Internet

Polska krajem o dużym ryzyku chorób sercowo-naczyniowych

.. ...raport opublikowany w internetowym serwisie The European Heart Journal. Naukowcy z CharitÚ University Medical Center w Berlinie przeprowadzili analizę umieralności z powodu chorób sercowo - naczyniowych w grupie wiekowej 45 - 74 lata. Dane otrzymali z Eurostatu oraz z narodowych urzędów..

Nadciśnienie tętnicze ma ponad 8 mln Polaków

.. ...podsumował kardiolog. Tegoroczna akcja Servier dla Serca potrwa do 9 listopada i obejmie 28 miast. Więcej na temat samej akcji można przeczytać na stronie internetowej ( www.dbajoserce.pl ). Joanna Morga..

Trudniejsze leczenie kobiet na choroby krążenia

.. ...trafiają na oddziały np. internistyczne - z badań zabrzańskich lekarzy wynika, że przy zawale z uniesieniem odcinka ST na kardiologię trafia tylko 67 proc. kobiet, podczas gdy mężczyzn - 74 proc. Anestozjolog z ŚCCS, doc. Ewa Kucewicz podsumowuje, że kobiety trafiające do zabrzańskiego..

Polacy mają za dużo cholesterolu we krwi

.. ...medycyny, m.in. kardiologów, internistów, diabetologów, pediatrów czy neurologów. Jej celem jest wymiana informacji oraz ujednolicenie wytycznych profilaktyki w Polsce, dostosowanie zasad profilaktyki europejskiej do warunków i specyfiki naszego kraju, opracowanie wspólnego systemu..

Łóżko dla chorych na serce

.. ...elektrody badające EKG. Wszystkie te dane można będzie analizować za pomocą odpowiednio oprogramowanego palmtopa, a następnie przekazywać lekarzowi za pośrednictwem telefonu lub szerokopasmowego internetu...

Burzliwe związki szkodzą na serce

.. ...- donosi Archives of Internal Medicine . Badanie przeprowadzili naukowcy z University College London na przestrzeni 12 lat. Spośród 8,5 tys. osób, które na początku zadeklarowały, że nie mają problemów z sercem, prawie 600 zaczęło odczuwać dolegliwości. Częściej były to osoby, które w..

Operacja nowotworu serca metodą autotransplantacji

.. ...przeglądając strony internetowe w poszukiwaniu ratunku, trafiła na publikacje prof. Reardona i poprosiła poznańską klinikę o skontaktowanie się z nim i zaproponowanie współpracy. Skontaktowaliśmy się drogą mailową. Profesor po przejrzeniu dokumentacji medycznej zdecydował się na przylot..

Niedobór witaminy D naraża mężczyzn na choroby serca

.. ...łamach pisma Archives of Internal Medicine . Dotychczasowe prace wskazywały, że odsetek zgonów z powodu choroby serca jest większy na terenach leżących w wyższych szerokościach geograficznych, a także w miesiącach zimowych. Zdaniem autorów najnowszej pracy, sugeruje to istnienie związku..

Tele-EKG jest znacznie tańsze

.. ...lub za pośrednictwem internetu do centrum monitorującego. Autorzy raportu powstałego m.in. w oparciu o wyniki pilotażu przeprowadzonego w Instytucie Kardiologii w Aninie prezentują wyliczenia, z których wynika, że stosowanie tele - EKG jest znacznie tańsze niż wykorzystywanie narzędzi..

Żylna choroba zakrzepowo - zatorowa nóg cichym zabójcą

.. ...oddziałach niezabiegowych - internistycznych, neurologicznych, kardiologicznych, gastrologicznych - wszędzie tam, gdzie występuje element całkowitego lub częściowego unieruchomienia pacjenta. W dyscyplinach niezabiegowych częstość wystąpienia zakrzepicy żył głębokich i zatoru płucnego..

Wysokie ciśnienie u starszych osób w chłodne dni

.. ...łamach pisma Archives of Internal Medicine . Od 40 już lat naukowcy wiedzą, że sezonowe zmiany temperatury mają wpływ na ciśnienie krwi ludzi - jest ono wyższe w chłodne dni, ponieważ niska temperatura powoduje kurczenie się naczyń. Jednak dotychczas w niewielu badaniach analizowano ten..

Aterotromboza - jak leczyć, jak zapobiegać?

.. ...lekarzy rodzinnych, internistów, kardiologów, diabetologów, nefrologów oraz innych. To dowód na interdyscyplinarny wymiar aterotrombozy i potrzebę tego typu spotkań - podkreśla Sławomir Rybka. Podczas tegorocznej konferencji zostały przedstawione zagadnienia dotyczące skutecznych terapii..

Diagnostyka choroby wieńcowej serca poprzez białka z moczu

.. ...serca - podaje serwis internetowy EurekAlert. Jak przypominają naukowcy, miażdżyca naczyń prowadzi do zawałów serca i udarów mózgu, uważanych ciągle najważniejsze przyczyny zgonów w krajach rozwiniętych. Obecnie złotym standardem służącym do oceny stanu naczyń wieńcowych i komór serca..

Tanie leki przeciwnadciśnieniowe okazały się najlepsze

.. ...informuje pismo Archives of Internal Medicine Amerykańskie badania o nazwie ALLHAT, największe z dotychczas przeprowadzonych, trwały od lutego 1994 do marca 2002 r. i porównywały metody leczenia wysokiego nadciśnienia w początkowej fazie. Wzięło w nich udział ponad 40 000. pacjentów w..

Lecz nadciśnienie skutecznie

.. ...dla pacjentów. Powstała też strona internetowa ( www.lecznadcisnienieskutecznie.pl ), na której można znaleźć wiele informacji o chorobie i możliwościach jej leczenia. PAP - Nauka w Polsce, Joanna Morga..

Długotrwały stres zwiększa ryzyko choroby serca u dzieci

.. ...www.pamietajosercu.pl, na której można znaleźć zbiór praktycznych informacji na temat chorób układu sercowo - naczyniowego, ich czynników ryzyka i profilaktyki oraz wskazówki dotyczące prowadzenia zdrowego stylu życia...

Kołatania, ablacje - okiem dochtora

.. ...zadowolenia z pracy. Ponieważ internet - prawie - gwarantuje anonimowośc, osmielam się napisac, że swoim zachowaniem i traktowaniem pacjenta zwbudza Pan zaufanie, a to jest bardzo ważne w leczeniu. A także ma Pan poczucie humoru... Czekanie na zabieg tak długo to nienormalne. Niestety u..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 2

.. ...skomplikowane. Przez internet nie sposób tutaj mądrze pomóc... pytanie do pana doktora. na poczatku chcialbym powiedziec iz jestem mile zaskoczony ze na takim forum mozna spotkac lekarzy. jak wiadomo z kontaktem ze spaecjalistami jest roznie a tu droga internetowa mozna zadac pare pytan..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 4

.. ...ukrywać wątpliwości. Przez internet nie da się pomóc w takiej sprawie. Pani powinna wypytać o wszystko co Pania niepokoi. I na tej podstwie podjąć decyzję. To niełatwe, wiem. Trzymam kciuki. P.Robert: Tak, jeśli jakość będzie w miarę rozsądna. Pozdrawiam P.Adrianna: Pewnie że lepiej..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 5

.. ...ich dawki... ale przez internet nie wolno mi tego radzić. Musi Pani pokazać się jakiemus wrednemu doktorowi osobiście... Witam ! Mam 38 lat i od 10 lat cierpię na napadowe migotanie przedsionków. Napady zdarzają się co miesiąc, dwa i trwają od 1 godz. do 3 - 4 godz. Zwykle mijały..

Zastawka trójdzielna i nerwica wegetatyna

.. ...terapie. Poszukaj w internecie mam 18 lat i na lekarz na badaniu echo serca napisał mi taki komentarz: trójdzielna - II/III bardzo wąski jest środkowy - protosysteliczny( bądź protosystuliczny, bardzo niewyraźnie napisane ); mitralna - I/II Bardzo wąski jest środkowy - protosysteliczny(..

Częstoskurcz - ablacja

.. ...zanlazłam przez przypadek w internecie gdy szukałam informacji na temat ablacji .Pozdrawiam życzę dużo zdrowia i czekam na odpowiedź.Mariola. Mariolu, ponownie zapraszam do przeczytania temato szybkie tetno i szybkie tetno II. Tam znajdziesz wszystko, doslownie wszystko. Dzięki arrrtur..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 4

.. ...innych miejscach na internecie :/ Dziwi mnie,że przez jedną osobę kilka topików na tym forum zmieniło swoje przeznaczenie.I teraz zamiast pisać o swoich doświadczeniach z częstoskurczami,ablacją,itd.,trwa zagorzała walka pomiędy sprzymierzeńcami i przeciwnikami Nov_ej. Wróćmy może do..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 7

.. ...sie nad zabiegiem. W internecie mozna spotkac wiele ( mam wrazenie ze wiekszosc ) opini pozytywnych, napisz cos wiecej czemu tak stanowczo odradzasz ablacje ( na podstawie wlasnych doswiadczen, czy innych, czy statystyk ). Bardzo prosze o odpowiedz i rozwiniecie watku. Panie Piotrze nie..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 13

.. ...wiec rzucilam sie na internet i Was znalazlam. Wiem, ze w porownaniu z niektorymi osobami, ktore tu cierpia godzinne udreki, to nic, ale nie chce, zeby mi sie to z czasem pogarszalo. Na razie nie proponowano mi ablacji, bo to chyba za swieza jeszcze sprawa. Prosze o rady, doda mi to..

Echo serca - Str. 5

.. ...wyniku badania EKG lekarz internista opisujący elektrokardiogram stwierdził niezgodny blok prawej odnogi pęczka Hisa. Ponadto wyjaśnił że jest to ułomność bardzo popularna występująca w dużej liczby osób. Moje ciśnienie krwi wynosi 130/80, natomiast waga ok. 115 kg przy wzroście 183..

Echo serca - Str. 16

.. ...norm dot.gradientu w internecie niestety nic nie udalo mi sie znalezc. Prosze napisac czy sytuacja jest juz bardzo powazna. Cos slyszalam ze grozi tacie wszepienie zastawki. Dodam ze ma stenty w pniu i w innych naczyniach. Dziekuje jeszcze nie zauwazylam: zastawka mitralna fala zwrotna..

Echo serca - Str. 23

.. ...,ale nie da sie leczyć przez internet! propranolol nie jest lekiem uspokajającym , jest b - blokerem ,wiec zwalnia czynność serca. ok rozumiem ale lekarz dał mi ten lek na uspokojenie i wyrownanie tętna...

Echo serca - Str. 26

.. ...przynajmniej wyczytałem w internecie... czy to jest groźna sprawa? powiększenie komór? poszedłem do lekarza, bo po tygodniowej chorobie, którą sam chciałem wyleczyć ( ostre przeziębienie: kaszel, katar ) pojawiło się migotanie przedsionków. do chwili obecniej nie wiadomo skąd się..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 2

.. ...Mozesz go sobie kupic w internecie. Wpisz w google jego nazwę i wyskoczy Ci dystrybutor : ) Przemas looknij np. tu: http://www.vitasklep.pl/product_info.php/products_id/188 pytanie do nerwicowcow.czy ktos z was ma moze wypadanie platka mitralnego lub tez inaczej zespol Barlowa?..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 9

.. ...anemia( źle leczona przez internistę ).Jak za 3 mies. nie przejdą te zawroty głowy to da skierowanie na tomografię głowy( dla świętego spokoju ),ale generalnie to wszystkiemu winna jest nerwica.Szczególnie te drgania mięsni są przez nią.Pozdrawiam Cię i nie martw się. wygrasz ja tez..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 10

.. ...wiedzą na ten temat? W internecie niewiele jest na ten temat. pozdrawiam Witam. Kłania się dziś mniej racjonalna, znerwicowana Dharma: )To jest ten dzień, w którym wydaje się, że już nic więcej się zrobić nie da. Od rana chodzę nabuzowana, sama nie wiem dlaczego i źle mi z tym...

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 12

.. ...Alkoholik to, według internetowej encyklopedii, człowiek uzależniony od alkoholu, chory na alkoholizm. Na skutek utraty zdolności kontrolowanego picia, alkoholik odczuwa silną, niezależną od jego woli potrzebę regularnego spożywania alkoholu, najczęściej w dużych ilościach. Pozbawienie..

Acenocumarol i wskaźnik INR

.. ...jego podstawie INR ( International Normalized Ratio ) Międzynarodowy Współczynnik Znormalizowany. INR określa ile razy badany czas protrombiny jest dłuższy od normy z uwzględnieniem jakości odczynnika - preparatu tromboplastyny. W warunkach zdrowia INR = 0,9 - 1,3. Jedynym parametrem,..

Acenocumarol i wskaźnik INR - Str. 3

.. ...i redagujemy stronę internetową dotyczącą choroby zakrzepową - zatorowej. Interesuje mnie tematyka poruszana na tym forum dotycząca acenokumarolu i aparatów do pomiarów inr.Zapraszam do dyskusji na stronę www.trombofilia - inr.pl AP Czesc wszystkim ze szuczna zastawka serca.Bylo..

Acenocumarol i wskaźnik INR - Str. 4

.. ...801 011 041. strona internetowa www.hemosense.pl Do kobiet w sprawie leków przeciwzakrzepowych i ciąży... Mam 23 lata i migotanie przedsionków, Acenocumarol zażywam od jakiś 4 lat. W marcu tego roku zaszłam w ciążę, przez pierwszy miesiąc nie wiedziałam, że jestem w odmiennym stanie i..

Acenocumarol i wskaźnik INR - Str. 5

.. ...W Polsce mój lekarz internista wypisał mi zlecenie stałe na jakimś świstku - dzięki temu mogłem chodzić do laboratorium bez łaski i bez proszenia się, kiedy tylko potrzebowałem, czasem nawet co parę dni, jak np. brałem antybiotyki. Ale to trzeba trafić na lekarza, któremu zależy na dobru..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 14

.. ...tygodniu,jestem wychowawcą w internacie.Starajcie sie prowadzić w miarę higieniczny tryb życia a wszystko będzie dobrze i jak jest taka potrzeba prać leki i magnez.Pozdrawiam was wszystkich gorąco Anna. droga aniu jak wykryto że masz za gęstą krew, bardzo proszę o odpowiedź. dawno nic..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 17

.. ...szybkość. Pierwszy to internista a drugi ... ortopeda : ) ) ) Wizytę mam dopiero za tydzień... trochę się tymi nowinkami przejęłam co odrazu widać w samopoczuciu ciśnionko z 90/60 skacze mi na 140/90, podniesiony puls i odpuszcza jak sobie uświadomię ze to tylko nerwy... a może to ten..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 18

.. ...Podczas przeglądania internetu dowiedziałem się co to jest i się zapytałem czy to mi właśnie dolega??? powiedział że tak i to nie powinno mieć wpływu na moje życie. Czas ucieka, ale ostatnio gorzej ze mną prkatycznie dobrze się tylko czuje jak leże a tak od 3 - 4 miesięcy nie ustanny..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 19

.. ...wyjeżdżam do krainy bez internetu, więc nie będę mogła śledzić wątku na bieżąco, więc życze powodzenia w zmaganiach z płatkiem. Ale nie martwcie - płatek potrafi dać w kość, ale podobno się na to nie umiera : ) ) ) ) ) Przede wszystkim uzupełniać codzienną dietę w odpowiednią dawką..

Nerwica? stwierdzono nerwicę wegetatywną ale nie miałam problemów

.. ...medyczne ksiazki i linki w internecie i doszlam wniosku, ze to albo nerwobole, albo poczatki choroby wiencowej. Bylam zrozpaczona. Myslalam o moim biednym dziecku. Polozylam sie spac z bolem i obudzilam sie juz o 5 rano z bolem - serca i kregoslupa. A poniewaz byl to poniedzialek,..

Częstoskurcze i arytmie - jakie leki bierzecie?

.. ...leczenie energia prana ( zobaczcie na Ithaki Multiwyszukiwarce - PRANIC HEALING doctora Sui ). Proste cwiczenie uruchamia energie chakry dloni. Mozna nia leczyc siebie i innych. Caly kurs jest na Internecie...

Częstoskurcze i arytmie - jakie leki bierzecie? - Str. 2

.. ...Patrzylam bowiem na diagramy internetowe pod tematem Defibrylacja oraz Cardioversion ( Ithaki Multiwyszukiwarka * * www strony * ). Pokazuja tam prace serca i jak uruchamiaja zemdlone serce przy migotaniu przedsionkow. Jest to proces podobny do czestoskurczow. Jest rysunek przy..

Dodatkowe skurcze komorowe

.. ...mam stałego dostępu do internetu. Mam podobne objawy. Ja to nazywam chlupnięcia które wprowadzają mnie w stan niepokoju - stwierdzona nerwica lękowa. mój adres m.szczepanska@gazeta.pl Pozdrawiam. Mam dokładnie to samo, skurcze dodatkowe komorowe na tle nerwicowym. Jak byłem na 2 roku..

Duży puls - Str. 4

.. ...takiego. jakis idiota cos w internecie uwarzal i gowno z tego wyszlo a od za wysokiego cisnienia tez od razu sie nie umiera. Sory ale te wyszukane nazwy to hipochondria. choroby samotnych co wy z tą nerwicą ujebaliscie sie tego slowa politycy kryzysu co wy z tą nerwicą to taka pedalska..

Chelatacja

.. ...szarlatanerii.Prosze wejsc na internet i znalezc w wyszukiwarce i poczytac...i nie upierac sie.Rozumiem...to odbiera Panu pacjetow...a wiec odplyw kasy.Ale dla mnie najwazniejsze jest moje zdrowie.Zreszta w tej przychodni kwalifikuja na wlewy lekarze medycyny a nie szarlatani.aha...pan..

Chelatacja - Str. 4

.. ...życiowych - można wyczytać w internecie. Podobnie opisują tę terapię ulotki reklamowe i reklamy prasowe. Można się z nich dowiedzieć, że po chelatacji pacjenci czują się tak, jakby ujęto im 10 - 15 lat, a nawet więcej. Z reklamy można też dowiedzieć się, że w USA przez dziesiątki lat..

Chelatacja - Str. 6

.. ...czytalismy różne fora internetowe i wszedzie mozna spotkac zwolenników jak i przeciwników tych * Kroplówek * .Tato ma silna miażdzycę tętnicy udowej, rok temu przeszedł operację która miała za zadanie udrożnienie tej zapchaniej cholesterolem tętnicy. Niestety po ok roku czasu od zabiegu..

Chelatacja - Str. 10

.. ...jego curriculum vitae w internecie. Dlatego występuję coram publico by Szanowni Państwo nie pomyśleli,iż jestem kimś sterowany. Z uwagi na to że odpowiednie agendy rządowe działały ex lex postanowiłem ex officio walczyć z oszustami kardiologicznymi proszę nie myli/osobiście traktuję..

Prof. Walczak - Anin - Str. 2

.. ...został wykryty przez internistę..................Osłuchując mnie stwierdizł, ze podczas badania u niego nie miałam ani jedgo skurczu, a ja mam ich 12 000 na dobę czyli średni koło 9 na minutę i czułam u proferora ,że ónwiż je mam. Moja Pani kardiolog natomiast wysuchuje nawet te..

Gdzie w Krakowie wykonać ablację?

.. ...rozmowy z lekarzem a nie w internecie. Ok. 99 % młodych pacjentow częstoskurczami ma skuteczny zabieg, po którym szybko zapomina o chorobie - i ich zdania nie uslyszycie w internecie. Proponuje przyjśc lub zadzwonić: I Klinika Kardiologii, Pracownia Elektrofizjologii, ul. Kopernika 17,..

Trigly to trójglicerydy?

.. ...też opisane w literaturze medycznej dostępnej w księgarniach typu medibooks.pl i na tematycznych stronach internetowych. Nic jednak nie zastąpi konsultacji z lekarzem. Na przyszłość proszę podawać normy...

Potas - czemu go tak mało?

.. ...dozniesienia.zobaczcie sobie ta strone w internecie i napiszcie co o tym myslicie?pozdrowienia http://www.zdrowiesos.pl/gazeta/index.php?nr=9&art=2 to jest ta strona Ja bym się zastanowił. Jeżeli nie kosztuje to zbyt drogo i ewentualna strata tych pieniędzy nie bedzie ciosem, to..

Sztuczne zastawki serca - operacja Rosa - aorta 47mm

.. ...Witam wertując strony internetowe trafiłem do was, droga Aleksandro ponad 1,5 roku temu wszepili mi zastawkę mechaniczną w pozycji aortalnej i czuję się b. dobrze ja mam 42 lata, a przy wieku twojego dziecka ryzyko jest praktycznie zerowe , o nic się nie musisz martwić * * to coś więcej..

Sztuczne zastawki serca - operacja Rosa - aorta 47mm - Str. 4

.. ...ostatnio takie gdzieś w internecie i wydaje mi się, że to jest dobre rozwiązanie dla osób starszych lub niepełnosprawnych lub w ogóle dla ludzi mających problem z wchodzeniem po schodach. Na stronie www.windy - schodowe.pl można więcej przeczytać na ten temat. Witam! mam pytanie od 9mies..

Ablacja - kompendium wiedzy

.. ...komputerów z podłączeniem do Internetu, udostępnionych bezpłatnie, - dwa kioski, oraz bar restauracyjny. 9. Na każdym oddziale znajduje się telewizor, okupowany głównie przez starsze kobiety a co za tym idzie repertuar jest zróżnicowany – seriale, albo seriale, tudzież seriale,..

Ablacja - kompendium wiedzy - Str. 3

.. ...stron dot. ablacji. W internecie jest tego bardzo duzo. Jesli jestes anglojezykowa polecam http://www.medhelp.org/ . Jest to wprawdzie forum dla chorych, ale odpowiedzi kardiologow maga ci sie przydac. Niestety troche to stare, ale zawsze...W polsce najlepiej bedzie, jesli zarejestrujesz..

Ablacja - kompendium wiedzy - Str. 5

.. ...odnalazłam * gdzieś * w internecie czytajac wszystko co możliwe na temat serca - wad i chorób pozdrawiam mk,dziękuję za wspaniałą ocene dr.kożluka akurat 21 kwietnia bedę miał wykonywany zabieg ablacji przez zespół którym kieruje dr.kożluk. Cześć. Mam synka 5 letniego,który ma..

Ablacja - kompendium wiedzy - Str. 9

.. ...go mialm. moj leakrz internistal powiedzial ze moga wystepowac jakies dodatkowe zaburzenia krazenia lub moze dochodzic do niewydolnosci i kazal klasc mi sie na plasko i isd do kardiologa i kolo sie zamyka.u swojego lekarza wywalczylam nastepnego holtera jest to juz 3 w ostatnich 3..

Będę miał ablację! Anin Warszawa

.. ...wie??? Znam tą str. internetową. Jak udało ci się załatwić tak szybki termin ablacji. Jak przebiegały konsultacje u dr Walczaka, bo rozumiem, że u niego byłeś? Opisz trochę swój przypadek. Sorki za tą dociekliwość, ale ja też mam wpw i też chciałabym mieć zabieg tam gdzie ty. Dzięki za..

Jakby serce mi się zapowietrzalo i na sekundę zamieralo

.. ...przyszlym tygodniu do internisty swojego, zobaczymy co mi poradzi...nie dzieje sie to na szczescie codziennie ale jednak coraz czesciej, powiedzmy 2 razy w tygodniu...bede wdzieczna za wypowiedzi w tej kwestii. oczywiście kazdy odczuwa dolegliowsi inaczej i inaczej tez je opisuje. uwazam..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa

.. ...cerce. Szukam czegoś w internecie i niewiele mozna znaleźć na ten temat a lekarz jest taki że nic sie od niego nie dowiem. Córka ma powiekszone serce frakcje wyrzutu ok 40%. Zapalanie mięśnia sercowego spowodowane wirusami. Stale powiększone białe krwinki ok 22 tyś. czy u was temu też..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 5

.. ...dobrodziejstwo komputera i internetu.lecze sie w zabrzu bylo coraz lepiej nawet tak dobrze ze wzialem sie bardziej do pracy i efekt oplakany.nikt niechcial by byc na moim miejscu,gdy bylem u lekarza.pracuje na pelny etat ale wybor jest okrutny,praca albo zycie.trzeba sie liczyc zeserce..