Kardiolog dziecięcy

Częstoskurcz - ablacja - Str. 39

.. ...głupia jeździłam do kardiologa dziecięcego i nic... mama w końcu stwierdziła, że pojedziemy do kardiologa dla osób dorosłych, nie było łatwo sie dostać, bo nie jestem pełnoletnia, ale sie udało ... po pierwszej wizycie stwierdził, że owe leczenie jest bez sensu i dostałam skierowanie do..

Zespół Fallota

.. ...pzoosatja pod opieką kardiologów dziecięcych, bo oni najlepiej na takich wadach się znają. Mam nadzieję, że wyniki cewnikowania wyszły OK. Prosze wejdź na ansze foreum a jestem przekonana, ze usyzkasz tu wskazówki i pomoc. Musisz okresowo wg ustalen pozostawac pod opieką dobrego ośrodka...

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 14

.. ...stałą opieką Klinikii Kardiologi Dziecięcej w Katowicach. Moja frakcja wyrzutowa serca EF wynosiła na początku 10 % obecnie wynosi ona około 26 - 30 %. 21 stycznia czyli jutro jadę do Kliniki na badania kontrolne bardzo się boję ponieważ nie chcę mieć przeszczepu serca !!!!. Cieszę się..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 16

.. ...miesiące leżałem w Klinice Kardiologii Dziecięcej w Katowicach. Po wyjściu moja frakcja wyrzutowa EF wynosiła 40 % i nagle po kilku miesiącach spadła do około 30 % i znowu powolutku rośnie. I nikt nie wie dlaczego to spadło, lekarze nie potrafią tego wytłumaczyć.I tu zwracam się do..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 23

.. ...wszystkich klinikach Kardiologi w kraju. Niestety Kliniki z Krakowa, Lublina, Warszawy, i Łodzi odmówiły przyjęcia mnie na oddział, być może bali się najgorszego, Dopiero Górnośląskie Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach ( Klinika Kardiologii Dziecięcej ) i pan ordynator tego oddziału..

Rytm węzłowy u dziecka

.. ...Jaka jest częstość rytmu serca u dziecka? czy dziecko ma utraty przytomności, łatwo się męczy, sinieje, przybiera na wadze? Czy dziecko było badane przez kardiologa dziecięcego? www.sercedziecka.org.pl..

Płyn w worku osierdziowym u płodu

.. ...dziecięcej lub zadzwoń tam. To najszybsze i najpewniejsze miejsce, gdzie dostaniesz najbardziej konkretna odpowiedź na swoje pytanie. Wiem co możesz teraz czuć. Mój młodszy synek ma wrodzoną wadę serduszka...

Operacja zastawki trójdzielnej u dziecka

.. ...ktoś poleci mi nazwisko kardiologa dziecięcego w celu konsultacji. podaj jakieś swoje namiary priv , lub tel ,podam Ci tel do rodziców 11 latka który w zeszłym roku był prze ztego Pana dr operowany ( z b. dobrym skutkiem ) Madziu witaj : ) Pamietam tamta operację. Luna czy chodzi ci o..

Zabrze - czy ktoś się tam leczył?

.. ...posmarować * na kardiologii dziecięcej? Bo już mam dużo dziwnych myśli ale nie chce za dużo pisac . Pozdrawiam Ojciec spokinie Tato. Napisz na priv jaki masz problem. Jak to wada serduszka . alrada@gazeta.pl..

Fundusz na Rzecz Dzieci z Wadami Serca - projekt

.. ...w Krakowie, kongres kardiologów w Łodzi w końcu września 4. Plakaty i ulotki w gabinetach lekarzy wykonujących prenatalne USG ( wskazanych m.in. przez dr Dangel ) – informacja o wadach serca i praktyczne wskazówki co robić 5. Informacja w szpitalach dziecięcych – na..

Brak wyczuwalnego tętna, nieczucie kończyn u nastolatka

.. ...jest się skonsultować z kardiologiem dziecięcym. Lecz czasem po prostu zwykłemu człowiekowi trudno jest wyczuć puls, do tego dochodzą nerwy o dziecko... W każdym razie proponuje konsultacje u lekarza rodzinnego, który po dokładym przebadaniu pacjenta skieruje go do danego specjalisty...

Dziura w sercu - Str. 2

.. ...jesteś pod stałą opieką kardiologa dziecięcego? Jesli nie, to poproś lekarza rodzinnego o skierowanie do takiego specjalisty. Kłucie w sercu może oznaczac wiele, np. niedobór magnezu, stres, przemęczenie. Ja też miałam m. in. ubytek w przegrodzie międzykomorowej, do tego inne..

PDA u 2-latka

.. ...specjalistów z zakresu kardiologii i kardiochirurii dziecięcej. Pozdrawiam , życze zdrówka dla dziecka. Ola aniulek to Twój maluszek ma 2 latka i wcześniej nie wykryto tego niedomkniętego przewodu?!Moja mała tez ma PDA i na grudzień ma wyznaczony termin zabiegu ale chyba się nie zgodzimy..

Przełożenie wielkich pni

.. ...tym temacie będą mieć kardiolodzy i kardiochirurdzy dziecięcy. W Łodzi w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki, który jest jednym z najlepszych ośrodków w kraju leczeni są również dorośli. Mój syn jest leczony w tym ośrodku i kilkukrotnie spotkaliśmy się z dorosłymi, którzy leżeli na..

Badanie echokardiograficzne serca dziecka

.. ...Radze zgłosić sie do kardiologa dziecięcego i proszę się nie martwić specjaliscie dobrze się nim zaopiekują! : - ) Trzymam kciuki! bardzo dziękuję. trochę się uspokoiłam i ...wędrujemy do kardiologa. jeszcze raz dziekuje Naprawdę nie ma za co. : ) wszystko bedzie dobrze : ) Tutaj opis..

Czy Holter EKG u dzieci zakłada się jedynie podczas pobytu w szpitalu?

.. ...mieście nie ma oddziału kardiologii dziecięcej i do szpitala jedziemy do Łodzi.Chciałbym zrobić to badanie prywatnie ale nie wiem kto może założyć i odczytać holtera ekg u dzieci. Jeśli ktoś ma jakieś adresy albo telefony specjalistów to bardzo proszę o kontakt. Witaj, jeśli dorośli mogą..

Echo serca i powiększona tętnica płucna

.. ...doktor, specjalista od kardiologii dziecięcej z mojego miasta - Ciechanowa. Oczywiście bedziemy szukać wszelkich, jak najlepszych ośrodków i specjalistów - choć p. doktor cieszy się uznaniem ( podobno ). Dziękuję za namiary na drugie forum i na pewno tam zajrzę. W środę 5.12 mamy wizytę,..

Duża niedomykalność zastawki aortalnej

.. ...www.sercedziecka.org.pl Tu znajdziesz kontakt z rodzicami innych dzieci. Pozdrawiam i zyczę synowi zdrowia. Na całe szczęście nasza kardiologia i kardiochirurgia, także dziecięca stoja na światowym poziomie. Ola..

Belka poprzeczna w lewej komorze u 20 tyg. płodu

.. ...podpowiedź, który ośrodek kardiologiczny w Polsce zajmuje się takimi wadami u noworodków ( gdyż obawiam się, iż będzie konieczny zabieg zaraz po porodzie ) Jes.li są to jedyne! wady to byc może zabieg nie będzie konieczny tak szybko. POlecam powtorzenie badania u dobrego..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 1228

.. ...dzisiaj była w Klinice Kardiologi Dziecięcej Katowicach okzało się że ze serduszkiem jest wszystko w porządku kamień mi spadł z serca jeszcze zostało konsultacja neurologiczna jest troszkę słaba ale wiadomo mury szpitalne robią swoje Dzisiaj już kurier przywiózł matę do domu kontrolującą..

Ubytek przegrody międzyprzedsionkowej - Str. 2

.. ...serdecznie. do osoby o loginie kardiolog: sadze, ze nikt nie podejmuje decyzji w oparciu o jakiekolwiek forum o tematyce zdrowotnej. Ale z autopsji i to akurat dot. kardiologii dziecięcej: gdyby nie jedno z forów nigdy moje dziecko pewnie nie miałoby postawionej pełnej diagnozy i nie..

Wynik RBBB na EKG

.. ...Vex, bez pauz RR * 2000ms. Tachykardia zatokowa Proszę pomóżcie mi w interpretacji bo na wizytę u kardiologa dziecięcego musimy swoje odczekać, a te cyfry i skróty nie dają mi spokoju. Z góry dziękuję...

Niepewna diagnoza ZMS u niemowlaka i dalsze leczenie

.. ...poradzono konsultacje z kardiologiem dziecięcym. Wizyta odbyła się prywatnie następnego dnia - Pani doktor stwierdziła iż z uwagi na niezbędność wykonania ekg i niepokojąco ciężki oddech dziecka konieczne jest skierowanie do szpitala. Dziecko znalazło się w szpitalu tego samego dnia. W..

Przepływ lewo-prawy przez IAS u niemowlęcia

.. ...tylko dwóch lekarzy kardiologów dziecięcych,chciałam zapisac dziecko do drugiego ,ale niema szans,taka koleja zawsze,a tylko 2 dni w tygodniu przyjmuje po pare godz. mamy teraz wizyte za tydzien,zobaczymy co powie doktor też myślałam o konsultacji w innym osrodku,może w warszawie..

Zwapnienie komory serca plodu

.. ...ze ten jest moim lekarzem prowadzacym. Najlepiej poszukac kardiologa dziecięcego lub prenatalnego : - ) Witam, ale co do tych badań prenatalnych, to chyba już nie mogłabym je zrobić bo jestem w 28tyg...

Niedomykalność mitralna i trójdzielna u dziecka

.. ...wszystkim wybrać się do kardiologa dziecięcego po to by leczyć , a nie walczyć ! chociaż jesli ma 9 lat to nie wierzę że nie byłaś do tej pory u lekarza z tymi problemami zdrowotnymi Jeżeli chcesz więcej pomocy, wsparcia rodziców polecam stronę : www.forum.sercedziecka.org.pl zapraszam..

Drożny otwór owalny ze śladowym przepływem lewo-prawym

.. ...urodzeniu. Co powiedział kardiolog dziecięcy? On powinien Pani wszystko wyjaśnić. Ubytek jest niewielki, więc byc może nie trzeba się przejmowac. Prawdopodobnie ubytek trzeba bedzie zamknąć, operacyjnie albo przezskórnie, bo jego skutki moga byc niebezpieczne za kilka, kilkanaście lat...

Fallot

.. ...miałam w Instytucie Kardiologii w Warszawie - Aninie w 1998 r. Niewiele więc wiem o polskich ośrodkach kardiochirurgii dziecięciej, poza tym, że najlepsze są w Łodzi ( Insytut Centrum Zdrowia Matki Polki ), Warszawie ( Centrum Zdrowia Dziecka ) i Zabrzu. Na forum Fundacji znajdzie Pani..

Zapalenie wsierdzia

.. ...mi jest ( przyjechała kardiolog dziecięca z Gdańska i rozpoznała chorobę po badaniu osłuchowym, wykryła płyn w osierdziu ). To poważne schorzenie, wymaga długiego leczenia antybiotykami. Jeśli ktoś ma siniczą wrodzoną wadę serca, tak jak ja, to musi stosować profilaktykę infekcyjnego..

Przewód Botalla??

.. ...Botalla. Z racji tego ,że kardiolog był dla dorosłych zapisałam dziecko do kardiologa dziecięcego ale dopiero na 8 marca. Dziwi mnie to, że do tej pory nie zostało to wykryte chociażby poprzez szmery w sercu. Dodam, że córeczka miał 6 razy zapalenie płuc i na kazdym wypisie ze szpitala..

Interpretacja usg serca- czy Botall???

.. ...Intuicyjnie zabrałam córkę do kardiologa dla dorosłych , a tam taki wynik. Jetem już zapisana do kardiologa dziecięcego ale dopiero za tydzień , a tu ten ciągły niepokój... Dziecko - lat 7 Lewa komora: 2,5 / 3,9 Norma 2,6 - 4,6 / 2,7 - 6,1 Przegroda: 0,75 / 1,0 Norma 0,6 - 1,2 / 0,8 -..

SZMERY W SERCU U DZIECKA

.. ...pediatrę o skierowanie do kardiologa dziecięcego. Mała może mieć wrodzoną wadęserca, a wiele wad nie daje od razu widocznych objawów. Ale może szmery są niegroźne,czego życzę: - ) Zapraszam Panią z rodziną na stronę Fundacji Serce Dziecka www.sercedziecka.org.pl, zwłaszcza na nasze..

Zwężenie zastawki dwudzielniej... Pilnie !!!

.. ...pilnej. Musi ją przebadać kardiolog, najlepiej dziecięcy. Skierowanie do kardiologa musi dac lekarz rodzinny, ale na wizytę czeka się kilka miesięcy, więc najlepiej poprosić lekarza o skierowanie do szpitala. Nie wiem, w jakim Pani mieszka mieście. W większych są odziały kardiologii..

Przeciek międzyprzedsionkowy

.. ...Chorób Serca w Zabrzu, do kardiologów dziecięcych lub dla dorosłych, którzy specjalicują się z leczeniu dorosłych z wrodzonymi wadami serca. Możesz też zapisać się na forum Fundacji Serce Dziecka ( www.forum.sercedziecka.org.pl ), by poznać inne osoby z Twoją wadą, które doradzą Ci wybór..

Powiększone serce płodu.

.. ...zbadał doświadczony kardiolog dziecięcy, czy neonatolog. Zbada na pewno. Dziękuję za link. serce płodu bada prof.Respondek - Liberska z Centru zdrowia matki Polki w łodzi.Ponoć jest w tym najlepsza. Jedyne, na co udało mi sie wpaść to kardiomipatia rozstrzeniowa... We środe jedziemy do..

Bradykardia a trzeci migdałek

.. ...bradykardii?, czy powinnam skonsultować to z kardiologiem dziecięcym?, czy powinnam mieć zaświadczenie o braku przeciwskazań do operacji od kardiologa lub wskazówki od kardiologa dla anestezjologa? dziękuję!..