Kardiomiopatie u dzieci

Migotanie przedsionków

.. ...reumatyczna wada mitralna kardiomiopatia otwór w przegrodzie międzyprzedsionkowej zatorowość płucna operacje kardiochirurgiczne idiopatyczne migotanie przedsionków ( niewiadome pochodzenie ). Migotanie przedsionków spowodowane jest przez organiczną chorobę, która prowadzi z reguły do..

Kardiomegalia

.. ...sylwetki serca może być kardiomiopatia ( rozstrzeniowa, przerostowa, tachyarytmiczna ). Do kardiomegalii może doprowadzić szereg chorób metabolicznych. Dla przykładu, serce dzieci urodzonych przez matki chore na cukrzycę, może być powiększone przez kilka pierwszych tygodni życia. Jest to..

Kardiomiopatia gąbczasta

.. Kardiomiopatia gąbczasta jest pierwotną choroba mięśnia sercowego, zaliczaną przez Światową Organizacje Zdrowia ( WHO ) do kardiomiopatii niesklasyfikowanych. Kardiomiopatia gąbczasta to choroba wrodzona, dziedziczona w sposób nie do końca wyjaśniony i zrozumiały. Odmiana choroby występująca u noworodków..

Przeszczepiono serce 9-miesięcznej dziewczynce

.. ...operację. Cierpiała na kardiomiopatię - wrodzoną wadę serca. Szczegóły przeprowadzonej niespełna tydzień temu transplantacji - pierwszej takiej u niemowlęcia - przedstawiono podczas konferencji prasowej w zabrzańskim szpitalu. Lekarze podkreślali, że najtrudniejsze było znalezienie dawcy..

Przeszczep wspomagającego serca

.. ...niszczącej miesień sercowy kardiomiopatii. Gdyby nie spróbowano przeszczepu, dziecko miało szanse przeżyć najwyżej rok. Przeszczep ( pobrany od zmarłej 5 - miesięcznej dziewczynki ) był zbyt mały, aby całkowicie zastąpić własne, chore serce, jednak pozwolił mu odpocząć. Aby zapobiec..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 32

.. ...kariomiopatie.? W kwestii kardiomiopatii wstepnej odpwoiedzi udzieli echo serca dziekuje. czyli usg serca wystarczy aby wykluczyc kardiomiopatie. mialem robione kilkakrotnie. W duzej mierze tak Panie Doktorze, jakie są rokowania w przypadku nieleczenia dodatkowych skurczów? Pytam o to..

Prof. Walczak - Anin

.. ...której klinice leczą kardiomiopatię i ewentualnie czy ktos może wie, u którego profesora warto sie skonsultować? ( chodzi o życie 19 - letniego chłopaka ) Witam wszystkich bardzo serdecznie, mam do Państwa prośbę - czy może ktoś wie, jak/gdzie można umówić się na konsultację do prof...

Ablacja - kompendium wiedzy - Str. 5

.. ...choruje on na arytmogenną kardiomiopatię prawej komory serca tylko ma dziurę w sercu ( wada którą naprawią ) całkowita zmiana diagnozy dzięki wspaniałej Pani doktor, którą odnalazłam * gdzieś * w internecie czytajac wszystko co możliwe na temat serca - wad i chorób pozdrawiam mk,dziękuję..

Ablacja - kompendium wiedzy - Str. 15

.. ...kardiowerter( ICD )od roku a kardiomiopatie przerostowa mam od urodzenia.Jak ktos ma ochote ze mna pogadac to szukajcie mnie na GG 1907302 Dobra rada:zastanowcie sie zanim zdecydujecie sie na ablacje. Moje zycie przed ablacja:od lipca 2002 do pazdziernika 2003 3 ataki czestoskurczu..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa

.. ...lat mój mąż choruje na kardiomiopatię rozstrzeniową poszukuję opinii osób mających ten sam problem lub wszystkich którzy mogą mi odpowiedzieć na pytanie jak przebiega ta choroba iczego można się jeszcze po niej spodziewać początek choroby to 15%frakcji wyrzutowej obecnie po dwuch latach..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 2

.. ...syn od roku choruje na kardiomiopatie zastoinowa jestem zalamana trudno dotrzec do informacji a gdy pytam wprost lekarzy ci twierdza ze nie niee moga nic powiedziec bo u dzieci jest to wada takzadka ze nie mieli okazji sprawdzic czy moj syn ma szanse dozyc pełnoletnosci jezeli bedzie..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 4

.. ...a już tak cierpi! Ma kardiomiopatię roztrzeniową, czy ktoś mógłby mi powiedzieć jakie są rokowania w wypadku tej choroby. Wiem jest ciężko, bo Miłoszek ma dopiero 6 tygodni, a przez trzy ostatnie leżał w klinice w Katowicach. Proszę o kontakt jal77@wp.pl. witam mam 23 latan od 2 - lat..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 6

.. ...mojego męża stwierdzono kardiomiopatię rozstrzeniową.frakcja wyrzutowa waha się 20 - 25%.dostał leki zakaz pracy,picia,palenia ale od 3 miesięcy nawet leków nie bierze,za to używki jak najbardziej codziennie.jego chorobę stwierdzono przypadkiem jak mu pękł wrzód zołądka a sercowych..

Kardiowerter / defibrylator serca (ICD) - Str. 5

.. ...hej, mam 25 lat oraz kardiomiopatie przerostową z SAM, Dość szybko dostałem się bo zaledwie w ciągu niespełna 2mc do kliniki kardiologicznej na Alpejskiej w Warszawie, można powiedzieć że ślepym zrządzeniem losu i sprowokowany własną ciekawością, która nieustannie szuka odpowiedzi....

Kardiomiopatia gąbczasta prawej komory

.. ...lekarze podejrzewają kardiomiopatię gąbczastą czy ktoś wie co to jest czym się różni od innych kardiomiopatii jakie są objawy jak to się leczy jakie mogą być powikłania w trakcie choroby i czy gdzieś w kraju lub za granicą coś takiego leczy się skutecznie bardzo prosze o jakieś wskazówki..

Kardiomiopatia przerostowa

.. Cierpie na kardiomiopatie przerostową i poszukuje ludzi o takim schorzeniu...fajnie byłoby z kimś takim porozmawiać. Moja małzonka od 15 lat ma zdjagnozowaną kardiomiopatię. Życie jest to poprostu wegetacja, lekarstwa? ,badania, lekaestwa i tak w koło.Bardzo chętnie porozmawiam na ten temat, jak z tym żyć,..

Kardiomiopatia przerostowa - Str. 3

.. ...na forum.Choruje na kardiomiopatie przerostowa. 2 mies. temu mialam wszczepiony defibrylator.Wczoraj na wizycie lekarz zaproponowal kolejny zabieg - ablacje alkoholowa.Czy ktos z Was mial ten zabieg wykonany? Jestem z Lublina a najblizsza klinika,ktora sie tym zajmuje jest na..

Kardiomiopatia przerostowa - Str. 5

.. ...Czy ktoś wie więcej o kardiomiopati arytmogennej dysplazji prawej komory secra? Czy leczy się to tak samo jak przy kardiomiopatii przerostowej?? Witam. Mam 18 lat o tym ze mam kardiomiopatie przerostowa dowiedzialam sie trzynaście lat temu. mam wszczepiony defibrylator, wymieniany 2 razy...

Kardiomiopatia przerostowa - Str. 7

.. ...męża alkoholika i też kardiomiopatię przerostową.Zażywa tylko isoptin i jest pod stałą kontrolą kardiologiczną. cdn. Warto wiedzieć przy kardiomiopatii przerostowej: - absolutny zakaz palenia tytoniu i przebywanie w takim środowisku, - absolutny zakaz przyjmowania narkotyków pomijając..

Przerost serca

.. ...lekarza? czy użył słowa kardiomiopatia przerostowa? za mało iunformacji od ciebie a lewa komora może być większa Byłem nawet u 2 kardiologów poto aby zweryfikować diagnoze. Oboje potwierdzili że mam przerost lewej komory ( nie jest to wada wrodzona ). co jeszcze jest potrzebne poto aby..

Dodatkowe skurcze - Str. 266

.. ...tachykardii może się zrobić kardiomiopatia...ja wariuję słuchajcie - nie przechodzi mi ta tachykardia......Nie wiem karmic dziecko czy barć leki - nawet nie wiecie jaka to dla mnie trudna decyzja. anula nie tylko nadkomorowych..jest to ogólne badanie zaburzeń rytmu .: )anula Ty popadasz..

Kardiomiopatia zastoinowa u 2-latka

.. ...synek od roku choruje na kardiomiopatie zastoinowa ponoc jest to zadka wada u dzieci i lekarze nie sa w stanie powiedziec nam co bedzie dalej jak ta choroba przebiega jestem zrospaczona prosze jezeli ktos ma do czynienia z kardiomiopatia u dzieci prosze o kontakt pestka82@buziaczek.pl a..

Wysoki puls od ponad 80 do ponad 100

.. ...ciśnienia. Okazało się, że ma kardiomiopatię. Inne objawy tej choroby to obrzęki ( u mojego męża nóg ). Zresztą poczytaj sobie o tej chorobie, może odnajdziesz jakieś inne symptomy. Mojego męża nikt nie potrafił zdiagnozować, więc lepiej to ułatwić lekarzom. Wysoki * przyspieszony puls..

Co to jest kardiomiopatia gąbczasta?

.. Witam czy ktoś morze mi mapisać coś o tej chorobie Może Conka udzieli Ci odpowiedzi : http://forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=35361&t=1177960443432 Dziękuję za podpowiedz jednak strona ta jest nieaktywna Aktywna, ale wcześniej musisz się zalogować ( załóz konto gazetowe na stronie www.gazeta.pl ) i..

Kłucie w sercu - Str. 4

.. ...diagnozy, że może być to KARDIOMIOPATIA PRZEROSTOWA, która głownie cechuje sie tymi dolegliwościami. Zerknijcie sobie gdzies na wikipedi albo gdzie indziej bo nie chce was straszyc ale moze byc ta choroba przyczyna naglego zgonu( czesto u młodych osob ), Niestety tez chyba mam ta chorobe..

Kardiomiopatia przyrostowa

.. ...Moja dziewczyna posiada kardiomiopatie przyrostowa , obecnie znajduje sie w USA w Nowym Yorku , lekarze podaja jej jakies leki niestety nie wiem jakie nie znam sie na tym . Przy probie podania leku dostala zapasci i kolejna proba odbedzie sie za tydzien , czy jest szansa ze uda sie ja..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa i jestem nerwowy, wszystko mnie drażni

.. W kwietniu 2005r. wykryto u mnie tą chorobę, zrobiono mi koronarografię,wszczepiono stymulator,zapisano vivacor6.25,2razy dziennie oraz lorista50,1raz dziennie.chorowałem wtedy 3 miesiące i wróciłem do pracy, jednak lekarz rodzinny przekonał mnie że z tą chorobą nie ma żartów, tym bardziej,że pracowałem jako..

Przerost lewej komory

.. ...że badanie w kierunku kardiomiopatii i dała jakieś tabletki. CZy ktoś może mi powiedzieć czy to jest coś poważnego czy nie bardzo?: ) i czy naprawdę nie mogę ćwiczyć?;/ aha mam 20 lat jeżeli to coś znaczy i nigdy nie miałam problemów z ciśnieniem Przerost lewej komory świadczy o..

Wyniki badania Echo serca

.. ...segmentów lewej komory typu kardiomiopatii rozstrzeniowej z ciężkim upośledzeniem parametrów kurczliwości globalnej.EF - 25%.Osierdzie bez zmian.Żyły główne i wątrobowe są poszerzone. Co wynika: Cechy kardiomiopatii rozstrzniowej z powiększenie l lewej komory i lewego przedsionka plus..

Zaburzenia rytmu, rytm bliźniaczy a wysiłek przy porodzie

.. ...miesiące, stwierdzono kardiomiopatię, a skurcze dodatkowe ( w postaci dość długich * napadów * ) bardzo mi dokuczają. Poród był ogromnym wysiłkiem, i ewidentnie przyczynił się do takiego stanu. Zażywam teraz torbę leków i musiałam przestać karmić piersią. Myślę ze powinnaś poprosić o..

Zastawka trójdzielna

.. ...Początkowo stwierdzono u niej kardiomiopatię, obecnie badający ją specjalista orzekł iż konieczna jest operacja ( bądź wymiana - dokładnie nie wiem ) zastawki trójdzielnej Czy na pewno chodzi o zastawkę trójdzielna, ktora wymienia sie na sztuczną w sporadycznych przypadkach? Tak,..

Choroba serca u dziecka (szmery w serduszku i przerost lewej komory)

.. ...mieć nadciśnienie, lub kardiomiopatię. Nawet jesli ma jakąś chorobę to da się je leczyć. http://www.sercedziecka.com.pl/ Czy oprócz powiększenia lewej komory macie jakąs inna diagnozę, podejrzenia ? Serdecznie zapraszam na nasza strone, rodziców dzieci z chorym sercem, przy naszej..

Opuchlizna serca

.. ...Chodzi tu zapewne o kardiomiopatie serca. Może powstać z różnych przyczyn między innymi nadciśnienie tętnicze, wady zastawkowe lub dziedziczna. Serce robi się coraz większe w skutek przeciążenia co prowadzi do spadku kurczliwości i z czasem nie jest w stanie pompować wystarczającej..

Serce starcze a kardiomiopatia gąbczasta

.. ...objaśnienie czy * serce starcze * ( tak określono chorobe serca u kuzynki 35 lat temu )a kardiomiopatia gąbczasta to może być to samo?Dziecko ma taki rodzaj kardiomiopatii więc skoro jest dziedziczna...

Chwilowe kolatania serca i nagłe przyspieszenie akcji serca

.. ...borelioza wywoluje glownie kardiomiopatie przerostowa oraz bloki serca co wiaze sie ze zwolnieniem akcji serca ponizej 50/min. U mnie nie wylapano takowej sytuacji. Mam zazwyczaj tetno nie przekraczajace 90 - 93/ min. Raz lub dwa w EKG wychodzily tahykardie zatokowe ok 100/min. Bardzo..

Nadciśnienie 220/160 przy regularnym braniu leków

.. ...serca , niedokrwienia , kardiomiopati i innych zaburzeń serca , problemów z nerkami . Idę do szpitala na badania ale jakie to nie wiem , mam nadzieję że będzie lepiej : - ) Dochodzę do czterdziestki nie mam nadwagi i prowadzę całkiem normalny tryb życia , chciałbym dostać się na ten..

Ucisk w glowie, szum w uszach, wysokie cisnienie, dziwny wzrok - Str. 4

.. ...serca , niedokrwienia , kardiomiopati i innych zaburzeń serca , problemów z nerkami . Idę do szpitala na badania ale jakie to nie wiem , mam nadzieję że będzie lepiej : - ) Dochodzę do czterdziestki nie mam nadwagi i prowadzę całkiem normalny tryb życia . Pozdrawiam sprobuje tej diety..

Leki na wysokie ciśnienie

.. ...wszystkim . Dostałem kardiomiopati DECOMP.ale jaka to jest to nie wiem ( chodzi mi o ten skrót ) , ja nie mam sposobu Pozdrawiam macready - idz koniecznie do innego lekarza!! Moim zdaniem nie ma zadnego wskazania do podwyzszania dawki leku i to w tak mlodym wieku...co ty bedziesz bral..

Czy niewydolność serca może być dziedziczna?

.. ...niewydolnośc spowodowana kardiomiopatią to moze być dziedziczna, ale nie musi a niewydololnośc po zawale czy długotrwałym nadciśnieniu nie oznacza, zę Ty też będziesz miec zawał, czy nadciśnienie i potem niewydolność - trzeba o siebie dbać w tym drugim i trzecim przypadku a możesz tego..

Powikłania pogrypowe a arytmia - Str. 2

.. ...poważnej choroby serca - kardiomiopatii rozstrzeniowej. Staszku ja też się zgadzam z Tobą,chętnie poczytam zaburzeniach komorowych i niewydolności serca - też mnie to dotyczy.Pozdrawiam: ) Staszek, u mnie tez ten rok uwazam za calkiem niezly choc teraz jest ciut gorzej ale u mnie w..

Czy to nadmiar potasu?

.. ...i1x12,5. i inne leki/mam kardiomiopatię i niewydolność krazenia/.Radzę jak najszybciej sprawdzić poziom potasu we krwi - nawet prywatnie,koszt ok.7 zl.Nadmiar lub za niski poziom potasu jest niebezpieczny.Mi lekarz odstawił Kaldyum i spironol.Pozdrawiam. rece opadaja jak sie to czyta :(..