Kardiowersja farmakologiczna

Migotanie przedsionków

.. ...przewlekle, umiarawiane kardiowersją elektryczną lub oporne na leczenia farmakologiczne ). Napadowe migotanie przedsionków trwa z reguły do 48 godzin. Utrwalone dłużej niż 48 godzin. Nowo rozpoznane migotanie przedsionków może być zarówno pojedynczym incydentem arytmii, początkiem..

Kardiowersja

.. ...farmakologiczną i elektryczną. Kardiowersja farmakologiczna polega na próbie przywrócenia rytmu zatokowego za pomocą leków antyarytmicznych. Kardiowersja elektryczna polega na próbie przywrócenia rytmu zatokowego za pomocą elektrycznej stymulacji mięśnia sercowego. Stymulację..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 24

.. ...prądem ( 200 J. ) bo kardiowersje farmakologiczne już nie pomagają. Czekam zalecane przez wszystkich trzy miechy i idę na nastepny zabieg. I jeszcze do Czytelnika. Migotanie przedsionków złapało mnie podczas maratonu i trzymało przez czternaście kilometrów, czułem się fatalnie. Wszystko..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 25

.. ...przeprowadzono mi 3 kardiowersje. Serce się umiarawiało, ale po kilku dniach wracało migotanie. Powtórnie przeszłam na leczenie farmakologiczne, zaczęłam od opakordenu 200mg, który zażywałam przez pół roku bez sukcesów, bo migotanie wracało. Zażywałam również metocard, isoptin,..

Jakie metdoy leczenia? cordarone lub ablacja?

.. ...udało się umiarowić kardiowersją. Po roku migotania powtórzyły się i zostały umiarowione farmakologicznie. Przez 12 lat miałem spokój, aż do marca br.kiedy to migotania nawróciły. Podejrzewam, że pewne znaczenie ma duży stres jaki towarzyszył mi w zyciu w tym okresie. Z migotaniami..