Holter serca

Badanie EKG Holter (całodobowe monitorowanie rytmu serca)

Badanie EKG Holter (całodobowe monitorowanie rytmu serca)

.. Badanie EKG metodą Holtera, ( całodobowe monitorowanie rytmu serca, badanie holterowskie - nazwa badania pochodzi od nazwiska twórcy ) wykonywane jest aby ocenić aktywność elektryczną serca w ciągu całej doby. Badanie Holtera zlecane jest przez kardiologa najczęściej w przypadku podejrzenia nieprawidłowej,..

Częstoskurcz nawrotny

.. ...wywoływanie arytmii ), EKG metoda Holtera, stymulacja przezprzełykowa lub badanie elektrofizjologiczne z wprowadzeniem elektrod do serca przez tętnicę udową i aortę. Leczenie: farmakologiczne lub ablacja...

Zespół MAS

.. ...oraz badaniach dodatkowych. Jeśli nie udaje się uchwycić napadu w zapisie EKG metodą Holtera, można zastosować rejestrator zdarzeń lub badanie elektrofizjologiczne serca ( programowana stymulacja komór )...

Kardiologiczny rejestrator zdarzeń

.. ...jest badanie EKG metodą Holtera. Zapis 24 lub 72 godzin pracy serca pozwala często na dokładne zdiagnozowanie arytmii. Poważny problem stwarzają jednak napady, które występują bardzo rzadko, na przykład raz na miesiąc czy nawet kilka razy w roku, a przebiegają z poważnymi objawami...

Zaburzenia przewodzenia śródkomorowego

.. ...wysiłkowej, badanie metodą Holtera, badania elektrofizjologiczne z stymulacją przezprzełykową lub programowana stymulacja komór itd. ). Postępowanie jest uzależnione od dokładnego rozpoznania i przyczyn wystąpienia zaburzeń przewodzenia. Stosuje się farmakoterapię, zabiegi ablacji,..

Lepszy monitoring pracy serca

.. Rejestratory Holtera są powszechnie stosowane w standardowych badaniach serca, dzięki którym lekarze określają stan tego narządu podczas wykonywania codziennych zajęć. Zespół Katedry Mikroelektroniki i Technik Informatycznych Politechniki Łódzkiej ( PŁ ) zaprojektował i uruchomił zmodyfikowany system..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 2

.. ...nie moge zliczyc przez holtera ( 5 razy ) i usg serca na tescie wysilkowym ( 2 rrazy ) konczac. test wysilkowy zakonczyl sie wynikiem ujemnym raz 19 potem 20 met * s. usg za kazdym razem w granicach normy.wnioski z usg:miesien sercowy w calosci normokinetyczny.niedomykalnosc zastawiki..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 5

.. ...serdecznie dosyć. Ostatni holter 48 - godz. tydzień temu wykazał komorowe skurcze dodatkwe: 7911, nadkomorowe: 235. Komentarz: rytm wiodący to RZM o śr. czestości 67/min, zaburzony extrasystolią nad i komorową w tym sekwencje SVT i liczna extrasystoliakomorowa. Oprócz tego echo serca..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 19

.. ...wyjściu założono córce Holtera na 24 godz.Nic nie wykazało wszystko OK. Potem trafiliśmy do lekarza kardiologa dziecięcego i po 3 wizycie stwierdził...częstoskurcz... EKG - Rytm zatokowy ok. 110/1.Normogram. Położenie serca pionowe. Skrócony czas PQ do 62 ms. Wydłużony na granicy normy..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 30

.. ...arytmie czy nie? bo holter wykazal ze mam czestoskurcz nadkomorowy, a przy bad.elektrofiz.nie wywolano arytmii,mam rytm zatokowy,i lekarz powiedzial ze jest ok,ale nadal mam * napady * szybkiego bicia serca Ok.115/min, i boje sie ze to jednak ta arytmia.pozdrawiam Może mi ktoś..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 14

.. ...pamiętam 225zł. Z badaniami Holter 12 odprowadzenowy prof bazuje na tym badaniu wszystkimi dotychczasowymi badaniami zapis EKG z zapisem napadu jeśli taki posiadasz i wszystkie dotychczasowe EKG oraz Echo serca. Prof. na konsultacji ustala termin ablacji to wspaniały człowiek który..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 27

.. ...ablacj mialam badanie holtera wyniki byly dobre i ja czuje sie swietnie.czasami czuje takie migotanie serca ale moze przez 5 sekund.poinformowano mnie ze moge tak miec przez jakis czas wiec wogole sie tym nie przejmuje.zabieg uwazam jako bardzo udany i dziekuje calej obsludze szpitala w..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 43

.. ...wcześniej u siebie tj. Holter 12 - odprowadzeniowy, echo serca, RTG klatki piersiowej, badanie krwi i moczu. Jednak na 3 tygodnie przed ablacją musiałam jeszcze raz powtórzyć badanie krwi i moczu - żeby wyniki były jak * najświeższe * . Jeśli będziesz miała jeszcze jakieś pytania..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 48

.. ...oznaczają na badaniu holterowskim,następujące pojęcia:morfologia QRS oraz 3915 dodatkowych pobudzeń pochodzenia nadkomorowego( pary,triplety ).Będę wdzięczna za wszelkie informacje. Cześć Goska 221 ja mam też WPW od urodzenia ponieważ jest to wada serca wrodzona . Z wiekiem może być..

Echo serca - Str. 5

.. ...postanowiłem dzisiaj zrobić holter ciśnieniowy. Odnośnie aorty to mam dwa różne badania USG serca ( zbliżone w czasie ) i na jednym wymiar aorty jest Ao=3,5 cm ( ECHO 2 - D ), natomiast na drugim wynosi on 4,0 cm ( Aparat Vivid 3 - z obrazowaniem drugą składową harmoniczną, kolorowy..

Echo serca - Str. 10

.. ...zaburzen rytmu jest badanie holterowskie. Dziekuje bardzo za odpowiedź, ale jeszcze jedno a co z tymi skaurczami dodatkowymi które odczuwam czy groźne są?? a i z tym tętnem tak wysokim z rana około 100??? Dziekuje raz jeszcze. Trudno odpowiedziec na to pytanie , nie badając pani. Każdy..

Echo serca - Str. 15

.. ...warto jeszcze zrobić holtera ekg? Jade w sierpniu do Zabrza znów na kontrole więc moze wtedy uda mi sie coś załatwić z tym holterem, mam nadzieje ze to serce mi nie stanie do tego czasu, starsznie sie tego boje jak takie cos mi sie przydarzy to juz tragedia cały czas o tym mysle i sie..

Echo serca - Str. 16

.. ...czy koniecznie robić HOLTER EKG ? PROSZĘ O RADĘ, GDYŻ SIE MARTWIE - wiadomo - z góry dziekuje i pozdrawiam! Dzień dobry, Chciałabym prosić Panią Izabelę o interpretację wyniku Echa Serca. Lekarz powiedział, że jak na swój wiek ( 32 lata )i budowę ( wzrost 173 cm waga 57 kg )to mam duże..

Serce przestaje nagle bić i wraca z wielkim hukiem

.. ...odnogi peczka Hisa 24h Holter:pobudzen nadkomorowych 374. bigeminii nadkomorowych 2. trigeminii nad...17.Wielkosc jam serca w normie.Grubosc miesnia prawidlowa z wyrazna tendecja do hiperkinezy.Calkowita frakcja wyrzutu lewej komory EF=66 - 68%( wg Teicholz )Niedomykalnosc mitralna 1..

Dziwne skurcze dodatkowe - Str. 3

.. ...kardiologa. Miałem założonego holtera, ekg, echo serca i lekarz powiedział, że mam arytmie, że wolno mi bije serce, nierówno mam co chwile dodatkowe bicie serca, ale że uprawiam sport to to u sportowców się zdarza, że z tym się normalnie żyje. 3miesiące temu jechałem na egzaminy do..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 7

.. ...jak mialem dwa razy holtera to lekaz stwierdzil po tych cholterach ze mi w nocy jak spie zabardzo zwalnia bicie serca i teraz mi dal jakies badanie bezprzelykowe ale tego juz sie boje badania wiec narazie nie ide ale tak ogulnie stwierdzilem ze niema co sie tym zabardzo przejmowac co mam..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 113

.. ...robione Echo, Ekg i Holtera, kardiolog powiedział że mam niektóre czynniki na górnej granicy ale to nic poważnego. Lecz gdy odczywam pieczenie w klatce piersiowej zawsze na pierwszą myśl nasuwa mi się pytanie czy to nie bedzie zawał i że te bóle i kłucia to może jakaś niewykryta choroba..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 127

.. ...lęków.Zrobił mi echo i holtera nie mam jeszcze wyników ale powiedział tak niech psychiatrzy nie biorą się za leczenie serca.Mnie ciągle mowiono że to szybkie bicie serca i ten lęk przy tym to nerwica lękowa ale teraz to już nie jestem taka pewna.Zobaczę co powie po wynikach.Miałaś..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 138

.. ...etapie czekania na wytnik holtera.Nie wiem co będzie Ale już na wstępie powiedział mi kardiolog że poprzez takie szybkie bicie serca można się nabawić nerwicy jeśli w odpowiednim momencie nikt nam tego nie wytłumaczy skąd to jest.. Na koniec powiem tak że należałobvy się porządnie..

Tachykardia i metacord 50

.. ...badanie powtózyć metdą Holtera.Branie leku na zapas mże Ci tylko zazkodzić. Lekarze tesz ludzie i też się mylą! Hej dziewczyny! tez miala cos takiego jak wy..tzn szybkie bicie serca, bralam jakis lek,,ale wiecie co mi najbardziej mpomoglo?lekarz i jego nastawienie..powiedzial ze jestem..

Problem z kręgosłupem a bicie serca

.. ...miedzy lopatkami ). EKG, Holter nic w sumie nie wykazaly - wielokrotnie powiedziano mi ze to nerwica. Na pytanie czy moze miec to jakis wplyw zawsze slyszalem ze nie. Ja jednak sie nie zgadzam bo jest to zbyt latwe do zaobserwowania, ze kazde rpoblemy serca nasilaja sie wraz z..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej

.. ...wiec seria badań ekg, holter sercowy i ciśnieniowy, testy wysiłkowe, tilt test, gastroskopia, usg jamy brzusznej,tarczyca,nerki, gro badań krwi, echo serca.echo wykazalo wypadanie platka ale potraktowano to jako norme.kazali iść do nerwologa.no i szukam obecnie takiego ale i rozgladam..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 5

.. ...podstawowe badania, tarczycę, Holtera. Wszystko ok. Ale kto tego nie doświadczył, to nie wie co to jest. przy każdym ataku człowiek myśli, że umiera. Kardiolog powiedziała mi, że mam bardzo, ale to bardzo malutkie niedomykanie zastawki mitralnej, które nie ma wpływu na te tachykardie i..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 12

.. ...cala mase badn:ekf, holter,echo serca, test pionizacyjny. w szpitalu dostalam Betalock zok 25. Oprocz tego lecze sie na astme. Mam 21 lat. Pierwsza utrate przytomnosci mialam w wieku 11 lat. I potem tak to juz sie powtarzalo.. Obecnie czuje sie coraz gorzej, mam drzenie rak, kolatanie..

Zaburzenia rytmu serca

.. ...miałam badania metoda holtera.lekarz nie powiedział mi konkretnie czy jest to poważna sprawa tym bardziej że wcześniejsze wyniki byly lepsze niż te ostatnie.cytujęrytm zatokowy,liczna ekstrasystolia przedsionkowa( pary,salwy,pojedyncze pobudzenia zablokowane )bralam lokren 20 1 * 1.teraz..

Najpierw stent potem rozrusznik

.. ...którym wyszło już coś nie tak .potem założono mu na 24 godz holtera.po tym badaniu wyszło ze ma 1 sekundowe zatrzymania akcji serca.zadecydowano o założeniu rozrusznika.czy miał ktoś podobną sytuacje...

Ablacja - Walczak, Czerwiński, Wojnarowa

.. ...pacjenta do ablacji, zaleca Holter 12 - sto odprowadzeniowy, ekg, echo serca, prekonsultacje u innej Pani Doktór np. P.Dr. Ewy Bujnowskiej lub P.Dr. Ewy Szufladowicz, kiedy ma już wyniki badań i pacjent idzie na wizyte do Pana Profesora to można bez obaw zapytać o zabieg refundowany, jak..

Częstoskurcze i arytmie - jakie leki bierzecie? - Str. 2

.. ...od maja. Wykryto je Holterem, bo przedtem myslałam, że to coś w jelitach mi sie przelewa.Oczywiście dodatkowo narastały leki z tego powodu, bo uczucie zamierania serca, a potem szarpania są jak wiecie straszne. Od maja leczę sie Biosotalem40, a na nerwy biorę Fevarin - lek..

Dodatkowe skurcze komorowe

.. ...temu miałam robionego holtera, wykazał 70 sk na dobę. mój znajomy kiedyś miał jakieś arytmie, dzisiaj ma wstawiony rozrusznik. co mnie czeka? Witam. Z tego co wiem to rozrusznik jest na co innego. Na roznego rodzaju bloki , przerwy w pracy serca itp. Moze chodzi Ci o defiblyrator. W..

Bradykardia jak leczyć? - Str. 2

.. ...pozdrawiam : ) Hej! Ostatni Holter: To 9 pauz dłuższych niż 2 sekundy, najdłuższa przerwa 6,2s, najwolniejsze tętno z 4 kolejnych uderzeń to 34, najniższe średnie z całej godziny to 41uderzeń na minute Trenuje kolrarstwo, ale będę miał badania czy czasami nie zadlugie te odpoczynki..

Ablacja - kompendium wiedzy - Str. 24

.. ...spadł mi do max 48. Holter wykazał podczas snu wiele pauz 4 sekundowych, napadowy blok III stopnia. Zostałam zakwalifikowana do wszczepienia stymulatora serca - zabieg wykonano 12 września. Pomimo całej tej sytuacji cieszę się, że w momentach grozy jestem zabezpieczona - nie mogłabym..

Ablacja - kompendium wiedzy - Str. 26

.. ...zleci powinnaś zrobić Holtera, echo serca, badanie krwi - w tym szczególnie potas i hormony tarczycy. Warto uzupełniać niedobór potasu. Głowa do góry - wiele osób ma częstoskurcze, na szczeście medycyna potrafi pomóc, szczególnie w tych prostszych przypadkach. Ja z częstoskurczem żyłam..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 13

.. ...niepokoję się zapisem holtera bo zarejestrowano w nim podczas 21 - godz. pracy serca aż 1089 poj. pobudzeń przedwczesnych komorowych o morfologii LBBB, 180 Par : - ) z czego to ostatnie nie wiem co oznacza. ? To dwa razy wiecej pobudzeń niż w poprezdnich zapisach , a podczas..

Po ablacji - Str. 3

.. ...przebadaniu mnie metoda Holtera, stwierdził, że mam dodatkową drogę w serduchu. Dodam, że bardzo ostro trenuję siatkówkę, dlatego lekarz zlecił mi osczędzanie się przez 3 miesiące i ponowne badanie Holterem. Nie odczuwam żadnych ataków częstoskurczy, tylko pojedyńcze opóźnione bicie..

Po ablacji - Str. 16

.. ...wszystkie badania. Mialam holter, echo, ekg, badania krwi. Wszystko w normie. Pare dni po zdjeciu holtera znowu dostalam czstsrcz. Moja mama uslyszala o tzw. kardiofonie czyli przenosnym ekg, gdy ma sie zaburzenia rytmu, podlacza sie te elektrodki i przesyla zapis akcji serca do..

Po ablacji - Str. 17

.. ...dobrym rozwiązaniem jest holter tam potwierdziły się moje częstoskurcze wg innych badań nic mi nie dolegało - tak jeszcze niektórzy lekarze mówili mi rok temu. Całe szczęście że w końcu trafiłam do dobrych lekarzy w śląskim Centru Chorób Serca i Naczyń w Częstochowie którzy od razy..

Po ablacji - Str. 20

.. ...lekarza, nie miałam holtera, echo serca..jedynie EKG. Pozdrawiam wszystkich gorąco, trzymam kciuki za tych po i przed ablacja. Życzę zdrowych i spokojnych świąt. Witam Jestem 3 tygodnie po ablacji w śCK w Kielcach ( pozdrawiam wszystkich lekarzy i cały personel - są wspaniali ) i mam..

Szybkie tętno

.. ...Powinieneś zrobić ekg i holter aby zaobserwować pracę serca w ciągu całej doby. Pozdrawiam U mnie też podobnie. Ciśnienie mam raczej w normie ale puls mam ponad 100. Znowu jest troche gozej bo przekracza 110. Biorę tabletki ale one w minimalnym stopniu mi to tetno obnizaja. juz nie wiem..

Szybkie tętno - Str. 16

.. ...kardio tez zrobil badania holtera cisnieniwego i niby wszystko ok wyniki ladne ale zmienil mi propranolol na betalok 50 i niby ok ale gdzies po 3 miesiacach tsh w normie a ja dostaje w pracy tak jak pisalyscie lęki bicie serca zimno sikanie co 3 minuty i wezwalam karetke bo myslalam ze..

Szybkie bicie serca przy nagłych ruchach - Str. 2

.. ...stwierdzono po badaniu holterem ), duszność podczas spoczynku podczas wysiłku rzadko ale zdarza się kiedyś nawet podczas jedzenia, bóle w klatce piersiowej przeczytałem że to mogą być bóle dławicowe, utrata wzroku nie całkowita ale widzę tak jak bym otworzył oczy pod wodą, drgawki pod..

Czy mam nerwicę serca?

.. ...powtarzam badania. Samych Holterów mam już ok. 10. Pomimo, że wiem, że to tylko nerwica nie mogę się z tego lęku o życie ( bo o to w końcu chodzi ) sama wyzwolić. Dwa razy przechodziłam psychoterapię - raz grupową raz indywdualną. W moim przypadku nie odniosło to żadnego skutku. Niemniej..

Czy mam nerwicę serca? - Str. 2

.. ...czekam jeszcze na wynik holtera. Pewnie nic nie wyjdzie. Ja wiem, ze to moja glowa, musze sie jakos trzymac, na pewno bedzie dobrze i wam tez tego z calego serca zycze : ) Witam wszystkich ! Mam 22 lata, a od dwóch lat także cierpię na opisywane przez Was dolegliwości. U mnie wszystko..

Jakie macie dolegliwości nerwicowcy?

.. ...Miałam robione EKG i Holter, wszystko było ok. Przepisano mi Propranlol i tabletki na spanie. Tylko że te objawy nie ustępowały, co raz bardziej nie dawałam sobie rady, miałam bóle w klatce piersiowej, podwyższony puls, kołatanie serca, ale przedewszystkim bałam się że umrę. Te sytuacje..

Jakie macie dolegliwości nerwicowcy? - Str. 2

.. ...żebym zrobiła jeszcze Holtera jeżeli on nic nie wykaże to wtedy zrobić konsultacje neurologiczną. Ale na moje nieszczęście Holter wykazał właśnie tachykardie, częstoskurcze nadkomorowe i pobudzenia komorowe. Wtedy lekarz powiedział mi że mam wadę serca tzn. * dodatkową droge przewodzenia..

Moje serce przestaje bić ot tak poprostu

.. ...zrobic sobie badanie Holtera - może idź prywatnie to bedzie szybciej - koszt ok. 100zł - nic nie boli bo to jest EKG całodobowe - z tym sobie chodzisz normalnie. Potem zrób sobie USG serca - a dopiero z tymi wynikami idź do kardiologa. Moim zdaniem z opisów wyglada mi to na skurcze..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 14

.. ...taki aspekty,badanie holtera,usg serca nic szczegolnego nie wykazało,po tym omdleniu miałam taka fobie ze musiałam zwalniac sie z pracy bo miałam tak silne zawroty ze odrazu leciałam do szpitala.popadłam w paranoje.Od tamtego czasu oprocz tego ze kazda noc jest psychicznym koszmarem to..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 17

.. ...kardiolog ) EKG, USG, Holter i inne. I nic nie wykazaly. Jednoczesnie odwiedzilem przemila pania psychiatre i te dzialania pomogly. Zaczalem dobrze sypiac. Pani prof. przepisala mi Concor5. Przyjmuje go kilka lat. Unormowal mi cisnienie, umiarowil bicie serca. Zanim zaczalem go..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 119

.. ...niby tak: - Robilem Holter RR ( cisnieniniowy ) - cisnienie OK tylko tetno czasami wysokie - rada? nie denerwowac sie LOL - Holter EKG - tez w porzadku - Echo serca - dobre - test wysilkowy - zapytalem lekarza czy moge biegac, grac w pilke... odpowiedzial ze to nawet wskazane : ) Wiec..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 248

.. ...kołatania( kardiolog )echo i holter i wszystko ok.skoki ciśnienia nawet 200/100 teraz juz tak sie nie nakręcam nie myśle i jest ok zawsze jak mieże to 120/80 i nawet poniżej.,tętno to w spoczynku 90 teraz to 72 poniewaz pale papierosy jak nie paliłem to 60,64 zawroty głowy ale..

Kardiowerter / defibrylator serca (ICD) - Str. 4

.. ...poprawki. Czekam na holter w Warszawie i na decyzję profesora. Napisz Agnieszko swoją historię. Czekam i pozdrawiam. mam tez deffi Cześć Michał. Co było powodem wszczepienia kardiowertera? Ile masz lat? i jak się czujesz.Czy twoje , .życie uległo zmianie. ja czekam na wszczepienie..

Kardiowerter / defibrylator serca (ICD) - Str. 5

.. ...echo test wysiłkowy holter i podejrzewam,że na badania genetyczne.pobiera się krew samo Ekg nie jest wyznacznikiem. Ja też nie chciałam defibrylatora ,ponieważ się strasznie bałam myślałam sobie jak to będzie,jak ja sobie poradzę,jak przeżyję zabieg, przecież mam synka. Patrząc z..

Poranne szybkie bicie serca - dlaczego? nerwica

.. ...powtarzam badania. Samych Holterów mam już ok. 10. Jak więc widzicie jestem niestety hipochondryczką. Pomimo, że sama studiowałam psychologię nie mogę się z tego lęku o życie ( bo o to w końcu chodzi ) sama wyzwolić. Dwa razy przechodziłam psychoterapię - raz grupową raz indywdualną. W..

Czy to nerwica serca? silny ból w okolicy serca

.. ...miałam robione: ekg, holter, echo, prześwietlenie klatki piersiowej, morfologie. Podobno nic mi nie jest, lekarze stwierdzili ze to może mieć podłoze emocjonalne. Brałam już tyle psychotropów że nazw nie moge spamiętać m. in Pramolan, który przepisali mi w szpitalu i który niewiele..

Pytania do lekarza, bo to bigeminia z Holtera?

.. ...bigeminia.to wyszło mi w cholterze.dzięki Bigeminia to jest co drugi skurcz dodatkowy ( najczęściej komorowy ) moj wujek ma teraz 40 lat, juz od 20 roku zycia mial objawy miazdzycy, podwyzszone cisnienie. Niedawno dostal napadow dusznosci. Lezy teraz w szpitalu pod stala obserwacja...

Arytmia serca?

.. ...wiec wybralem sie na holtera i akurat w tym dniu co bylo badanie czulem sie swietnie ale wyczulem 3 takie szarpniecia i co sie okazalo,okazalo sie ze to co odczulem nie zostalo uwzglednione na wynikach zas o godz 5:00 mialem jedno pobudzenie nadkomorowe i o 7:00 komorowe i nic..

Dziwne ataki serca

.. ...miałem tez badanie metodą Holtera i też wszystko w normie ( coś tam było że mam liczne objawy tachykardii zatokowej i nadmiernie wysycony płatek czy jakoś tak )Lekarze stwierdzili że to może być kwestia psychiczna - co od razu wykluczam.Musze dodać że nie pale papierosów,od czasu do..

Od zawrotów głowy do kołatania serca

.. ...Proponuję zrób sobie Holtera - to jest całodobowe EKG/ok.100zł/ i USG serca - to wykluczy wady serca, albo cos tam się zarysuje, dopiero po takich badaniach mozna być spokojnym, że to np. na tle nerwicy albo na jakims innym.Ja mam to samo - arytmia, dodatkowe skurcze od roku - leczę się..

Kołatania serca, to nerwica?

.. ...niejednoznaczny.Zrób też holter i echo serca. No i ekg oczywiście. Cześć własnie przed paroma godzinami mialem nie miłą sytuacje. Byłem sobie w pracy a tu po prostu zaczelo mi bic bardzo bardzo szybko serce , nie przejołem sie tym i dalej robilem swoje. Po kilku nastepnych min nie..

Kołatania serca, to nerwica? - Str. 2

.. ...nie stresuje.W wyniku holtera wyszło ze mam pojedyncze dodatkowe uderzenia. Ale te odczucia kołotania przypominaja mi lekko czestoskurcze ktore miałam wczesniej tylko w lekkiej formie.Czy to moze byc czestoskurcz??Najgorsze w tym jest to ze robi mi sie strasznie słabo i jak by mi miała..

Szybkie tętno przy nerwicy jest niebezpieczne?

.. ...siebie zawalilam sprawe,w zasadzie bo mnie olali.Po pierwszych badaniach nic nie wyszlo mysleli ze sciemniam,ale za drogim razem juz nie dalam sie wyrolowac i wyszlo na moje,teraz biore leki i jest lepiej...

Napady duszności

.. ...skacze cisnienie - zrób holtera cisnieniowego - koszt ok 100zł, by sprawdzić czy to napadowe epizody. Możesz tez sobie zrobic spirometrię - koszt ok 30zł. Czy masz problemy jednoczesnie z pracą serca? np bardzo szybkie lub nieregularne bicie? Jezeli nic nie oczuwasz niepokojącego, to..

Płatek mitralny i jego rola w sercu

.. ...!!Zaczelam robic badania !! Holter potwierdził zaburzenia rytmu serca ale ekg wysilkowe wypadlo dobrze!! Echo serca wykazalo wypadanie platka!! lekarz stwierdzil że nie powinno to dawac takich silnych objawow !!przepisal mi leki na zaburzenia rytmu !! A ja czuje sie zle !! serce szaleje..

Kilkuminutowy atak trzepotania serca

.. ...testu wysiłkowego czy Holtera. Lekarz powiedział, że wszystko OK, ale zalecił magnez, glucardiamid, aspargin, czyli raczej łagodne leki. Proszę o drobny komentarz. Dziękuję i pozdrawiam! Jest kilka badań, które wyświetlą wszystkie dolegliwości serca: Holter ( czyli 24 godz zapis EKG ),..

Nerwica, choroba serca, skurcze dodatkowe?

.. ...zrobić badanie metodą Holtera ( całodobowe ekg ). Dobrze byłoby to sprawdzić, bo dodatkowe skurcze mogą mieć różne przyczyny ( od nadczynności tarczycy do wad serca ). Więc zainwestuj w holterek i się dowiedz : ) Witam wszystkich! zdiagnozowano u mnie wypadanie płatka zastawki a zaczęło..

Choroba serca czy panika?

.. ...skierowal mnie na badanie Holtera 24h. Po tych wszystkich badaniach podejrzewal zespol wczesnej repolaryzacji komor i polecil wykupienie leku ktory mialby ustabilizowac rytm mojego serca jesli sprawa sama by sie nie rozwiklala. Niestety postanowilem nie wykupic tego leku, poniewaz wiem..

Nerwica serca po ciąży

.. ...zrób sobie badanie Holtera - i z tymi 2 wynikami idź do kardiologa./ja wszystkie badania robiłam prywatnie, bo lekarze nie chcą dawać skierowań z powodu samych szmerów.Koszt ok 100zł za jedno.{Pozdrawiam..

VPB z opisu Holtera

.. ...dzisiejszym odebrałem wynik holtera. Na poczatku dodam,że od 02.2005r mam wszepiony stymulator serca DDD z powodu choroby wezla zatokowego. Codziennie zazywam dwa razy dziennie POLFENON 150 oraz BIOSOTAL 80. Holter mialem zrobiony dlatego iz na wydruku z kontroli stymulatora wyszlo iz..

Arytmia serca a jelita

.. ...cierpie - mam zbadane Holterem serce - sa tam pobudzenia dodatkowe komorowe i nadkomorowe. Biore na to Biosotal 40. lecze tez nerwicę.Bardzo prosze o odpowiedx osoby które maja podobne dolegliwosci.Pozdrawiam. Zulka porozmawiajmy na moim GG 7028787. Strasznie mi Cię szkoda i sam kiedyś..

Kardiomiopatia przerostowa - Str. 4

.. ...Warto zrobić dodatkowo holtery.ekg przed wizytą .to nie boli.a dużo wnosi.. jeśli występowały omdlenia u dziecka to warto taką wizytę u kardiologa lub w czd przyspieszyć choroba jest dziedziczna więc synek ma ją po Tobie lub tacie, musicie zrobić sami echo serca i ekg oraz rónież zbadać..

Skurcze dodatkowe i leczona nerwica serca

.. ...EKG, ECHO i założył Holtera. Wyniki badań są w porządku. Lekarz powiedział, że mam nie brać leków na nerwicę tylko przepisał mi Concor Cor ( 1.25 mg x 1 dziennie )na odczuwane skurcze dodatkowe. W trakcie badań nie odczułam żadnego skurczu dodatkowego, a wczoraj znowu się zaczęło...

Brzuch drga, porusza się w rytm uderzeń serca

.. ...dobowy pomiar cisnienia( holter ) z tego wyszło że jestem zdrowy jak koń , serce zdrowe, jedynie tetno mam wysokie ale takie mam już bardzo długo 90/minute ( +/ - 10 ) cisnienie z górnej granicy, czy to może jest nerwica?. Teraz już się dotego przyzwyczaiłem, ale kiedyś jak o tym..

Para i Salwa w wynikach Holtera

.. Z wyników Holtera dowiedziałam się, że mam skurcze dodatkowe serca komorowe i nadkomorowe, oraz 1 salwę, czy Parę - nie wiem co to znaczy? lekarz powiedział, że to groxniejsze od tych skurczy. Mam cechy wypadającego płatka i nerwicę, ale nie wiem co było pierwsze. tj. wydaje mi się że nerwica rozpetała tę..

Prawostronna blokada serca

.. ...robione duzo badan, echo, holter, wszystkie horomony, enzymy sercowe o podstawowych badaiach juz nie wspomne. Kiedys czytałam ze sportowcy wyczynowi tak maja tylko ze ja nim nie jestem; - ( Jeśli nie ma poważnych przyczyn takiego stanu to nie należy sie przejmować. Jeśli nie ma pani..

Częstoskurcz komorowy a migotanie komór

.. ...ciagu doby ( badanie holtera ) moze byc max skurczów komorowych i pobudzen komorowych Pobudzeń komorowych ( nieprawidłowych ) może być max 100 na dobę ( <5/h ) bez współistnienia choroby serca. Jeśli jednak występuje choroba serca to dla każdej choroby są inne normy. Najważniejsze..

Dziwne uderzenia serca

.. ...bardzo wystraszony ekg holtera. Idx z tym do kardiologa i bedziesz wiedział czy cos ci jest, czy to tylko twóje ciało świruje. ja mam niecałe 19 lat i od 2 lat mam to samo. Czasami bardzo rzadko a czasami kilka razy dziennie. Nie chodze do lekarzy bo im nie ufam, mam ich głęboko w du * *..

Ablacja żył płucnych i krwiak w miejscu wkłucia

.. ...pani doktor zalozyla mi holtera ale w tym czasie nic nie odczuwalam po powrocie do domu zaczelam odczuwac przewracania w klatce i szybkie bicie serca czy bylby to nawrot arytmi pani kardiolog mowila ze jedna ablacja to malo i trzeba powtorzyc jestem zalamana czy to jest konieczne Tak..

Pieczenie w sercu i jego okolicy

.. ...podczas jakiegos robionego holtera albo ekg? czy tylko masz na mysli szybkie bicie serca. Mnie zawsze pisza tachycardia zatokowa.Czyli mam nadzieje ta niegrozna. pozdrowionka. A napisz jak sie czujesz podcas czestoskurczu?? ile masz lat? ja 27 Podczas kontroli stymulatora wyszly rożne..

Dodatkowe skurcze - Str. 7

.. ...znaleziono ,byl tez Holter . Musisz zabrac sie za sport tzn. chodzic ,spacerowac i lekki bieg ,uwierz mi ....pomaga . Kup tez w aptece glog w tabletkach wysoko dozowany i jemiole . Cudow nie oczekuj za miesiac ,troche tzn.2 - 3 miesiace musisz poczekac ,ale zobaczysz bedzie dobrze - -..

Dodatkowe skurcze - Str. 20

.. ...nie poprawi mam miec holter. Ciesze sie ze was znalazłam, dzieki wam uspokoiłam sie ze tak wielu ludzi to ma i nie oznacza to od razu chorego serca pozdrawiam was ciepło. witam,mam do was pytanie,skurcze dodatkowe tez mam od ponad 4 lat ale ostatnio zaczalem biegac i grac w pilke nozna z..

Dodatkowe skurcze - Str. 21

.. ...częstoskurcze na badaniu holtera - A dolegliwości tego typu to ja mamm ...ho, ho , ho ...albo i jeszcze dłużej ! Zawsze myślałam ,że są to tylko * dodatkowe * - okazuje się ,że nie !Miewam do 5 dodatkowych skurczów na minutę i nie zawsze jest to przyspieszenie , czasem zwolnienie bicia..

Dodatkowe skurcze - Str. 28

.. ...wyniki nie sa dobre z Holtera bo zdazylam je sobie sama zinterpretowac: - ) Mam kolatania i potkniecia serca bez przerwy od dwoch miesiecy. Wczesniej nigdy tak dlugo to nie trwalo bo np. mialam to dwa tyg a pozniej znikala np. na pol roku i porwacalo. Teraz trwa najdluzej i pewnie..

WPW a ablacja - Str. 3

.. ...czas,mialam robiony Holter 24 godzinny lecz w tym czasie akurat nie mialam tych atakow,wiec ich nie zarejestrowal.W miedzy czasie mam dodatkowe czestoskurcze ( tachykardie )i biore leki na spowolnienie akcji serca.Ja mam zdiagnozowane wypadanie platka ale czy moglbys opisac mi swoj atak..

WPW a ablacja - Str. 4

.. ...Walczaka. Z badaniami Holter 12 odprowadzenowy prof bazuje na tym badaniu wszystkimi dotychczasowymi badaniami zapis EKG z zapisem napadu jeśli taki posiadacie i wszystkie dotychczasowe EKG oraz Echo serca. Prof. na konsultacji ustala termin ablacji to wspaniały człowiek który roztacza..

Czy można wyleczyć skurcze dodatkowe?

.. ...usg serca i dwa razy holtera.badania nie wykazaly patologi a jedynie niemiarowosc oddechowa i skurcze dodatkowe. kilku lekarzy potwierdzilo diagnoze i zapewnilo ze z tym trzeba zyc wiec zyje ale juz nie tak jak kiedys.cale zycie kreci sie wokol serca.czasami jestem kompletnie zalamany i..

Migotanie przedsionków jest wyleczalne? - Str. 2

.. ...dokladniejsze badania holter i echo serca ja mialam po wysilku jeszcze do olgi jestem juz po zabiegu mialam w lutym robiony jade 29 do kontroli do pani kardiolog Witam Piotrze, czy moglbys mi pomoc w zdobyciu kontaktu do Zabrza?skoro Tobie sie udalo. Dziekuje Agnieszka Uzupełnij mikro i..

Dziwne zaburzenie rytmu serca

.. ...i zrób sobie badanie holterem 24h, prawdopodobnie masz dodatkowe skurcze, na badaniu może wyjść jeszcze coś czego sam nie odczuwasz. Jak to się dzieje po wysiłku chyba warto zrobić próbę wysiłkową. Nie zwlekaj idź do lekarza. Powodzenia hej.mam 32 lata i mam to samo co ty.tetno bije..

Jak interpretować wynik Holtera?

.. ...można wywnioskować, że cierpi pani na napady tachykardii czyli szybkiego bicia serca. Potrzeba innych badań aby stwierdzić coś wiecej, no i oczywiście najważniejsze jest jak pani sie czuje. Pozdrawiam..

Posiłek a bicie serca

.. ...miałem,ale miałem 5 holterów,kilka USG wysiłkowych serca,badania krwi,tarczycy,niezliczone ilości ekg.Ciśnienie zarówno przy 60ud/min.,jak i po jedzeniu,przy ok.110ud/min bez mała takie samo ~120/~80. Ja miałem identyczne wyniki podstawowych badań lekarskich jak twoje i zaburzenia rytmu..

Co poradzić na arytmię?

.. ...sladowa fala zwrotna.Holter natomiast wykiazal 19 tachykardii nadkomorowych.W jednej z nich moje serce mialo w ciagu 2 min.316 pobudzen.Lekarz przepisal mi bilocard na zwolnienie akcji serca,ale boje sie brac,poniewaz przeczytalem gdzies,ze odstawienie tego moze byc grozne dla zycia.Na..

Nerwica serca? już nic z tego nie rozumiem

.. ...tarczycy , moczu a nawet Holtera , ktory wykazal ze mam sklonnosc do tachykardii Moje zycie jest spokojne w zasadzie mam w nim malo stresow ( troche wiecej ich bylo przy rzucaniu palenia ), nie odczuwam rowniez zadnych lekow , ale teraz w prawie 11 tydzien po odstyawieniu nikotyny..