Implant

Rozrusznik serca (stymulator serca)

Rozrusznik serca (stymulator serca)

.. ...elektroniczne i elektrody implantowane są pacjentowi. Czasowa stymulacja serca zwykle przeprowadzana jest drogą przezżylną, lecz używa się również do tego celu stymulacji przezprzełykowej oraz przezskórnej. Pacjenci rzadko potrzebują stałej stymulacji, a więc oba rodzaje stymulatorów,..

Przeznaczyniowe zamykanie przetrwałego przewodu tętniczego (PDA)

.. ...koili. Zabieg polega na implantowaniu do światła przewodu tętniczego koila, którego średnica jest o około 100% większa od średnicy przewodu tętniczego. Skuteczność zabiegu jest bardzo wysoka i w obserwacji 6 miesięcznej wynosi około 95%. Zamykanie PDA korkiem Amplatza. Do zamknięcia..

Przeznaczyniowe zamykanie ubytków międzyprzedsionkowych typu 2

.. ...koszulkę. Po umieszczeniu implantu w ubytku, przed jego odkręceniem dokładnie ocenia się jego położenie i relacje do otaczających struktur ( żyły systemowe i płucne, zastawki przedsionkowo - komorowe i zatoka wieńcowa. W razie potrzeby, przy stwierdzeniu nieprawidłowej pozycji,..

Kardiowerter-defibrylator (ICD)

.. ...defibrylator ( ICD, ang. implantable cardioverter defibrillator ) to urządzenie podobne do stymulatora serca, które wszczepia się u pacjentów grupy zagrożonych nagłym zgonem sercowym ( nagłe zatrzymanie krążenia – NZK ). Są do przede wszystkim pacjenci z napadowymi częstoskurczami..

Rezonans magnetyczny (MR)

Rezonans magnetyczny (MR)

.. ...obecność metalowych implantów, klipsów chirurgicznych, rozrusznika serca i innych ciał obcych, które mogłyby ulec przemieszczeniu pod wpływem silnego pola elektromagnetycznego. Rezonans magnetyczny jest bardzo często wykorzystywany w badaniach ośrodkowego układu nerwowego ( mózgu i..

Wymianiono zastawkę aortalną metodą przezskórną

.. ...czasu zabieg implantacji zastawki aortalnej alternatywną metodą przeprowadzono u ponad 2 tys. pacjentów. W tym roku zastawki aortalne implantowane metodą przezskórną uzyskały certyfikat Unii Europejskiej...

Pomiar ciśnienie w tętnicy udowej

.. ...wprowadzany do tętnicy udowej implant Hyper - IMS , który dokonuje pomiarów 30 razy w ciągu sekundy. Jest połączony cieniutkim kabelkiem do transpondera umieszczonego pod skórą. Transponder przesyła dane do noszonego na pasku urządzenia z ekranem, można je stamtąd bezprzewodowo przekazać..

Wszczepienny defibrylator serca

.. ...zgonowi sercowemu jest implantacja urządzenia tzw. wszczepialnego defibrylatora serca ( ICD ), które potrafi rozpoznać groźną arytmię i przerwać ją poprzez odpowiednią stymulację lub wyładowanie elektryczne ( defibrylacja ). Korpus defibrylatora - wielkością porównywalny do opakowania..

Prace nad bezpieczniejszymi stentami wieńcowymi

.. ...tego schorzenia, jest implantacja stentu w miejscu zwężenia naczynia. Naukowiec przypomina, że od kilku lat na polskim rynku istnieją stenty wieńcowe wydzielające leki, które pomagają w leczeniu choroby wieńcowej, czyli zapadaniu się ścianek tętnic. Zespół z warszawskiego LIB wprowadził..

Wszczepiono zastawki aortalne nowego typu

.. ...planuje się ok. 70 - 80 implantacji tych urządzeń, dwóch typów. Zabiegi te będą wykonywane w dwóch ośrodkach warszawskich, a także w Zabrzu, Krakowie, Wrocławiu i Katowicach. Stosowanie tej metody będzie ograniczone, ze względu na koszty, tylko do chorych bardzo dużego ryzyka. To wąska..

Nowe doświadczenia mechanicznego wspomagania serca

.. ...dzień była pierwsza implantacja w Warszawie, dwa dni potem w Zabrzu. To tempo niespotykane, a to, co się stało - to coś fenomenalnego - mówi dr Sarna. Specjaliści FRK pracują też nad polską komorą mechanicznego wspomagania dla dzieci, które m.in. mają stosunkowo duże szanse na możliwość..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 19

.. ...ablacji i założeniu implantu Starflex - u ( zestaw podwójnych parasolek - do zamykania ubytków w sercu ) Czuje sie bardzo dobrze , nic mu nie dolega Sam zabieg zniósł dobrze ( generalnie w ciągu 3 m - cy poddawany był 3 zbiegom , pierwszy próba zamknięcia , drugi ablacja i trzeci udany..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 59

.. ...konieczna jest po zabiegu implantacja stymulatora. Niestety, to nie jedyne możliwe powikłanie - do jednych z poważniejszych należy też przebicie elektrodą ( lub specjalnym zestaweg którym przekłuwa się przegrodę międzykomorową przy drogach lewostronnych ) serca lub dużego naczynia. Takie..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 7

.. ...holtery i asystuje przy implantacji stymulatorów serca. ja mam termin na 14 listopada a w - wie szpital na Wołowskiej bardzo boje się.teraz jak czytam to forum to zupełnie wątpie w ten zabieg - myślałam że po zabiegu zapomne o częstoskurczu a teraz???porozmawiajmy na g - g6357968 może..

Acenocumarol i wskaźnik INR

.. ...pacjenta 30.01.96r. - implantatio prothesis.v.mitralis CarboMedics 2. W poprzednim wyniku z dn.22.11.06 wskaźnik był 1.53 i acenocumarol brałam przemiennie 1/2 - 3/4 tabletki oraz pozostałe leki. Witam!! Sztuczną zastawkę mitralną mam od maja 2006r i również zażywam Acenocumarol...

Acenocumarol i wskaźnik INR - Str. 3

.. ...tygodnia poziom INR. Po implantacji czuję się i zachowuję jak osoba zupełnie zdrowa. Chcielibyśmy zajść z mężem w ciążę, ale wiem, że acenocumarol jest lekiem bardzo szkodliwym dla płodu. czy istnieje jakiś zamiennik leku, który nie zagrażałby mojej ciąży a jednocześnie uchronił mnie..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 24

.. ...zapaleniu wsierdzia i implantacji zastawki mitralnej - mam 24 lata( jakie są przeciwwskazania ), czy faktycznie należy zachować szczególną ostrożność przy każdej infekcji? Implant będzie wymieniany po paru latach - ok 10lat. Czy przy takim incydencie przysługuje renta? Z góry dziękuję za..

Ablacja - kompendium wiedzy - Str. 2

.. ...dobiera się wielkość implantu, którym zostanie zamknięty ubytek. Najnowocześniejszy implant do tego typu zabiegów składa się z dwóch parasolek wykonanych z niezwykle odpornego stopu niklu i tytanu, umieszczonych w cewniku, za pomocą którego wprowadza się go do jam serca. Pod kontrolą..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 17

.. ...pozdrawiam i zycze wszystkim wytrzymalosci Marian mam syna , ktory ma ef20 jest po implantacji ICD; Wystepuje u niego migotanie komor ;niedomykalnosc zastawki mitralnej,hipercholesterolomia,zakrzepica. co robic..

Zabieg - stenty wieńcowe

.. ...balon pozostawienie implantu tzn. stentu i po wszystkim. 2 dni po zabiegu przebywa sie na intensywnej terapii w celu obserwacji a na trzeci dzien idzie sie juz do domu. Od roku mam wszczepiony CYPHER stent biore regularnie tabletki na rozrzedzenie krwi i moj standart zycia od tego..

Dodatkowe skurcze - Str. 38

.. ...nawet echo ( w związku z implantem w sercu ) - uzupełnili spadający potas. W innym szpitalu jedynie zrobili badania i mimo niskiego potasu puścili do domu - z receptą na potas. Generalnie po rozmowie z kardiologiem wiem że od tego sie nie umiera, ale... jak z tym żyć? Nie straciłam nigdy..

Dodatkowe skurcze - Str. 43

.. ...mnie że po wszczepieniu implantu ( a ja takowy mam ) do serca mogą być arytmie bo to jednak ciało obce i musi się zarosnąć. Moze minie za pół roku... Będe chciała od następnego tygodnia wrócić do pracy... duże wyzwanie dla mnie. pozdrówka Droga Krycho, ja też słyszałam, że te arytmie..

Wada wrodzona serca ASD II

.. ...wyobrazić,jak mi umieszczą ten implant w sercu ? poszperam jeszcze w internecie pewnie się dowiem co nieco więcej na ten temat. Pozdrawiam. Elu, napisz jak duży jest Twój ubytek i dokładnie jakie badania miałas robione. Napisz też czy odczuwasz coś w związku z powyższą wadą. U mnie też..

Wada wrodzona serca ASD II - Str. 2

.. ...nie ma gdzie zachaczyc implantu i przy tym wystepuje wada zastawki mitralnej.Moj ubytek wynosi 1,4 cm.Wykryli mi wade 2 lata temu a obecnie mam 36 lat.Urodzilam czworo dzieci naturalnie.Mysle ze u Ciebie tez nie bedzie zadnych komplikacji.Pozdrawiam. no tak masz racje : ) dzisiaj bylam w..

Podsłuchu mózgu

.. ...albo implancie ktory wszczepia sie do mózgu który pózniej służy za podsłuch..

Wszystko o operacji by-pass

.. ...przeciwnej niż miejsce implantacji. Po użyciu telefon powinien zostać wyłączony. Należy skonsultować się z lekarzem w przypadku posługiwania się lub obsługi: ˇ maszyny wywołujące wibracje ( np. wiertarki, ˇ urządzenia pneumatyczne ) ˇ broń palna ( np. w czasie polowania ) ˇ urządzenia..

Fibrillatio atriorum paroxysmalis. Cardioversio electrica.

.. ...electrica. Status post implantationem valvulae mitralis Rzecz w tym, iż wcześniej po operacji powiedziano mi,że nie mogę dostawać zastrzyków domięśniowych. Tymczasem obecnie w szpitalu po uczuleniu na Cordarone otrzymałam jakiś zastrzyk domięśniowo. Nie wiem w końcu mogę, czy..

Wszczepiony defibrylator serca ICD - Str. 2

.. ...zakażenia po ewentualnej implantacji. Czy po wszepieniu kardiowertera jest poprawa frakcji wyrzutowej?Czy leki antyarytmiczne można wtedy odstawić? tomek podaje moj email dorotap56@interia.pl Witam całe grono z wspomaganiem serducha. Nie wiem czy ktoś się odezwie bo ostatnie posty widzę..

Tętniak aorty piersiowej - Str. 8

.. ...wymiany całego łuku z re - implantyacją naczyń do - głowowych ? ), możliwe ,że lekarze czekają na wykonanie operacji w trybie tzw. operacja albo śmierć . U mnie była najgorsza opcja tzn rozwarstwienie typu a , calej Ao . W ciągu 10 lat na przestrzeni których , przeszedłem serię..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 10

.. ...w dniu 15.11.2007r., implantację wykonał zespól pod kierownictwem i besposrednim udziale doc.dr.hab.n.m. Piotra Hendzla kierownika Oddziału Karidiochirurgii Instytutu Kariologii WIM... wspaniały człowiek, swietnu fachowiec, jeden z lepszych lekarzy w tej dziedzinie w Polsce. Czuję się..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 22

.. ...nawet nie myślcie, przy implancie zastawki sztucznej trzeba dbać o wskaźnik INR ( współczynnik krzepliwości krwi ) czyli jeść do końca życia jakiś środek farmakologiczny i tyle a przy zastawce biologicznej nawet tego podobno nie trzeba. Co do samej operacji to moje zdanie jest takie im..

Drżenie ciała, mięśni, juz sama nie wiem jak to nazwać - Str. 31

.. ...po wszczepieniu jakis implantów nie wiem czy to prawda za 2 tyg jade do lekarza to sie wszystko wypytam chociaz watpie zeby to cos dało chyba pisane jest nam zyc z tym do konca zycia... ja mam cos takiego siedzialem kiedys przed komputerem i w pewnym momecie zrobilem sie zimny caly..

Implant w sercu a tryb życia dziecka

.. ...malutkim dzieciom po wszczepieniu Amplatzera? Czy bieganie, podskakiwanie, upadki i inne bardziej gwałtowne ruchy mogą przyczynić się do wypadnięcia lub przemieszczenia implantu? bardzo proszę o informację...

Rozległy zawał serca i problemy z oddychaniem

.. ...tętnicy wieńcowej poprzez implantowanie stentów. Im szybciej tym lepiej. Przywraca się krążenie w tętnicy a tym samym zawał przestaje się dokonywać i nie dochodzi do trwałych i nieodwracalnych zmian w tej części serca. Chorowałem na cieżkie nadciśnienie tętnicze, do tego miażdżyca,..

Powikłania zawału serca, kompresoterapia

.. ...krązenia, po zawale, po implantacji rozrusznika )? 5 ) Trening submaksymalny( 99 - 100%Vo2max, * 83% * 75% * 50% * 6 ) Który parametr obrazuje jakość przepływu wieńcowego? obciążenie następcze, obciążenie wstępne, tętno 7 ) Frakcja wyrzutowa 50 %. Co oznacza? Mała niewydolność serca? 8 )..

Problem z nabraniem błębokiego oddechu

.. ...tylko że ja do tego mam implanty pod mięsień z soli fizjologicznej, ale tam nie powinno się nic dziać mam to samo - leczyłam sie juz na wszystko!!!! a to wkońcu okazało się zwyrodnienie odcinka piersiowego - dokładnie zniesiona kyfoza piersiowa - delikatnie - a duszność była nie do..

Implantacja stentu i wysokie ciśnienie

.. Moja 6 letnia córeczka ma koarktację aorty i niewielkią niedomykalność zasatwki aortalnej . Przed inplantacją stentu ciśnienie miała wysokie tzn. około 150/90 .Po zabiegu mimo brania leków obniżających ciśnienie jest nadal wysokie.Martwi mnie to bardzo .Po zabiegu niestety wystąpiło zatkanie światła tętnicy..

Dwupłatkowa zastawka aortalna i poszerzona aorta wstępująca - Str. 4

.. ...czyli konieczna byla implantacja rozrusznika serca. Podczas wszczepiania stymulatora, naklute zostalo pluco, ktore czesciowo sie zapadlo! Po 16 dniach wyszlam ze szpitala. Z kazdym dniem jest lepiej, czasem mam napady dretwienia czesci ciala, ale uznano to za objaw nerwicy. Ryzyko..

Tętniak przegrody międzyprzedsionkowej serca

.. ...echokardiografii przezprzełykowej implantowaną zapinkę AMPLATZER PFO OCCLUDER o rozmiarze 25 mm. Wszystko przebiegło sprawnie a teraz efekty są widoczne. Czuje się bardzo dobrze w piatek mamy kontrolę w szpitalu i mam nadzieję że i w badaniach też będzie wszystko ok. Odczuwam ulgę ale..

Drutowanie mostka po operacji serca a rezonans magnetyczny

.. ...naczyniowych, oraz metalicznych implantów ortopedycznych: sztucznych stawów, drutów, śrub i stabilizatorów. W tych przypadkach wymagane jest dostarczenie do pracowni MR pełnej dokumentacji dotyczącej leczenia operacyjnego, z określeniem typu zastosowanego implantu i daty jego produkcji,..

Ból i drętwienie szyi po nagłym jej ruchu

.. ...kręgosłupa szyjnego. Mam implant tytanowy zamiast dysku i dwa wypadnięte dyski. Ale bez paniki, w pewnym wieku większość ludzi ma zwyrodnienia i rzadko kwalifikuje się to do operacji, w zdecydowanej większości wystarczą ćwiczenia! Niemniej RTG z wynikiem zwyrodnienia w szyi kwalifikuje..

Sztuczna aorta i zastawka

.. ...gdzie ma mieć wstrzepiny implant zastawki i Homograftu Wiec warto szukać jak najlepszych wyjść.Weszła nowa metoda na zasadzie wstrzepiania implantów ,ryzyko znacznie mniejsze ,nie ma ciecia i rekonwalestencja znacznie szybsza.pozdrawiam. szogunka61: Zespół ( tetralogia ) Fallota ( ToF )..

Ból ręki i dretwiejące palce

.. ...jestem po operacji i mam implant w szyjnym miałam objawy opisywane przez ciebie drętwienia mrowienia ból z lekkim niedowładem ręki zawroty głowy i utraty przytomności że nie wspomnę o wariującym ciśnieniu kołataniu serca zabiegi fizjoterapeutyczne zmian nie cofna jednak trochę ulżą o ile..

Przepływ lewo-prawy przez IAS u niemowlęcia

.. ...pomoca sprężynek lub implantów prowadzanych do pzrewodu cewnikami przez naczynia obwodowe. Wiem, ze taki opis przeraża, ale PDA jeśli wogóle sie powteirdzi to njałagodniejsza i najprostsza w leczeniu wada serca. Widziałam naocznie dzieicaki po korekcie i trudno uiwerzyć,z ę kiedykolwiek..

Aparat stały a rezonans magnetyczny

.. ...Dłuższy wyjazd a aparat - Implanty i mikroimplanty w leczeniu!!!??? - Metalowy a estetyczny - Zdjęcie aparatu na kilka dni ( ślub ) - Jak to jest z tym wyrywaniem przy Damonie ? - Aparat a ciąża - Aparat ortodontyczny a kolczyk w języku - Prawdy i mity o aparatach - Pierwsze wrażenia i..

Operacja u osoby w bardzo podeszlym wieku - prosze o dodanie ptuchy

.. ...zastawki, a nie jej sztuczny implant. Operacje przeprowadzili specjalisci pod nadzorem Prof.Bochenka ( mily czlowiek ) i wszystko sie udalo. Mysle ze w Twoim szpitalu takze nie pracuja przypadkowi specjalisci, wiec beda sie napweno starac zrobic to jaknajlepiej, a technologia w tych..

Sztuczna zastawka a zabieg na zatoki Terapuls

.. ...rozrusznik i inne metalowe implanty. Wiecej szcegółow brak. Zaczołem chodzic na ten zabieg bo mam problem z jedna zatoka szczekową. Czesc. Przeciez jest to pole magnetyczne wysokiej czestotliwosci w zadnym wypadku nie mozesz tego stosowac ,przeciez to oddzialuje na twa sztuczna..

Nie zamknieta tetnica u dziecka 3 tygodniowego

.. ...pomoca sprezynek lub implantow, ktore sa wprowadzane do przewodu cewnikami poprzez naczynia obwodowe. Stopień nasilenia zmian zależy od średnicy przewodu. PDA powoduje zaburzenia podobne do obserwowanych w VSD. U wcześniaków przewód tętniczy zamykany jest farmakologicznie przez podanie..

Koronografia w wieku 68 lat,czy to bezpieczne?

.. ...angioplastyka. Bezpośrednia implantacja stentu 2,75x18mm do medi.LAD do 16 atm.Owersize do 10% Bez dyssekcji.Timi 3 Ponadto rozpoznano niestabilną dławicę piersiową,nadciśnienie tętnicze i stan po pourazowym krwawieniu wewnątrzmózgowym( 2008 ).Proszę o odpowiedź czy ten zabieg PTa nie..

Sztuczna zastawka a gastroskopia

.. ...gastroskopii. Jestem po implantacji zastawki aortalnej, kardiolog mówił, że przy zabiegach dentystycznych, urologicznych, raz gastrokopowych stosować profilaktycznie antybiotyki. Dwóch jednak gastrologów, u których leczę się na wrzody, stwierdziło, że ryzyko zakażenia jest * nieistotne *..

Implant amplatzer a płyta indukcyjna

.. ...zamykany implantem * amplatzera ubytek miedzyprzedsionkowy, czy z takim implantem mozemy * miec w mieszkaniu plyte indukcyjna. czy pole magnetyczne wydawane * przez ta plyte bedzie bezpieczne dla corki?..

Odstawienie lekarstwa PLAVIX

.. ...stwierdzono konieczność implantowania stentów w sumie trzy sztuki ( lipiec,sierpień,wrzesień ). Przez cały czas stosuje lekarstwa Betaloc ZOK 100 , Preductal MR 35 mg.,Atoris 20 mg., Polocard 75 mg., Polpril 5 mg., Plavix 75 mg. Ostatnie lekarstwo jest drogie a po okresie jednego roku..

Uciski za uszami

.. ...szyja - i wstawienie implantu. Objawy związane z dyskopatia ustąpiły ale wstrętne uciski za uszami pojawiające się zwłaszcza w pozycji leżącej pozostały.Dwa lata temu miałam MR głowy i było OK. Jestem smutna i często płaczę wiem ,że to złe ale sama nie wiem do jakiego specjalisty się..

Stymulator - sprawdzenie działania

.. ...wyczytałem: kardiomiopatia z implantacją stymulatora... a na końcu małymi literami: dna moczanowa. Po tygodniu pobytu na odziale jego stan uległ... pogorszeniu. Zaalarmowany przeze mnie lekarz stwierdził * ogromną niewydolność, ciastowatość i zmienił dawkowanie leków. Ojciec miał bardzo..

Implant zęba a zastawka serca

.. ...się na wszczepienie implantu zębnego mimo posiadania sztucznych zastawek serca, osobiście straciłem ostatnio dwa zęby z przodu a mam wszczepioną sztuczną zastawkę serca. proteza raczej nie wchodzi w rachubę, ale mam dylemat czy ponieść takie ryzyko które będzie wiązało się z kolejnym..

Przewlekły stan podgorączkowy.

.. ...tygodniu miałam założony implant antykoncepcyjny ( wszczepiony pod skóre - jestem w Wielkiej Brytanii ), ale z tego co się orientuję hormony nie mają zbytniego wpływu na temperaturę ciała, dodatkowo mam alergię wykrytą dawno temu, ale nigdy tak jej nie przechodziłam, poza tym nie kicham..

Karta identyfikacyjna rozrusznika

.. ...zgłosiszsię, że masz implant to to też cie ręcznym GARETem obszukają, najlepszy dokument to blizna i wypukłość : ) Witam Na mojej karcie jest oficjalna pieczątka szpitala, który wszczepiał a na drugiej stronie są odnotowywane pomiary z badan kontrolnych. Myślę, że to właśnie jest bardzo..