Komorowe zaburzenia rytmu serca

Zaburzenia rytmu serca

.. ...łącza przedsionkowo - komorowego. Częstoskurcze przedsionkowo - komorowe nawrotne. Rytmy komorowe. Częstoskurcz komorowy Przyspieszony rytm komorowy idiowentrykularny Torsades de pointes Migotanie komór Zaburzenia przewodzenia. WPW - zespół Wolff - Parkinson - White Zespół wydłużonego QT..

Zapalenie mięśnia sercowego

.. ...zaburzeniami rytmu ( głównie komorowymi ). Objawy podstawowe zapalenia mięśnia sercowego. zmniejszenie tolerancji wysiłku; uczucie kołatanie serca; tachykardia; zaburzenia rytmu ( skurcze dodatkowe, tachyarytmie komorowe, zaburzenia przewodnictwa przedsionkowo - komorowego ); objawy..

Sotalol (Biosotal, Darob, Satohexal)

.. ...serca: tachyarytmiach nadkomorowych ( np. migotanie przedsionków ) i zaburzeniach komorowych, szczególnie gdy chory źle toleruje lub ma przeciwwskazania do stosowania amiodaronu ( np. nadczynność tarczycy ). Z racji zwalniania rytmu serca i spowalniania przewodnictwa w układzie..

Bigeminia komorowa

.. Bigeminia komorowa to zaburzenia rytmu serca o bardzo charakterystycznym układzie pobudzeń dodatkowych w badaniu EKG: pobudzenia prawidłowe powstałe w węźle zatokowym przeplatają się z dodatkowymi pobudzeniami komorowymi w ten sposób, że po każdym pobudzeniu prawidłowym pojawia się jedno dodatkowe. Na..

Zespół MAS

.. ...przewodzenia przedsionkowo - komorowego z towarzyszącymi objawami, najczęściej w postaci omdlenia lub utraty przytomności. Zespół MAS to zaawansowana postać zaburzenia rytmu serca. W bloku przedsionkowo - komorowym drugiego lub trzeciego stopnia mogą mieć miejsce dwie sytuacje: W..

Propranolol

.. ...węźle przedsionkowo - komorowym ) oraz zmniejszenie siły skurczu mięśnia sercowego. Sumaryczny efekt, w zestawieniu z hamowaniem wydzielania reniny w nerkach, to obniżenie ciśnienia tętniczego. Nadciśnienie tętnicze jest jednym ze wskazań do stosowania propranololu. Inne to: zaburzenia..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 14

.. ...nieliczne pobudzeniua komorowe - zaburzenia rytmu serca o łagodnyum charakterze nie wymagające leczenia. W próbie wysiłkowej nie stwierdzonoi cech niedokrwienia a wysiłek fizyczny Radek tolerował dobrze. Dodam, że normalnie jest bardzo rychliwy, kocha sport, ale szybko sie męczy i..

Echo serca - Str. 2

.. ...i dodatkowe skurcze komorowe i nadkomorowe we wnioskach pisze brak zaburzen kurczliwosci odcinkowej i nic poza tym Stenoza mitralna powinna byc zdiagnozowana w echo , ale zaburzenia relaksacji moga wystepowac przy zaburzeniach rytmu serca A lewy przedsionek? Czy jest fala..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 2

.. ...temu arytmia, łagodne komorowe zaburzenia rytmu serca, no i oczywiście neurosis vegetativas, dzisiaj zwana agorafobią zgodnie z wytycznymi WHO z 98` o ile pamiętam? Na początku leczyłem się wszystkimi specyfikami dostępnymi na rynku w owym czasie nawet antydepresantami, ale krótko (..

Zespół Barlowa i poród naturalny czy cesarka?

.. ...wysokie ciśnienie i komorowe zaburzenia rytmu serca. Czy będe musiała znowu nosić holtera? Witam serdecznie ja też mam ta nieszcęsną przypadłość. wykryto ją u mnie 1,5 roku temu i wtedy życie obróciło się o 180 stopni. Nagle w jeden dzień czułam sie ok a nastepny dzień lekarka myślała że..

Nadciśnienie płucne a ciąża

.. ...25.( mam komorowe i nadkomorowe zaburzenia rytmu serca i do tego nadciśnienie niewiadomego pochodzenia ).Czy ma ktoś dla mnie jakąś rade,bo z tego co wiem to na tych lekach niestety nie moge być w ciąży co mnie po prostu załamalo.Musze mieć wykonaną ablację,która będzie dopiero za 2..

Propranolol

.. ...zespół WPW,nadkomorowe i komorowe zaburzenia rytmu serca, zawał serca, phaeochromocytoma czy dodatkowe skurcze. Nie można zażywać go przy brdykrdii, bloku serca, astmie, niewydolności serca, wstrząsie kardiogennym i w podczas nadwrażliwości na lek. Alkohol etylowy,o który pytałeś,..

Dodatkowe skurcze - Str. 52

.. ...skurcze to to samo co komorowe zaburzenia rytmu serca?? alicjo ja bralam cerazette przez dwa miesiace jak karmilam synka bo sa to jedyne tabletki anty ktore moga brac kobiety karmiace ale zrezygnowalam z nich bo chociaz sa ponoc bezpieczne to balam sie konsekwencji zdrowotnych dla synka..

Dodatkowe skurcze - Str. 132

.. ...powiedziec co to znaczy komorowe zaburzenia rytmu L - 49 bo tak mam w wypisie,i jeszcze jedno co to jest ognisko LBBB?z ktorej strony serca jest to ognisko,nic sie na tym nie znam:( znalazlam ciekawy artykul,poczytajcie: )..

Arytmogenna kardiomiopatia prawej komory

.. ...powinnaś mieć wszczepiony kardiowerter defibrylator. Jeśli chodzi o kolejność objawów to żaden kardiolog Ci na to pytanie nie odpowie, bo zdarza się że pierwszym objawem choroby jest nagły zgon sercowy...

Arytmia nadkomorowa serca - Str. 4

.. Arytmia nadkomorowa jest dużo mniej groźna i chyba ( ale proszę o ewentualne skorygowanie ) nie niesie ryzyka śmierci. Komorowe zaburzenia rytmu mogą przechodzić w migotanie komór, które grozi śmiercią jeżeli nie zostanie przerwane defibrylacją. Migotanie przedsionków tak groźne nie jest. Pozdrawiam...

Zastawki, zespół Barlowa - wada nabyta?

.. ...wysokie ciśnienie i komorowe zaburzenia rytmu serca. Czy będe musiała znowu nosić holtera? Witaj!! Napisz ile masz lat?Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej czyli mitralnej dla lekarzy to nic takiego a dla Ciebie to koniec świata. Rozumiem Cie ja sama mam chrą te zastawke ale płatek nie..

Ataki arytmii serca

.. ...wad wrodzonych ), - Komorowe zaburzenia rytmu. ·Jedynym zaburzeniem, dla którego terapia systemem jest zbyt droga, jest częstoskurcz nawrotny węzłowy. Elektrody do systemu CARTO nie są kupowane ze środków centralnych i obciążają koszty hospitalizacji. to tyle ile znalazłem na..

Interpretacja wyników badania Holtera

.. ...zapisu.Pojedyncza extrasystolia nadkomorowa - 5SVEX/d Bez komorowych zaburzen rytmu serca.Bez pauz * 2,0 sek.Bez zwolnien cz. serca * 45/min.Bez zaburzen przewodzenia A - V.Jeden epizod obnizenia odc.ST - T do max - 1.9mm o godz 6.31 w trakcie tachykardii 123/min - niemy klinicznie..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 41

.. ...dodatkowych skurczy komorowych. Co i rusz lądowałam na pogotowiu.Robiłam badaniaEKG, wszelkie badania krwi, holter, echo serca. W holterze wyszły mi poważne zaburzenia rytmu ,echo za to wprost wzorcowe. Kardiolodzy faszerowali mnie lekami uspokajającymi, po których spałam całymi dniami -..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 50

.. ...każdym razem wychodzą mi komorowe zaburzenia rytmu serca a to jest bardzo niedobre bo mniej szkodliwe są migotania przedsionków niż komór. Dodatkowo od jakiegoś czasu mam silne dusznosci i straszny ciężar w klatce piersiowej.Czuje duże zalegania na oskrzelach i nawet mam czasami..

Wyniki próby wysiłkowej i interpretacja

.. ...pęczka Hissa. W spoczynku komorowe zaburzenia rytmu serca, ustąpiły w czasie wysiłku fizycznego. Bez istotnich zmian ST - T, wydolność fizyczna dobra ( 10 METS ) miałem VE ( /min ): Pre - test: 6 Supine: 6 Standing: 5 Hyperv: 6 Exrecise 1: 1 Ex. 2: 0 Ex. 3: 1 Ex. 4: 0 Peak Ex.: 0..

zaburzenia rytmu serca a zmiany nocne w pracy

.. ...zwiazane jest z zaburzenia komorowymi typu B, czyli ksiązkowo nazywaną extrasystolią ventricularis IV b. Pracuje w systemie zmianowym, mimo iż nie jest to praca fizyczna a umysłowa przed komputerem non stop : ) trzecia zmiana to godz 15.00 - 00.00, a system zmian jest b.neregularny ( w..

Komorowe zaburzenia rytmu serca

.. ...zakwalifikowanych jako komorowe.Badanie echo wykazało powiększony wymiar lewego przedsionka.Dysfunkcja skurczowa lewej komory,z uogólnionymi zaburzeniami kurczliwości,z EF ok.40 - 45%.Proszę o opinie stanu serducha. Mam do Ciebie Piotrze pytanie. Ponieważ mój syna ma jak to określono rok..

Życie po zapaleniu mięśnia sercowego - Str. 4

.. ...zastawki dwudzielnej 2 st. Komorowe zaburzenia rytmu Lovn Ii . Nerwica neurosteniczna. Czuje się źle mam częste bicie serca i boli mnie głowa w skroniach. Proszę o poradę Witaj Lusia 1.1! Skoro czujesz się żle, wybierz się do kardiologa, może trzeba coś zmienić w leczeniu, ale taką..

Życie po zapaleniu mięśnia sercowego - Str. 5

.. ...grypa i pojawily sie komorowe zaburzenia rytmu serca ( * tuptuśki * ). Stwierdzono ze mam zapalenie mięsnia sercowego. Indywidualne nauczanie w domku, zero stresu, wysiłku i powinno byc dobrze. Od marca do czerwca zaburzenia ustały a potem w lipcu powtorka z rozrywki:/ Kolejne pobyty w..

Poradnia na Gerberowej - Poznań

.. ...( mam ekstrasystolię komorową ). Czy to dobra poradnia, czy powinnam szukać gdzie indziej? ( do tej poradni skierował mnie lekarz endokrynolog ) Pozdrawiam. nie byłam w por. na Gerberowej ale najlepszym ośrodkiem dla pacjentów z zaburzeniami rytmu serca jest poradnia przyszpitalna na..

Nerwica w ciąży - Str. 130

.. ...witaj: ) Ja cierpię na komorowe zaburzenia rytmu serca ( ekstracystolię ) czyli własnie skurcze dodatkowe tak jak Ty...więc znam Twoj bol do szpiku kości. U mnie to objaw nerwicy, oprócz napadów lęku oczywiscie. Wiec dobrze ze Ty choc lęki wyleczyłaś. Ja się mecze czasem okropnie z tymi..

Nerwica w ciąży - Str. 177

.. ...)...mam zaburzenia komorowe serca i jestem pewna, ze to od nerwicy. Ale sprawy z kolataniem, zaburzeniami rytmu serca trzeba najpierw zbadac najlepiej holterem, bo moze sie okazac, ze to wynik nerwicy. Albo moze sie okazac, ze nerwicowe problemy sa wynikiem zaburzen akcji serca. Jesli..

Zaburzenia pracy serca po wszczepieniu zastawki i protezy aortalnej

.. ...holtera. Wyszła arytmia nadkomorowa pod postacią pobudzeń przedwczesnych przedsionkowych oraz przedsionkowych. Wykryto również arytmię komorową. Czy miał ktoś podobne zaburzenia. Witam. Jestem po 2 operacjach zastawki mitralnej( mam sztuczną ) . Od tego czasu mam ciągłe zaburzenia rytmu...

Zaburzenia rytmu serca czy nerwica?

.. ...chyba roku wyszły nadkomorowe częstoskurcze, tachykardia i coś jeszcze, ale muszę sprawdzić w domu co to było, w każdym razie zarówno jedna Pani Kardiolog jak i druga, ( chodziłam najpierw na Nowowiejską, potem do Anina ) stwierdziły że ówczesny wynik Holtera jest zbyt wąsko opisany i te..

Interpretacja wyników EKG, czy występuje załamek Q???

.. ...pauzy nie wystąpily. komorowe zaburzenia rytmu: pojedyncze 24 nadkomorowe zaburzenia rytmu 83 Echokardiografia Ocena jam serca RVd:2,5 cm Ao: 3,3 cm IVSd: 1,4 cm LVd: 5,6 cm LVPWd: 1,3 cm LVs: 3.2 cm LA: 4,3 cm EF: 60% Czynność skurczowa komory lewej. Hypokineza segmentu koniuszkowego..

Komorowe zaburzenia rytmu serca

.. ...szpitalu. Stwierdzono u mnie komorowe zaburzenia rytmu serca. W badaniu EKG stwierdzono około 30,000 skurczy komorowych, salwy i pary. Przepisano mi Propranolol. Po nim skurczów jest mniej, bo prawie 3,000. Czy ta choroba przejdzie, czy leki będę przyjmować do końca zycia .? Niestety,..

Komorowe zaburzenia rytmu serca Lowa IVa/IVb

.. ...niej zrobiło mi się komorowe zaburzenia serca , brałem lek o nazwie Betaloc ZOK 25. Nie mam żadnej poprawy , czy ktoś ma taką deolegliwość i co mi może poradzi i jakie bierze leki? Stary, ja się z tym męcze ponad rok, male szanse na poprawę, ale wciąż jestem dobrej mysli - brałem juz..

Komorowe zaburzenia rytmu serca

.. ...zastawki mitralnej i trójdzielnej... Ale frakcja wyrzutowa jest prawidłowa...65% i mięsień kurczy się prawidłowo co jest pocieszające... Pozdrawiam a dlaczego w temacie jest komorowe zaburzenia rytmu?..