Kaszel

Inhibitory konwertazy angiotensyny (ACE-I)

Inhibitory konwertazy angiotensyny (ACE-I)

.. ...zwiększeniem stężenia bradykininy we krwi, bóle głowy, niedociśnienie, wysypka, uczucie zmęczenia. Przykłady ACE - inhibitorów: Enarenal ( enalapril ), Accupro ( quinapril ), Prestarium ( perindopril )...

Niewydolność serca

.. ...nycturia ), suchy męczący kaszel kaszel w nocy, ochłodzenie kończyn, kołatanie serca ( uczucie nierównego bicia - potykania serca_, bóle wieńcowe, zawroty głowy i utrata przytomności podczas wysiłku fizycznego. Podział niewydolności serca. Niewydolność serca dzielona jest na niewydolność..

Zator płuc (zatorowość płucna)

Zator płuc (zatorowość płucna)

.. ...promieniować pod przeponę; kaszel, przyspieszone bicie serca; pacjent może odczuwać niepokój. Powikłania zatoru płuc. zapalenie płuca lub opłucnej, zawał płuca, ropień płuca, prawokomorowa niewydolność krążenia...

Antagoniści receptora angiotensyny II

Antagoniści receptora angiotensyny II

.. ...angiotensyny II. niedociśnienie tętnicze, zawroty głowy, szczególnie po pierwszych dawkach preparatu, kaszel, uczucie kołatania serca. Przykłady preparatów: Cozaar ( Losartan potasu ), Aprovel ( Irbesartan )...

Obrzęk płuc

Obrzęk płuc

.. ...częstym objawem jest kaszel, nadmierna potliwość, obserwuje się przepełnienie żył szyjnych; przymusowa pozycja siedząca ( orthopnoe ) - pacjent siedząc na krześle, krawędzi łóżka wykorzystuje dodatkowe mięśnie oddechowe - ułatwia mu to oddychanie; osłuchowo stwierdza się trzeszczenia nad..

Koronarografia

Koronarografia

.. ...nudności, odruchów wymiotnych, objawy uczulenia ( wysypka, zaczerwienienie skóry, kaszel, duszność. Ponadto mogą wystąpić powikłania związane z nakłuciem naczynia, takie jak krwiaki, krwawienia, tętniaki...

Powstawanie blaszki miażdżycowej

Powstawanie blaszki miażdżycowej

.. ...wieńcowych - lipidozy. 3. Kaszowatość tętnic ( atheromatosis ) - ogniskowe zmiany kaszowate w błonie wewnętrznej i sąsiednich warstwach błony środkowej tętnic. 4. Miażdżyca tętnic ( atherosclerosis ) - ogniska stłuszczenia, zmiany kaszowate, stwardnienie ściany tętnic. Naczynie z takimi..

Bóle w klatce piersiowej o podobnym do dławicy charakterze

Bóle w klatce piersiowej o podobnym do dławicy charakterze

.. ...napięcie mięśniowe wywołane kaszlem lub przez pneumothorax. Ból w klatce piersiowej obserwowany podczas próby wysiłkowej może być spowodowany napadem astmy. Zapalenie opłucnej daje ból podczas wdechu. Często daje się wysłuchać szmer tarcia opłucnej. W związku z dwufazowym przebiegiem..

Ból w klatce piersiowej

Ból w klatce piersiowej

.. ...Ból w klatce piersiowej mogą wywoływać choroby odcinka przewodu pokarmowego znajdującego się w klatce piersiowej: uchyłki przełyku, ciało obce w przełyku czy przepuklina rozworu przełykowego przepony...

Duszący kaszel

Duszący kaszel

.. Duszący kaszel może być objawem bardzo wielu chorób. Przede wszystkim należy myśleć o patologiach okładu oddechowego: od stanów zapalnych jak zapalenie oskrzeli czy płuc, poprzez astmę i przewlekłą obturacyjną chorobę płuc ( POChP ) aż po gruźlicę i choroby nowotworowe. Przewlekły kaszel z odpluwaniem..

Enalapril (Benalapril, Enarenal, Ednyt, Enap, Enazil, Epril, Mapryl)

.. ...uciążliwego, suchego kaszlu. Jest to wskazanie do odstawienia ACE - I i zastąpienie ich lekami z grupy antagonistów receptorów aldosteronu ( tzw. sartany ). Leków ACE - I nie należy stosować w ciąży i podczas karmienia piersią. Preparaty zawierające enalapril dostępne w Polsce ( za..

Losartan (Cozaar, Lakea, Lorista, Lozap, Losacor, Losartic, Xartan)

.. ...konwertazy ( np. uciążliwy kaszel ). Leki z grupy sartanów są przede wszystkim stosowane w leczeniu nadciśnienia tętniczego oraz niewydolności serca przy istniejących przeciwwskazaniach do stosowania ACE - I. Sartany są dobrze tolerowane, poza dolegliwościami żołądków - jelitowymi w..

Rak płuc

Rak płuc

.. ...najczęściej pojawia się kaszel, po pewnym czasie dołącza się krwioplucie. U palaczy może dojść do zmiany rytmu kaszlu - kaszel który zwykle występował tylko rano, nagle zaczyna męczyć przez cały dzień. Chory może również być stale osłabiony, może dojść do zmniejszenie się wydolności..

Przewlekła obturacyjna choroba płuc (POChP)

Przewlekła obturacyjna choroba płuc (POChP)

.. ...Podstawowym objawem jest kaszel z odkrztuszaniem wydzieliny z drzewa oskrzelowego. Pojawia się także duszność i spadek tolerancji wysiłku. Rozwija się nadciśnienie płucne. Z czasem uszkodzenie układu oddechowego jest tak znaczne, że chory nie może funkcjonować bez aparatu tlenowego...

Nadciśnienie tętnicze a sól

.. ...neutralny. Słodząc lub soląc kaszkę dla niemowlęcia możemy zaszkodzić jego zdrowiu w przyszłości. Nawyki prawidłowego żywienia wpojone w dzieciństwie mogą przedłużyć życie i poprawić jego jakość. Na szczęście podobnie jak przyzwyczajamy się do soli, możemy się i odzwyczaić - wystarczy..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 12

.. ...obrazu klinicznego ( kaszel, tachykardia ) uznano zatorowośc płucną ( dziecko żyje, ja tez jak widac dzięki Bogu i doktorom ). W tej chwili moja aktywnośc fizyczna jest znacznie ograniczona ( nie moge jeździć na rowerze, plywac , tańczyć itp ). Koronarografii nie chcą mi wykonać bo *..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 35

.. ...funkconowaniu. Mam przy tym tez kaszel, takie uczucie jakbym miala problem ze zlapaniem oddechu i wtedy musze zakaszlec. Cos w stylu zalaskotania jakby. Poza tym czuje te kolatanie, cos w stylu szarpniecia, burczenia, przelewania sie... Napiszcie prosze czy to sa wlasnie te ataki?? Z..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 36

.. Dziewczyny suchy kaszel to jest często skutek uboczny leków. Poczytajcie na ulotkach. Ja tak miałam przy jednym zmieniłam i było ok. Rzeczywiście, niektóre leki mogą wywoływać kaszel - ale po pierwsze - ponieważ leczę się już od kilkunastu lat i stosowałam różne leki i kaszel nie ustępował, po drugie - wg..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 37

.. ...samo jak Ty też miewam kaszel jak arytmia się nasila - taki suchy i denerwujący - ale to podobno typowe, bo wiele osób tak odczuwa. Ja arytmię leczę od 9 lat, więc miałam czas na to by ją poznać, zaakceptować i zignorować kiedy bardzo nie dokucza. Jestem po ablacji ( nie jednej ) i choć..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 62

.. ...o tej porze roku,wie kaszle okropnie,musze powiedziec ze nadwyrezam orgaznim,ale nie boli mnie serduszko,nie mam takich wystrzalow jak to kiedys bylo.czasami pojedyncze ekstrasytolie czyli mocniejsze uderzenie ale po tym zaraz jest wsztstko na swoim miejscu.To normalne dla serduszka. no..

Częstoskurcze napadowe ciągle wracaja - Str. 2

.. ...jest charakterystyczne kaszlnięcie - taka próba powstrzymania rozpędzenia serca : ) W każdym razie jak się już rozpędzi to jest na prawdę nie przyjemnie. Ale próbuję drażnić nerw błędny - podświadomie jak jeszcze nie wiedziałem o co chodzi to kaszlem, czy raczej takim pokasływaniem...

Echo serca - Str. 26

.. ...ostre przeziębienie: kaszel, katar ) pojawiło się migotanie przedsionków. do chwili obecniej nie wiadomo skąd się wzięło... podczas badania ECHO okazało się, że mam powiększone komory. wykluczono zapalenmie mięśnia sercowego oraz tarczycę... czy powinienem się obawiać? proszę o radę....

Echo serca - Str. 52

.. ...gardla przez co amm lekki kaszel iobjawy chwilowego duszenia.Czy to mzoe byc zwiazek z opisanym wyzej echem serca?Chodzi mi o wnioski.Pozdrawiam ~autorro, 2008 - 11 - 22 15:38:54 ( IP: 83.18.1 * * * ) Opisane przez Ciebie objawy sugerują raczej ekstrasystolia komorowe ale z całą..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 38

.. ...działaja na mnie jak rece Kaszpirowskiego hehe. Pozdrawiam wszystkie kolezanki z tego forum.: ): ) Witam kolezani i koledzy: ) Darhmo mam nadzieje ze spedziłas miły dzień urodzinowy. Mi tez sie często zdarzze przy gwałtownym ruchu robi mi sie czarno przed oczami i serce wali mi jak..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 72

.. ...poprawiło .katar okropny i kaszel.Fajnie ze Pani KRYSIA sie odezwala.Tom szkoda ze urlop Ci sie juz konczy bo mogłeś troche odpoczac od pracy a teraz pewnie się stresujesz na sama myśl ze musisz isc do pracy.Głowa do gory.Emilko ja na zawroty glowy bralam lek homeopatyczny - VERTIGOHEEL..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 78

.. ...dziś zaczęłam dopiero kaszleć z bólem w klatce ( do tej pory był katar chrypka i wielkie osłabienie ) do tego bolą mnie plecy . Nie wiem co będzie dziś z moim synkiem ale wczoraj późnym wieczorem miał temperaturę 38,3 poza tym nic go nie bolało nie kaszle . Podałam mu na zbicie temp. i..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 90

.. ...od wczoraj ma katar i kaszle . Krysiu bardzo dziękuję CI za radę spróbuję wieczorem . Doroto możesz spróbować nagietka na pewno Ci nie zaszkodzi ,a może pomóc. witam wszystkich - Gabi moj syn znowu dostał antybiotyk do soboty wlacznie,pewnie jeszcze w przyszlym tygodniu nie pojdzie do..

Nerwica? stwierdzono nerwicę wegetatywną ale nie miałam problemów

.. ...delkatnie, kichanie , kaszel nie ma mowy. Nie mogę się podnosić, promieniuje do lewej ręki. Ból w krzyżu rwa od 17 stycznia to wyniki nerwicy i depresji. Jestem leczona od 18.08.2004r. lekami depresyjnymi, uspakajającymi, na spastyczność i nic nie pomaga. EKG nic nie wykazało a nie mogę..

Ból między żebrami a żołądkiem po lewej stronie

.. ...boleć to straram się kaszleć, bo wtedy serce zostaje pobudozone podobno. Jak ktoś coś wie to piszcie.HEJ: mialem identyczne obiawy... przestraszylem sie .. pojechalismy do szpitala... lekarz powiedzial ze to poczatkowe objawy wrzodow... jak zapobiec.. nie pic alkoholu .. nie palic....

Acenocumarol a inne narządy

.. ...odplunięciu a obecnie przy kaszlnięciach, ślad krwi. Lekarka rodzinna jak i kardiolog przeszły nad tym do porządku dziennego zalecono rutinę. Mnie to jednak zaczyna niepokoić. Czy ktoś miał, ma coś takiego ? mam pytanie czy ktos kto zazywa acenocumarol, nie ma problemow z bolem stawow,od..

Sztuczne zastawki serca - operacja Rosa - aorta 47mm

.. ...pokiereszowanego mostka - kaszlu ), ból był na tyle slaby, że obeszłam się bez środków przeciwbólowych ( poza kroplówką na sali pooperacyjnej oczywiście: ) ). Tydzień po operacji okazło się, że w worku osierdziowym zalega ponad 1,5 cm płynu ( zazwyczaj przy 3 mm odczuwa się duszność! ),..

Sztuczne zastawki serca - operacja Rosa - aorta 47mm - Str. 4

.. ...ludzi przeziębionych, kaszlających itp aby nie załapać zapalenia wsierdzia. Starać się gimnastykować pomimo buli. Zadbać o ranę pooperacyjną często szorować szorstką gąbką z mydłem ( najlepiej szarym mydłem ) mniejsze zbliznowacenie . Starać się jak na szybciej powrócić do normalnego..

Operacja zakładania bajpasów i wymiana zastawki - Str. 3

.. ...juz jesc cos w rodzaju kaszek na mleku tylko narazie jest problem z opuchlizna odwadniaja ja bo strasznie popuchła płakała mi wczoraj ze meczy ja juz to ze non stop cos jest nie tak to zły mocz to za mało go zmeczona juz jest tym wszystkim ale z drugiej strony sie jej wcale nie dziwie...

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 9

.. ...może spać, męczy go kaszel , ciągle napięty brzuch, zawroty głowy... do tego dochodzą bardzo nasilone objawy żołądkowe - mdłości, wymioty. Strasznie się męczy :( Lekarz prowadzący wrócił do tematu przeszczepu i w lipcu idzie do szpitala żeby powtórzyć badania które będą potrzebne do..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 10

.. ...fatalne. Duszności,męczący kaszel, osłabienie, zawroty głowy. Teraz trochę lepiej ale też przychodzą takie momenty w ciągu dnia że jest kiepsko, nasila się kaszel, wymioty, duszności. U niego ewidentnie płyny zalegają w jamie brzusznej bo brzuch ma strasznie twardy, wzdęty chociaż mało..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 11

.. ...zdecydowanie mniejszy kaszel! Przespał noc ( wprawdzie na prochach ale się udało ) a nocy się bał najbardziej. Na wstępie mu powiedzieli że zanim zaczną robić badania do przeszczepu muszą się pozbyć wody! I to chyba faktycznie jest bezpośrednią przyczyną jego męczarni. Oby im się udało!..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 19

.. ...szczególnie w nocy ,uporczywy kaszel , osłabienie itp. po wizycie u kardiolog i zrobieniu Echa - ( Eco serca - Płatki z mitralnej cienkie , przeciwstawne ruchome, amplituda ruchu przedniego płaska miernie obniżona ( DE - 1,55cm.EFsl - 120mm/s ).lewy przedsionek miernie powiększony( 4.7cm..

Po ablacji - Str. 9

.. ...zakaszlałam dość mocno ale to kaszel z przeziębienia i na monitorze widzę jak spada ilość uderzeń mniej więcej po 30 jednostek aż do 60 uderzen na minute nie było to takie umiarowienie jak sprzed ablacji gdie od razu było ze 180 na 60 ale wazne ze sie zatrzymało ale nie załamałam sie i..

Rak płuc (przerzuty z piersi)

.. ...Przestal miec bole i nie kaszle z krwia. To skuteczna metoda! Nic nie kosztujaca! wielu sie wyleczylo. nawet bardzo obloznie chorzy... Znam przypadki z otoczenia, ze ziola nic nie daly. U taty jest widoczna poprawa. To daje nam wiare i sile. Nie moge zniesc swiadomosci, ze tylu ludzi..

Szybkie tętno - Str. 7

.. ...alergia objawia się kaszlem i zwłaszcza teraz kiedy mam problemy z oddychaniem, to nie wyobrażam sobie pływania.Zresztą nie bawi mnie to. Co do częstoskurczy , to pojawiy się jak byłam mała. Nie pamiętam tego, chociaz miałam w sumie 6 lat. Mama mi opowiadała ,że na dworzu była straszna..

Jakie macie dolegliwości nerwicowcy?

.. ...mozecie nabrac wdechu? kaszel? odpowiedzcie prosze bo wszyscy skupiaja sie na sercu a czy jest cos jeszcze? pozdrwiam! oczywiscie najwiecej dolegliwosci odczuwam ze strony serca.ale cos takiego jak ucisk w gardle i czucie tetna tez mnie dotyka.wlasciwie to nie musze mierzyc pulsu zeby..

Po bajpasach - Str. 5

.. ...do ceraty i okropny kaszel 3 lata temu rzuciłem dopiero fajki. Najgorszy był dla mnie trzeci dzień ale potem było każdego dnia lepiej . Ustrzegłem się migotania przedsionków i dzisiaj 9 marca jestem w domu. Wyniki miałem pozytywne . Ale ja przed operacją , czekałem 4 miechy dużo..

Po bajpasach - Str. 6

.. ...Doskwiera mu również duszący kaszel i skarży się na osłabienie prawej ręki. Czy to normalne?! Może ktoś wie jak długo takie objawy mogą występować? Pozdrawiam Hania Witaj Haniu, Ye mn bzo to samo po operacji. Nieastetz konieczna była interwencja psychiatry i psychologa. Bardzo często..

Po bajpasach - Str. 7

.. ...za bardzo, tylko przy kaszlu i kichaniu - unikać. Psychicznie i fizycznie wróciłem dość szybko do formy - tak mi się wydaję. Nie wykonuję cięższych prac fizycznych. Cieszę się z każdej darowanej mi chwili nowego życia i nie myślę o końcu.Dodam jeszcze, że ze mną miał leżał pan z okolic..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 13

.. ...pierwszymi objawami są dlugi kaszel i krwioplucie. Ja naszczescie tego nie mam. Juz strasznei się tym przejmowalem ale wmowilem sobie ze to nie od tego. a co do tych moich bóli to ja raczej rano jak sie przebudę to ich nie mam dopiero po jakims czasie jak wstane, i mam je na wysokosci..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 15

.. ...pozostało.Mam jeszcze ten kaszel od oskrzeli z alergią.Najbardziej męczy mnie ta nieobecność ,może to też od początków astmy.Może to właśnie nasza NERWICA.Moja babcia też ją miała i też żadne badania nic nie wykazywały jak nam wszystkim. czesc Aniu niewyczuwalny puls to normalne przy..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 20

.. ...pulsowanie w klatce, dziwny kaszel czy swist przy ruchu ramion ) i jak wiele osob cierpi na tą chorobe. Tez przeżyłam juz chyba wszystkie etapy tej choroby począwszy od nerowoboli, kołtania serca skończywszy na izbie przyjęc z napadami drgawek i lęków. Dzis mam 20 lat, zaczynam studia,..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 31

.. ...mnie glowa,gardlo,mam kaszel to wtedy skupiam uwage na tych dolegliwosciach a nie ma objawach nerwicy,jasne ze te dolegliwosci sa bardzo silne w moim odczuciu a nizeli sa naprawde,wyolbrzymiam,wymyslam gruzlice,raki..a co do refluksu..tez to mam cofacie sie tresci pokarmowej,uczucie..

Poranne szybkie bicie serca - dlaczego? nerwica - Str. 3

.. ...męka... ból brzucha, kaszel tak silny ze az szarpie zołądkiem, czasem biegunka, blada... a w szkole jak spanikuje to na nic idą nocne zakuwania... poradzcie mi co mam robić bo melisa juz nie pomaga a ostatnie dwa dni w szkole były tak okropne iz wiem ze musze cos z tym zrobic i to..

Czy to nerwica serca? silny ból w okolicy serca

.. ...gdzies gleboko w gardle, kaszel. Podobno RBBB nie boli i jest niegrozny o ile nie ma innych zmian w sercu. Jest tak, ze w sytuacjach stresowych natychmiast czuje sie gorzej. Z pracy zrezygnowalem i cale szczescie, bo kazdego dnia czulem sie gorzej, ale przeciez trzeba sie zmagac z..

Pytania do lekarza, bo to bigeminia z Holtera? - Str. 3

.. ...polega to na tym ze kaszle i nagle mam dusznośc nie moge przez pare minut zlapac oddechy pomocy ! mnie pobolewa w okolicah serca przy stresie i czasami jak oddycham albo jak leze na prawym boku * 12misiek1, 2008 - 08 - 25 12:18:37 Witam serdecznie ! Od długiego czasu mam duszności, takie..

Arytmia serca?

.. ...dziwne objawy, suchy kaszel ( ktory przestaje momentalnie jak sie poloze na lozko ) problemy z zoladkiem i dziwne szarpanie w kladce piersiowej. Po wielu testach powiedziano me ze serca mam bardzo silne, pluca czyste i na kaszel nie ma odpowiedzi. Lecza mnie na nadkwasote zoladka. Nie..

Kołatania serca, to nerwica? - Str. 2

.. ...ok. Z sercem tak jak z kaszelem - jeden objaw, wiele przyczyn. Jeżeli masz napadowe napady lęku, to sugeruje jakiś problem emocjonalny, jakieś stłumione lub ukrywane uczucia, które próbujesz rozładować w ten sposób. Nie ma to nic wspólnego ze stresem. Prosty przykład jak to działa:..

Napady duszności

.. ...mam jakiegoś wielkiego kaszlu, początkowo myślałam że to nerwica, poźniej serce a wyszło co innego więc nie przejmuj się magda pewnie szybko się wyjaśni co ci jest, ja teraz biore leki wziewne i jak mam duszności to sobie psikne i przechodzi może być to astma Na nerwice cierpie juz kilka..

Co się do mnie przypałętało?

.. ...czy chorobowych typu kaszel ani fizycznych typu: niepokoje, pocenie, zmiany temperatury itp. Czy ktoś z obecnych miał może coś takiego i wie co to moze być? Z góry dziękuję. Witaj!!! Miałam to samo co TY!!! na początku paniczny strach ,że to pewnie serce i że zaraz umre. Miałam to kilka..

Do tych którym pomogły betablokery!

.. ...jego brania uporczywy kaszel. Do głowy by mi nie przyszło, by samemu jakiś lek odstawić, czy zmniejszyć albo zwiekszyć jego dawkę! Jeśli się źle czujecie, to idźcie do lekarza. Ja odstawilem już prawie wszystkie leki chemiczne bo one tylko usuwają skutki niszcząc inne organy i powoduja..

Skąd wysokie trójglicerydy? 225 mg co robić? - Str. 2

.. ...NALEŻY spożywać potrawy z kasz ( gryczanej, jęczmiennej ), muesli, miód zamiast cukru, potrawy z warzyw, potrawy z owoców, lecytynę, chrom, L - karnitynę, ząbek czosnku wieczorem, więcej ruchu, gimnastyka, brzuszki, pompki, spacery, biegi po trawie, pływanie, unikać stresu, więcej..

Skąd wysokie trójglicerydy? 225 mg co robić? - Str. 3

.. ...wieprzowe z sosem i kaszą gryczaną lub ziemniaki , kotlet schabowy , także kurczaki ale rzadziej . Unikam całkowicie szynki bo to niestwty same konserwanty - chyba że sobie zrobimy sami .Lubię wypić drinka i to robię bo mimo wieku nie czuję się stara .Kochani połączenie Limphatylu z..

Skąd wysokie trójglicerydy? 225 mg co robić? - Str. 4

.. ...wprowadziłam do meni kaszę gryczaną z sosem wieprzowym i mięsem , jadam kotlety schabowe , unikam całkowicie szynki bo to konserwanty, chyba że sam sobie zrobisz szynkę .Jadam kiełbasę wieprzową na gorąco tylko nie parówki . Wcześniej miałam 360 chol.całkowit. 30 mg dobrego 190 mg złego..

Niebezpieczne dla życia skutki stosowania Prestarium

.. ...zorientował że obrzęk gardła kaszel duszności mogą być związane z zażyciem leku na nadciśnienie. Dopiero młody lekarz podczas przyjęcia na oddział do szpitala powiązał lek na nadciśnienie z dolegliwością która była bardzo dokuczliwa. Po odstawieniu leku dolegliwość pomału ustępowała a..

Niebezpieczne dla życia skutki stosowania Prestarium - Str. 2

.. ...wiązałem tego z uciążliwym kaszlem, który nota bene jest przez producenta ( Servier Polska ) bagatelizowany, jako ustępujący po odstawieniu leku. Następny obrzęk pojawił się po miesiącu, a ja nauczony doświadczeniem pobiegłem szybko do lekarza i udało się zapobiec najgorszemu. Następny (..

Wypadnie płatka zastawki mitralnej a alkohol

.. ...pod łopatkami rano mam kaszel czesto nawet.. jest mi często słabo jak ide do pracy nagle coś mnie zaboli i zaraz myśle ze podne na chodniku to wdety juz wogole panika.. zaczołem mieć problemy z pamięcią zapominam co sie działo wczoraj czasem myli mi sie sen z dniem wczorajszym mysle ze..

Zatorowość płucna i acenocumalor - jak długo?

.. ...wypowiedzi i czuję, że jesteście Państwo tak samo samotni i niedoinformowani jak ja. Mam mnóstwo pytań i borykam się od trzech miesięcy w samotności z dusznością, kaszlem i bólem. Kiedy to się skończy?..

Długość życia po bajpasach - Str. 2

.. ...za bardzo, tylko przy kaszlu i kichaniu - unikać. Psychicznie i fizycznie wróciłem dość szybko do formy - tak mi się wydaję. Nie wykonuję cięższych prac fizycznych. Cieszę się z każdej darowanej mi chwili nowego życia i nie myślę o końcu. ja miałem robione b pasy w dniu 17 12 2009 a juz..

Dodatkowe skurcze - Str. 11

.. ...na parę chwil moje * kaszubowo * ) rozpoczynam moje przebieżki ze sprzętem. Kupiłem dzisiaj pulsometr sportowy( kiedyś używałem podobnego w czasach mojej sportowej świetności: ) )Najfajniejszy w nim jest alarm w momencie przekroczenia zaprogramowanego tętna. Nierówną pracę też wyczuje...

Dodatkowe skurcze - Str. 12

.. ...częściej łapie mnie kaszel - już myślałam * że jaka astma czy co ? * - a to pewnie związek ma z tymi skurczykami * No to NARA...i POZDRO..do ZOBA... : ): )albo do NAPI...: ) Hej, hej! No to Ewka kaszlemy troszkę. Jakby było mało innych objawów! Inna sprawa, że bezpośrednio po kaszlu..

Dodatkowe skurcze - Str. 28

.. ...dokucza i mam przy tym kaszel. Czasami sie tak nasili ze strasznie przeszkadza. Generalnie nic mnie nie boli, nie uciska , nie kluje i nie mdleje. Nie wiem od czego to w sumie zalezy. Gdybys mogla sie odezwac to podaje moj nr gg 1687826 pozdrawiam Wszystkich. Ochochocho! Ale klimacik!..

Dodatkowe skurcze - Str. 53

.. ...powoduje chwilowy napadowy kaszel,serce bije bardzo szybko i bardzo mocno to tak jaby wpadlo w pewien rytm.. czuje sie to mocne szybkie bice bardzo wyraznie szczegolnie w gardle czuje sie rozpieranie w klatce piersiowej. natomiast takychardia nie zaczyna sie dodatkowym skurczem i nie..

Złe wyniki EKG

.. ...od czasu do czasu mam kaszlnięcia serca, jakby się zacinało. Co parę sekund serce gubi puls i następuje mocniejsze uderzenie jakby normalizujące. Ale zdarza się to może raz w tygodniu. Nie jestem gruby, nie mam pracy siedzącej, miałem niedoczynność tarczycy kiedyś i mam dyskopatie...

Powiększenie serca po zawale

.. ...ma przy tym straszny kaszel. ktory trwa juz kilka lat czy to od tego?czy to nibezpieczne...prosze o odpisanie pozdrawiam. to wszystko jest bardzo niebezpieczne. mój mąż ma 33 lata. dwa lata temu był w szpitalu stwierdzono u niego kardiomiopatię, brał leki, jednak nie zdawał sobie sprawy..

Infekcja przełyku i duszący kaszel

.. ...lekki katar,sporadyczny kaszel( troche odpluwanie flegmy )napady pocenia sie i bol glowy. Wezwalem lekaza do domu,nie bylem w stganie udac sie do przychodni( mieszkam na obrzezasz Dublina ).Zauwazylem takze dziwne zmiany na koncu jezyka,jakby poparzenia. Lekaz mnie zbadal i powiedzial ze..

Naświetlanie guza na płucu niebiezpieczne dla chorego serca?

.. ...jest w normie, nawet kaszel się zmniejszył. Jest tylko bardzo słaby. Po dwóch naświetlaniach ( dawka dzienna 2 * 6 minut klatka piersiowa i plecy )zostały one przerwane. Chciałabym wiedzieć, czy można przerywać naświetlania,jeśli tak to na jak długo? Czy jest jakieś minimum naświetleń (..

Dyskomfort w kaltce piersiowej

.. ...paranoja !!!! Czy ktos ma podobne uczucia??? Pozdrawiam, kamil mam też coś podobnego ucisk i pieczenie w klatce piersiowej ( okolice oskrzeli i gardła ) pojawia się tez kaszel.Strasznie mnie to męczy....

Ból po prawej stronie, nasilający w pozycji leżące

.. ...podczas glebszego wdechu, kaszlu czy... smiechu. Mial ktos z czyms podobnym doczynienia? mnie dzisiaj w calkiem normalny dzien zlapal wlasnie taki bol tylko,ze ja czuje ulge jak sie poloze bo gdy siedze lub stoje to ten bol jest niedowytrzymanie a najgorzej boli jak oddycham albo probuje..

Silny ból pod lewą łopatką

.. ...opłucnej ( boli przy kaszlaniu?? ) Musisz koniecznie zrobić zdjęcoe RTG i to powinno wszystko wyjaśnić. Bez zdjęcia i badania ciężko coś powiedzieć A wiec czeka Cie wizyta u lakarza: ) powinnaś się zgłosić do lekarz kardiologa..to moja rada.ja lecze się na serce od ponad 9 lat..i miałam..

Oporne nadciśnienie - Str. 2

.. ...nie pozadane..suchy kaszel , zawroty glowy itd..i teraz bez leków mam takie samo cisnienie jak poprzednio...tzn nawet jak mam 150 to za chwile sie uspokajam posiedze i zawsze mam po chwili 125 na 70 ( ? ) dziwne..konkluzja ze jak siedze spokojnie to mam niskie a jak mierze po chodzneiu..

Ból głowy nad okiem - Str. 2

.. ...został bardzo rzadki kaszel ( na katar - otrivin ) i codziennie mam stan podgorączkowy. Jakieś 4 dni temu bolała mnie prawa kość policzkowa. Potem przeszło. Wczoraj miałam ból w lewym łuku brwiowym, lecz lekki. Dziś o 14.00 czy 15.00 znów bolało mnie nad okiem.. ta kość.. wzięłam..

Duszący kaszel

.. ...dręczy ją ciężki duszący kaszel.Występuje nie tylko podczas wysiłku ale także podczas snu!Diphergan nie pomaga!Ludzie pomocy co może pomóc? Witam . Prosze natychniast zrobić USG serduszka.. Kaszel to czesta zapowiedź , że coś nie tak z zastawką.. Wiem to niestety z własnej praktyki...

Kłucie w sercu w ciąży

.. ...boku, ani sie smiac czy kaszlec lub oddychac. Do tego lewa reka zdretwiala o wiele mocniej od prawej. Od czego to sie dzieje? Jak zlikwidowac to klucie? POMOZCIE. Boje sie ze to juz za dlugo i ze moze mi zniszczc serce. Prosze o rady. Ja juz nie moge tego dluzej zniesc - straszny bol...

Czy dieta optymalna (Kwaśniewskiego) jest zdrowa? - Str. 2

.. ...sie boczek, smalec, kaszanka, salceson, mnóstwo jaj jak najlepszego gatunku, pasztet i zniknął chleb, makarony, kasze, wszelakie łakocie, słodkie owoce itp. Moja rodzina oczywiście pełna sceptycyzmu a nawet obaw przygląda się temu co robię. Przecież to rewolucja w żywieniu, wywrócenie..

Objawy depresyjne, czy to nerwica serca?

.. ...niepokoj w okolicach serca, kaszel oraz... biegunke... potem jakos mi przeszlo niestety po 2 tyg bo jakiejs obfitej kolacji bylo to samo: - ( ... odwiedzilam dwóch internistow, kardiologa mialam w tym najgorszym samopoczuciu EKG, ostatnio mialam USG serce i lekarka stwierdzila ze mam..

Płyn w osierdziu

.. ...migotanie przedsionków, kaszel, wysoką gorączkę do 40 stopni. Obecnie przebywa w szpitalu. Proszę o pomoc w zdiagnozowaniu jak bardzo jest to poważne. Niestety lekarze nie za bardzo wiedzą co robić i nie udzielają mi żadnych konktretnych informacji o stanie zdrowia brata. Będę wdzięczna..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 8

.. ...odchrząknęłam ani nie kaszlnęłam! Mówię Wam jak sie ciesze że całe zebranie przetrwałam zupełnie normalnie. Pozdrowienia Ela. No tak! Zupelnie pominelam to ziewanie!! To uczucie dlawienia w gardle probuje sie wyzwolic poprzez ziewanie, dlatego wrecz musze ziewac. Ziewam podswiadomie i..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 15

.. ...dzien ... w sumie jak kaszlesz czy kichasz to nie jest to rownoznacznie z gruzlica : ) Nie zrozum mnie zle - nie chce Cie straszyc, ale jestes na forum ludzi przewrazliwionych i podane informacje traktujemy czasem z przesadzona dociekliwoscia gdy faktycznie moga one nic nie znaczyc badz..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 24

.. ...to taki sam efekt jak kaszel przy przeziebieniu czyli fizyczny objaw jakichs tam nieprawidlowosci w funkcjonowaniu organizmu. Ta sama analogia odnosi sie do rokowan - nikt normalny nie wierzy, ze kaszel zostaje do konca zycia tak Ty musisz uwierzyc. ze niepokojace Cie objawy predzej czy..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 65

.. ...masz przy tym silny kaszel??? Lepiej nie szperaj po ksiązkach i internecie bo ci się tylko pogorszy. Ania79 mam to samo wogóle to myśle że całe to życie to pomyłka. Zawsze miałem takie myśli nawet przed rozpoczęciem tej choroby. Może rzeczywiście tylko w ten sposób umacniałem w sobie to..

Brak pulsu wyczuwalnego

.. ...wstalam,zaczelam sie ruszac i mocno kaszlec i w koncu serce zaczelo walic 120 na min. nie wyczuwalam tetna przez jakies 10 - 15 sekund mialam blade usta , szum w uszach i bylo mi slabo ale przechodze wlasnie grype i moze to mialo wplyw na moje samopoczucie? dodam ze miewalam..

Latanie samolotem po ablacji

.. ...wyczuje ze sie zaczyna to kaszel lub gwaltowny wydech ( albo kilka ) od razu pomagają. czasem ( moze ze 3x do roku ) zdarza sie tak ze nie uda mi sie tego opanowac i wtedy taki napad trwa minutke czy trzy, nigdy dluzej. ale potem przechodzi jak troche pokaszle lub sie posmieje ; ) co do..

Marihuana, czy alkohol? co tak naprawde gorsze dla serca? - Str. 5

.. ...np:piaskiem,cukrem,jakimś pyłem,kaszką manną, solą itp.tylko po to żeby komuś dać nie 1g czystego skuna tylko 0,6g.tak teraz tną w chu.. a wracając do tematu palę już ze 6lat - 4z tego dzień w dzień( nie licząc tego co wyćpałem z twardych przez ten czas praktycznie wszystko do tego..

Marihuana, czy alkohol? co tak naprawde gorsze dla serca? - Str. 8

.. ...poci. Ma strasznie suchy kaszel I to od paru lat I nie Daje sie tego wyleczyc jeżdże z nim po lekarzach z tym kaszlem I nic konkretnego żadnej przyczyny I żadnej poprawy ostatnio to nawet zapalenie rtkań mial pare razy zapalenie oskrzel . Strasznie pluje czarnymi harhami . Muwi ze go..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 19

.. ...najgorsze jest kichanie i kaszel - trzeba sciskac mostek - ale nie jest tak zle : ) ) ) ) Nie denerwuj się.Z czasem po operacji wszystko minie.NIe należy się zastanawiać tylko iść na tę operację.Oczywiście że jest lepiej i to bez porównania.Głowa do góry i strach wypędzić.Po każdej..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 34

.. ...przed, bez problemów z kaszlem, wodą w nogach, męczeniem się. Jeśli ta zastawka puściła i tak duża jest niewydolność to ryzyko zapewne jest duże, iż po kilku miesiącach i tak będzie konieczna operacja. Lekarz na razie doradza nie mówić pacjentce co się szykuje. Mam zamiar jeszcze..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 35

.. ...prawie go nie ma, ale kaszel czy śmiech to była tragedia, nie wspomnę o kichaniu. A co najgorsze - dwie rzeczy: spanie na wznak i uczulenie od plastrów i przyklejanych elektrod. Sama operacja - na szczęście niewiele pamietam, główne wspomnienie z pobytu na bloku po operacji to straszliwe..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 36

.. ...boli mnie gardło i mam kaszel. Leczę się sama - tabletki do ssania, czosnek. Oczywiście chodzę do pracy. I tylko się zastanawiam, jakie tego będą skutki??? Napiszcie jakie są Wasze doświadczenia, jak się leczycie w przypadku przeziębienia, sami, czy idziecie do lekarza po antybiotyk?..

Drżenie ciała, mięśni, juz sama nie wiem jak to nazwać

.. ...przelyku,mam potrzebe kaszlu i oddech taki ciezki i chrapiacy. Czy ktos moze sie wypowiedziec, pomoc,cos zalecic? Gdzie sie udac? Strasznie sie tym denerwuje. Boje sie smierci juz panicznie. Dziekuje. Kasia nerwy kochanie jeszcze raz nerwy zacznij myslec w tym czasie o czym innym od tego..

Drżenie ciała, mięśni, juz sama nie wiem jak to nazwać - Str. 4

.. ...się fatalnie katar , kaszel i zapewne po tym wszystkim opryszcza na ustach mi wyjdzie a tak apropo asiu ja też pochodzę z trójmiasta ( bardzo kocham to miasto ) teraz mieszkam w wielkopolsce , ale w gdańsku mam rodzinę. Tak sobie czasmi myślę , że może to dzieje się tak po traumalnych..

Drżenie ciała, mięśni, juz sama nie wiem jak to nazwać - Str. 37

.. ...bicie serca - wymusić kaszel, ale przy zamkniętych ustach, powtórzyć kilka razy taką serię, pomaga na 100% ). A potem to tylko szukanie przyczyny ( psychicznej ) aby leczyć przyczynowo a nie tylko objawowo. Ale jeszcze do tego nie doszliśmy. Niemniej z relacji psychologa wynika, że..