Intensywne

Leki kardiologiczne (leki stosowane w chorobach serca)

Leki kardiologiczne (leki stosowane w chorobach serca)

.. ...tam znajduje się pod intensywną opieką lekarzy. Lekami, które jako pierwsze stosuje się w terapii przewlekłej niewydolności serca są inhibitory konwertazy angiotensyny, betaadrenolityki, leki moczopędne i glikozydy nasercowe - digoksyna ( Digoxin ). Pacjent przyjmuje w zależności od..

Scyntygrafia perfuzyjna

.. ...wysiłku fizycznym ( intensywny spacer na bieżni, jazda na cykloergometrze rowerowym ) lub farmakologicznym pobudzeniu serca ( np. dipirydamol ). Z tego też względu badanie najczęściej odbywa się przez dwa dni ( po około 2 - 3 godziny ). Technicznie scyntygrafia perfuzyjna serca polega na..

Genetyczne podłoże przerostu lewej komory serca

.. ...polowymi związanymi z intensywnym treningiem siłowym, stanowiącym duże obciążenie dla układu krążenia i - po ćwiczeniach. U wszystkich wykonywano badanie DNA, analizując obecność 1, 2 ( od obojga rodziców lub żadnej kopii szczególnej odmiany genu alfa - PPAR. U rekrutów z 2 kopiami genu..

Choroba niedokrwienna a płeć człowieka

.. ...podstawowy wskaźnik do intensywnego leczenia trombolitycznego lub angiografii i rewaskularyzacji. Dlatego kobiety częściej nie otrzymują w porę właściwego leczenia. Kobiety z podejrzeniem choroby niedokrwiennej rzadziej przechodzą badania zarówno podstawowe, jak i specjalistyczne (..

Kardiomiopatia przerostowa

.. ...fizycznych. Przeciwwskazane są intensywne oraz statyczne wysiłki fizyczne ( np. ćwiczenia na siłowni ). Zaleca się umiarkowaną aktywność fizyczną ( np. spacery ). Powikłaniami kardiomiopatii przerostowej są utraty przytomności, niebezpieczne dla życia arytmie komorowe i nagłe zgony..

Wegetacja (skupisko bakterii i komórek zapalnych)

.. ...echokardiograficznego serca. Razem z objawami ogólnymi, wegetacje składają się na obraz infekcyjnego zapalenia wsierdzia, co stanowi wskazania do intensywnej antybiotykoterapii w warunkach szpitalnych...

Perfuzja narządowa

.. ...substancje odżywcze oraz od intensywności jego pracy. Krew nie tylko dostarcza odpowiednich zasobów, ale również wypłukuje substancje przemiany materii. Przepływ krwi przez dany narząd jest wyrażany procentem rzutu minutowego serca. Wydolność serca jako pompy oraz adekwatna odpowiedź na..

Alat (aminotransferaza alaninowa, ALT)

.. ...miopatie ( choroby mięśni ), choroby tarczycy, hemoliza ( rozpad komórek krwi ). Praktyczne jest jednoczesne oznaczenia stężenia drugiej aminotransferazy ( Ast, aspat ) i wyliczenia wskaźnika AST/ALT...

Nerwoból (neuralgia)

.. ...wypoczynek i przerwę w intensywnej aktywności fizycznej, czasem maści z niesterydowymi lekami przeciwzapalnymi ( np. diclofenak ). Inną częstą i znacznie poważniejszą neuralgią jest ta związana z nerwem trójdzielnym. Nerw ten zaopatruje większą część twarzy. Wyjątkowo dokuczliwy ból..

Alodynia

.. ...przyczynowe, diagnostyka powinna być więc ukierunkowana na odnalezienie chorobowego tła występujących zaburzeń czucia. W przypadku polineuropatii cukrzycowej często skuteczna jest intensywna insulinoterapia...

Polineuropatia cukrzycowa

.. ...Dolegliwości nasilają się w nocy i podczas stresu lub wysiłku. Leczenie powinno być nie tylko objawowe ( leki przeciwbólowe ) ale przede wszystkim przyczynowe - dobre efekty przynosi intensywna insulinoterapia...

Gen wielkiego serca

.. ...Bywa spowodowane przez intensywne ćwiczenia, podwyższone ciśnienie krwi czy otyłość. Jak jednak wynika z prowadzonych na 30 ludziach i znacznej liczbie szczurów badań międzynarodowego zespołu ekspertów, zjawisko może mieć związek z genem Ogn. Wcześniej nikt nie podejrzewał, że gen Ogn..

Aterotromboza - jak leczyć, jak zapobiegać?

.. ...powiedziała dr hab. Janina Stępińska, przewodnicząca Rady Naukowej Instytutu Aterotrombozy, kierownik Kliniki Wad Nabytych Serca i Oddziału Intensywnej Terapii Kardiologicznej Instytutu Kardiologii w Warszawie...

Lecz nadciśnienie skutecznie

.. ...którzy nie wprowadzają intensywniejszego leczenia, mimo braku efektów dotychczasowej terapii - podkreślił kardiolog. Z badań wynika np., że po dziewięciu latach od rozpoznania nadciśnienia już 90 proc. pacjentów nie przyjmuje leków. Stosowanie się do zaleceń lekarskich maleje też wraz z..

Nowy budynek Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu

.. ...wieloprofilowy ośrodek intensywnej opieki sercowo - naczyniowej. Idea utworzenia ośrodka zakłada objęcie chorego z każdą postacią miażdżycy kompleksową opieką - przez połączone siły kardiochirurga, kardiologa inwazyjnego, chirurga naczyniowego i angiologa. W ramach tej koncepcji w nowym..

Gra w piłkę nożną pomaga znacznie obniżyć ciśnienie tętnicze

Gra w piłkę nożną pomaga znacznie obniżyć ciśnienie tętnicze

.. ...nożną jest uniwersalną i intensywną formą wysiłku, która pozytywnie wpływa na czynniki ryzyka chorób układu krążenia u mało aktywnych fizycznie kobiet i mężczyzn - mówi dr Krustrup dodając, że piłka nożna może, a nawet powinna być zalecana przez lekarzy pacjentom cierpiącym na..

Przeszczepy serca także w Poznaniu

Przeszczepy serca także w Poznaniu

.. ...pacjent wrócił na oddział intensywnej opieki medycznej, jego stan jest stabilny - powiedział PAP prof. Jemielity. Poznańska klinika od października 2009 roku posiada akredytacje Ministerstwa Zdrowia na wykonywanie przeszczepów. Zespół pod kierunkiem prof. Jemielitego do pierwszej..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 3

.. ...się czy ta zwiększona intensywność częstoskurczy nie jest czasem skutkiem dodatkowych skurczy, które często występują po ablacji? P.Amadea ( skąd taki niezwykły pseudonim : )? ) Być może pobudzenia przedwczesne zwiekszają ilość częstoskurczy, to trochę gdybanie którego nie bardzo lubię :..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 4

.. ...intensywnie sugeruję szczerą rozmowę z lekarzami w ośrodku w którym czeka Pani na ablację. Tam kompetentnie koledzy mogą Pani pomóc w podjęciu decyzji w oparciu o pełną wiedzę na temat Pani serca. Pozdrawiam..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 8

.. ...wszystko namawiam dość intensywnie, bo w końcu w niektórych nielicznych przypadkach skurcze dodatkowe mogą być oznaką jakiejś sercowej choroby. To tyle jeśli chodzi o straszenie... Pozdrawiam Pani Magdalena: Dzieki Pani Magdaleno, człowiek stary to se nie radzi z ta techiniką... Pani i -..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 12

.. ...różnie z czasem stały się intensywniejsze mój ostatni atak trwał 30min w 2005 roku i powiedziałam sobie dość chcę życ normalnie. Teraz dostałam tą szansę i muszę ją wykorzystać w 100%. Podaję nr tel do Centrum Kariologii Anin ul Płowiecka 37 Warszawa tel 022 509 14 60. Najlepiej od razu..

Częstoskurcz - ablacja

.. ...mimo ze nie sa bardzo intensywne ( choc uciazliwe ) ; ) Oczywiscie z uplywem czasu radze sobie nieco lepiej niz na poczatku, ale na pewno nie zrezygnuje z tego i nie chce cale zycie lykac tabletek. I mysle, ze wcale nie polubie tego i nie naucze sie tego akceptowac, bo to mnie ogranicza...

Częstoskurcz - ablacja - Str. 6

.. ...ale gdy wyladowalam na intensywnej terapii to szybko zmienilam zadnie.miałam dwa zabiei.teraz czuje sie swietnie Witam wszystkich.miałam dwa zabiegi ablacji ostatni pół roku temu.Ostatnio zaczełam odczuwać dziwne potykania serca przy, których robi mi sie strasznie słabo.Zaczełam także..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 13

.. ...różnie z czasem stały się intensywniejsze mój ostatni atak trwał 30min w 2005 roku i powiedziałam sobie dość chcę życ normalnie. Teraz dostałam tą szansę i muszę ją wykorzystać w 100%. Podaję nr tel do Centrum Kariologii Anin ul Płowiecka 37 Warszawa tel 022 509 14 60. Najlepiej od razu..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 17

.. ...częstoskurcze i z jaką intensywnością? Proponowali Ci ablację? Do Damiana Może na początku bierz po 1/2 tabletki? Witam moze to glupie pytanie ale juz nie wiem co myslec...stwierdzono u mnie po holterze ze mam czestoskurcz nadkomorowy,mialam wykonane badanie elektrofizjologiczne i nie..

Jaki powinien być prawidłowy puls? - Str. 2

.. ...zmiennosc pulsu zalezna od intensywnosci wysilku jest jego charakterystyczna cecha, natomiast puls spoczynkowy w bezstresowych okolicznosciach juz takiej zmiennosci nie posiada i tutaj wzrost o 10 uderzen na minute jest WYRAZNYM sygnalem ze jesli cos jeszcze nie jest nie tak, to niedlugo..

Echo serca - Str. 44

.. ...1,5 miesiaca jestem na intensywnej antybiotykoterapii skierowanej na leczenie przewleklej boreliozy. Jedyny punkt zaczepienia w tym kierunku to objawy kliniczne oraz graniczny wynik testu Western Blot w jednej z klas. Tyle wstepem. Wykonalem ostatnio badania Holtera EKG, EKG oraz echo i..

Echo serca - Str. 53

.. ...stopniowo zwiększano intensywność to powiem szczerze że miałem dosyć choć błyskawicznie odzyskałem tlen i siły. Ostanie 3 min to tak jak bieg pod dużą górkę( bieżnia była podnoszona do góry ) i tam moje tętno sięgneło 180 - 188 uderzeń. Ciśnienie maks 180/90. Kardiolog powiedział że jest..

Dziwne skurcze dodatkowe - Str. 2

.. ...to odczuwa tak samo intensywnie ).Dla takiego komfortu,jaki mam w tej chwili, dałabym się pokroić jeszcze parę razy.Życzę powrotu do zdrowia1 myślę ze niepowinnaś się zbytnio tym martwić.Ja mam 35 lat a mając 25 pierwszy raz przebywalem w szpitalu ,bo wykryto u mnie dodatkowe skurcze..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć?

.. ...którą kontynuują bardzo intensywnie od ponad 15 lat. Dlatego też proponuję i Tobie wyzwolenie u siebie chęci robienia czegoś /może to być u siebie w domu/, a z biegiem czasu ta praca może przejść w pasję dnia codziennego, a wówczas będzie znacznie łatwiej żyć z nerwicą i czasem o niej..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 13

.. ...bądź ograniczać ich intensywność. Ale początki były trudne...Kiedy byłam na etapie oczyszczania organizmu, o czym już na tym forum pisałam, działy się ze mną cuda. Momentami myślałam, że ariuję, odchodzę od zmysłów. Nie dość, że trwało to dwa razy po trzy tygodnie non stop ( a wtedy..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 15

.. ...znowu to przeżyję zbyt intensywnie, a to odbije się potem na moim zdrowiu. Ale co zrobić? Sama potrzebuję rady, jak z tym walczyć, ale tobie powiem jedno: idź na studia i uwierz w siebie. A nawet jak nie uwierzysz, to i tak dasz sobie rade, tylko często to sobie powtarzaj. Ja to wiem i..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 16

.. ...prostu. Tym większy, im intensywniej o tym myślę. Do tego dziś mam mrowienia w tyle głowy. Ale tymi dolegliwościami dotyczącymi głowy to akurat przestałam sie przejmować. Doszłam do wniosku, że trzeba to zbagatelizować. Nie są to bóle nie do wytrzymania, da się z tym żyć. Jeśli do tej..

Acenocumarol i wskaźnik INR - Str. 4

.. ...Aktualnie rozpocząłem intensywne badania nad zastąpieniem acenokumarolu i podobnych substancją działającą podobnie czyli alkocholem. Jak narazie wyniki są zadawalające. Myślę, że sukces mich badań może zainteresować i ucieszyć wielu szczególnie panów. Poinformuję o efektach Pilot Witam..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 4

.. ...roku.Zyłam zawsze bardzo intensywnie i poza ogólnym byle samopoczuciem to wszystko było OK.Uważac proszę na przeziębienia, grypy, odżywianie się.Chorobę trzeba znać i przyzwyczaic się.Polubić, w zamian unikać tych innych, które powodują bardzo poważne choroby serca jak i mózgu.Przeszłam..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 12

.. ...zmęczę i żyłam i to jak intensywnie jak sie dowiedziałam o płatku to jestem nie tą samą osobą trzymaj sie cieplutko pozdrawiam.pa Damian.obecnie jestem w wojsku i tam mi to wykryli.mam nie całe 20 lat, nie wiem co to jest, mam dzisiejsza diagnozę z badania ECHO SERCA wypadanie przedniego..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 16

.. ...częściej i są bardziej intensywne.Ale no cóż jakoś trzeba z tym wypadającym płatkiem żyć: ) Pozdrawiam Was kochani: ) Od kardiologa mojego dziecka tez usłyszałam, ze wypadanie płatka często występuje u osób smukłych, wysokich, zwłaszcza w młodym wieku. Ja tez potwierdzam,że wypadanie..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 19

.. ...Zawsze żyłem bardzo intensywnie po szkole chodziłem grać w piłkę lub na siłownie gdzie spędzałem 2 - 3 godziny dziennie. Tak właśnie wyglądał mój sposób na stres i zapomnienie o kłopotach które mnie w tamtym czasie dotykały. Po skończeniu szkoły błąkałem się bez większego celu bo na..

Ablacja Łódź

.. ...czestoskurcz a żyłem bardzo intensywnie. teraz lecze tarczyce mam obecnie niedoczynnośc i zajebista nadwag wywołana lkeczeniem oraz napady częstoskurczu. ja mam 40 lat, ale kłopoty z sercem zaczęły się ,gdy miałam 28 od zapalenia mięśnia sercowego; obecnie miewam bóle o charakterze..

Powikłania po bypassy i sztucznej zastawce aortalnej

.. ...aortalna. Po tygodniu na intensywnej terapii okazało się, że ma porażenie od pasa w dół bez czucia. Mijają cztery tygodnie od operacji i lekarze rozkładają ręce - nie wiedzą dlaczego tak się stało. Wykluczono rozwarstwienie aorty. Jest mowa o niedrożności tętnicy Adamowicza. Czy może mi..

Chelatacja

.. ...lat przepracowalem na intensywnej opiece kardiologicznej.Chelatacja nic nie daje - i nie jest stosowana w lecznictwie ( stosuja ja jedynie szarlatani ). A ja ja sprawdzilem na sobie i wiem ze daje i sa na niem razem ze mna ludzie ze swiata polityki( wiceministrowie )i biznesu..

Śpiączka po zawale serca

.. ...nie są wyrocznią. Na intensywnej terapii są pewne reguły, ale też można czasem odwiedzić pacjenta. Wykorzystajcie tę okazję, może to pomóc ojcu i się wybudzi, albo wam w oswojeniu się z taką sytuacją ( w ostateczności - w pożegnaniu się ). Warto mieć nadzieję, ale lepiej też przygotować..

Trójglicerydy i lipemia - Str. 2

.. ...WYBITNIE OBNIŻA CODZIENNY INTENSYWNY RUCH.Ja bez leków z dobrym skutkiem utrzymuję wyniki prawidłowe.Udało mi się to osiągnąć po trzech miesiącach od rozpoczęcia diety.Z tym,że codziennie albo godzinę pływam albo rower,albo marsz po lesie.Nie ma zmiłuj.Ściśle trzymam się zalecen diety..

Potas - czemu go tak mało? - Str. 2

.. ...ostatnim omdleniu zaczęłam intensywnie uzupełniać jego poziom. to poprostu powiedz o tym lekarzom na oddziale. * Leczenie: to od suplementacji np. Kalipoz po leki np. Inspra... wszystko zależnie od przyczyny * Ale głupie propozycje.To dla tych co są zbyt bogaci.Ja proponuję węglan..

Ablacja - kompendium wiedzy - Str. 10

.. ...różnie z czasem stały się intensywniejsze mój ostatni atak trwał 30min w 2005 roku i powiedziałam sobie dość chcę życ normalnie. Teraz dostałam tą szansę i muszę ją wykorzystać w 100%. Podaję nr tel do Centrum Kariologii Anin ul Płowiecka 37 Warszawa tel 022 509 14 60. Najlepiej od razu..

Operacja zakładania bajpasów i wymiana zastawki - Str. 2

.. ...- do pielęgniarek na intensywnej terapii naprawdę nie ma o się o co przyczepić. Wiem, że z lekarzami jest trochę utrudniony kontakt telefoniczny, ale może uda Ci się dodzwonić do kardiochirurga który przeprowadzał operację, jest taka możlwość, że on pozwoli Ci wejść na 10 minut na..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 2

.. ...serce nie wytrzymywało intensywnego wzrostu i odmawiało posłuszeństwa, lecz kiedy ów proces się zakończył wszystko wróciło do normy. Tak więc,wiem z własnego doświadczenia,że z ta chorobą można żyć. Jestem osoba bardzo aktywna ,studiuje anglistykę.rozwijam zainteresowania, ćwiczę jogę...

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 8

.. ...o tym nie myśleć tak intensywnie tak łatwiej. pozdrawiam Do Maria 38. Jestem studentem medycyny i nie czuję się na siłach aby podważać leczenie innych lekarzy ale z tego co wiem Spironol podnosi stężenie digoxyny we krwi i może nasilać działania niepoządane ( wtedy należy monitorować jej..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 9

.. ...godzinach obudziłam sie na intensywnej wiec już teraz to niewiem co mam myśleć o tym wszystkim wiem że każdy z nas przechodzi to inaczej ale troszke sie obawiam i stąd to pytanie ale dziekuje bardzo ze odpowiedż Tomku,ja już ponad pół roku biorę spironol 2x50,vivacor 2x25,.tritace 10x1,..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 15

.. ...aorty.Po 4 miesiącach intensywnego leczenia wróciłam do pracy.Wydawało mi się,że już wszystko było dobrze.Niestety po roku nastąpiło pogorszenie - doszło migotanie przedsionków i jestem już na rencie - całkowita niezdolność do pracy.W razie dalszego pogorszenia czeka mnie wszczepienie..

Po ablacji - Str. 5

.. ...różnie z czasem stały się intensywniejsze mój ostatni atak trwał 30min w 2005 roku i powiedziałam sobie dość chcę życ normalnie. Teraz dostałam tą szansę i muszę ją wykorzystać w 100%. Podaję nr tel do Centrum Kariologii Anin ul Płowiecka 37 Warszawa tel 022 509 14 60. Najlepiej od razu..

Po ablacji - Str. 21

.. ...strach we mnie jest przed intensywnym sportem. Ale lekarze mówili mi, że mogę jechać bez obaw. Najlepiej to by było, żebys skonsultowała się przed wyjazdem z lekarzem - wtedy będziesz miała pewność czy dobrze robisz. Bo wiesz - my * laicy * możemy radzić, ale tak naprawdę najlepiej..

Po ablacji - Str. 22

.. ...jakieś problemy?A jak z intensywnym życiem zawodowym i pracą zmianową?Czy po tym zabiegu można żyć jak zdrowy człowiek? Witam, mija 8 miesięcy jak miałam robioną ablacje w Kielcach z powodu RVOT. ZAraz po zabiegu czułam sie fatalnie i tak było 1 miesiąc po - ale ot ponoć normalne. PO tym..

Szybkie tętno - Str. 4

.. ...czasem pewnie mniej intensywnie dziala. Te Twoje leki fkatycznie musza byc bardzo mocne, jezeli bierzesz je co drugi dzien. No pewnie,że jak tylko nagram atak,to zaraz wezmę sobie procha.U mnie ostatnio atak trwał króciutko,bo około 1 - 2 minut. Dziś jestem na najlepszej drodze do..

Szybkie tętno - Str. 13

.. ...normalne?? Dodam, że intensywnie leczę się na kręgosłup..mam duże problemy( już się doigrałam porażenia nerwu strzałki lewej ). Witam Wszystkich z wysokim tętnem!!! Mam dla Was dietę,która może Wam pomóc. Pijcie codziennie biovital rano następnie 3 razy dziennie olej lniany tłoczony na..

Sztuczna zastawka i normalne życie

.. ...można zacząć żyć tak intensywnie jak ze zdrową( biegać, męczyć się )? Oczywiście ,że tak! Po to w końcu robimy zabiegi! Oczywiście ,że nie zaraz po operacji,ale potem można normalnie zyc , pracowac , uprawiać sport ( poza ekstremalnymi ,alebo sportami dużego kontaktu ), miec dzieci....

Sztuczna zastawka i normalne życie - Str. 4

.. ...czas pracuje zawodowo, intensywnie jakoi kierownik budowy po całej Polsce. I jest OK. Jak sam mi ostatnio powiedział wogóle sie nie oszczędza. Aile tak mniej więcej trwa rehabilitacja??? Czas rehabilitacji nie jest ścisły - to wszystko zależy od tego ile ma się lat, jaki jest stopień..

Ablacja przez dr. Koźluka - Str. 2

.. ...). Ale nie był zbyt intensywny i do wytrzymania, z pewnością dzięki aplikowanym lekom przeciwbólowym. Dana ma rację, podane leki powodują, że jesteś bardziej obojętny na bodźce bólowe, nie masz odruchu wyrywania się, po prostu leżysz nieruchomo. Ja trochę odpływałam i przysypiałam. Mój..

Szybkie bicie serca przy nagłych ruchach

.. ...wlasciwie po oposzczeniu intensywnej terapii.Wtedy lekarz przepisal mi BETALOG.Objawy dzieki ktorym znalazlam na intensywnej to:bicie 220 uderzen na minute,scisniete gardlo i ograniczona moznosc oddechu.Taki atak trwal lacznie z pobytem na intensywnej 16 godzin.Pozniej takie ataki..

Częstoskórcz napadowy a ciąża i poród - Str. 2

.. ...się i wywieżli mnie na intensywną terapie na obserwację po czym po 3 dniach ,mnie wypuścili i to wszystko. I znowu kardiolog holter badania itd. i nic, i ten lekarz i ci wcześniejsi zapisywali mi leki ale ja ich nie brałam ponieważ nie chcę brać leków na serce gdyż je mam zdrowe, nie..

Propranolol - Str. 3

.. ...trudne, ponieważ po intensywnym wysiłku czułam np. duszności, czy falowanie gruntu. Po Therm Line jak ręką odjął. Niestety, po niecałym opakowaniu ( 60kaps. ) dostałam bardzo silnej migreny ( jestem nimi obciążona genetycznie ), z aurą, wymiotami, i drętwieniem ust i palców. Lekarz z..

Ablacja - Str. 6

.. ...ponoć nie zablowali. Na intensywnej terapii nie przyszedł do mnie pies z kulawą nogą. Sprzęt piszczał i czerwone kontrolki się paliły. Wezwałem pielęgniarkę - mimo że ponoć - jest to monitorowane gdzieś. Przyszła i jak pisało bezdech, to ona mówi że czułe elektordy pewnie i wyłączyła tą..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 6

.. ...badania wykazaly za intensywne napinanie sie miesni oczu oraz wieksza wade niz posiadam ( badanie komputerowe obalilo wieksza wade ). nerwica zaatakowala moje najslabsze organy. ataki przeminely, jednak w dalszym ciagu czuje otepienie, niepokoj po wstaniu z lozka, kolatania serca, szum w..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 7

.. ...nim zestresowalem, tak intensywnie zaczalem o nim myslec i o jego potencjalnych przyczynach, ze czulem, ze ucisk jest coraz mocniejszy i ze ta petla zaciska sie coraz mocniej na mojej glowie. Wpadlem w jakas psychoze i chcialem jak najszybciej znalezc sie w jakims bezpiecznym miejscu,..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 13

.. ...jakies 8 lat i to dosc intensywnie, ale juz od miesiaca nie pale, i dalo sie z dnia na dzien: ). Faktycznie te moje bole to raczej chyba wszystko od nerwicy, bo wczesniej ich nie mialem, a ta nerwice mam od mniej wiecej miesiaca! Dowiedzialem sie ze pluca jako takie nie są unerwione i..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 28

.. ...nadwagi. Ćwiczyłem bardzo intensywnie 4 - 5 dni w tygodniu, ok godziny na siłowni i ok godziny na bieganie. Gdybym miał problemy z układem krążenia moje serce poprostu by tego nie wytrzymało. Uwierzcie, że gdyby to była choroba krążenia czy inego układu badania by to od razu wykazały...

Arytmia komorowa u czterolatka

.. ...zdania że duży wpływ na intensywność i odczuwalność choroby ma psychika ponieważ nadzwyczajniej boimy się o swoje życie ( przynajmniej ja ) i wtedy mam wrażenie jakbym odchodził poprostu.Pozdrawiam WSZYSTKICH Witam. Jestem tutaj chyba najstarsza, ale mam to co i Wy, przewlekłą nerwicę i..

Niedomykalność aortalna +++ - Str. 2

.. ...mojego życia z racji intensywności i skali występowania ( problem 25 lat ) i było widoczne na mojej * powłoce * - łuszczyca, jej ustępowanie trwało najdłużej. Obecnie jestem już prawie dwa lata po kuracji. Cofnięcie się wady postawy - skrzywienie kręgosłupa oraz prostaty zaobserwowałem..

Zapalenie mięśnia sercowego u noworodków

.. ...trafiła do szpitala na intensywną terapję okazało sie że ma samoistne zapalenie płuc i ze nie funkcjonuje jedno płuco,po tygodniu płuca zostały doprowadzone do stanu dobrego i zostala przeniesiona na inny odzial,tam zrobiono inne badania USG,EKG okazalo się że ma pdwyszony potas i puls..

Bóle w klatace piersiowej

.. ...serce i płuca. Nie jakoś intensywnie, ot taki ból. Trwało to koło 2 tygodni i mijało. Paliłem niewiele, od 2 do 3 papierosów, coraz rzadziej zdażały się dni gdy nie paliłem nic. Po ponad dwóch i pół roku palenia jestem tak uzależniony, że nie wyobrażam sobie poranka bez papierosa. O..

Wypadanie płatka zastawki przyczyną zmęczenia na sercu?

.. ...po dość długim bardzo intensywnym wysiłku czułem się zmęczony nawet przez kilka dni i odczuwałem niewielki ucisk w klatce piersiowej, niewielki ból głowy. Doszedłem do wniosku, że mimo wszystko nie powinienem przesadzać z wysiłkiem. Wypadanie płatka może dawać takie objawy, które mimo że..

Co się do mnie przypałętało?

.. ...pozycję i się zasiedzę, to intensywny ból mija, choć dalej czuję, ze coś tam siedzi. Nie odczuwam żadnych problemów gastrycznych czy chorobowych typu kaszel ani fizycznych typu: niepokoje, pocenie, zmiany temperatury itp. Czy ktoś z obecnych miał może coś takiego i wie co to moze być? Z..

Arytmia zatokowa

.. ...różnych osób różni się intensywnością, zależnie od napięcia nerwu błędnego danej osoby. Dlatego u jednych jest wyraźne, u innych - słabo zauważalne. Z reguły można jednak zaobserwować, jakie są różnice na wdechu i wydechu i jakich wartości na pewno nasz rytm nie przekracza. Jednak są i..

Blok prawej odnogi pęczka Hisa - Str. 2

.. ...mam przyśpieszony puls ale ciśnienie w normie. Wysiłek fizyczny nawet intensywny wpływa na polepszenie mojego samopoczucia niż jego brak. Dlatego myślę, że ta dysfunkcja nie jest elementem stresogennym...

Skąd wysokie trójglicerydy? 225 mg co robić? - Str. 5

.. ...sukcesu.Tylko dieta i intensywny ruch - - - a nie szkodliwe dla wątroby statyny,które uszkadzają wątrobę i mięśnie.Polecam stosowanie się ściśle do diety antycholesterolowej,naprawdę skuteczne,wypróbowane wśród znajomych i rodziny.Podaję przepis na pyszną pastę z makreli.Raz w tyg. kupić..

Skąd wysokie trójglicerydy? 225 mg co robić? - Str. 6

.. ...pod warunkiem, że się intensywnie ćwiczy ) i w ulotce przeczytałem, że na cholesterol także to pomaga. I nie wiem, czy to akurat dlatego, ale ja mam w normie; ) Tak l - karnityna taka jak Twoja tyci pomaga na cholesterol, wiąże tłuszcze. do ata: hej mój znajomy ma taki sam problem jak ty..

Pomocy! już zdesperowany jestem - Str. 5

.. ...mam dobre i chodze na intensywny aerobic, czy przy chorym sercu dałabym rade takiemu wysiłkowi,chyba nie.To by było na tyle.Nie poddawaj się Damianie.Pozdrawiam Damian ja również myślę że masz nerwicę. Ja również biorę Zomiren ( to jest polski odpowiednik xanaxu - tańszy )i bisocard...

Tętniak serca

.. ...zacząłem ale niezbyt intensywnie. Witam serdecznie, w październiku echo serca wykazało, że mam tętniaka w przegrodzie międzyprzedsionkowej ( 1.9x0.6 cm - bez cech przecieku ). We wnioskach lekarz umieścił też informację - prolaps trójdzielny z IT - do II * . Co to znaczy? Gdy zadałam..

Bardzo silne bóle głowy wywołane stresem lub nerwami - Str. 2

.. ...trakcie snu. Wskutek intensywnych skurczów mięśniowych, podczas zgrzytania zębami, pojawią się BÓL. Jeśli doskwiera Ci chroniczny ból głowy lub migrena , to z pewnością zaciskasz zęby. Ciekawe jest to, że zaciskanie zębów występuje głównie w nocy i jest ono zupełnie nieświadome, jeśli..

Bardzo silne bóle głowy wywołane stresem lub nerwami - Str. 7

.. ...bólu 1. częściej, 2. intensywniej. Taka osoba jest naładowana lękiem - napompowana nim tak bardzo, że sama podświadomie nie dość, że sobie wywołuję ten ból to jeszcze go swoimi lękami potęguje. Brzmi niewiarygodnie! Ale takie są najświeższe doniesienia medyczne - umysł, mózg, potrafi tak..

Kardiomiopatia przerostowa - Str. 3

.. ...6 lat grałem kiedyś intensywnie w piłkę nożną i 9 miesięcy ćwiczyłem na siłowni. Najgorsze, bo dowiedziałem się że spowodowanej genetycznie kardiomiopatii przerostowej nie da się wyleczyć i będzie ona z czasem tylko postępować. Z kolei przerost u sportowców da się wyleczyc wraz z..

Ból w klatce piersiowej, silny ucisk na mostek

.. ...staje się coraz bardziej intensywny i przenosi się na plecy ( mocny ból pod żebrami ).Występują bardzo częste skurcze w okolicach mostka. Ból trwa mniej wiecej od trzydziestu minut do godziny i przestaje. Występuje na tyle silny nacisk, że nie mogę ani swobodnie stać, siedzieć a nie..

By-passy operacja Zabrze

.. ...kosztują ( jeden dzień na intensywnej terapii to koszt ponad 1200 zł w zależności od podawanych leków i badań ) - są * Niewdzięcznymi pacjentami * - jak okreslił ich jeden z lekarzy! Co się dzieje z tymi nieszczęśnikami ? Dla taty * Sary * szczęściliwie - mam nadzieję - wypis do domu,..

Wysoki puls 90 w stanie spoczynku

.. ...zależnosci od tegoż wysiłku intensywności. Podobnie że rzecz się ma podczas silnych przeżyć emocjonalnych. Np. mniejszą reakcję serca wywołują proste i lekkie czynnosci domowe, wiekszą jakiś duży wysiłek np wbiegnięcie spirintem po schodach na 5 pietro lub np seks ; ) Puls w stanie..

Zatorowość płucna i acenocumalor - jak długo?

.. ...zachorowala mi mama - lezy na intensywnej sali - ona o tym nie wie - chciałbym sie dowiedziec czy to jest grozne i czy mozna z tego wyjsc( wyzdrowiec ) - jej stan jest ciezki;/bardzo prosze...o odpowiedz zwiazana z * zatorem plucnym * jak sie leczy czy jest grozne itp. bardzo prosze -..

Koronografia - ryzyko i strach? - Str. 4

.. ...personelowi Oddziału Intensywnej Opieki Kardiologicznej szpitala miejskiego w Radomiu ( nie mylić z wojewódzkim! ). Specjalnie podziękowania dla lekarzy Tadeusza Kalbarczyka i Piotra Achremczyka - nie tylko za ogromną wiedzę i fachowość, ale również za to, że są po prostu porządnymi..

Zabieg - stenty wieńcowe

.. ...zabiegu przebywa sie na intensywnej terapii w celu obserwacji a na trzeci dzien idzie sie juz do domu. Od roku mam wszczepiony CYPHER stent biore regularnie tabletki na rozrzedzenie krwi i moj standart zycia od tego zabiegu jest o 100% wyzszy. W moim przypadku stend i ten zabieg urarowal..

Badanie elektrofizjologiczne a rozrusznik

.. ...monitorowany poprzez zestaw do intensywnego nadzoru kardiologicznego a na sali dostępny jest niezbędny zestaw leków i urządzeń do reanimacji z defibrylatorem włącznie. U osób z wszczepionym stymulatorem serca na sali powinien być dostępny odpowiedni programoator. Badanie..

Dodatkowe skurcze - Str. 6

.. ...teraz, po powrocie z intensywnej wycieczki mam około 5 na minutę, do tego czuję * nerwy * związane z sercem i od czasu do czasu jakby coś mi się w klatce piersiowej przewracało... Na początku ( pół roku temu ) byłem leczony przeciw częstoskurczom Propranololem w minimalnej dawce ( 10 mg...

Dodatkowe skurcze - Str. 11

.. ...kiedyś nie byly tak intensywne jak teraz. Mam ich serdecznie dosyc! Ale jak czytam to co wy opisujecie to jakos tak fajnie robi sie na sercu i zaczyna ono spokojniej uderzać. POZDRAWIAM WSZYSTKICH SERDECZNIE.Ania. Cześć! Właśnie się zastanawiam, jak jest poprawnie: skurczy czy skurczów?..

Dodatkowe skurcze - Str. 18

.. ...tydzień ), ale ciekawe i intensywne wakacje : ) Obym tylko nie musiał sprawdzać na jakim poziomie jest duńska kardiologia : ) : ) : ) Pozdrawiam. Hej! Mikelek, nie martw się na zapas. Najwyżej poznasz zagraniczną kardiologię. Mój kolega korzystał z niej w czasie urlopu w Danii i bardzo..

Dodatkowe skurcze - Str. 20

.. ...nozna z kumplami,podczas intensywnego biegania juz po ok 5 minutach dopadl mnie czestoskurcz tzn serce bilo mi bardzo szybko od biegania i w pewnym momencie poczulem jakby jeszcze szybciej zaczelo bic tak mi sie wydaje przynajmniej ale trwalo to z 10 secund i szczerze mowiac troche sie..

WPW a ablacja - Str. 4

.. ...różnie z czasem stały się intensywniejsze mój ostatni atak trwał 30min w 2005 roku i powiedziałam sobie dość chcę życ normalnie. Teraz dostałam tą szansę i muszę ją wykorzystać w 100%. Podaję nr tel do Centrum Kariologii Anin ul Płowiecka 37 Warszawa tel 022 509 14 60. Najlepiej od razu..

WPW a ablacja - Str. 7

.. ...dniach wylądowałem na intensywnej terapii z rozpoznaniem migotania, częstoskurczu itd. Podano mi CORDARON dożylnie i po 8 godzinach sytuacja wróciła do normy. Zastanawiam się nad ablacją bo analizując swoją przeszłość to miewam czasami odczuwalne mocniejsze i nierównomierne bicie serca..

Migotanie przedsionków jest wyleczalne? - Str. 2

.. ...minutę leżałam 3 dni na intensywnej terapi ,po kilku godzinach liczba uderzeń spadła do 160 ale dostałam tylko lek cordarone i serce samo sie unormowało,ale kiedy czuję że zbliża się częstoskurcz /często kiedy się sychlę lub wstaję a najczęsciej kiedy biore prysznic/ wtedy ogarmnie mnie..

Po ablacji niepokojące objawy

.. ...nawróciły z większą intensywnością... Co do lekarza, to jest osobą z dużą praktyką i wieloma tytułami naukowymi...ma się czym pochwalić.. Poza tym byłam jeszcze u dwóch innych lekarzy...i każdy co innego mówił, ale wychodzili zazwyczaj z założenia, że jak miałam ablację to nie powinnam..

Pomoc kardiochirurga

.. ...95mmHg.Płatki pogrubiałe intensywnie wysycone o upośledzonej ruchomości,separacja płatków poniżej 1cm .Pozostałe zastawki morfologicznie i czynnościowo prawidłowe. A to z ostatniego badania 14.02.06r OPIS: Obraz serca bez istotnych zmianw porównaniu z badaniem z 6.06.04r. Ciasne zwężenie..