Karcinofobia

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 76

.. ...ze umieram na raka ( karcinofobie, czyli obawy przed zachorowaniem na raka sa charakterystyczne dla nerwicy lekowej ), jestem przekonany ze mam raka pluc, krtani, bo palilem przez rok papierosy, jednak moje palenie bylo tak znikome ze wlasciwie go nie bylo. Do tego ciezko mi sie oddycha,..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 77

.. ...z moja karcinofobia mialem juz raka pluc, krtani, skory, ale juz mi to przechodzi... a nerwy maja naprawde potezna sile, potrafia totalnie zawladnac czlowiekiem... w koncu stad ta choroba - nerwica....

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 83

.. ...pluc, to wiem ze mam karcinofobie, wiem ze nie mam zadnego raka, ale jednak cos mi siedzi stale w glowie i nie moge sie wyzbyc strachu... A co badan to echo wykrywa ta wade o ile sie ja ma: ) Chcialem napisac ze echo wykrywa wade wypadania zastawki mitralnej ( dwudzielnej ): ) poza tym..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 669

.. ...rakiem, ten lęk nazywa sie karcinofobia. Męczyłam sie z tym długo. Przeszło ale pojawił się lęk znów przed czymś innym i tak w kółko. Teraz jest nawet ok. ale biorę leki. Chociaż nawet przy lekach zdarzają sie dołki, szczególnie jak są jakieś sytuacje stresujące. Najlepiej skonsultować..