Hipokamp

Zespół wydłużonego QT (long QT syndrome, LQTS)

.. ...zaburzeń elektrolitowych ( hipokalemia, hipomagnezemia, hipokalcemia ), istotnej bradykardii, zatrucia kokainą, środkami fosforoorganicznymi. Hipokalcemia jest częstą przyczyna wydłużenia odstępu QT. Wiele leków antyarytmicznych powodujących zwolnienie repolaryzacji i leków..

Hipokaliemia

.. Hipokaliemia to stan, w którym stężenie jonów potasu ( K ) w surowicy krwi jest poniżej wartości przewidywanych przez normy laboratoryjne. Stężenie jonów potasu powinno zawierać się w przedziale 3,5 - 5,0 mmol/L. Przyczyny hipokaliemii. Hipokaliemia może byś spowodowana stosowaniem leków, które zwiększają..

Indapamid (Ipres long)

.. ...możliwością wystąpienia hipokaliemii. W ramach zapobiegania hipokaliemii, razem z lekami moczopędnymi przepisuje się preparaty potasu ( wyjątek stanowią diuretyki oszczędzające potas ). Indapamid jest stosowany w leczeniu nadciśnienia tętniczego. Działanie moczopędne zmniejsza objętość..

Sole potasu (Kalipoz, Kaldyum, Kalimat, Kalium, Acespargin, Kalibit)

.. ...stanach umiarkowanej hipokaliemii ( jeśli hipokaliemia jest znaczna, lub współistnieją zaburzenia wchłaniania, potas podaje się w postaci dożylnej ) oraz profilaktycznie, w celu zapobiegania wystąpienia hipokaliemii. Jony potasu są wypłukiwane z organizmu przez większość leków..

Torasemid (Diuver, Trifas)

.. ...niepożądanym jest możliwość hipokaliemii i wystąpienia zaburzeń rytmu serca. Torasemid rzadko prowadzi do tak znacznych spadków stężenia potasu, jest jednocześnie kilkakrotnie silniejszym lekiem od furosemidu - innego przedstawiciela tej grupy. Diuretyki pętlowe są stosowane w leczeniu..

Mrowienie w nogach

Mrowienie w nogach

.. ...wibracji ( to zaburzenie pojawia się najwcześniej, ale zwykle jest dla chorego niezauważalne ). Przyczyną mrowień ( parestezji ) mogą być także zaburzenia elektrolitowe ( hipokaliemia, hipomagnezemia )...

Tężyczka

Tężyczka

.. ...wapnia w osoczu krwi ( hipokalcemia ), ale w niektórych sytuacjach podobne zaburzenia może wywołać także znaczny spadek poziomy magnezu. Objawami tężyczki są skurcze różnych grup mięśni, rozpoczynające się zwykle od mięśni rąk, następnie mięśni mimicznych twarzy i rozprzestrzeniające się..

Diuretyki (leki moczopędne)

.. ...leków tiazydowych: hydrochlorotiazyd, indapamid. Działania niepożądane diuretyków to przede wszystkim możliwość odwodnienia organizmu i niebezpieczne zaburzenia elektrolitowe, szczególnie hipokaliemia...

Otępienie naczyniopochodne

.. ...za pamięć ( okolice hipokampa ), rozsiane mikroudary, czasem zmiany o charakterze krwotocznym. U chorego dominują zaburzenia umiejętności przetwarzania informacji, planowania działania, znaczne upośledzenie pamięci oraz zaburzenia zachowania. Charakterystyczne jest występowania nagłych,..

Tężyczka utajona

.. ...elektrolitowymi ( klasycznie - hipokalcemią ), w przebiegu którego dochodzi do wzmożonej pobudliwości nerwowo - mięśniowej. W przypadku utajonej postaci tężyczki nie obserwujemy samoistnych skurczy mięśni. Jednak z uwagi na znaczną nadpobudliwość, nawet niewielki bodziec może wywołać..

Parestezje (czucie opaczne)

.. ...elektrolitowe, szczególnie hipokaliemia i hipomagnezemia - w tym wypadku bardzo istotna jest jednak przyczyna wystąpienia tego typu zaburzeń. Mimo że diagnostyką parestezji zajmują się zwykle neurolodzy i neurochirurdzy, przyczyna dolegliwości często są choroby ogólnoustrojowe, które..

Echo serca - Str. 2

.. ...się zastanowic skad ta hipokaliemia, bo z niej biora sie ,albo przynajmniej nasileją zaburzenia rytmu napisze caly wynik przy mitralnej pisze EF=51mm/s, bez cech wypadania płatków zastawka aortalna: średnica aorty 28 rozwarcie płatków : 21 lewy przedsionek 35 Prawa komora 21 lewa komora..

Echo serca - Str. 25

.. ...bylo to spowodowane hipokaliemia ( niestety do tej pory nie sa znane przyczyny tak duzego spadku potasu - przed NZK wynosił 1.2 ). Podczas pobytu w szpitalu mialem robione m.in Echo serca - lekarz mowil cos o niedomykającej sie zastawce i polecil jak najszybsza konsultacje kardiologiczna..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 112

.. ...V.a. Gastroenteritis Hipokalemie( 3,5 czegos tam.od 3,6 jest juz ok ) i nadal nadcisnienie( male 145/76,jezeli za prawidlowa norme bierzemy 140 ) Co do bolow brzucha zaczalem duzo pic - pomaga...moge juz normalnie jesc nadcisnienie: na dzien dzisiejszy waha sie w przedziale 130 - 140..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 634

.. ...być jednym z objawów hipokalcemii. Parestezje wokół miejsca wtargnięcia drobnoustrojów chorobotwórczych mogą występować w chorobach zakaźnych: tężcu i wściekliźnie. Innymi częstymi przyczynami występowania p. są zaburzenia psychiczne, a szczególnie nerwice lękowe i wegetatywne, objawy..

Potas - czemu go tak mało?

.. ...odpowiedz. Przyczyny hipokalemii: - za mala podaz w pokarmach - utrata potasu a ) przez przewod pokarmowy - biegunki, przetoki b ) przez nerki - środmiązszowe zapalenie nerek , ostra niewydolnośc w fazie wielomoczu c ) polekowa np. po diuretykach bez suplementacji, sterydoterapia d )..

Potas - czemu go tak mało? - Str. 2

.. ...zdiagnozowac przyczynę hipokalemii ( bywają różne ) - od chorób nerek po pierwotny i wtórny hiperaldosternizm ( trudne do zdiagnozowania ): Leczenie: to od suplementacji np. Kalipoz po leki np. Inspra... wszystko zależnie od przyczyny. A którzy lekarze są w stanie zdiagnozować..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 14

.. ...padaczka, tężyczka, hipokalemia, hipokacemia, zapalenie wsierdzia i mieśnia sercowego, podejrzewano zerwanie struny drugorzędowej w sercu niedomykanie zastawek wypadaine płatka mitralnego, PFO, tachykardia zatokowa. Przeszłam tam horror, a na wypisie oczy mi na wierzch wyszły bo..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 19

.. ...stąd eeg - tężyczkę - hipokalemię - PFO - nerwicę póki co stwierdzono u mnie PFO, lekką hipokalemię, nerwicę ( podkreslono że głównie ) i kazano kontrolować sie w poradni padaczkowej... psychologicznej i kardiologicznej. Czyli nadal loteria. Zakleją dziure w sercu - jeśli nie minie to..

Kardiowerter / defibrylator serca (ICD) - Str. 4

.. ...tj.17 marca.Diagnozowano hipokaliemię jednak bez rezultatu.U mnie powodem zatrzymania krążenia było wydłużone Qt,niestety wrodzone.W mechanizmie migotania komór nastąpiło zatrzymanie .Już jako małe dziecko miałam częstoskurcze ale lekarze nie przywiązywali do tego wagi tłumacząc że..

CK-MB - Str. 2

.. ...jak tylko hipokaliemia i zbyt wysokie CK - MB. Mimo wszystko jednak postaraj sie o tę konsultację zwlaszcza pulmonologiczną. Miewasz tez zawroty glowy,mroczki przed oczami czy zaburzenia koncentracji?..

Niedobór potasu - Str. 3

.. ...tzn:napadowe porażenie hipokaliemiczne.Jemu nawet spada potas w sytuacjach stresowych np.nowa praca.Teraz czekamy na przyjęcie córeczki do szpitala na Banacha do poradni chorob mięsni na pobranie wycinka mięsnia wtedy się okaze co to w ogóle jest .pozdrawiam. Od stresu to raczej związków..

Wysokie tętno w spoczynku - Str. 2

.. ...120/60. Najczesciej hipokalcemia ( niedobor wapnia ). 20 lat temu mialam przecietne tetno 115, a w moczu byly szczawiany wapnia, az rodzilam kamienie. Przestalam jesc mieso, objawy ustapily. Zatrzymala sie tez galopujaca prochnica zebow. Uwazajcie! Kochani, bo poradza Wam magnez, a po..

Poziom potasu we krwi

.. ...porażenie hipokalemiczne.Córeczka ma skierowanie do Warszawy do Szpitala Chorób Mięśni na pobranie wycinka mięśnia.Mam pytanie czy ktoś z Was miał podobne badanie i jak to wygląda.Z góry dziękuje za pomoc...

Wszczepiony defibrylator serca ICD - Str. 2

.. ...( np. świeży zawał, hipokaliemia ) 2 ) trwały VT 3 ) VF wskutek preekscytacji 4 ) rokowanie u chorego z innych powodów jest złe 5 ) miejscowe lub uogólnione zakażenie A wrodzone niedobory odporności immunologicznej? musisz porozmawiac z lekarzem Boję się zakażenia po ewentualnej..

Śmierć po chelatacji

.. ...podrażnienia skóry. Możliwe jest również działanie toksyczne na nerki. chelatacja jest metodą drogą i nieskuteczną. W leczeniu miażdżycy najskuteczniejsze i bezpieczne są pijawki. www.leczeniepijawkamigdynia.pl..

Drżenie ciała, mięśni, juz sama nie wiem jak to nazwać - Str. 41

.. ...się okazało? To była hipokalemia. Bardzo silne obniżenie potasu w organizmie. Zacząłem brać Aspargin, wcinać banany i pomidory i już po tygodniu wróciło do normy ( choć dieta potasowa musi trwać kila miesięcy, żeby metabolizm się przystosował poprawnie ). Gdyby nie to, że ( pośrednio )..

Bóle lewej strony klatki piersiowej

.. ...konkretnie potas - sam mielem hipokalemie - czulem sie zmeczony jakbym stoczyl z 50 walk,teraz juz lepiej unikaj stresu( wiem ze to sie latwo mowi ale jest to mozliwe ) czyli: nie mysl tyle co bedzie - twoje bole i szybkie bicie serca spowodowane sa twoim mysleniem o tym: ) w szkole..

Brak tchu i częste ziewanie - Str. 2

.. ...tężyczkę hiperwentylacyjną hipokalcemiczną spowodowaną zaburzeniami gospodarki elektrolitowej organizmu. Świadczy o tym obniżony poziom witaminy D odpowiedzialnej za magazynowanie i przyswajania wapnia w organizmie. Braki pierwiastków: potasu, magnezu i wapnia rozregulowują pracę OUN i..

Arytmie komorowe - Str. 2

.. ...plagi egipskie anemia hipokalemia gdzie nie miałam na nic siły. Ale teraz powoli wracam dożycia. Czuję zaburzeni i wiem że je zawsze będę czuć. Jednak się nie poddaje. Pamiętajcie że zawsze może być gorzej wielu ludzi ma arytmie. Grunt żeby się jej nie bać i nie myśleć. Wiem że czasem..

Chwilowy, mijający paraliż rąk i nóg

.. ...na okresowe porażenie hipokaliemiczne.Objawami jest wlasnie niedowlad ( w naszym przypadku całego ciała ),drętwienie języka,niewyrażna mowa.. Spowodowane jest to niskim stezeniem potasu w organizmie .Wlasnie dzis rano córeczka znowu to miała,a poszla spać bez żadnych objawow niskiego..

Okresowe porażenie hipokaliemiczne

.. ...na okresowe porażenie hipokaliemiczne ).Jest to choroba bardzo rzadka.Wiesz co sama nie wiem o co w ogóle chodzi z tą chorobą,nie moge nikogo znalezc co tez jest na to chory w celu wymiany doświadczeń.Mój mąz np wystarczy ze przebiegnie się kawałek na autobus a juz odczuwa..

Poszukuję osób chorych na okresowe porażenie hipokaliemiczne

.. ...na okresowe porażenie hipokaliemiczne w celu wymiany doświadczeń. Na szczęście nie mam takich doświadczeń ale za to wiem że w takich przypadkach poleca się zażywanie związków potasu albo zastrzyki z nimi jak sa problemy z przyswajaniem. ja tez choruje na porażenie okresowe..

Echo serca - intepretacja wyników. Bardzo proszę.

.. ...nie są związane z nerwami, chyba,ze jakies ekstremalne przypadki: ) No tak, trzeba będzie poczekać na to co powie kardiolog i już mam stresa :/ Serce mam w porządku tylko hipokalemia się przyplątała :/..

Bóle w klatce piersiowej

.. ...studiuję. Wykryto u mnie hipokaliemię i leczę sie na nią od 4 lat. Dbam o siebie. Dobrze się odżywiam, dużo sypiam i nigdy nie problemów z nerwami ( nigdy nie brałam tabletek uspakajających ). Podchodzę spokojnie do wszystkiego. Ostatnio bardzo żle sie czuję po wysiłku np. wejscie na 1..