Jakby ucisk

Angioplastyka (PTCA)

.. ...zakładany jest opatrunek uciskowy. Powikłania angioplastyki zdarzają się stosunkowo rzadko, mogą być spowodowane powstaniem w miejscu wkłucia niewielkiego siniaka ( krwiaka ), jeżeli opatrunek uciskowy uległ przesunięciu. W trakcie badania jest podawany środek kontrastowy, który może..

Wysiłek fizyczny u pacjentów po zawale serca

Wysiłek fizyczny u pacjentów po zawale serca

.. ...pochyleniu co powoduje ucisk na jamę brzuszną a co za tym idzie wzrost ciśnienia w klatce piersiowej. Wykonując ćwiczenia fizyczne pamiętajmy, że jest to dla pacjenta rehabilitacja a nie trening wyczynowy. Zalecane jest aby tętno ( puls ) podczas wysiłku fizycznego nie przekraczało 120..

Anomalie tętnic wieńcowych

.. ...jest spowodowane ich uciskiem przez duże naczynia. Jeśli wada nie daje objawów jest wtedy nieistotna klinicznie. Badania wykonywane w diagnostyce anomalii naczyń wieńcowych: EKG cewnikowanie jam serca ECHO serca z oceną przepływów ( Doppler ) zdjęcie rentgenowskie klatki piersiowej..

Tamponada worka osierdziowego

.. ...hemodynamicznej serca. Płyn uciska na serc powodując zmniejszenie objętości napełniania komór i upośledzenie kurczliwości. Stan kliniczny pacjenta zależny jest od szybkości gromadzenia się płynu w worku osierdziowym. Klinicznie tamponadę dzielimy na ostrą i podostrą: Tamponada worka..

No reflow phenomenom

.. ...miocytów ( komórki mięśniowe serca ). Obrzęk miocytów powoduje ich ucisk na naczynia włosowate. Badania dowodzą, że w patogenezie zjawiska no reflow biorą także udział leukocyty, płytki krwi i włóknik...

Choroba niedokrwienna serca (choroba wieńcowa)

Choroba niedokrwienna serca (choroba wieńcowa)

.. ...ból, uczucie dławienia, ucisku odczuwalny za mostkiem; ból często prowokowany jest często wysiłkiem fizycznym lub stresem; ból wieńcowy z reguły promieniuje do lewego ramienia, czasem całej kończyny górnej, do żuchwy, gardła, szyi; często ból wieńcowy mylony jest z bólem w wyniku..

Pomiar ciśnienia tętnicznego krwi

Pomiar ciśnienia tętnicznego krwi

.. ...powinno być wolne od uciskających ubrań ( koszul, swetrów itp. ), swobodnie oparte o podłoże. Ręka powinna być swobodnie oparta ,nie należy jej napinać. Mankiet do pomiaru ciśnienia tętniczego krwi powinien znajdować się na wysokości serca. W przypadku stosowania aparatów nadgarstkowych..

Hipotonia ortostatyczna

Hipotonia ortostatyczna

.. ...stosowanie pończoch uciskowych na kończyny dolne lub brzuch; kofeina podnosi ciśnienie tętnicze krwi. Leczenie farmakologiczne hipotonii ortostatycznej. Podstawowym lekiem w terapii hipotonii ortostatycznej jest Cortineff ( jest to fludrokortyzon - glikokortykosteroid mający działanie..

Resuscytacja krążeniowo-oddechowa

Resuscytacja krążeniowo-oddechowa

.. ...wdechu ratownika zwalnia ucisk nosa i otwiera usta poszkodowanego aby nastąpił wydech; metoda usta - nos - jeśli niemożliwa jest wentylacja przez usta ( np. szczękościsk ), uraz tej okolicy, to alternatywą jest wentylacja poszkodowanego przez nos. W tej sytuacji ratownik wdmuchuje..

Migotanie komór

.. ...reanimowanego i rytmicznie uciskać klatkę piersiową. Ręce ratownika muszą być wyprostowane w łokciach. Masaż prowadzimy z częstością około 100 ucisków na minutę, klatka powinna uginać się na około 3 - 4 cm. Jeśli nie potrafimy lub nie jesteśmy w stanie przeprowadzić sztucznego oddychania..

Osierdzie

.. ...ilościami płynu, wywoływać ucisk na mięsień sercowy i utrudniać tym samym jego pracę. Może dojść do stanu zwanego tamponadą, kiedy wypełniony płynem zapalnym lub krwią ( np. z pękniętego tętniaka rozwarstwiającego wstępującego odcinka aorty ) zaciska żyły doprowadzające krew do serca...

Mikroglroczolak (guz przysadki mózgowej)

Mikroglroczolak (guz przysadki mózgowej)

.. ...duży, uciska sąsiadujące struktury i wywołuje objawy neurologiczne. Typowy jest ucisk na nerwy wzrokowe w obrębie skrzyżowania wzrokowego, co wywołuje ubytki w polu widzenia ( zaniewidzenie dwuskroniowe )...

Czynniki ryzyka zakrzepicy żył głębokich

.. ...żylnych, czy to z uwagi na ucisk naczyń ( ciąża ), czy z uwagi na wyeliminowanie działania pompy mięśniowej ( unieruchomienie ). Zwolnienie przypływu krwi sprzyja powstawaniu skrzeplin i rozwoju zakrzepicy żył głębokich. W wymienionych stanach należy więc zawsze rozważyć profilaktykę..

Tętniak rzekomy

.. ...po zabiegu opatrunku uciskowego w okolicy pachwiny ( lub nadgarstka, jeśli zabieg był wykonywany z dostępu tętnicą promieniową - zależne od kliniki ) czasem z krwiaków powstają tętniaki rzekome. Tego typu powikłania mogą również pojawić się po operacjach naprawczych tętnic w miejscach..

Tętniak aorty brzusznej

.. ...okolicznych narządów uciskanych przez rosnący worek tętniaka. Leczenie tętniaka aorty brzusznej. O operacji tętniaka decyduje się po ocenie ryzyka jego pęknięcia. Jeżeli średnica tętniaka przekracza 4,5 cm ( wg niektórych 5 cm ), jeśli tętniak niepokojąco szybko rośnie lub są inne..

Tętno u kobiety ciężarnej

Tętno u kobiety ciężarnej

.. ...efektem odruchu ortostatycznego lub wynika z ucisku ciężarnej macicy na żyłę główną dolną ( główna żyła zbierająca krew z kończyn dolnych, miednicy i jamy brzusznej oraz wpadająca do prawego przedsionka )...

Wsierdzie

.. ...warstwy wymaga odpowiednio długiej fazy rozkurczu serca. Krew wypełniająca komory może uciskać na drobne naczynia warstwy podwsierdziowej i powodować jej niedokrwienie objawiające się bólem wieńcowym...

Ucisk w gardle

Ucisk w gardle

.. Ucisk w gardle jest zagadnieniem interdyscyplinarnym. Jeżeli tego typu dolegliwości utrzymują się przewlekle, należy zasięgnąć porady lekarza rodzinnego. Z obrębie szyi w bliskiej odległości układają się struktury kilku układów. Wrażenie ucisku mogą wywoływać choroby przełyku, w takich sytuacjach zwykle..

Włókniak

.. ...włókniaka zależy od jego lokalizacji. Jest to guz łagodny, jeśli więc nie powoduje objawów uciskowych, można poprzestać na obserwacji. Włókniaki z okolic twarzy są często usuwane ze względów kosmetycznych...

Nerwoból (neuralgia)

.. ...się po sterydy. W niektórych przypadkach istnienie konieczność operacyjnego zlikwidowania ucisku na nerw ( jest to jedna z przyczyn neuralgii ) lub wykonania neurolizy ( np. zamrożenia fragmentu nerwu )...

Osteofity

Osteofity

.. ...poprzez wywoływanie ucisku na nerwy. Sama ich obecność nie zwalnia jednak lekarza z poszukiwania innych możliwych przyczyn dolegliwości bólowych. Obecność wyrośli kostnych stwierdza się na podstawie badań obrazowych takich jaki zdjęcie rentgenowskie danego odcinak kręgosłupa, tomografia..

Objawy zajścia w ciąże

Objawy zajścia w ciąże

.. ...miednicy dochodzi do ucisku macicy na pęcherz, może to powodować zaburzenia w oddawaniu moczu. Ostatnie dwa objawy przypuszczalne to uczucie zmęczenia oraz ruchy płody wyczuwane około 18 tygodnia ciąży, początkowa jako bąbelki lub trzepotania . Prawdopodobne objawy ciąży to powiększenie..

Objawy guza mózgu

Objawy guza mózgu

.. ...przysadki mózgowej może uciskać na skrzyżowanie nerwów wzrokowych i powodować zaburzenia pola widzenia; guzy o innych lokalizacjach mogą być przyczyną drgawek, niedowładów, parestezji, zaburzeń mowy, halucynacji wzrokowych i wielu innych objawów. Możliwa jest także sytuacja, w której guz..

Przeczulica (hiperalgezja)

.. ...obwodowych, a przyczyną jest ucisk lub choroba uszkadzająca nerwy ( polineuropatia ). Zaburzenia mogą jednak dotyczyć także wyższych ośrodków nerwowych. Skrajnym przypadkiem jest uszkodzenie wzgórza, które wiąże się wyjątkowo silnymi dolegliwościami bólowymi nie poddającymi się leczeniu..

Dyskopatia szyjna

Dyskopatia szyjna

.. ...przemieszczenia, obrzęku lub ucisku. W typowym obrazie choroby pojawiają się bóle barku promieniujące do okolicy międzyłopatkowej. Tego typu dolegliwości należy różnicować z takimi groźnymi jednostkami chorobowymi jak zawał mięśnia sercowego i pęknięcie tętniaka rozwarstwiającego aorty (..

Polineuropatia cukrzycowa

.. ...odwracalne, zespoły uciskowe ( np. zespół cieśni nadgarstka ) oraz zespoły bólowe związane z leczeniem insuliną. Objawy opisywane przez chorego to parestezje o charakterze pieczenia lub mrowienia, alodynia czy bóle samoistne w obrębie stóp, podudzi i rąk ( skarpetki i rękawiczki )...

Parestezje (czucie opaczne)

.. ...towarzyszą również zespołom uciskowym, są np. obecne w zespole cieśni nadgarstka. Względnie częstymi schorzeniami, których objawem są dolegliwości bólowe i zaburzenia czucia, są choroba zwyrodnieniowa kręgosłupa oraz dyskopatie. Potencjalnie banalną przyczyną występowania parestezji są..

Pierwszy w Polsce automat do masażu serca

.. ...zewnętrzny masaż serca przez ucisk klatki piersiowej na głębokość 4 - 5 cm i w tempie ok. 100 uciśnięć na minutę - czyli zgodnie z wytycznymi Europejskiej Rady Resuscytacji - poinformowała rzeczniczka prasowa szpitala Adriana Sikora. Zainstalowanie urządzenia na klatce piersiowej trwa..

Żylna choroba zakrzepowo - zatorowa nóg cichym zabójcą

.. ...pończochy o stopniowanym ucisku mankietów do przerywanego pneumatycznego ucisku. Są to metody fizykalnej profilaktyki przeciwzakrzepowej stosowane głównie w chirurgii. Profilaktyka przeciwzakrzepowa powinna być stosowana także na oddziałach niezabiegowych - internistycznych,..

Ściskanie ramienia w czasie zawału może ratować serce

.. ...mierzenia ciśnienia. Ucisk był stosowany kilkakrotnie, w odstępach pięciominutowych, za każdym razem mankiet zakładano na pięć minut. Zdaniem autorów badań, niedokrwienie mięśni ramienia wyzwala naturalną reakcję organizmu, która chroni komórki mięśnia sercowego przed niedotlenieniem...

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 2

.. ...bóle serca, kłucie, ucisk i zdarza się że nie mogę złapać powietrza, duszę się. W 2004 roku poszłam do lekarza, który po zrobieniu badań ECHO EKG stwierdził że mam szmery w okolicach zastawki trójdzielnej i niedomykalność zastawek. Odesłano mnie do Świętokrzyskiego Centrum Kardiologii w..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 6

.. ...zakłada się opatrunek uciskowy - czyli owija się pacjenta bandażem elestycznym tak żeby był ucisk w miejscu nakłucia w pachwinie i zaleca leżenie od 12 do 24 godzin - różnie w różnych szpitalach i w zależności od rodzaju zastoswanych leków przeciwzakrzepowych. To oczywiście niemiłe, ale..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 11

.. ...Teraz odczuwam lekki ucisk pod piersia mialam takie odczucie rowniez przed ablacja moze to wplyw stresu?? Aczkolwiek czuje sie dobrze moze to emocje wrazenia jakie mi towarzyszyły. Pozdrawiam. Jak juz dojde do siebie to postaram sie poswicic czas i opisac jak wygloda caly zabieg bylam..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 13

.. ...przez prawą pachwinę. Uciski jednak musiałam mieć na obu nogach. Wszystko jest jednak do przeżycia. Zrobiłabym to jeszcze raz, a nawet jeszcze 15 razy gdybym musiała. Rozważam 3 zabieg, żeby pozbyć się pojedyńczych skurczów, ale ciągle mam nadzieję, że same ustąpią. Pytałam zresztą czy..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 6

.. ...dziwnie mam również ucisk w kladce piersiowej i czasem szczególnie wieczorami częstoskurcze które są bardzo silne jednak mineło dzis dopiero 3 tygodnie i mam nadzieję że te objawy ustaną. pod koniec października mam holtera zobaczymy co pokaże Witam wszystkich tych przed jak i po..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 12

.. ...leżeć z opatrunkiem uciskowym w pachwinie. Mam odstawione leki antyarytmiczne( brałem rytmonorm ) a mam brac tylko acenocumarol przez 6 - tyg. Mam nadzieję, że znalazłem się w tych dobrych procentach skuteczności zabiegu i migotanie sie już nigdy nie pojawi. Pozdrawiam Cię mocno oraz..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 26

.. ...szwy ; ) i potem to uciskanie tetnicy, hehe szok. jak narazie czuje sie dobrze, tez dostałem Polocard 150mg przez miesiąc czasu. troche kuleje i mam zwolnienie z wf, krwiaka mam nawet sporego: ) ciekawe na kiedy wyznaczą mi kolejny zabieg ;| pozdrawiam. Ja zabieg przeszłam dużo łagodniej..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 63

.. ...przeskakiwanie serca połączone z uciskiem w gardle i nie wiem czy to jest to?Poprosze tak w skrócie,dzieki. Aga to co opisujesz to prawdopodobnie są dodatkowe skurcze. Częstoskurcz wyglada trochę inaczej. Napadowy częstoskurcz węzłowy ( ten który mnie męczył ) zaczynał się u mnie..

Echo serca - Str. 29

.. ...godzin z opatrunkiem uciskowym. Jesli pacjent nie jest uczulony na kontast - nic sie nie dzieje Tomek mialam koronarografie i nie ma czego sie bac nic nie boli tylko po podaniu kontrastu robi sie bardzo cieplo no i to lezenie na wznak z opaska uciskowa tylko to . minia a badanie holtera..

Echo serca - Str. 34

.. ...cały czas czuję duży ucisk w klatce piersiowej, miewam napady duszności. Moje ostatnie wyniki Badania Echo - Serca to: LVdD - 5,9 LVsD - 4,0 IVdD - 1,2 PWdD - 1,2 IVsD - 1,7 PWsD - 1,6 RVdD - 1,6 LA - 3,3 Ao - 3,0 - 3,8 * Zastawka dwudzielna: Drobne zgrubienia brzegów płatków, prawidłowa..

Echo serca - Str. 41

.. ...swobodnego przepływu krwi, ucisk w głowie, pojawiający się obrzęk stóp podczas napadu, uczucie ciągłego zmęczenia i osłabienia choć wyniki badania krwi były dobre. Poziom harmonów na tarczycę również. Robiłam badanie ekg i echo serca. Oto moje wyniki; EKG - Rytm zatokowy, miarowy 70/min,..

Echo serca - Str. 52

.. ...pzrestalo bic i leko uciskalo i zachwile 2 mocniejsze udurzenia potagujace do gardla przez co amm lekki kaszel iobjawy chwilowego duszenia.Czy to mzoe byc zwiazek z opisanym wyzej echem serca?Chodzi mi o wnioski.Pozdrawiam ~autorro, 2008 - 11 - 22 15:38:54 ( IP: 83.18.1 * * * ) Opisane..

Betaloc zok 50 raz dziennie

.. ...ból, kłucie w klatce ucisk nie dawały mi spokoju. Po wizycie u kardiologa załamałam się jeszcze bardziej, nie dość że mam silną nerwice to jeszcze na dodatek ,,płatek,, mi wypada!!! Biorę magnez, potas i Betaloc... Nie wiem co ma myśleć na ten temat, czytam duzo ale i tak mam mętlik w..

Podejrzenie zespołu WPW - Str. 5

.. ...jest założona opaska uciskowa - wsuwałam palce pomiędzy te opaskę i masowałam sobie lekko mięśnia kręgosłupa odczuwałam ulge i poprosiłam dopiero 2 h przed zdjeciem opaski o tabletke przeciw bólową ,no i myślałam ze ze bede zdrowa,to pomagało,nie lez tez całkiem płasko .Powiem Ci warto..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 6

.. ...poprzednich.Jest to dośc mocny ucisk w skroniach, czole,górze głowy,zawroty głowy,szum w uszach, mam wrażenie że zaraz zemdleję, lekkie nudności,miękkie nogi,walenie serca,drgawki.po ustąpieniu tego żle szię czuję cały dzień.Juz nie mam siły.Biorę tylko Validol.Troche pomaga,ale ciągle..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 7

.. ...na głowę.Ten ciągły ucisk w głowie do szału mnie doprowadza.Wydaje mi się,że juz jako dziecko miałam ataki,ale na tyle słabe,ze nie bardzo mnie to obchodziło.Podziekowac mogę mojemu tatusiowi( alkoholikowi ).Tak bym chciała pozbyc się tego strachu.Pozdrawiam. 12 postow wyzej pytalem o..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 15

.. ...głowie, przelewania, uciski i inne rzeczy. do tego lęki, zwłaszcza wieczorem połączone z okropnym biciem serca, poceniem. Byłam u dwu neurologów, miałam rentgen głowy, eeg, diagnoza, to nerwica lękowa wegetatywna naczyniowo - ruchowa. Lęki wracają kiedy chcą. Dużo o tym czytałam, niby..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 27

.. ...żadnych technik, wystarczy ucisk, delikatne głaskanie, bo przecież sam dotyk już odpręża, a sama się przekonasz, że to nie serduszko. Pozdrawiam: ) Bardzo dziękuję za odpowiedź.Faktycznie mały ma ( oprócz tych objawów ) lęki nocne,krzyczy wtedy potwornie,a jak do niego idę to jest blady..

Problem z kręgosłupem a bicie serca

.. ...s[powodowane jakimś uciskiem w kręgosłupie. Jeden lekarz przyznał że takie uciski odczuwalne w kręgosłupie mają wpływ na bigeminie, większość jednak uznała ze nie ma to żadnego wpływu. Ciekawi mnie też jeszcze jedna rzecz. Jakieś dwa lata temu odczuwałem ucisk na kręgosłup, pojechałem do..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej

.. ...codziennie odczuwam klucie i ucisk w klatce piersiowej, dusznosci, mam klopoty z zasypianiem, czeste arytmie sreca sa bardzo uciazliwe - niekiedy trwaja caly dzien( nie potrafie sie, wowczas, na niczym skupic )...moglabym tych objawow wymienic bardzo duzo...ale uwazam, ze z lekkiego..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 3

.. ...cos mi przeszkadzalo, uciskalo w klatce piersiowej> po badaniu lekarz powiedzial ze nie powinienem sie martwic, wada nie powieksza sie i powinieniem wykonywac jakis sport.. przepisal mi magnez ktory biore...Niestety do dzisiaj te objawy sie nie zlagodzily czuj sie czesto bardzo..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 5

.. ...poniewaz zaczynam czuc ucisk na klatce i silne dusznosci..Co do gimnastyki to w spzitalu powiedzili mi ,ze wręcz WSKAZANE jest abym uprawiała jakis sport.Jezeli dopadnie Was tachykardia to polecam Neocardinę,naparwde pomaga: ) Życze Wszytstkim zdrówka!: ) Paulinko wydaje mi sie, że ta 2..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 6

.. ...tego drżenie dłoni , uciski w gardle , poszłam na badanie - echo serca,opowiedziałam lekarzowi co było dotychczas jakim lekiem kiedyś mnie leczono ,ale on młody kardiolog wiedział lepiej . Znalazł przeciek ,którego jak się pózniej w klinice okazało nie było , a nie zauważył wypadania..

Nerwica? stwierdzono nerwicę wegetatywną ale nie miałam problemów

.. ...prostu zle spalas ( ( ucisk na nerw itd ), dla Uspokojenia mozesz odwiedzic lek. rodzinnego jednak mysle , ze samo Ci przejdzie . Pozdrawiam Podobne dolegliwości + ból za mostkiem zdiagnozowano u mnie jako dolegliwości kręgosłupowe : ) Nie martw się, ale i nie lekceważ : ) Lekarze..

Chelatacja - Str. 5

.. ...jest wynikiem wielu zachodów a nie tylko wyczyszczenia z metali ciężkich. Szanowny Panie Pikolo! Gdy chodzi o tę nogę z marnymi zastawkami to trzeba kupić sobie pończochę uciskową i ją nosić. to wszystko!..

Po ablacji - nie wiem czy udana!

.. ...męczarni - leżenie z uciskiem do następnego dnia. Horror. W życiu się tyle nie wyleżałam na plecach. Prawie kwiczałam z bólu:P Wszystko by było ok, gdyby nie to, że następnego dnia po przejściu paru kroków złapał mnie częstoskurcz - był mniejszy niż zazwyczaj ( 205/ min., wcześniej 260..

Silny ból w okolicach serca

.. ...ale nadal czuje taki ucisk jakby, ale nie trwa on caly czas, tak co jakis czas mi o sobie przypomina, czuje taki jakby dyskomfort i jakas taka ciezkosc na klatce piersiowej, czasami tez bol sie przemieszcza bardziej na prawa strone ale na krotko, do tego mysle o tym wlasciwie ciagle i..

Ablacja - kompendium wiedzy - Str. 3

.. ...następnie otrzymujemy opaske uciskowa.Moze sie zdarzyć że w srodku będzie bolało ale to normalne ponieważ mamy tam rany do tygodnia czasu wszystko powino sie zagoić.Na dugi dzień odezwała sie umnie arytmia co chwile miałem wstawki takich ataków wogóle nie miałem od kiedy pojawiła się u..

Ablacja - kompendium wiedzy - Str. 6

.. ...opatrunek - dwie kule uciskające z dwóch stron miejsce wkłucia. Bolało, ale nie aż tak bardzo. Najgorsze było w nocy - kiedy mimo tabletki nasennej nie mogłam spać!!! Pielęgniarki mają jednak ścisłe wytyczne - jedna tabletka i koniec! Ta noc była koszmarem!!! Proszę mi wierzyć - nie..

Ablacja - kompendium wiedzy - Str. 9

.. ...minut. Potem opatrunek uciskowy i zaproszenie na „eRkę. Spędziłem tam około 2h z kroplówką. W między czasie przyszła wycieczka studentów, a sympatyczna pani doktor opowiedziała o zespole WPW i ablacji z technicznymi szczegółami. Następnie spędziłem noc w jednej pozycji nie..

Ablacja - kompendium wiedzy - Str. 25

.. ...mnie do sali w opasce uciskowej musialem z nia lezec na plecach przez 4 godziny a potem bez niej;p. rano niby moglem dopiero chodzic. na nastepny dzien czyli dzisiaj zostalem wypuszczony do domu: ) ). w sumie nic mnie nie boli no moze poza wlasnie okolicami ktore byly przez nie..

Lek Dilzem

.. ...szarpniecia, kolatania, uciski dodatkowe skurcze itp. lekarz kardiolog polecil i przepisal do stosowania doraznego w trakcie dolegliwosci lek dilzem( pol tabletki 60mmg ).czy ktos moze sie wypowiedziec na temat tego leku.czy ktos go stosowal i jakie dawal efekty.z gory dziekuje. witam ja..

Jakby serce mi się zapowietrzalo i na sekundę zamieralo

.. ...opisuje jako uczucie ucisku a nastepnie jedno mocniejsze uderzenie.dochodza do tewgo dodatkowe skurcze i inne zaburzenia ktore trudno opisac slowami. ja cierpie na to od trzech lat.przeszedłem szereg badan kardiologicznych u kilku lekarzi w kilku centrach kardilogicznych. nie stwierdzono..

Po ablacji - Str. 2

.. ...iomdlenia jak rowniez mam ucisk w mostku ipowrot migotania Mam pytanie do osob, ktore zdecydowaly sie na ablacje. Przy ilu częstoskurczach rocznie ( miesiecznie ) - tak srednio, zdecydowaliscie sie na ablację? Nie wiem czy przy paru rocznie warto podejmowac ryzyko ablacji. moze to się..

Po ablacji - Str. 9

.. ...jednym miejscu taki ucisk, bol ) - zrobilam sobie przeswietlenie pluc ale z nimi wszystko ok.W przyszlym tygodniu mam kontrole u kardiologa( jak dzwonilam do szpitala to mi powiedziano ze nastepne wolne terminy beda we wrzesniu a zeby jakis ustalic mam zadzwonic w polowie sierpnia...(..

Po ablacji - Str. 20

.. ...ruchu ), z bandażami uciskowymi na biodrach i pachwinach. Oprócz tego opatrunek na szyi. Po zabiegu serduszko jest jak nowe, żadnych pykań, kichnięć, częstoskórczy. Polecam gorąco wszystkim wahającym się. Naprawdę warto. Trzeba tylko znaleźć się w odpowiednich rękach, w takich, w jakie..

Szum w uszach wieczorem przed snem

.. ...glowy tez pomaga lekki ucisk na tetnicy na szyji ale z tym tez tak nie fajnie ... :( podejrzewam ze zaczelo sie to u mnie po porodzie no ale to zaraz bedzie 2lata i nic nie przechodzi a do lekarza nie szlam z barku czasu ale wybieram sie jutro : ) pozdrawiam Czytam i nie wierzę. Moja..

Niedomykalność zastawek i szmery w okolicach zastawki trójdzielnej

.. ...bóle serca, kłucie, ucisk i zdarza się że nie mogę złapać powietrza, duszę się. W 2004 roku poszłam do lekarza, który po zrobieniu badań ECHO EKG stwierdził że mam szmery w okolicach zastawki trójdzielnej i niedomykalność zastawek. Odesłano mnie do Świętokrzyskiego Centrum Kardiologii w..

Niskie tętno

.. ...to 90/60, wtedy czuję ucisk na sercu i boli mnie głowa. Może to jednak jest nerwica sercowa. PROSZĘ O POMOC. Cześć ja mam niskie tetno od kiedy się urodziłem 35 zawsze nad ranem Ale żyje i jest fajnie mniej się męcze hehe Grześ Ciechanó sadze z ejak mas ztakie niskie tento od urodzenia..

Szybkie tętno - Str. 4

.. ...prawie non stop odczuwam ucisk w klatce piersiowej między piersiami i na wylot do lewej łopatki. Jak czuję takie mocniejsze kołatanie to tetno jest 130 - 140. Jeśli chodzi o leki to wstępnie miałam brać doraźnie propranonol 40, potem zmiana na atenolol, ale na ostatniej konsultacji jak..

Szybkie tętno - Str. 9

.. ...serca )i zakładają wałek uciskowy,żeby nie powstał krwiak w pachwinie. Po kolejnych 6 godzinach ściągają wałek i jeśli jest wszystko w porządku,to można już wstawać i żyć normlanie. Po zabiegu,po powrocie na oddział robią kontrolne badanie EKG.Przez 24 godz.po ablacji również monitorują..

Szybkie tętno - Str. 12

.. ...tym dzisiaj czułam * ucisk * w głowie,myślałam,że może wys.ciśnienie,ale nie.Miałam 120/78 ale puls 96, a potem za ok.2 godz.100.Praktycznie zawsze mam raczej niskie ciśn.,a tętno wysokie ok.80 - 90.Ale takiego jak dzisiaj to jeszcze nie miałam,no chyba że nie wiem o tym,bo go nie..

Szybkie tętno - Str. 13

.. ...Później zaczęła się seria uciskania, kazała mi mówić, gdzie mnie najbardziej boli jak ona uciska. Wyszło że generalnie to mnie boli podbrzusze. Kobieta skierowała mnie na USG, jeździła mi tym czymś po brzuchu pół godziny, a po podbrzuszu chyba z godzinę. W końcu stwierdziła, że chyba nic..

Zespół Barlowa i poród naturalny czy cesarka? - Str. 2

.. ...ciągu dnia tam też czuję ucisk. Jak nie mogę odpocząć w połowie dnia mam kopoty z koncentracją, w głowie jakby się przelewało, gdy jestem w tym czasie w sklepie mam wrżenie, że nie zdołam dojść do domu, najchętniej usiadłbym gdzieś żeby zasnąć, albo żeby w jakiś codowny sosób przenieść..

Woda w płucach - Str. 2

.. ...płuc, WODA W PŁUCACH, uciskające kości na płuco i serce, zwiotczenie płuca. Lekarz stwierdzili, że zrobili wszystko co mogli. Nie dają jej szans na przeżycie. Tak potwiedzili lekarz w Jaśle. Proszę o pomoc. JEŚLI KTOŚ ZNA DOBREGO LEKARZA W OKOLICACG RZESZÓW KROSNO * TO BARDZO PROSZĘ O..

Ablacja przez dr. Koźluka

.. ...delikatności. Po zerwaniu taśmy uciskowej mam jeszcze krwiaki. Lekarzy polecam. Szpitala nie. Ja miałam ablację przez dr Kożluka w szpitalu na Banacha. ( luty * 09 ) Byłam * ciężkim przypadkiem * zabieg trwał 5 godz. Sala zabiegowa super i personel zespołu ablacyjnego również. Należą się..

Ablacja przez dr. Koźluka - Str. 2

.. ...Kiedyś przypominały ucisk, a teraz bardziej silne ukłucia. Mam nadzieję, że to minie i będę wolna od częstoskurczów i różnych innych ukłuć, ucisków. Życzę zdrowia i pozdrawiam. Teraz mi doskwierają skurcze dodatkowe z częstoskurczem ( 140 ) i niby sobie z nimi radzę, ale dziś jak mnie..

Arytmia - dziwne dolegliwości? - Str. 2

.. ...nakrecam.Zauwazylem ze lekki ucisk na splot sloneczny mnie uspokaja( to w ramach ciekawostki )Gdy skurcze sa dosc czeste mam bisohexal 0,5 zażywam 14 tabletki i ok na jakis czas. Ciezko z tym zyc bo czlowiek dopisuje sobie niestworzone historie nakreca sie doprowadzajac do nerwicy i..

Arytmia - dziwne dolegliwości? - Str. 3

.. ...poty na czole, uczucie ucisków na klatke piersiowa, uczucie niedotlenienia ( tak jakbym nie mógł sie nałykac powietrza ). Do tego dochodziły mysli ze za chwile to juz tylko * zawał * . Ogólnie napady lękowe. Takie objawy pojawiły sie u mnie juz jakies 8 lat temu kiedy zazywałem dragi w..

Gniecenie w mostku

.. ...zazwyczaj i mialam caly czas ucisk w klatce piersiowej,poszłam do lekarza zmierzył mi cisnienie 16080 i zaraz zrobił mi EKG,powiedział,ze wyglada mu to na nerwicę bo serce lata jak oszalałe i ponownie zmierzył mi cisnienie ,ktore juz było w normie 13080.dostałam leki;Propranolol 40mg dwa..

Ból w mostku najczęściej po najedzieniu (obżarciu)

.. ...czuję dyskomfort. Tempy, uciskajacy ból w mostku który promieniuje w kierunku kregosłupa. Zazwyczaj wystepuje po najedzeniu ale od jakiegoś tygodnia czuję go caly czas bardzo delikatnie - tak jak by mi zalegała tabletka w przełyku - dokładnie na wysokości mostka... czasem czuję także go..

Czy mam nerwicę serca? - Str. 2

.. ...tej chwili mam tylko uciski na klatke piersiowa i tak na walone w glowie ze ho ho ale trzymam sie jakos, od niedawna zaczalem chodzic na akupunkture i powiem wam ze jesli traficie na kogos kto naprawde sie na tym zna to jest to do zaleczenia, jako nerwica oczywiscie, mogl bym tu napisac..

Jakie macie dolegliwości nerwicowcy?

.. ...serca.ale cos takiego jak ucisk w gardle i czucie tetna tez mnie dotyka.wlasciwie to nie musze mierzyc pulsu zeby stwierdzic jak bije serce.zdarzaja sie tez napady leku niepokoju i ogolnego rozdraznienia ale to nic w porownaniu do dolegliwosci sercowych zimne ręce, czasami spocone, ucisk..

Miała być nerwica a jest WPW

.. ...piersiowej, odczówalne uciski ( dziwnne ) w sercu oraz napady duszności. Lekaż rodzinny też mi polecił Aplacje, ale zdaniem kardiologa to zawcześnie na to. Dobija mnie najbardziej duszność, ataki częste, boje się tylko o jedno, jestem zawodowym kierowcą i nie chce myśleć co mogłoby się..

Zawroty głowy i ból głowy

.. ...zawroty glowy, taki jakby ucisk w czesciach potylicznych i troche w skroniowych. Takie uczucie lekiego otepienia i omdlenia jakby sie jechalo winda albo metrem. Nie wiem co mam robic, bo do lekarza moge udac sie dopiero za niecale dwa tygodnie. Dodam tez, ze to pojawia sie..

Ablacja

.. ...nocy zdjęcie opatrunku uciskowego. Nie bolało mnie nawet przez chwile wkłucie, natomiast plecy i tyłek to tragedia. Leżałam jak mumia, bo bardzo bałam się krwiaków, krwotoków albo tego, że po jakimś niepotrzebnym ruchu - przedłużą mi to o kolejne godziny. Myślę, że te bóle z bezruchu są..

Ablacja - Str. 5

.. ...plackiem 15 godz. z uciskiem w miejsu wkłucia, bez wstawania do łazienki itp.( zabieg też był o wiele dłuższy od mojego ). Miała zdiagnozowaną taką samą arytmię jak u mnie. Lekarz tłumaczył, że każdy człowiek jest zbudowany inaczej. Ale skończyło się dobrze. PS. Mariusz pomyliłam strony,..

Szmer serca u 19 letniej dziewczyny - Str. 2

.. ...właściwie nie bóli, a jakby ucisku klatki piersiowej. Zdecydowanie trudno mi się oddychało i towarzyszyło temu lekkie odrętwienie i mrowienie rąk. Szczególnie lewej. Zdarzyło się mi to kilka razy. Trwało to kilka minut, a potem wszystko wróciło do normy. Zastanawiam się czy było to..

Nerwica - czy na pewno?

.. ...w klatce piersiowej, ucisku w głowie i szyji nadal sie utyrzymują. Kilka razy usłyszałem podczas swojego voyagu po lekarzach, ze być może to nerwica, a dokładniej nerwica lękowa. Zacząłem korzystać z porad psychologicznych, z których z resztą korzystam do dziś ( diagnoza o nerwicy..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 2

.. ...głosniejszy. Jak jest czuję jakby ucisk na tchawicę z przodu. Ale wszystko pewnie wina napięcia mięśniowego, które jest niezauważalne dopóki nie zacznie sie czuc skutków np. drżenia czy bólu. Prawde mówiąc jestem juz na takim etapie, że podchodze do tego lekko. Miłem juz tyle tak..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 5

.. ...inaczej.Najpierw czuję panikę,ucisk w skroniach i głowie,zawroty glowy,miękkie nogi,,drżenie nóg,nudności i trwa to dłużej niż poprzednie ataki.każdy dzień to dla mnie męka.Wstaję z lękiem i idę spac z lękiem.Codziennie mam zawroty głowy te miękkie nogi. W nocy mam wrażenie,że cała drżę..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 6

.. ...kula u nogi 24h, bol z uciskiem ( plus czasem mrowienie, czasem drgania ) ponadto trudnosci z mowieniem ( nie potrafie zdania gramatycznie powiedziec! ), bol przy probie ruchu. Widze dobrze ale nie rozmumiem nic - co czytam, ogladam, nie potrafie sobie niczego przypomniec. Spie calymi..