Klinika Kraków

Przeciw Zawałowi Serca

.. ...Zawałowi Serca I i II Kliniki Kardiologii UJ CM, zdrowy styl życia i sport - informuje rzecznik prasowy Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, Violetta Szybowska. Dochód z imprezy przeznaczony zostanie na zakup sprzętu medycznego. Wspólna impreza - halowy turniej piłki nożnej z udziałem..

Rajd dla zdrowia pacjentów po przeszczepie serca

.. ...przeszczepionymi sercami z klinik w Zabrzu i Krakowie przyjechało w niedzielę na rowerach razem z lekarzami spod szpitala im. Jana Pawła II na Rynek Główny w Krakowie. Chcieli pokazać, że po przeszczepie otrzymali szansę na normalne życie i propagować ideę transplantacji. Rowerzyści..

Wymianiono zastawkę aortalną metodą przezskórną

.. ...Zabrzu ( Śląskie ) oraz Klinice Chirurgii Serca, Naczyń i Transplantologii Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Jak podkreślają, to rewolucyjna metoda dająca nadzieję najciężej chorym pacjentom. Samo wszczepienie nowej zastawki biologicznej trwa parę minut, odbywa..

Aterotromboza - jak leczyć, jak zapobiegać?

.. ...Waldemarowi Mieleckiemu z II Kliniki Kardiologii CM UJ w Krakowie za pracę pt. Effects of early abciximab administration before primary percutaneous coronary intervention on left ventricular function assessed by cardiac magnetic resonance . W tym roku po raz pierwszy wręczono również..

Przeszczepy serca także w Poznaniu

Przeszczepy serca także w Poznaniu

.. ...kardiochirurgów ze Szpitala Klinicznego Przemienienia Pańskiego Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Poznań stał się piątym ośrodkiem w kraju przeszczepiającym serce po Zabrzu, Aninie koło Warszawy, Krakowie i Gdańsku. Serce przeszczepiono 40 - letniemu mężczyźnie; dawcą był 24 - latek -..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 17

.. ...Byłam na konsultacjach w Klinice JP II w Krakowie u pana dr. Majewskiego. Zostałam zakwaifikowana na ablację. Termin dopiero w czerwcu. Wstepnie się zdecydowałam ale chyba tylko dlatego, że chciałąbym mieć dziecko. Wiem, że rozsądnie jest poddać sie zabiegowi, ale przecież może sie..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 27

.. ...leczenia. Są conajmniej dwie kliniki zajmujące się elektrofizjologią w Krakowie, tamtejsi kardiolodzy napewno je znają. Polecam, mnie nie wypada chyba podawać adresów. Wszystkie zabiegi ablacji są w polsce refundowane przez nfz i są bezpłatne dla pacjenta. A jeszcze P. Joanna z Kielc po..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 31

.. ...zabieg mialam we wtorek w klinice kardiologi w krakowie na kopernika 17.zabieg byl prowadzony przez dr jastrzebskiego. rano oczywiscie na czczo, zabieg mialam o 13 i trwal rowna godzinke. na zabieg zaprosil mnie mily personel. w sali przedzabiegowej kazala mi sie rozebrac do rosolu i..

Podejrzenie zespołu WPW - Str. 5

.. ...przyjść na konsultacje: I Klinika Kardiologii, Pracownia Elektrofizjologii, ul. Kopernika 17, KRAKÓW, tel 0124247314 lub ewewntualnie - ablacje@wp.pl jestem po drugiej ablacji - 10 sierpien - jak na razie jest ok biore metokard 50 w dwóch dawkach tz po 0.25 rano i wieczorem ale co..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 13

.. ...jednostce chorobowej posiada Klinika Choroby Wieńcowej Instytutu Kardiologii CM UJ w Krakowie . Zalecana literatura :The Mitral Valve Prolapse Syndrome/Dysautonomia.Survival Guide.James F.Durante,Cheryl L.Durante,John G.Furiasse,MD. ksiazka w jezyku ang.dostepna w EMPIK - u Witaj, a czy..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 23

.. ...Konsultował dr.B.Kapelak z Kliniki JPII w Krakowie, zasugerował konieczność operacji, ponieważ serce jest jeszcze w dobrym stanie a będzie się pogarszać. Czekałem 3 mies. i 3 kwietnia operował dr.Kapelak, przeprowadzając naprawę zastawki, bez wymiany. Rozcięty lewy przedsionek i tamtędy..

Powikłania po bypassy i sztucznej zastawce aortalnej

.. ...Spróbuj zadzwonić do Kliniki Kardiochirurgicznej im. Jana Pawła II w Krakowie ul. Prądnicka. Tam właśnie operowano moją Mamę. Opieka i lekarze są bardzo dobrzy. Wiem że piszę to prawie pół roku od Twojego postu, i pewnie już uzyskałaś jakąś pomoc, ale jakby nie to dzwoń do Krakowa...

Gdzie w Krakowie wykonać ablację?

.. ...Jana Pawła II > KLINIKA ELEKTROKARDIOLOGII - Szpital Uniwersytecki > ODDZIAŁ KLINICZNY I KLINIKI KARDIOLOGII Dziekuje za odpowiedz.Ale chodzi mi o opinie i inne szczegóły, a dokładnie chciałabym nawiązać kontakt z kimś kto miał przeprowadzany ten zabieg w którmś z tych..

Ablacja - kompendium wiedzy - Str. 4

.. ...temat. Zabieg mam mieć w Klinice CM.UJ w Krakowie. Chyba potrzebuje pocieszenia i uspokojenia Nie ma się czego bać ja tez taki kryzys w głowie przechodziłem. Kilka godzin i będzie po krzyku. Jeśli chodzi o bół to tylko wkucia bolą( znaczy mnie wszystko boli bo ja widze krew to cały..

Ablacja - kompendium wiedzy - Str. 9

.. ...dobrze zablowac w I Klinice Kardiologii Szpital Unowersytecki - ul Kopernika i w szpitalu JP II - ul Pradnicka. Mozna oczywiscie pojechac do Katowic, mozna i do Bostonu - tylko po co ? Rankingi, w ktorych, nawiasem Krakow tez jest w scislej czolowce naturalnie sa bez wiekszego sensu, a..

Ablacja - kompendium wiedzy - Str. 29

.. ...temu, 8 grudnia 2009 w I Klinice Kardiologii i Nadciśnienia UJ w Krakowie przy ul. Kopernika 17. Zabieg wykonywał dr Marek Jastrzębski, dobry specjalista. Po zabiegu całkowicie ustąpiło bardzo już utrwalone trzepotanie przedsionków, z towarzyszącą niewydolnością serca III klasy, z..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 14

.. ...leczenie specjalistyczne w Klinice Niewydolności Serca ( Kraków, Zabrze, Warszawa - Anin, Wrocław ) wiolka też miałem 10% EF teraz trochę więcej bo 35 leczę się już 8 lat teraz mam 33 ( wstrząs kardiogenny, kontrapulsacja, lot karetką lotniczą do Zabrza z planem transplantacji dalej mam..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 23

.. ...dzwonić po wszystkich klinikach Kardiologi w kraju. Niestety Kliniki z Krakowa, Lublina, Warszawy, i Łodzi odmówiły przyjęcia mnie na oddział, być może bali się najgorszego, Dopiero Górnośląskie Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach ( Klinika Kardiologii Dziecięcej ) i pan ordynator tego..

Po ablacji - Str. 10

.. ...przechytrzyć Jesli chodzi o klinike JPII w Krakowie, to nie zgodze sie ze stwierdzeniem, ze traktuje sie tam pacjentów na ablacje jako kolejnych numerkow. To prawda, ze nikt tam sie zbytnio nie rozczula, ale to jest plus - uswiadomiono mi, ze jest to zabieg konieczny jesli chce miec..

Ablacja - Str. 3

.. ...się skontaktować z tą kliniką ( np. telefon )? Interesuje mnie też jakie dokumenty były wymagane, od kogo skierowanie? Czy zabieg był bezpłatny? Ja wg przynależności do funduszu podchodzę pod rejon Krakowa, ale też słyszałam złe opinie o tym ośrodku i myślę, że gdybym się decydowała na..

Kardiomiopatia przerostowa - Str. 7

.. ...się udać do lekarzy z kliniki kardiologii lub kardiochirurgii ze szpitala Jana Pawła w Krakowie,poszukaj którzy z nich mają prywatną praktykę.A może znalazłeś już dobrego fachowcy?Ja korzystam z pomocy w Katowicach u doc. Wity i naprawdę ten lekarz świetnie mną pokierował.Natychmiast..

Gdzie operować zastawki serca?

.. ...być przeprowadzona w Klinice Chirurgii Serca we Wrocławiu AM ul.Skłodowskiej Curie. Czy ktoś ma może jakieś opinie na temat tego ośrodka, bo niestety nic na ten temat nie mogę znaleźć w necie a terminpili. Mnie też to czeka ale jeszcze nie teraz.Głowa do góry!!!!Powodzenia Podobno w..

Zwężenie zastawki aortalnej i stenoza aorty

.. ...ujścia tętniczego - Klinika Kardiochirurgii Dziecięcej CM UJ w Krakowie Zwężenie odpływu z lewej komory serca - Polskie Towarzystwo Kardiologiczne Aortic Valve Stenosis and Insufficiency - American Heart Association Aortic Stenosis - Cincinnati Children * s Hospital Medical Center -..

Dobry kardiolog w Krakowie od zastawek

.. ...maiłem wykonywany w Klinice Kardiochirurgi Jana Pawła II w Krakowie. Co do lekarzy to każdy z kardiochirugów pracujących w tej klinice jest świetnym specjalistą i naprawde nie ma znaczenia kto będzie operowł. Żeby dostać się do Kliniki należy mieć skierownie od lekarza I kontaktu..

Poradnia zaburzeń rytmu serca - Kraków

.. ...szpitalu im. Jana Pawła II, Klinika Elektrokardiologii - tam wszystkie budynki są w jedym miejscu więc nietrudno będzie ci ją znaleźć. pewnie wcześniej trzeba się będzie zapisać na jakiś termin ( ja musiałm czekać ok. 4 miesiące ). Ja bym ci jednak Doroto proponowała konsultacje w innym..

Dobrzy kardiolodzy w okolicach Rabki

.. ...instytutów, szpitali, klinik kardiologicznych w okolicach Rabki. Mój dwu i pół miesięczny synek leży teraz w Instytucie Chorób Płuc w Rabce i prawdopodobnie będzie wymagał konsultacji kardiologicznej. Z góry dziękuję za szybką pomoc!!! Pozdrawiam wszystkich serdecznie : ) Tomek To chyba..

Zespół hipoplazji lewego serca

.. ...HLHS. Obecnie leży w klinice uniwersyteckiej w Krkowie. Niestety na razie nie można go operować gdyż ma bardzo wysoki poziom leukocytów i nie jest stabilny krążeniowo. Trzymam kciuki za Twojego synka. Lekarze w Krakowie Prokocimiu sa znakomitymi specjalistami, a profesor Malec z cala..

Tętniak aorty piersiowej - Str. 6

.. ...badania przedoperacyjne.Kliniki w Gdańsku nie znam ,więc nic Ci tu nie pomogę .Moja mama była operowana w klinice w Krakowie ,jeśli byś tam chciała namiary do bardzo dobrego chirurga to pisz ja tu zaglądać będę.Jeszcze co mogę Ci poradzić to żebyś przejrzała sobie to forum to może..

Tętniak aorty piersiowej - Str. 8

.. ...Mama operację miała w klinice kardiologicznej w Krakowie.Gdyby ktoś z Was miał pytania do mnie lub mamy to podaje mojego meila :weroni97@o2.pl Pozdrawiam wszystkich serdecznie i życzę zdrowia na nowy 2010 rok Witam wszystkich. Chciałem dołożyć parę słów od siebie. Przeżyłem to wszystko,..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 3

.. ...czekałeś od przyjęcia do kliniki na operacje,czy można tam odwiedzać swoich bliskich ,jeżeli możesz odpisz na list pozdrawiam i życze wszystkiego naj. jezeli idzie o Kraków , termin przyjęcia uzalezniony jest od stanu chorego , na operacje planową , zastawkową czeka sie kilka tygodni 9..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 4

.. ...takiej operacji,choć kliniki krakowskie znam dobrze a najlepiej klinikę onkologii gdzie jestem jej stałym pacjentem od 21 lat Klinika w Krakowie operuje rocznie ok. 1000 - 1200 osob z wadami zastawkowymi. Bedzie dobrze! Jaka to zastawka? Izabela chodzi o zastawkę aortalna rozpoznanie..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 20

.. ...ustalony termin operacji ( Klinika JPII w Krakowie ). Zastanawiamy sie jednak, czy nie sprobowac jeszcze w Katowicach. W takich wypadkach nasuwaja sie mysli, gdzie najlepiej sie udac? I do jakiego lekarza? Bede wdzieczna za Wasze opinie. Pozdrawiam serdecznie. Witam serdecznie mam 17,5..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 37

.. ...problem mąż poszedł do kliniki do krakowa na operację ma robić dr kapelak ale leży cały tydzien i doktor cały czas przekłada operacje twierdzi ze ma skomplikowane operacje i nie wie kiedy mu zrobi a wcześniej byliśmy umówieni na zabieg, co ja mam robić w takiej sytuacji Moim zdaniem..

Życie po zapaleniu mięśnia sercowego - Str. 4

.. ...bardzo dobry ośrodek kliniczny w Krakowie. Może tam wyszukaj sobie mądrego kardiologa, który będzie mógł ci pomóc jeśli już masz wydać pieniądze. Pozdrawiam i życzę zdrowia Niedawno zdiagnozowali u mnie zapalenie mięśnia sercowego przewlekle zaostrzonego. Mikrokardiopatia w stadium..

Ablacja - gdzie robią najlepiej?

.. ...przeprowadzane w innych klinikach niz zabiegi chirurgiczne. W Krakowie polecam Klinike Kardiologii UJ, ul Kopernika 17 tel 124247314 Przeprowadzilismy setki skutecznych ablacji. Pozdrawiam, ablacje@wp.pl jestem * świeżo * po ablacji i jeśli mogłabym coś w tej kwestii doradzić to gorąco..

VSD, metoda Rossa a ciąża

.. ...PAWŁA RUDZIŃSKIEGO z Kliniki Chirurgii serca, naczyń i transplantologii w Krakowie... To jest naprawdę najwyższej klasy specjalista kardiochirurg - ja też miałem VSD i naprawdę bardzo dobrze wspominam pobyt w Klinice... cześć piszę dopiero teraz ,ponieważ moja córeczka Maja miała zły..

Czym się bada stopień zatkania pnia płucnego serca?

.. ...nie wiem, o co pytać w klinikach. Pacjent jest po stentach, ma w ok. 70 proc. niedrożny pień, podobno w Warszawie, Zabrzu i Krakowie są urządzenia, pozwalające sprawdzić to dokładnie. Jak się nazywają?..

Pierwotne nadciśnienie płucne - Str. 17

.. ...Leczę się obecnie w Klinice Chorób Serca i Naczyń w Krakowie ( Szpital im. Jana Pawła II ). Jeśli chodzi o opiekę i zainteresowanie lekarzy pacjentem to wystawiam jak najwyższą ocenę, tym bardziej, że przy innych problemach, które nie dotyczą kardiologii, zawsze uzyskuję bezinteresowną..

Nerwica przełyku wyleczalna? - Str. 4

.. ...psychiatra..z najlepszej kliniki w krakowie..Z moich narzeczonym to ja do konca nie wiem co mam zrobic...tutaj w zasadzie to nie jest forum o sprawach sercowych...ale jesli zechcecie to mi odpiszecie..moj narzeczony z ktorym jestem ponad rok mieszka we wloszech .jest wlochem.Pomiedzy..

Sztuczna zastawka aortalna a warunki atmosferyczne

.. ...wypisie z wspaniałej Kliniki w Krakowie oraz tzw. sanatorium w Rabce,co mnie zaniepokoiło , ale bardziej zaskoczony byłem tym , że pani doktor stwierdziła że wartość INR 1,84 to wspaniały wynik przy zalecanych przez Klinikę 2,5 - 3,proszę wypowiedzcie się czy mam powody do niepokoju? Nie..

Możesz przekazać 1 % podatku dzieciom chorym na serce

.. ...zbiórka celowa na rzecz Kliniki Kardiochirurgii Dziecięcej w Krakowie - zebrane środki zostaną przeznaczone na wyposażenie modernizowanego oddziału kardiochirurgii służące bezpośrednio dzieciom. Wpłaty na rzecz Kliniki Kardiochirurgii Dziecięcej w Krakowie mogą być dokonywane: darowizny..

Nerwica, załamanie nerwów? - Str. 4

.. ...do super lekarki na klinike na Kopernika w Krakowie [hematolog]poniewaz faktycznie tamtemu endokrynologowi coś nie ufalam zrobiła mi fure badan i nic.Stwierdziła ze ten lekarz jest naprawde dobry,ostatnio jak byłam u reumatologa wymieniłam tez jego nazwisko i ta reumatolog powiedziała że..

Unknąłem wszczepienia By-passów

.. ...bypassów i wrócił z kliniki w Krakowie do domu. Wtedy, jeszcze jako laik w tej sprawie dowiedziałem się od niego że tętnice mu się udrożniły i jest wszystko w porządku. Po kilku miesiącach od tej rozmowy żona znalazła go martwego w fotelu. Na pogrzebie spotkałem kolejnego, byłego..

WPW a Wojsko

.. ...wyznaczony termin ablacji w klinice w Krakowie. Oprócz wpw mam jeszcze nadciśnienie tętnicze, wadę kręgosłupa( skoliozę ), alergie i jeszcze parę innych drobnych uszczerbków :|. Czy mając wpw oraz inne wymienione choroby moga wziąć mnie do wojska? I jeszcze mam pytanie czy ktoś może tu..

Bajpasy - Kraków J.P.II czy Katowice Ochojec?

.. ...ręką na sercu polecam I Klinikę Kardiochirurgii w Katowicach - Ochojcu pod kierownictwem profesora A. Bochenka. Jest tam znakomity zespół specjalistów ( nic nie ujmując lekarzom z Houston ). Mój mąz miał operacje na by - passy w Krakowie w szpitalu Jana Pawła II i gorąco polecam ten..

Nowotwór żyły głównej dolnej

.. ...pozaustrojowym. Jaką klinikę możecie polecić, gdzie można popytać, gdzie można zaczepić się i kto może nam pomóc? Z góry dzięki za wszystkie wskazówki. Takie łączone zabiegi ( usuniecie nerki plus usuniecie czopu nowotowrowego z zyly głownej dolnej ) są wykonywane min w Klinice..

Gdzie prywatnie przezprzełykowe echo serca?

.. Poszukuję kliniki, gdzie można prywatni8e wykonać przezprzełykowe echo serca. Najlepiej w Szczecinie, Gorzowie Wielkopolskim, Poznaniu lub Łodzi. Ja chcialbym sie podpiac pod temat :( Tylko ze w gre wchodza okolice krakowa badz miasto poznan To moze inacze, czy jest mozliwość zrobiena samego badania, bez..

Rak płuc a naturoterapia

.. ...Tata był w szpitalu klinicznym w Krakowie. A papierosy niestety pali. Teraz stwierdził że i tak mu nic nie pomoże to przynajmniej tego sobie nie będzie odmawiał. Jeszcze na razie się czuje jako tako , ale boję się że to się szybko skończy i będzie cierpiał. Myślę o tym..

Częstoskurcz jaki rodzaj?

.. ...konsultację do lekarza w klinice kardiologii w Krakowie, gdyż zdecydowałam się na ablację. Może ktoś napisze coś nowego o tym zabiegu, bo do tej pory znalazłam wieści sprzed kilku lat. Mi sie wydaje ze to samo minie bo coraz żadziej to mam i jakby coraz krócej . Kurde wszyscy koledzy moi..

Powtórna operacja by-passów

.. ...Szpital zaproponował klinika w Kielcach,niestety ordynator Edward Pietrzyk ( przyszedł do Kielc z Krakowa,podobno * złota rączka * ),nie podjął się tej operacji z powodu zbyt dużego ryzyka. Moje pytanie: Czy może mi ktoś dokładnie wytłumaczyć,dlaczego druga operacja by - passów wiąże się..

Ablacja - częstoskurcz

.. ...z powolania . Pan profesor Sadowski stworzyl najlepsza z klinik... http://krakow.naszemiasto.pl/artykul/350812,krakowscy - lekarze - wszczepili - inteligentna - zastawke - serca,id,t.html?kategoria=783..

Weryfikacja badania echokardiograficznego -Pomocy chca mnie kroić !

.. ...podajcie jakies namiary! klinika chorob serca, naczyn i transplantologii cm uj w krakowie. najlepsza w polsce. i tam jest najlepszy kardiochirurg w polsce. prof sadowski i jego zespol. nr 12 614 32 03 lub 12614 30 75. unikajcie tylko bab w rejestracji do poradni. ciezko sfrustrowane... A..

Szukam dobrego profesora

.. ...stala pacjentka tej kliniki odkad zostal jej kierownikiem po prof. Dziatkowiaku . Czuje sie swietnie, a sam profesor jest bardzo cieplym i zyczliwym czlowiekiem. naprawde stara sie pomoc. Zastawki i bajapsy robi sie tylko w Krakowie. To najwieksza Klinika w Polsce i maja najwieksze..

Szukam pacjentów, których operował/ma operować profesor Sadowski

.. ...Jeste, pacjentka tej kliniki odkad zostal jej kierownikiem po prof. Dziatkowiaku . Cuzje sie swietnie, a sam profesor jest bardzo cieplym i zyczliwym czlowiekiem. naprawde stara sie pomoc. Zastawki i bajapsy robi sie tylkow Krakowie. To najwieksza Klinika w Polsce i maja najwieksze..

Warsztaty medyczne dla lekarzy, pielęgniarek i farmaceutów.

.. ...med. T. Drążkiewicz ( z Kliniki Chirurgii Serca, Naczyń i Transplantologii CM UJ Kraków ) 10.20 - 10.50 I wykład prof. Z. Böhm ( z Veneklinik - Frankfurt nad Menem ) - Miniflebektomia jako jest możliwość leczenia żylaków kończyn dolnych 10.55 - 11.15 dr M. Feliga ( ordynator kliniki..