaliemia, hipomagnezemia )...

Diuretyki (leki moczopędne)

.. ...leków tiazydowych: hydrochlorotiazyd, indapamid. Działania niepożądane diuretyków to przede wszystkim możliwość odwodnienia organizmu i niebezpieczne zaburzenia elektrolitowe, szczególnie hipokaliemia...

Parestezje (czucie opaczne)

.. ...elektrolitowe, szczególnie hipokaliemia i hipomagnezemia - w tym wypadku bardzo istotna jest jednak przyczyna wystąpienia tego typu zaburzeń. Mimo że diagnostyką parestezji zajmują się zwykle neurolodzy i neurochirurdzy, przyczyna dolegliwości często są choroby ogólnoustrojowe, które..

Echo serca - Str. 2

.. ...się zastanowic skad ta hipokaliemia, bo z niej biora sie ,albo przynajmniej nasileją zaburzenia rytmu napisze caly wynik przy mitralnej pisze EF=51mm/s, bez cech wypadania płatków zastawka aortalna: średnica aorty 28 rozwarcie płatków : 21 lewy przedsionek 35 Prawa komora 21 lewa komora..

Echo serca - Str. 25

.. ...bylo to spowodowane hipokaliemia ( niestety do tej pory nie sa znane przyczyny tak duzego spadku potasu - przed NZK wynosił 1.2 ). Podczas pobytu w szpitalu mialem robione m.in Echo serca - lekarz mowil cos o niedomykającej sie zastawce i polecil jak najszybsza konsultacje kardiologiczna..

Kardiowerter / defibrylator serca (ICD) - Str. 4

.. ...tj.17 marca.Diagnozowano hipokaliemię jednak bez rezultatu.U mnie powodem zatrzymania krążenia było wydłużone Qt,niestety wrodzone.W mechanizmie migotania komór nastąpiło zatrzymanie .Już jako małe dziecko miałam częstoskurcze ale lekarze nie przywiązywali do tego wagi tłumacząc że..

CK-MB - Str. 2

.. ...jak tylko hipokaliemia i zbyt wysokie CK - MB. Mimo wszystko jednak postaraj sie o tę konsultację zwlaszcza pulmonologiczną. Miewasz tez zawroty glowy,mroczki przed oczami czy zaburzenia koncentracji?..

Niedobór potasu - Str. 3

.. ...tzn:napadowe porażenie hipokaliemiczne.Jemu nawet spada potas w sytuacjach stresowych np.nowa praca.Teraz czekamy na przyjęcie córeczki do szpitala na Banacha do poradni chorob mięsni na pobranie wycinka mięsnia wtedy się okaze co to w ogóle jest .pozdrawiam. Od stresu to raczej związków..

Wszczepiony defibrylator serca ICD - Str. 2

.. ...( np. świeży zawał, hipokaliemia ) 2 ) trwały VT 3 ) VF wskutek preekscytacji 4 ) rokowanie u chorego z innych powodów jest złe 5 ) miejscowe lub uogólnione zakażenie A wrodzone niedobory odporności immunologicznej? musisz porozmawiac z lekarzem Boję się zakażenia po ewentualnej..

Chwilowy, mijający paraliż rąk i nóg

.. ...na okresowe porażenie hipokaliemiczne.Objawami jest wlasnie niedowlad ( w naszym przypadku całego ciała ),drętwienie języka,niewyrażna mowa.. Spowodowane jest to niskim stezeniem potasu w organizmie .Wlasnie dzis rano córeczka znowu to miała,a poszla spać bez żadnych objawow niskiego..

Okresowe porażenie hipokaliemiczne

.. ...na okresowe porażenie hipokaliemiczne ).Jest to choroba bardzo rzadka.Wiesz co sama nie wiem o co w ogóle chodzi z tą chorobą,nie moge nikogo znalezc co tez jest na to chory w celu wymiany doświadczeń.Mój mąz np wystarczy ze przebiegnie się kawałek na autobus a juz odczuwa..

Poszukuję osób chorych na okresowe porażenie hipokaliemiczne

.. ...na okresowe porażenie hipokaliemiczne w celu wymiany doświadczeń. Na szczęście nie mam takich doświadczeń ale za to wiem że w takich przypadkach poleca się zażywanie związków potasu albo zastrzyki z nimi jak sa problemy z przyswajaniem. ja tez choruje na porażenie okresowe..

Bóle w klatce piersiowej

.. ...studiuję. Wykryto u mnie hipokaliemię i leczę sie na nią od 4 lat. Dbam o siebie. Dobrze się odżywiam, dużo sypiam i nigdy nie problemów z nerwami ( nigdy nie brałam tabletek uspakajających ). Podchodzę spokojnie do wszystkiego. Ostatnio bardzo żle sie czuję po wysiłku np. wejscie na 1..