Kaszel po zapaleniu płuc

Zator płuc (zatorowość płucna)

Zator płuc (zatorowość płucna)

.. ...promieniować pod przeponę; kaszel, przyspieszone bicie serca; pacjent może odczuwać niepokój. Powikłania zatoru płuc. zapalenie płuca lub opłucnej, zawał płuca, ropień płuca, prawokomorowa niewydolność krążenia...

Bóle w klatce piersiowej o podobnym do dławicy charakterze

Bóle w klatce piersiowej o podobnym do dławicy charakterze

.. ...napięcie mięśniowe wywołane kaszlem lub przez pneumothorax. Ból w klatce piersiowej obserwowany podczas próby wysiłkowej może być spowodowany napadem astmy. Zapalenie opłucnej daje ból podczas wdechu. Często daje się wysłuchać szmer tarcia opłucnej. W związku z dwufazowym przebiegiem..

Duszący kaszel

Duszący kaszel

.. Duszący kaszel może być objawem bardzo wielu chorób. Przede wszystkim należy myśleć o patologiach okładu oddechowego: od stanów zapalnych jak zapalenie oskrzeli czy płuc, poprzez astmę i przewlekłą obturacyjną chorobę płuc ( POChP ) aż po gruźlicę i choroby nowotworowe. Przewlekły kaszel z odpluwaniem..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 318

.. ...lepiej. Catullus,pytasz o kaszel...Przez kilka m - cy chodziłam do lekarza chorób płucnych ,poniważ sądziłam,ze kaszel jest pozostałością po zapaleniu oskrzeli.Badania oczywiście były dobre.Dopiero przejście na psychotropy,spowodowały,ze kaszel zniknął. Słodkich snów Wam życzę kochani...

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 522

.. ...nic poza tym,nawet nie kaszlał. Okazało się ,że to nie grypa lecz bardzo silne zapalenie płuc. Stracił przytomność,z powodu niedotlenienia.Dobrze ,że teściowie tak blisko ode mnie mieszkają . Tesciowa zadzwoniła z płaczem a ja w kapciach i na krótkim rękawku pobiegłam wystraszona i..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 733

.. ...rozchorowały się na dobre. Kaszel jak diabli. Ale tylko nebulizacje. Niestety w sylwestra z dwoma naraz do lekarza leciałam. Młodszy nie mógł za nic odkasływać i ledwo oddychał, a starszy ryczał na uszy. Obaj dostali antybiotyki i diagnoza: obaj zapalenie płuc, starszy lżejsze, ale za to..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 903

.. ...dochodzi do silnego kaszlu , który przechodzi w zapalenie płuc , lub do duszności . Kilka razy siniała bo nie mogła złapać oddechu . Córka nie nadaje się do przedszkola i to jest stwierdzenie lekarza pulmonologa . Ustaliliśmy iż bedę z nią chodziła na takie zajęcia , które nie ingerują z..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 976

.. ...załatwiałam mimo iż kaszlalam i miałam gorączke ( dzięki temu doprowadziłam się do zapalenia płuc ). A jak powinnam leżeć to tez jakoś miał wszystko w nosie . Jestem już wszystkim zmęczona , mam serdecznie dośc walki z człowiekiem który powinien być moim oparciem - takim jakie ja staram..

Nerwica w ciąży - Str. 95

.. ...dzieci? Kurcze ciągle coś kaszlą. W święta obaj mieli zapalenie płuc i ja z nimi. Ale poza przeziębieniem teraz wszystko dobrze. Też rozrabiają. Starszy chodzi do przedszkola, a młodszy 18 marca skończy roczek: ) Zasuwa na czworaka jak pirat drogowy. Próbuje stawać, ale jeszcze nie za..

Ból mostka??

.. ...promieniujacy na zebra. Czesto kaszle - ostatnio mialem robiona spirometrie i rtg pluc - wszystko w normie - tylko jakies zapalenie oskrzeli i antybiotyk. W czasie ruchu ( praca czy spacer... ) nie odczuwam jakichs dolegliwosci. Miewam podwyzszone cisnienie do ok.160/90 Co to może byc,..