Jamy serca

Zapalenie wsierdzia

.. ...wewnętrzna błona wyścielająca jamy serca. Zapaleniem wsierdzia nazywamy proces zapalny toczący się we wsierdziu. Główną lokalizacja zapalenia wsierdzia obejmuje zastawki serca, nici ścięgniste a także mięśnie brodawkowate. W zajętym przez proces zapalny wsierdziu powstają tzw. wegetacje..

Diagnostyczne cewnikowanie serca

.. ...naczyniowego, zaburzenia rytmu serca, zawał serca, udar mózgu, niewydolność nerek, zgon, rzadziej występują reakcje uczuleniowe po podaniu kontrastu, przebicie jamy serca i tamponada, sepsa, odma opłucnowa...

ECHO serca (USG serca)

ECHO serca (USG serca)

.. ...budowa i funkcja ), jamy serca ( tj. przedsionki i komory ) - oceniane są poprzez pomiar ich objętości, grubości ścian, kurczliwości. ECHO serca pozwala również zdiagnozować obecność płynu ( np. krwi ) w worku osierdziowym ( worku otaczającym serce ). ECHO serca jest badaniem..

Ból żołądka

Ból żołądka

.. ...obszaru jamy brzusznej ale również z klatki piersiowej. Zawał serca może zamiast typowym bólem zamostkowym manifestować się właśnie bólami w okolicy nadbrzusza. Jest to tak zwana maska brzuszna zawału...

Maska brzuszna zawału serca

Maska brzuszna zawału serca

.. ...ściany dolnej serca. Ta część mięśnia sercowego spoczywa na przeponie, mięśniu oddzielającym klatkę piersiową od jamy brzusznej. Właśnie podrażnieniem przepony tłumaczy się występowanie bólów w nadbrzuszu...

Śluzak serca

.. ...swoją pozycję wewnątrz jamy serca, w zależności od pozycji chorego. Leczenie śluzaka serca. Śluzaki usuwa się kardiochirurgicznie. Zwykle wycięcie guza nie przysparza chirurgowi trudności. Czasem jednak, w związku z niewygodną lokalizacją zmiany, może dojść do szkodzenia jednej z..

Serce po prawej stronie (dekstrocardia)

.. ...pozostałych organów jamy brzusznej. Deksrocardie należy odróżnić od prawostronnego przesunięcia koniuszka serca ( łac. dekstropositio ), wynikającego z długo utrzymujących się patologicznych zmian w anatomii śródpiersia i klatki piersiowej jako całości, na przykład wysięk w jamie..

Wymiary jam serca w badaniu ECHO

Wymiary jam serca w badaniu ECHO

.. Wymiary jam serca ocenia się na podstawie badanie ECHO wykonywanym w kilku projekcjach. Ocenia się średnicę lewej komy podczas skurczy i rozkurczu serca. Podobnie ocenia się grubość tylnej ściany lewej komory. Grubość przegrody międzykomorowej ocenia się w rozkurczu. Ponadto, mierzy się średnicę prawej..

Kardiomiopatia tachyarytmiczna (tachykardiomiopatia)

.. ...przedsionków ( poszerzenia jamy na skutek rozciągnięcia jej duża ilością krwi ), a następnie do podobnych zmian w obrębie komór, zwłaszcza lewej. Towarzyszy temu spadek frakcji wyrzutowej serca i objawy niewydolności lewokomorowej. Jest to jednak stan do pewnego stopnia odwracalny. Po..

Kardiomiopatia gąbczasta

.. ...wsierdzie, wyścielające jamy serca od wewnątrz, przypomina strukturą porowatą gąbkę. Przepływ krwi przez jamy serca jest zaburzony. Turbulencje wywołane przez pory wsierdzia sprzyjają powstawaniu zakrzepów. Wzrasta ryzyko wystąpienie epizodów zatorowych. Może dojść do niewydolności..

Torbiel osierdzia

.. ...bezobjawowa zmiana w postaci jamy wypełnionej płynem. Zwykle nie powoduje żadnych dolegliwości bólowych, nie wpływa też na pracę serca czy na jego rytm. Wykrywana jest przypadkowo, najczęściej w trakcie badanie USG ( ECHO ), wykonywanego z innych wskazań. Torbiel może uwidocznić także..

Pionierska operacja nieinwazyjnej krioablacji serca

.. ...rozcięcia powłok ciała ( jamy brzusznej ) pacjenta, co eliminuje pooperacyjny ból i trudno gojące się rany. Już następnego dnia po zabiegu chory może wyjść do domu. Metoda ta zmniejsza również ryzyko powstania zakrzepu. Arytmia, czyli zaburzenia rytmu serca, powstaje wskutek..

Echo serca - Str. 17

.. ...występują skurcze dodatkowe. Jamy serca w cm Aorta 2,5/3,9 Lewa komora 6,0/3,9 Prawa komora 2,0 PP 4,3/3,9 Lewy przedsionek 4,6 LP 4,8/4,6 Grubość ścian serca Przegroda międzykomorowa 1,05/1,4 Tylna ściana lewej komory 0,85/1,6 Kurczliwość ścian serca EDV 158cm3, ESV 53cm3, EF 66% -..

Echo serca - Str. 19

.. ...Janusza! Powiększone jamy , głownie serca lewego oraz niedomyjakności w stopniu jak napisal echokardiografista umiarkowanym - mitralna i aortalna( Najpewniej jakiś lapsus , ja nie spotkalam sie z gradacją 1/3 Trudno mi z samego wynuiku stwierdzić czy powiększenie spowodowalo..

Echo serca - Str. 20

.. ...1,0 Prawa komora: N Jamy serca nieposzerzone, LK bez przerostu o prawidłowej funkcji skurczowej, napływ Mi prawidłowy, Zastawki serca lewego i zastawka TI bez istotnych zmian. Śladowe MR i TR, PK bez cech nadciśnienia i kurczy się dobrze. Pień płucny nieposzerzony Vmax do 0,9 m/s, ŻGD..

Echo serca - Str. 26

.. ...Wniosek: Powiększenie jamy komory lewej i prawej Czy to są znaczące różnice od normy? pytam o powiększenie jam komór? proszę o odpowiedź. z góry dziękuję... mariusz ( lat 30 ) Błagam o pomoc mam badania na komisji lekarskiej do służb mundurowych lekarz wykrył u mnie ekg miałem dobre..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 101

.. ...moczu następnie usg jamy brzusznej i ekg .Wszystko wyszło w porządku a ja dalej cierpie.Ból brzucha przerodził mi się w ból żołądka, pieczenie całego ciała zwłaszcza ramion okolicy brzucha ,jednoczesnie z nabraniem powietrza czuję jakby dodatkowe uderzenia w sercu, w okolicy serca lub..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 598

.. ...kilka tygodni temu USG jamy brzusznej i wszystko ok - stwierdziłam ze może lekarz sie nie zna ), masakra. no ale cóż sie można spodziewać po jednej wizycie u psychologa. Jeszcze pytanko: czy ból pleców moze być objawem nerwicy? OCZYWIŚCIE. Ból pleców, ból w klatce, ból i zawroty głowy,..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 624

.. ...dolega - odrętwienie jamy ustnej, pieczenie w przełyku, zawroty głowy, usuwanie gruntu, walenie serca;( Znów się wkręciłam w choroby:( A napady lęku są koszmarne - odechciewa się wszystkiego:( Znów zapisuję się do lekarzy, by porobili badania i uspokoili mnie, bo już ledwo zipie;/ Jk tu..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 731

.. ...tle nerwowym w obrebie jamy brzusznej ,czy ktos tak ma?a jak tak to jak mozna to zalagodzic? Witam.Lekarz - psychiatra stwierdził u mnie nerwice lękową.Czytam wasze objawy i dużo z nich mi się objawia:kołatanie serca,ból w klatce piersiowej,zawroty głowy,pocenie się,czasami czuję jak..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej

.. ...test, gastroskopia, usg jamy brzusznej,tarczyca,nerki, gro badań krwi, echo serca.echo wykazalo wypadanie platka ale potraktowano to jako norme.kazali iść do nerwologa.no i szukam obecnie takiego ale i rozgladam sie po necie i z tego co wyczytalem to wiele osob z wypadaniem leczy sie na..

Nieistotne nieszczelności zastawkowe

.. ...LDEDd - 54mm PW - 9mm Jamy serca wielkosci prawidolowej. Lewa komora o proawidlowej grubosci miesnia, prawidlowej kurczliwosci i regionalnej i globalnej. EF 55%. Relaksacja prawidlowa ( E/A 1,6 ) Zastawka mitralna - sladowa fala zwrotna Zastawka aortalna prawidlowa, przeplywy prawidlowe...

Sztuczna zastawka i normalne życie - Str. 2

.. ...wyszło powiększenie lewej jamy serca oraz fala wrotna zastawki trójdzielniej i mitralnej, stąd moje pytanie czy ta arytmia była powodem uszkodzenia zastawek czy odwrotnie. Dziękuję za odpowiedż. Dziękuję za odpowredż, mama miała przed zabigiem koronarografię, z której wyszło zwężenie..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 225

.. ...miesiecy temu. Ultraskan jamy brzusznej zrobiony. Dzis w nocy zastanawialam sie czy to moze serce, takie uciazliwe duszenie za mostkiem nie pozwalajace spac...ale przeciez mam dopiero 30 lat, nie mam historii chorob serca w rodzinie, cisnienie idealne, puls tez w normie. Pale, ale tez..

Co się do mnie przypałętało?

.. ...ukg ekg wysiklowe usg jamy brzusznej kilka zdjec rtg - nic nie wykryto niepokojacego. dostalem zalecenia :wiecej ruchu, basen, swieze powietrze i mniej siedzenia. Pozdrawiam i zycze szybkiego powrotu do zdrowia! Jeszcze raz ja. Pamietaj musi zbadac Cie lekarz! nigdy nie ma pewnosci ze to..

Zespół Barlowa a traningi

.. ...WSTEPUJACA NIEPOSZERZONA. JAMY SERCA BEZ SKRZEPLIN, WOREK OSIERDZIOWY BEZ PLYNU. Czy naprawde mi cos dolega,czy wystarczy ze sobie poprostu zrobie regeneracje i przerwe wreszcie w treningach. Prosze o porade i odpowiedz na moje pytania( zanim udam sie do kardiologa. Z gory serdecznie..

Tętniak przegrody międzyprzedsionkowej

.. ...oraz nieco poszerzone jamy prawego serca. Niestety lekarz kardiolog poinformował mnie jedynie, że dzieciątko będzie miało kontrolne badanie UKG za ok, 3 - 4 miesiące. Ja chciałabym widzieć jak wyglada proces leczenia u takiego maleństwa? Czy są szanse, że z biegiem lat, jak dziecko..

Analiza biopsji serca

.. ...brata..proszę o opinię Jamy serca Lewy przedsionek - La area=28cm2 La d=57mm aorta wstępująca Aod - 36mm lewa komora powiększona Lvol.diast.=212ml Lvd=74mm prawy przedsionek powiększony RA area=25cm2 prawa komora powiększona Rv area=31cm2 Rvd=33mm Gr lewej komory przegroda międzykomorowa..

Dodatkowe skurcze - Str. 204

.. ...cholesterol ), mocz, USG jamy brzusznej i nerek, co dwa lata RTG płuc. A w naszym przypadku jeszcze elektrolity ( K, NA ), sprawdzić echo serca, EKG wysiłkowe, holter ( w zależności od potrzeb ). Jak mamy wszystkie wyniki przeglądu pompki w porządku ( a tak większość z nas ma ) to jak..

Dodatkowe skurcze - Str. 300

.. ...dzis zrobiłam ponownie. jamy serca ok, ale rok temu miałam grubość ściany lewej komory - 10, a teraz - 12. norma jest do 11. jestem przerażona. czy ktoś z Was ma podobne wyniki echo?wizyte u lekarza mam za 3 tyg:/ Witam!Pisalam tu w listopadzie,teraz czuję się o wiele lepiej,od tamtego..

Pomoc kardiochirurga

.. ...przedsionek,pozostałe jamy serca niepowiększone.Bardzo znaczny przerost koncentryczny mięśnia lewej komory.Funkcja skurczowa lewej komory zachowana prawidłowo.Ciasne zwężenie zastawki aortalnej. Pg max 95mmHg.Płatki pogrubiałe intensywnie wysycone o upośledzonej ruchomości,separacja..

Wysokie tętno w ciąży

.. ...szpitala napisano,że jamy serca nieposzerzone, bez zaburzeń funkcji zastawek i bez zaburzeń kurczliwości lewej komory( oczywiście dokładny opis echa zajmuje półtorej strony A - 4 ).Natomiast w opisie z holtera zaznaczono,że arytmie komorowe i nadkomorowe nie wystąpiły.Wystąpiła jednak..

Napady lęku panicznego

.. ...elektrolity , CK - MB ), USG jamy brzusznej , USG serca ( wyszła śladowa niedomykalność ), kilkanaście razy w czasie ataku EKG , badanie wysiłkowe , badanie dna oka i wszystkie badania wyszły ok - czy jest jeszcze jakieś badanie , które mogę zrobić aby się upewnić czy moje serce jest..

Szybkie tetno II - Str. 6

.. ...szpitala napisano,że jamy serca nieposzerzone, bez zaburzeń funkcji zastawek i bez zaburzeń kurczliwości lewej komory( oczywiście dokładny opis echa zajmuje półtorej strony A - 4 ).Natomiast w opisie z holtera zaznaczono,że arytmie komorowe i nadkomorowe nie wystąpiły.Wystąpiła jednak..

Co się dzieje z Kiką?

.. ...trójdzielnej, powiększenia lewej jamy serca więc chyba nie mamy większego wyboru. A ablacja naprawdę weszła w fazę bardzo bezpiecznych zabiegów, znam mniej bezpieczne i udane , a więc śmiało do przodu bo nic innego nam nie zostaje, albo bać się całe życie bez heeppi endu Chciałam dodać..

Ludzie z sercem po prawej stronie

.. ...wątroba po lewej stronie jamy brzusznej, żołądek po prawej, również pętle jelitowe są ułożone odwrotnie ). Niekiedy stwierdza sie tylko izolowane, prawostronne położenie serca. Serce i duże naczynia położone po prawej stronie najczęsciej stanowią tzw. lustrzane odbicie prawidłowego..

Wysoki puls, w granicach 90 aż nawet do 130 w spoczynku

.. ...robili mi USG tarczycy, jamy brzusznej, rentgena klatki piersiowej, echo serca, kilkakrotnie EKG, zalozyli holtera. Wszystkie te badania nie wyjazaly nic groznego, oprocz sladowej niedomykalnosci mitralnej ( jak sie juz pewnie dowiedzialas z forum, wiele osob to ma ). Ustawili mi..

Ataki arytmii serca

.. ...wprowadzenie cewnika do jamy serca ( dla wprawnych operatorów – ok. 1,30 min. ). ·System współpracuje z wszystkimi standardowymi systemami EP. ·Elektroda jednoczasowo z lokalizacją przestrzenną zapisuje potencjał elektryczny serca w danym miejscu ( zapis..

Objawy depresyjne, czy to nerwica serca?

.. ...głowie. Miałem robione USG jamy brzusznej i wszystko jest OK poza trochę stłuszczoną wątrobą. Holter wykazał podwyzszone cisnienie w ciągu dnia. Do tego odczuwam ciągłe zmęczenie, senność i objawy podobne do depresji - utrata zainteresowań, zerwanie kontaktów z przyjaciółmmi, łatwa..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 73

.. ...Jak jechałem na usg jamy brzusznej i gastroskopie to w głowie miałem tylko jedno słowo RAK. Po badaniu czekałem na wyrok , ale pochwili podchodzi do mnie lekarz i mówi, że chyba symuluje bo nie mam nic do czego można by się przyczepić. Wyrzuć ten AFOBAM bo to uzależnia nie potrzebujesz..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 114

.. ...,mialam stan zapalny jamy ustnej, gardlo od kawasow czerwone, cala rura mnie piekla , mialam zgage, silne bole w mostku.Nie moglam sobei z tym poradzic.POtem doszly bole brzucha , bolalo mnie tak w prawym boku ,ze bylam bliska omdlenia,. MIalm robione badania i zdziwil mnie cholesterol ,..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 177

.. ...wyszlo ok mialem tez USG jamy brzusznej bo bolal mnie brzuch i raz mialem biegunke a raz zatwardzenie i tak na zmiane brzuch mnie bolal przez okolo miesiac bo wystraszylem sie ze cos dzieje sie z sercem a ja przez 8 lat uprawialem sport i zawsze bylo spoko dopiero od 2 lat nic nie robie..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 216

.. ...tętnic nerkowych, usg jamy brzusznej, holesterol, klirens kreatyniny i badania ogólne krwi i moczu. Wszystko jest ok. Kolejne leki jakie mi przepisywano w zestawieniach: Enarenal + Bataloc Zok Lotensin + Isoptin Diovan + Amlozek+ Tertensif SR. Aspargin ( magnez i potas ). Melatonina -..

Bóle serca w młodym wieku

.. ...kontrolne - takie jak USG jamy brzusznej, ECHO serca oraz EKG. Podczas EKG poczułam bardzo mocny i dotkliwy ból serca ( którego wcześniej nigdy nie czułam ), zakręciło mi sie w głowie i zrobiło mi się słabo. EKG okazało się nieprawidłowe. A przecież zawsze miałam zdrowe serce, nie robiło..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 33

.. ...całości, EF45%.Poszerzenie jamy lewego przedsionka oraz jam prawego serca. To jest część wyniku z badania echokardiograficznego i tosamo plus EKG jakie pokazałem na konsultacji z kardiochirurgiem w Zabrzu. Witam, Jestem tez po operacji serca - mam wszczepiona zastawke mechaniczna...mam..

Wynik badania echokardiograficznego EKG

.. ...LK31/49 EF50%IVSd1,3 jamy serca niepowiekszone.Zastawki bez zmian.Grubszymiesien LKiprzegrody m - kom.Zaburzenie relaksacji m.LK.Aorta w luku slabo widoczna.EKG Lewogram,RZM55/min. Niepelny blok prawej odnogi peczka Hisa.QT - 0,42sek bede wdzieczna pozdrawiam Graniczny wymiar lewego..

Interpretacja badania serca

.. ...25mm,IVS7mm,lvpw 9MM.POZOSTAŁE JAMY SERCA W m - MODE :lA 40MM,Ao 31mm,Rv 17mm, zmiany miażdżycowe w ścianie aorty wstępująćej oraz na płtakach,W2D nieco powiększone prawe jamy serca,morfologia zastawek sercowych prawidłowa 2 ) lewa komora niepowiększona o prawidłowej skurczowej funkcji z..

Echo serca i prośba o odczytanie wyników

.. ...wolne. Powiększenie jamy LP. Kurczliwość mięśnia LK dobra bez odcinkowych zaburzeń z EF 50%. Zastawka aortalna bez cech stenozy. Płatki zastawki mitralnej zwapniałe z cechami stenozy - MVA 1,1 cm. W CFI MR ( +++ ) z VC 5 mm. Wn Złożona wada mitralna...

Nadcisnienie płucne

.. ...pomiaru. jakie mas zinne jamy( głownie prawego serca ), pien plucny? nadciśnienie płucne rzadko bywa samoistne , najczęsciej stanowi konsekwencje innej choroby - najczęsniej wady serca lub choroby płuc Witam, a czym się objawia to nadcisnienie? Ostatnio bardzo żlesię czuję - brak mi tchu..

Przerost przegrody międzykomorowej

.. ...prawidłowa ), - aorta wstępująca nieposzerzona, - lewy przedsionek oraz prawe jamy serca niepowiekszone, - bez cech nadciśnienia płucnego, - bez płyny w worku osierdziowym, - aparat zastawkowy prawidłowy...

Przerost przegrody międzykomorowej 14 mm

.. ...przedsionek oraz prawe jamy serca niepowiekszone, - bez cech nadciśnienia płucnego, - bez płyny w worku osierdziowym, - aparat zastawkowy prawidłowy. Chciałbym się dowiedzieć, czy przerost ma związek z ciśnieniem i jakie niesie za soba konsekwencje, oraz czy możliwe jest cofnięcie się..

Pierwotne nadciśnienie płucne - Str. 19

.. ...echo. jesli masz oki jamy serca, niepowiekzona prawą komore itd to wszystko jest oki, tak sądzę.... a przyczynowo - skutkowe zawiłości nadcisnienie uffff. duzo tego, ale najkrócej nadcisnienie płucne występuje przy wadach serca, ubytku przeghrody, chorobach płuc, zatorowości płucnej no..

Kołatanie serca i problemy ze wzrokiem

.. ...badań krwi, EKG i USG jamy brzusznej lekarz stwierdził ze przyczyną jest nerwica. Dostałem propranolol po którym dolegliwości znacznie sie zminijszyły i lepiej sie czuje. Zażywam 3 x 10mg dziennie a ciśnienie utrzymuje sie w granicach 100 - 130/60 lub 140/70 czasem wyższe. Od kilku..

Ból lewej strony klatki piersiowej i kłucie serca - Str. 3

.. ...położonych w górnej części jamy brzusznej: pęcherzyka żółciowego, żołądka oraz trzustki. W napadzie kolki żółciowej na tle kamicy pęcherzyka żółciowego bóle promieniują do pleców, zwłaszcza do prawej łopatki. Wrzód żołądka drążący do trzustki również wywołuje bóle promieniujące do..

Wynik badań serca - potrzebuję info na ich temat

.. ...komory, graniczna wielkość jamy prawej kjomory, wielkość pozostałych jam serca w normie, graniczna grubość ścianek LK, bez odcinkowych zaburzeń kurczliwośći LK, śladowa niedomykalność trójdzielna + oraz mitralna morfologia płatków zastawek oraz ruchomość w normie, bez płynu w osierdziu...

Wyniki badań - proszę o komentarz osób które się na tym znają

.. ...komory, graniczna wielkość jamy prawej kjomory, wielkość pozostałych jam serca w normie, graniczna grubość ścianek LK, bez odcinkowych zaburzeń kurczliwośći LK, śladowa niedomykalność trójdzielna + oraz mitralna morfologia płatków zastawek oraz ruchomość w normie, bez płynu w osierdziu...

Osłabienie, omdlenia, bradykardia, bóle głowy

.. ...badan ( wielokrotnie USG jamy brzusznej gastrologia, badania ginekologiczne, EEG głowy, EKG, echo serca, nawet tomografia komputerowa... ) Nistety nikt nie jest w stanie mi pomoc czy naprawde musze sie pogodzic z takim sposobem zycia? ma ktos podobne objawy? gdzie szukac pomocy? kolejne..

Echo serca i powiększona tętnica płucna

.. ...serca. Dobrze czytelne. Jamy serca nie są powiększone. Wyraźnie powiększona tętnica płuca, aorta 1,4cm, tętnica płucna 1,7cm. Widoczna niedomykalność zastawki t. plucnej ( ? ) JP I( ? ). Poza tym brak cech HSD VSD i COH ( ? ). Nie uwidocznione PDA. Skierowanie na badanie RTG klatki..

Kardmiopatia rozstrzeniowa z utrwalonym trzepotaniem przedsionków

.. ...pozostałych ścian.Wszystkie jamy serca poszerzone.Aorta w luku i tętnica płucna szer.prawidł.Osierdzie bez zmian.Orientacyjna frakcja wyrzutowa: EF - 19%. - Był ciągle osłabiony i szybko się męczył ,ale brał leki i starał się funkcjonować,przewrócił się pod domem i mimo natychmiastowej..

Analiza wyników badania serca

.. ...sciegnistych,powiekszenie jamy LP,PP,LK. Kurczliwosc calkowita nieco uposledzona,aorta wstepna nieposzerzona. co to wszystko oznacza,bardzo prosze o odpowiedz czesc ja biore od nie dawna betaloc zok 50 bo mam wysokie cisnienie i na to chyba lezałem w szpitalu ... ostatnio duzo wypilem i..

Problemy z płucami

.. ...tylko w gornej czesci jamy ustnej pozniej zszedl on do pluc.ciagle kaszle dwa razy bralem antybiotyki przez 6 dni i nic.ogolnie czuje sie dobrze tylko ten kaszel suchy nic sie nie odrywa teraz zaczyna mnie kluc w klatce piersiowej i na plecach za wysokosci serca ale z prawej..

Wyniki badania Echo serca

.. ...mitralnego bez prolapsu. Jamy serca nieposzerzone: Ao - 33,2mm LP - 35,3mm LK - 57,0mm /37,5mm PK - wn. /RVDd - 22,4mm/. Miesien lewej komory serca bez przerostu, przegroda komorowa IVSd - 11,5mm. Kurczliwosc prawidlowa, globalna EF - 62% FS - 34%. W badaniu doplerowskim dominujaca fala..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 1254

.. ...EKG, Echo, Holter, USG jamy brzusznej i nic. Wykryło tylko niewielkie bloki Weckenbach * a i kilka dodatkowych skurczy serca. Wcale nie byłem zadowolony z pozytywnych wyników, ponieważ nie znaleziono przyczyny moich dolegliwości. Zacząłem szukać na własną rękę przyczyn swojej..

Wymioty, mdłości, bóle rąk, nóg, osłabienie, senność

.. ..., ekg, tarczyca, usg jamy brzysznej, usg serca ,pierwiastki itp. Nie ma sie co denrwować tylko spojnie to se zrobić. Mówisz ze występuje stan podgorączkowy więc trzeba to sprwawdzic chociaz u mnie tez bywa podwyzszona temperatura bo mam silna nerwice i zdjgnozowany zespoł barlowa ale..

Graniczne P-mitrale i graniczna wielkosc lewego przedsionka

.. ...rozkurczowej. Pozostale jamy serca nie powiekszone Zastawki lewego serca bez widocznych nieprawidlowosci morfologicznych obecna sladowa niedomykalnosc aortalna osierdzie bez plynu prawa komora bez cech przeciazenia aorta wstepujaca w uwidocznionym odcinku nie poszerzona bez..

Kołatanie, ale poniżej serca?

.. ...znajduje się w środpiersiu za mostkiem, nie zaś przy końcu żeber. Czy ktoś wie, co to mogło być? Ewentualnie - tętniak aorty, ale mozliwe też, że nic. Można sobie zrobić usg jamy brzusznej dla pewności...

Echo serca, płatki wypadające do lewego przedsionka - Str. 2

.. ...sporo się zmniejszyło ( jamy ) i zmniejszyły sie też niedomykalności ( mimo takiej samej wagi - nie znam przyczyny ). Prawidłowo, bez wykonywania wysiłku, serce pracuje miarowo ( równo ) z częstością od 60 do 100 uderzeń na minutę. U osób młodych szybciej. Przy niewielkim wysiłku 100 na..

Niedomykalność zastawki mitralnej i tójdzielnej

.. ...ani czy zmienione są jamy serca. Jeżeli EKG nie było poprawne to być może masz jekieś zaburzenia rytmu, a niedomykalności nie są bardzo istotne? Na podstawie twojego wpisu nic nie wiadomo, ale jesteś po opieką kardiologa wiec on/a na pewno udzieli ci informacji. Dziękuję za odp. o tym..

Dysfunkcja rozkurczowa mięśnia lewej komory

.. ...LA - 3,1 cm EF - 66% Jamy serca prawidłowej wielości. Prawidłowa grubość i kurczliwość ścian. Dysfunkcja rozkurczowa mięśnia lewej komory. Niedomykalność trójdzielna ( + ) , Niedomykalność mitralna ( + ) - wiotkie płatki zastawki mitralnej. Osiedzie bz. troche ( nieczytelnie ). Czy to..

Zapalenie mięśnia sercowego czy nerwica?

.. ...przezprzełykowe, MR głowy, usg jamy przusznej i serca, Ekg kilka razy - nawet po dwa dziennie... doppler tętnic szyjnych i badanie u flebologa na zakrzepowe zapalenie żył, EEG i RTG klatki piersiowej i kręgosłupa, oraz spirometrie : ) ) ) ) no i Calcium Score... byłam też na nefrologi -..

Czy to nerwica? brak tchu, niepokój, szybkie bicie serca

.. ...mi badania , tzn usg jamy brzusznej, ekg , kompleksowa morfologia krwi, echo serca. Badania nic nie wykazały wyszlo ze jestem zdrów oprocz tego iz mam podwyzszone triglicydy we krwi, ulrzyło potrzeba dietki! nie mialem napadow niepokoju, ani strachu, a jak mierzylem cisnienie to zawsze..

Nadciśnienie w młodym wieku 18 lat

.. ...od morfologii po USG jamy brzusznej. Lezalem 6 dni. Niestety z ujemnym skutkiem. Lekarze nie potrafili wyjasnic przyczyny skoku cisnienia. Wypisalem sie na wlasne zadanie. Dwa dni pozniej pojechalem do kardiologa. Zrobiono mi EKG, pomiar cisnienia, USG serca. Lekarz stwierdzil minimalna..

Ból klatki piersiowej, również przy nacisku

.. ...to być nowotwór płuc. Czy wszyscy zaraz mają mieć nowotwór płuc?Należy wykonać badania ,jak zdjęcie klatki piersiowej , USG jamy brzusznej i serca.Bardzo możliwe że może to być na tle gastrologicznym...

Rozlane niespecyficzne zmiany ST-T

.. ...dolnej granicy normy. Jamy serca niepowiększone. Upodstawy PP widoczny obszar o zmiennej echogeniczności ( TU ?? ); silniej wysycone i pobrubiałe blaszki osierdzia w tej okolicy. Pierwotna IM I st. Osierdziwe wolne. Jeszcze raz bardzo prosze o interpretację. Witam serdecznie : )..

USG serca na ile jest skuteczne?

.. ...dolnej granicy normy. Jamy serca niepowiększone. Upodstawy PP widoczny obszar o zmiennej echogeniczności ( TU ?? ); silniej wysycone i pobrubiałe blaszki osierdzia w tej okolicy. Pierwotna IM I st. Osierdziwe wolne. Jeszcze raz bardzo prosze o interpretację. Wyniki holtera : Rytm..

Tętniak przegrody międzyprzedsionkowej i niedokurczliwość komory

.. ...oraz nieco poszerzone jamy prawego serca. Niestety lekarz kardiolog poinformował mnie jedynie, że dzieciątko będzie miało kontrolne badanie UKG za ok, 3 - 4 miesiące. Ja chciałabym widzieć jak wyglada proces leczenia u takiego maleństwa? Czy są szanse, że z biegiem lat, jak dziecko..

Kłucie w okolicy serca i pieczenie klatki

.. ...pat no i wskazanie usg jamy brzusznej!Dla pewnosi zrobie jeszcze przeswietlenie kregoslupa jak nieprzestanie bolec!Moze bedzie pomocne dla kogos co napisalem! pozniej napisze co kardiolog powiedzial!A pod odstawieniu marihuany lepsze samopoczucie!No i leczenie zaladka dlugotrwale!dieta i..

Koronarografia a wentrykulografia, jakie powikłania?

.. ...WENTRYKULOGRAFIA ( kontrast do jamy serca w celu oceny jego kurczliwości ) jest duzo bardziej niebezpieczne od koronarografii?Jakie powikłania inne niz w przypadku koronarografii moga sie pojawić? Witaj bestia. Nie potrafię odpowiedzieć jak to wygląda z medycznego unktu widzenia,..

Wynik Holtera i jego interpretacja

.. ...dolnej granicy normy. Jamy serca niepowiększone. Upodstawy PP widoczny obszar o zmiennej echogeniczności ( TU ?? ); silniej wysycone i pobrubiałe blaszki osierdzia w tej okolicy. Pierwotna IM I st. Osierdziwe wolne. Jeszcze raz bardzo prosze o interpretację. Wyniki holtera : Rytm..

Szybkie bicie serca + inne objawy od trzech lat

.. ...poruszaniu tymi częściami jamy ustnej, straszny ucisk http://img254.imageshack.us/img254/6361/90189637ecced2b231b.jpg ( zdjęcie nie moje ). Zapisywano mi różne leki, które nic nie pomagały. Potem wysłano do laryngologa, ten z kolei stwierdził zrobić testy alergiczne. Nie dokończyłem..

Kardiologia i choroby serca

.. ...gory dziekuje.Wielkosc jamy serca w granicach normy.Prawidlowa grubosc i kurczliwosc miesnia serca.Zastawki bez istotnych zmian morfologicznych.Niedomykalnosc mitralna z waska fala zwrotna wzdluz tylnego platka zastawki mitralnej ++/+++.Niedomykalnosc trojdzielna +/++.Poza tym zastawki..

Szkam porady kardiologa

.. ...geom.serce,powiększ. prawe jamy serca,ruch przegrodowy międzykom.paradoksalny,przyspiesz.prsepływu przez zast.t.płucnej do 2m/sek.,całkowity blok prawej odnogi pęczka thisa - ale na orzeczeniu napisano synowi we wszystkich punktach nie dotyczy.19 lat nic nie wolno mu było robić,nie..

Niedomykalność zastawki trójdzielnej I stopnia

.. ...mój cały opis badania: Jamy serca nieposzerzone. Prawidłowy, pulsacyjny przepływ w aorcie zstępującej ok. 1m/s. Bez wady anatomicznej serca. Przegroda m/przedsionkowa szczelna. Niedomykalność zastawki trójdzielnej I stopnia. Zastawka mitralna domykalna. Zastawka aortalna trzypłatkowa,..

Wynik Echo serca - bardzo poproszę o opinię wyników badań

.. ...Mężczyżna lat 31 Wymiary jamy nserca : Lewa komora 33 mm / 50 mm Mięsień IVS : 10 mm / 11 mm Sciana tylna: 9 mm / 10 mm Masa mięsnia lewej komory : 228 g Zastawka mitralna : bez istotnej patologii Zastawka aortalna : bez zmian Osierdzie : wolne Kurczliwość: dobra Frakcja wyrzutowa : 69%..

Echo serca i baypasy

.. ...Państwo w diecie itp. Jamy serca: LP 39 mm, PK 27 mm, LK 36/52 Ao wst. 34 mm Mięsień LK bez przerostu. Hipokineza segmentu podstawowego sciany dolnej pmk. EF 60%. Morfologia zastawek prawidłowa. Mała fala zwrotna mitralna i trójdzielna. Bez cech nadciśnienia płucengo. Osierdzien bez..

Nerwica czy nie? historia z dnia codziennego

.. ...ustawiona prawidlowo jamy oplucnowe wolne.pola plucne bez zmian ogniskowych. serce radiologicznie w normie wieku. zrostyprzy koniuszku serca Kolejne badanie : morfologia: WBC 7,20 RBC 5,00 HGB15,00 HCT 44% MCV 88 FL MCH 30 PG MCHC 34 G/DL PLT 337 RDW - SD 42 RDW CV 13,2 MPV 8,5 FL..

Nadciśnienie i skoki ciśnienia - Str. 2

.. ...mocz,krew,tomografia jamy brzusznej,hormony tarczycowe,echo serca ). Dlaczego żaden lekrza ( a byłem w sumie chyba u 8 specjalistów ) nie powiedział ze to nerwica tylko tabletki na ciśnienie i koniec. A ja sie wykanczam albo jestem nabuzowany i ciśnienie mam wysokie albo leze wyczerpany..

Mnóstwo objawów sercowych, nerwica?

.. ...zoltaczka, rezonans mozgu i jamy brzusznej, EKG, echo serca oraz test wysilkowy. Wszystkie wyniki ( poza lekko podniesionym cholesterolem ) byly w normie. Testy hormonalne wykazaly podniesiony poziom kortyzolu, ale endokrynolog nie znalazl przyczyny somatycznej ( np. w postaci..

Bradykardia konsultacyjna bezobjawowa

.. ...Powiekszone nieco prawe jamy serca z wyrażną niedomykalnościa trójdzielną na ++/ związana z wiekiem przewaga prawokomorowa?, wada zastawki trójdzielnej, stenoza płucna? KL 49/32 EF 70% IVS 11 PW 10 La 32 Ao 29 PP 40 PK 32 RR120/70 ,100/70 ,100/80mmHg W trakcie monitorowania 24 -..

Choroby serca, Nietypowe objawy

.. ...wporządku, robiłem usg jamy brzusznej też wszystko ok, dodam tylko że od jakiegoś czasu często strasznie często oddaje mocz i budzę się w nocy też raz albo dwa żeby oddać mocz. czy to może być związane z nerkami ? czy są jakieś takie powiązania ? przy dłuższym staniu np w kościele czuję..

Nie zgodziłem na zabiegi w okolicy serca

.. ...i robia badania :usg jamy brzusznej ,dzis a moze i usg serca pozniej .Pozdrawiam ! jeśli tak ,to niech cię już teraz ktoś zapisze na konsultację do prawdziwego dobrego kardiologa.Czy tam w tym szpitalu maja wogóle aparat do echa serca? Przecież to podstawa,by stwierdzić czy mięsień serca..

Szmery sercowe a ECHO serca

.. ...naczynia krwionośne i jamy serca jest przepływem warstwowym ( laminarnym ). zwężenia ujść zastawkowych, poszerzenie wielkich naczyń lub nieprawidłowo duże i szybkie przepływy warunkują zaburzony ( turbulentny ) charakter przepływu. taki jest w uproszczeniu mechanizm powstawania szmerów..

Uciążliwy dyskomfort w okolicy klatki piersiowej i serca

.. ...ustawiona prawidłowo. Jamy opłucnowe wolne. Pola płucne bez zmian ogniskowych. Serce radiologicznie w normie wieku. Zrosty przy koniuszku serca. Nie wiem czy wyniki są prawidłowe, poproszę o waszą pomoc i interpretacje powyższych wyników i może jakieś wskazówki co mi może byc .......

Uczucie mrowienia w nogach i czucie klucia w klatce piersiowej ...

.. ...morfologia ok, OB ok, USG jamy brzusznej ok, lipidiogram ok, mocz ok, Echo serca ok, EKG ok. Schudlem ok. 20 kg wagi przez 5 miesiecy ze 104 kg do 84 - 85 kg obecnie a wzrostu mam 191 cm. Na codzien zazywam OMEGA CARDIO + czosnek 3 tabletki po 1000 mg , MAGNEZ B6 4 tabletki dziennie...

Wynik badania echokardiograficznego

.. ...napisała mi taką diagnozę Jamy serca niespłaszczone LK 4,9 PK 2,5 Ao 2,8 LP 3,6. Grubosc przegrody m - komo... i mi miesnia prawidłowe, kurczliwosc globalna i ( nie moge rozczytac ) - EF 70% mała niedomykalnosc z miławej i mała niedomykalnosc z trójdrożnej. z aortal.. i p... płucny..

Co mi własciwie dolega? Neriwca? Inne schorzenie? Chlopak 17lat

.. ...( w porządku ), usg jamy brzusznej( w porządku ), usg szyi( w porządku ), neurolog( w porządku ), echo serca ( bez istotnych odchyleń od normy, ślad IM, ślad IP ). Po wyjściu ze szpitala dolegliwości nadal sie pojawiały. Zrobiłem holtera Wynik: Zarejestrowano 96891 Qrs * ów, średni kurs..

Kolatanie serca jak z tym zasnac?

.. ...dni.Trzeba też zrobić USG jamy brzusznej ze zwróceniem uwagi na aortę brzuszną.Jak jest OK,to nerwy,nic więęcej.Pij dziurawieć z melisą i będzie spokój. Dziurawiec z melisą bardzo pomaga przy nerwach z objawami brzusznymi i zasnąć też pomaga.Tylko dłuższy czas trzeba używać. wlasciwie..

Życiowa szansa ! - jak oszukać aparat ECHO ?

.. ...badane narządy w obszarze jamy brzusznej.Według mojego stanu wiedzy ( a mialam robione takie echo serca ) takiego badania nie sposób * oszukać * . Na ekranie pokaże Ci się taki obraz jaki faktycznie jest w środku. Oczywiście * pokaże * ale opis na karcie badania to bardzo zależy od..

Dziwne samopoczucie i objawy ???

.. ...krwi ok, mocz ok, USG jamy b. ok, echo serca ok, EKG ok, liidiogram ok, RTG klatki p. ok, Co to za objawy ??? Dzieki za opinie, Karol a poziom cukru?Hormony tarczycy? jeśli te będą w porządku ,to chyba cóś z nerwami.Pij syropek ziołowy na uspokojenie.I zajmij się aktywnością..