Kinaza kreatyny

Enzymy sercowe (markery martwicy mięśnia sercowego)

.. ...zawału serca należą: kinaza kreatynowa ( CK ), frakcja mięśniowa kinazy ( CK - MB ), mioglobina, troponiny ( TnT i TnI ), dehydrogenaza kwasu mlekowego ( LDH ). Najbardziej swoisty dla zawału mięśnia sercowego jest wzrost stężenia troponin oraz aktywności CK - MB. Istotny wzrost tych..

Badanie CK (kinaza kreatynowa)

.. ...Badanie stężenia CK ( kinaza kreatynowa ) wykonywane jest z próbki krwi. Kinaza kreatynowa jest enzymem występującym w mięśniach, jej stężenie wzrasta w chorobach przebiegających z ich uszkodzeniem. Należą do nich różnego typu zapalenia mięśni, miotomie, dystrofie mięśniowe. Poziom CK..

CK-MB

.. ...rytmu serca!! CK - MB to kinaza kreatynowa. Nalezy ona do enzymow sercowych. Oznaczamy je chcąc wykluczyć lub potwierdzic zawał serca. Wcale się nie dziwie,że chcieli Cię zatrzymać w szpitalu - w końcu to naprawdę powazna sprawa. Nie wiem,jakie mialaś zaburzenia rytmu,więc niestety..

Cholesterol i triglicerydy

.. ...bólów.I zbadał CK - kinaz ę kreatyny - okazało się ,że wielokrotnie przewyższa górną granicę normy.Wtedy odstawił.Ale wątrobę trzeba było ,,naprawiać ziołami odtruwającymi.Zwłaszcza,że pogorszył się bardzo wzrok.Lekarz mówił,że to ze wzrokiem to nie ma nic wspólnego,ale ma.Po odstawieniu..

Wąskie naczynia krwionośne oka

.. ...tramwaju wśiąść.A CK - kinaza kreatyny podniosła się do 900 !!!Rzucił to wszystko,zmienił lekarza,doprowadził wątrobę do porządku i prawie codziennie pływa.Ruch spowodował schudnięcie [bardzo zeszczuplał] cholesterol ma 220 ,a pozostałe b.dobre.Czuje się doskonale,ma kondycję,mimo..

Wysokie stężenie trójglicerydów poziom 717

.. ...łydki i wątroba.Ck - kinaza kreatyny po statynach wzrosła mu do 400,a po kolejnym miesiącu do 880!!! Odstawił i zastosował dietę wg.artykułu w internecie pt.,,Cholesterol i trójglicerydy * * S.Gromadzkiego.Dużo ćwiczy i stosuje nadal dietę.Schudł 7 kg,co nie jest bez znaczenia.Dziwi mnie..

Drżenie ciała, mięśni, juz sama nie wiem jak to nazwać - Str. 22

.. ...nazywają się: LDH, CK - kinaza kreatynowa oraz mioglobina. Podwyższony poziom swiadczy o tym, ze coś złego dzieje się z mięśniami np. ulegają atrofii, czy też rozpadają się albo jest jakiś stan zapalny. Zleciła mi to neurolog. Ta mioglobina tylko jest droga - 35 zł, pozostałe za około..

Szukam wsparcia - tachycardia, nadciśnienie, trójglicerydy - Str. 2

.. ...zrobić badanie CK - kinaza kreatyny.Używać wyciąg z karczocha i nalewkę ziołową venoforton. wszystko mnie boli nie czuje bicia serca tylko bije z lewej strony a z prawej nie bije musze wziąc duzo skierowan do lekarza. 1 do kardiologa, 2 do gastrologa a 3 do tyrologa lekarza od tarczycy..

Kłucie w okolicy serca i pieczenie klatki

.. ...a w szpitalu mialem kinaze kreatynowa 253( norma 24 - 204 ) ale nastepnego dnia bylo w normie! No i ostanio dosyc czesto palilem marihuane!!! prosze o pomoc!!! czesc Lepiej przestań palić maryhe i papierosy bo naprawdę przed 30 można narobić se kłopotów. Zanim zaczniesz coś robić..

Miażdżyca żył kończyn dolnych

.. ...całk.,HDL,LDL,trójglicerydy,CK - kinaza kreatyny.Jak cos nie tak,przeczytaj artykuł pt.,,Cholesterol i trójglicerydy * * .Bad. cholesterolu kosztuje 21 zł.prywatnie.I wszystko wyjaśnisz.Dopiero z wynikiem idż do lekarza.Napisz ,co ci wyszło.Jak masz wysoki cholesterol,to nie daj się od..

Borelioza czy nerwica?

.. ...ci na wzrok i na wątrobe.Idż do okulisty,niech ci rozszerzy żrenice i zajrzy do środka. zrób sobie badanie krwi Alat i aspat ,CK kinaza kreatyny - - - - - to pokaże stan wątroby czy nie jest uszkodzona...

Jak to jest z tymi lekami?

.. ...leki ,od których CK - kinaza kreatyny po miesiącu skoczyła mu na 400,ale lekarz mimo zgłaszanych dolegliwości gastrycznych dalej kazał brać lek i za miesiąc zbadać CK kinaże.Było ponad 800.Wtedy kazał odstawić lek ,bo doszły jeszcze okropne bóle łydek.Na ulotce pisało ,że lek może..

Drętwienie

.. ...krwi na wątrobę - CK - kinaza kreatyny po 2 miesiącach brania leku sześć razy przekroczyła górną granicę normy.Lekarz lek odstawił.Przeszedł na dietę obniżającą cholesterol i do tej pory się tak odżywia,ale uszkodzenie wątroby zostało.Nogi wróciły do normy po odstawieniu.Powinienes..

Badania krwi i moczu

.. ...jeszcze badanie CK - kinaza kreatyny 32. a teraz wyniki badan moczu: kolor - żółty, glukoza - nb, ph - 6,5, ciężar właściwy - 1,010, białko l.ślad, urobiligen - w normie, leukocyty ok.2 - 4, nabłonki płaskie - b.liczne wpw, bakterie - liczne wpw, fosforany bezpostaciowe - liczne w prep...

Nadciśnienie

.. ...powikłań. Pozdrawiam CK kinaza kreatyny 132 ( min 23 max 195 ) Gamma GT 19 ( min 10 max 45 ) Czy to coś mówi o nerkach? Kardiolog kiedyś stwierdziła nadciśnienie ( zrobiła tylko pomiar ciśnienia, żadnych innych badań ) i przepisała mi jakieś lekarstwo, a po miesiącu miałem robione UKG i..