Kardioselektywne

Nadciśnienie tętnicze u kobiet w ciąży

Nadciśnienie tętnicze u kobiet w ciąży

.. ...kolejności beta - blokery kardioselektywne i labetolol: opóźniają rozwój płodu; jeżeli przed ciążą chora leczona była werapamilem lub lekami moczopędnymi to można takie leczenie kontynuować; ze względu na możliwość teratogennego działania i możliwości wystąpienia małowodzia lub ostrej..

Atenolol

.. ...tachyarytmie ). Beta - blokery kardioselektywne są pozbawione działań niepożądanych wynikających z jednoczesnego blokowanie receptorów beta 2 ( na przykład skurcz oskrzeli, niebezpiecznego szczególnie u astmatyków ). Mogą natomiast w sposób nadmierny hamować układ bodźcoprzewodzący serca..

Betaadrenolityki (beta-blokery)

Betaadrenolityki (beta-blokery)

.. ...metoprolol czy bisoprolol są kardioselektywne, to znaczy oddziałują tylko na receptory beta 1, które są obecne w sercu ( układ bodźcoprzewodzący ). Osobną grupą są beta - blokery mające dodatkowe działania poza blokowaniem receptorów beta. Przykładem jest nebiwolol, nieselektywny beta -..

Betaksolol (Locren, Betabion, Betoptic, Optibetol)

.. ...Betaksolol to beta bloker kardioselektywny, to znaczy że działa głównie na receptory beta 1 zlokalizowane w sercu i jest przez to pozbawiony działań niepożądanych wynikających z zablokowanie receptora beta 2 ( np. skurcz naczyń obwodowych, skurcz oskrzeli ). Betaksolol zwalnia rytm serca..

Acebutolol (Abutol, Abutol long, Sectral)

.. ...grupy beta blokerów kardioselektywnych, co oznacza, że działa niemal wyłącznie na receptory beta 1 zlokalizowane w sercu. Nieselektywne beta - adrenolityki działają także na receptory beta 2 zlokalizowane miedzy innymi w naczyniach krwionośnych ( ich blokada wywołuje skurcz naczyń,..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 2

.. ...propranolol na inne beta bloki kardioselektywne - pytam więc dlaczego ? - nie wiedzą ? kurczę, a ja wiem ! Czy mam takiego pecha i trafiam do konowałów ? mniejsza ! Kwestię lęków zostawiam: metro, place, skupiska ludzi, pogoda, itd. ci którzy chorują, wiedzą oczym mowa. Pozdrawiam ich..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 282

.. ...lepszy lek, bardziej kardioselektywny. I powiedział że to są poważne objawy ale nta niedomykalność nie powinna takich powodować. Pobrałam ten concor ze 4 dni i zaczęła się dopiero jazda jakiej nigdy w życiu nie przechodziłąm... Zawroty głowy i to nie takie że jak usiądę czy się położę to..

Lek Ebivol

.. ...generacji bardzo wysoka kardioselektywnośc czyli działa tylko na serce, pacjent palący papierosy, z astmą z POCHP może go stosowac bo nie powoduje skurczu oskrzeli,świetnie reguluje rytm wiem bo sam stosuje a poza tym nie męczę się jak po innych B blokerach bardzo dobry lek. Ciśnienie..