I trójdzielna

Zespół Barlowa (zespół wypadania płatków zastawki dwudzielnej)

.. ...- komorowych ( dwudzielna i trójdzielna ). W większości przypadków zespół Barlowa jest klinicznie i hemodynamicznie nieistotna. Rzadziej zespół Barlowa prowadzi do niedomykalności zastawki mitralnej ( dwudzielnej i dolegliwości ). Przyczyny występowania zespołu Barlowa. wada wrodzona,..

Zastawki serca

.. ...- komorowych ( dwudzielna i trójdzielna ), co zabezpiecza przed wtłoczeniem krwi do przedsionków zamiast do pni tętniczych. Podczas rozkurczu komór zastawki przedsionkowo - komorowe otwierają się - pozwalając krwi na swobodny napływ z przedsionków. Budowa ogólna zastawek przedsionkowo -..

Niewydolność serca

.. ...niedomykalność zastawki trójdzielnej powodująca napływ dodatkowej krwi do prawej komory podczas rozkurczu, zaciskające zapalenie osierdzia. Zawał prawej komory serca także jest częstą przyczyną niewydolności prawokomorowej. Każda postać niewydolności serca w zależności od szybkości jej..

Migotanie przedsionków

.. ...niedomykalność zastawki trójdzielnej; zespół chorego węzła zatokowego reumatyczna wada mitralna kardiomiopatia otwór w przegrodzie międzyprzedsionkowej zatorowość płucna operacje kardiochirurgiczne idiopatyczne migotanie przedsionków ( niewiadome pochodzenie ). Migotanie przedsionków..

Ubytek przegrody międzyprzedsionkowej

.. ...Obciążenie prawej komory prowadzi do niedomykalności zastawki trójdzielnej ( zastawka między prawym przedsionkiem i prawą komorą ). Badania wykonywane w diagnostyce ubytków w przegrodzie międzyprzedsionkowej:..

Sztuczne zastawki serca

.. ...dwudzielna ( mitralna ) i trójdzielna. W ujściu aorty i pnia płucnego są zastawki: aortalna i pnia płucnego. Wymiana zastawek na sztuczne może być zalecana w przypadku ich nadmiernego zwężenia ( stenozy ) lub niedomykalności, które powodują zaburzenia hemodynamiczne. Uszkodzenie zastawek..

Fala zwrotna

.. ...od komór ( zastawka trójdzielna pomiędzy prawym przedsionkiem i komorą oraz dwudzielna pomiędzy lewym przedsionkiem a lewą komorą ) zjawisko fali zwrotnej będzie miało miejsce w czasie skurczu serca. W tej fazie zastawka przedsionkowo - komorowa powinna być zamknięta, tak aby skurcz..

Atrezja zastawki trójdzielnej

.. Atrezja zastawki trójdzielnej to ciężka wada wrodzona serca polegająca na zarośnięciu płatków prawej zastawki przedsionkowo - komorowej. Przepływ krwi z prawego przedsionka do prawej komory jest więc niemożliwy. Praca serca jest możliwa jedynie dzięki współistnieniu ubytku w przegrodzie międzyprzedsionkowej...

Nadciśnienie płucne

Nadciśnienie płucne

.. ...niedomykalność zastawki trójdzielnej ) lub zespół Eisenmengera w wadach wrodzonych; choroby płuc takie jak pylice, przewlekła obturacyjna choroba płuc ( POChP ), zespół bezdechu sennego; choroby tkanki łącznej jak reumatoidalne zapalenie stawów ( RZS ), toczeń układowy; choroby..

Niedomykalność zastawki trójdzielnej

.. Zastawka trójdzielna oddziela prawy przedsionek od prawej komory serca. Jest zbudowana z pierścienia zastawkowego i trzech płatków. O niedomykalności prawej zastawki przedsionkowo - komorowej mówimy, gdy przy skurczu serca krew cofa się z prawej komory do przedsionka. Niedomykalność zastawki trójdzielnej..

Zwężenie zastawki trójdzielnej (stenoza zastawki trójdzielnej)

.. Stenoza zastawki trójdzielnej ( zwężenie zastawki trójdzielnej ) jest rzadką wadą serca. Występuje na skutek uszkodzenia płatków zastawki ( zrośnięcie się płatków brzegami ) w przebiegu choroby reumatycznej serca. Może być także spowodowana obecnością nieprawidłowej masy w prawym przedsionku ( śluzak,..

Przewodozależny przepływ płucny

.. ...zarośnięcie ) zastawki trójdzielnej. Zastawka ta w prawidłowo zbudowanym sercu łączy prawy przedsionek prawą komorą. Jej zarośnięcie uniemożliwia prawidłowy przepływ krwi za prawego przedsionka do komory. Krew prawego do lewego przedsionka przypływa przez otwór w przegrodzie..

Zabieg Rashkinda (atrioseptektomia balonowa)

.. ...międzyprzedsionkowego. Taka konieczność zachodzi na przykład w atrezji zastawki trójdzielnej, kiedy drożny otwór międzyprzedsionkowy jest jedyną możliwością przedostania się krwi z prawej do lewej połowy serca...

Hipoplazja

.. ...przypadku tej wady krew w zasadzie nie dostaje się do prawej komory, jej mięsień nie jest stymulowany, zaburzony jest prawidłowy rozwój tej części serca i w efekcie dochodzi do hipoplazji prawej komory serca...

Nerwoból (neuralgia)

.. ...ta związana z nerwem trójdzielnym. Nerw ten zaopatruje większą część twarzy. Wyjątkowo dokuczliwy ból pojawia się przy nawet lekkim dotyku, próbie uśmiechu, itd. Standardowe leki przeciwbólowe zwykle są niewystarczające, istnieje konieczność korzystania z leków przeciwpadaczkowych (..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 2

.. ...normokinetyczny.niedomykalnosc zastawiki trójdzielnej śladowa.niedomykalnosc zastawki płucnej śladowa i mitralnej 1+.. z kolei holter odnotowywal od 180 do 3200 skurczów dodatkowych nadkomorowych oraz kilka kilkanascie komorowych. dominowal rytm zatokowy. w nocy bradykardia 35 - 40 na..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 14

.. ...aortalną ++, mitralną +, trójdzielna i płucna śladową, zespól Barlowa oraz zauważone dopiero przez Pana doktora Banaszaka łagodne podobnież komorowe zaburzenia rytmu. Dodam, że często czuje się źle, sam nie potrafi okreslić tego przyczyny, jest jakis * nieswój * . Mąz badając mu puls czy..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 15

.. ...zastawki mitralnej i trójdzielnej I stopnia + fala zwrotna I stopnia Skierowano mnie na ponownego Holtera ( na poprzednim byłem na Biosotalu i miałem w nocy b. niskie tętno, do 39 uderzeń ), test wysiłkowy i badania krwi. Usłyszałem, że wszystko jest OK ( poza EKG, które miało być *..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 32

.. ...niedomykalność zastawki trójdzielnej. Po porodzie zastawka domknęła się ale arytmia pozostała ( było gorzej bo pojawiła się bigeminia komorowa ). Podczas pobytu w szpitalu ( akademia medyczna w gdańsku ) stwierdzono u niej wiotką przegrodę międzyprzedsionkową. Badania krwi wykazały..

Zastawka trójdzielna i nerwica wegetatyna

.. ...napisał mi taki komentarz: trójdzielna - II/III bardzo wąski jest środkowy - protosysteliczny( bądź protosystuliczny, bardzo niewyraźnie napisane ); mitralna - I/II Bardzo wąski jest środkowy - protosysteliczny( bądź protosystuliczny, bardzo niewyraźnie napisane ) Ktoś wie co to znaczy?..

Echo serca - Str. 4

.. ...niedomykalność zastawki trójdzielnej IV stopnia,ponadto mam prawą część serca powiększoną, mam 18 lat, trenuje sport - lekkoatletykę wyczynowo 6 razy w tygodniu, lekarz powiedział że powinnam przestać trenować ale decyzja należy do mnie. Pierwsze pytanie - Jak trenowanie wpłynie na moje..

Echo serca - Str. 5

.. ...niedomykalność zastawki trójdzielnej IV stopnia,ponadto mam prawą część serca powiększoną, mam 18 lat, trenuje sport - lekkoatletykę wyczynowo 6 razy w tygodniu, lekarz powiedział że powinnam przestać trenować ale decyzja należy do mnie. : Pierwsze pytanie - Jak trenowanie wpłynie na..

Echo serca - Str. 7

.. ...zwrotna n/b Zastawka trójdzielna: b/z V maks 0,7 m/s Fala zwrotna: Ślad Zastawka płucna : b/z V maks 0,9 m/s Fala zwrotna n/b Osierdzie: b/z Opis dodatkowy: Nieco wiotka przegroda m/przedsionkowa bez przecieku Kurczliwość prawidłowa Frakcja wyrzutowa 63% Masa mięśnia lewej komory 116,8 g..

Echo serca - Str. 8

.. ...zwłóknienia płatków pierścienia Z. trójdzielna : bez zmian org Z. płucna: bez zmian Rzeczywiście ma migotanie przedsionków. Koronarografię miała rok temu po zawale, wiem że założyli jej jeden stand. Pani Izo, jakie powikłanie ma Pani na myśli , które mogłoby spowodować w tak krótkim..

Podejrzenie zespołu WPW - Str. 6

.. ...st. fali zwrotnej na trójdzielnej i niemiarowość oddechową i skurcze dodatkowe, oraz częstoskurcze - jakie nie wiem. Jestem po zabiegu zamknięcia PFO. Na wysiłkowym wyszły mi obnizenia ST. Mam płaskie załamki T w odprowadzeniach kończynowch. :( ( ( ( ( ( Czy WPW moze się przyplątać w..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 738

.. ...porażenia twarzy od nerwu trójdzielnego .Chodzilam tam 3,5 miesiąca 3 razy w tygodniu po 4 godziny, wtedy wydawało mi sie że to bez sensu ale po zakonczeniu terapi doszłam do wniosku że warto bylo.Potam jak juz pisałam rok ppracowałam sama nad sobą.Pokonałam to gówno ,pozatym mój syn..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 1033

.. ...niedomykanie zastawki trójdzielnej i nic wiecej. Jedynie na holterze ekg - napady tachykardii ale ktkrótkotrwałe oraz dodatkowe skurcze nadkomorowe ( w ciągu 24h naliczyło mi 44 ) . Nie mogę dużego wysiłku uprawiać bo zaraz serce * wali mocno * tętno do około 120 max chwilowo 140 a..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 3

.. ...wypadanie płatka zastawki trójdzielnej chociaz chyba jest tylko 1 - szego stopnia zyje normalnie czasami odczuwam niewielkie kucie w klatce piersiowej i musze sie ustrzegac jakich kolwiek infekcji a i zpomniałam dowiediziałam sie o tym jak miała 15 lata a teraz mam 23 lata mam 22 lata, 2..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 4

.. ...mitralnej IM , płucnej IP i trójdzielnej IT. Pozdrawiam i zyczę zdrowia. Witam wszystkich. Niestety też mam tą wadę. Jest to bardzo dokuczliwe, ciągłe zawroty ,kołatania, nierówne bicie serca a wszyscy lekarze tak to bagatelizują. Choruję na to od 6 lat. 9 miesięcy temu urodziłam..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 12

.. ...płucną + /++/ przez trójdzielna /++/ z podwyższonym ciśnieniem prawej komorze 50mmhg chciałbym się coś więcej dowiedzieć na ten temat.podaję taty e - maila. krzysztof_kaim@wp.pl pozdrawiam DAMIAN Witam! Narazie jest mi super,żadnych kołatań i innych rewelacji.8 miałam kontrole u..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 17

.. ...I st niedomykalności trójdzielnej. Dodatkowo miałam kilka mc. temu zamknięte PFO. Cierpię na tachykardię zatokową... i ponoć nerwicę. Parę dni temu źle się czułam i poszłam do przychodni - lekarz zrobił mi EKG i powiedział ze widzi tam jakiś BLOK ODNOGIi jakieś spłaszczenia w..

Fizjologiczna niedomykalność zastawki płucnej i trójdzielnej I stopnia

.. ...niedomykalność zastawki płucnej i trójdzielnej I stopnia. W związku z tym chciałam się zapytać czy jest to poważna wada czy drobny defekt? I stopien niedomykalności zastawek jest już powodem do obeserwacji. Nie napisała Pani dlaczego wykonywano echo i czy pojawiły sie jakies niepokojące..

Sztuczne zastawki serca - operacja Rosa - aorta 47mm - Str. 2

.. ...na zastawki mitralna i trójdzielna. Podczas drugiej operacji wymieniono mi zastawkę mitralną na sztuczną - maj 2006. Jeśli chodzi o serce to funkcjonuje całkiem nieźle, gorzej z moją odpornością na przeziębienia.Od dwóch miesięcy non stop jestem chora i na antybiotykach. Okazało się, że..

Sztuczne zastawki serca - operacja Rosa - aorta 47mm - Str. 3

.. ...wymieniona zastawkę trójdzielną z powodu zapalenia wsierdzia.Niestety nadal goraczkuje a lekarze mimo to chca operować. Prosze mi powiedziec jakie jest ryzyko takiej operacji?Czy ktos miał podobnie? Dziękuje za odpowiedź Witam wszystkich, Od 16 lat jestem szczęśliwym posiadaczem..

Ablacja - kompendium wiedzy - Str. 8

.. ...pierścienia zastawki trójdzielnej. Jak mialam robione potem UKG to mi pani powiedziała, że doktor mówił, że mu się nie tak elektrody ustawialy i następnym razem użyją innych, ale ja już nie wiem co mam robić. Będę wdzięczna za wszelkie rady. Pozdrawiam Dodam jeszcze, że od kilku dni..

Ablacja - kompendium wiedzy - Str. 28

.. ...która dotyczy zastawki trójdzielnej. Jeden lub dwa płatki tej zastawki przemieszczone są w kierunku koniuszka do jamy prawej komory. Płatek przedni łączy się z prawidłowo położoną częścią dysplastycznego pierścienia, przegrodowy odchodzi od przegrody, a tylny od okolicy koniuszka...

Nieistotne nieszczelności zastawkowe

.. ...śladową niedomykalność trójdzielną i śladową fale zwrotną mitralną stwierdzoną na podstawie echa serca, a mam WPW, tak wiec moim zdaniem jedno drugiemu nie przeczy. czyli to sa dwie osobne sprawy? Hej, ta fala zwrotna to normalne z przy WPW, ja mam WPW i też to mam, to nic takiego. Też..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 6

.. ...relatywna,niedomykalność zastawki trójdzielnej I st czynnościowa.La - 4,21cm ,EDDLV - 7,31 cm( EDV - 303 ml ),ESDLV - 6,37cm( ESV - 227 ml ),E/A - 5,43.Po roku stosowania lekó( Vivacor.furosemud.spironol.tritace,cardin ) moje wyniki wyglądają następująco:LA - 4,8cm,EDDLV - 7,5cm.ESDLV -..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 15

.. ...niedomykalność I stopnia zastawki trójdzielnej i aorty.Po 4 miesiącach intensywnego leczenia wróciłam do pracy.Wydawało mi się,że już wszystko było dobrze.Niestety po roku nastąpiło pogorszenie - doszło migotanie przedsionków i jestem już na rencie - całkowita niezdolność do pracy.W..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 25

.. ...- mitralnej II/III i trójdzielnej III. Po poprawie były śladowe, ale nie z ich wady a z podwyższonego ciśnienia płucnego. teraz częściej za to dokuczają mi trzepotania przedsionków i rozważana jest ablacja bo każde EKG przy moim trzepotaniu jest idedntyczne. Rytm komór stymulatorowy ( 50..

Niedomykalność zastawek i szmery w okolicach zastawki trójdzielnej

.. ...w okolicach zastawki trójdzielnej i niedomykalność zastawek. Odesłano mnie do Świętokrzyskiego Centrum Kardiologii w Kielcach, tam ponownie miałam robione badania: krew, prześwietlenie klatki piersiowej, EKG i ECHO. Przepisano mi leki ( nie pamiętam ich nazwy ) i przede wszystkim kazano..

Szybkie tętno - Str. 13

.. ...zastawkę mitralną i trójdzielną Spora niedomykalność zastawki mitralnej i trójdzielnej Lekarz stwierdził, że musi mi natychmiast zrobić EKG. Co miałam zrobić. Na początku miałam robione EKG w spoczynku, później w ruchu. Wyniki: amplituda zespołu QRS mocno obniżona patologiczny załamek Q..

Operacja na otwartym sercu

.. ...VSD,FoA,nieprawidłowość zastawki trójdzielnej ).Chciałabym zasięgnąć opini o tym szpitalu, lekarzach i samym zabiegu. http://www.sercedziecka.org.pl/ jestes tam jak nie to polecam jestem z Poznania szukam osob operowanych w lublinie w szpitalu psk4 na ul jaczewskiego na niedomykalnosc..

Sztuczna zastawka i normalne życie - Str. 2

.. ...fala wrotna zastawki trójdzielniej i mitralnej, stąd moje pytanie czy ta arytmia była powodem uszkodzenia zastawek czy odwrotnie. Dziękuję za odpowiedż. Dziękuję za odpowredż, mama miała przed zabigiem koronarografię, z której wyszło zwężenie tętnic, ale zawał zdarzył się najlepszą..

Syndynafil na nadciśnienie płucne

.. ...wada to atrezja zstawki trójdzielnej z wspólistnieniem ubytku międzykomorowego oraz wspólnego przedsionka. W wyniku operacji dokonano poszerzenia uytku międzykomorowego. W rezultacie wada została skorygowana tylko częściowo. Od tego czasu, czyli od 1986 roku, żyję w miarę normalnie...

Zastawka trójdzielna i płucna - fala zwrotna

.. ...zwrotna - ślad w zastawce trójdzielnej, oraz slad w zastawce tętnicy płucnej. Czy to jest groźne?? może ktoś coś napisze?? z góry dziękuję też mam niedomykalność trójdzielnej - chyba nic poważnego póki nie ma ewidentnych objawów, o których można przeczytać w necie, ale będę również..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 191

.. ...zapaleniem zatok i nerwu trójdzielnego:( .W związku z tym,że tak długo się męczę,a trwa to już chyba ponad 5 tyg.pojawił się u mnie lęk przed nowotworem i wywiązała się nerwica lękowa.Nakręcałam się jak diabli,wszystko mi pasowało do nowotworów,mało spałam,prawie nie jadłam.Teraz biorę..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 237

.. ...zastawki mitralnej i trójdzielnej 8 - / Myślałam,że umrę tam na tym krześle. Podobno diagnoza mojego echa sprzed roku to niedomykalność zastawki lewej i prawej komory serca a nawet mi o tym nie wspomniał! Lekarz mówi,że tego się nie leczy, tylko obserwuje, zrobił mi badanie..

Jestem świeżo po zawale serca

.. ...max 1,5 m/s, Doppler trójdzielny - niedomykalność II st. RVSP 26 ms, Doppler płucny ACT 90 ms, Kurczliwość : Akineza segmentu podstawowego ściany dolnej i przegrody międzykomorowej. W ocenie lekarza moja kondycja i samopoczucie ma swoje odzwierciedlenie w przedstawionych wyżej badaniu -..

Zespół Ebsteina jest wyleczalny?

.. ...zabiegu plastyki zastawki trójdzielniej i wszczepieniu pierscienia przeprowadzonym w SCCS przez prof. PERRIER chociaż chorowała na zespół Ebstenia zmarła na sepse,która spowodowało IZW prawdopodobnym infekcyjnym zapaleniem wsierdzia było zerwanie mieśnia brodawkowego . Przepraszam ze nie..

Niedomykalność zastawki trójdzielnej

.. ...lekarz - kardiolog odpowiedział, ze nie a te skurcze dodatkowe sa spowodowane czyms innym.TYle co mogę napisac o niedomykalnosci.Ja borykam sie ze skurczami, ktore przybieraja różne nasilenie.POzdrawiam..

Niedomykalność zastawki trójdzielnej I/II stopnia

.. Pare dni temu dowiedzialam sie od swojego kardiologa ze badanie przy ograniczonej widoczniosci z powodu sylwetki skrecenia serca, niespecyficzne dolegliwosci w charakterze dyskomfortu w klatce piersiowej. diagnoza: niedomykalnosc zastawki trojdzielnej. I/II st. komentarz: ja pk powiekszona do ok 28mm. fala..

Blok prawej odnogi pęczka Hisa - Str. 2

.. ...niedomykalności zastawki trójdzielnej i niewydolności prawokomorowej. Nie bój się - badanie nie powoduje żadnych istotnych skutków ubocznych - to jak gastroskopia - do przeżycia : ) Może się zdarzyc oczywiscie jakaś drobna perforacja przełyku, albo inne drobiazgi ale to bez znaczenia w..

Podaortalny VSD u niemowlaka

.. ...dopplerowskim,z gradientem ok.60mmHg.Bez gradientu przez zastawkę tętnicy płucnej i bez paradoksalnego ruchu IVS.cO TO OZNACZA BO NIC Z TEGO NIE WIEM?????? http://www.sercedziecka.org.pl/10_forum.htm polecam..

Tętniak serca

.. ...informację - prolaps trójdzielny z IT - do II * . Co to znaczy? Gdy zadałam pytanie lekarzowi skąd to, co to, będąc, chyba wiadomo w szoku. Odpowiedział mi jedynie, że mam to już prawdopodobnie od urodzenia i że taka moja uroda. Rany boskie, przecież to serce, a nie włosy proste czy..

Sztuczna zastawka na jak długo wystarczy?

.. ...zastawkę aortalną ( trójdzielną ),czuję się dobrze. po trzech miesią cach od operacji mogłem ju ż pracować fizycznie.Mimo że mija tylko siedem miesięcy od operacji pracuję normalnie.Zastawka ma gwarancję na dwieście lat. Chciałabym dowiedzieć sie coś na temat oddziału kardiochrurgicznego..

Tętniak przegrody międzyprzedsionkowej

.. ...fala zwrotna I stopnia, trójdzielna - fala zwrotna, śladowa. Ponadto tętniak przegrody międzyprzedsionkowej. Lekarze stwierdzili, że nie jest to przyczyna bólów w klatce piersiowej, omdleń. Twierdzą, że jestem zdrowa. A kiedy dowiem się, że nastąpił przeciek z tętniaka? Kiedy będzie za..

Wynik echo serca co oznacza?

.. ...- bez zmian zastawka trójdzielna,płucna,osierdzie - bez zmian zastawka mitralna - pogrubiałe płaty mitralne hej. myślę ,że naj lepiej wytłumaczy ci to lekarz.nie sugeruj siĘ wypowiedziami nie kompetentnymi. Michal a czemu skierowano cie na to badanie miales jakies dolegliwosci? ja mam to..

Wypadnie płatka zastawki mitralnej a alkohol

.. ...zastawki mitralnej i trójdzielnej już 10 lat. Też się kiedyś bałem pić, a podczas picia zamiast się bawić obserwowałem z lękiem reakcje serca i każdy szybszy czy nieprawidłowy ruch budził obawy, itd. Dziwne, że nie pamiętam już razu, kiedy sobie dałem z tym spokój. Teraz piję co weekend,..

Analiza biopsji serca

.. ...prawidłowa zastawka trójdzielna prawidłowa zastawka t. płucnej prawidłowa Przepływy przez ujścia zastawkowe zastawka mitralna niedomykalność fala zwrotna III/IV zastawka aortalna prawidłowa zastawka t. płucnej prawidłowa zastawka trójdzielna międzykomorowa fala zwrotna IV RVSP=48 Uwagi:..

Operacja wstawiania nowych zastawek w sercu

.. ...zastawki mitralnej i trójdzielnej. Czuję się nawet dobrze, choć były powikłania po drugiej operacji. Teraz jestem w domu nazwolnieniu lekarskim i staram się nabrać sił. Tyle, że nie specjalnie wiem na jaki wysiłek mogę sobie pozwolić, aby sobie nie zaszkodzić. Czy np.mogę już pojść na..

Niedomykalność zastawki aortalnej III stopnia - Str. 2

.. ...niedomykalnośc zastawki trójdzielnej 1 stopnia ( z 4 ), a więc jak czytam na forum mała. Nie mam potrzeby wiec nie jestem na bieżąco z wiadomościami, ktory ośrodek kardiochirurgii dziecięcej w czym sie specjalizuje, ale na pewno Pan Profesor Wojtalik w Poznaniu z powodzeniem naprawia..

Dieta wysokotłuszczowa (ketoza) a serce

.. ...śladową niedomykalność trójdzielną, ale to jest chyba raczej kosmetyka niż jaki poważny feler. Gosiu, to jest normalne w początkowej fazie ketozy - uczucie witalności, przypływu energii, euforia. Z czasem, kiedy spalisz swoje zapasy energetyczne, poczujesz osłabienie, senność, zmęczenie...

Dodatkowe skurcze

.. ...zastawki mitralnej i trójdzielnej( płatki wiotkie )może ktoś z was meczy się tak jak ja i ma dobry lek? - ja w chwili obecnej biorę sectral - 200 nie jest żle ,ale mogłoby być lepiej.Proszę o poradę ,tak bym chciała normalnie żyć Zastanawiajaca jest Twoja potliwość. Sprawdź sobie poziom..

Dodatkowe skurcze - Str. 5

.. ...niedomykalność zzastawki trójdzielnej i nerwicę.Biore lek concor juz dwa lata ale nigdy nie czułam się komfortowo dobrze ale mogłoby być lepiej.I teraz dzięki tobie wiem że są tez inne beta - blokery i faktycznie bede próbowac az któryś zaskoczy.Próbowałam tez betaloc50 ale żle sie..

Dodatkowe skurcze - Str. 16

.. ...niedomykalność zastawki trójdzielnej. Po porodzie zastawka domknęła się ale arytmia pozostała ( było gorzej bo pojawiła się bigeminia komorowa ). Podczas pobytu w szpitalu ( akademia medyczna w gdańsku ) stwierdzono u niej wiotką przegrodę międzyprzedsionkową. Badania krwi wykazały..

Dodatkowe skurcze - Str. 47

.. ...nieprawidłowa, zastawka trójdzielna - nieprawidłowa, zastawka pnia płucnego - nieprawidłowa, jak zapytałem się czy to groźnie wygląda... powiedział - optymalnie i dał mi swoją wizytówke żebym przyszedł prywatnie ręce opadają ... a na to że mam duszności skurcze komorowe, serce mi chce..

Niedomykalność zastawki trójdzielnej stopnia 1 (2)

.. ...mitralnej, płucnej i trójdzielnej. Na Twoim miejscu skonsultowałabym córkę u dobrego kardiologa. Swoją droga powinna ona znajdowac sie pod opieką poradni kardiologicznej. Nie piszesz skad jesteście. Zaparaszam na ansze forum : http://forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=24429 oraz na stronę..

Przesilenie wiosenne a złe samopoczucie

.. ...mitralnej i niedomykalność trójdzielnej i nerwice.Już było tak super bez tabletek tylko dorażnie i od miesiąca znowu wszystko przyszło zpowrotem,tak słyszałam ale nie wiem czy to może mieć związek z tym przesileniem wiosennym.I zaczęłam znowu brać leki i chyba narazie zotanę z nimi aż..

Niedomykalność zastawek

.. ...niedomykalność zastawki trójdzielnej i zabuzenia rytmu,i musze zapytac na dlaczego o tym wczesniej nie wiedziałam a może tego nie było tylko to wypadanie płatka zastaki mitralnej było zdiagnozowane a teraz jeszcze coś a mineły tylko 3 lata. Dodam jeszcze że biore beta - bloker Pozdrawiam..

Niedomykalność zastawek - Str. 2

.. ...też mam niedomykalność trójdzielną i mitralną... jak szybko postępują te niedomykalności i od czego to zależy? pozdrawiam s. Mogą wogóle nie postępować, a nawet się cofnąć. Miałam niedomykalność na zastawce trójdzielnej - I stopnia i płucnej - śladowa. Po póltorej roku mam tylko śladową..

Operacja zastawki trójdzielnej u dziecka

.. ...po operacji zastawki trójdzielnej /zpowiększoną prawą komorą serca/. Operacje te przeprowadzał Profesor Kardiochirurgii z Francji w Śląskim Centrum Chorób Serca w Zabrzu.Mój syn ma 11 lat i jest przed taką operacją. jakiego stopnia jest niedomykalność ? prosze o kontakt 0 - 61 833 - 68 -..

Zastawka trójdzielna niedomykalność

.. ...do operacji zastawki trójdzielnej, ponieważ nie domyka się, jedna z nich minimalnie zwisa ku dołowi, a druga jakby jednym końcem była przymocowanado ściany komory. Prawa komora serca jest powiększona o 1 cm. Jest to bardzo skomplikowana operacja, i jest niewielu kardiochirurgów / na..

Druga operacja zastawki

.. ...jej operacja zastawki trójdzielnej czy w takim wypadku jest większe ryzyko powikłań? Proszę powiedzieć na czym polega cewnikowanie prawostronne i echo serca przez przełyk ( bo tak została poinformowana przez prywatnie prowadzącego kardiloga że może mieć w ten sposób echo wykonane )?czy..

Tetralogia fallota

.. ...aortalną, mitralną, płucną i trójdzielną, a ponoć one powiny zostać wymienione. Na razie mam, poza łatą, wszczepiony homograft płucny, czyli część czyheś tętnicy płucnej, bo moja była bardzo zwężona. Dwa tygodnie temu dowiedziałam się, że mam znacznie poszerzoną aorte wstepującą. Komory..

Niedomykalności zastawek

.. ...plucnego i zastawki trójdzielnej - co, u licha tak mnie poodmykało? i jeszcze zwłókniałe płatki zast mitralnej i aortalnej. Daleka jestem od samorozczylania, ale tak gwoli babskiej ciekawości...I jeszcze jedno jestem babskiem nienajmlodszym, bo 40 letnim.Pozdrawiam i plis o..

Kwas foliowy a serce

.. ...niedomykalność zastawki trójdzielnej oraz tachykardię. Obok blokerów biorę żelazo( niska zawartość we krwi ) oraz kwas foliowy 5 mg. Czy 3 tabletki 2 razy dziennie kwasu( razem 30mg!! )to nie za dużo? Moja pani kardiolog chyba przesadziła...Ostatnio dowiedziałam się,że osoby chore na..

Co się dzieje z Kiką?

.. ...zastawek mitralnej i trójdzielnej, powiększenia lewej jamy serca więc chyba nie mamy większego wyboru. A ablacja naprawdę weszła w fazę bardzo bezpiecznych zabiegów, znam mniej bezpieczne i udane , a więc śmiało do przodu bo nic innego nam nie zostaje, albo bać się całe życie bez heeppi..

Śladowa fala zwrotna mitralna

.. ...na mitralnej oraz na trójdzielnej.Niema powodów do obaw jeśli nieszczelność zbyt się nie powiększy,to ma bardzo dóżo ludzi,trzeba unikać czynników mogących żle wpływać na serce.nie brać żadnej chemi,zaszkodzić może tylko ciężka praca,można uprawiać jakiś sport prócz siłowych i..

Ból głowy nad okiem - Str. 2

.. ...prostu zapalenie nerwu trójdzielnego twarzy wiem że jest takie schorzenie dające podobne objawy i wiem że sie bardzo cierpi przy tym a zajmują się tym neurolodzy pozdrawiam Też mam podobne objawy od paru lat.Ból za prawym okiem roznoszący się na skroń W moim przypadku są to ataki raz/dwa..

I stopień do prawego przedsionka z Echo serca

.. ...niedomykalności zastawki trójdzielnej. Jeżeli nie odczuwasz żadnych dolegliwości to nie ma problemu. Z tego co widziałem to bardzo dużo ludzi ma jakiegoś stopnia niedomykalność zastawek. Jeżeli ta fala zwrotna jest dużego stopnia, wtedy mogą pojawić sie zaburzenia rytmu, zawroty głowy..

Niedomykalność zastawki dwudzielnej a sport i treningi

.. ...niedomykalnośc zastawki trójdzielnej określona jako + oznacza 1 stopien jej niedomykalności z 4, a więc mały. Lekarz prowadzacy najlepiej zna stan zdrowia syna, parametry ect Ograniczenie wysiłku fizycznego ma pewnie w zamiarze nie pogłebiac wady. Znam ten ból...

Drożny otwór owalny i otwarty przewód Bottala

.. ...niedomykalności zastawki głównie trójdzielnej i nadciśnienia płucnego - ale o tym decyduje lekarz - bo też nie u każdego. 25 - 30% ludzi ma ten otwór niezamknięty i żyje z tym nawet nie wiedząc - zwykłe echo tego nie potwierdzi w 100% tylko przezprzełykowe - a tego się standardowo nie..

Koszmary napadów lęku sercowego

.. ...wypadanie płatka zastawki trójdzielnej, czyli zespół barlowa ( ? ) Męczę się z extremalnymi przeżyciami już 12 lat, a mam 32. Proszę o kontakt w celu wzajemnego wsparcia tudzież wymiany doświadczeń. Pozdrawiam. Siema : - ). Chyba mój list tak bardzo Ciebie nie ucieszy ja jestem jeszcze..

Nerwica serca z wadą w tle

.. ...wypadanie płatka zastawki trójdzielnej, czyli zespół barlowa ( ? ) Męczę się z extremalnymi przeżyciami już 12 lat, a mam 32. Proszę o kontakt w celu wzajemnego wsparcia tudzież wymiany doświadczeń. Pozdrawiam. Mam 27 lat.Od dwóch lat leczę się na wypadanie płatka zastawki.Czasem jest..

Niedomykalność zastawki mitralnej

.. ...niedomykalność zastawki trójdzielnej. Byłam już u kilku kardiologów i każdy każe mi się nie przejmować. A ja tak strasznie się tym martwię! W zasadzie ciągle o tym myśle no chyba że jestem czymś niezmiernie zajęta. Zauważyłam że kiedy o tym nie myślę nie mam rzadnych objawów a kiedy się..

Niedomykalność zastawki mitralnej - Str. 2

.. ...fali zwrotnej Zastawka trójdzielna Vmax - 0,9 m/sek ( N: 0,3 - 0,7 m/sek ) Fala zwrotna: 1 stopień Vmax - 2,0m/s Zastawka pnia płucnego Vmax - 0,9 m.sek ( N: 0,6 - 0,9 m/sek ) Bez istotnej fali zwrotnej Średnica pnia plucnego - 18mm Aparat zastawkowy: ZM - PPM nieco mniej wysycony,..

Niedomykalność zastawki mitralnej - Str. 4

.. ...czegoś takiego: Zastawka trójdzielna - śladowa fala zwrotna, mitralna - śladowa fala zwrotna i przedni płatek nieco pogrubialy.Na koncu wyniku wnioski:Norma.Troche mnie to dziwi że sa jakieś fale w mym sercu, ja sam odczuwam czesto cos w rodzaju kłucia w klatce a pan dr mówi mi że..

Niedomykalność zastawki mitralnej - Str. 5

.. ...po operacji zastawki mitralnej 25 lat. Teraz niestety idę 15.06 na operację mitralnej i trójdzielnej. Zaczęło wszystko siadac. Mam nadzieję że jakoś to wszystko przetrwam i znowu wrócę do normalności...

Ugięcie płatka przedniego do lewego przedsionka

.. ...wypadanie płatka zastawki trójdzielnej, a niekiedy także aortalnej lub tętniak przegrody międzyprzedsionkowej. Pierwtone wypadanie moze występować rodzinnie. Rozróżnia się dwie postacie wypadania płatka : bez niedomykalności zastawki oraz z falą zwrotną do lewego przedsionka. Wypadaniu..

Płyn w osierdziu

.. ...zwrotna: ślad Zastawka trójdzielna: morfologicznie prawidłowa Fala zwrotna: ślad Zastawka płucna: morfologicznie prawidłowa Funkcja rozk.: Typ 1 wg Appletona Osierdzie: płyn w worku osierdziowym przy ścianie tylnej i wolnej ściany PK - do 6.0 mm w rozkurczu Kurczliwość: bez zaburzeń..

Atrezja zastawki trójdzielnej

.. Moj synek ma wadę serca i wczoraj się dowiedziałam ze cewnikowanie serca wykazało ze narosło bardzo dużo naczyń obocznych,których nie są w stanie wszystkich pozamykac wzwiązku z tym operacja została odwołana a lekarrze zastanawiają się co robic.Powiedzieli mi ze to dośc skomplikowany przypadek.Niweiem co mam..

Atrezja zastawki trójdzielnej z restrykcyjnym ubytkiem przegrody międzykomorowej

.. Moj synek ma wadę serca i wczoraj się dowiedziałam ze cewnikowanie serca wykazało ze narosło bardzo dużo naczyń obocznych,których nie są w stanie wszystkich pozamykac wzwiązku z tym operacja została odwołana a lekarrze zastanawiają się co robic.Powiedzieli mi ze to dośc skomplikowany przypadek.Niweiem co mam..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 17

.. ...niedomykalnośc zastawki trójdzielnej,ale to podobno jest w ogóle szczegół.Z tego co mi mówił lekarz przy pierwszym stopniu niedomykalności nie ma żadnych objawów i z tym bym się zgodziła.Nie wiadomo, czy mam to od urodzenia, czy po jakiejś tam anginie kiedyś tam. W każdym razie przez..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 18

.. ...niedomykalność zastawki trójdzielnej i mitralnej. Lekarz stwierdził, że z tym można normalnie żyć i pracować.Od dłuższego czasu nie chodzę już do lekarza, poprostu leczę się sam. Kupuję w aptece lek o nazwie Propranolol 40, biorę go dwa razy dziennie, lek ten zwalnia pracę serca i jest..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 28

.. ...zastawki mitralnej i trójdzielnej , tętniak między przegrodami, na razie bez cech przecieku .Zmienił lek na celipress 100 i odżyłam.W odpowiedzi na : Re: nerwica serca?! ktoś z Was to ma? wysłane przez asik dnia 2006 - 08 - 23 18:26:51: : Proplanolol pomagał mi na przyspieszone..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 114

.. ...zastawce mitralnej i trójdzielnej.To chyba nic takiego.Tylko,że ostatnio jak kardiolog odczytywała ekg,to pytała pielęgniarki.czt dobrze nabrałam przy badaniu powietrza.Pózniej zdecydowała o założeniu holtera.Teraz mierzyłam sobie cisnienie.Chwilę przed badaniem stojąc obierałam..

Zespół Barlowa jest wyleczalny?

.. ...wypadanie płatka zastawki trójdzielnej - już jestem głupia.Bierzesz jakies leki? Na sepół Barlowa skłądają się m.in. przykre dolegliwości : ból w klatce piersiowej, uczucie kołatania serca, nadmierna męczliwośc, zawroty głowy. Z reguły nie są one groźne dla zycia pacjenta, potrafia za to..

wymiana zastawki w trakcie zapalenia wsierdzia

.. ...wymieniona zastawkę trójdzielną z powodu zapalenia wsierdzia.Niestety nadal goraczkuje a lekarze mimo to chca operować.Prosze mi powiedzieć jakie jest ryzyko takiej operacji?Czy ktoś miał podobnie? Dziękuje za odpowiedź Nelu! Czy na pewno chodzi o zastawke trojdzielną ? generalnie jest..