Klatka piersiowa mostek

Sztuczne zastawki serca

.. ...torakotomii ( otwarcie klatki piersiowej po przecięciu mostka w linii środkowej ciała ). Podczas operacji stosowane jest krążenie pozaustrojowe. Krew pacjenta jest przetaczana do specjalnej maszyny gdzie ulega utlenowaniu i oczyszczeniu z dwutlenku węgla i metabolitów. Zastawka może być..

Metody operacyjne by-passów

.. ...torakotomii ( otwarcie klatki piersiowej poprzez rozcięcie mostka ), zatrzymaniem serca i podłączeniem do krążenia pozaustrojowego ( sztucznego aparatu płuco - serce ): pomost żylny aortalno - wieńcowy ( ACVB ); ominięcie zwężenia tętnicy wieńcowej za pomocą pomostu z tętnicy piersiowej..

Kardiowersja

.. ...przykładana do ściany klatki piersiowej na lewo i do dołu od lewego sutka ). Rzadziej wykorzystuje się ułożenie elektor tył - przód ( elektrody przyklejane: pierwsza do mostka, druga między łopatkami pacjenta ). Istnieje również możliwość wykonania kardiowersji od wewnątrz przy użyciu..

VAD (urządzenie wspomagające czynność komór serca)

.. ...chirurgicznego otworzenia klatki piersiowej poprzez sternotomie ( rozcięcie mostka ). Pompa może być umieszczona we wnętrzu klatki piersiowej, w jamie brzusznej, pod powłoką skóry brzucha lub na zewnątrz ciała chorego. Czas, na jaki instaluje się VAD może być różny - od kilku dni nawet..

80 proc. zgonów z powodu zawału serca można zapobiec

.. ...pacjentów jest to ból w klatce piersiowej, umiejscowiony za mostkiem, ośrodkowo. Nie mija on nawet po podaniu nitrogliceryny. Chorzy określają go jako piekący, rozrywający, gniotący, ściskający. U 30 proc. pacjentów ból promieniuje do ramienia, ale może też do pleców, żuchwy, brzucha...

Podejrzenie zespołu WPW

.. ...towarzyszył temu tez ból klatce - dawno nie miałam długiego czestoskurczu więc nie pamietam: )Mnie czasem - w późniejszym etapie strasznie bolały plecy - jakby ktoś mnie walił młotem po nich... To jest taki śilny dosyć nacisk odczówalny na klatce piersiowej jakby ktoś cały czas mnie..

Podejrzenie zespołu WPW - Str. 5

.. ...pobiciu ( duszenie, obrażenia klatki piersiowej, mostka ) wykryto u mnie arytmię , a później po szczegółowych badaniach WPW... czy to pobicie mogło spowodować to .. czy to przypadkowa zbieżność wydarzeń..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 124

.. ...jego kłucie, - bóle w klatce piersiowej na wys. mostka i tak jakby za mostkiem od strony pleców ( okropne - mam ich dość ), - duszności ( płytki oddech, czasem myśle ze sięduszę ) - okropne Napiszcie mi proszę czy to normalne objawy?? W chwili obecnej biorę tylko 0,5 tabletki xanaxu..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 138

.. ...Miewam jakies bole w klatce piersiowej,albo odczuwam taki scisk po prawej stronie , albo taki niepokoj w mostku, ale juz rzadziej. KOlatania juz dawno nie mialam. Lekarka powiedziala mi ,ze ta moja wada serca mam juz od urodzenia, co mnei bardzo zdziwilo.Troche juz na tym swiecie zyje i..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 404

.. ...świsty gdzieś jakby na klatce piersiowej/oskrzelach, utrudniony oddech... Czasem boli mnie gdzieś w okolicach mostka, mam też często nerwoból zlokalizowany jakby na lewym oskrzelu... Od dwóch dni w nocy czuję jakbym miała bezdech. Wydaję mi się, że w ogóle nie mam odruchu oddychania...

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 735

.. ...objawy są takie:Bol w klatce piersiowej klucie z lewej strony jak by serce bolalo bol z lewj strony pod żebrami przyduszanie w mostku i nagle pieczenie w srodku krótkie ale jest bol zolodka strach przed smiercia zawroty glowy drgawki itd.Powiem ze robilem wyniki krwi usg serca holtera..

Szybkie tętno - Str. 14

.. ...morfologia i zdjęcie klatki piersiowej pozdrawiam Dorota choruję na częstoskurcz nadkomorowy 3 lata temu miałam najgorszy atak w moim życiu bicie serca miałam 250/min. trwał ok. 2 godz.drętwiała mi klatka piersiowa i miałam problem z oddychaniem lekarz przerwał częstoskurcz przez ucisk..

Arytmia - dziwne dolegliwości? - Str. 2

.. ...zauwazylem tez ze na klatce piersiowej widze pulsowanie ( mostek ) serca - tzn mostek pulsuje wyraznie - jestem dosyc chudy - 181cm wzrostu 62kg wagi - moze to dlatego mial ktos z Was cos takiego? pozdrawiam Ja przyjmuję nowoczesny Cipramil i czuję sie po nim doskonale!!! Ilość skurczy..

Gniecenie w mostku

.. ...mialam caly czas ucisk w klatce piersiowej,poszłam do lekarza zmierzył mi cisnienie 16080 i zaraz zrobił mi EKG,powiedział,ze wyglada mu to na nerwicę bo serce lata jak oszalałe i ponownie zmierzył mi cisnienie ,ktore juz było w normie 13080.dostałam leki;Propranolol 40mg dwa razy..

Jakie macie dolegliwości nerwicowcy?

.. ...dlonie i stopy, bol w klatce piersiowej na srodku mostka, lub klujacy serca, bol pomiedzy lopatkami , dretwienie rak czasem nog, tachycardia, dodatkowe skurcze serca, jakby brak mozliwsci przelykania sliny, potworne zawroty wglowie, niepokoj, tetno nawet do 180 na minute, bol brzucha,..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 89

.. ...zanotowałem : silne kłucie w klatce piersiowej, ponad mostkiem po lewej i prawej stronie, słabsze klucie w mostku, drętwienie lewej ręki i prawej nogi, suchość w ustach, drżenie rąk, bladość na twarzy, zimne poty, zawroty głowy. W szpitalu stwierdzili, po badaniach krwi i ekg, że to nie..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 169

.. ...tzn.po lewej stronie klatki piersiowej w mostku oraz nad nim samym.Do tego dochodza bole rąk( z tyłu w okolicach tricepsa u jedniej jak i z drugiej strony lub jednoczesnie ),nagłe wzrosty parametrow ciśnienia i pulsu do okolo 160/170na 100 lub wiecej...choc nie jest to reguła bo te skoki..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 174

.. ...objawy - pieczenie i bóle klatki piersiowej i za mostkiem, uczucie tracenia przytomności, duszności, mrowienie twarzy, szyi, kończyn. Cały czas myślę, że mam jakies choroby, że cos się stanie, że umrę i w ogóle nie potrafię o niczym innym myślec. Nie biorę żadnych leków a od otoczenia..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 200

.. ...prędzej mialem bóle klatki piersiowej i w mostku ale troche ustalło.Robilem przeswietlenie klatki i wszystko ok, i wyniki krwi i moczu tez ok.Juz sam nie wiem co mi jest z dnia na dzien coraz gorzej sie czuje caly czas mysle o tym nie moge normalnie zyc.POMÓZCIE Tomek, ty masz objawy..

Poranne szybkie bicie serca - dlaczego? nerwica

.. ...tylko pojedyncze, bóle w klatce piersiowej i plecach, krótkie przeszywania szpadą, długie gniecenia koło mostka, duszności. Mało tego - właściwie każdy sygnał organizmu odczytuję jako ciężką chorobę. Przerabiałam już różne nowotwory, wylewy i ataki. Dodatkowo do tego serca wychodowałam..

Arytmia zatokowa

.. ...źle czuję: boli mnie klatka piersiowa, mam uczucie ucisku w mostku, bóle lewego ramienia i pleców na odcinku piersiowym. Niestety nie mgę się narazie wybrac do tej pani doktor bo mieszkam w innym mieście. Czy to może być prawda. Faktyczne mam problemy z zatokami( ciągły katar, zatkany..

Pomocy! już zdesperowany jestem

.. ...ustąpiło a teraz mam bóle w klatce piersiowej ( słyszałem że przy zawale jest ból w mostku ) ja mam często bóle: kłucie po lewej stronie ( pod sutkiem ),ból pod mostkiem - w górnej częsci brzucha,a także czasami z prawej strony na wysokości mostka a także na wysokości zołądka - tylko..

Pomocy! już zdesperowany jestem - Str. 6

.. ...mnie ból z lewej strony klatki piersiowej często trudny do zlokalizowania niemniej zdecydowanie z lewej strony, ból duszący i twający nieprzerwanie 24/h, nigdy nie przemieszczający się w kierunku zamostkowym. Trwał na początku krótkie odcinki czasu i zanikał ,aby powrócić po pewnym..

Analiza wyników testu wysiłkowego

.. ...skarżyłem się na bóle w klatce piersiowej – raz w okolicach mostka ( podczas treningu ), raz bardziej po lewej stronie ( w nocy przed snem ). Najczęściej występował on podczas wysiłku wraz z towarzyszącym od razu zaczerwienieniem twarzy i uczuciem duszności ( podczas ciężkiego..

Ból w klatce piersiowej, silny ucisk na mostek

.. ...jakiegoś czasu mam bóle w klatce piersiowej, a dokładnie odczuwam to jako silny ucisk na mostek, na początku bóle pojawiały się rano ( z pozycji leżacej na plecach nie mogłam się podnieść, dopiero po przewróceniu sie na bok było to możliwe ) jednak teraz bóle pojawiają się o różnych..

Ból w klatce piersiowej, silny ucisk na mostek - Str. 2

.. ...z oddychaniem,ból w klatce piersiowej. Leczono mnie na nerwice itp. Dzisiaj wróciłam od lekarza...okazało się ze zapada mnie się mostek do środka;/co powoduje ucisk w klatce piersiowej oraz na mięsień sercowy( częściowo ) spowodowane jest to skrzywieniem piersiowo - lędźwiowym..

Pulsowanie na skórze klatki piersiowej

.. ...ze po lewej stronie klatki piersiowej widac jakby * podnoszenie * sie skory w czasie uderzenia serca ? nie jest to przypadkiem jakis objaw nadcisnienia plucnego lub czegos podobnego? przosze o pomoc .. pozdrawiam Jakby serce Ci przestało bic to minęłoby pulsowanie na skórze ( rozumiem że..

By-passy jak jest po operacji?

.. ...dolegliwości bolowych w klatce piersiowej ), pacjent wraca do normalnosci i do pracy. Nogi moga puchnąc , gdyz do by - passów pobierane sa żyly z tychze, dlatego koniecznie trzeba ćwiczyc i rehabilitowac się. Jak każdy zabieg sa możliwe, także w tych czasach powiklania ( np. niewydolnośc..

Dodatkowe skurcze - Str. 68

.. ...tego dusznosc i ucisk w klatce piersiowej po prawej stronie blizej mostka,no i chrzakanie,jesli tak dalej bedzie wybiore sie do poradni zdrowia psychicznego,jak jeszcze czytam ze komorowe skurcze sa niebezpieczne...boje sie tym bardziej ze trzech braci mojego ojca zmarli na nagle..

Ból w mostku tak mocny, że nie mogę się ruszać

.. ...ruszać/przekręcać/wyginać klatką piersiową, bo strasznie mnie tam boli, to takie niby ukłucie po prawej stronie mostka. boli mnie podczas stresu, lęku, nerwów, napięcia itp. A i jeszcze jak uciskam mostek to też odczuwam ból ale zupełnie inny niż tamten. czasem też jak przychodziłem z..

Bóle serca w ciąży

.. ...Mam dziennie bóle w klatce piersiowej które nasilają sie podczas arytmi!! Boli mnie tak jakby z prawej strony w okolicy mostka ale dosc wysoko - czesto mnie kłuje serce, boli. szczypie. Zobiono mi echo serca i wyszlo niby ok, za wyjątkiem przepływu krwi przez zastawke mitralną..

Bóle (ciśnięcie w mostku) klatki piersiowej

.. ...występuje w okolicy klatki piersiowej a dokładnie na mostku tak jakby ktos mnie cały czas cisnał w tym miejscu czasami zdaza sie mi o tym nie myslec i jest mi troche lepiej,bole te mam od nie dawna czy to moze byc zwiazane z nerwica??poradzcie jesli wiecie cos na ten temat. witam..

Potworny ból mostka i pleców

.. ...i przechodzi bol do klatki piersiowej a puzniej az do szyji.Bol jest okropny nie mozna odechu zlapac i sciskajacy.Teraz mam tak : 1 dzien mnie boli a 2 dni przerwy biore silne leki przeciwbolowe nawet troche pomagaja.Oczywiscie bylam z tymi objawami u lekarza i powiedzial mi ze to..

Kardiomiopatia czy nerwica?

.. ...czas odczuwam bóle w klatce piersiowej ( okolice serca i nie tylko ), w okolicy mostka, miewam duszności. Co dzień coś mnie boli - muszę brać leki uspokajającę, bo tak się denerwuję że dostanę zawału. Bardzo często zdarza mi się zasłabnąć z tych nerwów. Jeśli ktoś jest mi w stanie pomóc..

Do którego roku życia rośnie serce?

.. ...troszkę zdeformowaną klatkę piersiową ( wklęsła ) i serce rozrastająć się jeszcze powoduje ten ból. W czasie badania rtg żołądka widziałem jak serce bijąc uciska przewód przez który płynie płyn z gardła. I to wydaje mi się powoduje ten ból w czasie przełykania, ale tak jak wcześniej..

Dziwne bóle w środku mostka

.. ...okropne bole plecow klatki piersiowej ,kazde stapniecie noga nasila bole mam rowniez czeste odruchy wymiotne ,EKG jest ok nie jestem w ciazy i ginekologicznie tez ok nerki zdrowe a ja prawie mdleje z bolu.pomozcie. Edyto, a czy bierzesz tabletki antykoncpecyjne lub jakieś hormony? Albo..

Niedomykalność zastawki mitralnej - Str. 2

.. ...dość spora blizna na klatce piersiowej i pikające bramki na lotnisku ( mostek mam zszyty platyną ). Mam tylko jedną ważną radę do Was - zdrowo się odżywiajcie i dbajcie o wagę, nie ma nic gorszego niż nadwaga przy wadzie serce. Trzeba regularnie badać się ( ja do 18 roku życia co pół..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma?

.. ...mnie z prawej strony klatki piersiowej i czasem robi mi sie duszno?Nie uspokaja mnie to że lekarze mówia mi ze to nerwica, napiszie prosze czy ktoś z Was ma coś takiego jak ja!!!! witam Ja mam tez podobno nerwicę serca , robiłem tylko Ekg 2 x , i wyniki wyszły dobre - a objawów mam coraz..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 30

.. ...okropne pieczenie w klatce piersiowej wtedy zazwyczaj mysle ze mam zawal i wtedy zaczynaja sie kłopoty:( zycze powodzenia i mam nadzieje ze uda nam sie uciec przed ta okropna choroba Pozdrawiam Musze sie Was o cos spytac powoedzcie mi czy jak macie ataki pieczenia w mostku i osłabienia..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 62

.. ...pić i dziwne uczucie w klatce piersiowej..Po kilku miesiącach walki z tym zaczołem powli panować nad nerwami kiedy mineło mi ta gula w krtani, dodam że strasznie mi chuczało w głowie... nagle zaczeło mnie kuć w okolicy serca mostek klatka piersiowa z tyłu prawej łopatki.. Po w sumie..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 97

.. ...pytanko: czy przy bólach w klatce macie również takie pieczenie pośrodku mostka jakby ktoś przyłożył żelazko albo jakiś żar od środka? Jesli tak to jak z tym sobie radzicie? I do tego wszystkiego mrowienie rąk, głowy i twarzy? Bardzo często przy bólach w klatce piersiowej, ściskaniu..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 17

.. ...zastawki bez otwierania klatki piersiowej. Ponoć w Radomiu i gdzieś jeszcze. Chodzi o zastawkę aortalną O ile wiem to Rzeszów to robi bez rozcięcia mostka. W Zabrzu facet miał robione bajpasy z nacięciem pod zebrami - ale to też musi byc jakoś umiejscowione odpowiednio chyba. Ja miałem..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 48

.. ...tlumaczyl to przy duzej klatce piersiowej wskazane jest to rozciecie pod piersia poniewaz taka klatka trudniej sie zrasta i jest mozliwosc jej pekniecia po rozcinanym mostku. Co do prowadzenia auta to jest niezalecane nawet do pol roku od operacji, a zatem polecam jednak wstrzemiezliwosc..

Drżenie ciała, mięśni, juz sama nie wiem jak to nazwać - Str. 3

.. ...uczucie takiego ucisku w klatce piersiowej,mostku,czasem klucie w mostku,zatykanie uszu,tak,jak przy zmianie cisnienia... i szereg jeszcze podobnych objawow.Podsumowujac to wszystko - WRAK CZLOWIEKA.Majac 39 lat czuje sie jakbym miala 2 razy wiecej.To chyba cos nie tak?Mialam wczesniej..

Ból w klatce piersiowej po alkoholu

.. ...19 ) ma dziwne bóle w klatce piersiowej w okolicy mostka, jakby ktoś ustał na nim. Pojawia się to zazwyczaj po spożyciu napoju alkoholowego ( np. wódki ). Sama twierdzi, że ból ten potrafi trwać około 10 - 15 minut. Widać, że silny jest bo dziewczyna strasznie cierpi. Zaczęło się to..

Kręgosłup, nerwy i zawał serca

.. ...Od dawna mam bóle w klatce piersiowej,dokładnie mostek.Ból promieniuje do lewej ręki i rozlewa się pod łopatkami.Lekarz wyklucza serce,powiedziała,ze jestem za młoda,mam 34 lata.Zrobiłam sobie prywatnie badania:morfologia i Ob.Okazało się ,że OB miałam znacznie podwyższone,więc lekarz..

Mostek mięśniowy nad LAD

.. ...niewielkie bóle lewej części klatki piersiowej - okolicy serca, lewego barku, ale tych dolegliwości nie odczuwam jako czegoś groźnego. Natomiast mam duże kłopoty z tolerancją wysiłku ( 35 lat ), bóle w klatce piersiowej, uciski i trudności z oddychaniem w trakcie i po wysiłku. Zażywam..

Bóle lewej strony klatki piersiowej

.. ...mnie dziwnie boleć w klatce piersiowej po lewej stronie w okolicy sutka i ból promieniuje do pachwiny i ręki. Czasami mnie bola 2 wolne żebra. A dzisiaj miałem ucisk w mostku ( po treningu siłowym ) i wpadłem w panike. Moja mama jest lekarzem miałem robione wszystkie badania i wszystko..

Bóle w mostku, klatce piersiowej i plecach

.. ...strona mostka ) i wyzej w klatce piersiowej oraz w plecach miedzy lopatkami.Bol jest meczacy,nie moge pracowac.Bylem u lekarza to zalecil mi brac tabletki przeciwbolowe.( obecnie przebywam w Anglii ).boje sie ze to cos powazniejszego a nie wiem co zrobic. Pomozcie!! Miałam to samo , 2..

Nerwica i jej pierwsze objawy

.. ...poddenerwowana, mam * kluske * w klatce piersiowej, w okolicach mostka, cały czas jakbym sie czegos bała. kłuje mnie w klatce i w plecach. raz mialam napad lęku, cała zrętwiałam, serce mi waliło i myslałam ze umieram. to bylo poznym wieczorem, nie moglam zasnąć, cala sie trząsłam...

Trójglicerydy, wysoki poziom

.. ...Od dawna mam bóle w klatce piersiowej,dokładnie mostek.Ból promieniuje do lewej ręki i rozlewa się pod łopatkami.Lekarz wyklucza serce,powiedziała,ze jestem za młoda,mam 34 lata.Zrobiłam sobie prywatnie badania:morfologia i Ob.Okazało się ,że OB miałam znacznie podwyższone,więc lekarz..

Silna nerwica - sam nie wiem co się ze mną dzieje - Str. 9

.. ...zanotowałem : silne kłucie w klatce piersiowej, ponad mostkiem po lewej i prawej stronie, słabsze klucie w mostku, drętwienie lewej ręki i prawej nogi, suchość w ustach, drżenie rąk, bladość na twarzy, zimne poty, zawroty głowy. W szpitalu stwierdzili, po badaniach krwi i ekg, że to nie..

Moje boje, czy to na pewno nerwica?

.. ...objawiał się kłóciem w klatce piersiowej powyżej mostka po lewej i prawej stronie, drętwieniem lewej ręki, zawrotami głowy, ogólnym uczuciem słabości, niemożnością złapania oddechu. Pojechałem na izbę, gdzie wykonano podstawowe badania w kierunku sprawdzenia stanu serca ( ekg, enzymy..

Drutowanie mostka po operacji serca a rezonans magnetyczny

.. ...klipsy po operacjach na klatce piersiowej, drutowania, wszczepiony rozrusznik, protezy metalowe. Względnym przeciwwskazaniem do badania MR jest obecność sztucznej zastawki serca, klipsów naczyniowych, oraz metalicznych implantów ortopedycznych: sztucznych stawów, drutów, śrub i..

Ucisk w mostku, a badania EKG nic złego nie wykazały

.. ...trochę inny tzn tez w klatce piersiowej ale chwilowy i raz z jednej a raz z drugiej strony. Nieraz będąc gdzieś w większym skupisku ludzi wyjaje mi się że zaraz zemdleje ale nigdy na szczęście tak się nie stało. Ciśnienie mam w normie. Czy ktoś wie co to może być i ewentualne jak to..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 502

.. ...mi tylko zrobić rtg klatki piersiowej i mostka a gdzie usg brzucha i dalsze badania?. W poniedziałem sama się zgłosiłam do poradni ortopedycznej , tam wykonali mi rtg kręgosłupa szyjnego i oczywiście wyszło skręcenie - kazali przez 3 tygodnie nosić kołnierz ortpedyczny i L4 na 4 -..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 1234

.. ...byłam na prześwietleniu klatki piersiowej ( wynki w porządku ), tydzień po RTG zaczęły mnie z kolei nękać duszności, bóle mostka, bóle żeber, czułam się jakbym miała zaraz się udusić,bałam się, ze umrę ;( i zaczęłam panikować, że to moze jakiś zator płucny lub ciężkie zapalenie płuc - ta..

Bajpasy metodą MIDCAB

.. ...nazwać operacją przez dziurkę od klucza - pozostaje po niej niewielka blizna i można szybko wrócić do normalengo życia, pracy, sportu ( nie ma potrzeby ograniczenia ruchu, gdyż mostek nie musi się goić )...

Niedomykalność zastawki aortalnej i zwężenie mitralnej

.. ...na klamry zczepioną klatkę piersiową i to strasznie boli. Co o tym sądzisz, ile czasu ten ból się utrzymuje? Ja za pierwszym razem nie miałam zczepianego mostka - miałam wtedy 15 lat i być może to mój wiek decydował o tym w jaki sposób ten mostek był zrobiony. Przy 2 - ej operacji - fakt..

Duszności i ból w klatce, a wyniki dobre

.. ...znowu neka mnie ból w klatce piersiowej, uczucie dusznosci ucisku na mostek,kłucie z lewej strony,czesto nie moge spac bo mam dusznosci, zaraz sie denerwuje i jest ino gorzej... zrobiłem sobie ECHO SERCA i wyszło dobrze, byłem u kardiologa i zrobił mi osobiscie EKG i wyszło dobrze,..

Kłucie i pieczenie w mostku

.. ...gdzie uciskalo i dawalo bol promieniujacy do klatki piersiowej bol w mostku itd a teraz basenik rowerek i takie tam i wszystko jest ok ale serduszko przede wszystkim nalezy spradwzic pozdrawima Cie `pawel..

Brak tchu i częste ziewanie - Str. 13

.. ...ręcegłównie str lewa i klatka piersiowa, mostek. od lat mam problem z przewlekłym nieżytem żołądka. Właśnie zaczęłam brać brać PANZOL zawieraPANTOPRAZOL. Moja koleżanka brała CONTROLOC było to z 8 lat temu. Wiem, że nigdy nie uskarżała się na duszności a miała stwierdzone w gastroskopii..

Bóle po lewej stronie pod żebrami - Str. 3

.. ...wszystko tak samo bole w klatce piersiowej ponizej mostka lewa strona promieniujacy na plecy ,wiec wczoraj sie okazalo ze to trzustka a ten bul nie przestaje odrazu na to trzeba ponoc czasu odpowiednia dieta no i uzupelnienie pierwiastkow nic wiecej nie moge poradzic najlepiej do lekarza..

W młodym wieku się zdarza zawał serca? jestem panikarą - Str. 3

.. ...miałem ostatnio ból w klatce piersiowej, ból za mostkiem,. przyjechało pogotowie po mnie. na miejscu zrobili mi EKG i jakies inne badania. niby wszystk odobrze. dostałem także zastrzyk na rozkurcz mięśni. czy bóle w klatce mogą też byc spowodowane tym że mam nie domykalność zastawki..

Dziwny ucisk w górze klatki piersiowej

.. ...ucisk w górnej części klatki piersiowej ( tuż poniżej początku mostka ). Dodatkowo pojawiają się ( czasami ) serie krótkich ukłuć wzdłuż linii mostka oraz nieznaczny ucisk przy głębszym oddechu. Wykonane trzykrotnie EKG nie wykazuje żadnych odchyleń od stanu normalnego. Dość dziwne jest..

Bóle w klatce

.. ...zaczyna prawy ,,cyc * czym moze byc to spowodowane? czy powinienem isc do lekarza? chce jeszcze dodac ze jak rano wstaje to mnie nie boli najbardziej kluje pod wieczor . Z gory dziekuje za wszystkie odp...

Ból (kłucie) pod lewym obojczykiem aż do górnej części mostka

.. ...albo wypinam delikatni klatkę. Gdy naciskam na napięty mięsień piersiowy to nie odczuwam w tym miejscu bólu. Przy schylaniu do wiązania butów również odczuwam ten ból spotkał sie może ktoś z czymś podobnym??? ja mam cos podobnego... :/ nie moge napiąć klatki bo czuje ból w piersiowym..

Kołatanie, ale poniżej serca?

.. ...kołatania po lewej stronie klatki piersiowej tak mniej więcej w miejscu gdzie kończą się żebra. Im bardziej się stresowałam, tymbardziej odczuwałam te kołatania. Jednak serca znajduje się w środpiersiu za mostkiem, nie zaś przy końcu żeber. Czy ktoś wie, co to mogło być? Ewentualnie -..

Zdejmowanie klamer po operacji na sercu - na czym polega?

.. ...mialem przeswietlenie klatki piersiowej. Tak ze jezeli mostek byl przeciety to klamry juz zostaja w/g Mnie. pozdr. Kochana nie wiem czy powinnam sie wypowiadac bo mnie operacja dopiero czeka ale poznalam juz Pania ktora sciaga szwy i klamry.Bardzo denerwuje sie przed operacja tak wiec..

Bóle w okolicy aorty w górnej części mostka

.. ...powiedziane. Prześwietlenie klatki piersiowej było robione?? Witaj Michał! Skoro masz takie podejrzenia, że może to być tętniak aorty i codziennie dojeżdżasz do pracy z Radomia do Warszawy, to czemu nie skorzystasz z konsultacji kardiologów z Instytutu Kardiologii w ANINIE?Pozdrawiam..

Wynik tomografu serca - poszerzona sztuczna aorta?

.. ...WYNIK BADANIA * * * KLATKA PIERSIOWA/AORTA - ANGIO * * * Badanie wykonano przed i po dożylnym podaniu środka cieniującego. * * * Satn po zabiegu kardiochirurgicznym z widocznymi szwami metalowymi w * * * obrębie * * * mostka. * * * Aorta piersiowa w części wstępującej poszerzona na dl...

Nerwica i dziwne objawy? - Str. 2

.. ...,w normie ) - bol w klatce piersiowej ( lewa strona ,czasem mostek ) - uczucie slabosci - uczucie utraty przytomnosci - dretwienie lewej nogi - i kilka innych. Oczywiscie biore leki Lexapro i Xanax ,co daje jakis skutek.Moge po nich w miare funkcjonowac,ale daleko mi jeszcze do..

Niskie ciśnienie i wysoki puls

.. ...męczę, czuję także ból w klatce piersiowej w okolicach mostku, nasila się przy głębszym wdechu, miewam czasami straszne bóle głowy i nieregularne miesiączki ( ostatnio bardzo obfite ). Zaniepokoiło mnie to, ponieważ objawy miałam już dawno lecz od jakiegoś czasu zaczęłam je coraz..

Ból w klatce piersiowej w okolicy mostka

.. ...problem dotyczy bolu w klatce piersiowej w okolicy mostka,bole pojawily sie ok pol roku temu gdy pracowalem jeszcze za granicai wlasnie przez to musilaem wrocic do polski poniewaz bol byl niedowytrzymania i do tego dochodzily jakies lęki .niewiem moze przed smiercia,mialem robione ekg 6..

Ból, pieczenie szyji i mostka

.. ...od szyji w dol srodek klatki piersiowej i rece w łokciach :( A sprawdzałeś przy tym jakie masz ciśnienie,ja na twoim miejscu bym poszła do kardiologa.Bo jeśli to serce to bym tego nie lekceważyła.Sama mam kłopoty z sercem i jestem pod kontrolą kardiologa oczywiście poszłam prywatnie bo..

Bóle w mostku oraz calej klatki piersiowej kosci

.. Przez dłuży czas bolał mnie mostek przy dwiganiu jakiegos ciezaru przed siebie o mniej wiecej 5 - 10 kg wadze byl konczyl sie w samym srodku mostku po miesiacu podnioslem cos cieszego ok 30 - 40kg strzelilo mi co w plecak na wysokisci momstka niemoglem ruszac glowa w dul taki uczucie jka by ktos mi miesnie..

Życie w ciągłym strachu

.. ...paskudne uczucie ciężaru na klatce piersiowej w okolicy mostka, płytki, szybki oddech oraz nagła potrzeba wypróżnienia - zazwyczaj jest to biegunka. Kilkukrotnie lądowałem z takimi objawami na izbie przyjęć - standardowa pomoc polegała na wykonaniu EKG, które było dobre, podaniu leku..

Tężyczka, co robić?

.. ...zdrętwienie pleców. I ból w klatce piersiowej. Dziś właśnie wstałam z dość mocnym bólem na wysokości mostka, który rozchodził się trochę na boki. Nie jestem w stanie się teraz ruszać, głównie rękoma, schylać się, wykręcać, głęboko oddychać, bo boli bardziej. Wczoraj strasznie mi *..

Nie wiem co mi jest! Opisuje swoją historię i czekam na wypowiedzi!

.. ...dostałem takiego bólu w klatce piersiowej ze nie wiedziałem co się dzieje ! Miałem uczucie ze umieram ! Zaczęło bić mocno serce ucisk na mostku i duszności ! Rodzice położyli mnie na wersalce i zadzwonili po pogotowie !! Po jakiś 2 minutach zaczęły przechodzić mnie dreszcze Az doszło do..

Moje objawy! kto ma ochotę pogadać?

.. ...cukier, przeswietlenie klatki piersiowej, ekg serca... wszystkie wyszly mi dobrze, niektore w normie! sama nie wiem czemu jak zle sie czuje mam objawy takie tak: - kolatanie sreca - bole glowy - lęki - bóle w mostku - trudnosci z oddechem - mdłościk - omdlenia - słabości - wogoel czasem..

Ból w klatce przy nacisku

.. ...czasu odczuwam bol w klatce piersiowej na wysokosci mostka ( troche powyzej ) przy nacisku ( w odopowiedniej pozycji np jak jestem mocno zgarbiony, wysilku lub zmianie pozycji lub kichaniu. Szczegolnie np jak sie mocno zgarbie i wypuszcze cale powietrze z pluc. Tez odczuwam ten bol przy..

Ból klatki piersiowej, również przy nacisku

.. ...dni odczuwam bóle w klatce piersiowej,powyżej mostka. Ból nie przeszkadza jeśli siedzę lub się poruszam, jednak jeśli się nachylam lub podnoszę rękę do góry to wyraźnie czuję niezbyt mocny jednak odczuwalny ból. Ból występuje również jeżeli naciskam ręką powyżej mostka. Co może być tego..

Ból w klatce piersiowej (w mostku) 2 mc po By-pasach oraz kłopty ze snem

.. ...sie rany na nodze i klatce piersiowej, powstale obrzęki ran, arytmia serca, wysoka temperatura, spadki cieśnienia itd. Dziś jestm już w domu rany ladnie sie goja jednak nadal martwi mnie pewien problem. Odczuwam bardzo intensywne bóle w klatce piersiowej a konkretnie w mostku. Mam..

Bóle po rzuceniu palenia

.. ...rowniez boli mnie w klatce piersiowej a raczej wrazenie pieczenia i tak jakbym mial tam goraczke pod mostkiem oraz na plecach tak jakby bolaly mnie pluca nie wiem co sie dzieje czy to cos z sercem? Czy to normalne objawy przy rzuceniu palenia dodam ze rano czuje sie super bole nasilaja..

Nerwica czy coś innego?

.. ...kręgosłupa ) - bóle w klatce piersiowej ( czuje kłucie w mięśniach koło serca na wysokości pachy, oraz kucie w sercu ) - ucisk mostka - bóle mięśni - czasami czuję sie osłabiony - czasami bardzo łatwo wyprowadzić mnie z równowagi - strach przed tym że mi cos powaznego dolega.. Mam 18 lat..

Dziwne skurcze w klatce - przełyk albo serce?

.. ...dziwnego ataku skurczów w klatce piersiowej, raczej nie było to spowodowane sercem, a przypominało jakby ktoś złapał mi za coś pod mostkiem i zaczął tym ruszać, stopniowo od dołu do góry, może lekko po lewej stronie, pewnego rodzaju drgania 1 - 2 cm pod skórą. Trwało to około 2 - 3..

Nie zrośnięty mostek po operacji bypassow 3 miesiące od operacji

.. ...mostek nie zrósł się. Klatka piersiowa szczegolnie w nocy mnie boli a ruchliwość mostka bardzi mi przeszkadza. Mam wrazenie ze klatka mi drętwieje. Jak myslicie kiedy i czy bede musial poddac sie kolejnej operacji * zszycia * mostka. Tak jak wspomnialem jestem 3 mc po operacji moze..

Ucisk w mostku i częste głębokie wdechy

.. ...dni mam coś nie tak z klatką piersiową. Na początku miałem klucie na prawym płucu później na lewym a teraz uciska mnie mostek. Mam też tak że często muszę brać głęboki wdech bo czuje jak by brakowało płucom powietrza czy jakoś tak. Pierwszy raz jak miałem te kłucia nie wiedziałem co ze..

Duszności, wysoki puls i osłabienie

.. ...jeszcze dodatkowo bóle w klatce piersiowej w okolicy mostka. Zgodzę się z kolegą Wojtek83 iż może to być zespół barlowa ( wypadający płatek zastawki mitralnej ). Zobacz tutaj: http://www.poradnia.pl/specjalisci/wywiady/382 - prolaps - mitralny - czyli - zespol - barlowa Proszę idź do..

Szybkie bicie serce - amfetamina

.. ...masz uczucie * lęku * w klatce piersiowej i napięte wszystkie nerwy w mostku to neurolog,jeśli jednak bardziej dokucza ci serce idź do kardiologa. Nie bój się prawdy,każdy popełnia błędy, Ja dzięki temu,że się przełamałam,dostałam radę i leki...Z czasem dojdę do siebie ale byłam bardzo..

Dziwny ucisk w klatce piersiowej

.. ...Odczuwam dziwny uciska w klatce piersiowej jakieś 4 palce od mostka jak by ktoś mnie mocno uderzył przy poruszaniu rękami bądź wyprostowaniu się ból się nasila. Pierwszy raz mam coś takiego Nie wiem czy ma to jakiś związek ale czasami gdy wstrzymuje powietrze nurkuje odczuwam dziwne bicie..

Problemy z sercem, kłuje strasznie w okolicy mostka

.. ...wiec okolice mostka klatka piersiowa czesto plecy również na wyskokości mostka, a palenie chociaż toche cie rozliuźnia tomoże być powód ze cie nie boli borozluźniasz mięsnie mimo wszystko palenie można zastąpić herbatką z melisy albo cukierkami z melisa np verbena coś cocie naturalnie..

Trzęsą mi się ręce, światłowstręt i szybkie bicie serca

.. ...czasu odczuwam kłucie w klatce piersiowej w okolicach mostka - łatwo się męczę - również wspomnę o problemie, który szczególnie objawia się w nocy, a mianowicie: leżąc na łóżku, wyraźnie słyszę uderzenia mojego serca, czuję, jakby znajdowało się ono w brzuchu, przy uderzeniach podskakuje..

Zapalenie osierdzia serca powikłane tamponadą

.. ...wytrzymania ból opasujący klatkę piersiową. zaczyna się na wysokości mostka, między łopatkami, promieniuje do barków...uskarżam się na te bóle od co najmniej 4 lat, ale jak dotychczas nikt nie łączył ich z sercem. dopiero od niedawna lekarze przyznali, że to jednak ma jakiś związek...

Ból pod mostkiem i wrażenie uciskania klatki piersiowej

.. ...ktoś miał jakis pomysł chętnie posłucham : ) Pozdrawiam Michał aha, dodam jeszcze, że towarzyszy temu szybkie zmęczenie - jeśli pójde na spacer to wracam z niego wykończony i najchętniej kłade się spać....