Homograft

Echo serca - Str. 19

.. ...operowana,wszczepiono mi homograft.To moje wyniki echa z przed kilku dni: p.k - 16mm,l.k - 62/37mm;LVEDV - 197ml;EF - 70% przegroda - 10/16mm;tylna ściana - 10/14mm;pierścień Ao - 27mm;Ao wstępująca - 30mm;lewy przedsionek - 42mm.Zastawka mitralna:prawidłowa;grad.max - 3mmHg;Zastawka..

Sztuczne zastawki serca - operacja Rosa - aorta 47mm

.. ...zastawek autograftu i homograftu 2 stopnia ale czuje sie swietnie.narazie jezdzi do lodzi na kontrole i nie ma potrzeby wymiany na nowy homograft.dla pocieszenia powiem ci ze arnold szwarceneger tez jest po takiej operacji.uszy do gory bedzie dobrze napewno bedzie lepiej po operacji niz..

Ablacja i ciąża

.. ...wada!!! Mam wszczepiony homograf aortalny. Lekarz robiąc mi usg powiedział, że zwiększona ilość krwi tak wypełnia serce, że nie widać żadnej wady. Zwężenie mitralne również zniknęło. Bądz dobrej myśli. Poinformuj o swoich planach Kardiologa. Ustawi Ci leki. Zobaczysz, że wszystko będzie..

Niedomykalność aortalna +++ - Str. 2

.. ...biologiczna ( ksenogenna lub homograft ). Nie wiem jaki wymiar ma aorta wstepująca ,a to tez wazne Witam panie Marku Od kilkunastu lat miałam stwierdzoną wade serca pod postacia niedomykalności i zwapnienia zastawki dwudzielnej, oczywiscie od kilku lat byłam kwalifikowana do operacji...

9 dni po wymianie zastawki aortalnej

.. ...krzepniecia wszczepiono mi homograf( zastawka biologiczna ).Od wczoraj jestem w domu.Czuje sie rewelacyjnie, jestem szczesliwy .Jezeli ktos ma pytania szczeg.o pobycie w szpitalu chetnie opowiem. Operacja była w Aninie. czesc. napisz ile masz lat, ja mam ale sztuczna zastawke aortalna..

Zabieg na zweżenie aorty i niedomykalnośc zastawek

.. ...biologiczną - czyli homograft ( czyli zastawka pobrana ze zwlok ) lub ksenogenną - przygotowana specjalnie np. z tkanek osierdzia końskiego. W tym drugim przypadku nie ma potrzeby antykoagulacji do końca zycia ,ale te zastawki po pewnym czasie się degeneruja i jest potrzebna reoperacja..

Zwężenie zastawki aortalnej i stenoza aorty

.. ...zastawki ludzkiej ( tzw. homograft ). Niestety, u młodych dzieci taka wszyta zastawka stosunkowo szybko ulega uszkodzeniu i wymagać może wymiany. U starszych jej żywotność jest znacznie dłuższa i dlatego bywa proponowana u dorosłych. Wycięcie zastawki i wstawienie na jej miejsce zastawki..

Tetralogia fallota

.. ...poza łatą, wszczepiony homograft płucny, czyli część czyheś tętnicy płucnej, bo moja była bardzo zwężona. Dwa tygodnie temu dowiedziałam się, że mam znacznie poszerzoną aorte wstepującą. Komory wreszcie się zmniejszyły, choć niby prawa komora niedawno była zwęzona, bo wpuklała się do..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej a ciąża

.. ...serca. Mam wszczepiony homograf i mam zwężenie zastawki miterlnej. Kardiolog powiedział, że mogę zajść w ciążę. Jadnak ciągle się obawiam. Fizycznie czuję się świetnie. Nic mi nie dolega, wydolnościowo jest dobrze. Jestem zastała, mam kiepskie mięśnie, ale to tylko moja wina, bo sie nie..

Nieznacznie powiększona aorta wstępująca

.. ...tyg. po wszczepieniu homograftu zastawki plucnej i przeszczepie zastawki aortalnej.Jednym ze wskazan do operacjie wlasnie teraz bylo to ze mialam powiekszona komore serca i wlasnie aorte. czesc Olu Wlasnie sie dowiedzialem ze moja aorta ma 47 mm . nigdy nic mi nie dolegalo . Czuje sie..

Rehabilitacja dziecka po operacji Rossa

.. ...powiedzial, ze 10 lat homograft spokojnie wytrzyma, ale czasem zdarza sie, ze ludzie zyje dluzej bez koniecznosci wymiany. Jedyna obawa jaka mam , to zajscie w ciaze. Czy homograft moze byc wtedy narazony na wieksze zuzycie? W ktorym osrodku bylas operowana? Jesli masz chwilke napisz..

Co to jest homograf i w jakich schorzeniach jest stosowany?

.. ...powiedz mi jeszcze czy homograft jest lepszy od sztucznej zastawki/mechanicznej/.Czym one się różnią pomijając już fakt że jedna to ludzka a druga sztuczna. Wiesz słyszałam o takiej zastawce pod nazwą RELIGA która podobno łączy cechy mechanicznej i ludzkiej i nie trzeba jej wymieniac,..

Homograf

.. ...operacji wszczepienia homografu. ( od dwóch dni jestem w domku ) Przez poł roku bedę brała leki przeciwkrzepliwe. Jak narazie jestem bardzo zadowolona z operacji. Gdyby nie to, że szew mi się rozszedł ( i mam problem, bo nie wiem co robić ) nie wiedziałabym, że miałam operację...

Jaki rodzaj zastawki serca jest najlepszy dla pacjenta?

.. ...ksenogenne( ludzkie - homografty , lub ksenogenne - zwierzęce ) Każda z tych zastawek ma swoje wady i zalety - tak naprawde de cyduje chirurg przy stole operacyjnym. Co do łodzi , nie mogę sie wypowiadac , bo jestem z innego ośrodka. Operacja kardiochirurgiczna jest bezplatna dla osob..

Operacja zastawki aortalnej i mitralnej

.. ...m. in. wszczepiono mi homograft, czyli tętnicę płucną wraz z zastawką ( moja zastawka była zarośnięta ). Pozostałe zastawki tez mam niedomykalne, ale w małym stopniu i nie jestg to dla mnie groźne. Są za to powazniejsze sprawy, które wymagają operacji, jednak na razie lekarze nie chca..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 19

.. ...operacji wszczepili mi homograft, czyli ludzką tętnicę płucną z zastawką( moja własna była zarośnięta ). wszystkich dorosłych z wadami serca zapraszam na forum Fundacji Serce Dziecka im. Diny Radziwiłłowej: wwww.forum.sercedziecka.org.pl Witam wszystkich Tykających, mam do Was pytanko -..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 26

.. ...wszczepiając w jej miejsce homograf płucny. Jak mi powiedziano to zastawka biologiczna ze zwłok młodego chłopaka. Operacja trwałą ok 8 godzin i przebiegłą prawidłowo. Na dziś dzien zażywam tyko 1/2 Concor Cor 5mg i Polocard 150 ( Za jakiś czas mam już nie przyjmować żadnych leków ). W..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 35

.. ...wraz z zastawką ( tzw. homograft płucny ). Nie jestem i nie będę w pełni zdrowa. Nadal szybko się męczę, mam umiarkowany stopien niepełnosprawności, ale żyję i pracuję. Za rok stuknie mi 30 - tka ( nie mogę się tego doczekać : - ) Przede mną, w bliżej nieokreślonej przyszłości, wymiana..

Podzastawkowe zwężenie aorty u dziecka

.. ...zastawki ludzkiej ( tzw. homograft ). Niestety, u młodych dzieci taka wszyta zastawka stosunkowo szybko ulega uszkodzeniu i wymagać może wymiany. U starszych jej żywotność jest znacznie dłuższa i dlatego bywa proponowana u dorosłych. Wycięcie zastawki i wstawienie na jej miejsce zastawki..

Wymiana zastawki w UK

.. ...wstępującej. Na razie mam homograft płucny, czyli ludzki pień tętnicy płucnej wraz z zastawką. Wiem, że w naszym wypadku 4 operacja jest bardzo ryzykowna i skomplikowana, ale raczej nie mamy wyjścia. Być może, Mietku, uda się u Ciebie wymienić zastawkę aortalną przezskórnie, czyli przez..

Stan po operacji zastawki aortalnej i aorty wstępującej

.. ...lekarze wszczepili mi homograft, czyli częśc tętnicy płucnej wraz z zastawką, która, tak jak pozostałe, nie domyka się. Teraz problemem jest tętniak aorty wstępującej ( 5,4 cm ) i zwężenie drogi odpływu z prawej komory. Jeśli w maju aorta bedzie jeszcze szersza, kardiochirurdzy..

Zastawka dwupłatkowa aorty i poszerzenie aorty wstepujacej - Str. 2

.. ...17 lat, wszczepili mi homograft, czyli czyjąś tętnicę płucną wraz z zastawką. W przyszłości pewnie czeka mnie kolejny zabieg w związku z poszerzeniem aorty wstepującej ( obecnie 5,4 cm ), Czuje się w sumie dobrze, ale łatwo się męczę. Mogę stosować umiarkowany wysiłek fizyczny, ale..

Praca w jakim zawodzie po wymianie zastawki aortalnej?

.. ...serca. Mam wszczepiony homograft płucny, czyli ludzką tętnice płucną wraz z zastawką. Inne zastawki mam niedomykalne. Ostatnią operację miałam w drugiej klasie liceum ( w wieku 17 lat ). Do szkoły wróciłam po trzech tygodniach od zabiegu. Poszłam na studia dzienne, ktore ukończyłam bez..

Osoby po operacji Rossa w wieku dorosłym

.. ...kiedy trzeba to zrobić? Kiedy trzeba się wybrać znowu do kardiologa, do Instytutu żeby czegoś nie przegapić? pozdrawiam Na naszym forum poprzez www.sercedziecka.org.pl sa dzieci po operacji metoda Rossa...

Sztuczna aorta i zastawka

.. ...wstrzepiny implant zastawki i Homograftu Wiec warto szukać jak najlepszych wyjść.Weszła nowa metoda na zasadzie wstrzepiania implantów ,ryzyko znacznie mniejsze ,nie ma ciecia i rekonwalestencja znacznie szybsza.pozdrawiam. szogunka61: Zespół ( tetralogia ) Fallota ( ToF ) i przełożenie..

Wada serca u dziecka - jak ono się czuje?

.. ...serca. Mam wszczepiony homograft płucny, czyli ludzką tętnicę płucną wraz z zastawką i łate na ubytku międzykomorowym.Od początku był resztkowy przeciek w łacie i lekka niedomykalność tej nowej zastwki płucnej. Wiadomo, że te zmiany przez lata będą postępować, dlatego ważna jest ciągła..

Kontakt z osoba mającą wstawioną zastawkę biologiczną

.. ...Osobiscie mam wszczpiony homograft płucny, czyli tętnicę płucną wraz z zastawką płucną. O jakie informacje konkretnie Panu chodzi? To ma być zastawka aortalna w sercu ,są mechaniczne i biologiczne a teraz jeszcze jakieś ,za które trzeba zapłacić 80 tys zł /to jakaś nowość , wszczepiają..