Kardiogenny obrzęk płuc

Powikłania zawału serca

.. ...8% występuje wstrząs kardiogenny, a u kolejnych 10% obrzęk płuc ( mechanizmem powstania jest niewydolność lewej komory i zastój krwi w płucach ). Do innych ostrych powikłań zawału serca należy również dysfunkcja lub pęknięcie mięśnia brodawkowatego, nagle występująca niedomykalność..

Cewnik Swana-Ganza

.. ...hemodynamicznymi ( wstrząs kardiogenny ), obrzęk płuc, podejrzenie pęknięcia przegrody międzykomorowej. Wprowadzenie cewnika Swana - Ganza do jam serca odbywa się z dostępu żylnego ( obwodowy albo centralny ). Cewnik prowadzony jest do prawego przedsionka. Następnie pompowany jest balon..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 5

.. ...przeszedłem w skrócie: wstrząs kardiogenny,ostry obrzek płuc ,migotanie przedsionków ,CHF, Ostrą niewydolność oddechową oraz zastawek mitralnej i aortalnej i niewydolność nerek. Dopiero w jedenastej dobie odłaczono mnie od respiratora. W czasie śpiączki farmakologicznej miałem frakcję..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 7

.. ...zdiagnozowano po wstrząsie kardiogennym ,obrzeku płuc i tym podobnym atrakcjom. Teraz wiadomo już ,że w moim przypadku to była sprawka wirusa i leczenie zapalenia oskrzeli którego nie było. Moje EF na początku wynosiło 15 % Później zrobiło się 28 % Bardzo krótko wahało sie pomiędzy 45% a..

Hypokineza dolnej ściany i inne dolegliwości

.. ...wieści - miałam ciężki kardiogenny obrzęk płuc.Rano byłam normalnie w pracy - czułam się bardzo dobrze, a wieczorem zabrała mnie ERKA - tydzień leżałam na IOMIE/jak się później okazało miałam jeszcze * tylko * trzy godziny.../,ale widzisz jestem!Bywa różnie,czasami nawet jedzenie mnie..