Holter RR

Trzepotanie przedsionków

.. ...lekarza ( echo serca, holterowskie badanie EKG, stymulacja przezprzełykowa przedsionków ). Każdy napad trzepotania przedsionków wymaga ustalenia jego przyczyny. W przypadku jednorazowego napadu nie jest konieczne przewlekłe stosowanie leków antyarytmicznych. W większości przypadków..

WPW (zespół Wolffa - Parkinsona - Whitea)

.. ...holterowskie; EKG wysiłkowe ( w zapisie EKG zanika fala delta charakterystyczna dla tego zespołu ). Leczenie zespołu WPW. masaż zatoki szyjnej, leki przeciwarytmiczne, kardiowersja, ablacja drogi dodatkowej...

Anomalie tętnic wieńcowych

.. ...rentgenowskie klatki piersiowej Holter - 24 godzinne badanie EKG badanie radioizotopowe ( SPECT ) Leczenie anomalii naczyń wieńcowych. W przypadku wrodzonych przetok tętniczo - wieńcowych leczenie powinno obejmować pacjentów z objawami klinicznymi niedokrwienia mięśnia sercowego. U..

Badanie EKG Holter (całodobowe monitorowanie rytmu serca)

Badanie EKG Holter (całodobowe monitorowanie rytmu serca)

.. Badanie EKG metodą Holtera, ( całodobowe monitorowanie rytmu serca, badanie holterowskie - nazwa badania pochodzi od nazwiska twórcy ) wykonywane jest aby ocenić aktywność elektryczną serca w ciągu całej doby. Badanie Holtera zlecane jest przez kardiologa najczęściej w przypadku podejrzenia nieprawidłowej,..

Kardiomiopatia przerostowa

.. ...lewej komory. Badanie holterowskie - konieczne jest monitorowanie 48 - godzinne, ponieważ 24 - godzinne wykrywa mniej niż 50% napadów nieutrwalonego częstoskurczu komorowego. Może być konieczne powtórzenie badania jeśli jest to możliwe, zaleca się wykonanie uśrednionego zapisu EKG...

Blok przedsionkowo-komorowy

.. ...przykład w przebiegu zawału serca ), wymaga wszczepienia stymulatora. Badaniem służącym do rozpoznawania bloków przewodzenia jest EKG, często badanie holterowskie ( ciągły zapis EKG przez 24h lub dłużej )...

Dławica Prinzmetala

.. ...dodatkowych jak ekg metoda Holtera i prowokowanie skurczu tętnic w czasie badania koronograficznego. Leczenie polega na podawaniu blokerów kanałów wapniowych ( Ca blokery ). Zaleca się rzucenie palenia papierosów. Istnieje możliwość występowania jednocześnie anginy Prinzmetala i zmian..

Częstoskurcz nawrotny

.. ...wywoływanie arytmii ), EKG metoda Holtera, stymulacja przezprzełykowa lub badanie elektrofizjologiczne z wprowadzeniem elektrod do serca przez tętnicę udową i aortę. Leczenie: farmakologiczne lub ablacja...

Zespół MAS

.. ...oraz badaniach dodatkowych. Jeśli nie udaje się uchwycić napadu w zapisie EKG metodą Holtera, można zastosować rejestrator zdarzeń lub badanie elektrofizjologiczne serca ( programowana stymulacja komór )...

Kardiologiczny rejestrator zdarzeń

.. ...jest badanie EKG metodą Holtera. Zapis 24 lub 72 godzin pracy serca pozwala często na dokładne zdiagnozowanie arytmii. Poważny problem stwarzają jednak napady, które występują bardzo rzadko, na przykład raz na miesiąc czy nawet kilka razy w roku, a przebiegają z poważnymi objawami...

Zaburzenia przewodzenia śródkomorowego

.. ...wysiłkowej, badanie metodą Holtera, badania elektrofizjologiczne z stymulacją przezprzełykową lub programowana stymulacja komór itd. ). Postępowanie jest uzależnione od dokładnego rozpoznania i przyczyn wystąpienia zaburzeń przewodzenia. Stosuje się farmakoterapię, zabiegi ablacji,..

Lepszy monitoring pracy serca

.. Rejestratory Holtera są powszechnie stosowane w standardowych badaniach serca, dzięki którym lekarze określają stan tego narządu podczas wykonywania codziennych zajęć. Zespół Katedry Mikroelektroniki i Technik Informatycznych Politechniki Łódzkiej ( PŁ ) zaprojektował i uruchomił zmodyfikowany system..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora

.. ...niechcenia założyła mi holtera - ku jej zdziwieniu okazało się, że to jednak WPW. Tak, jak przypuszczałam( naczytałam się o tym w necie ).Lekarka stwierdziła, że gdyby nie ten 4 min zapis nikt by mi nie uwierzył. Ta sama pani dr powiedziała mi, że czeka mnie ablacja. Potem jednak..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 2

.. ...nie moge zliczyc przez holtera ( 5 razy ) i usg serca na tescie wysilkowym ( 2 rrazy ) konczac. test wysilkowy zakonczyl sie wynikiem ujemnym raz 19 potem 20 met * s. usg za kazdym razem w granicach normy.wnioski z usg:miesien sercowy w calosci normokinetyczny.niedomykalnosc zastawiki..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 3

.. ...gdy tylko padalo slowo holter mowilam nic mi nie jest - wydawalo mi sie, ze chodzenie dobe z tym radyjkiem, jak mowi moj syn, jest potwornie uciazliwe. Pomimo jednak, ze nie zostalo to wczesniej zdiagnozowane, mam wrazenie, ze mam to juz dobre dziesiec, pietnascie lat ( teraz mam 28 )...

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 4

.. ...przedsionkow ( u mnie na holterach wychodza epizody migotania, trzepotania i dodatkowe pojedyncze pobudzenia nadkomorowe - ok. 1500/dobe ). Czytalam gdzies, ze ryzyko powaznych powiklan szacuje sie na 1 - 5%...Natknelam sie tez na taki artykul:..

Częstoskurcz - ablacja

.. ...Dziwne ze nie mialas holtera... No niestety holtera jeszcze nie miałam ale już sie zapisłam na 01.09.2005 tylko mam pytanie bo zapomniałm spytać przy zapisie czy można pracować przy komputerze i korzystać z telefonu komórkowego? Prosze o odpowiedź.Mariola. wydaje mi sie ze bez problemu..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 6

.. ...nie stresuje.W wyniku holtera wyszło ze mam pojedyncze dodatkowe uderzenia. Ale te odczucia kołotania przypominaja mi lekko czestoskurcze ktore miałam wczesniej tylko w lekkiej formie.Czy to moze byc czestoskurcz??Najgorsze w tym jest to ze robi mi sie strasznie słabo i jak by mi miała..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 7

.. ...nadmiernych skurczów. Miała holtera, EKG, echo, próby wysiłkowe.. dali jej tabletki, zwolnili do domu i kazali czekac na rezultaty. Po trzech tygodniach zgłosiła sie do szpitala - to samo.. Prawdopodobnie będzie miała ablację - w Warszawie lub Krakowie. Najgorsze jest to, że ona jest..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 8

.. ...jutro ide na badanie holta .. :( Mam 27 lat. Od około 4 lat mam problemy z sercem.Poczatkowo ataki częstoskurczu występowały rzadko ale teraz to mam je prawie każdego dnia.U mnie ataki występują głównie po alkoholu, jedzeniu i w sytuacjach stresowych których nie brakuje w moim..

Jaki powinien być prawidłowy puls? - Str. 3

.. ...dnia 80 - 90 miałem holter założony i średnia z 24 godzin wyszła 75 rozmawiałem z kardiologiem i powiedział że wszystko ok,że niema czym się przejmowac.poprostu mniej sie denerwowac i o tym nie myślec.najszybsze bicie miałem 120,a najmniejsze 44.serce zdrowe Moja siostra była mistrzynią..

Częstoskurcze napadowe ciągle wracaja - Str. 2

.. ...),a w czerwcu mam miec holter.Poki co biore Propranolol i jakos nie mam przyspieszonej akcji. Aleczuje sie taka ospala, nic mi sie nie chce, nie mam na nic ochoty ,nie pracuje:( boje sie wchylac bo zawsze ataki wystepowaly u mnie w momencie gdy sie podnosilam( czulam nagle takie..

Częstoskurcze napadowe ciągle wracaja - Str. 3

.. ...echo serca i zalozyli holter okazalo sie ze mam supraventricular ventricular ectopy. MIeszkam w Irladnii wiec trudno mi sie dogadac z lekarzem. Lekarz powiedzial ze mam sie zglosci za 6 tygodni na konsultacje z kardiologiem ale dziisaj znowu serce zaczalo stawac mi na chwile. minal..

Częstoskurcze napadowe ciągle wracaja - Str. 4

.. ...musze zrobic badanie holtera, ktore wychwyci czestoskurcz. Dopiero wtedy bedzie mogla stwierdzic, co go wywoluje, jaki ma przebieg itp i na tej podstawie określi, czy to moze byc niebezpieczne. aha dzieki za odpowiedz czyli dalej musze zyc w smutku ): Witam Cie Lidko,to ja Malgoska,tylko..

2-ga ablacja za mną

.. ...po obejrzeniu wyników holtera, które to bad. zrobiłam u siebie, tzn. w swojej mscowości ). Zarejestrowałam się szybko w izbie przyjęć, pobrano mi krew, dostałą antybiotyk i jazda na zabieg: ) Nawet nie zdążyłam się porządnie przestraszyć. Miałam kupe szczęścia, że odbyło się to tak..

Echo serca - Str. 5

.. ...postanowiłem dzisiaj zrobić holter ciśnieniowy. Odnośnie aorty to mam dwa różne badania USG serca ( zbliżone w czasie ) i na jednym wymiar aorty jest Ao=3,5 cm ( ECHO 2 - D ), natomiast na drugim wynosi on 4,0 cm ( Aparat Vivid 3 - z obrazowaniem drugą składową harmoniczną, kolorowy..

Echo serca - Str. 10

.. ...zaburzen rytmu jest badanie holterowskie. Dziekuje bardzo za odpowiedź, ale jeszcze jedno a co z tymi skaurczami dodatkowymi które odczuwam czy groźne są?? a i z tym tętnem tak wysokim z rana około 100??? Dziekuje raz jeszcze. Trudno odpowiedziec na to pytanie , nie badając pani. Każdy..

Echo serca - Str. 15

.. ...warto jeszcze zrobić holtera ekg? Jade w sierpniu do Zabrza znów na kontrole więc moze wtedy uda mi sie coś załatwić z tym holterem, mam nadzieje ze to serce mi nie stanie do tego czasu, starsznie sie tego boje jak takie cos mi sie przydarzy to juz tragedia cały czas o tym mysle i sie..

Echo serca - Str. 16

.. ...badanie( a ) echo.Moze holter RR by sie przydał? P. Agnieszka: Badanie echo w granicach normy. Dziękuję Pani Izabeli za odpowiedź. Chciałam zapytać o wartość frakcji wyrzutowej - czy 57% to nie jest za mało? To jak najbardziej ok Pani Izo, jeszcze raz dziękuje za odpowiedź. Od grudnia..

Serce przestaje nagle bić i wraca z wielkim hukiem

.. ...odnogi peczka Hisa 24h Holter:pobudzen nadkomorowych 374. bigeminii nadkomorowych 2. trigeminii nad...17.Wielkosc jam serca w normie.Grubosc miesnia prawidlowa z wyrazna tendecja do hiperkinezy.Calkowita frakcja wyrzutu lewej komory EF=66 - 68%( wg Teicholz )Niedomykalnosc mitralna 1..

Dziwne skurcze dodatkowe

.. ...przeprowadzone badanie metodą holtera wykazało mi 98 pobudzeń dodatkowych nadkomorowych podczas doby co dało średnią 4 pobudzenia dodatkowe na godzinę ( max. 12 w ciągu jednej godziny oraz również godziny w których wogóle nie występowały. Do czego zmierzam? Chciałem zaznaczyć że w ciągu..

Dziwne skurcze dodatkowe - Str. 2

.. ...miedzy innymi ze 2 razy holtera, i nie wykazal mi zadnej innej arytmii oporcz czestoskurczy. Pytalam kardiologa co to moze byc, te skurcze dodatkowe. Nie wiem jak Ty to odczuwasz, ale ja czuje takie jakby pojedyncze uderzenie w przelyku. Jesli nie wpadne w panike i nie zdenerwuje sie tym..

Dziwne skurcze dodatkowe - Str. 3

.. ...kardiologa. Miałem założonego holtera, ekg, echo serca i lekarz powiedział, że mam arytmie, że wolno mi bije serce, nierówno mam co chwile dodatkowe bicie serca, ale że uprawiam sport to to u sportowców się zdarza, że z tym się normalnie żyje. 3miesiące temu jechałem na egzaminy do..

Jeszcze raz o dodatkowych skurczach

.. ...badania ...usg...i holtera...poniewaz co szedlem na ekg..to nic nie wykazywalo..a holeter w przeciagu 24..godzin...wyrzucil kawe na lawe..czyli ok 1000 pojedynczych pobudzen komorowych w tym 3 pary...oraz kilka nadkomorowych.Mam do Ciebie pytanie czy robiles Holtera i ile i jakie..

Jeszcze raz o dodatkowych skurczach - Str. 2

.. Ania: Mój holter to 12 tys. dodatkowych nadkomorowych i 2800 komorowych, oczywiście bez leków. O kurcze! To ja juz nic nie mówię! Jestem zdrowy jak koń, jak ryba - jak gajowy! Cześć, Mam podobnie, 7 lat po zawale, 1 i 1/2 roku temu odstawiłem Cordarone. W lecie br. zawroty głowy, osłabienie, puls 30 -..

Jeszcze raz o dodatkowych skurczach - Str. 3

.. ...leżę.Cztery lata temu badanie Holtera wykazało u mnie dodatkowe skurcze, 3 komorowe i 5 nadkomorowych. Lekarz, który leczy moją arytmię od 12 lat, powtarza mi że to nic groźnego,bo taki już podobno jestem.Odpiszcie - pozdrawiam. Witam wszystkich dodatkowców. Ja też odczuwam te skurcze od..

Podejrzenie zespołu WPW - Str. 2

.. ...jest zespoł wpw ? ekg? holter? wystarczy badanie ekg żeby stwierdzić że to wpw, jednak mój przypadek potwierdza, że nie wszyscy lekarze rodzinni są douczeni. Moja lekarka jak zrobiła mi ekg to włos jej się zjeżył i wysłała mnie do szpitala. W szpitalu od razu potwierdzili że to WPW. mam..

Podejrzenie zespołu WPW - Str. 3

.. ...pojutrze mam echo i holtera i mowil cos o jakims zabiegu wlasnie chyba ablacji. Mam kategorie wpw B, cisnienie 180, jem aktualnie leki na nadcisnienie, czuje sie po nich jak pol zywy, bo mam najsilniejsza dawke tritace 10mg, czy jakos tak. Szczerze mowiac to wogule nie wiem co o tym..

Podejrzenie zespołu WPW - Str. 4

.. ...badaniach ( EKG, UKG, Holter, wysilkowe ) wyszla lekka arytmia i niedomykalnosc zastawki sercowej I - go stopnia. Zignorowalam to. Mialam wprawdzie przepisane tabletki ( min. Propranolol ), ale ich nie zazywalam. Wszystko wrocilo zupelnie niedawno i nie wiem czy jest to przyczyna mojej..

Podejrzenie zespołu WPW - Str. 5

.. ...nieprawidłowościam w wynikach ekg i holtera, stąd taka chwila niepewności czy jeszcze nie poczekać. Czekam na zabieg w CK Anin. Ja jestem typem * ruchliwego człowieka * , który biega, pływa, nierobienie nic dla mnie to męczarnia. Czy w trakcie tego leżenie można troszke ruszać..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 3

.. ...sprawdzic czy nie jest np. holter czy próbe wysiłkową. Jak wyjda ok, to nie musisz się niczym przemować. A objawy choc strasznie stresujące i uciążliwe powinny stopniowo ustapować wraz ze wrostem twojego spokoju wewnetrznego. I głowa do góry - większośc uzytkowików tego forum ma jakies..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 7

.. ...jak mialem dwa razy holtera to lekaz stwierdzil po tych cholterach ze mi w nocy jak spie zabardzo zwalnia bicie serca i teraz mi dal jakies badanie bezprzelykowe ale tego juz sie boje badania wiec narazie nie ide ale tak ogulnie stwierdzilem ze niema co sie tym zabardzo przejmowac co mam..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 15

.. ...kardiologa, z wynikami holtera, ale on powiedział, że z sercem ok i że nie musze tam przychodzić. Tylko jakoś nie pokoi mnie moje tętno, że się tak często zmienia. Szukam na Internecie, jak często może się zmieniać, np. w ciągu godziny i nic nie znjaduje. Wszystko mnie już boli i kłuje,..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 33

.. ...Bo rozumiem, ze masz holtera, tak? MINIU - ja bardzo chętnie, i to za darmo!, oddam Ci parę kilo. Ech...gdyby tylko tak się dało, zrobiłabym to bez mrugnięcia okiem. Bardzo dobrze, ze wzięłaś się za sprzatanie. Brawa też za zakup sprzętu i odżywek. Wszystko na pewno się uda. I powiem Ci,..

Tachykardia i metacord 50

.. ...badanie powtózyć metdą Holtera.Branie leku na zapas mże Ci tylko zazkodzić. Lekarze tesz ludzie i też się mylą! Hej dziewczyny! tez miala cos takiego jak wy..tzn szybkie bicie serca, bralam jakis lek,,ale wiecie co mi najbardziej mpomoglo?lekarz i jego nastawienie..powiedzial ze jestem..

Problem z kręgosłupem a bicie serca

.. ...miedzy lopatkami ). EKG, Holter nic w sumie nie wykazaly - wielokrotnie powiedziano mi ze to nerwica. Na pytanie czy moze miec to jakis wplyw zawsze slyszalem ze nie. Ja jednak sie nie zgadzam bo jest to zbyt latwe do zaobserwowania, ze kazde rpoblemy serca nasilaja sie wraz z..

Blok przedsionkowy-komorowy II

.. ...komorowego sie wyrasta.MI na holterze wyszly dwa takie bloki II stopnia.Podczas ich wystapienia spałem. Pani doktor powiedziała ze nie ma sie czym martwic ale przez to odpadlem na badaniach do szkoly lotniczej. Prosze o pomoc. Dodam ze latam w AEROKLUBIE I SKACZE ZE SPADOCHRONEM,uprawiam..

Instytut Kardiologii Anin i ablacja

.. ...Instytutu. W poniedziałek Holter ( 12 ) i we wtorek o 8,30 leżałem już na stole. Zabieg trwał ok. 4 godz. Wykonano izolację trzech żył płucnych i częściowo czwartej oraz ablację CTI= * SR ( cokolwiek to znaczy :D )Wykonujący zabieg Pan doktor Derejko ( wspaniały człowiek i lekarz..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej

.. ...wiec seria badań ekg, holter sercowy i ciśnieniowy, testy wysiłkowe, tilt test, gastroskopia, usg jamy brzusznej,tarczyca,nerki, gro badań krwi, echo serca.echo wykazalo wypadanie platka ale potraktowano to jako norme.kazali iść do nerwologa.no i szukam obecnie takiego ale i rozgladam..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 2

.. ...Propranolol miałam założony holter na 24 godz. i wtedy zostały u mnie wykryte zaburzenia komorowe i jeszcze wtedy nie wiedziałam że istnieją różne rodzaje tych zaburzeń i jakie zaburzenia u mnie występują to musze się dowiedzieć u kardiologa przy następnej wizycie.Potem przez 1,5 roku..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 4

.. ...jego rytmu w badaniu holterowskim, nie ma przeciwskazań do podjęcia pracy, z wyjątkiem ciężkiej fizycznie. Zwykła rekreacyjna aktywnośc fizuczna też nie jest pzreciwskazana. Nie wolno natomiast uprawiać wyczynowo sportu. Witam Aleksandro,czyli sugerujesz że ludzie którzy mają objawy czy..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 5

.. ...podstawowe badania, tarczycę, Holtera. Wszystko ok. Ale kto tego nie doświadczył, to nie wie co to jest. przy każdym ataku człowiek myśli, że umiera. Kardiolog powiedziała mi, że mam bardzo, ale to bardzo malutkie niedomykanie zastawki mitralnej, które nie ma wpływu na te tachykardie i..

Zaburzenia rytmu serca

.. ...miałam badania metoda holtera.lekarz nie powiedział mi konkretnie czy jest to poważna sprawa tym bardziej że wcześniejsze wyniki byly lepsze niż te ostatnie.cytujęrytm zatokowy,liczna ekstrasystolia przedsionkowa( pary,salwy,pojedyncze pobudzenia zablokowane )bralam lokren 20 1 * 1.teraz..

Leki na arytmię to bzdura! - Str. 3

.. ...zapisu ekg całodobowego ( Holtera ). Rytmonorm jest dobrym i dość * uniwersalnym * lekiem antyarytmicznym, jednak nie zawsze jest skuteczny. Arytmie mają różne podłoże, często bywa, że jest to długotrwały stres, nerwice. Arytmie można leczyć farmakologicznie, żeby to leczenie było..

Najpierw stent potem rozrusznik

.. ...którym wyszło już coś nie tak .potem założono mu na 24 godz holtera.po tym badaniu wyszło ze ma 1 sekundowe zatrzymania akcji serca.zadecydowano o założeniu rozrusznika.czy miał ktoś podobną sytuacje...

Ablacja - Walczak, Czerwiński, Wojnarowa

.. ...pacjenta do ablacji, zaleca Holter 12 - sto odprowadzeniowy, ekg, echo serca, prekonsultacje u innej Pani Doktór np. P.Dr. Ewy Bujnowskiej lub P.Dr. Ewy Szufladowicz, kiedy ma już wyniki badań i pacjent idzie na wizyte do Pana Profesora to można bez obaw zapytać o zabieg refundowany, jak..

Ablacja - Walczak, Czerwiński, Wojnarowa - Str. 3

.. ...przyspieszen bicia serca, holter nic nie wykazał, a ja traciłam nadzieję, bałam się jakiegos wylewu krwi do mózgu ponieważ tak się czułam podczas ataku jakby krew gwałtownie przypływała do głowy, a jak napad się konczył, odpływała. Moje ataki są bardzo wytrwałe, całkiem jakby chciały..

Częstoskurcze i arytmie - jakie leki bierzecie? - Str. 2

.. ...od maja. Wykryto je Holterem, bo przedtem myslałam, że to coś w jelitach mi sie przelewa.Oczywiście dodatkowo narastały leki z tego powodu, bo uczucie zamierania serca, a potem szarpania są jak wiecie straszne. Od maja leczę sie Biosotalem40, a na nerwy biorę Fevarin - lek..

Częstoskurcze i arytmie - jakie leki bierzecie? - Str. 3

.. ...A czy miałaś badnie holterow3skie ekg? Norma to do 200 pobudzeń przedwczesnych na dobę. wiecie co ? Ja przez lata bylem strasznie nerwowy - serce mnie bolalo , mialem migotania chwilowe , ciagle tachykardie , skurcze dodatkowe ,juz wieku 16 lat mialem silne pojedyncze skurcze , zajalem..

Napadowy częstoskurcz - kiedy ablacja?

.. ...bede miec kontrolnego holtera - zobaczymy. dodatkowe skurcze odczuwam nadal ale to nie jest czestoskurcz. nieleczony czestoskurcz komorowy z wiekiem moze sie nasilac i moze nawet dochodzic do utrat przytomnosci. ( mnie sie to kidys zdarzylo ) mysle ze jesli ci sie to nasila powinni cie..

Dodatkowe skurcze komorowe

.. ...temu miałam robionego holtera, wykazał 70 sk na dobę. mój znajomy kiedyś miał jakieś arytmie, dzisiaj ma wstawiony rozrusznik. co mnie czeka? Witam. Z tego co wiem to rozrusznik jest na co innego. Na roznego rodzaju bloki , przerwy w pracy serca itp. Moze chodzi Ci o defiblyrator. W..

Duży puls - Str. 2

.. ...warto jednak to zbadać Holterem u kardiologa aby to potwierdzic lub wykluczyć, jesli jednak twoje ciśnienie wynosi 150 to masz nadciśnienie do leczenia: - ) Ja mam 23 lata, a mój puls jest w granich 100 - 110. Co to może oznaczać? Mam nerwicę? : ) a jeżeli ja mam 14 lat, puls 105, a..

Bradykardia jak leczyć?

.. ...zblizone.w nocy raz holter zanotowal nawet 28 uderzen na minute ale kardiolodzy twierdsza ze to nie jest zagrozenie. w dzien waha sie u mnie w granicach 50 - 55. a mnie mój kardiolog straszy ze mode przy wysiłku np stracic przytomnośc zemdlec itp tylko ze w mojm przypadku jak się..

Bradykardia jak leczyć? - Str. 2

.. ...pozdrawiam : ) Hej! Ostatni Holter: To 9 pauz dłuższych niż 2 sekundy, najdłuższa przerwa 6,2s, najwolniejsze tętno z 4 kolejnych uderzeń to 34, najniższe średnie z całej godziny to 41uderzeń na minute Trenuje kolrarstwo, ale będę miał badania czy czasami nie zadlugie te odpoczynki..

Napadowy częstoskurcz nadkomorowy

.. ...cholera/ Akurat jestem po holterze i jeszcze wyników nie znam .Miewam też czasami skurcze dodatkowe ,robiłam badania na tarczycę - wszystko jest ok ,narazie lekarz zapisał mi bisohexal 1/4 tabletki codziennie ale serce po nim tak dziwnie mi bije /wolno/ Czy ktoś zażywa taki lek,czy to..

Napadowy częstoskurcz nadkomorowy - Str. 3

.. ...tygodniach trzeba zrobić Holtera, echo i wizyta u kardiologa ( niekoniecznie u tego co mi wykonywał zabieg ). I to chyba tyle, przynajmniej na razie; ) Jakbyś miał jeszcze jakieś pytania to to mój numer gg: 1122069. Pozdrawiam A ja wyszłam do domu na drugi dzien po ablacji juz. Kontrole..

Napadowy częstoskurcz nadkomorowy - Str. 4

.. ...sie zaczeło. Badania ( holter, wysiłkowe, ukg, tarczyca ) i dacie wiare nie wyszło nic a nic. Diagnoza ...nerwica. Wiec sie zaczeło leczenie...wyciszanie , melisa, oddychanie ...itd. Nawet bym sie z tym wszytkim pogodziła bo zycie wiadomo jakie jest...wszedzie STRES!!, a ze mnie jest..

Kardiolog z sercem w Szczecinie

.. ...skierowanie na zalozenie holtera bardzo jestem zadowolona z PANI DR bOGACKIEJ w gabinecie czuje sie spokojna pani dr jest zawsze usmiechnieta i rozmawia jak z kolezanka naprawde polecam jak sie dostaniesz naprawde ja docenisz pozdrawiam Witaj, zgodnie z Twoją radą zapisałem się do dr..

Ablacja - kompendium wiedzy

.. ...kilka badań ( głownie holtera, echo i EKG ), ale to lekarze zadecydują o potrzebie ich wykonania. Prawdopodobnie będziecie również dostawać w brzuch zastrzyki na rozrzedzenie krwi. Kilka dni po zabiegu wypuszcza was zdrowych do tego samego świata, z którego tu przyszliście, jednak (..

Ablacja - kompendium wiedzy - Str. 2

.. ...neszczęsny przełyk, + HOLTER + PRÓBA WYSIŁKOWA i coś tam jeszcze. Gdy zapytałam, czy elektrofizjologia też wchodzi w grę, odpowiedziała, że na razie raczej nie. Bo muszę Ci napisać, że ja cierpię z powodu arytmii, którą mam od około 12 lat.Ale z początku były to zwykłe extrasystole, w..

Ablacja - kompendium wiedzy - Str. 3

.. ...Siostry podłaczyli mnie do holter zrobiono EKG podczas arytmi dodoano mi potasu w kroplówce i an drugi dzien ustapiło.Następnie zostałem wypisany do domu z zamiarem powtórzenia zabiegu metoda CARTO. Czy warto było robic ablacje ? Tego nie wiem !!! po zabiegu zauwzyłem ze czestoskurcze sa..

Ablacja - kompendium wiedzy - Str. 6

.. ...muszę jeszcze robić holtera... Poradźcie coś proszę - beę wdzięczna za wszelkie informacje lub rady co z tymi wylewami zrobić... A teraz przespisuję z mojej karty szpitalnej: Wyjściowo bardzo liczne SVEBs o różnych morfologiach i sprzężeniach( minimum 4 morfologie ). Wykonano 2 nakłucia..

Złożone skurcze dodatkowe

.. ...nie odczuwałam i nie wykazało ich w trakcie badania. skoro holter tego niewykazał to skąd wiesz że to komorowe a nie nadkomorowe dla pocieszenia mogę ci powiedzieć że ja mam nadkomorowych 30000 na dobę..

EKG wyniki czy serce mam zdrowe?

.. ...półpionowe>Bez zabórzeń stt. Holter - cz rytmu 80/min,min 45/min,max 158/min.Arytmie komorowe nie wystepowaly.Zarejestrowano 1 pobudzenie nadkomorowe.Bez pauz pow 1.9 sek.QTcO,34 - 0,39/pomiar ręczny ja mam takich 30000 na dobe i to też podobno jest niegrożne więc się nie przejmuj..

Będę miał ablację! Anin Warszawa - Str. 2

.. ...miał zalecone badanie holtera,dzwoniłam 3 tygodnie bez skutkow rozmowy z profesorem.Wkoncu panie na recepcji przyjeły fax z winikami i obiecaly dostrczyc profesorowi okazalo sie ze jest to niemozliwe.myslalm ze choci o pieniadze pytalam zaplace wizyte.po tygodniu telefon z anina o zmiane..

EKG i holter wyniki

.. ...półpionowe>Bez zabórzeń stt. Holter - cz rytmu 80/min,min 45/min,max 158/min.Arytmie komorowe nie wystepowaly.Zarejestrowano 1 pobudzenie nadkomorowe.Bez pauz pow 1.9 sek.QTcO,34 - 0,39/pomiar ręczny..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 13

.. ...niepokoję się zapisem holtera bo zarejestrowano w nim podczas 21 - godz. pracy serca aż 1089 poj. pobudzeń przedwczesnych komorowych o morfologii LBBB, 180 Par : - ) z czego to ostatnie nie wiem co oznacza. ? To dwa razy wiecej pobudzeń niż w poprezdnich zapisach , a podczas..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 15

.. ...mial koronanografie i holtera ciekawe jakie beda te wyniki nie mniej jednak Wiola popros lekarza o kontrolne echo bo uwazam, ze juz dawno powinnas miec zrobione i tak jak pisze Helena nie daj sie zbyc...Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie Witajcie.Cieszę się Kuleczko,że u Twojego..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 17

.. ...oczywiscie nie wykazała holter oki a frakcja dalej 29 - 30% no to i tak po 4 miesiacach nie az tak zle z 18%...pozdrawiam was bardzo serdecznie.... Kuleczko ja też bardzo się cieszę,że u Twojego męża koronarografia i Holter są ok.U mnie też tak było i to jest dobry znak.Ja uzyskałam..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 21

.. ...nie mówi ...... ) Holter - rytm zatokowy . pojedyncze komorowe pobudzenie dodatkowe ???????? Tak więc tak to się przedstawia ! choć w większości nie wiem o co tu chodzi !!!! Mynia mam nadzieję że mnie uświadomisz : ) ) ) ) ) ) ) ) zwolnienie z pracy na dalsze 38 dni niestety opinia..

Po ablacji

.. ...szpitala:],okazało się ,że Holter zarejestrował pobudzenia. No i mnie nie wypisali. )( teraz do wypisanai mnie będą sie zabierac chyba z4 raz ).Dali mi leki .Jak się potem okazało przeciwstawne do mojej szczepionki odczulającej. Po pewnym czasie częstoskurcze sekundowe zdarzały się..

Po ablacji - Str. 3

.. ...przebadaniu mnie metoda Holtera, stwierdził, że mam dodatkową drogę w serduchu. Dodam, że bardzo ostro trenuję siatkówkę, dlatego lekarz zlecił mi osczędzanie się przez 3 miesiące i ponowne badanie Holterem. Nie odczuwam żadnych ataków częstoskurczy, tylko pojedyńcze opóźnione bicie..

Po ablacji - Str. 4

.. ...,nowe dla mnie uc zucie. Holter wyszedł dobrze ale oczywiscie atak miałam po jego zdjeciu a nie w trakcie gdy nosiłam.Lekarz stwierdził wiec ,że jest ok i dał mi tabletki na uspokojenie. Bardzo sie boje, że coś sie nie udało.Jest gorzej.Mieliscie może podobne problem?Dzieki za..

Po ablacji - Str. 5

.. ...już nic nie robią bo Holter wyszedł dobrze więc wg. nich jest ok.Pozdrawiam. Czesc , zalozylem nowy temat napewno poznasz po nazwie , tam masz wszystko. Witam, bardzo dziękuję wszystkim za odpowiedzi.Myślę, że zdecyduję się na ablację ale chyba nie w tym roku. Czy ktoś miał ten zabieg..

Wysoki puls a ciśnienie w normie

.. ...dziewczyny... najlepiej holter... na to sie nie umiera : ) tabletki pomagaja ale trzeba uwazac na cisnienie mi po tabletce spada tetno ale i cisnienie do 80/50 i da sie zyc! kwestia przyzwyczajenia chyba : ) pozdrawiam Serce zawsze bije rano znacznie szybciej. Trzeba braç leki stosowne -..

Szybkie tętno

.. ...Powinieneś zrobić ekg i holter aby zaobserwować pracę serca w ciągu całej doby. Pozdrawiam U mnie też podobnie. Ciśnienie mam raczej w normie ale puls mam ponad 100. Znowu jest troche gozej bo przekracza 110. Biorę tabletki ale one w minimalnym stopniu mi to tetno obnizaja. juz nie wiem..

Szybkie tętno - Str. 6

.. ...przeanalizowała stare badanie holterowskie z zapisaną arytmią ( z częstymi wstawkami ),zapytała jak się czuję po zabiegu ( od zabiegu do wizyty miałam 3 czy 4 napady )i czy zgodziłabym się na drugi zabieg,tym razem metodą CARTO ( trójwymiarową podobno ). No więc mając w perspektywie..

Szybkie tętno - Str. 11

.. ...miałam wczoraj robionego holtera i wyszlo mi ze wciągu 24 h miałam 332 tahykardie czyli puls ponad 120 czasami boje sie ze te serce mi wyskoczy mam zespoł barlowa i dotego doszla mi astma oskrzelowa pozdrawiam wszystkich choruszków do Ami Aco bierzesz teraz, bo ja zaczęłam go brać i nie..

Szybkie tętno - Str. 13

.. ...stwierdził, że musi mi zrobić Holtera. Oczywiście zrobił. Po dobie z Holterem zgłosiłam się do szpitala. Wyniki Holtera: Bardzo wysokie tętno tętno: minimalne: 105 bpm o 04:53, maksymalne: 154 o 16:35 Rezultaty pobudzeń komorowych: 4 pobudzenia komorowych, wystąpiło 15 pobudzeń..

Zespół Barlowa i poród naturalny czy cesarka?

.. ...musiała znowu nosić holtera? Witam serdecznie ja też mam ta nieszcęsną przypadłość. wykryto ją u mnie 1,5 roku temu i wtedy życie obróciło się o 180 stopni. Nagle w jeden dzień czułam sie ok a nastepny dzień lekarka myślała że przyżąd do robienia ekg sie posuł gdy cały czas wskazywał 160..

Zespół Barlowa i poród naturalny czy cesarka? - Str. 2

.. ...zołądkiem, ale w końcu Holter wszystko wyjasnił.Jednak do tej pory mam wrażenie że to gazy w jelitach podbijają mi przeponę a ta serce. zawsze mam te skurcze po jedzeniu - gdzies z pół godzinki. lekarze jednak tę moją diagnozę ,,olewająNo cóż? Obecnie leczę się od czerwca Biosotalem..

Ablacja przez dr. Koźluka - Str. 3

.. ...sporo. W najgorszym holterze ok 30 tyś. Do tego, prócz uczucia przeskakiwania i dławienia przy niemal każdym skurczu, odczuwam ciągłe osłabienie, zawroty głowy, nogi * z waty * , uczucie odpływania, tak jakbym miała zemdleć, co kiedyś się zresztą zdarzyło. Zaproponowano mi ablację, bo..

Szybkie bicie serca przy nagłych ruchach - Str. 2

.. ...stwierdzono po badaniu holterem ), duszność podczas spoczynku podczas wysiłku rzadko ale zdarza się kiedyś nawet podczas jedzenia, bóle w klatce piersiowej przeczytałem że to mogą być bóle dławicowe, utrata wzroku nie całkowita ale widzę tak jak bym otworzył oczy pod wodą, drgawki pod..

Częstoskórcz napadowy a ciąża i poród

.. ...zdiagnozowany, bo na Holterach nie wychodził. Wtedy podczas tych porodów nagle się włączył i trwał wyraźnie dłużej tzn. parę minut. Za pierwszym razem położna podała mi tlen i to mi pomogło ale przerażenie zostało i zepsuło mi początki macierzyństwa. Za drugim razem ( po 6 latach ) była..

Częstoskórcz napadowy a ciąża i poród - Str. 2

.. ...skończyłam 20 lat, miałam holtera i badania ale lekarze stwierdzili że jestem zdrowa a te napady to nerwica i tak cały czas gdzie nie poszłam do lekarza to mówili że nerwica i tak przez lata. To nic że co jakiś czas lądowałam na pogotowiu dzień czy noc, dostawałam zastrzyk i do domu. Aż..

Częstoskórcz napadowy a ciąża i poród - Str. 3

.. ...dzień będzie ich mniej - holter dopiero pod koniec siepnia:( ach Oby Bóg pozwolił bym znowu cieszyla się życiem bez nich: ) Cieszę się że jesteście całe i zdrowe: - ) Czyli jednak cesarka. Napisz ile ważyła i mierzyła malutka no i jaka jest czy daje Ci w kość a może jest grzeczna? Bo..

Arytmia - dziwne dolegliwości?

.. ...Najlepiej będzie zrobić Holtera ( czyli EKG przez 24 godz ) ale z tym może być trudno. Być może jest to jakaś arytmia. Objawy nie występują przy wysiłku bo wtedy serce pracuje szybko i miarowo, ( to jest cecha charakterstyczna pewnych arytmi ) Pozdrowienia Miałem w ciągu ostatnich dwóch..

Arytmia - dziwne dolegliwości? - Str. 2

.. ...echo serca wporządku, holter wykazal jedynie wedrowanie rozrusznika i 36 skurczow komorowych. jakie mozna jeszcze badania zrobic zeby wykryc przyczyne? Witam, mam podobna sytuacje w czasie wysilku nic mi nie dolega na ekg wysilkowym mam wyniki prawie zawodowego sportowca, jaka to arytmia..

Arytmia - dziwne dolegliwości? - Str. 3

.. ...do szpitala, mam mieć Holtera.To kotłowanie w obrębie klatki piersiowej i lekkie pieczenie jest dość męczace.Pewnie jakieś leki trzeba pobrać. http://www.zdrowie.med.pl/witaminy/wit_3.html zobaczcie na witaminę b1 morze pomóc. Witam wszystkich. W skrócie napisze ze mam wszystkie objawy..

Skurcze dodakowe i nerwica

.. ...wszystkie badania.4 razy holtera,usg,robilem tez 2 razy test wysilkowy.w dwoch centrach kardiolologicznych lekarze byli zachwyceni wynikami testów.w holterze stwierdzono skurcze dodatkowe nadkomorowe.zapewniono ze to nic groznego.tylko dlaczego cos co jest niegrozne powoduje taki lek i..