Infekcje bakteryjne

Zator

.. ...bakteryjne zdążają się w ciężkich, uogólnionych infekcjach ( np. w sepsie meningokokowej ). Zlepione masy bakteryjne zatykają drobne naczynia krwionośne, objawem są krwawe wybroczyny na skórze chorego...

Zespół jelita drażliwego

Zespół jelita drażliwego

.. ...jelita drażliwego po infekcji bakteryjnej przebiegającej z biegunką. Klinicznie, zespół najczęściej objawia się uporczywymi biegunkami. Możliwe jest jednak także występowanie odmiany z przeważającymi zaparciami lub odmiany mieszanej. Rozpoznanie i leczenie zespołu jelita drażliwego...

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 545

.. ...większości wypadków są to infekcje wirusowe. Większość zakżeń wirusowych nie wymaga szczególnego leczenia, poza stosowaniem środków łagodzących objawy. Zakażenia bakteryjne drog oddechowych są nieco rzadsze. Często są wtórne do * torujących drogę * zakażeń wirusowych. Mogą dotyczyć..

Czy to jeszcze nerwica?

.. ...wynik badania )przwlekłą infekcję bakteryjną. A co do nerwicy; moje zdanie jest następujące: nerwica serca, to określenie ukute wyłącznie dla wygody lekarzy.Dla mnie przyczyną arytmii są toczące się procesy zapalne w organiźmie. Natomiast tytułując posta nerwicą, chciałam uprzejmie..

Wzrost ciśnienia po augmentinie (amoksiklav)

.. Ostatnio leczyłem infekcję bakteryjną, dostałem dość silnie dawki Augmentinu ( Amoksycylina ), i podskoczyło mi ciśnienie do 160/100 oraz pojawiła się arytmia. Lekarz powiedział że to jakaś nietypowa nietolerancja albo ukryta choroba nadciśnieniowa i przepisał mi Propranolol, który pomógł. Czy opisane..

Ból pod lewą łopatką, może być to sprawa związana z sercem? - Str. 2

.. ...taka mało spotykana infekcja bakteryjna i wowczas boli pod pachami i w okolicach piersi i kazał mi to wyleżeć . Nie chce polemizować z jego diagnozą, ale to kpina, bo nic nie przechodzi, a każda czynnośc powoduje jeszcze większy ból, takich niestety mamy konowałów. Dlatego nie`wiem co..

Drżenie ciała, mięśni, juz sama nie wiem jak to nazwać - Str. 17

.. ...boleriozie i innych infekcjach bakteryjnych, bo kleszcz może nam dać nawet 6 różnych paskuctw. Witam trafiłam na złą strone nikt nie pisze z uczuciem tylko zeby jeden drugiemu dogryść.Na tym to nie polega. TRZYMAJCIE SIĘ WSZYSCY .PA PA nikt tu nikomu nie dogryza tylko uswiadamia że prucz..

Ucisk, gula w gardle - Str. 8

.. ...zaczęłam zapadać na infekcje górnych dróg oddechowych, lekkie przeziębienia, katar - najpierw wodnisty potem z nadkażeniem bakteryjnym, pojawiały się też bóle w klatce piersiowej, pieczenie, potem to mijało, jednak cały czas mimo braku wydzieliny z nosa odczuwałam jakby ściekanie..

Zabawa sylwestrowa, alkohol, sól, szaleństwo na parkiecie

.. ...dużej ilości alkoholu i infekcji bakteryjnej która dodatkowo osłabia serce( cały czas biorę antybiotyk )? Czy po wypiciu dużej ilości alkoholu też odczuwacie takie dolegliwości? Czy ktoś już przeżył coś podobnego i mu to samo przeszło? Proszę piszcie moze to byc dusznica bolesna e wtym..

Przerwy w biciu serca - Str. 2

.. ...tętno może świadczyć o infekcji bakteryjnej np. chlamydiami czy mykoplasmami lub wpływem nadmiernego rozrostu grzybicy w organizmie a u niektórych reakcji po zakażeniu krwi na szczęście sporadycznie np. bakteriami boreliozy a niekiedy chorobami reumatologicznymi w tym Zespołem Reitera ...

Angina bakteryjna i gorączka

.. ...podgorączkowym. Następstwem tych infekcji u mnie było zapalenie stawów z obrzękami i zajętym sercem. Po zapaleniu mięśnia sercowego zapadła decyzja o usunięciu migdałków. To jest fragment mojej historii choroby. Uważam, że angina zawsze powinna być dokładnie leczona odpowiednim..

Kłujące bóle głowy, pogorszenie wzroku, zawroty

.. ...laryngologa. Może to jakaś infekcja bakteryjna. Da Ci antybiotyk i będzie po sprawie. Nie ma sensu się tak męczyć. Co do bólów głowy, to też miałem kłucia co jakiś czas, ale występowały one w różnych miejscach głowy. Pech chciał, że w internecie przeczytałem o tętniaku mózgu. Od razu..

Nerwica czy ziarnica? - Str. 2

.. ...Później przeszłam 4 infekcje górnych dróg oddechowych w tym zapalenie zatok w przeciągu 2 miesiecy, ostatni antybiotyk skonczyłam brac 1 grudnia.W międzyczasie morfologia była kiepska, gdyz wykazywała ostre zakażenie bakteryjne. Wszystkie objawy chorobowe ustapiły prócz dolegliwości ze..

DEPRESJA CZY UDAR MÓZGU?????

.. ...mowi ze to udar badz infekcja. Skoro udar zostal wyeliminowany podejzewalbym jakas infekcje bakteryjna, grzybiczna lub pasozytnicza. Bardzo dziękuje za odpowiedź. Wczoraj gdzy byłam u mamy rozmawiałam z lekarzem,z innego odziału i tez wspomniał własnie o infekcji. Najgorsze jest to, że..

Krwiaki, szybkie męczenie i ból serca

.. ...CRP - OB,morfologia ,płytki.ASO. dzwoń po pogotowie. Moze to byc infekcyjne zapalenie wsierdzia, goraczka reumatyczna, albo zapalenie miesnia sercowego o etiologii bakteryjnej. Powodzenia. DO LEKARZA!..

Ból i ruchomość mostka po operacji założenia by passów

.. ...Mu się mostek, wdała infekcja bakteryjna , leczenie trwało półtora miesiąca i zakończyło się ponowną operacją, tym razem łączenia mostka.Po tej operacji jest już 7 tygodni, pomimo ,że rany się zagoiły ból w mostku jest ciągle silny a od 2 dni mąż ma uczucie jakby dolna część mostka była..

Co dalej po zamknięciu przecieku międzyprzedsionkowego?

.. ...antybiotyku. Wszelkie infekcje bakteryjne ( gorączka powyżej 37,5 ) antybiotyk, grypa bez antybiotyku bo to wirus ale rzetelnie wyleżany. Poza tym zgodnie z wytycznymi - czyli wszelkie inwazyjne zabiegi typu gastroskopia itp też z antybiotykiem. O kontroli trudno mówić - niby ma być rok...

Radamir- aparat który Ci pomoże; leczy *nieuleczalne*

.. ...nerwice serca - wszelkie infekcje wirusowe i bakteryjne, niektóre usuwane w ciągu kilku godzin! grzybice zewnętrzne i wewnętrzne, - wszelkie stany zapalne, - choroby przemiany materii, likwidacja cukrzycy w ciągu 3 - 4 miesięcy!!! - nerwice i neurozy, dysfunkcje układu nerwowego,..

Badania krwi i moczu

.. ...występując m.in. po infekcjach wirusowych, pasożytniczych, bakteryjnych, w zapaleniach tarczycy, wątroby oraz w chorobach rozrostowych. Czasami mogą występować u osób zdrowych szczególnie w starszym wieku. Uzyskane wyniki badań należy interpretować w odniesieniu do całości obrazu..

Z NERWICY SIE WYCHODZI ( wszystko na ten temat) - Str. 11

.. ...będzie zatrucie, czy infekcja wirusowa albo bakteryjna. U pacjenta z nerwicą, niestety, w dalszym ciągu próbuje się na siłę wyleczyć problemy * z głową * , chociaż najczęściej biorą się one właśnie z problemów z ciałem. Czasem nawet to się udaje, * ogłupiacze * przepisywane przez lekarzy..

Przeciek międzyprzedsionkowy

.. ...przecieku przy każdej infekcji należy stosować terapię antybiotykową ,czy tylko wtedy kiedy występuje temperatura. A co powiedział kardiolog? Antybiotyki u ludzi z wadami serca stosuje się zwykle przy infekcjach bakteryjnych, a jeśli jest konieczna profilaktyka zapalenia wsierdzia,..