Koniuszek serca

Dorzut zawału serca

.. ...ściany przedniej serca i koniuszka rozciągnięcie i zmniejszenie grubości obszaru zawału bez pojawienia się nowej martwicy - takie zmiany doprowadzają do hemodynamicznego pogorszenia pracy serca ( w ECHO serca widoczne zmiany akinetyczno - dyskinetyczne ). Następstwem tego zjawiska może..

Przewlekła niewydolność serca

.. ...przesunięcie w lewo uderzenia koniuszkowego, szmer skurczowy względnej niedomykalności mitralnej, obecność III tonu serca, ewentualnie rytm cwałowy. Natomiast przy braku powiększenia serca i prawidłowo umiejscowionym uderzeniu koniuszkowym z obecnością IV tonu serca możemy podejrzewać..

Rytm zatokowy

.. ...międzykomorowej, następnie okolice koniuszka serca ( głównie mięśniówka lewej komory ) i resztę mięśnia obu komór. Rytm serca jest jednym z podstawowych elementów oceny pracy serca i układu bodźcoprzewodzącego. Oceny tej dokonuje się na podstawie wyniku badania EKG. Dla rytmu zatokowego..

Serce po prawej stronie (dekstrocardia)

.. ...położenie dotyczy nie tylko koniuszka serca ( standardowo położony po prawej stronie na wysokości 4 - 5 międzyżebrza, w dekstrocardii symetrycznie po prawej ) ale także układu wielkich naczyń serca ( aorta, pień płucny, żyły główne i płucne ), naczyń wieńcowych, wzajemnego ułożenia komór..

Choroba tako-tsubo (kardiomiopatia wywołana silnym stresem)

.. ...szczególnie silna w okolicy koniuszka serca. W zapisie EKG obserwujemy uniesienie odcinka ST, a więc zmiany charakterystyczne dla zawału mięśnia sercowego. Zespół tako - tsubo zwykle przebiega z bólem w klatce piersiowej i objawami niewydolności serca, stąd zawsze należy wykluczyć zawał...

Echo serca - Str. 8

.. ...Hipokineza przegrody i koniuszka serca. Lewa kom. EDD 60 mm, ESD 42,5 mm, EF 35 - 38% Gr. ściany t. 9,2 mm Gr. przegrody międzykom. 10,4 mm Pr. kom. 31 mm, wymiar 2D 43 mm, L przeds. 47 mm, pole pow. 35 cm kw. ( ! ) P przeds. pole pow. 32 cm kw.( ! ) Zastawka mitr. V max 0,76 m/s fala..

Echo serca - Str. 15

.. ...nasilająca się w segmentach koniuszkowych. EF%:40 - 45% Powiekszony lewy przesionek, odcinkowe zaburzenia LK - tak jakby po niedokrwieniu sciany przedniej( czyli po zawale ), ale to moge tylko domniemywac Pani Izabelo mam pytanie . Duzo sie tu mówi o dodatkowych skurczach ( na ułamek..

Echo serca - Str. 25

.. ...skurczu PMK,hipokineza koniuszka Z - ka dwudzielna - E/A 1,1 DT 168ms, śladowa fala zwrotna Z - ka aorty - V.max 0,6m/s Z - ka pnia płucnego - AcT 115ms LVEF 56%. OZW z martwicą miokardium. Stan po NZK EKG: RZM 76/min, normogram, ujemny zał T w I,II,III,aVF V4 - V6, blok prawej odnogi..

Echo serca - Str. 37

.. ...podst.segment.SD,niewielka hipokineza koniuszkowego segment.SB.Dobra kurczliwość pozostałych obszarów mięśnia LK.EF55%.Zastawki bez istotnych zmian morfologicznych.Niewielka śladowa czynnościowa niedomykalność mitralna.Osierdzie wolne.Konieczna kontrola badania za rok/aorta/. Mąż miał..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 304

.. ...pod mostkiem( jakby koniuszek serca )jesc nie moge bo mi podchodzi do gardla,chce mi sie wyc.a juz przez pare dni bylo tak dobrze.dobija mnie to wszystko leki narazie nie pomagaja nie wiem juz co robic staramsie nie myslec ale to nie takie proste.moze jakby maz bardziej sie interesowal..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 29

.. ...zdarzają się uciski na koniuszek serca i walenie wtedy występuje.Jednak najbardziej mi dokuczają kołatania serca oraz zawroty głowy ,ze popadłam w tak silna nerwicę .Boję się tez i wychodzic z domu i rano jak wstaje tez ,ze cos mi się stanie i niezdaze połknąc tabletki albo nie zadziała..

Operacja zakładania bajpasów i wymiana zastawki - Str. 4

.. ...operacja była przez koniuszek serca ( małoinwazyjna ). Czy po pobycie w szpitalu od razu pojechała do sanatorium czy chodzi na ćwiczenia w swoim szpitalu rejonowym. Cieszę się, że teraz już twoja mama czuje się dobrze. Jeszcze jedno - wszczepiono zastawke biologiczną czy mechaniczną?..

Pulsowanie na skórze klatki piersiowej

.. ...koniuszkowego serca ( koniuszek serca uwypukla ścianę klatki piersiowej ). dzieki: ) uspokoiliście mnie, myślałem że może to być objaw tętniaka ... Mnie od wielu lat męczy bicie serca. Non stop czuje jak całe moje ciało pulsuje wraz z uderzeniem. Bez względu na sytucję mogę liczyć..

Dodatkowe skurcze - Str. 13

.. ...ujmując, chodzi o to, że koniuszek serca u kobiet jest blisko żołądka, stąd reakcje. Ja na Twoim miejscu dobrze bym się zdiagnozowała i ewentualnie leczyła, a na pewno te papierosy to, no wiesz. Młoda kobieto, nie załamuj się, nie zamartwiaj, ale też nie rób sobie sama krzywdy. Serce..

Dodatkowe skurcze - Str. 139

.. ...wzmozone beleczkowanie w koniuszku serca z prawej komory,moze cos tam dawac,ale pewni nie byli, proby krwi serce wydolne, wiec mikrozmiany lub chory wezel zatokowy lub ???? w piatek holterek robie i bede sie nadwerezal wokol anina zeby miec w razie czego blisko na erke,niech cos wyjdzie..

Dodatkowe skurcze - Str. 256

.. ...palec tam gdzie jest koniuszek serca, i policzyc przez 15 sek i pomnozyc przez 4,pozdrawiam mnie to sie udaje, a najlepiej jak najmniej mierzyc bo wtedy bardziej sie nakrecamy,przeczekac najgorsze chwile polozyc sie i gleboko oddychac a taki temat ciekawe co Wy na to * pozytywne cechy..

Ból serca niezależny od wysiłku fizycznego

.. ...strony, tak jakby na koniuszku serca... czasami kieruje sie w strone mostka ( ale nie jest to bol zamostkowy ), uczucie dusznosci, ciezkosci na klatce piersiowej nie wystepuje, nie ma zadnego promieniowania na plecy, rece. Bylem kilka razy u lekarza ( w okolo pol rocznych odstepach czasu..

Kardiowersja

.. ...się w okolice mostka i koniuszka serca - aby poprawić przewodzenie prądu przez skórę stosuje się specjalny żel. Zabieg wykonuje się w krótkotrwałym znieczuleniu ogólnym ze względu na ból związany z przepływem wysokiej energii. Witam Proszę o udzielenie odpowiedzi. Mój tata zmarł dzisiaj..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 15

.. ...przestrzeni w okolicy koniuszka serca. Dolegliwosciom tym towarzyszy zazwyczaj ogolny niepokoj, szybkie meczenie sie ( .. ), uczucie sciskania, dlawienia w gardle oraz dosc czesto przyspieszenie i splycenie oddechu lub niemoznosc wykonania swobodnego, glebokiego wdechu. Zespolowi..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 48

.. ...skurcz - jak igła w koniuszku serca - utrudniał mi oddychanie - mogłam mówić tylko na pół oddechu. Cały czas towarzyszy mi pocenie się dłoni ... czasem nawet tak, że widze, jak kropelki potu spływają po wewnętrznej stronie dłóni ... To straszne, bo mam dopiero 18 lat ... Spotr, spacery,..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 271

.. ...zlokalizowane często na koniuszku serca. Oprócz bólu, pacjenci skarżą się na kołatanie serca, dławienie w gardle, drętwienie, mrowienie i ziębnięcie kończyn. Bóle są niezależne od wysiłku fizycznego. Często, gdy pacjent jest czymś intensywnie zajęty, wcale nie odczuwa dolegliwości ( !!!!..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 294

.. ...udeżenie serca jak by koniuszek udeżał w żebro takie uczucie jakby serce chciało odkaszlnąć?! i potem bije mi strasznie szybko i trudno mi wtedy oddychać.Nie to że nie mogę ale nabieram je wtedy często.Jeden lekaż zalecił mi leki na wyrównanie akcji serca , drugi tabletki uspakajające a..

Kłucie w sercu - Str. 3

.. ...stwierdził że to są kłucia w koniuszku serca i że to nic groźnego. Od kilku dni mam trochę inne bóle. Piekące i kujące. Są coraz częstsze i silniejsze. Czy mam je nadal bagatelizować. Zredukowałem już picie kawy do jednej dziennie. Wcześniej piłem ją nałogowo. Witam mam 15 lat. Od..

Interpretacja wyników badania TK serca

.. ...pelnoscienna w zakresie segmentu koniuszkowego tylnego. - EF 36%; objetosc koncowoskurczowa 165ml. Bardzo prosze o interpetacje. W 2001 roku wydolnosc serca byla na poziomie 45%. Czy to duzy spadek? Pozdrawiam..

Trzecie bicie serca

.. ...skurczem przedsionków i komór jest dodatkowe uderzenie na koniuszku serca. To nic strasznego. czesc. napisz cos jak sie czujesz,oraz jak komisja,czy masz rente i jak dlugo.Bo mnie to czeka za m - c. pozdr...

Zdiagnozowanie dolegliwości serca bądź jakieś wskazówki

.. ...węzeł znajdujący się na koniuszku serca. Za dużo impulsów przesyła na serce i dlatego mam dodatkowe skurcze i częstoskurcze. Nie twierdzę że ty także to masz, ale jesteś młody i warto byłoby zrobić dokładne badania a nie wierzyć, że sie ma nerwicę! Kiedyś na forum przeczytałam post od..

Cztery diagnozy choroby serca w ciągu roku!?

.. ...powierzchni naczynia 3,7 mm,dystalnie 15,4 mm redukcja światła 75 % GPZ; w ujsciu zwężenie ok. 50% obwodowo zmiany przyscienne .w okolicy koniuszka naczynie słabo wypełnione kontrastem GO - zmiany przyscienne..

Wyniki USG serca w kardiomiopatii rozstrzeniowej

.. ...segmenty ściany dolno - tylnej dysponują dobrą kurczliwością.Duże upośledzenie parametrów kurczliwości globalnej. EF - 25%.Profil napełniania E/A - 5,43.Żyły główne i wątrobowe sa poszerzone.Mam 52 lata...

Bóle w klatce piersiowej a niskie cisnienie

.. ...czas kłucia w okolicach koniuszka serca. Ból porównywalny jest do kolki ale bardzo szybko mija - po ok. minucie. tez mialam ostatnio ten problem mam 23 lata, mialam ekg i wykazalo ze serce jest zdrowe problemem okazal sie uklad nerwowy i wykryto u mnie neuralgie miedzyżebrową. zastanów..

Bóle po lewej stronie pod żebrami - Str. 2

.. ...żebrach pod piersią. Najpierw diagnoza, że to od kregosłupa, ale jest to ból bardziej rozpierający i jakby od środka, ostatecznie stwierdzono, że to nerwica koniuszka serca. Czy ktoś się z tym spotkał ?..

Rozległy zawał serca

.. ...Może chodziło o zawał koniuszkowy a nie kołnierzowy na elektrokardiogramie nie bylo takiego zapisu jak w przypadku tej asystoli - u mojego taty niebylo tej lini ciaglej na pocztku.przez caly czas reanimacji byly te ze tak napisze trojkaty ...../...../...... tylko ze one byly bardzo..

Tomografia komputerowa serca

.. ...,dystalnie 15,4 mm redukcja światła 75% GPZ ; w ujsciu zwężenie ok. 50% obwodowo zmiany przyścienne , w okolicy koniuszka naczynie słabo wypełnione kontrastem . GO ; zmiany przyścienne. z góry dziękuje za odp...

Koniuszek serca u dzeicka w ciązy

.. ...badaniu USG stwierdził, iż koniuszek serca zwrócony jest ku lewej stronie bardziej niz powienien, kąt pomiędzy linią środkową klatki piersiowej, a przegrodą międzykomorową ma ponad 45 °. Kontrola za 3 tygodnie. Lekarz uspokoił mnie, że to wcale nie musi oznaczać wady serca u dziecka,..

Niepokój w okolicy serca

.. ...że często kuje mnie koniuszek serca a ból promieniuje na lewą rękeę ból czuję na łopatkach czy z moją podświadomością jest coś nie tak proszę o pomoc hej ja mam identyczne objawy a jezeli masz badania oki to faktycznie wizyta u psychologa bardzo pomaga( wiem bo chodze od roku ) raz jest..

Wyniki echa serca po zawale

.. ...- ODCHYLENIA aKINEZA KONIUSZKA ORAZ PRZTL. SEGM. ŚCIANY PRZEDNIEJ I PMK EF OK. 40 - 45% fALA A * E WNIOSKI: STAN PO ZAWALE M. SERCOWEGO WYNIKI INNYCH BADAŃ: ekg normogram, tytm zatokowy, miarowy 68.min , QS z ujemnym T V1 - V4, ekg wysiłkowe z dnia 11.07.2009 r: próba na cyklometrze..

Nerwica czy nie? historia z dnia codziennego

.. ...normie wieku. zrostyprzy koniuszku serca Kolejne badanie : morfologia: WBC 7,20 RBC 5,00 HGB15,00 HCT 44% MCV 88 FL MCH 30 PG MCHC 34 G/DL PLT 337 RDW - SD 42 RDW CV 13,2 MPV 8,5 FL KREATYNINA 1,2 MG ALAT43 ASPAT 29 SOD 141 POTAS 4,1 CHLORKI 102 TROPONINA 0,005 kolejne badanie : USG J...

Ból serca po nagłym zdenerwowaniu i wysiłku

.. ...zlokalizowany w okolicy koniuszka serca a raczej w wyższych jego partiach. Ból pojawia się w różnych okolicznościach; po nagłym zdenerwowaniu jak również po wysiłku ( np. po szybkim przejsciu z pozycji niskich do wysokich ). Często dokucza wieczorem przed snem, podczas leżenia na lewym..

Interpretacja echo serca - jakie ryzyko koronarografii?

.. ...PMK,akineza z dyskinezą koniuszka serca,akineza ściany bocznej za wyjątkiem segmentu podstawnego,akineza ściany tylnej za wyjatkiem segmentu podstawnego. EF : ok. 15 - 17 % FUNKCJA ROZKURCZOWA: Wnioski:Znacznie powiększona LK z odcinkowymi zaburzeniami kurczliwości i ciężko upośledzoną..

Prestarium i nedal na skoki ciśnienia

.. ...normie wieku. Zrosty przy koniuszku serca. TEST WYSYŁKOWY Próba wysyłkowa ujemna - osiągnięto limit tętna po 12 mni 49 sek przy obciążeniu 125W - 5,84 METS bey swoistzch zmian ST i bez stenokardii. Reakcja presyjna prawidłowa. Zaburzeń rytmu nie obserwowano. Ciśnienie spoczynkowe 130/80..

Kwalifikacja na zabiegi po zawale serca - Str. 2

.. ...gorsza kurczliwoscia koniuszka .LVEF - 50%.PK 3,54.RVSP 14 mm Hg ,slad fali zwrotnej na /+/ do prawego przedsionka .Osierdzie bez zmian . Oczywiscie w opisie zaznaczono tez cukrzyce ? typ B ( E11 ) nie wiem co to jest ,jak pisalem nigdy problemow typy cukrzyca nie miałem ,EKG było tez..

Szmery sercowe a ECHO serca

.. ...żylnego czy uderzenia koniuszkowego, a także odchylenia w badaniu elektrokardiograficznym, takie jak migotanie przedsionków, cechy powiększenia i przerostu jam oraz bloki odnóg. prawidłowy przepływ krwi przez naczynia krwionośne i jamy serca jest przepływem warstwowym ( laminarnym )...

Uciążliwy dyskomfort w okolicy klatki piersiowej i serca

.. ...normie wieku. Zrosty przy koniuszku serca. Nie wiem czy wyniki są prawidłowe, poproszę o waszą pomoc i interpretacje powyższych wyników i może jakieś wskazówki co mi może byc ...... Dzięki wielkie za pomoc ! Nikodem A może to zatrucie tym: http://www.youtube.com/watch?v=ZLNmjUoQymg..

Bóle w okolicach serca, duszności, kłucia

.. ...jego prawej stronie, w koniuszku serca i jakby nad piersią A od jakiegoś tygodnia czuję dziwny ucisk na klatkę ( ale to nie boli ) i czasem ciężko mi oddychać Niby oddycham normalnie mimo uczucia ucisku a za kilka oddechów muszę wziąć taki jeden głęboki wdech I nie zawsze czuję to..

Szukam pacjentów, których operował/ma operować profesor Sadowski

.. ...zastawki aortalnej przez koniuszek serca ( małoinwazyjna operacja ) przeprowadzonej w Krakowie w Szpitalu Jana Pawła II. sama ich osobiscie nie znam, ale w Krakowie bylo bardzo glosno o prof. sadowskim - polecam z nim osobisty kontakt, jesli sie da to on na pewno pomoze. Jeste, pacjentka..

TĘTNIKA KONIUSZKA SERCA I AKINEZA

.. ...stwierdzono tętniak koniuszka serca i akinezę. 2 lata temu tata miał zawał - ale nie stracił przytomności. 4 maja stwierdzono że jets to trzeci zawał - nie wiemy kiedy był drugi. Od wczoraj ( 7 maj ) zaczął spokojnie poruszać nogami i rękami. Wieczorem chyba zaczął się wybudzać ale jakby..

KIEDY TATA SIĘ WYBUDZI...

.. ...stwierdzono tętniak koniuszka serca i akinezę. 2 lata temu tata miał zawał - ale nie stracił przytomności. 4 maja stwierdzono że jets to trzeci zawał - nie wiemy kiedy był drugi. Od wczoraj ( 7 maj ) zaczął spokojnie poruszać nogami i rękami. Wieczorem chyba zaczął się wybudzać ale jakby..