Kardiomiopatie przerostowe

Zapalenie wsierdzia

.. ...gorączki reumatycznej; kardiomiopatia przerostowa ( HCM ); cewnikowanie serca; narkomania. Objawy kliniczne infekcyjnego zapalenia wsierdzia. podwyższona temperatura ciała - nieswoisty objaw; zmiany osłuchowe; nadmierna potliwość, osłabienie, zimne kończyny; bóle pleców; guzki Oslera (..

Zawał serca (zawał mięśnia sercowego)

Zawał serca (zawał mięśnia sercowego)

.. ...tętnicach wieńcowych; kardiomiopatia przerostowa; wady zastawek serca; zatrucie czadem, przedawkowanie narkotyków ( np.amfetaminy ) i inne. Zawał serca występuje u pacjentów z dławicą piersiową ( angina pectoris, dusznica bolesna ), może także być jej pierwszym objawem choroby..

Niewydolność serca

.. ...tętnicze; wada zastawkowa; kardiomiopatia: rozstrzeniowa, przerostowa; infekcje obejmujące mięsień sercowy; inne. Objawy niewydolności serca. Najczęściej występującymi klinicznie objawami niewydolności serca jest osłabienie i łatwe męczenie ( pogorszenie tolerancji wysiłku fizycznego )...

Wstrząs kardiogenny

.. ...niedomykalność ujść tętniczych kardiomiopatia przerostowa leki kardiodepresyjne ( inotropowo ujemne ) zwężenie ujść tętniczych zator tętnicy płucnej zaburzenia rytmu ( bradyarytmie ) Leczenie wstrząsu kardiogennego. Farmakoterapia polega głównie na podawaniu leków działających inotropowo..

Antagoniści receptorów wapniowych (Ca blokery)

Antagoniści receptorów wapniowych (Ca blokery)

.. ...zaburzenia rytmu serca, kardiomiopatia przerostowa. Działania niepożądane Ca - blokerów. niedociśnienie, bóle i zawroty głowy, zaparcia, uczucie zmęczenia, bradykardia - zwolnienie rytmu serca poniżej 60 uderzeń na minutę. Przykładowe preparaty: Isoptin ( werapamil ), Oxycardil (..

Choroba niedokrwienna serca (choroba wieńcowa)

Choroba niedokrwienna serca (choroba wieńcowa)

.. ...rytmu, nadciśnienia, kardiomiopatii przerostowej ( HCM ). Objawowy okres miażdżycy tętnic wieńcowych nazywa się chorobą wieńcową ( Coronary Artery Disease - CAD ). Objawy choroby niedokrwiennej serca. ból, uczucie dławienia, ucisku odczuwalny za mostkiem; ból często prowokowany jest..

Kardiomiopatia przerostowa

.. Kardiomiopatia przerostowa ( hypertrophic cardiomyopathy, HCM ) oznacza idiopatyczny lub pierwotny przerost mięśnia serca ( wzrost masy mięśniowej komór bez zwiększenia wymiarów ich jam ), który anatomicznie charakteryzuje się asymetrycznym przerostem przegrody. Jednak nie wszyscy pacjenci dotknięci chorobą..

Kardiomegalia

.. ...sylwetki serca może być kardiomiopatia ( rozstrzeniowa, przerostowa, tachyarytmiczna ). Do kardiomegalii może doprowadzić szereg chorób metabolicznych. Dla przykładu, serce dzieci urodzonych przez matki chore na cukrzycę, może być powiększone przez kilka pierwszych tygodni życia. Jest to..

Ablacja - kompendium wiedzy - Str. 15

.. ...kardiowerter( ICD )od roku a kardiomiopatie przerostowa mam od urodzenia.Jak ktos ma ochote ze mna pogadac to szukajcie mnie na GG 1907302 Dobra rada:zastanowcie sie zanim zdecydujecie sie na ablacje. Moje zycie przed ablacja:od lipca 2002 do pazdziernika 2003 3 ataki czestoskurczu..

Kardiowerter / defibrylator serca (ICD)

.. ...mam podobnie jak Jarek kardiomiopatię przerostową, też mam ICD,bardzo chciałabym o tym porozmawiać z kimś kto jest w podobnej sytuacji, proszę o kontakt Dorota gg. 3666882, W# maju mineło dwa lata jak mam wszczepiony ICD date wszczepienia obchodze jak drugie urodziny.Mam migotanie..

Kardiowerter / defibrylator serca (ICD) - Str. 5

.. ...hej, mam 25 lat oraz kardiomiopatie przerostową z SAM, Dość szybko dostałem się bo zaledwie w ciągu niespełna 2mc do kliniki kardiologicznej na Alpejskiej w Warszawie, można powiedzieć że ślepym zrządzeniem losu i sprowokowany własną ciekawością, która nieustannie szuka odpowiedzi....

Kardiomiopatia przerostowa

.. Cierpie na kardiomiopatie przerostową i poszukuje ludzi o takim schorzeniu...fajnie byłoby z kimś takim porozmawiać. Moja małzonka od 15 lat ma zdjagnozowaną kardiomiopatię. Życie jest to poprostu wegetacja, lekarstwa? ,badania, lekaestwa i tak w koło.Bardzo chętnie porozmawiam na ten temat, jak z tym żyć,..

Kardiomiopatia przerostowa - Str. 2

.. ...Witam, mam 28 lat, żyję z kardiomiopatią od urodzenia, przerost mojej przegrody jest dosyć duży, dodatkowo mam ociążenie w postaci nagłego zgonu w rodzinie ( tata w wieku 46 lat ). Od trzech lat lekarze usiłują mnie namówić na wszczepienie kardiowertera - bronię się bo się boję. W chwili..

Kardiomiopatia przerostowa - Str. 3

.. ...na forum.Choruje na kardiomiopatie przerostowa. 2 mies. temu mialam wszczepiony defibrylator.Wczoraj na wizycie lekarz zaproponowal kolejny zabieg - ablacje alkoholowa.Czy ktos z Was mial ten zabieg wykonany? Jestem z Lublina a najblizsza klinika,ktora sie tym zajmuje jest na..

Kardiomiopatia przerostowa - Str. 4

.. Witam. Mam Kardiomiopatie przerostowa. Tak sie zastanawialem czy ktos z was zazywa koenzym Q10 albo L - Karnityne ?? Pomaga to cos w tej chorobie?? mam 47 lat od 4lat wykrytq mi kardiomiopatje jestem czesto w aninie u doktor chojnowskiej chcialbym porozmawiac o tej chorobie moj tel 602790608 Do Jarka Tak L -..

CMP przerostowe a sport

.. ...przerostowe to nic innego jak kardiomiopatia przerostowa( inaczej HOCM ). Jest to choroba mięśnia sercowego o często nieznanej etiologii. Wyróżniamy trzy typy kardiomiopatii: rozstrzeniową, przerostową i restrykcyjną. K. przerostowa charakteryzuje się przerostem przegrody komorowej -..

Przerost serca

.. ...lekarza? czy użył słowa kardiomiopatia przerostowa? za mało iunformacji od ciebie a lewa komora może być większa Byłem nawet u 2 kardiologów poto aby zweryfikować diagnoze. Oboje potwierdzili że mam przerost lewej komory ( nie jest to wada wrodzona ). co jeszcze jest potrzebne poto aby..

Wszczepiony defibrylator

.. ...imię Jarek.Choruję na kardiomiopatię przerostową.Mam wszczepiony kardiowerter - defibrylator.Szukam osób o * podobnym zainteresowaniu * .Iława gg640796 MAM WAŻNE PYTANIE !!!! Odbywałem karę 6 lat pozbawienia wolności 6 miesięcy przed końcem kary dostałem przerwę w karze bo moja żona ,..

Różnica między kardiomiopatią a miokardiopatią?

.. ...poprostu niema a jak jesty to podaj żródło tej wiadomości tylko takie naukowe wiesz jeśli jesteście już lekarzami to mam nadzieję że DOBRYMI...bo mam kardiomiopatię przerostową...a czasem spotykam...he..he...

Operacja zastawek - najpoważniejsza z operacji?

.. ...,ze mam wade serca - kardiomiopatie przerostową.Lekarze nie kryja ,ze jest to problem. Łatwiej ponoc wykonywac takie zabiegi jesli serce jest * zdrowe * .Bardzo sie boje tej operacji.Szukam na forum osób ,ktore miały podobną operację ale jak narazie nie znalazłam.Zabieg planowany jest w..

Kłucie w sercu - Str. 4

.. ...diagnozy, że może być to KARDIOMIOPATIA PRZEROSTOWA, która głownie cechuje sie tymi dolegliwościami. Zerknijcie sobie gdzies na wikipedi albo gdzie indziej bo nie chce was straszyc ale moze byc ta choroba przyczyna naglego zgonu( czesto u młodych osob ), Niestety tez chyba mam ta chorobe..

Dwie kardiomiopatie razem?

.. ...* jaki styl życia w kardiomiopatii * ,teraz bardzo proszę o informacje czy jest możliwe ażeby mieć kardiomiopatie gąbczastą( niescalenie lewej komory )i kardiomiopatie przerostową razem * na jednym sercu * ?Tak wyszło na NMR u syna( 15 )( wcześniej miał udar niedokrwienny )w/g lekarza ma..

Chwilowe kolatania serca i nagłe przyspieszenie akcji serca

.. ...borelioza wywoluje glownie kardiomiopatie przerostowa oraz bloki serca co wiaze sie ze zwolnieniem akcji serca ponizej 50/min. U mnie nie wylapano takowej sytuacji. Mam zazwyczaj tetno nie przekraczajace 90 - 93/ min. Raz lub dwa w EKG wychodzily tahykardie zatokowe ok 100/min. Bardzo..

Jak moge zwiekszyc EF?

.. ...wrodzoną wadę serca kardiomiopatię przerostową i dlatego mam takie EF przepraszam ze pytam nie w swoim watku ale mi ef wyszło=0.752 a tu wszczyscy pisza w procentach co to oznacza?? moje EF 60 - 65 czy to jest dobry wynik ?? mam wypadanie płatka zastawki mitralnej. z tego co wiem EF 60 -..

Pieniądze przy kardiomiopatii przerostowej

.. ...Witam mam pytanie, mam kardiomiopatię przerostową, mam 16 lat, i mam takie o to pytanie, czy można jakoś uzyskać pieniądze od państwa z powodu posiadania takiej tej o to choroby czy nie? Bo na leki z własnej kieszeni też trzeba wydać, a tak to zawsze jakaś pomoc i zawsze lżej dla rodziny,..