Kardiologia stendy

Angioplastyka (PTCA)

.. ...zmian miażdżycowych kardiolog może zadecydować o założeniu STENT - u. Angioplastyka polega na wprowadzenia specjalnego cewnika z balonikiem do tętnicy wieńcowej z przewężonym światłem. Cewnik z balonikiem wprowadzany jest przez nakłucie w tętnicy udowej ( w przypadku dużych zmian..

Echo serca - Str. 38

.. ...Wskazana dalsza kontrola u kardiologa. I. Iza73 - na razie bez wiekszych * szkod * nadcisnieniowych P. Szawel - ten wynik bez większych patologii, jeśli nie bedzie nasilenia objawow klinicznych czestsze wykonywanie echo jest niepotrzebne P. Pia - cytowane wartości bez wiekszych patologii..

Migotanie przedsionków - Str. 2

.. ...które są podstawą w kardiologii. Złe ( omega6, omega9 ) w nadmiarze powodują podniesienie cholesterolu, trójglicerydów miażdżycę i wiele innych chorób.Dobre ( omega3 ) niwelują to, co popsuły te pierwsze. W Łodzi przeprowadzono badanie kliniczne polegające na wzbogaceniu diety pacjentów..

Brak polepszenia po koronarografii i stentach

.. ...T.Kosciuszki jest to dzielnica Katowic Brynow /obok jest market OBI/ przyjmuja tam FACHOWCY z Ochojca min. SUPER Kardiochirurg prof. A. Bochenek nazywa sie to chyba TELKOR. Jedz tam lub dzwon. POZDRAWIAM...

Zwężenie zastawki aortalnej i stenoza aorty

.. ...systematycznie kontrolowane przez kardiologa, ponieważ posiada ona swoja dynamikę rozwoju, zmienia się z upływem czasu i lekarz może zdecydować, kiedy dziecko będzie wymagało szczegółowych badań i kiedy należy rozważać wykonanie operacji. Wskutek zwężenia lewa komora nie może opróżniać..

Choroba niedokrwienna przy cukrzycy, nadciśnieniu i wstawieniu stenta

.. ...tetnicy uda. po badaniach kardiologicznych stwierdzono przerost lewej komory serca.czy grozi mi choroba niedokrwienna? Musze pana zmartwić, ale na pewno tak. Po pierwsze ma pan cukrzycę, po drugie nadciśnienie no i jeszce ta miażdżyca tętnicy udowej. Musi sie pan na pewno teraz..

Naświetlanie guza na płucu niebiezpieczne dla chorego serca?

.. ...pytanie przedsykutowac z kardiologiem prowadzacym . A moze uda się poszerzyc zwęzone zyży szyjne lub wstawic stent? Bajpasy są niemożliwe ze wzgledu na stan naczyń krwionosnych czy raczej stan ogólny chorego? Pozdrawiam Zarówno poszerzenie żył szyjnych jak i stent nie wchodzą w grę...

Stenty - dlaczego nie zastosowano by-passów?

.. ...powinien natychmiast iść do kardiologa? Czy zabieg będzie powtórzony? Jakie jest ryzyko zawału? Czy zabieg mógł się nie udać bo tętnica była zatkana prawie w 90%? By - passy to poważna operacja w znieczuleniu ogólnym, czasem ryzyko jest zbyt duże i kardiochirurdzy nie kwalifikują takiego..

O chelatacji

.. ...160 zł. ] jestem mocno kardiologiczny jak mowią lekarze. Po zawałach i brachyterapii mam jeszcze zamknięte jedno naczynie - tetnicę okalającą. Czy zabieg chelatacji może ją otworzyć - nadmieniam że w LAD mam już 2 stenty oraz wszczepiny defibrylator który chyba kilkakrotnie uratował mi..

Ratunek dla osoby z chorobą serca i zaawansowaną POCHP?

.. ...do profesjonalistów - kardiologów i kardiochirurgów. Mój ojciec, lat 57, 27.04 został zatrzymany w oddziale kardiologicznym po planowanej koronarografii, która niespodziewanie ujawniła 2 przebyte nieme zawały. Decyzja kardiologów: pilne wskazanie do bypassów, stenty raczej wykluczyli..

Szukam dobrego kardiologa na Podkarpaciu

.. ...Witam szukam dobrego kardiologa do prowadzenia swojej mamy .Obecnie jest po dwoch koronarografiach ( 3 stenty ) ,niedawno by - pass i czyszczenie tetnicy szyjnej ( chyba aterektomia ) .Po operacji wystapily klopoty z cisnieniem i nie mogla odbyc pobytu w sanatorium natomiast teraz miewa..

STENT - zabieg udrożnienia żył

.. ...przy okazji oddział kardiologii w Opolu. myślałam, że taki zabieg występuje raczej u osób starszych trochę się zaszokowałam.Jak się czujesz po zabiegu, napisz jak możesz, czego nie mogłaś robic przedtem a co możesz teraz. czy cały czas musisz byc na lekach?i od czego miałaś 80% przytkaną..

Stenty - ile życia po wstawieniu stentów?

.. ...cokolwiek to znaczy ) to w kardiologii dosyć częste przypadki i właśnie służy oddaleniu terminu śmierci, a optymista powiedziałby wydłużeniu życia. Nie jestem lekarzem, ale opisałem Ci moje doświadczenia praktyczne jako pacjenta Instytutu Kardiologii i Szpitala Klinicznego na Banacha. Do..

Stenty - ile życia po wstawieniu stentów? - Str. 3

.. ...skontaktowac sie z lekarzem kardiologiem Tym bardziej , że przez 3 miesiące po wstawieniu stentów czuła sie dobrze. Może niezbedne jest wykonanie dodatkowych badań,!!!!! ewentualnie skorygowanie leków..!!!!! Pozdrawiam.. Ja tez w wieku 52 lat miałem zawal i założone dwa stenty. Pierwszy..

Badanie rynku medycznego dotyczące stosowania stentów

.. ...badanie wśród lekarzy - kardiologów inwazyjnych, dotyczące stosowania stentów. Badanie polega na wypełnieniu krótkiej ankiety w języku angielskim lub francuskim ( jeżeli istnieje taka potrzeba może zostać przetłumaczona na język polski ). Za udział w ankiecie przewidziane jest..

Stenoza aortalna z dwupłatkowej i poszerzenie aorty wstępującej

.. ...i przerażenie!!! Od kardiologa z rejonu dostałem skierowanie do Kierownika Wad Wrodzonych Serca. Przyznam, że mam wielkiego stracha. Choć liczyłem się z tym ( wada wrodzona ), myślałem że spotka mnie to później. Mam 37 lat. Czy jest ktoś po podobnej operacji? Czy można po tym wszystkim..

Czy ktoś jest po rebypassach?

.. ...konsultujesz swój stan u kardiologa. Powiedz mu więc o tych bólach. Karol W. gdy bylem 10 lat po bay - passach i pojawily sie bole zamostkowe wystarczylo zalozyc stenta. Reoperacja nie jest od razu potrzebna. Lekarz - kardiolog ktory sie toba opiekuje powinien cie wyslac na..

Niewydolność serca 4 stopnia

.. ...jestes pod scisła opieka kardiologa, bo masz niską frakcję wyrzutową. Jestem po baypasach - 4.Mam 2 Stenty,które zarosły - restenoza.Czekam na stent uwalniający lek.Jestem pod opieką b.dobrego kardiologa. no to wszystko bedzioe dobrze: ) Dzięki Gabi 33 za pocieszenie.Moje samopoczucie..

Jakość życia po operacji stenozy zastawki aortalnej

.. ...). Po konsujtacji z kardiologiem operacja jest nieunikniona. Oprocz leku przed operacja neka mnie pytanie - co pozniej ? Jak wyglada zycie po operacji ? Czy ktos podzielilby sie ze mna swoimi doswiadczeniami ? a moze napisz ile masz lat i jaka jest przyczyna tego teniaka, oraz objawy?..

Stenty a ból ręki

.. ...znalazł się w szpitalu na kardiologi,z rozpoznaniem napadowe migotanie przedsionków,niewydolność krążenia 4/3 klasa wg NYHA. Niedomykalność zastawki mitralnej 3stopnia.Choroba niedokrwienna serca. Cechy niewydolności krążenia płucnego.Po 12 dniach wyszedł do domu,brał leki,po kilku..

Interpretacja echo serca - jakie ryzyko koronarografii?

.. ...nie jest wyższe. Jeśli kardiolog uzna że w Pani przypadku ryzyko jest zbyt wysokie to z pewnością nie wyśle pani na tego typu zabieg. Koronarografia ma jedynie na celu ustalenie jaki jest stan naczyń krwionośnych i czy w jakimś miejscu nie dochodzi do zamknięcia ich światła. *..

Kardiolog Piotr SZYMAŃSKI w Aninie

.. ...ktoś miał kontakt z kardiologiem Piotrem Szymańskim? Jaką macie opinie o doktorze? Dr Szymański to super lekarz, ogromna wiedza i do tego wysoka kultura osobista. Czy dr Szymański specjalizuje się w wadach nabytych zastawki aortalnej ( ciężka stenoza aortalna ).?Dr zlecił mamie badania i..

Płuca w stenozie aortalnej

.. ...annojago kierowałaś się pisząc o jej istotnosci ) jest niebezpieczna chorobą i wymaga kontroli kardiologicznej a przy objawach ( zasłabniecia, duszność ) szybkiego zabiegu operacyjnego. Pozdrawiam Wojtek..

Umiarkowana stenoza zastawki aortalnej a sport

.. ...Zapomniałem spytać o to kardiologa na wizycie... Gdzieś wyczytałem, że pływanie jest ok, ale ciekaw jestem innych dyscyplin. Aha - nie odczuwam żadnych bóli czy innego dyskomfortu w związku z tą wadą. Biegałem długie dystanse ( do20km ) i czułem się dobrze. Ciśnienie w normie. Zdrówka!..

Tętniak przegrody międzyprzedsionkowej

.. ...z tego, co wiem. Czy kardiolog powiedział Pani, czy potrzebna będzie operacja? Gdzie Pani się leczy? Na razie nic nie wiem dopiero co się o tym dowiedziałam,leczę się w Ochojcu, oprócz tego mam dwa stenty,czy ten tętniak jest grozny? O to trzeba spytać kardiologa. Znam dziewczynę, która..

Umiarkowana stenoza aortalna

.. ...skonsultowac watpliwosci z kardiologiem prowadzacym - rozumiem, ze syn takiego ma. zgadzam sie z moimi przedmowcami - sporty uprawiane wyczynowo odpadaja. Mam syna z niedomykalnoscia juz +++ stopnia. Widze jak organizm sam reaguje na nadmierny wysilek. Serdecznie zapraszam na nasze..