Interakcja

Leki kardiologiczne (leki stosowane w chorobach serca)

Leki kardiologiczne (leki stosowane w chorobach serca)

.. ...schorzeń, możliwość interakcji z innymi stosowanymi lekami, koszt, działania niepożądane leków oraz reakcje danego pacjenta na wcześniej stosowane farmaceutyki. Leki w chorobie niedokrwiennej serca. Choroba niedokrwienna serca ( ChNS ) jest zespołem objawów pojawiającym się, gdy..

Recenzja Choroba niedokrwienna serca, red. Wrześniewski, Włodarczyk

Recenzja Choroba niedokrwienna serca, red. Wrześniewski, Włodarczyk

.. ...Wrześniewski, prezentuje interakcyjny model radzenia sobie ze stresem, proponowany jako dogodny układ teoretyczny w badaniach nad problemami psychologicznymi pacjentów kardiologicznych. Model ten, zawierający spory ładunek myśli Autora, jest jednocześnie zakorzeniony we współczesnych..

Hiperycyna (wyciąg z dziurawca, Deprim)

.. ...stosowanie ziołowych preparatów w czasie terapii innymi antydepresantami bez wiedzy lekarza prowadzącego. Deprim ( Deprim forte ) to handlowa nazwa ziołowego preparatu zwierającego wyciąg z dziurawca...

Wyciąg z ziela melisy (Nervosol)

.. ...wchodzić w interakcje z innymi, przyjmowanymi lekami, stąd nie należy zażywać tego leku bez wiedzy lekarza prowadzącego. Bezpieczeństwo stosowania preparatu w czasie ciąży i karmienia piersią jest niepewne...

Fenobarbital (milocardin)

.. ...zgodnie ze wskazaniami lekarza. Milocardin to handlowa nazwa preparatu złożonego zawierającego fenobarbital, ester kwasu walerianowego oraz olejek miętowy i olejek chmielowy. Preparat ma postać kropel...

Wenflataksyna (Efectin, Velafax, Velaxin, Venlectine)

.. ...lekarz. Z uwagi na możliwe interakcje z innymi lekami przyjmowanymi w trakcie terapii, lekarz musi mieć wiedzę na temat wszystkim przyjmowanych przez chorego leków. Preparaty zawierające wenflaksynę jako substancję czynną dostępne w Polsce ( za indexem leków MP 2007 ): Efectin, Velafax,..

Leki przeciwdepresyjne

Leki przeciwdepresyjne

.. ...ostrożnie, wywołują liczne interakcje z innymi substancjami. Inhibitory wychwytu zwrotnego serotoniny ( SSRI ) - obecnie chyba najczęściej stosowana grupa. Działanie tych leków skupia się na hamowaniu zwrotnego wychwytu serotoniny w szczelinie synaptycznej. Czteropierścieniowe leki..

Polipragmazja

Polipragmazja

.. ...uwarunkowana zjawiskiem interakcji oraz błędów w przyjmowaniu leków, tym trudniejszych do uniknięcia im więcej specyfików chory przyjmuje. Większość leków jest metabolizowana w wątrobie. W przypadku niektórych preparatów enzymy wątrobowe rozkładają lek do substancji, które mogą być potem..

Iwabradyna (Procoralan)

.. ...także wchodzić w liczne interakcje z innymi lekami. Alternatywnym rozwiązaniem dla chorych z przeciwwskazaniami i wskazaniami do stosowania betaadrenolityków jest stymulator serca, który zabezpiecza przed ewentualnymi działaniami niepożądanymi beta blokerów i umożliwia w ten sposób ich..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 543

.. ...leki nie mają żadnych interakcji czy można je przyjmować równocześnie. Moni2572, ja nie mowie, ze branie psychotropow nic nie daje. Mowie, ze ich branie dla mnie nie jest zadnym rozwiazaniem. Chodzi mi o to, ze gdy zazyje leki, problem jakby znika, ale gdy leku nie wezme, problem znow..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 903

.. ...sobą, wchodzi się na interakcje i wybiera leki i porównuje. u mnie nic poprawy dalej jestem jak nie ja, nic mnie nie denerwuje, nic mnie nie śmieszy i mam pustkę w głowie. staram sie wszystko robic jak dawniej ale jakoś wydaje mi się ze to dziwne i wogóle nie myślę o tym co robie. wydaje..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 994

.. ...wrodzoną tendencję do interakcji z otoczeniem, tak , że w strukturze emocjonalnej przeważać będzie stale postawa ucieczkowo - agresywna. Link do innych typow lekow: http://zaburzenia - lekowe.eprace.edu.pl/299,Charakterystyka_i_podzial_lekow.html Dziekuje Kiki jeszcze raz. Czytam wlasnie..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 8

.. ...Inspra nie ma takiej interakcji. W dziale leki ktoś już o Insprze pisał. Dzięki Tomku za informację - teoretycznie powinnam to wiedzieć - ale świadomie przestalam czytywać ulotki ,uznawszy ,że jestem zbyt podatna na .. - i w efekcie mam lub * wmawiam * sobie wszelkie uboczne działania..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 9

.. ...Moniki: Ostrzeżenie o interakcji z digokyną w przypadku Inspry jest najparwdopodobniej dopisane w konsekwencji takich obserwowanych po spironolu ( oba leki są z tej samej grupy i w takim wypadku producent stara sie zachowac więcej ostrożności, jak się wczytasz w ulotkę to zobaczysz że i..

Szybkie tętno - Str. 15

.. ...informowano mnie o mozliwych interakcjach ze sprzetem elektrycznym i domowym i np na lotnisku czy przechodzeniu przez bramke w sklepie itd wszczepiono mi go gdy dostalem czestokurcz 242/min i najpierw przy tej predkosci serca dostalem defibrylacje terraz ustawiony jest nizej 160/min..

Propranolol

.. ...podaje się wszystkie interakcje danego leku na leki inne. Jeśli jednak nie jesteś do końca o tym przekonana,radze zapyatać o to swojego lekarza - zawsze bedziesz miala swiadomość,że wiesz już na pewno jaka jest prawidlowa odpowiedź: ). Pozdrawiam. Czy ktoś może wie czy można brać..

Propranolol - Str. 3

.. ...Czy mogą być jakieś interakcje pomiędzy tymi lekami? W gruncie rzeczy nie mogę mieć pewności, że migrenę i problemy z sercem zawdzięczam TL, zawiera ona w 2 kapsułkach, czyli jednej dawce: Ekstrakt z zielonej herbaty - 300mg w tym EGCG Epigallocatechin Gallate - 165mg, ekstrakt z..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 210

.. ...stwierdzili ze na pewno interakcja z lekami.Ja akurat wiem ze to kit, nic takiego, poprostu cos sie dzieje. Bol głowy jest niesamowity a nigdy wczesniej nie cierpiałam na głowe. No i jeszcze jedno, jestem w tym momencie taka rozbita, nie umiem sie skupic na niczym. Sprawdzaj nie czekaj,..

Bardzo silne bóle głowy wywołane stresem lub nerwami - Str. 2

.. ...działanie uboczne i interakcje z innymi lekami ). Pozdrawiam. Aga, poczytaj jeszcze o tym http://pl.wikipedia.org/wiki/Wizualizacja http://pajomed.w.interia.pl/wizualiz.htm http://www.foley.com.pl/?dz=3,12 To nie są łatwe i szybkie metody, ale za jednym zamachem możesz pozbyć się nie..

Wyrywanie zęba a wada serca

.. ...przez tą wadę to weź ze sobą na zabieg leki które na to bierzesz...bo wiesz...tyle emocji...jakby coś to łykniesz i po sprawie, no i sprawdź przedtem czy nie wchodzą w interakcje z antybiotykami: - ) )..

Dodatkowe skurcze - Str. 137

.. ...leki lubią wchodzić w interakcje z innymi, że pewne składniki leków się powielają i lubią kumulować wywołując niebezpieczne czasem efekty przedakowania. Zresztą mnie nie raz spotkała taka sytuacja. Rutyna i pośpiech lubi lekarzy gubić. Ale nie jest tak, że im nie ufam, jednemu zaufam na..

Bisocard (bisoprolol) i Dilzem (diltiazem)

.. ...ejste bezpieczne? Ponoć interakcja mogłaby wystąpić, gdyby to były duże dawki leków,ale ostatecznie ta osoba będzie te dwa podane leki w takim zestawieniu przyjmowała długotrwale... i to jest słuszna uwaga,takie łączenie leków nie powinno miec miejsca Czy to jest dobry lek * ??? czy..

Atenolol a alkohol

.. ...to sie nie zdarza Atenolol z nie ma poważnych interakcji z alkoholem ( 4 piwka raz na tydzień nie zaszkodzą ), ale sam alkohol moze zaszkodzic chorym z nadciśnieniem... A to spoko ja też biore 25 mg ;]..

Medycyna naturalna po zawale serca - bezpieczne czy nie?

.. ...lekarzy, bo np ewentualne interakcje farmaceutyków przepisanych przez lekarzy z lekami naturalnymi sprawdzane były również przy użyciu wahadełka( ?! ). Niestety nie znam nazw owych specyfików, lecz zachwalane były jako te, które zaleca swoim pacjentom jedna z popularnych przedstawicielek..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 105

.. ...spokoj bo wchodza w interakcje z lekami, ale siemie laniane pozwolila mi pic.Kazala odrzucic deprim bo z innymi lekami wlasnie wchodzi w jakies blizej mi nienane interakcje. Matiiaga , a jakie TY masz cisnienie * z tego , co piszesz to sadze,ze wysokie, ale napisz dokladniej. Wiesz.. ja..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 128

.. ...tez dowiedzieć w jakie interakcje z innymi lekami wchodzi lek , który bierzesz. Dużo leków przeciwlękowych i przeciwdepresyjnych reaguje na tabletki nasenne ( nie wiem jak sie nazywają - takie dość duże niebieskie ) reagują na haloperydol ( typowy lek uspakajający ) oraz mtrokroplamid (..

Betaloc ZOK - czy ktoś z was to zażywa? - Str. 2

.. ...smiercia; a o takich interakcjach osoba bez wyksztalcenia medycznego nie ma pojecia. Akurat w przypadku betalocu alkohol nie ma wiekszego wlywu. Niemniej jednak alkohol w wiekszych dawkach podwyzsza cisnienie tetnicze, a wiec wywoluje odwrotny efekt jak betaloc. Przyznam, ze wielokrotnie..

Nerwica - kto ją pokonuje i w jaki sposób? - Str. 17

.. ...się czy nie ma żadnej interakcji. Kiedyś nawet kilka razy wpadłam przez to w panikę z niepewności. Teraz więc wolę o coś kilka razy zapytać zanim wezmę. Gdy nie jestem czegoś pewna wolę nie mieszać, by uniknąć takich sytuacji. Pozdrawiam Witam Nie biorę seroxatu od 3 miesięcy.Jakoś nie..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 209

.. ...leukopenia, agranulocytoza ). Interakcje Wzmaga działanie leków wpływających depresyjnie na ośrodkowy układ nerwowy ( barbiturany, inne leki nasenne, narkotyki, leki przeciwbólowe ) oraz alkoholu. Nasila działanie leków hipotensyjnych. Osłabia działanie lewodopy i leków..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 1286

.. ...znieczulenia, stąd nie ma ryzyka interakcji z lekami stosowanymi w znieczuleniu. Studia tatuażu zazwyczaj dają klientom do wypełnienia stosowny formularz, zawierający pytania o przebyte choroby i stosowane leczenie. Witam kochani U mnie tak sobie znowu mnie złapały te cholerne zawroty..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 1287

.. ...prolaktynę,którą muszę zbijać leki kupione i nie biorę ich tak się boje skutków ubocznych!!!! nawet mam już te droższe co mają mniej tych skutków a i tak się boję je brać! Głowa do góry luteinę wcinaj!..

Betaloc zoc a antykoncepcja

.. ...witam ja wczoraj byłam u kardiologa i zadałam mu takie samo pytanie. Od dzis biore Betaloc zok 50 i biore tabletki antykoncepcyjne Rigevidon i lekarz powiedział, ze nie ma przeciwskazan takze spokojnie: )..

Lexapro - Str. 9

.. ...wchodzi z nim w żadne interakcje. Ja wypijam sobie całe piwo np. do pizzy, i nic się nie dzieje. W sobotę wieczorem byłam u znajomych i przez długi wieczór wypiłam trzy. Dużo przy tym jadłam. Ale nic się nie działo, poza zwykłymi objawami typowymi dla wypicia trzech piw : ) Nie wiem,..

Napady dusznosci, strach, ucisk w klatce piersiowej, tiki nerwowe, nerwica?

.. ...na możliwe szkodliwe interakcje, odradza się stosowanie ziołowych preparatów w czasie terapii innymi antydepresantami bez wiedzy lekarza prowadzącego. * Cześć ania powiem tak ja mam takie objawy i ieszcze sporo wiecej od jakichś 4/5 lat... brałem juz ruzne lekarstwa robilem rozne badania..

Inspra

.. ...szczególnie negatywnych interakcji z digixyną/dobre i to.Martwi mnie jeszcze i to ,że jestem niskocisnieniowcem /po lekach mam spadki rzedu 62/39 albo 65/50// - piszesz ,że dobrze tolerujesz - a jak z tym u Ciebie?dzięki ,ze odpowiedziałeś - Maria małe sprostowanie - nie z tym - a z..

Acenocumarol a Warfin przy sztucznej zastawce

.. ...mówić. Lek ten wchodzi w interakcje ze wszystkimi praktycznie lekami, ale najbardziej zmianę INR mogą spowodować rośliny zielone zawierające witaminę K, tj. np. kapusta czy sałata, itp., także różne antybiotyki czy leki przeciwbólowe. Zatem tak samo jak w przypadku Acenokumarolu. Główną..

Sanatorium po zawale serca

.. ...wchodzą w różnego rodzaju interakcję między sobą. Ma silną arytmie nie leczoną itp itd. W tej chwili jest na antydepresantach bo już naprawde nie daje sobie ze sobą rady :( Proszę podajcie może namiar na dobre wyciszające i z dobrą opieką i rehabilitacją pozawałową sanatorium. Oczywiście..

Czy to nerwica? jakby coś było w żołądku

.. ...mogą wystąpić jakieś interakcje ( tego nie wiem ). Ja też boję się leków. Przed przyjmowaniem bioxetinu broniłem się rękami i nogami. W zasadzie, to przeleżał on kilka miesięcy w szufladzie, bo myślałem, że nie będę musiał go stosować. Jednak kilka dni temu byłem w takim stanie, że..

Włączający się bardzo często cardioverter

.. ...USA tu tez informowano mnie o mozliwych interakcjach ze sprzetem elektrycznym i domowym i np na lotnisku czy przechodzeniu przez bramke w sklepie itd http://www.lifebeatonline.com/ fwkfrank@sbcglobal.net..

Concor Cor a alkohol

.. ...postu o stronce nt. interakcji leków i sprawdź. Uprzedzam też forumowe dewotki: nikogo do niczego nie zachęcam, w tym nie zachęcam do picia wódy itp. I dlatego wypiję Wasze zdrowie ! Dzieki choc jestem tu nowa i z trudem mi to idzie, stad zapytanie o porade bezposrednie, no i szkoda ze..

Znieczulenie u dentysty a lek Betaloc ZOK

.. ...ktory moglby spsowdowac interakcje z lekiem,nic nie bolalo i nic sie po nim nie dzialo : ) Dobry dentysta powinien znac sie na rzeczy... * Teraz przyjmuję leki Tritace,Zocor i BetalocZOK * A jakie to ma objawy uboczne?Nie zdziwiłbym się gdyby lekarstwo okazało się gorsze od choroby.Radzę..

Interakcje tlenku azotu NO ze *spalaczami tłuszczu*

.. ...zagadnienie. Wzajemny wpływ lub interakcje pomiędzy suplementem diety prowadzącym do wytworzenia w organizmie tlenku azotu ( a co za tym idzie rozrzedzenia krwi wraz z jej szybszym przepływem i zwiększenia objętości mięśni ), a * spalaczami tłuszczu * , które zawierają kofeinę, taurynę..

Tritace 10, od razu największa dawka? - Str. 2

.. ...ale dosc mocne, nie przez wszystkich tolerowane i zatrzymuja Potas w organizmie, nie wolno ich brac gdy chce sie zajsc w ciaze, i mają duzo interakcji z innymi lekami - miedzy innymi dlatego go nie biorę..

Wyrywanie zęba a serce

.. ...musi być na poziomie - a wyrwanko zęba także nie nie jest super - ale to już inna bajka traf do dobrego wyrwizęba : ) , a najpierw skonsultuj ze swoim lekarzem, jesli masz problemy ze zdrowiem pozdrawiam!..

Kłucie w głowie, uczucie pulsującej krwi w głowie

.. ...Asamax nie wchodzi w interakcję Niedrożnośc jelit może wpłynąć na pracę serca. Natomiast co do Autorki tematu to musisz napsiać wiecej szczegółow,czy robione były jakieś badania?? Palisz papierosy?? nie palę, kiedyś tak teraz nie, często miewam biegunki i szybko chudnę A jakie leki..

Czy to nadmiar potasu?

.. ...literaturze na temat interakcji synergistycznej leków, już odszukaliśmy w domowych zasobach bibliotecznych, ale to nie dało nam odpowiedzi, dlaczego od trzech tygodni powiększa nam się ilość objawów niepożądanych. Zapomniałam napisać, że tata ma 68 lat - może podatność organizmu na leki..

Czy to przez to mam ataki paniki?

.. ...strasznie nadpobudliwa i mam ten lęk. Prosze powiedzcie czxy tgo od tego????? antybiotyk należy brać w określonych odstępach czasu,nie przerywać.Może jest jakaś interakcja między lekami,które bierzesz...

Concor

.. ...bisocard. Nie zauważyłem żadnych interakcji. myślę ze spokojnie można wszystko łykać Concor to betabloker a przy tych lekach spokojnie możesz brać leki przeciwbólowe czy też przeciwgorączkowe!!Pozdrawiam..

Leki

.. ... Mam pytanie czy ten lek wchodzi w interakcje z alkoholem ? Oczywiście nie chodzi tu ojakieś picie wielkich ilości codziennie ale drink wieczorem od czasu do czasu jak długo można brać leki cale zycie..

Nałozenie się bisocardu i bemecoru skutki

.. ...osłabienia? Możliwe interakcje leków możesz sprawdzić na stronie: http://www.drugdigest.org/wps/portal/ddigest ( wybierając opcję * check interactions * ). Dobrze znać nazwy międzynarodowe leków ale to nie problem, znajdziesz je na opakowaniach lub w ulotkach. ojej,to cale mnowstwo..

Interakcje leków

.. ...gdzie można sprawdzić interakcje nawet wielu leków między sobą a także z pokarmami i alkoholem: http://www.drugdigest.org z menu wybieramy * check interactions * . Jeżeli na liście nie ma nazwy handlowej na pewno znajdzie dany lek używając nazwy międzynarodowej. Szczególnie polecam..

INR a omega3

.. ...jest uwaga o możliwej interakcji z warfaryną. Zobacz proszę przykład na dole strony, na czerwono: http://www.health4youonline.com/health_supplements_biocare_cla_glyceride_506.htm Ja mam zamiar też wspomóc się omega 6 i trochę mnie to niepokoi. W polskich ulotkach przeparatów omega 3 i..