Hyper

Migotanie przedsionków

.. ...nadciśnienie tętnicze ( Hypertensio arterialis ) choroba niedokrwienna serca ( IHD ) nadczynność tarczycy - nadmiar hormonów działa niekorzystnie na szybkość pobudzeń mięśnia sercowego; niedomykalność zastawki dwudzielnej, zwężenie zastawki dwudzielnej, zwężenie zastawki aortalnej,..

Nadciśnienie tętnicze

Nadciśnienie tętnicze

.. ...Nadciśnienie tętnicze ( Hypertensio arterialis ) jest to choroba układu krążenia polegająca na stałym lub okresowym podwyższeniu ciśnienia tętniczego krwi powyżej wartości prawidłowych tj: 140/90 mmHg. Nadciśnienie tętnicze z reguły wykrywane jest podczas przypadkowego badania kontrolnego..

Tętniak rozwarstwiający aorty

.. ...nadciśnienie tętnicze ( Hypertensio arterialis ); zespół Marfana; zwężenie cieśni aorty ( koarktacja aorty ); płeć męska w wieku 50 - 60 lat lub kobiety w trzecim trymestrze ciąży. 60 - 70% tętniaków rozwarstwiających aorty lokalizuje się w aorcie wstępującej. Łuk aorty zajęty jest w 10..

Kardiomiopatia przerostowa

.. ...Kardiomiopatia przerostowa ( hypertrophic cardiomyopathy, HCM ) oznacza idiopatyczny lub pierwotny przerost mięśnia serca ( wzrost masy mięśniowej komór bez zwiększenia wymiarów ich jam ), który anatomicznie charakteryzuje się asymetrycznym przerostem przegrody. Jednak nie wszyscy..

Bóle w klatce piersiowej o podobnym do dławicy charakterze

Bóle w klatce piersiowej o podobnym do dławicy charakterze

.. ...członka rodziny. Zespół hyperwentylacji może być przyczyną bólu w klatce piersiowej, jak również innych objawów sugerujących chorobę serca - omdleń i kołatań serca. Reakcja konwersyjna i depresja także mogą powodować ból w klatce piersiowej oraz, jak wyżej, omdleń i kołatań serca. Ściana..

Medytacja obniża ciśnienie krwi

.. ...American Journal of Hypertension . Zespół prof. Jamesa W. Andersona z University of Kentucky przeprowadził metaanalizę - naukowcy porównali wyniki dziewięciu wcześniejszych badań nad wpływem medytacji na ciśnienie tętnicze krwi. Jak się okazało, medytacja transcendentalna obniżała..

Buraki obniżają ciśnienie krwi

.. ...krwi - informuje pismo Hypertension . Naukowcy z London School of Medicine oraz Peninsula Medical School przeprowadzili badania na pijących buraczany sok ochotnikach. Ciśnienie tętnicze krwi spadało już w godzinę po wypiciu soku, efekt ten nasilał się po 3 - 4 godzinach i był widoczny..

Pomiar ciśnienie w tętnicy udowej

.. ...tętnicy udowej implant Hyper - IMS , który dokonuje pomiarów 30 razy w ciągu sekundy. Jest połączony cieniutkim kabelkiem do transpondera umieszczonego pod skórą. Transponder przesyła dane do noszonego na pasku urządzenia z ekranem, można je stamtąd bezprzewodowo przekazać do gabinetu..

Gen Klotho obniża ciśnienie tętnicze

.. ...Oklahomy - czytamy w piśmie Hypertension . Badacze zaobserwowali, że zwiększenie ekspresji genu nie tylko hamuje wzrost ciśnienia tętniczego, ale także z powodzeniem może je obniżyć. Co więcej, powoduje całkowitą regenerację nerek, zapobiegając tym samym ich przewlekłej niewydolności...

Echo serca - Str. 55

.. ...tachykardia podczas badania, hyperkineza lewej komory Zastawki mitralna i aortalna bez fali zwrotnej Wszystkie inne wyniki mam w normie. Bardzo proszę o interpretację. Jesli lekrz powiedizął Ci ,że ejst ok to jest ok. Hiperkineza lewej komory oznacza ,ze serce ejst nadpobudliwe i tyle -..

Echo serca - Str. 60

.. ...oznacza tendenca do hyperkinizy wszystkich ścian. Z góry dziękuje Witam ja takze prosze o interpretacje badania EKG :oś posrednia 75/min bez zmian w zakresie odcinka ST - T Echo serca; wymiary jam serca ,grubosc mięsnia w normie .Zaznaczona hypokineza seg. tylno - przegrodowego i czesci..

Chelatacja - Str. 6

.. ...szkodliwe, wywołując hyperwitaminozy, i proszę, dla własnego dobra, o tym nie zapominać. Bardzo bym tego pragnął, aby możliwa była skuteczna chelatacja doustna i na pewno, jako pierwszy, bym ją wszystkim polecał. Stoi mi jednak na przeszkodzie moja * najlepsza wiedza i najlepsza wiara *..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 21

.. ...Prawa komora poszerzona hyperkinetyczna , Niewielkie rozwarstwienie blaszek osierdzia za prawą komorą , RVSP 20mmHg , Objawy niewydolnego krążenia .Częsta duszność , ból w klatce , zła tolerancja wysiłku , ciągłe zmęczenie i ten cholerny pisk w głowie. Czy to jest poważna sprawa może..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 152

.. ...że to była po prostu hyperwentylacja ( miałam ją jeszcze raz, po około 10 latach, dwa miesiąće po wypadku syna i synowej ( w sumie niegroznym, ale mocno przezyłam - wypadek motocyklowy, synowej groziła amputacja stopy, ale jest wszystko ok : ) ). Wtedy dopiero dowiedziałąm się, że ten..

Dodatkowe skurcze - Str. 159

.. ...dał w rozpoznaniu - hypertonia pulmono...coś tam, nadciśnienie płucne. oraz roztoczył przede mną wizję szybko postępującej choroby, z narastającą niewydolnością prawokomorową, oraz nastepnie ogólną. Oraz uświadomił mi,( nie wiedząc, że ja już to wszystko wiem ), że jestem niestety w..

Nastawienie kardiologów do chelatacji

.. ...marrow suppression shock hypertension cardiac arrhythmias allergic reactions headache fatigue mild transient fever convulsions nausea/vomiting jureklubl do Gochy - nie daj się wrobić w oszustwo chelatacyjne. Nie pomaga a może zaszkodzić.Mam całą dokumentację dot.chelatacji z opiniami..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 14

.. ...pęczka HIsa. Wybitnie hyperkinetyczny charakter skuczu mięsnia lewej komory i tachycardia sugeruja nadczynnosc tarczycy. Badania wykluczyly tarczyce. Dostalam lek od internisty PROPRANOLOL bralam go 2 razy dziennie po 1 tabletce i bicie ustalo. Az do terazpo 3 tygodniach zaczelo kuc i..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 59

.. ...przewentylowałem co skutkowało Hyperwentylacją i wezwaniem karetki..., płytki oddech. Lekarz rodzinny zlecił podstawowe badania ,które wyszły dobrze, przepisał Aspargin, Ksanax i tyle. A ja dalej sie źle czuję i niewiem co robić mówicie że pomoże psychiatra?? proszę was o poradę...

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 284

.. ...stwierdzono u mnie niewilką hyperkinezę lewj komory serca. Wtedy lekarz powiedział, żeby sie tym nie przejmować...ale teraz zaczynam doszukiwać się przyczyny tych ataków arytmii w tym właśnie...Czy ktoś może mi wytłumaczyć co to jest?, bo na necie jakoś nie potrafię znaleźć..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 285

.. ...w normie serce tylko hyperkineze lewej komory, a do dzisiaj nie mogę dowiedzieć sie co to jest... już pytałm, ale może ktoś mi z was wytłumaczy co to jest ta hyperkineza??? Gabriela, daję radę: ) po nim nie mam żadnych działań ubocznych. Sama sobie reguluję dawkę, np. jak danego dnia..

Wyniki próby wysiłkowej i interpretacja

.. ...Supine: 6 Standing: 5 Hyperv: 6 Exrecise 1: 1 Ex. 2: 0 Ex. 3: 1 Ex. 4: 0 Peak Ex.: 0 Recovery: 5 No i niestety poza wręczeniem mi kartki z wynikami nikt mi nic nie powiedział. Norma w służbie zdrowia... Oczywiście mam z tym pójść do lekarza jak będę miał wszystkie wyniki, czyli...w..

Nadcisnienie płucne

.. ...zdymensionowane.Normalnie duzy nie hypertrofirte lewy Ventrikel bez regionalnych ruchow scian.Inne HERZHÖHlen sa normalnie duze. Mam nadzieje ze zrozumiesz Izabello.Staralam sie przetlumaczyc doslownie .Nie zabardzo wiem jak to przetlumaczyc fachowo.Pozatym lekarz napisalze wyniki..

Nadcisnienie płucne - Str. 2

.. ...do hyperkinezy( Nie moge za bardzo odczytac ) lewej komory.Obraz wszystkich zastawek w normie. Czy musze sie przejmowac tym tetniakiem i tendencja do hiperkinezy wszystkich scian? Dziekuje za odpowiedz..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 10

.. ...bezposredniego wpływu na hypercholesterolemię prostą, która masz jak wynika z badań. Myslę , że powinnaś zażywać statyny, które stały się zlotym standardem w schorzeniach układu krażenia.( Zocor, Simvahexal, Tulip, Atoris )Powinnaś spróbować. Pozdrawiam wszystkich i życzę cierpliwości!..

Nadmiernie ruchliwy tętniak przegrody międzyprzedsionkowej

.. ...powiekszone.Tendencja do hyperkinezy lewej komory.Obraz wszystkich zastawek w normie. Czy musze sie przejmowac tym tetniakiem i tendencja do hiperkinezy wszystkich scian?Co to jest wogole hiperkineza? I czy ten tetniak jest grozny.Lekarka mi powiedziala, ze nie musze sie przejmowac tylko..

Narkotyki z problemami serca

.. ...znajdziesz na forum hyperreal lub, jeśli czytasz po angielsku - jeszcze lepiej - na stronach maps.com. MAPS to organizacja skupiająca naukowców zajmujących się środkami psychoaktywnymi, w tym ich terapeutycznym zastosowaniem ( tu uprzedzonych a niedouczonych czytelników odsyłam także do..

Nerwica powoduje straszne duszności i szybkie męczenie się?

.. ...hiperwentylacji ( ang. * hyperventilation * ), jej objawach i związku z nerwicą znajdziesz wiele informacji w internecie - choćby w Wikipedii. 2. Generalnie ważne jest, by oddychać przez nos, a nie paszczą, powstrzymywać nerwicowe ziewanie, sapanie i wzdychanie, przestawić się na..

Wyniki Holtera - czy to się leczy?

.. ...chwiejne Zespół serca hyperkinetycznego niezupelny blok prawej odnogi p.Hisa RR15080...11060 Morfologia:Ht%46,7 Hb g%15,8 Ermln/mm 5.00 choresterol 162 mg% holter w zapisanym materiale ekg rytmu zatokowego z tendencja do tachykardii ( 45_89_170min ) sporadyczna ektopia .bez pauz...

Silna nerwica - sam nie wiem co się ze mną dzieje - Str. 4

.. ...wpadlam w niedoczynnosc ( hyper ). Objawy sa podobne do nerwicy. Moaj tarczyca jeszcze sie nie uspokoila. Biore hormony i czekam co bedzie dalej. Witajcie! u mnie dalej dobry nastrój: )Od dzis próbuje nie palić zobaczymy co mi z tego wyjdzie.Plamkaa ja też zażywam xetanor,nie przejmuj..

Nerwica, załamanie nerwów? - Str. 2

.. ...tętno/ciśnienie, zapobiega hyperwentylacji, uspokaja ), a nie * piersiowe * , zamiast siedzenia przed komputerem - energiczny spacer ( 30 - 60 minut dziennie ), przyswojenie/systematyczne stosowanie technik relaksacyjnych, lektura dobrego poradnika dla cierpiących na nerwicę ( np. * Jak..

Betaloc a sylwester z alkoholem

.. ...chwiejne Zespół serca hyperkinetycznego niezupelny blok prawej odnogi p.Hisa RR15080...11060 Morfologia:Ht%46,7 Hb g%15,8 Ermln/mm 5.00 choresterol 162 mg% holter w zapisanym materiale ekg rytmu zatokowego z tendencja do tachykardii ( 45_89_170min ) sporadyczna ektopia .bez pauz. i Ty..

Skaczące cisnienie i nerwica

.. ...chwiejne Zespół serca hyperkinetycznego niezupelny blok prawej odnogi p.Hisa RR15080...11060 Morfologia:Ht%46,7 Hb g%15,8 Ermln/mm 5.00 choresterol 162 mg% holter w zapisanym materiale ekg rytmu zatokowego z tendencja do tachykardii ( 45_89_170min ) sporadyczna ektopia .bez pauz. Witam..

Analiza wyników badania serca

.. ...chwiejne Zespół serca hyperkinetycznego niezupelny blok prawej odnogi p.Hisa RR15080...11060 Morfologia:Ht%46,7 Hb g%15,8 Ermln/mm 5.00 choresterol 162 mg% holter w zapisanym materiale ekg rytmu zatokowego z tendencja do tachykardii ( 45_89_170min ) sporadyczna ektopia .bez pauz. Witam!..

ECHO serca interpretacje

.. ...miedzyprzedsionkowej typu wtornego hyperechogeniczne osierdzie z separacja 1.9mm chciałabym sie jeszcze zapytac co oznacza zwrot osierdzie hyperechogeniczne Z góry dziękuje i prosze o szybka odpowiedz ; ) )..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 1208

.. ...jest bardzo licznymi hyperechogenicznymi ogniskami patologocznumi od kilku mm do 54mm ,w prawym płacie widoczne 30 ognisk .Wyrazna hyperechogenicznosc zmian ogniskowych oraz wywiad konieczna dalsza diagnostyka w celu wykrycia ogniska pierwotnego. To tak po krótce. Zero rozumiem ,jakbys..

Wada serca u płodu

.. ...serce 3 - jamowe, obszar hyperechogeniczny o wielkości 12mm w prawej komorze serca płodu. Wiem, że to brzmi fatalnie... Proszę o wytłumaczenie mi, co to może oznaczać. Czy da się to leczyć, jakie są szanse dla mojego dziecka? Jeśli tak, to jakie sa następstwa takiej choroby i czy może to..

Wyraźnie upośledzona relaksacja serca

.. ...Prawa komora poszerzona hyperkinetyczna , Niewielkie rozwarstwienie blaszek osierdzia za prawą komorą , RVSP 20mmHg. Czy dna moczanowa która zaatakowała mi nerki w postaci obustronnej kamicy może czy też ma wpływ na moje nadciśnienie i serce ? Prawdopodobnie tak ale mogą to wykazać..

Objaw piłki golfowej w prawej komorze u płodu - 20 tc

.. ...Okazuje się, że ognisko hyperechogeniczne jest spowodowane ułożeniem się zasatwek - dlatego obraz USG jest nieczytelny - specjaliści opisują to jako objaw piłki golfowej. Jeśli występuje pojedynczy taki objaw nie jest w ogóle istotny. U mojej córci występuje pojedynczy - kamień spadł mi..

Nadciśnienie w młodym wieku 18 lat

.. ...ciśnienia i chyba UKG ( hyperkineza lewej komory, ale podobno to nic i to jest normalne ), i też te stany podgorączkowe, kazali barć magnez, propranol 2x i do PZP iść, i tarczyce sprawdzić. TSH wyszło ok 3.8 w normie U psychiatry byłem i dał mi jakieś prochy, brałem ale oczywiście nic to..

Interakcje tlenku azotu NO ze *spalaczami tłuszczu*

.. ...- - - - - - - Venom Hyperdrive 3.0 : - Cocoamine 3.0™ - opatentowany ekstrakt kakao, standaryzowany na 98% substancji aktywnych. Zawarte w nim związki to m.in.: Kofeina, Teobromina, Tyramina, Oktopamina, Synefryna, Fenylalanina, Tryptofan, Magnez oraz antyoksydanty, czyli..

Setki badań i nic poza nadciśnieniem nie wyszło

.. ...robione wyniki w klinice hypertensjologii czy to nie guz nadnercza,do tego stwierdzili - wypadanie płatka zastawki mitralnej.Poproś lekarza o skierowanie na taki oddział! Ale co Ci tam wycieka moze zmien TY kardiologa.Jesli chodzi o zawroty głowy wskazana konsultacja neurologiczna..

Prosze o interpretacje wyników UKG - patologiczny przepływ

.. ...Kurczliwość lewej komory: Hyperkineza lewej komory bez zaburzeń odcinkowych tuż pod zastawką aortalną widoczny patologiczny przepływ lewo prawy pomiędzy komorami o prędkości 5,5 m/s Funkcja rozkurczowa lewej komory - norma DOPPLER Zastawja mitralna: D: fala E 0,7 fala A 0,7 bez fali..

Hypokineza dolnej ściany i inne dolegliwości

.. ...Prawa komora poszerzona hyperkinetyczna , Niewielkie rozwarstwienie blaszek osierdzia za prawą komorą , RVSP 20mmHg , Objawy niewydolnego krążenia . Czy to jest poważna sprawa może ktoś ma podobne objawy i czy to może się pogłębiać. Cardiomyopathia decomp. co to jest Hypertonia..

Wyniki ECHO Serca czy one są dobre ?

.. ...Prawa komora poszerzona hyperkinetyczna , Niewielkie rozwarstwienie blaszek osierdzia za prawą komorą , RVSP 20mmHg no, to powinno wszystko tlumaczyc. Miales zawal? Hypokineza dolnej sciany moze swiadczyc o zatkanych tetnicach wiencowych i martwicy miesnia sercowego. Typ naplywu..

Czy takie zmiany mogą prowadzić do zawału ?

.. ...Prawa komora poszerzona hyperkinetyczna , Niewielkie rozwarstwienie blaszek osierdzia za prawą komorą , RVSP 20mmHg , Objawy niewydolnego krążenia .Częsta duszność , ból w klatce , zła tolerancja wysiłku , ciągłe zmęczenie i ten cholerny pisk w głowie. Czy to jest poważna sprawa może..

Ile należy zapłacić za operacją wymiany zastawki aortalnej? - Str. 2

.. ...upewnić się, że nie ma hyperglikemii USG tętnic szyjnych u chorych z chorobami neurlogicznymi w wywiadzie, u chorych powyżej 65 r.ż. oraz u chorych na cukrzycę USG tętnic biodrowych u chorych z wywiadem chromania przestankowego, u chorych powyżej 65 r.ż. oraz u chorych na cukrzycę. *..

Badanie usg - serduszko

.. ...komorze widoczny obszar hyperechogenny sr.2,2 mm( zwłóknienie nici ścięgnistych? ) - DO KONTROLI ZA MIESIĄC. Proszę o wytłumaczenie czy to jest coś poważnego czy nie ma się czym martwić ? Bo ja przez ten miesiąc nerwowo nie wytrzymam. Pozdrawiam Asia Witam,watpie zeby ktos ci tu pomogl..

ECHO serca

.. ...DGN: Zespół krążenia hyperkinetycznego. Konsultacja kardiologiczna W wywiadzie wzmożona męczliwość, uczucie kołatania serca, tendencja do nadciśnienia tętniczego, troponia, CK - MB w normie. Proponuję ocenę Holtera EKG, DZM na kwas VMA. krążenie hiperkinetyczne często występuje u młodych..

Utrata przytomności i powikłanai po by-pasach

.. ...po bypassach, zawale, hypertension, migrena..itd.. moga spowodowac omdlenia poprzez to ze znacznie obnizaja cisnienie w niektorych sytuacjach, moga tez spowodowac bradykardie lecz nie zatrzymania akcji serca. Natomiast mogla nastopic arytmia ktora mogla spowodowac zatrzymanie akcji..

ECHO serca.

.. ...DGN: Zaspół krążenia hyperkinetycznego. Krążenie hiperkinetyczne to stan, w którym, mimo niskiego ciśnienia tętniczego, objętość minutowa serca jest znaczna. Serce zwiększając częstość uderzeń i/lub silę skurczu kompensuje niskie ciśnienie układowe. Taka sytuacja ma miejsce na przykład w..

ECHO, HOLTER, ZABURZENIA

.. ...DGN: Zaspół krążenia hyperkinetycznego. Echo aktualne: LA 38 [mm] Ao 32[mm] PA [mm] RVD 20,4 [mm] LVDd 51 [mm] EF 66 [%] LVDs 32,1 [mm] IVS 10,2 [mm] LVDw 7,9 [mm] Ao asc. [rmm] Aodesc. [mm] FS 37 [%] Vmax MV 0,98 [m/s] Vmax TV 0.8 [m/s] Vmax MPA [m/s] Vmax Ao asc. 1,56 [m/s] Vmax Ao..

Prolaktyna po 1 godzinie

.. ...twój temat.... wpisz,,hyperprolaktynemia * * - tam znajdziesz takie osoby jak ty ,które konsultują ze sobą wyniki prolaktyny.Przeczytałam tam,że jak wzrasta po godzinie 6 - krotnie ,to jest hyperprolaktynemia czynnościowa,czyli przysadka żle pracuje i za dużo prolaktyny wydziela.A za..