Kardiochirurgia Poznań

Operacja nowotworu serca metodą autotransplantacji

.. ...prasowej szef kliniki kardiochirurgii Szpitala Klinicznego Przemienienia Pańskiego Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, dr Marek Jemielity. Operację usunięcia nowotworu serca metodą autotransplantacji przeprowadził w środę twórca tej metody, amerykański kardiochirurg prof. Michael J...

Przeszczepy serca także w Poznaniu

Przeszczepy serca także w Poznaniu

.. ...serca dokonał zespół kardiochirurgów ze Szpitala Klinicznego Przemienienia Pańskiego Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Poznań stał się piątym ośrodkiem w kraju przeszczepiającym serce po Zabrzu, Aninie koło Warszawy, Krakowie i Gdańsku. Serce przeszczepiono 40 - letniemu mężczyźnie;..

Operacja zastawki aorty

.. ...dobry szpital i dobrego kardiochirurga? Chciałabym się dowiedzieć tez o samej operacji, metodach, powikłaniach itd... Witam. Zastawke aortalna miałem wymienioną 12 lat temu. Coz mogę poradzić. Operacja nie jest aż taka straszna. Do zdrowia wraca się szybko. Przez ok 3 mc trzeba na siebie..

Kardiowerter / defibrylator serca (ICD) - Str. 10

.. ...przetransportowaniu do KLINIKI KARDIOCHIRURGI w Poznaniu, podróż ok. ale dzisiaj jest 5 dzień jak tam jest i nic nie robia , cały czas utrzymuja ja w tej spiaczce farmakologicznej, nie daje rady sama oddychac. A z jakiego powodu pani mąż był w śpiączce i śmierci klinicznej???? Będe..

Ból w klatce piersiowej, silny ucisk na mostek

.. ...Okazało się, ze serce mam bardzo zdrowe. Rok później dowiedziałem się od innego lekarza pierwszego kontaktu, ze mam depresję. No ok. Gdy poznałem przyczynę, serce się uspokoiło, ale nigdy mnie nie bolało...

9 dni po wymianie zastawki aortalnej

.. ...zgłosić na konsultacje do kardiochirurga w Zabrzu . Co mam robić ? Obawiam się następnej operacji .Szukam ludzi po kilku podobnych zabiegach .Chciałbym poznać ich zdanie. Mam 55 lat .Jestem po wszczepieniu sztucznej zastawki mitralnej .Zabieg wykonano w Łodzi w 82r . W 1997r w Zabrzu..

Niedomykalność zastawki aortalnej III stopnia - Str. 2

.. ...wiadomościami, ktory ośrodek kardiochirurgii dziecięcej w czym sie specjalizuje, ale na pewno Pan Profesor Wojtalik w Poznaniu z powodzeniem naprawia przezskórnie, przy pomocy pierścienia wynalezionego przez prof. Kalangosa, zastawke mitralną i trójdzielną. Miałam przyjemnośc wymienić z..

Operacja zastawki trójdzielnej u dziecka

.. ...przeprowadzał Profesor Kardiochirurgii z Francji w Śląskim Centrum Chorób Serca w Zabrzu.Mój syn ma 11 lat i jest przed taką operacją. jakiego stopnia jest niedomykalność ? prosze o kontakt 0 - 61 833 - 68 - 40 lub e mail lub praca 0 - 61 846 - 35 - 32..

Poradnia zaburzeń rytmu serca - Kraków

.. ...wysoko w kategorii: KARDIOCHIRURGIA I WSZCZEPIANIE ROZRUSZNIKÓW ). Spotkałam się na tym forum z opinią, że w Krakowie niestety uczą się dopiero wykonywania ablacji. Myślę, że nic się nie stanie jeśli pojedziesz tam na badania, ale na sam zabieg ablacji - przynajmniej ja osobiście - bym..

Skutki nieświadomego zawału serca

.. ...chwili leży w Klinice Kardiochirurgi w Poznaniu gdzie czeka na operację serca.Jest po zawale serca o którym on sam nie wiedział.Złe samopoczucie,problemy ze zdrowiem, długie i nieskuteczne konsultacje z lekarzami doprowadziły do udaru mózgu.W tej chwili stan zdrowia brata jest..

Operacja wymiany aorty wstępującej - Str. 3

.. ...Przemienienia Pańskiego Klinika Kardiochirurgi Uniwersytetu Medycznego WITAM Wyszło iż, mam dwupłatkową zastawkę i poszerzoną aorte wstępującą ( 50 mm ), dostałem już skierowanie do szpitala na operacje w Poznaniu ( j.w ), prawdopodobnie proteza aorty i zastawki ; chciałbym się..

Ablacja na ulicy Długiej w Poznaniu

.. ...operował mnie wspaniały kardiochirurg Docent Poniżyński.Miałam poszerzane żyły tętnicze.Wtedy jeszcze ablacja nie była znana,więc pozostawili mi zespół WPW,który miałam ablowany w zeszłym roku w grudniu,ale w Katowicach.Ale sentyment do szpitala poznańskiego pozostał do..

Dwupłatkowa zastawka aortalna i poszerzona aorta wstępująca - Str. 3

.. ...Poznań ul. Długa Klinika Kardiochirurgi Uniwersytetu Medycznego WITAM Wyszło iż, mam dwupłatkową zastawkę i poszerzoną aorte wstępującą ( narazie 50mm ), dostałem już skierowanie do szpitala na operacje w Poznaniu ( j.w ), prawdopodobnie proteza aorty i zastawki ; chciałbym się..

Pilnie poszukiwany kardiolog w Poznaniu

.. ...góry dziękuję. Małgoś doc. dr hab. Ryszard Kalawski kardiochirurg Poznań ul Szkolna ordynator oddziału, operował mojego tatę po zawałach. Prywatnie przyjmuje w C M CORDIS na Al Niepodległosci. Powodzenia..

Kardiologia Poznań ul. Szkolna

.. ...normalnie. Świetny zespół kardiochirurgów! Operował mnie dr Sienczyński - dziekuję za swietnie wykonany zabieg. Do dnia dzisiejszego jestem czynny zawodowo przy mocnostresujacej pracy. http://miasta.gazeta.pl/poznan/1,37174,4915712.html Słyszałam, że szpital przy Szkolnej jest niezły,..

Wybór zastawki serca

.. ...wchodziła w grę. Ostatecznie kardiochirurg powiedział, że lepiej sprawdzą się zastawki mechaniczne. Poznałam dziewczynę, która urodziła dziecko mając sztuczną zastawkę i nie miała większych problemów. Ciąża musi być zaplanowana i wtedy nie powinno być komplikacji...( mam taką nadzieję..

Niedomykalność zastawki aortalnej a lot samolotem

.. ...n.med Marek Jemielity w I Klinice Kardiochirurgii w Poznaniu ul. Długa 1. Pozostawiam nieoceniony dług wdzięczności. Również to samo dla całego zespołumedycznego za pełne oddanie się dla leczenia pacjętów...

Lęk, strach przed operacją bypassów

.. ...organizuje spotkanie z kardiochirurgiem a ja nawet poznalam Panie pielegniarki ktore sciagaja szwy.Mysle ze warto skozystac z takiej pomocyoczywiscie u psychologa na kardiologi a nie zwyklego bo zwykly nic nie pomoze. Pozdrawiam i zycze szybkiego powrotu do zdrowia. Bardzo dziękuje za..

Sztuczna aorta i zastawka

.. ...Poznań ul. Długa Klinika Kardiochirurgi Uniwersytetu Medycznego Proteza aorty wstęp. i zastawki dwupłat. Co sądzicie na temat tej kliniki ? Zostać w Poznaniu czy szukać dalej? pozdrawiam Dziękuję za odpowiedź. Ja natomiast doradziłabym ANIN - KLINKA WAD SERCA jest tam bardzo dobry..

Poznań ul. Długa - Klinika Kardiochirurgi Uniwersytetu Medycznego

.. ...wszczepiane by passy na kardiochirurgii szpitala na Szkolnej. Rewelacja!!! Jeśli tak można nazwać operację. Opieka wspaniała. Pozdrawiam i życzę powrotu do zdrowia. dzięki za odzew - czekam na kolejne opinie myślę, że przydatne dla wszystkich mających zabieg w Poznaniu. Jak będę już po..

Czy ktoś czeka na transplantację ?

.. ...informacje o ośrodkach kardiochirurgicznych. Wiem, że transplantacje robią w Warszawie - Aninie ) Instytut Kardiologii, w Krakowie ( Szpital im. Jana Pawła II ), w Zabrzu ( Śląskie Centrum Chorób Serca ) i w Poznaniu. Czy jesteś zapisany do przeszczepu? Jakie są szanse, że dostaniesz..