Kardiowerter defibrylator ICD

Zespół wydłużonego QT (long QT syndrome, LQTS)

.. ...otrzymywać beta blokery nawet w bezobjawowym przebiegu tego zespołu. Dodatkowo stosowane są preparaty magnezu. W przypadku gdy farmakoterapia jest nieskuteczna wszczepia się kardiowerter - defibrylator ( ICD )...

Migotanie komór

.. ...defibrylatora ( ICD ). Jest to urządzenie podobne do rozrusznika, które rejestruje rytm serca i w razie wystąpienia migotania komór przeprowadza defibrylację za pomocą elektrody wszczepionej w mięsień sercowy...

Kardiowerter-defibrylator (ICD)

.. Kardiowerter - defibrylator ( ICD, ang. implantable cardioverter defibrillator ) to urządzenie podobne do stymulatora serca, które wszczepia się u pacjentów grupy zagrożonych nagłym zgonem sercowym ( nagłe zatrzymanie krążenia – NZK ). Są do przede wszystkim pacjenci z napadowymi częstoskurczami..

Zespół Brugadów

.. ...pierwszych trzech odprowadzeniach przedsercowych ( V1 - V3 ). Leczenie zespołu Brugadów polega na zabezpieczeniu chorego przed nagłym zatrzymaniem krążenia. Wszczepia się kardiowerter - defibrylator ( ICD )...

Kardiowerter / defibrylator serca (ICD)

.. ...przerostową,mam wszczepiony kardiowerter - defibrylator.Poznam osoby o * podobnych zainteresowaniach * gg640796. gg640796 Iława Jarek Hello. Też jestem chora, mam podobnie jak Jarek kardiomiopatię przerostową, też mam ICD,bardzo chciałabym o tym porozmawiać z kimś kto jest w podobnej..

Kardiowerter / defibrylator serca (ICD) - Str. 2

.. ...WAM ja mam wszepiony kardiowerter od roku, napewno zyje sie z ,,nim * * * * pewniej ( w sensie ze wrazie czego uratuje mnie ) ale nadal nie jestem jescze z nim do konca oswojona moze dla tego ze mam 28 lat i troche sie go wstydze, a moze dla tego ze osoby ktore poznaje i Im mowie to mam..

Kardiowerter / defibrylator serca (ICD) - Str. 3

.. ...wiem nic o inplantacji kardiowertera ( defiblyrator ). Jak wygląda zabieg, ja się z tym żyje, jakie są zagrożenia, instrukcja obsługi. Proszę o pomoc! Pozdrawiam. Cześć,mam to cacko już od 2 lat i żyje się z tym raczej normalnie,zabieg trwa do godziny i wykonywany jest w znieczuleniu..

Kardiowerter / defibrylator serca (ICD) - Str. 4

.. ...Witajcie mam wszczepiony kardiowerter. W lipcu 2007 roku miałam zatrzymanie krążenia w mechanizmie migotania komór. Jestem po dwóch ablacjach w Lublinie. Niestety one nie dały pozytywnego rezultatu. Nadal mam zaburzenia rytmu. Bardzo szybko się męczę. Biorę na stałe concor10,i..

Kardiomiopatia przerostowa - Str. 6

.. ...mam wszczepiony ICD( kardiowerter - defibrylator ), na szczęście nie miałam żadnych wylądowań, pod koniec roku czeka mnie wymiana.ICD miałam wszczepiane w Warszawie w Instytucie Kardiologii na ul.Spartańskiej a na wizyty kontrolne jeżdżę do Anina do doc.Chojnowskiej. Jak tyle lat żyje..

Wszczepiony defibrylator serca ICD

.. ...3miesiecy wszczepiony kardiowerter,miaiem 2razy ataki [kilka wyladowan]mam migotamie komor jestem na roznych lekach typu opakorden,lekarze zastanawiaja sie nad ablacja.Nigdy nie mialem problemow z sercem zaczelo sie to nagle.Czy ktos ma podobny problem i moze cos doradzic?pozdrawiam. Ja..

Stymulator serca i solarium?

.. ...stymulator a dokladnie kardiowerter defibrylator ale ja niestety nie moge korzystac z solarki ale nie wiem jak ty najlepiej zapytaj lekarza on udzieli Ci najlepszej odpowiedzi Ponieważ mam już drugi ICD i nadal ble wieńcowe zainteres. mnie koro bezinwazyjna. Czy z tym aparatem można..

Kardiowerter defibrylator-ICD

.. Z moim kardiowerterem dzieje się coś złego .Podczas pierwszej Strasznie fajnie udzielilas nam informacji :D. Hmm moze to jest pierwszy przypadek ze ktos zszedl na drugi swiat podczas pisania na tym forum ;P. Troche ironii nie..

Kardiowerter-defibrylator

.. ...ja mają wszczepiony kardiowerter - defibrylator. Ja mam, w czym mogę pomóc ? Ola, jak długo masz już ICD ? Kardiowerter - defibrylator mam dwa tygodnie, z chorobą ( zespół Long QT ) borykam się od 2 roku życia, mam 23 lata. Hej Ola Mam icd od 3 lat : ) Ale zapraszam prywatnie moje..