Kołatanie serca

Zespół Barlowa (zespół wypadania płatków zastawki dwudzielnej)

.. ...objawy: zawroty głowy, kołatanie serca, utraty przytomności ( objawy te są wynikiem zaburzeń rytmu - najczęściej dodatkowych skurczów komorowych; dolegliwości przypominające ból dławicowy. Rozpoznanie zespołu Barlowa. Badania wykonywane w celu rozpoznania zespołu wypadania płatki..

Zapalenie mięśnia sercowego

.. ...tolerancji wysiłku; uczucie kołatanie serca; tachykardia; zaburzenia rytmu ( skurcze dodatkowe, tachyarytmie komorowe, zaburzenia przewodnictwa przedsionkowo - komorowego ); objawy niewydolności serca; osłuchowo: szmery skurczowe o różnym charakterze, czasami 3 ton serca, szmer tarcia..

Niewydolność serca

.. ...ochłodzenie kończyn, kołatanie serca ( uczucie nierównego bicia - potykania serca_, bóle wieńcowe, zawroty głowy i utrata przytomności podczas wysiłku fizycznego. Podział niewydolności serca. Niewydolność serca dzielona jest na niewydolność skurczową, w której występuje spadek EF (..

Migotanie przedsionków

.. ...przedsionków skarżą się na kołatanie serca ( nierówna praca, uczucie potykania się serca ). Przyczyny migotania przedsionków. nadciśnienie tętnicze ( Hypertensio arterialis ) choroba niedokrwienna serca ( IHD ) nadczynność tarczycy - nadmiar hormonów działa niekorzystnie na szybkość..

Antagoniści receptora angiotensyny II

Antagoniści receptora angiotensyny II

.. ...angiotensyny II. niedociśnienie tętnicze, zawroty głowy, szczególnie po pierwszych dawkach preparatu, kaszel, uczucie kołatania serca. Przykłady preparatów: Cozaar ( Losartan potasu ), Aprovel ( Irbesartan )...

Ból serca

Ból serca

.. ...się serca z piersi , kołatania serca czy wrażenia zamierania serca . Ponieważ sam ból jest doznaniem subiektywnym, zależnym od progu bólowego pacjenta, nastroju i wielu zmiennych psychologicznych, te wszystkie odczucia mogą być przez chorego określane jako ból serca . Tradycyjnie jednak..

Niedomykalność zastawki mitralnej

.. ...serca ( odczuwane jako kołatania serca ), ból w klatce piersiowej, duszność wysiłkowa, obrzęki kończyn dolnych i powiększenie wątroby. Te ostatnie objawy są wynikiem niewydolności prawej komory serca, która z czasem może się rozwinąć u chorych z niedomykalnością mitralną. Niebezpiecznym..

L-tyroksyna (Letrox, Eltroxin, Euthyrox N)

.. ...kołatania serca. Przy nagłym odstawieniu leku może pojawić się napad migotania przedsionków. Preparaty zawierające L - tyroksynę dostępne w Polsce ( za indexem leków MP 2007 ): Letrox, Eltroxin, Euthyrox N...

Preekscytacja

Preekscytacja

.. ...jest zwykle uczucie kołatania serca lub epizody zasłabnięć. Typowe dla zespołów preekscytacji jest występowanie zaburzeń rytmu serca. Przebieg drogi dodatkowej ustala się za pomocą stymulacji serca ( zwykle przezprzełykowej ). Leczenie sprowadza się do podawania odpowiednich leków lub..

Śluzak serca

.. ...Mogą również występować kołatania serca oraz omdlenia. Objawy mogą się nasilać, występować bądź ustępować w związku ze zmianą pozycji ciała. Wynika to z faktu, że większość śluzaków jest uszypułowana i balotuje - zmienia swoją pozycję wewnątrz jamy serca, w zależności od pozycji chorego...

Arytmogenna dysplazja prawej komory

.. ...Chory może mieć uczucie kołatania serca, zawroty głowy, często występują omdlenia. Niestety czasem pierwszym objawem choroby jest nagły zgon sercowy. W EKG obserwuje się dekstrogram, napadowe bloki przewodzenia komorowego, tachykardię i częstoskurcze komorowe. W ECHO serca: zaburzenia..

Częstoskurcz nawrotny

.. ...przełykaniem, uczucie kołatania serca, lęk, omdlenia. Diagnostyka obejmuje EKG spoczynkowe, wysiłkowe ( jeśli wysiłek jest podejrzewany o wywoływanie arytmii ), EKG metoda Holtera, stymulacja przezprzełykowa lub badanie elektrofizjologiczne z wprowadzeniem elektrod do serca przez tętnicę..

Tętno u kobiety ciężarnej

Tętno u kobiety ciężarnej

.. ...odczuwa w czasie ciąży kołatania serca. Kontrolne EKG nie wykazuje jednak żadnych zaburzeń rytmu serca. Krążenie hiperkinetyczne wiąże się ze znacznym przyspieszeniem podstawowego rytmu serca, średnio o 20% w stosunku do wartości tętna sprzed okresu ciąży. Na wykresie EKG obserwujemy..

Objawy wegetatywne zaburzeń lękowych

.. ...Często występuje uczucie kołatania serca ( tachykardia ), wzmożone pocenie się, drżenia, wrażenie braku powietrza ( subiektywne doznanie duszności ), uczucie dławienia się, ból w klatce piersiowej, ból brzucha, zawroty głowy, czasem występują omdlenia, dreszcze lub uderzenia gorąca,..

Objawy ze strony serca w twardzinie układowej

.. ...odczuwane przez chorego jako kołatania serca. Zmniejsza się także tolerancja wysiłku, u około 10% z układową postacią twardziny występuje z czasem niewydolność serca. Często pojawia się ból o charakterze dławicowym niezwiązany z zmianami miażdżycowymi. Groźnym powikłaniem uogólnionej..

Migotanie przedsionków z miarową czynnością komór

.. ...arytmię, może nie odczuwać kołatania serca, zawrotów głowy ani innych objawów związanych z niemiarową czynnością serca. W takich sytuacjach wystarczy jednak zmierzyć choremu puls, aby dostrzec potrzebę rozpoczęcia diagnostyki zaburzeń rytmu. Jest jednak kilka sytuacji, w których mimo..

Migotanie przedsionków to najczęstsze zaburzeniem rytmu serca

.. ...proc. chorych ), uczucie kołatania, łatwe męczenie się, bóle w klatce piersiowej, zawroty głowy, omdlenia. Silne dolegliwości ma ok. 80 proc. chorych osób. Podstawą do diagnozy jest badanie EKG. Konsekwencje choroby są wielorakie – zmniejszenie objętości wyrzutowej i minutowej..

Kawa obniża ryzyko zaburzeń rytmu serca

Kawa obniża ryzyko zaburzeń rytmu serca

.. ...określane popularnie jako kołatanie, albo palpitacje ) po wypiciu kawy. To odkrycie nie oznacza jednak, że powinno się pić kawę, by zapobiegać zaburzeniom rytmu serca. Dowodzi ono jedynie, że osoby ze stwierdzoną arytmią lub na nią narażone nie muszą powstrzymywać się od kawy - dodaje..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora

.. ...dolegliwości. Przyczyn kołatania serca jest bez liku. Z reguły do lekarza trafiają osoby, które mają trwające dłużej ( a mogą trwać od sekund do godzin, czasem dni ! ) szybkie bicia serca - czyli częstoskurcze. Mogą mieć częstość od 140 - 150 do ponad 200 na minutę. W zdrowym sercu ( bez..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 19

.. ...dzieje??? czasami mam dziwne kołatania serca i takie wrazenie jak przed wielkim egzaminem ze to serce sie potyka i na sekune staje i bije dalej bardzo dziwne uczucie!!!!! Prosze mi powiedzieć czy to moze byc na tle nerwowym????? ze ten stres z całego dnia wieczorem wychodzi jak organizm..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 20

.. ...najpier pojawiły sie kołatania nie wiem czemu moze ze znów podswiadomie o tym myślałam potem odczuwałam takie potykania się serca i w końcu po 30 minutak nagleugiełu mi sie nogi, zrobiło mi sie słabo i serce zaczęło mi walic jak oszalałe!! Powiedziałam sobie przejdzie ci i bedzie ok i..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 22

.. ...lat takowe miałam - kołatania serca ( a raczej częstosk. jak się później okazałao ), szybkie męczenie się. Lekarka stwierdziła, że jest to spowodowane właśnie okresem dorastania. Niestety myliła się, co okazało się 10 lat później. Obecnie jestem już po ablacji ( miałam AVNRT )i cieszę..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 8

.. ...dzisiejszego mam czasami kołatanie serca, albo krótki 1 minutowy częstoskurcz Prosze opisz czy też miała podobne zachwiania zdorwia i czy ten zabieg jest bolesny? pozdrawiam Łucja Witam serdecznia wczoraj dowiedziałam się, że powinnam poddać się ablacji. Mam częstskurcze napadowe średnio..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 20

.. ...- w swoim temacie - kołatania okiem dochtora - to super fajny lekarz zajmujący się leczeniem arytmii. Beza..Syn opisywał nadchodzący częstoskurcz nagłym wewn. roztrzesieniem i jakby potknięciem się serca,które to pojawiało sie moment przed częstoskurczem,dlatego wiedział ,że to bedzie..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 22

.. ...zdarzają mi się dziwne kołatania serca. Nigdy w spoczynku a często po wysiłku. Gram w piłkę nożną w juniorach i np podczas meczu serce mi zakołacze i nie nadaję sie już do gry! Objawy jakie występują: Uczucie szybkiego bicia serca w całej klatce piersiowej. Myślę, że nawet do 240 uderzeń..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 45

.. ...mocno ale pozostaje kołatanie. Ablacja wyglada tak iz w znieczuleniu miejscowym wprowadzaja * * druciki * * przez tetnice udowa do serca po dostaniu sie do ogniska które powoduje arytmie rozgrzewa sie * * drucik * * do 80 stop C nie mile uczucie nastepnie lezy sie 24godziny bez..

Częstoskurcze napadowe ciągle wracaja - Str. 2

.. ...U mnie napady ataku kołatania serca wystepuja roznie.Czasem raz na miesiac, a czasem nawet codziennie. Prócz tych objaw mam jeszcze często uczucie nagłego zimna nad ktorym niemoge zapanowac ( chociaz jest mi duszno ) Przy ataku czuje tez tak jakby moje naczynia krwionosne * kurczyly sie..

Echo serca - Str. 11

.. ...zaczęła powracać a wiec kołatania, bóle serca itp. Badanie EKG poleił lekarz aby mnie przekonać ze serce mam zdrowe a tu prosze taka niespodzianka! Kurcze jak z Tym żyć!!! Miłego dnia!!! I jeszcze raz Pani Izuniu dziękuje! witam! wlasnie wrocilam z echa serca. to bylo moje pierwsze..

Echo serca - Str. 13

.. ...Przeczytałam wątek w KOłataniach SERCA.Mój syn kiedyś powiedział tak - są ludzie i parapety. A to własnie był parapet i nigdy nie życzę mu aby oczekiwał na pomoc od kogokolwiek.Jest Pani wspaniałą osobą, gdy zajdzie potzeba proszę pomóc * parapetom * .Pozdrawiam! Masa lewej komory dla..

Echo serca - Str. 16

.. ...lat w sobote poczułem kołatanie serca 4 - 5 skurczy dodatkowych ( byłem po 36 godzinach w pracy - jestem ratownikiem medycznym ) - zaraz po tym epizodzie cisnienie skoczylo na 180/110 mialem tachykardie! podjechalem na stacje dostalem 20 propranololu i captopril - uspokoilo sie wszystko..

Echo serca - Str. 18

.. ...dusznośc wysiłkowa, kołatanie serca, zwłaszcza wszystkie odmiany przedsionkowych zaburzeń rytmu wystąpienie migotania przedsionków i niewydolności krążenia Infekcyjne zapalenie wsierdzia nie stanowi zagrożenia w czystym ubytku międzyprzedsionkowym, jeśli nie wspólistnieje wada zastawki..

Jeszcze raz o dodatkowych skurczach - Str. 2

.. ...porodzie.Odczuwam tez kołatania serca.No i nerwica gotowa, oczywiście. Zauważyłam, ze skurcze te nasilają sie, kiedy przezywam silny stres. Pocieszam sie tym, ze gdyby naprawde mi cos bylo, to kardiolog by przeciez tego nie zignorowal...ale te skurcze są okropne, odbierają mi chec do..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć?

.. ...zaczołem sie żle czuć kołatanie serca...ucisk w klatce piersiowej.. drżenie całego ciała ...niepkój... kiedy poszedłem do lekarza po zrobieniu badań okazało się,że może to być tarczyca robiłem badania chodziłem do lekarza i stwierdził,ze może to być okres przejściowy, byłem też u..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 5

.. ...monika i też mam nerwice kołatanie serca nikt mnie nie rozumie drętwienie lewej ręki też czasami się boię mam nadzieje że to kiedyś minie biorę promolan pozdrawiam wszystkich i życzę szybkiego powrotu do zdrowia droga amaru,ja po tygodniu brania lekow wyladowalam na pogotowiu.bylam tak..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 6

.. ...łatwo rozwiązać, np. kołatanie serca. Twój umysł sam prowokuje takie objawy, byś mógł sobie z nimi poradzić np. wzięciem leku. To dzieje się zupełnie podświadomie. Problem polega na tym, że problem emocjonalny nie znika, po uspokojeniu serca lekiem. To może ból głowy, depresja,..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 8

.. ...są. A wszystko przez kołatanie serca i przyśpieszony puls, tóre w ciąży często się zdarzają. Mój problem polega na tym że mylę normalne objawy ciążowe z lękiem który przeżyłam i boję się jego powrotu. Nie chce już wracać do leków i zmuszam się do jedzenia dla dobra dziecka. Czy możliwe..

Tachykardia i metacord 50

.. ...męczą:zawroty głowy,duszności,kołatanie serca,osłabienie to TACHYKARDIA. Przepisał mi metacord 50 i kazał brać po pół tabletki rano,żeby wyrównać bicie serca. Zaskoczyło mnie tylko jedno:lekarka nie radziła mi powtórzyć EKG,tylko od razu przepisała bloker.Fakt, EKG wykazało,że serce zbyt..

Problem z kręgosłupem a bicie serca

.. ...Problem w tym że to kołatanie powruciło po roku.Teraz jednak moja żona potrafi mi ten zabieg powtorzyć. Witam mam pytanie mam od tygodnia uciski w klatce uczucie jakby lezalo na niej pare kilo i nie schodzilo czy mial juz ktos z was takie odczucie i czy to moze byc wina kregoslupa Mam 16..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 2

.. ...ciąży. Już teraz mam kołatania serca, bardzo szybko się męczę, samo wyjście na słońce latem jest dla mnie koszmarem a co dopiero będzie w czasie ciąży? Latem jak jest upał automatycznie robi mi się słabo kręci mi się w głowie i chowam się do cienia jeśli już muszę przebywać na słońcu a..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 4

.. ...dokuczliwe, ciągłe zawroty ,kołatania, nierówne bicie serca a wszyscy lekarze tak to bagatelizują. Choruję na to od 6 lat. 9 miesięcy temu urodziłam córeczkę ( siłami natury ). Od porodu jest coraz gorzej. coraz częściej to odczuwam. Nie mogę nic brać bo karmię. A lekarze mówią że to..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 5

.. ...mam takie jak wszyscy kołatanie serca przyśpieszone tętno czasem silny skurcz i wtedy wysiadam myślę że ju ż koniec. od czasu wykrycia wady urodziłan córeczkę siłami natury. Moim zdaniem wszystko zalęży od psychiki. Trzy miesiące temu zmarła mi mama na raka trzustki jestem w kompletnym..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 9

.. ...dziać dziwne rzeczy.Kołatanie serca,mdłosci,duszności,prawie omdlenia,wcześniej już miałam zawroty głowy np przy wstawaniu itp Poszłam do lekarza rodzinnego,zrobiłam badanie krwi,tarczycę i wszystko ok.Zrobili EKG i stwierdzono tachykardię,po czym dostałam skierowanie do kardiologa.Na..

Leki na arytmię to bzdura! - Str. 2

.. ...kiedyś brałam leki ( kołatania serca ).Okazuje sie, że bez nich lepiej się żyje. Ale dziwi mnie bardzo - brałaś je kilkanascie lat i one Cię nie wyleczyły? To co to za leki? Arytmii lekami wyleczyć się nie da. Jedynym skutecznym środkiem jest ablacja. To dlaczego, aż tyle lat je brałaś?..

Dodatkowe skurcze komorowe

.. ...po ostanim nawrocie kołatania biorę Biosotal, jedną - dwie tabletki dziennie i jest super!!! Do tego dojdzie niedługo Cipramil, żeby raz na zawsze pozbyć się tego paskudztwa : ) : ) : ) Pozwodzenia!!! piszę własnie do ciebie, bo chyba coś na temat wiesz. czasami mam uczucie zamierania..

Sztuczne zastawki serca - operacja Rosa - aorta 47mm - Str. 2

.. ...serca,różne niekontrolowane kołatania,bóle wokół serca,zwłaszcza kiedy coś sie dzieje z pogodą( jestem meteopatą ),mam też kłopoty ze wzrokiem - dostaje czasowego światłowstrętu z potężnym bólem głowy9lekarze wiążą to też z moją wadą ),co parę lat mam kłopoty z końcowym odcinkiem..

Ablacja - kompendium wiedzy - Str. 12

.. ...czasem z urywaniem filmu, kołatania serca, nocne napady częstoskurczu, ciągłe zmęczenie. Okazało się, że nawet nie wiedziałam, jak żyją normalni ludzie, dopiero po ablacji zrozumiałam, jak małą miałam wydolność. Od ablacji - spokój. Sam zabieg - trochę bólu, niewygody, ale w sumie..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 7

.. ...i po tym pojawia się kołatanie i nierówne bicie serca.Na koniec marca mam wizytę u kardiologa z kontrolnym USG. Będę wdzięczna za odpowiedż.Pozdrawiam wszystkich. Myniu! moj numer gg 9631420, jesli chcesz pogadac , zapraszam : ) Ja w 2005 roku miałem EF 20% lewą komorę 7,9 zapalenie..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 15

.. ...zawrotami głowy,dusznościami,kołataniem serca,boli mnie w klatce,jestem bardzo słaba,oblewają mnie poty a później robi mi się bardzo zimno.Ja biorę leki i jest mniej napadów.Kuleczko na nic nie jest za późno.Trzeba wytrwale walczyć z tą chorobą i dbać o siebie.Pozdrawiam. Witam..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 27

.. ...zgłoszeniem się do szpitala to kołatanie serca, duszności i obrzęk w kostkach. Dotychczas bez dolegliwości. zalecone leki to: Acenocumarol, Digoxin, Metocard, Furosemid i Tritace. Ogólnie czuję się dobrze ale lekarz straszy że do pracy chyba już nie wrócę. Jestem trochę zdezorientowany...

Po ablacji - Str. 22

.. ...strachu * - zaczyna się od kołatania serca, napierw z przerwami potem bez wiec dołącza się dusznosć i zawroty glowy a do tego czasem nudnosci... NIestety obawiam się ze znów się zaczęło wszystko odnowa. A Ponoć wszystko się udało... tak mówili lekarze po zabiegu. ...i co robić? jak..

Niskie tętno

.. ...sercem. Występuje u mnie kołatanie serca, na początku serce zachowuje się jakby zaraz miało się zatrzymać, a po chwili wali jak szalone. Aż mi się słabo robi, nie wiem skąd to się bierze. Nie pale, nie piję alkoholu ani kawy. Mam 22lata. Lekarze twierdzą ,że to od stresu. Zawsze te same..

Szybkie tętno

.. ...szybkiego bicia serca miałam kołatania serca.Ogólnie czułam,że serce nie bije równo,z każdym wdechem czułam dodatkowe 3 albo 4 uderzenia i tak przez cały dzien.Teraz tego nie mam,ale właśnie mam te napady szybkiego bicia serca. Wcześniej miałam zdiagnowowany częstoskurcz nadkomorowy,więc..

Szybkie tętno - Str. 6

.. ...jakies kucia serca czy kołatania serca zrzucałam na moja nerwowość i tempo życia. Poprostu nie miałam czasu nawet upaść i zemdleć. Dopiero od na początku maja , jak zaczęłam się trząść jak przy ataku epilepsji - wynieśli mnie z pracy do lekarza. Tak więc wiem o swojej chorobie od maja..

Szybkie tętno - Str. 11

.. ...objawów ( bóle głowy, kołatanie serca, zle samopoczucie, osłabienie, mroczki przed oczami itp. )Czy samo wysokie ciśnienie i tetno to już objawy WPW? Witajcie. Rzucila mi sie w oczy nazwa PROPRANOLOL Od wielu lat mam problem z szybkim biciem serca i ponad 5 lat bralam na to wlasnie..

Szybkie tętno - Str. 12

.. ...kardiologa po napadzie kołatania serca, które ojawiało się tym że moje serce nie biło tylko drżło, tak mogę to opisać jedynie, pulsu nie dało się zmierzyć przy pomocy zegarka, przepisał mi on lokten 20 mg po pół tabletki na dobę, teraz mój puls jest w granicach 57 - 80 mini ciśnienie też..

Zespół Barlowa i poród naturalny czy cesarka?

.. ...przyjemne a mianowicie ; kołatania serca, mocniejsze uderzenia. Gdy się zdenerwuję te dolegliwości się nasilają. Wedy się deneruję i to jest takie błedne koło. Leków żadnych nie przyjmuję. Jeśli masz podobne dolegliwości powinnaś zrobić sobie echo serca - to podstawowe badanie które..

Zespół Barlowa i poród naturalny czy cesarka? - Str. 2

.. ...w klatce piersiowej, kołatanie serca ( mam wrażenie że uderza, aż czuć to na krtani, duszności i zawroty głowy. Jednak z tego co wiem nie wszyscy muszą posiadać identyczne objawy. Lekarz przypisał mi beta - bloker - bisoprolol ( ConcorCor 1,25 ). Czy są efekty - napiszę za jakiś czas ;P..

Sztuczna zastawka i normalne życie - Str. 4

.. ...operacja. Często czuję kołatanie serca, szybko się męcze... Jaka duża jest blizna po operacji??? Do tej pory słyszałęm , że tylko rozrusznik serca eliminuje z pracy w moim środowisku i nikt konkretnie nie potrafi mi odpowiedzieć. Pozdrawiam * tykających * i nie tylko: ) Do Mirka: Nie..

Arytmia - dziwne dolegliwości? - Str. 3

.. ...nierównej pracy serca, kołatanie, nieprzyjemne uczucie mocnego bicia serca odczuwalne nie tylko w klatce piersiowej ale tak samo plecach czy głowie. Uczucie zmęczenia ( do tego stopnia ze nie mam siły słowa z siebie wyrzucic ), zimne poty na czole, uczucie ucisków na klatke piersiowa,..

Czy mam nerwicę serca?

.. ...sie dla mnie koszmar.Kołatanie serca stało się nieodzowną częścią mojego życia,bóle z prawej strony,kłucia serca bóle klatki piersiowejteż bóle głowy.Byłam juz u psychiatry i nic,u kardiologa miałam robione echo,wszystko wporzo.Pogotowie nawiedzało mnie czesto tylko po to by dać mi..

Czy mam nerwicę serca? - Str. 2

.. ...Witam Was Też tak mam. Kołatanie serca zwłaszcza w nocy, zawroty głowy, uczucie jakby się spadało w otchłań, gdy tylko zamknie się oczy, niemożność zaśnięcia. Uczucie kruchości życia. Wiem dokładnie kiedy i jak się to zaczęło. Było to niemal 4 lata temu, gdy zmarł mój kochany ojciec...

Czy mam nerwicę serca? - Str. 3

.. ...samo: lęk, duszności, kołatanie serca, drętwienie kończyn. Myślałam, że nigdy się tego nie pozbędę. Ale jakoś dzięki Bogu większości nieprzyjemnych objawów się pozbyłam. Przeważnie radziłam sobie sama - brałam witaminę B - complex, polewałam zimną wodą stopy i ręce aż do ramion,..

Częstoskurch, kołatanie, WPW czy tylko nerwica?

.. ...Oprócz tego miałam częste kołatania serca, czy też pojedyńcze ( lub częstsze ) skurcze. Tak jest do dzisiaj ( obecnie mam 23 lata ).Przeprowadziłam szereg badań: tarczycy, ekg, echo serca, holter, próby wysiłkowe i nic, wyszły tylko drobne częstoskurcze, a ja nadal czuje się źle. Nie..

Jakie macie dolegliwości nerwicowcy?

.. ...piersiowej, podwyższony puls, kołatanie serca, ale przedewszystkim bałam się że umrę. Te sytuacje mnie tak męczyły, że zrezygnowałam z pracy. Poszłam do psychiatry, tam dostałam lek przeciwdepresyjny i jakoś pomalutku wracam do normalności, staram się nie myśleć o tych dolegliwościach...

Niedoczynność tarczycy - Str. 3

.. ...przełykowego,potworne bóle głowy, kołatania serca, a potem nadczynność tarczycy ( w międzyczasie jeszcze różne inne przypadłości ) i na wszystkie te dolegliwości brałam inne leki! Czy to jest normalne? Pan Bóg zesłał mi Mądrych Ludzi. Skorzystałam z Ich Wiedzy i sama ją pogłębiam i..

Niedoczynność tarczycy - Str. 5

.. ...uderzenia zimna i gorąca, kołatania serca takie ze myślałam ze palpitacji dostanę. Pojechałam na pogotowie z pracy podano mi jakieś leki na serce, powiedziałam ze biorę letrox, na pogotowiu kazali mi brać połowę z tej połowy letroxu. Powiedzieli też ze źle mi lekarz dobrał dawkę, tak się..

Niedoczynność tarczycy - Str. 8

.. ...nadczynności powodował kołatanie serca . Likwidacja nadczynności usunęła to kołatanie. Zalecono jednak zabieg operacyjny. Zapisałem się już do szpitala na zabieg całkowitego usunięcia tarczycy, choć biopsja wykazuje tylko rozrzucone guzki lite. A więc zagrożenie rakiem jest śladowe...

Propranolol

.. ...nadciśnienia, ale miałam czasem kołatanie serca. Lekarz przepisał mi właśnie ten specyfik. Bole minęły, mam jednak pytanie, czy jest możliwość że uzależnię się od tego leku ( a planuję dziecko ), lub że np. tomograf komp. wykazał by przyczynę bólów której nie ujawniły poprzednie..

Propranolol - Str. 2

.. ...tarczycy mam częstę kołatania serca i biorę go tylko wtedy kiedy stwierdzam że jest taka potrzeba 1 )Po co łączyć b - blokery selektywne z nieselektywnymi? betaloc jest selektywny i działa bardziej, ze tak powiem na sprawy kardiologiczne 2 )jakby ta osoba zjadła całe opakowanie..

Propranolol - Str. 3

.. ...powiedziała mi że jak poczuję kołatanie serca mam wziąść dodatkową tabletkę propranololu, oczywiście biorę też leki na tarczycę, początkowo brałam też magnez, który wywołał u mnie tak strazne uczulenie, że teraz biorę od 3 tyg. leki na alergię, a i tak swędzenie skóry nie przeszło..

Propranolol - Str. 4

.. ...lękowe i nieustające kołatanie serca, problemy z oddychaniem ( co chwila ziewałam ), bardzo niskie ciśnienie i wysokie tętno, szarpanie w klatce piersiowej, nierówne bicie serca i te ciągłe napięcie... Trafiłam do kardiologa, odstawiłam kawę a nawet herbatę, wszystko, co działałoby..

Szmery w sercu są groźne?

.. ...dowiedzialam sie ze przyczyną kołatania serca może być złe funkcjonowanie tarczycy...a ja mam małą tarczyce...byłam na badaniach krwi TSH i FT4 i dopiero wizyte mam po świętach..wiec dowiem sie czy to ta tarczyca jest powodem mojego * szalonego * serca..czy nie...pewnie bede musiala tez..

Szmery w sercu są groźne? - Str. 3

.. ...dolegliwości takie jak kołatanie serca,zatrzymanie oddechu,to że przytyłam ok 10kg w 2lata i nie mogę schudnąć chociaż prawie głoduje mogą być spowodowane przez tarczyce...dostałam też skierowanie na ukg serca zobaczymy co wykaże bo możliwe że mam też wadę serca...a później ma mi..

Szmer serca u 19 letniej dziewczyny - Str. 2

.. ...serca. Często miałam kołatanie serca, byłam nadpobudliwa, chodz teraz już troche to się zmniejszyło: ) Dostałam leki uspokojające ( ponieważ moje serce biło dwa razy szybciej nawet w tak banalnej sytuacji gdy pani doktor przykładała mi do piersi słuchawki ) i magnez. Musze unikać..

Nerwica - czy na pewno?

.. ...za mostkiem, okropne kołatania serca, silne bóle głowy, zawroty, przeczulica skory, nerwobóle niewiadomego pochodzenia, problemy gatryczne: ostre bole, zgaga itd itp. Mozna z tym zyć, mozna to zaleczyć i mozna wyleczyć. Najłatwiej jest to zaleczyć dzieki rozwiązaniu problemów..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 3

.. ...na tramwaj, po silne kołatanie serca przez kilka godzin. Ten najgorszy moment trwał ok 2 - 3 tygodni ( wszystko zaczęło się jakoś w pierwszej połowie lipca tego roku ), teraz jest spokojniej, ale nie wiem właściwie, czego to zasługa - zmiany pogody, odstawienia dość silnych leków na..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 5

.. ...odlatywała zawroty w głowie kołatanie serca bole brzucha z nerw strach nieraz nie do zniesienia biore czasem hydroksizine walidol do ssania ale tu potrzebna jest nasza silna wolna i to zeby sie tego niebac bo wytedy pogłebia sie nasz lek zee moze sparalizowac nas nawet całych my musimy..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 9

.. ...Ty,ucisk w w dołku, kołatanie serca,rozbicie,strach... Dlatego od kilku miesięcy unikam alkocholu. Poprostu sie boje. Te same objawy miewam bez picia, ale alkochol jest jak zapalnik. Jak wypije to odlot na drugi dzień mam jak w banku. witaj Pawle.Przy gorszej kondycji fizycznej też..

Niedomykalność mitralna 1 z wypadaniem

.. ...nerwicy ze względu na kołatania i potknięcia serca, ale to podobno nic groźnego. całkowicie się zgadzam.Mi też niedawno wykryto niedomykalność mitralną pierwszego stopnia.Okropnie się wystraszyłam.Wszyscy mówią, że to nic takiego, ale sama świadomość, że coś tam się nie domyka jest..

Niedomykalność mitralna 1 z wypadaniem - Str. 2

.. ...gorsze samopoczucie, kołatanie serca itp. A najśmieszniejsze jest to, że kilka miesięcy temu ponownie zrobiłem sobie echo mówiąc o tym wypadaniu lekarzowi i tym razem... UWAGA, okazało się, że wcale wypadania nie mam. Zastawka jest wiotka ( tak okreslił to lekarz ), lecz nie ma..

Arytmia komorowa u czterolatka

.. ...godzin - zawroty gowy, kołatania serca i tzw odpływanie - jakbym traciła świadomość. Prawde mówiąc to przesteje sobie z tym radzić, bo jest coraz gorzej - od lipca zeszłego roku moja dawka leków kest 6x większa. Dletego zapisałam się na wizytę do prof. Walczaka w CK Anin i mam nadzieję,..

Ablacja - opis i przebieg

.. ...napady,ataki dziwnego szybkiego kołatania,walenia serca. Na kontroli stymulatora wyszło, iż miałem ich w przeciągu roku prawie 600. Max 193/min, a dł 18 min. Zostały mi zmienione leki z Beta - blokerów na antyarytmiczne. Niestety leki nic nie pomagały. Ataki były i stawały się coraz..

Niedomykalność aortalna +++ - Str. 2

.. ...przedsionek serca , zniknęło kołatanie serca , jestem bardzo szczęsliwa , jedyną wadą całego przedsięwzięcia jest niestety cena , cena pobytu oraz cena zakupu materaca, ale to jest nic w porównaniu z tym jakie musiałabym ponieść koszty związane z operacja oraz uciązliwością zycia po..

Poranne szybkie bicie serca - dlaczego? nerwica

.. ...serca i moimi nocnymi kołataniami.Poradzcie cos[serce] Przeptraszam że nie odzywałam się długo a zaproponowałam spotkanie, ja jestem z Gorzowa Wlkp, woj lubuskie, jak widać dzieli nas ogromna ilość kilometrów ale problem ten sam i jakże bliski.Kochani nie daje rady, każdy poranek jest..

Poranne szybkie bicie serca - dlaczego? nerwica - Str. 2

.. ...powodowac nerwice i kołatanie serca, na to mam propranolol, ale jeszcze go nie brałam jakos samo przechodzi.Byłam kiedy w górach bałam sie wejść pod gore, bo serce waliło jak szalone, ciekawe dlaczego.Nieraz nie moge nawet nic zrobić, aby serca nie waliło, a nie raz duzy wysiłek fizyczny..

Poranne szybkie bicie serca - dlaczego? nerwica - Str. 3

.. ...wiele osób w tym wątku - kołatanie serca , lęki , nagłe arytmie , * przeszywanie szpadą * w okolicy serca w najmniej spodziewanych momentach , moja kuzynka - psycholog stwierdziła u mnie nerwicę z ostrymi objawami somatycznymi , dostałem antydepresant ssri o nazwie seroxat , brałem to to..

Poranne szybkie bicie serca - dlaczego? nerwica - Str. 4

.. ...Ty rano wysoki puls, kołatanie, słabo mi się robi zaraz, bo myślę tylko o tym, że zaraz zemdleję. Męczę się z tym od 4 lat. W tym czasie urodziłam drugie dziecko i myślałam, że to wszystko mi przejdzie. Obecnie jestem po psychoterapii indywidualnej ( marne efekty ), ale też po wizytach u..

Zapalenie mięśnia sercowego u noworodków

.. ...objawy typu zmęczenie i kołatanie serca jest lekceważone, jako nerwica serca lub np. tłumaczone jako osłabienie po chorobie. Przy tak małym dziecku trudno było zdiagnozować taką przypadłość, tym bardziej że pediatra zapewne mówił iż to normalne bo dziecko po chorobie musi dojść do..

Dziwne skoki ciśnienia tylko u lekarza

.. ...kardiologa z powodu silnego kołatania serca - podobno nerwica. Po zmierzeniu ciśnienia lekarka powiedziała, ze to ewidentne nadcisnienie i zapisała 3 rodzaje leków. Za 3 miesiace do kontroli. Nie wiem czy mam je brać , w domu bez stresu ciśnienie zwykle 120 /80. Mam 18 lat i u mnie..