Kardiologia ćwiczenia

Kardiomiopatia przerostowa

.. ...rzadkim schorzeniem kardiologicznym, chorują głownie ludzie w młodym i średnim wieku. Choroba dotyczy także dzieci. W kardiomiopatii przerostowej należy unikać większych wysiłków fizycznych. Przeciwwskazane są intensywne oraz statyczne wysiłki fizyczne ( np. ćwiczenia na siłowni )...

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 86

.. ...przeszło. Trafiłam na super kardiolog, która poza lekami na serce przepisała mi mnóstwo witamin, oraz nakazała zajęcie się kręgosłupem. Przeszłam terapię u ortopedy, serię masaży, ćwiczenia. Powoli zanikały bóle w klatce piersiowej, część z nich pochodziła od przykurczu mięśni, zaczęłam..

Próba wysiłkowa i rehabilitacja po zawale

.. ...półszpitalnym oddziale kardiologicznym. Codziennie rowerek , ćwiczenia / pół godz./ i psycholog /dla mnie bardzo cenne spotkania/. Rechabilitacja trwała 14 dni. Jestem na zwolnieniu ćwiczę codziennie i spaceruję po kilka km. Mam skierowanie od kardiologa na próbę wysiłkową dlatego,że mam..

Tetralogia Fallota a sport

.. ...lepiej nie ćwiczyła, a kardiolog, który kontroluje mnie co pół roku, że ćwiczenia nie będą miały wpływu na pogorszenie... W przyszłości chciałabym studiować na AWF - ie, ale nie wiem czy z tą wadą mnie zakwalifikują. Z tego powodu mam dylemat. Proszę o szybką odpowiedź ; ) Kochana, tylko..

Bradykardia, a ćwiczenia na siłowni

.. ...Też mam ten problem...mam 20 lat i bradykardię.Czasami mam tzrepotanie serca i bol zamostkowy.Cwiczę na silowni izastanawiam się czy sobie nie zaszkodzę.Wizytę u kardiologa mam za dwa miesiące dopiero...

Nadciśnienie i płatek

.. ...zbyt mocny. Jeśli ciśnienie jest ok i nie występują np. bóle w klatce czy plecach można sobie lekko ćwiczyć. Najlepiej skonsultować to z kardiologiem, ale ćwiczenie z większymi ciężarmi bym se odpuścił...

Siłownia i wysiłek przy arytmi serca

.. ...18 lat i w ten piątek kardiolog na podstawie mojego EKG stwierdził, że mam arytmię. Sprawa wygląda tak, że ja ćwiczę na siłowni i nie wiem czy mam kontynuować ćwiczenia czy mam zaprzestać. Wprawdzie kardiolog mi powiedział żeby teraz przez miesiąc pił dużo wody, mam zrobić echo serca i..

Zdrowie i serce

.. ...kardiologa, ktory ma doświadczenie w leczeniu osób z wadami serca. Jako osoba z taka wadą wiem, że ćwiczenia na siłowni nie sa dla nas wskazane. Bardziej ćwiczenia rozluźniające, rozciągające i oddechowe...

Wykryty zespół Barlowa

.. ...Musze zrezygnować mój kardiolog odradził mi siłownie nie powiedział mi tego bezpośrednio ale powiedział ze mam sobie podarować wszystkie ćwiczenia które są wykonywane na bezdechu odradził mi również wszelkiego rodzaju odzywki bo niby niezdrowe ?? powiedział również ze bieganie jak..

Zasłabnięcia na ćwiczeniach przy dużym wysiłku fizycznym

.. ...nie miałem ). Byłem u kardiologa, przebadał mi serce, dostałem jakieś prześwietlenia nawet. Wyjaśnił mi, że moje serce przy którejś zastawce ( nie pamiętam której ) za wolno przepompowuje krew i, że jest to wina mojej masy ciała do wzrostu. Owszem, jestem osobą dosyć szczupłą, ale według..

Czuję się jak staruszka, a jestem taka młoda - Str. 2

.. ...się na rehabilitację kardiologiczną która trwa kilka tygodni 3 razy w tygodniu 1 godzinka zajęć - 15 minut rozgrzewki, 30 na rowerku stacjonarnym i 10 - 15 minut relaksu po ćwiczeniach. Tam zwykle nie ma tłumów na takich zajęciach, bo wszyscy są po zawałach więc pewnie dałoby się to..

Ćwiczenia i nerwica serca

.. ...wszystko w normie. Byłem u kardiologa, podpięli mnie na kilka godzin do maszynek no i kardiolog stwierdził, że mam się zrelaksować, podali mi lek uspokajający i wszystko jak ręką odjął. Ćwiczyć mam jak najbardziej( czyli odp na pytanie już padła : ), większy wysiłek też nie jest zakazany..

Pomiary ciśnienia tetniczego u OSÓB KARDIOLOGICZNYCH

.. ...ćwiczeniach u pacjentów kardiologicznych na lewym, prawym czy obojętnie aby na tym samym ramieniu... Uprzejmie proszę o udzielenie informacji. Łączę Wyrazy szacunku Myślę że na lewym ......a napewno na tym samym jeśli już .To znaczy jeśli przed ćwiczeniami mierzyłyśmy na lewym to po..