Ket w moczu

Ketoza

.. Ketoza jest stanem, w którym dochodzi do nadmiernego wytwarzanie ciała ketonowych. Są one obecne w surowicy i w moczu chorego. Wynika to z patologicznego przestrojenia metabolizmu glukozy i tłuszczów. Rozwija się kwasica metaboliczna. Kwasica ketonowa może być wywołana ciężkim zatruciem alkoholowym,..

Badanie moczu

.. ...białka, glukozy, ciał ketonowych i urobilinogenu. Wynik badania dostarcza także informacji na temat ewentualnej obecności leukocytów, erytrocytów i komórek nabłonkowych. Zestawienie wyników tego prostego i taniego badania z objawami prezentowanymi przez pacjenta pozwala na trafne..

Dieta wysokotłuszczowa (ketoza) a serce

.. ...Pojawiają się ciała ketonowe w moczu. Czy ketoza ma rację bytu na dłuższą metę?? Czy spożywanie dużej ilości tłuszczu przy jednoczesnej niewielkiej podaży węglowodanów, oprócz tego, że może doprowadzić do zakwaszania organizmu, może także przyczyniać się do powstawania miażdżycy, skoro..

Krew i mocz - co oznaczają te wartości?

.. ...NEGATIVE BIL: NEGATIVE KET: NEGATIVE SG: 1.010 pH: 7.0 PRO: NEGATIVE URO: 0.2 E.U./dL NIT: NEGATIVE BLO: NEGATIVE LEU: 3+ http://badaniamedyczne.fm.interia.pl/morfologia.html lekarz ci lepij powie!! lekarz ci lepij powie!! ale moim zdaniem to masz złe wyniki pozdro negative - znaczy ,że..

Wynik moczu negatywnie

.. ...~ bilirubina, ciala ketonowe,azotyna - nieobecne nablonki plaskie - pojedyncze w.p.w. krwinki biale - poj w.p.w. pasma sluzu - nieliczne bakterie - nieliczne w prep. ps jestem sportowcem i robilem badania sportowe no i gardzo dobry wynik, urobilinogen troszeczke zkontaktuj sie z lekarzem..

Nerwica w ciąży - Str. 230

.. ...lekarze stwierdzili, że te ketony w moczu to z diety i nie ma się czym przejmować, bo kwasica cukrzycowa to jest przy jakichś bardzo wysokich cukrach a nie przy moim 139. ( tylko skąd oni wiedzą, jaki mam teraz cukier, badanie miałam 4 tyg temu ). Natomiast na płytki bede dostawać w..

Wyniki krew, mocz a migdałki?

.. ...obawiam to zawartosci KET w moczu oraz podwyzszonych wynikow ASPAT i ALAT.Od kilku dni bola mnie wszystkie stawy oraz mam bole w lewej stronie klatki piersiowej. Czy na powyzsze badania i stan zdrowiamoze miec wplyw ze od ponad miesiaca czasu jestem faszerowany roznymi antybiotykami (..

Wynik badania moczu

.. ...bilirubina: - urobilinogen: - ketony: - proteiny: - azotyny: - glukoza: - pH: 5,0 Ciężar właściwy 1,030 leukocyty: - Mikroskopowa analiza osadu: Nabłonki wielokątne : liczne Nabłonki okrągłe: pojedyncze Krwinki białe: 4 - 5 w polu widzenia Składniki mineralne: szczawian wapniowy śluz -..

Morfologia krwi i badanie moczu - jestem zaniepokojona

.. ...wykryto glukoza - w normie ketony - nie wykryto urobilinogen - w normie bilirubina - 1 mg/dl leukocyty - nie wykryto erytrocyty - nie wykryto nitraty - nie wykryto kwas askrobinowy - nie wykryto nie wiem co moze być powodem troche zawyzonych wynikow, czytałam, że przyczyna moze byc..

Powracający ból mostek szyja

.. ...pobolewać ( za dużo ciał ketonowych ) a lovrall n anadciśnienie oraz objawy dławicowe ( zapobiega zatorom ) i w związku z tym zastanawiam sie czy go odstawić gdyż boję się ze moga to być objawy wieńcówki :( Dodam jeszcze iż miałem robione badania krwi i moczu i wszystko poza ciałami..

Leukocyty i erytrocyty w moczu

.. ...PRO neg GLU neg ASC + KET neg UBG norm BIL neg Inne śluz - usiane pola Leukocyty - 1 - 3 w polu widzenia Erytrocyty - świeże i wyług. - 1 - 3 w polu widzenia Inne - bakterie - usiane pola Martwią mnie leukocyty i erytrocyty. Od paru dni mam obajwy ze strony układu moczowego. a co lekarz..

Wyniki badań krwi i moczu

.. ...Urobilinogen: w normie Ciała ketonowe: nieobecne Nabłonki płaskie: pojedyncze w polu widzenia Leukocyty: obecne w polu widzenia w ilości 1 - 3 Kryształy ( 1 ) szczawiany wapnia ... pojedyncze w preparacie BIOCHEMIA Glukoza: 5.03 Potas: 4.19 Sód: 144.90 Magnez: 1.13 IMMUNOCHEMIA TSH -..

Interpretacja wyników badań. Czy lekarka miała rację?

.. ...neg GLU norm ASC neg KET neg UBG norm BIL neg + komentarz w tyłu karteczki którego nie jestem w stanie odczytać, a lekarka nawet na niego nie zerknęła... Lekarka twierdzi, że to od miesiączki, ale czy to możliwe żeby na 6 dni przed nią wykryto krew w moczu? ( jakby co mam 19 lat ) jeśli..