Holter ciśnieniowy

Echo serca - Str. 5

.. ...postanowiłem dzisiaj zrobić holter ciśnieniowy. Odnośnie aorty to mam dwa różne badania USG serca ( zbliżone w czasie ) i na jednym wymiar aorty jest Ao=3,5 cm ( ECHO 2 - D ), natomiast na drugim wynosi on 4,0 cm ( Aparat Vivid 3 - z obrazowaniem drugą składową harmoniczną, kolorowy..

Echo serca - Str. 33

.. ...wartości nigdy nie mierzone holterem ciśnieniowym lecz sporadycznymi pomiarami .Sporadycznie - żadko piję alkochol( na kacu wysokie ciśnienie mimo leków ),uprawiam sport siłowy - stateczny - siłownia waga 90kg wzrost 181cm. Echo ,które wykonałem 2 dni temu wykazało: lewa komora 52mm,lewy..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 999

.. ...nas.Ale też polecam holter ciśnieniowy żebyś wiedział czy wogóle masz jakiś problem z ciśnieniem!pozdrawiam jesteś facetem musisz być twardy!!! :o ) , czesc Z tymi skokami cisnienia przy lekach to chyba jednak normalne. Nigdy wczesniej nie mierzylam sobie cisnienia podczas ataku...

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej

.. ...wiec seria badań ekg, holter sercowy i ciśnieniowy, testy wysiłkowe, tilt test, gastroskopia, usg jamy brzusznej,tarczyca,nerki, gro badań krwi, echo serca.echo wykazalo wypadanie platka ale potraktowano to jako norme.kazali iść do nerwologa.no i szukam obecnie takiego ale i rozgladam..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 180

.. ...brzucha, gastroskopię, Holter EKG i ciśnieniowy, krew i mocz kilka razy… i jest wszystko ok. jedyne co mam to podwyższone CPK. Na tą okoliczność miałem badanie ANA ( zapalenie tkanki łącznej ) ale jest ok., jeszcze teraz będę miał badania EMG ( badania mięśni ). Neurolog..

Dodatkowe skurcze - Str. 78

.. ...kardiologa. Zrobiłam holtera, echo, holtera ciśnieniowego i zwykłe rutynowe badania. Wyszło nadciśnienie i za wysoki cukier oraz przyśpieszone tętno, żadnych niepokojacych objawów jeśli chodzi o skurcze. Dostałam Enareal na nadcisnienie i Bisocard 5mg. Wszystko się wyciszyło na rok...

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 261

.. ...serca, próbę wysiłkową, holtera ciśnieniowego i nic złego nie wykazało. Tak więc myślę, że to nerwy. Kasiu myślę, że CI to przejdzie. Ja miałem tak ok. miesiąca. Na Twoim miejscu zainwestował bym w kilka opakowań dobrego magnezu i Omega - 3. Mi to zdecydowanie pomogło. Niestety na efekty..

Częstoskurcz - jak u was to wygląda?

.. ...badaniach - kilka razy EKG, holter ciśnieniowy ( zaznacze iz przy kazdym pomiarze w przychodni 170/110 ), USG serca i całej jamy brzusznej, krew na morfologie, OB, CRP, cholesterol, glicerydy, cukier, bakterie boreliozy, chelicobacter itd itp wszystko w normie ( badania krwi robie sobie..

Drżenie ciała, mięśni, juz sama nie wiem jak to nazwać - Str. 31

.. ...miałem założony aparat Holtera - ciśnieniowy i EKG serca ). Oprócz tego że mam podwyższony cholesterol i trochę podwyższone ciśnienie, wszystkie badania wyszły ok. Wypuścili mnie ze szpitala i powiedzieli że jestem zdrowy, ale ja mam dalej te dolegliwości. Drżą i drętwieją mi ręcę nogi,..

Skoki ciśnienia

.. ...złe - musiałbyś zrobić holtera ciśnieniowego i zapytać lekarza - ciśnienie mierzy się w spoczynku - po przynajmniej kilku minutowym odpoczynku, trzeba dać się ciśnieniu wyrównać. Podobnie jest nieprawidłowość jeśli różnica ciśnień mierzona na jednej i drugiej ręce jest wyższa niż 11..

Budzenie się w nocy z uczuciem braku oddechu - Str. 2

.. ...80/30 to wyszło mi na holterze ciśnieniowym zauwazyłąm ze zawsze się wtdy budze i mam pzrygniecioną szyje lub jak leże na boku na poduszce. może u mnie ma to coś wspónego z szyją nie wiem nie robiłąm konkretnych bad w tym kierunku poza dopplerem tętnic szyjnych a tam jest ok pozdrowienia..

Powiększony lewy przedsionek serca

.. ...wartości nigdy nie mierzone holterem ciśnieniowym lecz sporadycznymi pomiarami .Sporadycznie - żadko piję alkochol( na kacu wysokie ciśnienie mimo leków ),uprawiam sport siłowy - stateczny - siłownia waga 90kg wzrost 181cm. Echo ,które wykonałem 2 dni temu wykazało: lewa komora..

Bardzo niskie ciśnienie - Cardiamidum, Glucardiamid

.. ...czasmi nawet niższe bo holter ciśnieniowy miał problem by zmierzyć - nie mam siły nawet usiąść. dopiero ok 9 się normalizuje a ok 11 wzrasta do 150/90 i dlatego ok 11 biore leki na nadciśnienie. bo normanie mam nadciśnienie ale mam takie momenty w nocy że mi mocno spada a nad ranem to..

Nerwica w ciąży - Str. 109

.. ...miałam nawet założonego holtera ciśnieniowego na 24h i moje najwyższe ciśnienie w całej dobie to 90/60 !!! Przeważnie jest ok 80/50, do tego puls ponad 100, także jak widzisz przerabiam to samo. d zięki za wsparcie ja jade do szpitala do olesnicy wiesz taciąża wybiła mnie z rytmu ja..

47 uderzen na minute 45-latek

.. ...ale najlepeij zrobić holtera - kiedy masz to 47? W nocy to normalne, sportowcy to mają i to normalne - jeśli to genetyczne to osoby w rodzinie też tak muszą mieć. Pozatym często jednorazowy pomiar może mylić jesli ktoś ma skurcze dodatkowe - wtedy elektroniczny ciśnieniomierz pomija..

Prawidłowe ciśnienie 16 lat

.. ...pomocą 24 - godzinnego holtera ciśnieniowego ( to małe urządzenie, które przez całą dobę w regularnych odstępach automatycznie mierzy ciśnienie i zapisuje wyniki ). Witam. Mam Także 16 lat. Wczoraj w pewnym momencie miałem puls 200+ przyszedłem do domu położyłem się i wszystko przeszło w..

125/100 ciśnienie

.. ...że miałam 150/90, ale holter ciśnieniowy wyszedł mi ok. Być moze nadgarstkowe nie są za dokładne ale ja moim mierzę od roku - i było raczej niskie a teraz widzę od dwóch tygodni że podniosło mi się to rozkurczowe i mam 110/90, albo 125/100 puls 46 - 51 w ciagu dnia a wieczorem 90/50 puls..

Wysokie ciśnienie tylko jak ktoś mi mierzy

.. ...wiele wyjani całodobowy holter ciśnieniowy - polecam pozdrawiam Czy mogę iść sam do lekarza z takim problemem, jeśli tak to do jakiego ? Dokładnie jak przedmówczyni, całodobowy holter powinien rozwiać twoje wątpliwości, ale raczej bym sie za bardzo nie przejmował, ponieważ w moim..

Leczenie nadciśnienia skutki uboczne

.. ...pozdrawiam Miałem robionego holtera ale nie ciśnieniowego... echo wyszła mi niewielka niedomykalność zastawki... prześwietlenie serca wyszło w normie wieku i próbę wysiłkową podobno Ok tzn. tolerancja na wysiłek średnia... też mam problemy czasami w nocy ale nie wiem z czego wynikają ale..

Życie w ciągłym strachu

.. ...wykonano mi parę badań. Holter ciśnieniowy wykazał dobowe średnie ciśnienie 145/92, holter serca dodatkowe skurcze ( tachykardię ) i puls w cyku dobowym od 56 - 120 uderzeń. Z USG serca wynika, że mam wypadający płatek zastawki, poza tym serducho jak dzwon, bez cech przerostu. Płuca,..

Chcę zmienić swoje życie - mam nerwicę

.. ...kardiologa.zrobiłem echo serca, holter ciśnieniowy, badania krwi, wszystko ok, jedynie zbyt mało dobrego cholesterolu, pani doktor zaleciła więcej wypoczynku na świeżym powietrzu i kilka tabletek mg w tygodniu.znowu wrzuciłem na luz.kolejny jak go nazwę atak nastąpił w czasie wylotu na..

Nadciśnienie tętnicze oraz szmery w sercu

.. ...sercu, skierował mnie na holtera ciśnieniowego. Co to holter to wiem, ale martwią mnie szmery w sercu, nigdy na serce nie chorowałem. Mógł by mi ktoś pomóc zrozumieć istotę tych szmerów co to jest tak właściwie ? Pozdrawiam gorąco i wszystkiego dobrego!!! czesc : ) powiem Ci ze mam..

Skoki ciśnienia przy pomiarach

.. ...najlepszym rozwiązaniem jest holter ciśnieniowy. a pozatym jak masz problemy z doborem leków na RR to najlepsza jest na to poradnia nadciśnieniowa. powinien się tym zająć hipertensjolog : ) takie poradnie najczęściej są przy szpitalach akademickich. skierowanie możesz dostać od lekarza..

Ciśnieniomierz nadgarstkowy źle wskazuje?

.. ...przeprowadzone: ekg, holter, badania nerek itp. Parę miesięcy temu zacząłem sumiennie mierzyć ciśnienie: rano, wieczorem oraz w ciągu dnia. Podczas pomiarów domowych jestem w miarę spokojny ( na pewno spokojniejszy niż u lekarza ) a mimo tego górna wartość ciśnienia czyli ciśnienie..

RTG klatki piersiowej w diagnozowaniu chorób układu krążenia

.. ...robione EKG, echo i holter ciśnieniowy. Zlecił też USG jamy brzusznej ( już je zrobiłam - wszystko dobrze ) i RTG klatki. No ale właśnie z tym RTG mam problem. W ciągu ostatniego miesiąca miałam robione w sumie 7 zdjęć ( czaszka i kręgosłup szyjny ), ostatnie 2 wczoraj. No i co teraz ze..

Wiarygodność pomariów ciśnieniomierzy

.. ...wiekszosc badan: EKG, holter EKG, EKG wysilkowe, USG serca, nerek, tarczycy, wiekszosc badan z krwi, TK glowy. Wyniki wyszly w normie, ale ze po drodze nabawilem sie nerwicy serca, przepisano mi bisocard 2.5 mg. Wszystko bylo dobrze mierzylem cisnienie swoim Hartmann Tensoval Mobil (..

Nadciśnienie po jednorazowym badaniu?

.. ...albo poproś najlepije o holtera ciśnieniowego i bedzie wsyztsko jasne. Po co niepotrzebnie truć się lekami: ) Twój problem to także palenie,to znaczbnie pogarsza stan,sądzę że metoda leczenia polem magnetycznym pomoże ci w pozbyciu się jednego i drugiego problemu - paląc sam dobijasz..

Nadciśnienie 220/160 przy regularnym braniu leków

.. ...podniosło. 2 dni temu mialam holtera ciśnieniowego, średnia wartość z calej doby to 140/77. W ciągu doby pojawiło się 5 skoków ciśnienia do ponad 200/140 z czego najwyższy to 222/160. Jednak lekarz rozklada ręce i wysyła mnie do neurologa gdzie musze czekać na wizytę 5 miesięcy... Poza..

Częste zasłąbnięcia

.. ...ponownie eletrolity i holter ciśnieniowy neurolog - inne zaburzenia prowadzace do omdleń od chorób naczyniowych po neurologiczne. może masz nawet gdzieś ucisk cukier ew hormony głównie badania przyzsadki mózgowej trudno gdybać tym bardziej ze masz nadcisnienie ono też potrafi namiszać a..

Zawroty głowy, ,,mocne ,, bicie serca, ciśnienie podwyższone

.. ...głowy, padanie wzroku, holter ciśnieniowy, holter EKG i według lekarza wszystko ok, choć czasem cisnienie jak i tętno przekraczają normy. Miałem również robione badanie moczu i krwi, poza delikatnym podwyższeniem trójglicerydów i cholesterolu wszystko ok. Czasami jeszcze mam problemy z..

Pytanie o ciśnienie na tle nerwicowym

.. ...miałem też założony holter ciśnieniowy i w średnia wyniosła 140/75 i tętno 75, w nocy spadało nawet podczas snu do 100/47 ( najwyższe 110/60 ). W dzień maksymalne ciśnienie wyniosło raz160/97 co było spowodowane raczej mierzeniem podczas biegu po schodach, ogólnie miałem raczej w normie..

Niedomykalność zastawki trójdzielnej I stopnia

.. ...ciśnienia, za 2 tygodnie mam holtera ciśnieniowego. Mój kardiolog powiedział że z tym wynikiem ECH * a mogę trenować... jednak boję się o tą zastawkę, moja mama i babcia także mają tą wadę ale dodatkowo z zastawka dwudzielną. Czytałem także podobny wątek i boję się że wada mi się..

Nadciśnienie i skoki ciśnienia

.. ...serca, badania dna oka i holteru ciśnieniowego. Jeżeli chodzi o sport to było go bardzo dużo w moim życiu, mój tryb pracy jest aktywny. Paliłem 9 lat papierosy i nie pale od miesiąca. Ostro imprezowałem przez parę lat ale nie brałem narkotyków w tym czasie. Jednak od 2 - 3 lat prowadze..

Holter ciśnieniowy

.. Czy ktos mial robiony?czy to dziala?odkad biore beta bloker cisnienie jak i puls sie unormowalo i mam obawy czy to urzeadzenie cos teraz..

Czy to już alarm?

.. ...badanie krwi i ewentualnie holtera ciśnieniowego. Bez badań nie da sie leczyć a pamiętaj że NFZ to bieda : ) Jak sama nie będziesz wymagać skierowań albo po prostu nie zapłacisz za wizyte i badanie to ciężko się przez NFZ leczyć. Mariebrizard posłuchaj uważnie co ci napisze .Ztakimi..

Nadciśnienie, wachania ciśnienia

.. ...szpitalu i będę miał holtera ciśnieniowego po raz kolejny, może zmienią mi lek. Na razie jednak chciałbym się was poradzić co robić, żeby jakoś unormować ciśnienie? Kilka razy zdarzyło mi się też coś w rodzaju ataku, kiedy ciśnienie skoczyło do około 170/100, puls też wysoki, czułem się..

W-f a nadciśnienie

.. ...miał tylko założonego holtera ( tego ciśnieniowego ) na 24 h i pewnie to wszystko. Tylko moim zdaniem to jest trochę bezsensowne bo w tym szpitalu jest tak nudno, żadnego stresu i ogólnie leżenie cały czas, że mam na pewno ciśnienie dużo niższe niż normalnie. Pielęgniarka w szpitalu..

Wynik Holter ciśnieniowy 24 h

.. ...kardiologa i odebrałem wynik holtera cisnieniowego. Ponizej przesyłam wyniki : 16:00 131/70/82 16:30 126/74/84 17:00 126/68/74 17:30 142/71/63 18:00 132/71/70 18:30 124/73/72 19:00 145/74/70 19:30 142/75/69 20:00 131/69/72 21:30 120/77/71 22:00 117/72/71 23:00 119/68/69 24:00 114/70/64..

Interpretacja holtera ciśnieniowego (ABPM)

.. ...ostatnio miałam wykonanego holtera i nie bardzo wiem jak mam rozumieć wynik a wizytę kontrolną mam dopiero za miesiąc. - średnie ciśnienie z okresu calego badania ( 24h ): 148/76 - średnie ciśnienie z okresu aktywności ( 07:00 - 23:00 ) : 150/92 Bardzo proszę o wypowiedz osób, które mają..

Czy to nadciśnienie ?

.. ...dobrze,miałem także holtera ciśnieniowego założonego 24 h po którym lekarz stwierdził że wartości ciśnienia są w NORMIE,a ciśnienie obecnie mam takie : normalnie w ciągu dnia 130/80 i mniej , tętno 75 RANO OKOŁO 150/90 tętno 70 PODCZAS WYSIŁKU OKOŁO 160/90 tętno 85 Biorę leki które mi..

Ból głowy pulsujący i to mocny.

.. ...od ciśnienia ? Miałem holtera ciśnieniowego i kardiolog stwierdził iż nie cierpie na nadciśnienie. Neurolog dał skierowanie na rezonans magnetyczny lecz muszę czekać na badanie 6 miesięcy niestety i powiedział że takie ciśnienie nie może mieć wpływu na ból głowy. Zauważyłem też że tak..

Cisnieniomierz wariuje czy serce chore ?

.. ...lekceważ i załóz sobie holtera tam wszystko wyjdzie!!Dużo ludzi ma WPW i dowiaduje sie o tym zupełnie przypadkowo Zmierz na innym ciśnieniomierzu.Liczac na pieszo twoje tętno 6 razy 11=66 idealne ,6 razy 14=84 czyli też niezle . może ciśnieniomierz made in China,albo amerykańskiej firmy..