Infekcja

Badanie CRP

.. ...immunologicznego na infekcję. Białko CRP ułatwia aktywację kaskady dopełniacza, ułatwia fagocytozę i opsonizację. Badanie poziomu CRP jest bardzo pomocne w podejmowaniu decyzji na temat leczenia. W aptekach dostępne są komercyjne testy paskowe, pozwalające na szybkie oszacowanie poziomu..

Przyczyny zapalenia mięśnia sercowego

.. ...podstawowe grupy: czynniki infekcyjne i nieinfekcyjne. Infekcyjne przyczyny zapalenia mięśnia sercowego. Ta grupa czynników etiologicznych znacznie przeważa. Do najczęstszych należy zwłaszcza pochodzenie wirusowe związane z infekcją dróg oddechowych. Uważa się, że u 1 - 5% pacjentów z..

Objawy infekcyjnego zapalenia wsierdzia

Objawy infekcyjnego zapalenia wsierdzia

.. Infekcyjne zapalenie wsierdzia jest chorobą rozwijającą się w wyniku zakażenia patogenami, najczęściej bakteryjnymi, ale również innymi, jak: grzyby czy bakterie atypowe: chlamydie, mikoplazmy i riketsje, struktur wsierdzia, czyli wewnętrznej części serca, a najczęściej zastawek serca. Obraz kliniczny..

Powikłania infekcyjnego zapalenia wsierdzia

Powikłania infekcyjnego zapalenia wsierdzia

.. Infekcyjne zapalenie wsierdzia jest groźną, często śmiertelną chorobą serca. W wielu przypadkach jej rozpoznanie nastręcza znacznych trudności z uwagi na niestały obraz objawów i możliwość imitowania przez nie innych chorób, takich jak posocznica, nowotwory czy choroby układu odpornościowego. Chorobę..

Sok z granatów obniża cholesterol i ciśnienie krwi

Sok z granatów obniża cholesterol i ciśnienie krwi

.. ...zapobieganie stanom zapalnym i infekcjom. Sok z granatów jest szczególnie polecany cukrzykom i nadciśnieniowcom. Sok z granatów a układ krążenia. U osób pijących sok z granatów zauważono obniżenie czynników ryzyka chorób układu krążenia, poprawę profilu lipidowego i rzadsze komplikacje..

Bakterie z jamy ustnej przyczyną miażdżycy

Bakterie z jamy ustnej przyczyną miażdżycy

.. ...powiązanie między czynnikami infekcyjnymi z rozwojem miażdżycy. Bakterie Porphyromonas gingivalis. Oznaką przewlekłej infekcji spowodowanej bakterią jamy ustnej Porphyromonas gingivalis jest wywoływanie w przewlekłego stanu zapalnego. Bakterie te prowokują lokalną odpowiedź zapalną w..