Instytut kardiologii Warszawa

Nadciśnienie tętnicze ma ponad 8 mln Polaków

.. ...Andrzej Januszewicz z Instytutu Kardiologii w Warszawie, w ramach dotychczasowych czterech edycji kampanii, ponad 24 tys. Polaków z 94 miast przeszło bezpłatne badania pod kątem czynników ryzyka chorób układu krążenia. W kardiobusie, który każdego roku odwiedza ponad 20 miast można..

Metoda OCT na zawał serca

.. ...akademickich zaś OCT w Instytucie Kardiologii w Krakowie i Warszawie. Metody te mogą być stosowane w Polsce, ale nie są finansowe jako metody obrazowe przez NFZ. Na pewno to będzie potrzebne jak zostaną ostateczne ustalone wytyczne jak korzystać z tych metod - powiedział Dudka. 15..

Długotrwały stres zwiększa ryzyko choroby serca u dzieci

.. ...przeprowadzone na zlecenie Instytutu Kardiologii w Warszawie, stres jest powszechnym problemem wśród dzieci i młodzieży. Najmłodsi odczuwają jego objawy, choć zaledwie 4 proc. z nich potrafi prawidłowo powiązać je ze zjawiskiem stresu. O wpływie stresu na powstawanie chorób układu..

Nowe doświadczenia mechanicznego wspomagania serca

.. ...Heartware dla ŚCCS i Instytutu Kardiologii w Warszawie. Pompa taka - wielkości zbliżonej do baterii R20 - jest całkowicie wszczepiana do klatki piersiowej, z której wychodzi tylko kabel łączący ją z ważącym ok. 1,3 kilograma przenośnym urządzeniem zasilającym i sterującym. Pompa ma..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 37

.. ...Szumowski i inni lekarze z Instytuku Kardiologii w Aninie, to najlepsi fachowcy w temacie ablacji i arytmii. Prywatnie przyjmują na Płowieckiej w Warszawie, umów się na wizytę ( namiary znajdziesz w necie ) postaraj się o jak najszybszą ablację. Też pamiętam jak bardzo arytmia..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 34

.. ...chodzi,bo w Aninie to jest Instytut Kardiologii a nie CK.Ja wlasnie wrocilam dzisiaj z Warszawy po ablacji ktora mialam w srode,z powodu czestoskurczu napadowego.Czuje sie dobrze.pobyt w szpitalu wspominam bardzo milo,komfortowe warunki,fachowy personel,a lekarze wspaniali,Pan dr n.med.M..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 52

.. ...jestem po ablacji w Instytucie Kardiologii w Warszawie na Alpejskiej. po przyjęciu zrobili wszystkie badania, EKG, Echo, analizę krwi i moczu. zabieg odbył się 4.11. Sam zabieg nie jest przyjemny, ja nie czułam absolutnie nic w pachwinie, ani zakładana ani wyjmowania elektrody. w..

Częstoskurcze napadowe ciągle wracaja

.. ...temu mialem ablacje w Instytucie Kardiologii w Warszawie, obecnie polecam wizyte u Pana Profesora Franciszka Walczaka w Centrum Kardiologii Anin przy ul Plowieckiej 37,twoje zaburzenia moga stawac sie dluzsze dlatego sadze ze najlepiej bedzie tam sie udac, ja wiem jak to jest bo juz..

Jeszcze raz o dodatkowych skurczach - Str. 2

.. ...czekam, mam ją mieć w Instytucie Kardiologii w Warszawie, to te skurcze nie mają wiele wspólnego z WPW jak mówią kardiolodzy, nie zagrażają życiu, wielu ludzi to ma, łatwiej o tym mówić niż przeżyć, wiem bo mam, kiedy biorę na noc RelamaxB6 to spokojnie zasypiam i nie mam pobudzeń, (..

Ablacja - Walczak, Czerwiński, Wojnarowa

.. ...ablacje i idę ją wykonać w Instytucie Kardiologii w Warszawie z Panem Prof Franciszkiem Walczakiem i Dr. Ewą Szufladowicz na czele. Uważam że są najlepsi w tej dziedzinie. Pozdrawiam serdecznie. Witaj. Umówiłam się już na wizyte do pana prof. Walczaka w CK Anin. Mam termin na 26..

Ablacja - Walczak, Czerwiński, Wojnarowa - Str. 2

.. ...dostać się na ablacje do Instytutu Kardiologii więc to czekanie i kilkakrotne jeżdżenie do Warszawy mnie czegoś nauczyło ponieważ nie mogłem się dodzwonić do Instytutu Kardiologii a konkretniej do Pana Profesora Franciszka Walczaka, ani do Dr. Ewy Szufladowicz. Dlatego teraz jestem..

Częstoskurcze i arytmie - jakie leki bierzecie? - Str. 2

.. ...około 3.08.06, a do Instytutu Kardiologii w Warszawie będe przyjęty dnia 1.08.06 więc już też nie moge z tymi częstoskurczami i lekami wytrzymać. Kochani, a co to są te częstoskurcze, bo ja ostatnio czułam tak dziwne jakby zatrzymanie na chwilę serca, jakby mi się potknęło a zaraz..

Częstoskurcz nadkomorowy u dziecka

.. ...Płowieckiej 37 oraz w Instytucie Kardiologii przy ul. Alpejskiej 42 w Warszawie - Anin, w tych dwóch placówkach leczniczych, ablacje wykonuje ten sam zespół pod kierownictwem Pana Prof. Franciszka Walczaka, jest to niezwykły specjalista w tej dziedzinie, ja 28.02.07 mam drugą ablacje (..

Ablacja gdzie lepiej?

.. ...Profesora Walczaka, Instytut Kardiologii w Warszawie Anin. Miałam identyczną przypadłość jak Ty 200 - 235 uderzeń. Polecam klinikę Asklepios w Rzeszowie - dr.STECA.Cudowny lekarz!!! Jestem po zabiegu 8 miesięcy i jest spoko.www.luxmed - okz.pl dzieki: ) zastanawia mnie fakt jak dlugo..

Ablacja - kompendium wiedzy - Str. 4

.. ...ale moim zdaniem nie jest lepiej ale mam ciagle nadzieje ze wszystko bedzie ok i bede probowac az do skutku bo chce sie wkoncu pozbyc tych czestoskurczy. Obydwa zabiegi - instytut kardiologii w Warszawie..

Ablacja - kompendium wiedzy - Str. 11

.. ...Kardiologii Anin lub Instytut Kardiologii w Warszawie z Panem Prof. Franciszkiem Walczakiem na czele. Super lekarze. Pozdrawiam serdecznie. Trzymajce kciuki. Mirek gdzie ty się podziewasz? Mam nadzieję, że tym razem wszystko się uda. 3mam kciuki. Napisz jak poszło! Gosia 1 ablacja miała..

Ablacja - kompendium wiedzy - Str. 12

.. ...wyjscie niz jezdzic do Instytutu Kardiologii w Warszawie przy ul.Alpejskiej, gdzie na ablacje sie dlugo czeka, chociaz wykonuje ja ten sam zespol lekarzy pod kierownictwem Pana Prof. Franciszka Walczaka, lepiej zaoszczedzic czas, jesli cierpi sie na zaburzenia rytmu serca i zainwestowac..

Będę miał ablację! Anin Warszawa

.. ...Centrum Kardiologii czy w Instytucie Kardiologii, tzn. w klinice czy w szpitalu? Ja mam wizyte w CKAnin u dr Waczaka pod koniec stycznia, a zabieg chciałabym przejść w szpitalu, pod okiem dr Walczaka i jego zespołu oczywiście, bo tam jest on refundowany. Czy ty też w ten sposób, czy..

Będę miał ablację! Anin Warszawa - Str. 2

.. ...lekarzami z Instytutu Kardiologii warszawa Anin szczególnie z dr Szumowski, Walczak, Wojnarowska. Może macie nr telefonu lub wiecie gdzie przyjmują prywatnie? Za wszystkie informacje będę bardzo wdzięczna...

Ablacja przez dr. Koźluka

.. ...ablacje ale wybrałem Instytut Kardiologii w Warszawie - Anin ponieważ wole aby przy ablacji byli obecni tacy lekarze jak np Pan Prof Franciszek Walczak, Pani Dr. Ewa Szufladowicz czy Dr. Łukasz Szumowski, jest to jednak najlepszy zespół do ablacji, wiem bo miałem już jedną i szczerze..

Palenie papierosów a WPW

.. ...Kardiologii Anin lub do Instytutu Kardiologii w Warszawie ( też Anin ) we Wrocławiu wykonują zabiegi ablacji ale tam czeka się nawet 2 lata. Jeśli stwierdziliby u Ciebie WPW to Pan Profesor Walczak z Centrum Kardiologii Anin i Instytutu Kardiologii w Warszawie Anin napewno długo nie..

Ablacja - Str. 4

.. ...skonsultowac sie z lekarzem ktory sie ta tematyka zajmuje. Polecam Pana Profesora Franciszka Walczaka z Centrum Kardiologii Anin w Warszawie i Instytutu Kardiologii w Warszawie. Pozdrawiam serdecznie...

Dobry kardiolog w Warszawie

.. ...doswiadczeniem/ 1.Prof.WALCZAK z Instytutu w Aninie/super specjalista od ablacji/ 2.Dr.Michałkiewicz w szpitalu wojskowym na ul.Szaserow/specjalista od ablacji/ 3.Dr.Romiszowska z Lux Med /specjalistka od profilaktyki/ Zdrówka życzę!!!!!!!!1 witam również poszukuję dobrego kadriologa z..

Dodatkowe skurcze - Str. 143

.. ...med. Franciszek Walczak Instytut Kardiologii Klinika Zaburzeń Rytmu ul. Alpejska 42, 04–628 Warszawa WSTĘP Lekarze Pogotowia Ratunkowego, izby przyjęć oraz ośrodka intensywnej opieki często mają do czynienia z pacjentami, u których wystąpił napad miarowego kołatania —..

Dodatkowe skurcze - Str. 183

.. ...med. Franciszek Walczak Instytut Kardiologii Klinika Zaburzeń Rytmu ul. Alpejska 42, 04–628 Warszawa STRESZCZENIE Napad częstoskurczu z prawidłowym zespołem QRS gwałtownie i destrukcyjnie wpływa na hemodynamikę, a zarazem może być czynnikiem wyzwalającym kaskadę złośliwych..

Zwężenie i niedomykalność zastawki aortalnej dwupłatkowej 2 stopnia

.. ...męczę, to lekarze z Instytutu Kardiologii w Warszawie - Aninie nie podejmą się jej w najbliższej przyszłości. To nie do Ciebie zalezy, kiedy masz mieć operację. I pieniądze tu niczego nie zmienią. Spytaj swego kardiologa, kikedy według niego konieczna będzie operacja. Bierzesz jakieś..

Tetralogia fallota - Str. 2

.. ...kochane! Polecam wszystkim Instytut Kardiologii w Warszawie - Aninie. najlepszy ośrodek kardiologiczny dla dorosłych z wrodzonymi wadami serca. jestem jego pacjentka od 12 lat i bardzo sobie chwalę. Przeszłam tam dwie z trzech operacji, obie w 1998 r. Trzeba przesłac tam swoją..

Ablacja jeszcze raz

.. ...Jeśli ablacja to tylko w Instytucie Kardiologii w Warszawie!!! Jeśli trzeba będzie to mogę mieć 4,5 6 ablację, a co do ryzyka no cóż male dzieci maja wstawiane stymulatory. Coś za coś. Taka jest prawda. Albo się męczymy albo idziemy i dostajemy szansę na lepsze. Ja zaczynalem się śmiać i..

Ablacja to nic strasznego

.. ...carto u prof. Walczaka Instytu Kardiologii w Warszawie - jest najlepszy!!! W pracowni jest jeszcze Łukasz i Paweł, dwoch młodych wspaniałych. Tą trzecią ablację miałem robioną przez pachwine i szyję. Spoko - stres jak u denstysty. Obecnie chodzę na siłownie 3 razy w tygodniu i juz jadę..

Oporne nadciśnienie

.. ...wynikow badan. Polecam Instytut Kardiologi w Warszawie - Aninie ( Klinika Nadciśnienia Tętniczego ). Pozdrawiam A ja mam 26 lat i ciśnienie 160/115 i jestem skazany na śmierć. Dlaczego? Poszedłem do lekarza, ten wyjął PRESTARIUM spod biurka powiedział * raz dziennie jedna tabletka * ....

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 25

.. ...Dwa tygodnie temu w Instytucie Kardiologii w Aninie w Warszawie przeszłem operacje poprzez wymiane zastawki aortalnej i część aorty. Decyzja o zabiegu została podjęta głównie ze względu na aorte ( tętniak 5,8 ). Będąc w wieku 38 lat, mając rodzine nie była to prosta decyzja ale w końcu..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 26

.. ...krążeniu pozaustrojowym w Instytucie Kardiologii Warszawa Anin ( http://www.ikard.pl ). Usunięto mi zajętą procesem zapalnym zastawkę pnia płucnego, wszczepiając w jej miejsce homograf płucny. Jak mi powiedziano to zastawka biologiczna ze zwłok młodego chłopaka. Operacja trwałą ok 8..

Satro - nareszczie coś wiarygodniejszego od EKG - Str. 3

.. ...testowe były robione min w Instytucie Kardiologii w Warszawie.Niestety pozytywny wynik badań testowych to nie wszystko. Procedury sa bardzo długie. w tym ISO 9002 Oceniamy, że zostana one zakończone a tym samym badanie zostanie oficjalnie wprowadzone na rynek w połowie 2009 roku...

Satro - nareszczie coś wiarygodniejszego od EKG - Str. 5

.. ...Nuklearnej Wojskowego Instytutu Medycznego oraz Zakładzie Medycyny Nuklearnej Instytutu Kardiologii w Warszawie, których celem była ocena przydatności metody SATRO w przewidywaniu zaburzeń perfuzji mięśnia sercowego, rozpoznanych metodą wysiłkowej scyntygrafii perfuzyjnej serca z..

Zastawka mitralna - gdzie wykonać operację? - Str. 4

.. ...swojego przykładu polecam Instytut Kardiologii im.Prymasa Tysiąclecia Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Aninie ( Warszawa ). Równiez prosze o przesłanie owego poradnika jak życ ( co wolno, a czego nie ) z tą zastawkaą. Mój email: dawidstruk@o2.pl gg:9635308. ______________________________..

Inspra

.. ...dostała go od kardiologa z Instytutu Kardiologii w Warszawie zamiast spironolu po którym czuła się osłabiona. Powiedział że ten lek jest lepszy. Mój ojciec go bierze od niedawna, od jakiś 2 - 3 tygodni z tego co mi wiadomo. Jest po 2 zawałach. Ojciec nie czuje się jakiś osłabiony po..

Częstoskurcz komorowy - kto choruje? - Str. 2

.. ...P.Prof. Walczaka do Instytutu kardiologii w podwarszawskim Aninie. 3 - 4 razy przywracano mi rytm zatokowy przy pomocy kardiowersji. Często farmakologicznie. najczęściej jednak przechodzi samo.Profesor Walczak potwierdził diagnozę mojej Pani Doktor,że jes to częstoskurcz komorowy. W 2002..

Rajd rowerowy dla pozawałowiczów z Warszawy i okolic

.. ...rajd pod patronatem Instytutu kardiologii w W - wie, oraz firmy dystrybującej leki na serce między innymi Plavix. Mam już aprobatę Instytutu , teraz jestem na etapie zbierania chętnych.Pozdrawiam. ankietę zaraz wypełnię. wypełniona Serdecznie dziękuję za pomoc! Tak sobie myślę że może..

Dziedziczenie wad serca

.. ...profesor Piotr Hoffman z instytutu Kardiologii w Warszawie - Aninie oświadczył, że u mnie ciąża jest zdecydowanie przeciwskazana. A ja bardzo bym chciałam urodzić dzieci...Na razie co prawda jestem sama, jednak wolałam wiedzieć. Ta sama wada serca daje inne objawy i skutki u różnych..

Szukam dr. Szumowskiego

.. ...też próbować łapać w Instytucie Kardiologii w Warszawie na Alpejskiej, tam przeprowadza mnóstwo zabiegów Ablacjii, można czekać pod pracownią jego, może da się złapać i porozmawiać, moi tak poradził po zabiegu, żebym łapała go własnie tam, i tak robiłam, on przeprowadzał mi ablację 1,..

Dwupłatkowa zastawka aortalna z jej niedomykalnością III-go stopnia

.. ...Ja od lat leczę się w Instytucie Kardiologiii w Aninie pod Warszawą, najlepszy ośrodek dla takich VIPów, jak my. Przeszłam tam druga i trzecią operację. Zapraszam na forum Fundacji Serce dziecka, gdzie jest nas więcej: www.forum.sercedziecka.org.pl Dziękuje Wam za odpowiedzi. Zastanawiam..

Fallot

.. ...kolejne operacje miałam w Instytucie Kardiologii w Warszawie - Aninie w 1998 r. Niewiele więc wiem o polskich ośrodkach kardiochirurgii dziecięciej, poza tym, że najlepsze są w Łodzi ( Insytut Centrum Zdrowia Matki Polki ), Warszawie ( Centrum Zdrowia Dziecka ) i Zabrzu. Na forum..

Koronarografia w krakowskim szpitalu im Jana Pawła -który lekarz?

.. ...Medycznej w Gdańsku i w Instytucie Kardiologii w Warszawie - Aninie, najlepszym ośrodku kardiochirurgicznym w Polsce. Przeszłam tam drugą i trzecią operację. Obecnie mam 29 lat: - ) Witaj ja miałam zabieg na Pradnickiej ,koronografie miałam przy okazji zamkniecia przecieku - nastąpiła..

Prof Andrzej Biederman: prosze o pomoc

.. ...Andrzej Biederman z Instytutu Kardiologii na Alpejskiej w W - wie? Pozdrawiam, serek Z tego, co wiem, w Centrum Kardiologii Allernot przy ul. Płowieckiej w Warszawie. Tak, http://www.ckanin.pl/lekarze/biederman.html a tutaj strona: http://www.ckanin.pl/ Moja subiektywna ocena - bardzo..

SZMERY W SERCU U DZIECKA

.. ...bo sama leczę się w Instytucie Kardiologii w Warszawie - Aninie, w Poradni Wad Wrodzonych Serca, no i u siebie, w Koszalinie. Zapraszam na forum Fundacji Serce Dziecka, której jestem przedstawicielką. Tam są rodzice, których dzieci leczą się w Medinecie, więc udzielą więcej informacji:..

Przetrwały otwór owalny, proszę o pomoc!mam 20 lat i wielkie problemy!

.. ...np. udar. Dr Demkow z Instytutu Kardiologii w Warszawie - Aninie to świetny kardiolog inwazyjny. Polecam Ci rozpoczęcie leczenia w tym własnie ośrodku. Sama leczę się tam od 12 lat. Dziwne, że przed próbą przezskórnego zamknięcia otworu nie zrobili Ci cewnikowania, które by pokazało, czy..

Dziury w sercu

.. ...już 29 lat ). Polecam Instytut Kardiologii w Warszawie - Aninie na takie operacje. Są tam świetni kardiochirurdzy, małe sale, dobre jedzenie, piekne otoczenie, super wyposażone sklepiki na parterze : - ) Zapraszam też na forum dla takich VIP - ów, jak my: www.forum.sercedziecka.org.pl..

Wymiana sztucznej zastawki mitralnej na nową.

.. ...podpowiedzieć, będe wdzięczny. Polecam Instytut Kardiologii w Warszawie - Aninie, Śląskie Centrum Chorób Serca w Zabrzu, szpital im. Jana Pawła II w Krakowie..Sama jestem pacjentką tego pierwszego ośrodka : - )..

Tętniak przegrody międzyprzedsionkowej

.. ...normalnie, pracuję. Biorę tylko dwa leki i co kilka miesięcy mam echo w Instytucie Kardiologii w Warszawie - Aninie. Pozdrawiam Bardzo dziękuję za wszystkie informacje,pozdrawiam Panią i życzę dużo zdrowia..

Ubytek miedzyprzedsionkowy ASD2

.. ...się dwa razy. Polecam Instytut Kardiologii w Warszawie - Aninie, Śląskie Centrum Chorób Serca w Zabrzu, szpital im. Jana Pawła II w Krakowie, szpital kardiologiczny w Katowicach - Ochojcu. Ja akurat mam inną wadę serca, ktorej częścią był ubytek międzykomorowy ( VSD ), jestem po 3..

Zwezenie aorty - Silownia

.. ...leczę się od 12 lat w Instytucie Kardiologii w Warszawie - Aninie Mialem sporo operacji, raz probowany poszerzyc moja aorte za pomoca balonowania, ale nie udalo sie, a teraz od paru lat mam wstawiony stent i jest on poszerzany jesli urosne i aorta sie zwezy. Od prawie 3 lat jest wszystko..