Jednostka chorobowa

Bóle w klatce piersiowej o podobnym do dławicy charakterze

Bóle w klatce piersiowej o podobnym do dławicy charakterze

.. ...charakterze?. Tak. Wiele jednostek chorobowych objawia się bólami w klatce piersiowe, a kilka z nich daje objawy łudząco podobne do dławicy. Diagnostyka różnicowa dławicopodobnych bóli klatki piersiowej obejmuje następujące choroby ( choć nie jest ograniczona do ): dławica zawał serca..

Ból w klatce piersiowej

Ból w klatce piersiowej

.. ...może towarzyszyć wielu jednostkom chorobowym. Poniżej wymienionych i pokrótce opisanych jest tylko kilka. W przypadku bólu w klatce piersiowej kluczowe jest wykluczenie jego kardiologicznych przyczyn. Przyczyną może być choroba wieńcowa serca. Zawsze należy też wykluczyć zawał serca,..

Depresja

Depresja

.. ...Depresja jest to złożona jednostka chorobowa, u podłoża której upatruje się występowanie zaburzeń w stężeniach neurotransmiterów w ośrodkowym układzie nerwowym ( prawdopodobnie głównie spadek stężenia serotoniny ). Jest to jednak duże uproszczenie zagadnienia. Klinicznie depresja..

Nadciśnienie płucne

Nadciśnienie płucne

.. ...Nadciśnienie płucne jest jednostką chorobową, w przebiegu której wzrasta ciśnienie w tętnicach płucnych. Przyczyny nadciśnienia płucnego. Przyczyną zmian doprowadzających do utrwalonego wzrostu ciśnienia w naczyniach płucnych mogą być różne choroby: choroby serca, wady zastawkowe (..

TIA  (przemijające ataki niedokrwienne)

TIA (przemijające ataki niedokrwienne)

.. ...angielskojęzycznej nazwy jednostki chorobowej po polsku zwanej przemijającymi atakami niedokrwiennymi ( ang. Temporary Ischaemic Atacks ). Przyczyną wystąpienia chwilowego niedokrwienia mózgu może być nagły spadek ciśnienia u osób ze zwężonymi naczyniami szyjnymi, zaburzenia rytmu, lub..

Choroby tkanki łącznej

Choroby tkanki łącznej

.. ...zaliczamy kilka konkretnych jednostek chorobowych. Są to miedzy innymi: toczeń, twardzina układowa, zespół antyfosfolipidowy, zapalenia wielomięśniowe i skórno - mięśniowe, układowe zapalenie naczyń, choroba Stilla, zespół Sjogrena. Wszystkie wymienione choroby maja kilka cech wspólnych,..

Dieta po zawale serca

Dieta po zawale serca

.. ...doprowadziły. Podstawowe trzy jednostki chorobowe, które należy brać pod uwagę, to nadciśnienie tętnicze, miażdżyca oraz cukrzyca. Zwykle kluczowa jest redukcja wagi ( zespół metaboliczny ). Bardzo istotne jest prawidłowe prowadzenie chorych na cukrzycę oparte o codzienną kontrolę..

Dyskopatia szyjna

Dyskopatia szyjna

.. ...różnicować z takimi groźnymi jednostkami chorobowymi jak zawał mięśnia sercowego i pęknięcie tętniaka rozwarstwiającego aorty ( bóle w okolicy międzyłopatkowej schodzące coraz niżej w miarę jak rozwarstwia się ściana tętnicy ). W przypadku ucisku na szyjne nerwy rdzeniowe ( zespół..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 51

.. ...podejrzenia co do swojej jednostki chorobowej???? Absolutnie nie atakuję tu lekarzy, wręcz przeciwnie bardzo ich szanuję, ja po prostu szukam pomocy – gdziekolwiek… Zauważyłam, że na tym Forum wypowiada się od czasu do czasu lekarz dr OK. Mam ogromną prośbę, wiem, że..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 43

.. ...przyjęta najważniejsza jest jednostka chorobowa z którą się zgłaszasz a prof. jest specjalistą od częstoskurczy. termin jest dość długi ok.2 miesięcy, wizyta kosztuje 225 zł, ale myślę ze warto, aha kazano nam zabrać wszystkie wyniki najlepiej żeby holter był jak najświeższy max 6..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 57

.. ...przedsionków ( a są to 2 różne jednostki chorobowe ).Byłem momentami jak roślina, mogłem tylko siedzieć lub leżeć. Przy najmniejszym wysiłku robiło mi się biało przed oczami, ścisk w piersiach i poty.Pięć dni temu miałem drugą ablację. Minęło dopiero kilka dni ale jestem jak nowo..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 595

.. ...by zaakceptowała tĄ jednostke chorobowĄ i żeby zaczęła leczenie w tym kierunku...i wiecie co ? okazuje się że to borelioza, poczytajcie nawet na wikipedii .... pozdrawiam Monia, przez 5 lat się męczysz ale byłaś u jakiegoś lekarza z tym??? Ja mam nerwicę lękową i dostałam lek, który mi..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 731

.. ...diagnozują u siebie wszystkie jednostki chorobowe, a jak jest z * nerwuskami * - nie wiem. Musisz wyczuć siebie i odpowiedzieć sobie czy dasz radę.Życzę Ci tego z całego serca. Dziś byłam u lekarza. Zmienił mi Coaxill na Aserti .Jak wszystkiego, boję się zmieniać leki. Poradżcie czy to..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 13

.. ...doswiadczenie w tej jednostce chorobowej posiada Klinika Choroby Wieńcowej Instytutu Kardiologii CM UJ w Krakowie . Zalecana literatura :The Mitral Valve Prolapse Syndrome/Dysautonomia.Survival Guide.James F.Durante,Cheryl L.Durante,John G.Furiasse,MD. ksiazka w jezyku ang.dostepna w..

Przerost serca

.. ...poradnia zajmującva się tą jednostką chorobową tel. 0 - 22 343 - 43 - 85 0 - 22 343 - 43 - 95 centrala 0 - 22 343 - 46 - 00 klinika wad nabytych 0 - 22 343 - 41 - 74 0 - 22 343 - 42 - 03 koniecznie dąż do postawienia dobrej diagnozy a co za ty idzie leczenia co ci mówili kardiolodzy ?..

Dodatkowe skurcze - Str. 268

.. ...jest przypisana danej jednostce chorobowej wszystkim pacjentom na okrągło, a które mają ogromne skutki uboczne. Bogdan też walczę cały czas z tymi skurczami,raz mam ich mniej a raz wiecej,są momenty że potrzebuję już tylko kroplówki bo serce sie rozbryka.I sama dobrze wiem jak działa na..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 18

.. ...widzenia nerwica nie jest jednostka chorobowa. W tej sytuacji procedura jest prosta - bierzesz chlopa za reke i idziecie do internisty. Internista wypowiada sie na temat grypy i ew. skierowuje takze na badania kardiologiczne. Cześć. Dawno mnie tu nie było, tak sobie przypomnialem o tym..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 45

.. ...powiedziec ze nad swoimi jednostkami chorobowymi zona wiecznie sie ze mnie nabijala mowiac ze jestem hipochondryk i jak widac miala racje przeczytalem wiekszosc postow i moge powiedziec ze 90% pasuje do tego jak ja sie czuje. Najzabawniejsze jest to ze mialem wrazenie ze mam jakas wielce..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 125

.. ...osobą.Miała taką samą jednostkę chorobową jak ja.Bardzo cierpiała,że to zrobiła.W tym dniu była spokojna,zajęła się sprzątaniem i nic nie wskazywało na tragedię.Czyściła kuchenkę.I tu pojawił się problem.Przypalenie nie schodziło.To właśnie ten moment przesądził o sprawie. Dlaczego o tym..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 245

.. ...napewno ten wyraz jak i jednostka chorobowa pozostaną przeze mnie dwiema najbardziej znienawidzonymi rzeczami na świecie!!!!!!! obecnie dolegliwości nasiliły się, tzn. częste duszności, kłucia serca we wszystkich możliwych miejscach, zaburzenia snu ( budze się o 6ej rano już z niepokojem..

Drżenie ciała, mięśni, juz sama nie wiem jak to nazwać - Str. 32

.. ...schorzeń * to nie są nawet jednostki chorobowe, a jeśli już to często z dziedziny psychiatrii, nie medycyny jako takiej. Obawiam się, że ogromna większość tych * problemów * pochodzi z zaburzeń nerwowych, depresji itp. Jako lekarstwo proponuję paczkę żyletek. A tak poważnie, radziłbym..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 53

.. ...* ( a są to 2 różne jednostki chorobowe ). Byłem momentami jak roślina,mogłem tylko siedzieć lub leżeć. Przy najmniejszym wysiłku robiło mi się biało przed oczami,ścisk w piersiach i poty. Tydzień temu miałem drugą ablację.Minęło dopiero kilka dni ale jestem jak nowo narodzony - jeszcze..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 63

.. ...chodzi oczywiście o Twoją jednostkę chorobową ) ale nie poddawała się i z ostatnich Jej informacji czuje się dużo lepiej. Trzeba sobie zdać sprawę , że czasami nie da się wyleczyć całkowicie ale choć troszkę poprawić jakość życia. Elyzyno! głowa do góry jeszcze zaświeci słońce do Ciebie...

Pierwotne nadciśnienie płucne - Str. 16

.. ...najpopularniejszych jednostek chorobowych i leczenia moglby przyjmowac i wypisywac recepty!!Moja lekarka w podobny sposob sie zachowywala, jak jej zglaszalam po ciazy ze sie mecze, to kazala mi wiecej sie ruszac, biegac aby nabrac kondycji!!Jak sama sie zdiagnozowalam i zawiozlam jej..

Pierwotne nadciśnienie płucne - Str. 25

.. ...powiedzieli, że na moją jednostkę chorobową nie ma takich możliwości. U nich to * najlepiej * to być niewidomym, głuchym albo bez kończyn. Sami pracownicy też nie pałała jakoś specjalnie inicjatywą ( może gdzieś jest inaczej? ). Wracając do przenośnego koncentratora to miałem koleżankę,..

Mostek mięśniowy nad LAD

.. ...kładłam na karb tej jednostki chorobowej. Jestem również alergikiem; uczulona jestem na chwasty, drzewa II ( podobno brzozę ) i sierść kota. Mam pytanie do specjalisty, czy rzeczywiście mam brać w/w leki do końca życia? Czy mam brać BETALOC w dawkach zwiększających skoro mam niskie..

Odstawienie leków na nadciśnienie

.. ...czesc [okropna] tej jednostki chorobowej. Wiem tez ,ze niekiedy bardzo dlugo trwa znalezienie odpowiedniego preparatu dla danej osoby. To jest bardzo indywidualne i objawy uboczne moga byc absolutnie inne niz mowia o tym ulotki. Powodzenia w odnalezieniu swojego zdrowia. Ja mam podobno..

Nerwica, załamanie nerwów? - Str. 5

.. ...końcu jest to przecież jednostka chorobowa. Nie twierdzę, że nikt jej nie ma, ale lekarze często zbyt chętnie zrzucają wszystko na nerwicę. Jak się leczy nerwicę? Może jakaś psychoterapia, może ogródek, nowe zainteresowania, długi wyjazd, zmiana znajomych..... wiem, że nie zawsze da się..

Pierwszy atak serca, przerażenie i strach - Str. 2

.. ...nerwicy nie rowna,jest to jednostka chorobowa o duzych odchyleniach diagnostycznych i rozbieznosciach klinicznych. 5 /ziele ruty,srebrnika,krwawnika,korzen biedrzenca,klacze kozlka,lisc melisy - napar. 6 /kapiele - - ziele macierzanki,szyszki chmielu,igliwie sosnowe lub swierkowe,,razem..

Nerwica w ciąży - Str. 116

.. ...że są to dwie odrębne jednostki chorobowe wyleczenie jednej nie oznacza wyleczenia drugiej. Czasem leczy sie jedno jednym lekarstwem, a potem zmienia sie na inne by wyleczyć to drugie, albo sie wspomaga dwoma lekarstwami ( ja przeciez wspomagam sie lorafenem ktory jest typowo..

Ból w prawym boku i pachwinie

.. ...chirurdzy nie uznają takiej jednostki chorobowej jak przewlekłe zapalenie wyrostka.Szukałam więc dalej, bo bóle się nasilały doszły bóle pleców, promieniowanie jakby z wątroby pod łopatkę, ból biodra, promieniowanie na prawe udo czasem aż boli prawa ręka.Wielokrotne wizyty u..

Nerwica nie jest chorobą!

.. ...) klasyfikowane jako jednostki chorobowe. Zresztą, dla mnie istotne jest nie to jak lekarze klasyfikują moje zaburzenia psych: choroba/~choroba, ale to, jaki wpływ nerwica ma na moje życie. NIestety, wpływ ten jest ogromny i znacznie obniża jego jakość. Jeżeli możesz, to napisz nam..

Napady paniczno-lękowe z agorafobią - Str. 130

.. ...w medycynie nazwana jednostką chorobową...bede czytac te slowa za kazdym razem jak bedzie mi ciezko,dzieki serdeczne Nie ma za co dolores : - ) To fakt,że w tym tekście jest zawarta cała prawda o naszej nerwicy i naszym zachowaniu więc warto się tego nauczyć i powtarzać w trudnych..

PROSZĘ,POMÓŻCIE MI ZDIAGNOZOWAĆ MOJE DOLEGLIWOŚCI..

.. ...ale to zwykle nie jest jednostka chorobowa, moja żona jest zdrowa jak koń: ), a od czasu do czasu też słyszy serce i ułożyć się nie może, dokuczliwa sprawa, złożona - bo tym już zawiaduję nasz układ nerwowy, a na niego wpływ mamy mizerny, mimo naszych starań najlepiej kłaść się jak już..