Histamina

Leki kardiologiczne (leki stosowane w chorobach serca)

Leki kardiologiczne (leki stosowane w chorobach serca)

.. ...blokerem receptorów dla histaminy. Leki z tej grupy wykorzystuje się także w innych schorzeniach, na przykład w chorobie lokomocyjnej - prometazyna ( Diphergan ). W łagodniejszych przypadkach do wyeliminowania objawów chorobowych wystarczą leki pochodzenia naturalnego np. Nervosol (..

Klomipramina (Hydiphen, Anafranil)

.. ...receptory adrenergiczne, histaminowe i cholinergiczne, stąd możliwe są pewne działania niepożądane. Mogą wystąpić ortostatyczne spadki ciśnienia. Należy zachować ostrożność przy jednoczesnym stosowaniu leków antyarytmicznych i przeciwdepresyjnych z opisywanej grupy, możliwe jest..

Citalopram (Cipramil, Citaratio, Citaxin, Oropram, Cital, Cilon, Aurex)

.. ...się z receptorami dla histaminy i acetylocholiny - brak wybiórczości powodował liczne efekty uboczne leków. Naturalnie każdy lek może wywołać pewne zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego, zawsze jest też możliwość wystąpienia reakcji alergicznej na daną substancje. W przypadku..

Prometazyna (Diphergan)

.. ...receptory H1 aktywowane histaminą. Substancja, z punktu widzenie chemicznego, jest pochodną fenotiazyny. Wywiera działanie antyhistaminowe ( a więc antyalergiczne ), przeciwwymiotne ( lek jest miedzy innymi stosowany w zapobieganiu objawom choroby lokomocyjnej ), także nasenne i..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 253

.. ...bloker na receptory histaminowe i w kooperacji z alkoholem moga byc inne objawy ze strony organizmu, ukl. autonomicznego ale dokladnie jak to dziala to Ci nie powiem bo nie wiem :/ W kazdym razie mialem nieprzyjemna przygode kiedys, wzialem hydroksy i poczulem sie po godzinie lepiej, i..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 705

.. ...serca, uwalniana jest histamina, która pobudza trzy receptory - stąd drżenia, kołatanie serca, przyspieszone tętno, poczucie umierania , ucisk w gardle, sztywnienie mięśni - magnez zostaje wydalony z organizmu i jego deficyt w tkankach się pogłębia. To jest niewykrywalne w badaniach..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 776

.. ...i zobacz jaką miałaś histaminę zawsze przy każdych testach ją robią. Ona chyba musi być dodatnia żeby testy były prawdopodobe. Czy mam rację Zofiu?? Bo Ty bardziej się w tym orientujesz. Ja jestem strasznym alergikiem uczuleniowcem i powiem Ci ze jak miałam wejsc do sklepu z zywnościa..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 777

.. ...kiki: masz rację Misiu. Histamina im większa tym lepsza i jeżeli brałaś Kikuś jakieś leki antyalergiczne to testy będą przekłamane. Nawet Calcium trzeba odstawić przed testami conajmniej tydzień. do Kiki i Madziowej: wziełam dziś Asertin! Troszkę jakbym wymiękczona była co sprawia że..

Drżenie ciała, mięśni, juz sama nie wiem jak to nazwać - Str. 28

.. ...więc jest produkowana histamina, pobudzająca m.in. adrenalinę - to właśnie zestaw objawów opisanych wyżej, czasami może to wyglądać jak atak padaczkowy lub gwałtowna reakcja rzekomoalergiczna - wtedy następuje wydalenie magnezu z organizmu i pogłębienie jego niedoborów. Można przerwać to..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 209

.. ...cholinergiczne, adrenergiczne a1 , histaminowe i serotoninowe. Ze względu na zrównoważony profil działania i małą toksyczność perazyna jest uważana w Polsce za lek pierwszego rzutu w terapii zespołów urojeniowych. Wskazania Lek stosowany jest w leczeniu ostrej i przewlekłej schizofrenii,..

Brak tchu i częste ziewanie - Str. 5

.. ...ale zrobiono mi próbę histaminową która wyszła dodatnia co niby na 100% potwierdza astmę.nie wiedziałam co robić i wkońcu poszłam do psychiatry który od razu stwierdził ze to nerwica lękowa i powiedział ze jeszcze mi tą astmę wyleczy.wyoisał mi leki:lexapro( pół tabletki rano )i..

Swędzenie skóry na całym ciele - Str. 3

.. ...przyczyny. Leki antyhistaminowe: LEKI Z CETYRYZYNĄ ( ja stosuję Allertec, CetAlergin ) - antagonista receptora H1, jest lekiem przeciwhistaminowym II generacji. U mnie całkowicie znosi świąd. Zastosowanie: skórne odczyny alergiczne, pokrzywka, katar sienny, alergiczny nieżyt nosa,..

Hydroxyzinum na nerwice? - Str. 3

.. ...dziala jakos na receptory histaminowe podonie jak hydroksyzyna ale jest mniej usypiające to chyba ( Claritine ) moze pomoze. Bo bardziej poprostu głowe miałem zmuloną i zamroczony jakiś bylem niż niepokoj odczuwalem a teraz on sie pojawil z tego wszystkiego . Witam. Co na moje bezdechy w..

Ciśnienie rozwalające czaszkę podczas snu - Str. 2

.. ...zbyt wysokim poziomem histaminy w organizmie. Mam też silną alergię na wszystkie trawy, zboża, zioła i chwasty. Do tego okazało się,że ryby są dla mnie zabójcze. Sam ich zapach może doprowadzić mnie do wstrząsu anafilaktycznego. No nieźle...... Pisz co u Ciebie: ) Trzymaj się cieplutko..

Ból głowy, ciągnący do tego wysokie cisnienie, ból w klatce piersiowej

.. ...histaminowe.W związku z tym histamina nie jest wiązana w tych receptorach i dlatego jej poziom w organiźmie wzrasta. Jedną z właściwości histaminy jest to, że rozszerza naczynia krwionośne, co może powodować bóle głowy typu migrenowego ( jeśli naczynia rozszerzą się w mózgu ), sensacje..

Nerwica serca?fobia spoleczna?zycie to dla mnie koszmar - Str. 2

.. ...kwasem glutaminowym, histamina itd. Drugą zasadą jest spożywanie pokarmów, w których występują substancje zwężające naczynia i zmniejszające ukrwienie a także utrudniających wchłanianie witaminy PP , np.wit.K., organiczna krzemionka itp. Pozdrawiam. to dobnra informacja ale czy mogla bys..